Schaduwen over carnavalsleut rö ijmaker £mdba<2owtcwit CARNAVAL IN VOLLE GANG Bezwaren tegen nieuwbouw van Aardammerbrug Raad v. State kraakt 'wet' fluoridering Vliegtarieven gaan mogelijk verder omhoog VROUW DOOD GESCHOTEN Onnioelgijke berging geslaagd Breuk VVD Voorburg is volledis SPORTTRIBUNE Vermeer gestolen Speuractie naar vermiste ballonvaarder verdien 'n echte Kort Rapenburg 2, Lelden, postbus 11. telefoon 22244 Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Lelden - Directeur.hoofdredacteur: F. J. Plug. - Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,34 per mm. Telefoontjes ƒ3,10 - Klacfren bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week 2,37; kwartaal 30,66 ;jaar ƒ119,05 - Losse nummers: 40 cent. 65e JAARGANG No. 19746 MAANDAG 25 FEBRUARI 1974 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Ned. I: 19.05 uur Soete Suikerbol; 21.10 uur Salon en souterrain, se rie; 22.00 uur Hier en nu. Ned. II: 19.05 uur Toppop; 20.21 uur Tom Browns schooltijd, se rie: 21.10 uur Televizier met Su riname, Heath en geboorte; 22.00 uur Bezetenen, thriller. WOLKENVELDEN Droog weer met wolkenvelden, maar ook af en toe zon. Van nacht hier en daar mistbanken. Zwakke tot matige, in hoofd zaak noordoostelijke wind. Min. temp. van plus 2 graden vlak aan zee tot min 2 graden plaatselijk in het binnenland. Maxima morgen circa 4 graden. Morgen zon: 7.33—18.13. Maan: 8.31—23.40. Scheveningen hoogwater: 5.30— 17.42, laagwater 1.1913.39. In Roosendaal mochten de majorettes zich op hun eigen manier ver maken en de major en namen het van hen over. Zij wonnen zelfs een eerste prijs in de zaterdag gehouden carnavalsintocht. Het carnaval is weer losgebarsten en de zotste kledingstukken zijn uit de molteballen ge haald. Jong en oud, dik en dun, het loopt allemaal mee in de optocht zoals hier in Maas tricht. Ja, met de olieproblemen werd duidelijk de draak gestoken, zoals een praalwagen in Roosendaal laat zien: „Rawani leidt Den Uyl". inif ui iniii—ii min (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/LEIDEN Zaterdag is overal in Ne derland, in het zuiden, maar ook (en steeds meer) bóven de Moerdijk, het carnavalsfeest losgebars ten. In veel plaatsen zorgden de carnavalsstoeten voor chaotische verkeersopstoppingen. Behalve de „leut" kende het carnaval ook enkele schaduwzij den: twee doden en een aantal gewonden. De 32-jarige Toos v.d. S. uit het Brabantse Hank werd zaterdagnacht, kort na haar thuiskomst van het carnaval, door haar 33-jarige echtgenoot die geen carnaval vierde met een pistool doodgescho ten. Na de kinderen bij zijn ouders te hebben on dergebracht meldde de man zich daarna bij de po litie in Oosterbeek en legde een bekentenis af. Vol gens de politie had het echtpaar vaak ruzie. In het Gelderse plaatsje Ulft overleed de vijfjarige Hans Visser na onder een praalwagen geraakt te zijn. Hij wilde een snoepje van de straat oprapen. De optocht werd meteen afgelast. In Bergen (L.) vloog een praalwagen uit de bocht en kantelde. De vier kinderen die er op zaten, twee jongens van 19 en twee meisjes van 16 jaar, wer den ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. In Maastricht raakte een H-larige jongen onder de trekker van een reclamewagen in de carnavalsop tocht en raakte gewond. In Groningen werd zondag een 37-Jarige man aan gehouden na dat deze een 30-iarige stadgenoot een vijftal steken met een mes. had toegebracht. Hij was diens huis binnengedrongen in de veronderstel^ ling daar de vrouw aan te treffen met wie hij car naval zou vieren. De 20-jarige mevrouw M. Kok-Visser is zaterdag nacht in Eindhoven verdronken toen de auto waar in zij zat in het Beatrixkana«l raakte. Drie andere inzittenden konden zich redden. Volgens de politie was de bestuurder onder invloed van alcohol. GUERNSEY, Kanaaleilanden (RTR) Het 59.000 tonmetende Amerikaanse vrachtschip Ewood Mead dat op eerste