„IK BEN MOORDENAAR" Playboy Georgie Best ging een avondje uit - Heerenveen wil op tijd 'dweilen' Derde Zweed bijPSV GingArie Haan naar Madrid voor Netzer? Tuchtcommissie had veel werk SPORTWERELD VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT Na ruim 21 dagen in voorarrest te hebben gezeten is deze week de 23-jarige slager Gerard M. die wordt verdacht van de roofmoord op de 35-jarige slagerijchef W.B.J. van Velzen. vrijgelaten. Hoewel de Haagse recherche er vrijwel van overtuigd is dat de slager deze moord op zijn geweten heeft, achtte de rech- ter-commissaris de door de politie aange voerde aanwijzingen geen wettig en overtui gend bewijs en liet de slager weer vrij. Zoals bekend werd de slage rijchef Van Velzen in de vroege ochtend van zaterdag 12 januari in de omgeving van zijn woning aan de Haagse Coevordenstraat dood geschoten en beroofd van een tas met ruim 8000 gulden. Nog dezelf de dag werd de 23-jari- ge slager aangehouden als verdachte in deze zaak. Gerard M.: „Ik ben „Ik ben absoluut geen moorde naar. Ik kan verzekeren dat ik er nog nooit van mijn leven aan heb gedacht iemand om zeep te helpen voor geld. Toch ben ik in de ogen van de Haagse recher che nog steeds de dader. En dat ruïneert nu mijn leven. Mijn oude buren wijzen me na en ik heb het verschrikkelijke gevoel of ze bang voor me zijn. Daar om slaap ik maar niet eens meer thuis en woon voorlopig ergens anders. Bovendien krijg ik nergens meer werk en moet ik noodgedwongen naar de so ciale dienst. Gerard, de 23-jarige slager, die ruim 21 dagen op het Haagse politiebureau in voorarrest heeft gezeten verdacht van de roof moord op de 35-jarige slagerij chef W. B. J. van Velzen, is een gebroken man. In een woning ergens in de Haagse binnenstad, zit hij wat wezenloos voor zich uit te kijken. Zijn moeder, die direct nadat hij werd opgepakt een geestelijke inzinking kreeg en al ruim vijf weken op de been blijft met grote hoeveelhe den morfine ziet het ook alle maal niet meer zitten. „Mijn zoon wordt kapot gemaakt", zegt zij met de tranen in de ogen. Gerard valt haar bij en zegt: „Ik heb ruim 21 dagen in voorar rest gezeten voor iets wat ik he lemaal niet heb gedaan. Ik ben nu weer vrij man, maar wat heet vrij. Ik ben vjolkomen ge broken. Gedurende de tijd dat ik heb vastgezeten ben ik met de regelmaat van de klok ver hoord. Ze gooiden me allerlei verdenkingen voor de voeten, maar blijkbaar geloven ze me toch niet, want de politie ver denkt mij nog steeds van die af schuwelijke moord". Gerard's moeder onderbreekt het gesprek en zegt: „Mijn zoon kan het gewoonweg niet hebben gedaan, want op het moment dat de slager werd vermoord lag Gerard in zijn bed. Dat heb ik zelf gezrien. Bovendien was de reactie van Gerard toen deze omstreeks tien uur 's morgens van zijn meisje Mia, die in de slagerij van Gerritsen werkte, hoorde dat haar chef was dood geschoten, zo geheel natuurlijk. Hij sprong zijn bed uit hief zijn handen boven het hoofd en riep „Nee, dat is niet waar". Gerard staart uit het raam. ik bij mijn meisje Mia thuis zat te praten over de moord. Twee rechercheurs kwamen laat m de middag Mia halen voor een kort verhoor. Ik zei de politie dat ik wel mee naar het bureau zou gaan, zodat zij Mia later niet naar huis behoefden te brengen. En denk nu eens goed na. Als je iemand hebt vermoord ga je je toch ndet in het hol van de leeuw begeven. Dan probeer je toch zo ver mogelijk van de po litie vandaan te