Je maakt ze nog niets NIEUWE BEHUIZING OPENB. WERKEN LISSE KOST 5 TON Geldprobleem voor Voorhoutse „Bokken" Veel hoogtepunten op feest Northgoruiters Valsemunter hoort weer 3 jaar eisen Bouwplan voor Princehaven 1300 gehandicapten vierden carnaval Drie gewonden op War- mondse bruiloft Uw mening --71 PAGINA 5 MAANDAG 11 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT bollen Lisse Niet minder dan 1300 gehandicapten namen zaterdag avond met hun ouders en verzorgers deel aan een groots carna valsfeest in de Sierex-bloemenhal van de HBG in Lisse. De stemming kwam er al direct in toen de Lisser Muziekvereniging „Troumoet Blijcken" het feest opende met een denderend feest nummer. Toen eenmaal de voorzitter van de Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek, de heer Roks, het wel komswoord had gesproken en feestleider „Boer Bol" de leutlont had aangestoken ontbrandde het feest pas goed. Medewerking op deze avond verleenden ook nog de Leidse groep „The Key Town Combo", de carnavalsverenigingen „De Knaalkikkers", „De Bokken", de „Kaninefaaten en „De Oude Pomp". De stemming zat er op deze avond zo goed in dat om 12 uur de laatste polo naise werd ingezet. Ook in Noordwijk werd er volop leut ge maakt met de carnavalsvereniging „De Noortukkers". Zoals U op de foto kunt zien had ook dit jaar niemand moeite om in het Zinger-hotel in Noordwijk even een avondje alles te vergeten. WARMOND Een bruiloft in het Trefpunt in War mond is zaterdag niet he lemaal verlopen zoals de feestgangers het zich had den voorgesteld. Rond één uur 's nachts wilde een aantal jongelui uit Warmond, Sassenheim e" Den Haag zich in het feestgewoel mengen, ui teraard tot groot ongenoe gen van de bruiloftsgas ten. Toen hun werd meegedeeld dat het hier een besloten feestje betrof en zij dus beter buiten konden blij«- ven, sloeg de vlam in de bruiloftspan. Er sneuvelden enkele ruiten waarna voor het feest- zaaitje de vernielers en enkele bruiloftsgasten op de vuist gingen. De klap pen kwamen, ondanks het late uur, erg hard aan Twee jongelui moesten naar het Academisch Zie kenhuis worden overge bracht. Een van hen liep een diepe snijwond op bij het met de blote vuist in slaan van een ruit en een ander liep »en zware hoofdwond op door een klap met een paal. Een derde slachtofter, een Ha genaar. moest naar zijn woonplaats worden ver voerd met been en hoofd verwondingen. LISSE De raad van Lisse komt woensdag om 8 uur bijeen en zal o.m. de volgende beslissingen hebben te nemen: benoeming ambtenaar burg. stand; vaststelling voorschotten en vergoedingen voor het onderwijs; sub sidie Vereniging Gezondheidszorg Bollenstreek; recon structie kruispunt Kanaalstraat/Tulpenstraat/Bea- trixstraat; uitbreiding kantoor Openbare Werken; aan koop gronden nabij de Kapelstraat; aankoop woning oud-Notaris Hogervorst; grondverkoop Stichting Eigen Woningbezit Lisse; ongegrondverk'.aring beroep weige ring bouwvergunning van de heer G.C. Kersten te Sas senheim. Het huidige gebouw voor de Dienst van Open bare Werken is voor een behoorlijk functioneren van de dienst te klein en ondoelmatig geworden. Er is een plan opgezet om aan deze tak van dienst een goed on derkomen te verschaffen. Het nieuwe plan omvat: ka mers voor directeur, adjunct-directeur, afdelingschef, administratie en bouwtoezicht, tekenzaal, tekeningenar chief, keuken, entree en centrale hall, toiletten en gar derobe, dienstingang, werkkast en ruimte voor berging. Met allerlei daarmee verband houdende voorzieningen is hiermede een bedrag gemoeid van 1 531.150,-. B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen; het bedrag zal vermoedelijk uit eigen midde len gefinancierd kunnen worden. Aan de raad wordt door B. en W. voorgesteld aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit de gronden in „Plan Poelpolder West „voor de bouw van 84 woningen te verkopen en tevens de gronden in ditzelfde plan totale kosten van bouwmaken worden geschat op 466,850,-, van welk bedrag reeds eerder gelden be schikbaar gesteld werden. De aanleg van de grote westelijke omleidingsweg zal con creet de aandacht van de raad vragen nu het pand woonhuis