Half miljoen voor uitbreiding van Openbare Werken in Lisse MIDDENSTAND NOORDWIJK WACHT MET SPANNING OP PLANNEN VAN GEME ENTE Voorhout wil haast maken met het plan Spoorlaan LTV-Lisse wil ander gezicht bollen Uitvinder „snorkel5 onderscheiden Wat u OOK moet weten 5 DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT Lisse Voor de verbouw en voornamelijk uitbreiding van het kantoor van Openbare Wer ken heeft de raad van Lisse gis teravond een half miljoen gevo teerd. De bouw zal worden aan besteed, doch de werkzaamhe den eromheen voert men in ei gen dienst uit. De heer v.d.d Berg (KVP) vreesde dat men later weer met belangrijke aan vullende bedragen zal ko- men.Volgens de voorzitter ech ter kan de uitbreiding er komen met het beschikbaar gestelde bedrag, tenzij grote loonexplo sies optreden. De beer Smith (PC) vroeg of het mogelijk was voor 't publiek om ook 's middags op het bureau te kunnen aankloppen. De voorzat ter zei dat als regel dit niet mo gelijk is maar dat in bepaalde gevallen hier toch een uitzonde ring op kan worden gemaakt. Bij de aankoop van het huis van oud-notaris Hogervorst zat het mevr. Pothof erg dwars, dat geen exact bedrag van de koop som vast te stellen is. Zij kreeg alls antwoord, dat dit niet moge lijk was, omdat niet bekend .is welke gevolgen de verkoop zou kunnen hebben wat de belastin gen betreft. Dat vondt mevr. Pothof maar een vreemde zaak, doch de voorzitter zei, dat deze belastingfaciliteiten nu eenmaal genomen moeten worden. De raad van Lisse besloot gister avond tevens ide Vereniging Ge zondheidszorg Bollenstreek voor 1 jaar de kosten op het huidige niveau toe te kennen. Bij de grondverkoop aan de Stich ting Eigenwoningbezit kreeg de heer Mens te horen, dat alles gedaan zal worden om de bouw zo spoedig mogelijk te doen aanvangen, omdat elk uitstel de zaak voor betrokkenen steeds duurder maakt. Andere spre kers voerden het woord over de met de bouw van deze woningen mogelijke doorstroming. De voorzitter zei, dat nauwkeurig zal worden nagegaan, dat er werkelijk ook zoveel mogelijk doorgestroomd zal worden en de minst draagkrachtigen in de leegkomende woningen ge plaatst zullen worden. Bij het agendapunt garantieverle ningen voor particulier woning- bezit kreeg het gemeentebestuur mandaat om in de toekomst deze zaak bij delegatie af te handelen zonder eerst de Raad toestemming te vragen. De voorzitter zeide, dat de raad toch op de hoogte gehouden zal worden aan wie garantie is ver leend. Het gevraagde bedrag voor de ver betering van het kruispunt Tul- Voorts werd de heer C. Houwaard benoemd tot ambtenaar van de burg. stand ter verlichting van de werkzaamheden in deze tak van dienst. Van dokter N. Bet was bericht binnengekomen, dat hij wegens drukke werkzaamheden als lid van de raad bedankte. De voor zitter zei, dat zo spoedig moge lijk in de vacature zal worden voorzien. De rondvraag leverde een vraag op betreffende de noodzakelijk heid van het nemen van ver keersmaatregelen op het steeds drukker wordende kruispunt Heereweg/Kanaalstraat/Verk- houtlaan. De voorzitter zeide, dat dit punt al geruime tijd de aandacht heeft en overleg gaan de is met Rijkswaterstaat. Van die zijde zal men tellingen ver richten en naar aanleiding daar van een advies uitbrengen. VOORHOUT Op de komende openbare raadsvergadering van donderdag 21 februari a.s. komt onder meer ter sprake een voor stel tot huurverhoging per 1 april 1974 van de woningen van het gemeentelijk woningbedrijf. Ook zal besproken worden een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Bonda's Veevoederbareau B.V. te Leiden Inzake overdracht van een strook grond en de aanleg van een in- en uitrit aan de Jacoba van Beierenweg. Vervolgens nog 