blijven of niet soms? Ik geef toe, ik heb wel eens inge broken en dat heb ik zelfs ge- aan één stuk, wat hij de avond maar iemand doden nee". Bioscoop Finale Europa Cup volleybal DEN HAAG De Nederlandse volleybalkampioen Starlift Blok keer za Ihet finaletoernooi om de Europa Cup, dat op 1, 2 en 3 maart in het Stade Pierre de Coubertin in Parijs wordt ge houden, beginnen met de wed strijd tegen bekerhouder CSKA Moskou. De andere twee ploegen die zich voor de finale plaatsten zijn Di- namo Boekarest en SC Le:pzig. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 1 maart: 19.00 uur: Dinamo BoBekarest (Roe) lift Blokkeer (Ned) en 21.00 uur: Dynamo Boekarest (Roe) —SC Leipzig (O. Did); 2 maart: 14.00 uur: SC Leipzig—Starlift Blokkeer en 16.00 uur: CSKA Moskou—Dinamo Boekarest; 3 maart: 14.00 uur: Dinamo Boe- j karest—Starlift Blokkeer en 16.00 uur CSKA Moskou—CS Leipzig. Tips koersen Hilversum HILVERSUM Tips voor de tien draverijen op de Hilversumse drafpiste. Eerste start zondag middag om half twee. Mirlitonprijs: Karonja, Lente Boy J en Lion v.d. Lente; Maskeradeprijs: Lord Hollandia, Luckey Luke en Linda Bulwerk; Amateurwinterkampioenschap: Lord Faune, Jasper en Koentje Dartel; Hoempa Hoempa-prijs: Leo Arc tic, Kyra Antole en Koek Bui tenzorg Zang en Dansprijs: litis Hollan dia, Illustre Mac en Impuls W; Grote Februariprijs: Treize F, Henri Buitenzorg en For Ever; Démasquéprijs: Janneke D, Kid Baker en Karin W; Carnavalsprijs: Isnathan, Iduna J en Inn Sprookjeshof; Zang en Dansprijs: Impala, Java en Inca; Hoempa Hoempa-prijs (tweede af deling): Kjeld N, Jolly Bird en Jongleur D. LONDEN De sage van Georgie Best (27), de wispelturige voetbal ler van Manchester Uni ted, heeft een onver wachte wending gekre gen. Best verscheen gis termiddag voor de poli tierechter van de Lon- dense gemeente Maryle- bone, beschuldigd van inbraak en diefstal bij „miss World 1973", de negentienjarige Ameri kaanse schoonheidsko ningin Marjorie Wallace, die daar sinds haar ver kiezing een flat bewoont. Miss World zei, dat voet baller Best haar flat tweemaal ongevraagd was binnengedrongen. Hij zou er een bontman tel, een paspoort, che queboekjes, brieven en nog enkele andere din gen ontvreemd hebben. Volgens Georgie Best is het allemaal een misver stand. De politierechter vatte deze zaak echter zeer ernstig op. Best mocht de rechtbank slechts verlaten mits een borgtocht van zesduizend pond betaald werd. Vijf duizend daarvan werd neergeteld door een van zijn nachtclubvennoten uit Manchester, waar Best om twee uur in de nacht was gearresteerd. Kort daarvoor had Mar jorie Wallace hem uit Londen opgebeld om te zeggen dat ze hem zou bijna vijf uren in beslag. Daarna werd Georgie Best overgebracht naar Londen, waar de politie van Marylebone hem on derwierp aan een nieuw verhoor. Best bracht en kele uren door in een cel. Pas om half vier werd hij voor de politie rechter gebracht. Op de vraag wat zijn beroep was, antwoordde Best: „Exploitant van een nachtclub". De zitting duurde slechts vier mi nuten. Best moet op 27 maart opnieuw voor het ge recht verschijnen. Vóór die tijd mag hij op geen enkele manier contact zoeken of opnemen met Marjorie Wallace. t Marjorie Wallace, die zegt dat ze verloofd is met de Amerikaanse au tocoureur en miljonair Peter Revson, leerde Best enige tijd geleden kennen in diens nacht club „Slack Alice" in Manchester. Afgelopen week werden ze samen gezien in een Londense