oud-notaris C. Hogervorst aan de Heereweg tegenover de Laan van Rijckevorsel te koop wordt aan geboden. aangezien de heer Hogervorst wegens vertrek naar elders deze woning gaat verlaten. De westelijke omleidingsweg zal namelijk tegenover de Laan van Rijckevorsel op de Heereweg uitmonden. Deze gelegen heid tot aankoop willen B. en W. niet voorbij laten gaan. Over de aankoopprijs is men bij taxatie tot een bevredigend resultaat gekomen. Op het kruispunt in de Kanaalstraat zullen binnenkort be langrijke voorzieningen kunnen worden getroffen ter bevordering van de verkeersveiligheid. Zowel de Tul- penstraat als de Beatrixstraat zullen dermate worden verbreed en verbeterd, dat een vlotte en overzichtelijke kruising tot stand kan komen, waarvoor aan de raad geadviseerd wordt een bedrag van 66.000 - beschik baar te stellen Sluiting Leonardusschool Tot mijn grote verbazing moest ik in de krant van vrijdag j.l. le zen, dat de St. Leonardusschool op de Ter Haarkade, geen le klas meer zal krijgen. Als ouders van leerlingen van deze school zijn mijn man en ik dan ook onaangenaam ge trof fen, dat wij op deze wijze moe ten vernemen, dat deze school gaal verdwijnen. Vindt het schoolbestuur het niet 'nodig, de ouders eerst op een fatsoenlijke manier op de hoog te te brengen van dit besluit, voordat wij het in de krant le zen? Wij protesteren dan ook te gen deze handelwijze. In de hele buurt is er dan geen lagere school meer. De kinderen zullen dan wel naar de St. Antonius- school gaan, als er tenminste plaats is, want volgens mij, is deze school niet zo groot, dat de hele Leonardusschool er bij kan. Hoe wil men dit oplossen? Het niet aannemen van leerlingen voor de eerste klas, heeft n.l. ook zijn gevolgen voor de leer lingen uit de hogere klassen. De school zal bekend staan als een aflopende zaak". Kunnen wij het, het onderwijzend personeel kwalijk nemen, als zij tijdig een ander goed heenkomen zoeken? Uit goed ingelichte bronnen heb ik vernomen dat de Leonardus school voor het nieuwe school jaar al 20 aanmeldingen voor de Ie klas had en toch moet de school weg. Zijn er nog meer ouders die er net zo over denken als wij? Dan graag reactie. Mevr. M. Noordman-van den Berg Woonark „Isola Bella" Haag weg t/o Sterflat Leiden Voorhout Op 23 februari zal het precies 60 jaar geleden zijn dat het echtpaar van den Nouland in de Barthlomeuskerk te Voorhout in het echt werd verbonden. De bruid (86 jaar) en de bruidegom (bijna 85 jaar) verkeren nog in goede gezondheid, hoewel de bruide gom de laatste tijd wat met het gehoor tobt. Uit hun huwelijk zijn 9 kinderen geboren. Hiervan zijn er 7 getrouwd. Er zijn 47-klein- en 10 achterkleinkinderen. 'Sdr De bruid heeft nog een uitstekend geheugen, als ze vertelt over haar betrekking als meisje voor haar trouwen bij de familie Hoogeveen in Noordwijk, haar geboorteplaats. Negen jaar was zij daar in be trekking, van de kinderen die daar werden geboren weet zij nog precies in welke maanden dit was. Enkele jaren voor de eerste we reldoorlog, toen het hier slecht ging in de bloembollen, heeft de bruidegom voor een poosje in Duitland gewerkt en verdiende er ongeveer 12 Mark in de week. Het eerste huis van bruid en bruide gom stond op de Engelselaan. Van den Nouland werd kweker en had land achter het reeds lang gekapte Engelse Bos. Vier maanden wa ren ze getrouwd toen de eerste wereldoorlog uitbrak. Ook toen was er al een energiecrisis, geen petroleum en brandstof. De bruid ging overdag weer naar huis. Maar toen het eerste kindje zich aankon digde bleef ze maar weer in eigen huis. De orkaan van 1914 kan de bruidegom zich nog goed herinneren, dat was op 29 december. Voor de bevalling moest er een dokter uit Sassenheim komen, maar van- wege het groot aantal omgewaaide bomen moest deze een grote om weg maken. De kraamkamer was de bedstede en het dak lekte als een vergiet. De dokter zei toen: „Je hoeft in ieder geval niet naar de kerk om te dopen". Ook in de politiek voelde ae bruidegom zich thuis, hij was verschillende jaren lio van de gemeenteraad van Voorhout, ook is hij nog wethouder geweest. De laatste 28 jaar schreef en werkte hij voor de