'n voorstel tot sub sidiëring van de districtsvereni ging „Vereniging Gezondheids zorg Bollenstreek". Deze vereni ging heeft zich namens de plaatstelijke kruisorganisaties tot het college van B. en W. ge wend met een verzoek om sub sidie in de kosten van het dis- trictswerk. Voorts zijn er nog een aantal voorstellen tot het vaststellen van de exploitatie kostenvergoeding ten behoeve van kleuterscholen, gewoon la ger onderwijs en bijzondere ba sisscholen. Vervolgens nog een voorstel een krediet van 850.000 beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het be stemmingsplan Spoorlaan. De realisering van het bestem mingsplan Spoorlaan vordert in gestaag tempo. Naar het zich laat aanzien zullen alle 188 thans in aanbouw zijnde wonin gen nog dit jaar opgeleverd worden. De eerste woningen zul len reeds over enkele maanden voor bewoning gereed zijn. Dit betekent, dat binnen afzienbare tijd de verdere aanleg van de van gemeentewege in het plan te treffen voorzieningen ter hand genomen zal moeten wor den en tevens een aanvang ge maakt zal moeten worden met de zgn. afbouw van het plan. Tot slot nog een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Reigerslaan aan de heer G. S. Kok, en het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van dat perceel. Bij het college is een verzoek binnengekomen van de heer Kok, koper van het aan voor noemd perceel grenzende pand Kievitspark 21, tot aankoop van bovengenoemde grond, dat mo menteel als garageterrein wordt gebruikt. Noordwijk Het onthullende rapport van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf over het winkelbestand in Noord- wijk vormt een goede basis voor de toekomstplannen van het dorp, aldus voorzitter J. van den Haak gisteravond tijdens zijn rede op de jaarvergadering van „Noordwijk Actief". Het is nu aan het ge meentebestuur en alle betrokkenen om tot een goede planologische opzet te komen", zo zei hij. De heer Van den Haak zei het als een taak van de Noordwijk—Actief leeden te zien elkaar in deze benarde tijd zoveel mogelijk bij te staan. De beroepen tegen det komplannen voro de beide dorpen, welke door Noordwijk Actief bij de Kroon zijn ingediend, zullen binnenkort worden behandeld. Gezien de veranderende situatie t.a.v. het Mid dengebied ziet het bestuur, zo kon men gisteravond horen, de proce dure met vertrouwen tegemoet. Bekend gemaakt werd, dat Va 4 tot 8 november a.s. in het „Huis ter Duin" de Noordwijk Actief-Show zal worden gehouden. Omtrent dit evenement volgen nog nadere mededelingen. In het verleden bleken dergelijke shows een groot succes. Dit jaar belooft het een grootse manifestatie te worden, waaraan vele middenstandszaken zullen deelnemen. De vergadering besloot 1000.- beschikbaar te stellen voor de aan koop van stoelen voor de gerestaureerde Grote Kerk te Noordwijk- B innen. Verder zal medewerking worden verleend aan de in mei a.s. te houden bazaar, die voor hetzelfde doel zal worden georgani seerd door de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Gememoreerd werd het 20-jarig bestaan van de vereniging, die in het voorjaar van 1953 door een tiental winkeliers in „De Landbouw'' werd opgericht. Thans telt de afdeling 122 leden. Het kroonjaar had veel geld gekost, zo bleek uit het verslag van pen ningmeester C. J. van Herpe. Het boekjaar moest worden afgeslo ten met een vrij groot tekort, mede als gevolg van de aktiviteiten ter gelegenheid van de viering van het lustrum. De teruggang in het ledental (tien minder dan vorig jaar) moet t den toegeschreven aan bedrijfsbeëindiging in de winkelsector. ZOETERWOUDE Bijzonder voldaan namen gister middag om half drie de gasten van de Zonnebloem af scheid van hun gastvrouwen aan 't eind