nachtclub. Volgens Mar jorie hadden ze slechts „gewone vriendschap'' gesloten. „Ik hou nog dolveel van mi in Ameri kaanse verloofde", ver telde ze. Georgie Best, die ook miljonair is, aanklagen bij de politie, toen de gerechtsdienaren heeft onlangs nog eens Best dacht dat dit „kin- opdaagden en hij naar wereldkundig gemaakt, derpraat was". Hij kon het bureau moest. Zijn dat hij het voetbal vaar- zijn ogen niet geloven eerste ondervraging nam wel zegt. Exploitant van een nachtclub, Geor£ Best. Heerenveen De bijzonder veel valse starts die dit sei zoen gepaard gaan aan de nieuwe startmethode hebben de technische staf van het ijsstadion Thialf in Hee renveen doen besluiten bij de loting (vandaag) voor het wereldkampioenschap dames een voorstel in te dienen bij de wedstrijdlei ding. Om iedereen onder vrijwel dezelfde omstan digheden te laten schaat sen wil men niet gaan dweilen na een bepaald aantal ritten, maar na een vooraf vastgesteld aantal minuten. In Heerenveen wil men de goede naam handhaven, temeer omdat men ook graag de Europese kampioenschap heren in 1975 wil organiseren. „Die kandida tuur is nog erg prematuur", al dus KNSB-directeur Wim Comello Zelfs de kandidatuur van Neder land voor deze titelstrijd is nog niet officieel door de ISU be krachtigd. De organisatie heeft nog steeds hoop, dat het bezoekersaantal van 1973, toen in twee dagen elf duizend toeschouwers kwamen, zal worden gehaald. Tot en met gisteren g.'ngen 6500 plaatsen de deur uit en dat is in elk geval voldoende om de financiële touw tjes aan elkaar te knopen. Nog afgezien van het feit of Atje Keulen-Deelstra er inderdaad in slaagt haar vierde wereldtitel te Jeugdwereldkampioene Sylvia Burka kwam toch nog veroveren, krijgt de ereronde een speciaal Fries tintje. De kampioene zal haar ronde even tueel in een door een Fries paard getrokken arreslee maken. Inmiddels zijn nagenoeg alle dee'- neemsters in Heerenveen gearri veerd. Gisteren kwamen de Fin se rijdster Tuula Vilkas, de Westduitse trainer Herbert Hörl met zijn twee Monika's (Pflug en Stützle) en de Belgische Lin da Rombouts aan. Het grote vraagteken is nog altijd jeugdwereldkampioene Sylvia Burka. De Canadese rijdster heeft na de voor haar opnieuw teleurstellende verrichtingen in Innsbruck te kennen gegeven in Heerenveen niet te starten. Zij zonder schaatsen. reisde naar Inzeil, maar kwam gisteren in Heerenveen aan. Zonder schaatsen, want die had ze in Duitsland verloren. Trainer Sjoer Past en de andere Canade se deelneemster, Gayle Gordon, zijn er wel, mèt schaatsen. Re serve Kathy Priestner is niet meegekomen omdat men dat fi nancieel onverantwoord achtte. MADRID De Ajacied Arie Haan lijkt een serieuze kandidaat voor een transfer naar Real Madrid. Woensdag arriveerde de Amsterdamse middenvelder in de Spaanse hoofdstad om daar de mogelijkheid te bestuderen zich bij de Mndrileense club te voegen die momenteel de moeilijkste periode uit zijn bestaan meemaakt. Haan: „Ik zou graag in Spanje gaan spelen, maar ik geloof niet dat Ajax me zal laten gaan. Mijn contract loopt pas af in 1976". Thuis, in zijn woning in Zaandam, ontkende Arie Haan evenwel weer, dat er serieuze onderhandelingen gaande zijn tussen hem en Real Madrid „Denkt u dat Ajax me drie dagen naar Ma drid zou laten gaan ais Ik me had willen verkopen? Ze zouden gezegd hebben, blijf jij maar mooi in Amsterdam trainen". Volgens Haan heeft hij om strikt zakelijke redenen een bezoek aan de Spaanse