alle domineerde op fruiten: 3-1 Roodenburg past zich goed aan 'Matig' te groot woord voor LFC-Blauw Zwart zich in Randstad S. LEIDEN Ook de twefcde thuiswedstrijd in successie heeft UVS twee punten opge leverd. Na Roodenburg werd nu Papendrecht tot capitula tie gedwongen en eerlijk ge- aegd ging dat makkelijker dan verwacht. Met die vier punten in de achterzak kan UVS zich nu met een gerust hart opmaken voor dfc grote strijd van volgende week, namelijk de ontmoeting met koploper Hermes DVS. De Schiedammers wonnen hun ontmoeting tegen DRL even eens met behoorlijke cijfers en, aangevuld met Unitas, gaat dit trio inmiddels be hoorlijk stevig aan de lei ding. Welhaast zeker spelen deze teams volgend jaar in de hoofdklasse. Het gaat er nu nog om wie er kampioen van lb zal worden. UVS heeft daarvoor uitsteleende- troeven in handen. Dat bleek althans weer uit de wedstrijd met het toch altijd lastige Papendrecht.. De Lei- denaars hebben dit treffen volkomen beheerst. z-elfs toen zij met 0-1 achterkwa men was er geen vuiltje aan de lucht. In hetzelfde tempo, net zo rustig, blleef men naar gaten zoeken; gaten die ei genlijk al gevonden waren. Want toen men na elf minu ten spelen de balans op maakte, bleek dan inderdaad Papendrecht wel met 1-0 voor te staan, maar had IJVS reeds een handvol kan sen ongebruikt gelaten. Toen men na deze tegenvaller bij een plotselinge counter bleek Papendrecht's enige gevaar Molenbeek helemaal vrij te staan, waarna hij ver volgens de opgekomen Lutje- boer een niet te missen kans bood; hard en laag 0-1 k dan ook doorging alsof er niets gebeurd was, werd al spoe dig duidelijk dat UVS Wel moest gaan winnen. Welis waar bleek Papendrecht in staat om een aardig spelletje op het groen te leggen, doch wat men tekort kwam legde UVS op zijn beurt wel heel snel bloot. Papendrecht liet het middenveld hlet midden- veld en tikte heel aardig tot aan de middenlijn, maar daarna wist men het niet meer en probeerde dan maar via harde knallen spits Molenbeek te bereikien. Deze beweeglijke en uiterst ge- tructe aanvaller kreeg, na het openingsdoelpunt, van Henk Rol echter geen meter meer, waarmee het gevaar Papendrecht in de kiem was gesmoord. Vervolgens bleek de tegenstander niet in staat om de actieve frontli nie van UVS aan banden te leggen en ook niet om het opkomende gevaar (Désar en Lagendijk) voldoende af te stoppen. Via vooral Hen- drikse kreeg UVS dan ook kans op kans. Verscheidene malen had hij zijn tegenstan der al op het verkeerde been gezet en zijn medespelers Verver en Van Velsen niet te issen kansen geboden aleer hij vrucht kon plukken van zijn werk. In 4a veertigste minuut werd hij door Désar zelf vrijge- speeld, doch zijn schot werd door Papendrecht-verdediger Terlouw met de handen ge stopt. Dat gebeurde dan in een poging om zijn lichaam te berschermen, doch de uit stekend leidende Egberts kende geen genade: penalty. Désar maakte geen fout. Maar de koek was nog niet op, want UVS wenste door te zetten. En zie, nog geen mi nuut later lag de bal al weer in het net, toen Lagendijk op de hem bekende manier hard uithaalde en hoog in de touwen schietend doelman Romijn kansloos liet, 2-1. Papendrecht was zo verbouwe reerd, dat men nog in die zelfde minuut op 3-1 had ge staan, ware het niet, dat Dé sar behalve de doelman ook het doöl zelf passeerde. Jpist voor het rustsignaal had er nog een vreemd voorval plaats. Désar raakte