van de le lus trumviering. In het Don Boscohuis was deze morgen begonnen met ene Eucharistieviering welke werd ge leid door deken A. Lamot wiens predikatie de aanwezi gen bijzonder aansprak. De zang van een vijftal Ne derlandse liederen werd geleid door mevrouw Corine de Groot- van Haaster. Zij luisterde met haar zang en pianospel ook het gezellig samenzijn op wat op de H. Mis volgde. Eregasten hierbij waren de èerste voorzit ster mevr. Nelissen-Riteco en de heer L. v. Steenvoor den als afgevaardigde van het diocesane bestuur. Ook de dames van het Rode Kruis, de pastors Peeters Weem en Van Eijk en zuster Theodosia, directrice van Huize Emmaus. Een leuk intermezzo vormde het optreden van de kleutergroep van de S.J.Z.-gymnas- tiekvereniging o.l.v. mevr. Elderhorst-Van Hofwegen. WASSENAAR Gisteren heeft de heer J. J. Wichers, gepensio neerd kapitein-luitenant ter zee der Koninklijke Marine, zijn 80e verjaardag gevierd. Onder hen, die de jubilaris en zijn echtge- note in hun woning aan de Lan ge Kerkdam kwamen gelukwen sen was in de middaguren loco burgemeester mr. N. W. A. Brink, die een grote verrassing voor de heer Wichers in petto had. Hij kwam hem namelijk mededelen, dat het H. M. de Koningin behaagd had hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Een officiële erkenning van de grote verdiensten van de heer Wi chers tijdens zijn marine-loop baan maar ook daarna. De heer Wichers is bekend gewor den door zijn uitvinding van de „Snorkel", een onderwater-die selsysteem voor duikboten, dat sinds de tweede wereldoorlog algeipeen wordt toegepast. De heer Brink memoreerde in de toespraak, die aan de uitreiking van de onderscheiding vooraf ging de grote verdiensten van de heer Wichers op sociaal ge bied. Tijdens de oorlog heeft hij in het voomalige Nederlands-In- dië en in het Jappenkamp veel gedaan om het marinepersoneel morele steun te geven. DE ZILK Tijdens de gisteravond in het Van Nispenhuis gehouden jaarvergadering van de Bond Agra rische Voedings- en Genotmiddelenbedrijven zijn vier leden onderscheiden vanwege hun langdurig lid maatschap. Het zijn de heren J. v. Elk (goud) en J. Weijers, B. Duivenvoorde en H. van Straelen (al len zilver). Op de foto ziet u de jubilarissen, hun vrouwen en hoofdbestuurder P. Loudier, die de Zilhe- naren toesprak. Ajscheid werd ook genomen van de heer De Winter, die 36 jaar de taak van penning meester en bode heeft verricht. In zijn plaats werden benoemd de heer W. Nederstigt (penningmees ter) en Th. Hoeks (bode). LISSE Deze week heeft de afd. Lisse-Engel van de Land- en Tuinbouw Vrouwenorganisatie (LTV) zich beraden over de plannen van het bestuur om tot reorganisatie van de LTV te ko men. Men wil op de avonden met een wat meer op de jongeren ge richt programma komen. Het feit doet zich namelijk voor, dat het een moeilijke zaak is, om op LTV-avonden in het alge meen onderwerpen te laten be handelen, welke zowel jonge als oudere leden kunnen interesse ren. Het bestuur wilde aan de vergadering de gedachte meege ven om zich erover te beraden om tot een zekere splitsing in leeftijdsgroepen te komen. Het ligt in de bedoeling van het be stuur om op 23 april een „open avond" te houden, waartoe Mie vrouwen uit de land - en tuin- bouwkringen uitgenodigd zullen worden. Om tot een splitsing naar leeftijd te komen, moeten er dan vanzelfsprekend meerde re leden komen, opdat na split sing het LTV-werk een nog gro ter succes zal worden, dan nu het geval is. Met een geheel nieuw samengesteld programma zou men dan in het volgend sei zoen willen beginnen. Voorts liet presidente mevr. Van Ruiten-Elstgeest weten, dat elke maandagavond gymclubs wor den gehouden van 7—8 en van 8—9 uur, waarvan de laatste meer