hoofdstad gebracht. „Ik doe wat voor de firma Rok Jeans, waarvan de fabriek in Madrid staat. Daar heb ik gesproken met GUnther Netzer, die voor ons dress-man wordt. Met hem ben ik even voor mijn vertrek naar de training van Real gaan kijken. Dat is alles. Van een eventuele transfer ia geen sprake". Gerard draait zijn stoel en vertelt aan éné stuk, wat hij de avond voor de moord en in die nacht heeft gedaan. „Op vrijdagavond 11 januari ging ik met Mia naar de bioscoop. De voorstelling was omstreeks kwart voor twaalf afgelopen en ik bracht Mia tegen twaalf uur naar haar huis. Ik had de vol gende dag vrij en besloot nog even op pad te gaan. Allereerst kwam ik in een café aan de Rijswljkseweg terecht waar ik tot ongeveer half twee heb geze ten. Hierna ben ik naar een ca feetje aan de Herman Coster- straat gegaan en daar ontmoet te ik verschillende vrienden. Tegen een uur of half drie vraagt ineens één van die vrienden aan mij of ik even mee naar buiten wil gaan, want zo zei hij: „Ik heb wat voor jou te doen". We stappen samen in mijn auto en rijden naar de Kaapstraat. Voor een kruidenierszaak vraagt hij mij even te stoppen. Mijn vriend sitapt hierop uit en laadt met een doodnuchter gezicht drie kratten met volle melkfles sen in mijn wagen. „Even naar mijn huis brengen", zegt hij. Vloerbedekking Ik denk, nou ja wat geeft dat en rijd naar zijn huis aan de New- tonstraat. Op weg daar naar toe zegt mijn vriend plotseling: „Gerard, Lk ga mijn huis op knappen en ik weet gemakkelijk aan vloerbedekking te komen. Als je me helpt krijg je honderd gulden. Nou, ja, wat doe je dan, die honderd piek was immers zo verdiend? Nadat we de kratten melk bij zijn huis hebben afge leverd rijden we vervolgens naar een meubelzaak aan de Regentesselaan en halen daar een rol vloerbedekking en nog vier matrassen weg. Ook dat brachten we naar zijn woning. Mijn vriend beloofde me als hij die matrassen zou hebben ver kocht het geld samen te delen. Inmiddels was het al zeker half vier in de ochtend geworden. Mijn vriend en ik besloten nog even langs het cafeetje aan de Herman Casterstraat te gaan. Toen we daar aankwamen bleek het dicht te zijn, en voor de deur stond een gescheiden vrouw die ik kende. Ze vroeg aan mij of ze een lift naar de De Heemstraat kon krijgen. Even later reden we eerst naar de Newtonstraat en daar stapte mijn vriend uit. Vervolgens bracht ik het vrouwtje naar haar woning aan de De Heem straat. Toen ik haar daar had afgezet reed ik met mijn auto achteruit de straat uit en reed enkele straten verder de straat in waar ik woon. [Vaar bed Thuisgekomen dook ik achterel kaar in bed. Ik heb niet eens gemerkt, dat mijn moeder later bij mijn bed is geweest. Pas toen ik om tien uur door Mia werd wakker gemaakt hoorde ik van de moord. Dat is 's mid dags voor die zaak op het poli tiebureau zou zitten had ik toen natuurlijk niet durven dromen. Wat ik nu heb verteld is waar: ik ben geen moordenaar. Ik geef toe dat ik in het verleden wel eens een kleine ruzie over een onbenulligheidje met die ver moorde slager heb gehad. Maar dat was allang weer bijgelegd. Ik heb bovendien nog een week voor de moord met Van Velzen gezellig zitten drinken op een feestje in Rotterdam. En ben ik dan de moordenaar?" ROB DE ROO SIMON SMIT PETER DAHLQUIST EINDHOVEN Het volgend seizoen zal PSV de beschikking hebben over drie Zweedse spelers. Per 15 juli a.s. komt de achttienjarige Peter Dohlqulst, een van de meest