Initiatief Yredeswerkgroep vindt gehoor in Hazerswoude Koffieconcert a l'improviste stad en rijn- en veenstreek Jongeren koor Zevenhoven vierde lustrum IJsclub Ter Aar winnaar van biljarttoernooi MAANDAG 11 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT j LEIDEN De Groenoordhal was zaterdagavond weer het strijd toneel voor NCRV's zeskamp, waarbij zes ploegen het vuur uit de schenen liepen, sprongen, zwommen en fietsten voor de Hoogste klasseringen. Ook nu l weer had het spelteam van de NCRV een aantal knappe onder delen in elkaar weten te zetten, waarvan wel het meest opvielen de SUPER-zeskamp, de India- nenrace en de Treinreiswedstrijd waarvan u op de foto een spel moment ziet. Het jongerenkoor, met zowel de huidige als oud-leden, deed zaterdagavond extra zijn best om het eerste lustrum muzikaal luister bij te zetten. Parkeerregels bedrij fs wagens HAZERSWOUDE Vanaf 14 februari aanstaande is er in Hazerswoude een speciale parkeerregeling van toepas sing voor voertuigen van meer dan zes meter lengte of met een hoogte van meer dan twee metei, voor een op legger, voor een aanhangwa gen of een voertuig dat is voorzien van een aanduiding van commerciële reclame. Omdat deze schadelijk worden geacht voor het uiterlijk aan zien van de gemeente, zal het parkeren van deze voer tuigen zijn verboden op_ de wegen in de bebouwde kom men als bedoeld in de we- genverkeerswetgeving. Op het parkeerterrein aan de Willem Kloosstraat mag wél geparkeerd worden, evenals op het parkeerterrein aan de Dorpsstraat tussen de pan den 103 en 95 (bij Huisman). Ook kunnen boven genoemde voertuigen worden geplaatst op de in de bebouwde kom men gelegen gedeelten van de rijksweg Leiden-Bodegra- ven (op de Rijndijk dus). Op de parkeerplaats achter de gerefoi meerde kerk in het dorp is ook plaats voor vrachtwagens en dergelijke, behalve op zondag. Kultiirele week Wassenaar in voorbereiding WASSENAAR De Kulturelc Kern Wassenaar bereidt, in sa menwerking met het gemeente bestuur, een Wassenaarse kultu- rele week voor, die eind april of begin mei zal worden gehouden. Een van de onderdelen van de week zal zijn een tentoonstelling in het raadhuis „De Paauw" van werken van Wassenaarse beeldende kunstenaars. De bedoeling van deze expositie is een beeld te geven van de krea- tieve aktiviteiten op het gebied (Var, de schilder- en beeldhouw kunst en eventueel van de toe gepaste beeldende kunsten. Burgemeester en wethouders heb ben alle Wassenaarse beeldende kunstenaars, die aan deze ten toonstelling willen deelnemen, uitgenodigd zich aan te melden. LEIDEN Paniek heeft zondagochtend K. en O. geteisterd door een afzegtelefoontje in de vroege ochtend van het Nederlands Harptrio, dat verstek moest laten gaan wegens ziekte van de harpiste. Om verder te zwijgen over al het gezwoeg achter de schermen om ie mand te vinden die h l'improvisie het concert wilde overnemen; er stond voor het koffieconcert om half twaalf een verginaal te wach ten in plaats van een harp, tot verbazing en teleurstelling van de zeer velen die inmiddels alle beschikbare stoelen van de Foyer had den ingenomen. Op een paar boosgangers na, die na de pauze hun plaatsen onbezet hebben gelaten, heeft de zaal sportief en enthousiast gereageerd op het „muzikale hoogstandje" van Marjon Verbruggen (blokfluit) en Marjon van Harzeveld (virginaal), d e volkomen onvoorbereid dit koffieconcert hebben overgenomen. Zelfs het programma werd een paar minuten voor de aanvang in elkaar gezet. Moeilijkheden wa ren er genoeg. Het clavecimbel, dat meestal werd gebruikt, kon niet vervoerd worden, zodat het vervangen moest worden door het virginaal, een instrument met beperkte mogelijkheden. Dit vroeg een grote mate van aanpassing van beide executanten. In d t licht beaien waren de Sonates van Loeillet en Barsanti, alsmede de 4e suite van Hotteterre een knappe prestatie. Maar in de soli vooral kwamen muzikaliteit en technische