Ker- stadag van het vorig Jaar met 122.000 ton ijzererts ter hoogte van het Kanaaleiland Guernsey aan de grond liep is gisteren door bergers van Wijsmuller uit IJmuiden olotgetrokken. Deze berging, die door internatio nale bergingsbedrijven voor on mogelijk werd gehouden, is de omvangrijkste en duurste ber- ginsoperatie ooit door een Ne derlandse onderneming uitge voerd. Twee leden van het bergingsper- soneel liepen verwondingen op. Grote hoejveelhden stookolie spoelden op twee stranden van Guernsey aan land. P.UTO Officieel Datsun-dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33801-20$ Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866 ER AAR Tijdens een zitting 'van een speciale commissie uit gedeputeerde staten van de pro vincie Zuid-Holland, die gehou den werd in het gemeentehuis van Ter Aar, hebben diverse belanghebbenden bezwaren in gediend tegen het plan voor de niuw te bouwen Aardammer brug over het. Aarkanaal, ïrgemeester van de Poel vond 'oorburg Het conflict bin nen de VVD in Voorburg heeft ondanks bemidde lingspogingen van het hoofdbestuur geleid tot een volledige breuk. Een .progressieve groep" is van plan bij de komende raadsverkiezingen met een eigen lijst Liberaal Voorburg uit te komen.) feekpunt bij de lijmpogingen van het hoofdbestuur bleef de positie van de WD-wethouder ^ir. L. Jacobsen (Stadsontwikke ling). De „progressieve groep" stelt dat de wethouder de in spraak van de burgerij bij di verse plannen niet tot zijn recht laat komen. In Voorburg zijn di verse actiegroepen ontstaan on- |der meer gericht tegen hoo®- dde bouw van de nieuwe burg dringend noodzakelijk. Ir. J. Steenhuis voerde namens- de heer C. J. Heyns en de dames van Vliet en de heer J. J. Box man van Café 't Centrum het woord. De consequenties die voortvloeien uit de gewense doorvaarthoogte van 2.50 m. hebben als het gevolg, dat de panden van deze belanghebben den a.h.w. in de diepte komen te liggen, dit alles speciaal ten dienste van de recreatievaart en verbeterng van de verkeers situatie ter plaatse. Vooral dat eerste punt kon in de ogen van de opposant weinig waaardering ondervinden te meer, daar de brug op zondag nie bediend zal worden en hij vroeg zich tevens af, of een dergelijke verhoging van de doorvaarthoc gte daarom wel verantwoord is. Een wijzi ging van het plan was zijn voor stel. Mr. E. G. SPrey, die namens da heer P. M. Langhout en N.V. „Lugdunun" optrad, noemde het plan te grootschalig van opzet en schroomde niet om te zeg gen, dat door dit werk 't dorp saanzicht bedorven zal worden. Een doorvaarthoogte van 1.80 m. moe voldoende worden geacht en vertelde tevens, dat het scheepvaartverkeer door het Aarkanaal gedurende de afgelo pen 10 jaar met tenminste de helft was verminderd. Onder voor zitterschap van Dr. R. Ey- sink van de gelijknamige com missie en in het bjzijn van de deskundige van de provincie Ir. I. B. van Creveld van de afde ling vaarwegen, werd in deze d<> bezwaarschriften ter In de tien pagina's tellende sporttribune van- 9 Klasseverschil in Amsterdam o Rijpwetering gelijk Ons Eiland kampioen LONDEN (RTR) Uit een Londens museum is in de nacht van zaterdag op zondag een schilderij van Johan nes Vermeer (1632/1675) gestolen. Het 53 bij 46 cm grote doek „De gitaarspeler" vertegenwoordigt een waarde van naar schatting bijna 7 miljoen gulden. Het gestolen schilderij bevond zich in het museum Kenwood house in de voorstad Hampstead in het noorden van Londen. Het kostbare doekje was eigendom van de gemeenteraad van Groot-Londen. DEN HAAG Minister Vorrink van Volksgezondheid en Milieu hygiëne heeft tegen het advies van de Raad van State in het wetsontwerp inzake de fluoride ring van het drinkwater naar de Tweede Kamer gestuurd. Dit geheime advies was vernieti gend. Volgens de Raad van Sta te heeft de bewindsvrouwe in het wetsontwerp geen rekening gehouden met de principiële be zwaren die