talentvolle spelers van het Zweedse UEFA-elftal van Oergryte over naar PSV. Hij is na Björn Nordquist en Ralf Edström de derde Zweed in Elndhovense dienst. PSV zal ze alle drie tegelijk kun nen opstellen omdat tegen die tijd Nordquist twee jaar In No- derland is en dan niet meer als buitenlander wordt beschouwd. Peter Dahlquist, die dezer dagen een tweejarig contract teken de, maakt dit voorjaar zijn gymnasium-studie af en zal bij Phi lips Eindhoven werkzaam zijn. Dames TT Haag zondag tegen CSA Moskou Van onze sportredactie DEN HAAG De damesvolley ballers van Tempo Team staan zondag voor de (waarschljnll)k te) zware opgave tegen CSKA TT Haag verloor afgelopen week-, einde het eerste treffen met de Russinnen kansloos met 3-0 in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup, zodat de verwachtingen voor de plóeg van Jaap Hogendoorn niet bij ter hoog gespannen zijn. De ontmoeting wordt gespeeld in sporthal Gaslaan en begint om 18.15 uur. ZEIST Chris de Vries van De Graafschap Is naar aanleiding van zijn omstre den kopstoot ten opzichte van Twente-speier Dieter Schwemmle en zijn daarop volgende rode kaart door do tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrij den geschorst. De Vries mag verweer voeren tegen de bedoeling van de com missie een lopende voorwaarde lijke straf om te z tten in een onvoorwaardelijke. Wordt dit verweer afgewezen, dan zal de Doetinchemmer zelfs vier bin dende wedstrijden aan de kant moeten ziften. Hij kreeg boven dien een boete van tweehonderd gulden. De andere straffen in het betaal de voetbal zijn: FC Groningen: H. Hovenkamp twee wedstrijden onvoorwaarde lijk, proeftijd van lopende voor waardelijke straf verlengd tot 1 september en 200 boete; Willem J. v. Dijk, een wedstrijd onvoorwaardelijk en een wed strijd voorwaardelijk; FC Den Haag: K. Bregman, een wedstrijd onvoorwaardelijk en 200. Haarlem: P. Peterls, een wed strijd voorwaardelijk en f 150 en H. van der Aar, een wedstrijd onvoorwaardelijk en 100; Tel star: R. C. van Haalem, een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk en 100; Excelsior: J. van Asch, een wedstrijd onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaarde lijk; Ajax: J. L. van Veenen- daal, een wedstrijd onvoorwaar delijk en 100; FC Dordrecht: F. van der Rest, een wedstrijd voorwaardelijk; Volendam: S. A. Smit, een wedstrijd voor waardelijk; Vecndam: J. Zwik- ker, een voorwaardelijke wed strijd omgezet in een onvoor waardelijk wedstrijd; SC Amers foort: trainer H. A. van Milten burg, 100. Van de volgende soelers werd een officiële waarscnuwing om gezet in een boeking: B. Huls- hoff, N. Kunst (beiden Vitesse), J. MUhren (Volendam), W. Broa (Excelsior), W. Meutstegl (Sparta) en J. Wlldbret (At '67). eb Den Haag - Jan Wagenaar zal gehouden. dit bedrag of hoger'Is neerge- jarten- junioren dat Van 7 tot ej Nederland vertegenwoordigen in Derby Bruce Rioch, middenvel- legd. met 10 maart in Aken wordt ga de strijd om het Europees kam- der van Aston Villa, is door Amsterdam - Jos Bongers (Nij- houden. pioenschap voor beroepspikeurs Derby County gHtöfcïrt Voor megen) en Nico Tuiini (Heq^js- Sao Pauk» -..Palmcirafc-Sao Paoj die op 30 maart in Hamburg en 1.300.000,-. Hij Is de elfde Brit kerk) nemen deel" aan hèCtoer^ is voorae tweede achlereenvq op 31 maart in Wenen wordt voor wie een transfersommen nooi om d$: Ey^ese titel Jyl- gende ja aal

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13