beheersing naar voren. Zoals de fraaie versieringskunst in „PAffectueuse" en „La Marguise" van Dornelle voor virginaal, en het muzikale lijnenspel van de fluitiste in „Amarilli, mia bella" van Jacob van Eyck. Al met al een onver wachte kennismaking met dit duo, dat een uitstekende ndruk heeft aohtr gelaten. B. Rijnders HAZERSWOUDE - Het ini- j tiatief van de Vredeswerk, groep Hazerswoude om een project in de Derde Wereld te koppelen aan de ge meente Hazerswoude, heeft bij een aantal groeperin gen uit de gemeenschap gehoor gevonden. Verte genwoordigers van politie ke partijen (CHU, PPR en PvdA), onderwijs (basis scholen Michaël en Spring plank, protestants-christe lijke mavo Ds. D. A. v.d. Bosch), RK Vrouwenbewe- l ging van het NKV en paro- chieraad van de Engelbe waardersparochie, evenals natuurlijk de Vredeswerk- groep, gaan in samen spraak met hun „achter ban" zorgen voor een re presentant in de te vormen stuurgroep. Tijdens de vergadering, die de werkgroep had uitgeschreven, bleek dat iedereen de doelstel ling van de Vredes werkgroep in grote lijnen kon onderschrijven. Die luidt als volgt: de derde-we reldproblematiek aan de hand van een concreet project dich terbij brengen en meer inzichte lijk maken en laten zien dat men als bevolking van Hazers woude niet machteloos behoeft te slaan. De Vredeswerkgroep meent dat dat geprobeerd moet worden via informatie over het te kie zen project zelf en over de structuren waarbinnen het func tioneert. Die informatiestroom zou in twee richtingen moeten gaan. Daarnaast zou primaire i hulpverlening op allerlei manie ren moeten worden verleend, i De meeste aanwezigen op de vergadering in het oude raad- huis wilden de nadruk overigens nog wel meer cp uitwisseling van informatie naar be:de zij den zien gelegd. De stuiirgroep gaat nu de plannen verder uitwerken. De vertegen woordigers van bovenstaande groeoeringen en organisa'ies gaan zich ook buigen >ver het te kiezen project (of meer) in de Derde Wereld: in Tanzania, in Bangla-Desh. in Rio de Ja- ne:ro, in Zambia of in Surina me. De stuurgroep zal tevens bekijken wanneer de tijd rijp is om de gemeente b;j het project in t-3 schakelen. De groeperin gen, die voor de bijeenkomst een uitnodiging hadden ontvan gen, maar met op het appèl verschenen, krijgen de notulen van de vergadering thuisge stuurd. Prijs ran f 1000,- roor 11-jarige Rosemarie Blangé OEGSTGEEST Ruim tiendui zend kinderen in Nederland heb ben deelgenomen aan een grote kicurwedstrijd welke eind vorig jaar werd gehouden door „Dis- ney-productions", waarvoor grammofoonplatenmaatschap pij Bovema B.V. de opnamen vervaardigt. Een actie, dje te vens in het teken stond van: „50 jaar Walt Disney". Uit de talrijke inzendingen werd de kleurplaat van Rosemarie Blangé, 11 jaar en wonende aan de Irlslaan te Oegstgeest, als mooiste verkozen. De grote prijs, bestaande uit een filmca mera, 'n filmprojector, een pro jectiescherm en een aantal te kenfilms van Donald Duck (ter waarde van 1000 gulden) werd haar zaterdagochtend jl. over handigd door de heer John Han- kart. Het werd een feestelijk half uurtje in de platcnhandcl van de heer Hankart aan de Lange Voort, waar het hele ge zin aanwezig was. ■■IHOIIBI Zuster Reinilda vierde gouden professiefeest Zoeterwoud?/Hrar!em Samen met haar ordegenoten en fami lie vierde de uit Zoetenvoude afkomstige zuster Reinilda j (Adriana van Diemen) gisteren haar gouden professiefeest te Haarlem. De feestelijke dag werd hier inge- zet met eer. plechtige H. Mis in de kathedrale kerk van Sint j Bavo. Onder de velen die zuster Reinilda na afloop gelukwensen aanboden waren ook een aantal oud-plaatógenoten. Oo 9 maart a.s. wordt dit jubileum ook ge vierd in het Moederhuis van de Ursuhnen te Bergen N—H. Daar is de receptie op die dag van 14.30—15.30 uur. ZEVENHOVEN Ter gele genheid van het eerste lu strum van het Jongerenkoor Zevenhoven werd in de over volle R.K. Kerk te