tegen fluoridering bestaan. De vaste Kamercommissie voor Volksgezondheid had vandaag een hoorzitting belegd over fluo ridering van het drinkwater. De tegenstanders weten zich nu ge steund door de Raad van State. De Raad van State meent, dat aanvaarding van het wetsont werp van minister Vorrink bete kent dat de deur is opengezet om andere stoffen aan 't drink water toe te voegen. De raad legt ook sterk de nadruk op het principiële karakter van de fluo ridering van het drinkwater. Met het oog daarop kan volgens de raad niet worden voorbijge gaan aan bijvoorbeeld bezwaren van religieuze aard. Dergelijke bezwaren moet de wetgever ook erkennen. Dat is de vaste lijn in ons staatsbestel, aldus de raad. Aandacht wordt ook besteed aan de. bezwaren van medische aard. De Raad van State betwij felt of wel rekening wordt ge houden met ..overgevoeligheid voor fluor". Voorts vraagt zij zich af, of wel te overzien is welke gevolgen het jaren lang achtereen gebruiken van fluor voor de mens kan hebben. Boskoper verongelukt BENTHUIZEN De 38-Jarige Boskoper C. C. M. Verlaan, va der van vier kinderen, is zater dagnacht jverongelukt toen hij op nog onverklaarbare wijze op de rijksweg 12 nabij Benthuizen met zijn auto van de weg raak te. Het slachtoffer ramde eerst een boom en kwam daarna in een sloot terecht waar hij Is verdronken. Zijn 37-jarige vrouw, die uit de wagen werd geslingerd, liep lichte verwón- dingen en een shock op. EL AIUN, Spaanse Sahara (AP) Een grootscheepse zoekactie naar de vermiste Amerikaanse ballonvaarder Thomas Gatch met helicopters en vliegtuigen van het Spaanse leger heeft gisteren geen resultaat en vervolgens In rijn door negen hellumbal- gehad. Hij is mogelijk in de Sahara geland. lonnen gedragen gondel de Atlantische Gatch, die maandagavond in Harrisburg in Oceaan overstak, had voor het laatst radio- de Amerikaanse staat Pennsylvania opsteeg contact met de bewoonde wereld op woens dag. Baby gestikt in kolendamp De elf maanden oude baby Merrel Ralf is gistermorgen ongeveer twee uur overleden aan koolmo- noxydeverglftiging. Het jongetje me tzijn vader, de 22-jarige J. Oosterwolde, alleen thuis in de Haagse Boekhorststraat. De va der heeft in de loop van de avond geprobeerd de kolenka- chel aan te steken maar hij wist niet dat het rookkanaal dichtgetimmerd was. Toen de moeder tegen twee uur thuiskwam, trof zij vader en kind bewusteloos aan. In het Westeindezickenhui bleek de baby inmiddels gestorven te zijn. De toestan dvan de vader is redelijk. SCHIPHOL Vliegen wordt duurder dan u denkt. De grote luchtvaartmaatschappijen die verenigd zijn in het Internationale Kartel IATA (130 bedrijven uit 80 landen waaronder do KLM) willen hun prijzen met in totaal ruim 10 procent verhogen in verband met de gestegen brandstofkosten. Een verhoging man 5 procent hing el in de lucht. Hij had aan staande vrijdeg moeten ingaan, maar zal door onderlinge one nigheid waarschijnlijk zorden uitgesteld tot 1 april. Daarbove nop echter willen een aantal vliegbedrijven de tarieven nog eens met 5 procent verhogen en wel met ingang van 1 juni. Vooral de KLM is een voorstander van een dergelijke verho ging. De Amerikaanse maatschappijen als Pan Am en TWA lig gen echter dwars. Vandaar dat de IATA, die momenteel in Mexico vergadert nog niet tot overeenstemming is kunnen ko- Mochten de tarieven eventueel toch worden verhoogd dan heeft dit geen invloed op de chartertarieven die bijv. voor vakantie reizen gelden. lllitll Doze zwart kunstlederen etui met spiegel, kam, vijl en regenkapje,, ontvangt u als dank voor de moeite voor hit aanbrengen van een nieuw kwartaal-abonnement. Noteer m.l.vDflkl als nieuw kwartaal-abonnee: DUIV M Stuur deze bon In open envelop, ^®am; zondor postzegel, naar: Woonplaats-antwoordnummer 349, Lelden, Stuur het etui naar. N>"m: LEIDSE te,COURANT Namens:

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1