HoBaHo. Sinds enkele jaren wonen ze nu in Huize Agnes. LEONARDUS LANGELAAN op de leeftijd van 77 jaar. FAMILIE LANGELAAN. Lisse, 8 februari 1974. Bejaardencentrum „Berkhout". De H. Eucharistieviering voor zijn zielerust zal plaatsvinden op dinsdag 12 februari a.s. des voormiddags 10.00 uur in de kapel van het R.K. Bejaardencentrum „Berkhout", waarna begrafenis op het kerkhof van de St. Pancratius-parochie te Sassenheim. r in LEIDEN/DEN HAAG De proc. generaal bij het Haagse gerechts hof heeft bevestiging geëist van het vonnis van de Haagse recht bank, waarbij de 55-jarige koopman J. van der P. uit Rotterdum wegens zijn aandeel in het vervaardigen van valse Amerikaanse dollarbiljetten tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorar rest werd veroordeeld. Tegen dat vonnis was verdachte in hoger be roep gegaan. De opmerkzaamheid van een Amsterdamse taxichauffeur leidde er begin vorig jaar toe, dat juist op tijd een bende valsemunters kon worden gearresteerd, waardoor de uitgifte voor een waarde van rond de anderhalf miljoen aan valse dollarbiljetten, kon worden voorkomen. Een taxi-chauffeur zag nl. dat zijn passagier nauwkeurig een stukje papier controleren, aan de hand een dollarbiljet. Hij stelde daarvan de politie op de hoogte, die uiteindelijk te weten kwam, dat in een woning aan de Warmonderweg te Oegstgeest een drukkcrijtje werd ingericht. Ook uit telefoongesprekken kon worden afgeleid, dat het hier ging om vervaardiging van valse dollarbiljet ten. Bij een grootscheepse politie-actie, werd inderdaad een drukke- rijtje ontdekt, benevens een grote partij valse dollarbiljetten, die voorzien waren van officiële wikkels en aankoopnota's van een bank. Er werden verscheidene personen gearresteerd, en uiteinde lijk hadden vier verdachten zich voor de rechtbank te verantwoor den. Voor het Hof betoogde de koopman in de mening te hebben vrkeerd, dat 't hier ging om reclamebiljetten. Toen hij de waarheid ontdekte, kon hij niet meer terug. De biljetten zouden in Turkijke en achter hat ijzeren gordijn uitgegeven worden. „Ik dacht dat het vrijheid van drukpers betrof", aldus verdachte. Voor ieder van de verdachten zou er voorlopig 100.000 uit komen. „Ik ben maar een domme man en heb het zo allemaal niet begrepen", aldus verdachte. De proc. generaal zag het allemaal niet zo en meende dat er wel de gelijk sprake was van opzet temeer daar verdachte reeds eerder bij het uitgeven van valse giro-cheques betrokken is geweest. Het Hof zal op 22 febr. arrest wijzen. VOORHOUT De carnavalsver eniging "de Bokken" heeft voor het eerst in haar bestaan een algemene donateursvergadering gehouden. In zijn openingswoord merkte voorzitter N. H. v. Schooien op, dat de vereniging een volwassen vereniging was geworden met een donateurs aantal van bijna 400. De ver eniging heeft thans statuten en aan een huishoudelijk reglement wordt hard gewerkt. De vereniging, die in 197$ is opge richt, werkte in het eerste jaar van haar bestaan met een be groting van 1.400,--. Nu, vier jaar later, wordt er met een be groting werkt van bijna 15.000,-, zonder, dat er overi gens één cent subsidie wordt iverkregen. De lasten, waarvoor de vereni ging dit jaar staat, kunnen net door de inkomsten worden ge dekt. Om een sluitende begro ting te kunnen krijgen had het bestuur dan ook een post "en treegelden" opgenomen. De be doeling hiervan is dat alle dona teurs, die het Parochiehuis en café-bar Boerhaave willen be zoeken tijdens de dagen, dat de carnavalsvereniging daar haar festiviteiten heeft, een gulden toegang per persoon zullen moe ter. betalen. Voor de heer W. Geurts, voorzitter van N.K.V., was dit aanleiding het bestuur te vragen de bejaarden geen toegang te laten betalen. Het bestuur zegde toe dit in overwe ging te zullen nemen. De heer Gurts merkte bovendien op, toch maar subsidie aan te vra gen; alle verenigingen doen dit tenslotte. De voorzitter was daar niet voor. Ofschoon we één keer een startsubsidie hebben gehad, moeten we niet blijven aanleu nen tegen de gemeentlijke over heid, aldus de voorzitter. Het zal overigens nog eens worden be keken. De secretaris, de heer R. v. d. Poll, gaf een overzicht van het programma, dat de carnavals vereniging voor dit jaar heeft opgesteld. Uit de toelichting op de begroting van penningmees ter L. de Groot bleek nog eens duidelijk, dat de vereniging dit jaar uiterst moeilijk de touwtjes aan elkaar kan knopen. De post "onvoorziene uitgaven" vao 180,-, die als sluitpost diende, veel te gering op een begroting van bijna f 15.000.