Zevenho ven afgelopen zaterdag een jongerenmis gehouden. Zowel leden als oud-leden waren ditmaal in het koor vertegen woordigd. De H. Mis werd gecelebreerd door pater Hap- pel. Het koor stond onder lei ding van de heer H. Her- Als solisten traden onder meer op Tonny van Trigt, Kees de Groot en een zanggroep met onder meer Jonnv Brakman. De muzikale entourage werd verzorgd door de groep Co- lusses uit Amsterdam. Zoals gewoonlijk werd het geluid e.d. toevertrouwd aan de fa milie Jansma uit Zevenho ven, welke familie zeer veel voor het jongerenwerk in het algemeen doet. Na de H. Mis werd In het dorpshuis 't Trefpunt een in formele gezellige bijeen komst gehouden, waarbij aansluitend aan het ope ningswoord door de dirigent van het jongerenkoor de heer H. Hermann door de le den van het koor een levens loop werd opgevoerd. Voordat het feest een aanvang nam sprak burgemeester Wagenaar het Jongerenkoor toe, waarbij hij felicitaties uitsprak en memoreerde dat de gemeenschap Zevenhoven trots kan zijn op een derge lijk koor. Bij het gehele ge beuren was het voltallige ge meentebestuur van Zevenho ven aanwezig. Architect wil alternatief leefoord in Flevopolder BODEGRAVEN/DRON- TEN De architect-schil der Bruno Mertens uit Bo degraven wil in de Flevo polder een gildedorp stich ten. Al ongeveer 60 mensen van verschillende nationa liteiten die 'n ambacht uit oefenen, hebben positief op dat plan gereageerd. Het gildedorp moet een alter natief leefoord worden voor imensen die gezond willen leven. De toekomstige in woners (maximaal 10.000) leven er op coöperatieve basis. Bruno Mertens is op dit ogenblik nog in onder handeling met de rijks- polders om het verkrijgen van de benodigde grond. Zodra dit is geregeld, zal het project beginnén en dat kan als het aan de plannen makers ligt al binnen en kele weken zijn. de Sportraad Ter A Zoeterwoudse KVP stelt vanavond groslijst op Zoeterwoude Op een bijzondere vergadering vunavond in Don Bosco gaat de afdeling van de KVP de groslijst samenstellen voor de gemeenteraadsverkie zingen waaraan samen met de PCC onder de naam Christen Democratisch Appél met één kandidatenlijst zal worden deel genomen. De KVP bezet in de huidige gemeenteraad 7 van de dertien zetels en de PCC twee. Beide groenerinpen bepalen wel afzonderlijk de volgorde van hun kandidaten. De stemmingen vanavond waarbij de kandida tenlijst trapsgewijze wordt opge bouwd v.orden geieid door de heer P. N. A. v.d. Geer. Van de zittende KVP-vertcgenwoordi- gers stellen alleen de beide wet houders, Duindam en De Jong, en de heer P. v. Rijn zich be- schikbaar voor een nieuwe ter mijn van vier Jaar. In het twee de gedeelte van de bijeenkomst zal het concept-gemeentepro gramma aan de orde worden gesteld en er zal gesproken wor den over de vacatures in het be stuur die zijn ontstaan door en kele bedankjes inde afgelopen maanden. Prijzen runderen Stieren le 6.30-6,65 2e kwal. 5.95-6.05. Ie kwal. 5.70-6.252e kwal. a koeien le kwal. 5.20-5.75 2. «."0-1.95: 3e kwal. 4,40-1.55. koelen. 4.30-4.50. Aanvoer landel kalm. prij; Grijzen sla< •htv! ?r!ng. te kwal ager Hazerswoude I wacht op ambulance Hazerswoude Reikhalzend zien de leden van de EHBO-afdeling „Hazerswoude-Rijndijk" uit naar de komst van de splinter nieuwe ambulance. Dat onge duld zei overigens héél gauw worden beloond, want de wa gen, die ruimte biedt aan drie zittende en twee liggende pa tiënten en ondermeer voorzien is van een automatische zuur stof- en beademeninginstallatie is gereed. De ambulance, waarvoor de ge meenteraad destijds een krediet van zo'n 45.000.