bijna slaags met opponent Bergs- ma. Scheidsrechter Egberts vloog er onmiddellijk op af, maar was daarbij iets té en thousiast. Hij vergiste zich danig in zijn afzet en sprong pardoes op de nek van de bukkende Bergsma. Speler en scheidsrechter gingen neer, wat nogal een komisch tafereeltje was. Na de hervatting sloeg UVS on middellijk spijkers met kop pen. De keihard werkende Jan Verver pikte de bal af van tegenspeler Van de Kooy en ging in volle snelheid op het goal af. Vanuit de hoek schoot hij hard in. doch doel man Romijn wist de bal nog weg te slaan. Precies voor de voeten van uiteraard John van Velsen die even koel als altijd het werk af maakte: 3-1 en er was geen vuiltje rreeer aan die lucht. Kalm schakelde UVS over op het tik-tak systeem en wachtte de stormlopen van Papendrecht geduldig af. Verbazing allerwege, want Papendrecht was reeds uit geteld. Men probeerde het wel, maar met zó weinig zelfvertrouwen en met zo'n gieringe inaet, dat UVS dom weg bleef domineren en spe lenderwijs nog een aantal kansen kreeg. Die werden dan wel onbenut gelaten, want 3-1 is tenslotte een mooie stand. Weinig nieuws valt er verder te vermelden, al kreeg Sloos het dan net iets drukker dan in de eerste helft. Hij kwam echter niet of nauwelijks in moeilijkhe den, want meestal losten Hannaart en Rol de zaak wel op. UVS was tevreden, Pa pendrecht had geen kracht om terug te komen en de uit slag klopt exact. Meer valt er eigenlijk niet te vertellen. I-r Hendrikse zette voor maar V. Velsen mist de goede kans iW*y.' -O. IBRH VOORSCHOTEN Ook bij Randstad SportTeylingen was het de wind, die nogal wat roet blies in wat een smakelijke voetbalmaaltijd had kunnen worden. Toch waren de (weinige) trouwe supporters niet voor niets ge komen, want hoewel het ver toonde spel wat moeilijk te verteren was, werd de voet baldis gegarneerd met drie doelpunten, die de fijnproe vers de vingers deden aflik ken. En greep die de wind op de Sas- semers uitoefende, maar de beste mogelijkheden waren tooh voor Randstad Sport weggelegd, en in de 30e mi nuut was daar opeens het tweede doelpunt, dat evenals het eerste uit een theorie boekje moet zijn gehaald. De Teylingen-verdediging werd op links door het duo Van Zijp—Mugge weggespeeld en de gave trekbal van eerstge noemde leverde voor Jan Zoetmelk geen problemen op: 2—0. De tweede helft gaf feitelijk eenzelfde beeld te zien als de de Randstad-supportess gingen helemaal verzadigd naar huis, want koploper Teylingen verslikte zich dui delijk in de vraatzucht van de enthousiaste Voorschote naren. Reeds na een luttel aantal minuten spelen was het zonneklaar, dat het zaak was in deze wedstrijd met wind mee zoveel mogelijk doelpunten te maken. En daar Randstad Sport in de eerste helft de storm in de rug had, vingen de Zwartwit- ten het eerst hiermee aan. In de 11e minuut kopte Jan Zoetemelk een voorzet van Henk v.d. Zwan zo nauwkeu rig in de bovenhoek, dat doelman Toon Hoogervorst zelfs al had hij een hand uit gestoken, hoogst waarschijn- lijk nog geen schijn van kans had gehad. Hierna kwam Teylingen welis^arRandstad mist hier de kans op een wat meer los uit de vaste doel ligt. eerste, met dien verstande, dat nu Teylingen de orkaan mee had. En reeds na een vijftal minuten bleek wat dit betekende. Hoog boven de Randstad-verdediging uitto renend kopte Peet v. d. Vlugt de stand naar 21. Hierbij zou het blijven hoe wel aanval op aanval en