-. onderstreep te dit nog eens duidelijk. De in grote getale aanwezige dona teurs konden zich kennelijk met het beleid van het bestuur ver enigen. Van de ronddraag werd dan ook geen gebruik gemaakt. Nu afloop van de vergadering vond er een gratis loterij plaats. De trekking van de grote loterij, die aanvankelijk op 26 februari gepland was, werd, omdut alle loten reeds waren verkocht, op deze avond gehouden. De uit slag daarvan was; do nummers 1934, 3758, 800, 1465, 4279 en 3994 elk 25.-; 3295 50.-; 1373 100.-; 1701 150.- en 4971 j 2.50-. Het geldbedrag wordt uitgekeerd in waardebonnen te besteden bij de VoVo-winkeliers. NOORDWIJK Traditiegetrouw hield de Irndelijke rijvereniging en ponyclub „De Northgorui ters" in het Noordwijkse Lido haar jaarlijkse ruiteravond. Tot de hoogtepunten van het feest behoort de verloting met een prachtig veulen als hoofdprijs. Deze keer is het niet in een Noordwijkse stal terecht geko men, maar bij de heer J. Thoo- len te Overveen. De heer Odink uit Leidschendam, voorzitter van het Streekverband Rijnmond trok het winnende lot, dat via de familie P. Janson bij de Over,veense kennissen was zijn viervoetige prijs in ont- geplaatst. Jammer dat de win- vangst te nemen. Voorzitter P. naar niet in de zaal was om Barnhoorn opende de ruiter- Van de Zande en Mr. F. Portheine (2e Kamerlid spreken op 14 februari in OEGSTGEEST in „Rode Leeuw". Aanvang 20 00 uur v d. Zande, lijsttrekker Z.-Holland Prov. Stat word lid van de WD rdnummer 1877, Den Haag (geen postzegel) Tel. 070 - GM121 avond, met korte toespraak. Aantrekkelijk was daarna het op treden van de fleurig geünifor meerde club in een carrousel op stokpaardjes, enthousiast ge volgd door samenzang van het Federatielied op de wijs van het bekende: Wij willen Holland hou'en. Vervolg ts ging het doek open voor het b'ijsp*l „De Snoek", een gezel! g kold^rvev haal rond een huisknecht met dezelfde vissemaam (prima vertolkt door Leen Marbus. Na afloop was er een ruiterbal, waaraan onder meer Pat Burns medewerking verleende. Vier mensen ontsnappen aan dood in Sassenheim Sassenheim In de nacht van zaterdag op zondag, raakte een personenwagen afkom stig uit Amersfoort, in de hncht van de Provincialeweg bij de Jachthaven, van de weg af. Daarbij werd eerst ee licht mast geramd en sneuvelden nog een verkeersbord en en kele bermpaaltjcs, waarna de wagen zwaar beschadigd in het talud tot stilstand kwam. Wonder boven won der kwamen de vier inzitten den met de schrik vrij. Voor de personenwagen moest de takelwagen worden ingescha- ke'd. Wassenaar Toen de gemeenteraad in oktober 1973 besloot, dat de woonschepen, die gelegen zijn in de Princehaven verplaatst zouden worden naar het llavenkanaal hebben 18 gegadigden, die tussen de HUIenaarluan en de Princehaven een eigen woning willen bouwen in een brief aan de gemeeteraad aagedrongen op een spoedige behan- deling van hun aanvrage. Burgmeester en wethouder herinneren eraan, dat de betrokkenen al eerder tot Je raad het verzoek hebben gericht de betreffende grond aan hen te verkopen. De raad stelde zich echter op het standpunt dat over de grondverkoop pas gesproken zou kunnen worden als de verplaatsing van de woonschepen geregeld zou zijn. Burgemeester en wethouders achten het. gezien de lange tijd van wachten voor de aspirant-kopers, redelijk, dat nu een aanvang wordt gemaakt met de procedure inzake dc verkoop van de grond en voorbereidingen worden getroffen voor het bouwr jp maken van de grond. Alvorens een voorstel daartoe aan dc raad zal worden voorgelegd wil. len burgemeester en wethouders deze kwestie vanavond (17.15 uurj bespreken in een openbare vergadering van de commissie Openbar Werken in het raadhuis.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5