- beschikbaar stelde, staat momenteel in de Amsterdamse RAI, want de ma kers, de gebroeders Visser uit Leeuwarden, wilden hun nieuw ste produkt eerst even aan de kenners laten zien voordat het j in Hazerswoude dienst gaatLouis v. Leeuwen was weer et doen. I enthousiasme aan het rad Fancy fair Rijptvetering sloeg iveer aan RIJPWETER1NG De bevolking van Rijpwetering is in het weekend weer eens flink uit haar slof geschoten. De bevol king draagt de sportverenigin gen blijkbaar een warm hart toe, want de fancy-fair, die in het dorpshuis werd gehouden werd een enorm succes. Hoewel de definitieve opbrengst van morgen nog niet bekend was. verwachtte het organisatiebe- stuur minstens een evenaring van de opbrengst van vorig jaar. Toen werd er 25 mille (bruto) opgebracht voor de ver enigingen. die met het geld de jaarhuur voor het gebruik van het dorpshuis betalen. Cp de de finitieve uitslag komen we mor gen nog terug. reikt de eerste Ter Aar Het driedaagse onderlinge biljarttoernooi, dat georgani seerd was door de Ter Aarse biljartvereniging „HARAGO", is sa menwerking met de „Sportraad Ter Aar", is een groot succes ge worden. In Café Het Centrum hebben de bij deze Sportraad aangesloten ver enigingen sportief gestreden om „de eer". Door een voortreffelijke wedstrijdleiding in de persoon van de heer P. van der Steen werden zo'n kleine 100 beurten „technisch tot in de perfectie verwerkt". Met rekenliniaal en ander „rekentuig" werd dit gecompliceerd kar wei geklaard. Voorzitter Siem Hoogervorst heeft met dit toernooi aan de deelnemers en belangstellenden duidelijk kunnen maken, dat de biljartsport geen aangelegenheid voor het café is. Door dit evene ment heeft de vereniging zo'n 25% ledenwinst kunnen boeken w.o. 5 dames. Behalve ernst bij een voortreffelijke demonstratie door de heren Doesburg en van der Plas van de Biljartvereniging ..De Sport" uit Oude Weterng was er ook hilariteit door het spontane spel van de deelnemers. Voorzitter Hoogervorst gaf aan het slot, intens voldaan over het resultaat, de uitslag'weer in een helaas onjuiste volorde. De definitieve uitslag luidt als volgt: 1. Ter Aarse IJsclub (moyenne I 0.845), 2. V.V. Altior (moyrme 0.760). 3. V.V. T.A.V.V. (moyenne i 0.435), 4. Hengelsportvereniging „De Brasem" (moyenne 0.359), 5. j Tennisvereniging „Ter Aar" (moyenne 0.345); bij de damesteams: 1. R. K. Gymnast ekvereniging Advendo (moyenne 0.052), 2. Tennis- vereniging „Ter Aar" (moyenne 0.025). Voor de individuele prestaties werden de plaatsen bij de heren als volgt verdeeld: le prijs de heer L. van Tol, 2e prijs de heer J. v.d. Pijl, 3e prijs de I heer D. van Rossenberg. Bij de dames: le prijs Greet Vermeulen. 2e prijs mevr. R. Groeneveld, 3e prijs mevrouw Soede. De heer A. Groeneveld van de „Sportraad Ter Aar" toonde zich even eens verheugd over dit „experiment" en reikte samen met de heer Siem Hoogervorst tot slot de prijzen uit. C. v. Emmerik voorzitter NKV-Ter Aar TER AAR Tijdens de jaarver- gaderlng van de plaatselijke centrale Ter Aar van het Ne derlands Katholiek Vakverbond is de heer C. M. van Emmerik gekozen als voorzitter van deze afdeling. De afiredende voorzitter de heer Th. Vlasveld, die 3 jaar deze fu ïctie heeft vervuld, heeft om pnvéredenen van een herverkie zing moeten afzien. De nieuwe voorzitter van Emmerik had lie ver een ander in zijn plaats ge kozen gezien, maar door het uit blijven van een kandidatenlijst was het bestuur genoodzaakt zelf met een oplossing voor de opengevallen plaats te komen. De heer Jan Hoogervorst kwam met een idee. dal in Leiden suc ces had gehad bij de ledenwer- v.ng voor jongeren: een stencil waarin de jongeren duidelijk konden lezen wat ze per 1 ja nuari van dit jaar wettelijk zou- den moeten verdienen. Het be stuur zou deze suggestie op zijn merites bekijken. Over de afvaardiging van de af deling in de KVP-fractle van Ter Aar ontstond enige discus sie waarbij een vroegere afge vaardigde hierin de in-activitejt van de „KVP" bekritiseerde en van een continuering van deze functie afzag. Voorzitter van Emmerik was het met deze uit eenzetting niet eens en vertelde de vergadering, dat de KVP 110 betalende leden heeft in Ter Aar en leidde de discussie in rustig vaarwater.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3