bedoeld is voor de jonge- LEIDEN De stichting ge- sprekscentrum Leiden orga- j niseert a.s. dinsdag weer een j gespreksavond in ,,'t Prae- thuys". Onderwerp is dit- maal „Nieuwe sporen naar i het verleden". Spreker is de heer Van der Veer, schrijver van het gelijknamige boek. Aanvang 20.00 uur. KATWIJK aan de Noord straat 19 kunnen bejaarden j en invaliden a.s. dinsdag tus. sen 10.00 en 12.00 uur een j nieuwe vergunning halen. Deze vergunning stelt hun in staat met de bromfiets ge- j bruik te maken van het fiet- j spad Katwijk-Noordwijk. I Hiertoe moeten de aanvra gers hun eventuele oude ver gunning en een bewijs dat men 65 jaar is of dat men invalide is meenemen. LISSE Aanstaande woens dag wordt in Lisse het grof- huisvuil opgehaald in wijk 2 en de flats in de Poelpolder ('s morgens) en in wijk 1 Cs middags). VOORHOUT In de recrea- I tiezaal van Huize Agnes wordt maandag 4 maart een hearing gehouden over de plannen van de stichting be- jaardencentrum „Nieuw Schoonoord". Aanvang 20.00 LEIDEN Voor de leden van de bejaardensoos Zuid-West wordt er maandagmiddag 18 februari een soos gehouden. Aanvang 14.15 uur. Deze middag staat in het teken van de vastenavond. Er zal worden gekaart en gesjoeld. De mensen van de woens- dagmiddag worden ook ver wacht. LEIDEN In ,,'t Praethuys" wordt morgen een informa tieavond gehouden over „Nieuw Dennendal". Aanwe- zig zullen stafleden van „Nieuw Dennendal" en wer kers van de St. Bavo uit Noord wijkerhout zijn. Aan vang 20.00 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Louise ar. v.: C. Dijkhuizen en C. Schaap, Mildred dr. v.: J. van der Kaaij en T. M. Fakkel, Dennis zn. v.: P. Koning en C. G. Rijsen, Rho- dy dr. v.: W. H. van Leeuwen en J. Marree, Elzelien Johanna Ariana dr. v.: C. J. L. R. Vel- lenga en J. Kaptein, Joyce AI- bertina Frederika dr. v.: A. G. Brandt en E. F. van den Berg. Overleden: A. J. Kuif 79 jr., E. van der Laken, 96 jr., C. P. Sa'la, 83 jr., A. MJ. Hanselaar, 86 jr., P. M. Keukenmeester, 73 jr., J. A. M. Weijers, 45 jr., W. van den Hoed, 77 jaar. VALKENBURG GEBOREN: Sabine, dochter van C. Zwanenburg en E. Otte; Wljna Hen- drlna, dochter van C. de Vries en S. Wiemen: Lena Jacoba. dochter van r J. de Lange en J. van der Nagel: Mark Simon, zoon van D. de Vries j en J. C. E. FrIJnsJannetje, doch- ter van M. A, Koppert en A. M. van Egmond. Ondertrouwd; H. M. Davilar en E. Verhaar. GETROUWD: P. A. Altorf en H. Kra nenburg; M. Imthorn en J. M. van der Linden. Overleden: D. Durieux, 92 Jaar. wdnr| van M. Aandewiel; G. Kroon, Söi jaar, wed, Stompwijliers in de kou STOMPWIJK. Op de laatst gehou den vergadering van de Com missie Ad Hoc voor Stompwijk q werd door een wakker commis sielid de vraag gesteld of er langs de Meerlaan, richting Zoe- termeer eventueel een bushokje geplaatst kon worden. Praktisch de gehele Stompwijkse jeugd volgt voortgezet onderwijs in Zoetermeer. Elj slecht weer, storm en regen, kan het openbaar vervoer dus op flink wat klandizie reke- nen. Maar het nuttig effect van een droge overkomst gaat y finaal verloren als men enigi tijd in weer en wind zonder eni- ge beschutting, praktisch midden in de polder moet staan wach ten. Destijds dus zonder meer een redelijke vraag, waarop d« voorz, van de commissie, weth. Bunnik uit Leidschendam, dan ook tevreden kon mededelen, dat een misvertad oorzaak was van het feit dat er nog geen abri was geplaatst. Met West- Nederland zijn daarover nu nieuwe afspraken gemaakt, al- dus het toenmalige antwoord van de wethouder. Als men daar nat en rillerig staaf te kleumen, vraagt menig wat het misverstand en de niea Stompwijker zich toch wel af 1 we afspraak nu precies zijn.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6