cor ner op corner op het Rand stad-doel afrolde. Paal en lat echter en niet op de laatste plaats invaller-keeper Bob Hendrikse hielden Teylingen af van een toch wel ver diend gelijkspel. RON POLANE doelpunt, hoewel Van Zijp in het LISSE Sportclub Lisse heeft weer gewonnen, maar vraag niet hoe. Er werd in deze thuis wedstrijden tegen ODB bijzon der slecht gespeeld en in feite verdienden alleen Jos Faas en Frans van der Laan een vol doende. Brandhout dus, wat deze wedstrijd tegen het laagge- klaste ODB betreft. Het heeft er aanvankelijk nog naar uit ge zien, dat Lisse zijn zoveelste misser zou maken tegen een laaggeklaste tegenstander. De eerste de beste aanval al scoor de ODB dankzij enkele enorme blunders van doelman Jan Kees Koot. Eerst gooide hij de bal gewillig voor de voeten van een tegenstander en toen deze slap inschoot, dook hij bovendien nog 'raai over het leder heen: 0-1. Tot de 30e minuut moest Lisse aankijken tegen deze achter stand. Toen bracht Hans Hoog kamer beide partijen weer naast elkaar. Frans Laan speel de de bal goed aan,waarna de forsgebouwde achterspeler Hoogkamer op zijn bekende ma nier doordrukte en zuiver in schoot. Na rust dacht iedereen dat Lisse wel door zou drukken, maar er was ook nu weer geen enkele aanleiding om een schoonheidsprijs uit te reiken. De enige opvallende actie lever de echter wel het winnende doelpunt op. Harrie van de Zwet kreeg de bal op maat voor zijn schoenneus en van ver schoot hij hard in. Sportclub Lisse had de punten binnen, maar overtui gend was het niet LEIDEN De spanning in de tweede klas stijgt met de week, maar het peil van de wedstrijden schijnt rcciprook te dalen. Drie wedstrijden op één rij - Blauw Zwart- RKAVV, LFC-Lugdunum en LFC-Blauw Zwart - zijn een uitstekende graadmeter voor defle dalend» lijn. Negatief hoogtepunt van deze reeks is stellig LFC—Blauw Zwart. In deze wel bijzonder matige wedstrijd wist slechts een man een voldoende te halen: de scheidsrechter. Een man dus, die geen wezenlijke ln- 'vloed uitoefent op het spel peil. Schidsrechter Kok was de enifee, die niet in de groto malaise deelde. Een harde, strakke wind, een bijzond *r effectvol veld, vele onnodige overtredingen, even vele uit- ballen en ontelbare mislukte combinaties maakten deze wedstrijd tot een naargeestig gelreel. waarvan het einde maar langzaam in zicht kwam. Van vele wedstrijden kun je wel eens zeggen, dat ze als een nachtkaars uitgingen, maar dit keer heeft deze be kende kaarssoort niet eens gebrand, Iaat staan, dat hij uitgegaan kan zijn. Nee, de pit werd reeds bij het eerste fluitsignaal stevig in het vet gedrukt. Slechts enkele po gingen om deze kaars aan het hranden te krijgen, wis ten een licht op deze wed strijd te werpen. Pogingen, die dan alleen nog in de tweede helft ondernomen werden. Zeer terecht kwam trainer Rucksloot van Blauw Zwart dan ook tot de conclu sie, dat dit een volkomen ,,dode" wedstrijd was ge feest, waarin beide ploegen zich weinig of geen kansen hadden weten te scheppen. Over de eerste helft kunnen we b:jzonder kort zijn. Beide ploegen streden om de grote prijs voor de meest middel matige ploeg, waar LFC door het veöl te korte spel wel de meeste aanspraak op maakte. Slechts een luchtduel tussen Hoek en Pieterse. dat veel verwarring bracht in de Wassenaarse verdediging en een doorbraak van Hoog- «boom, die op hardhandige wijze werd verijdeld, kon het peil van de wedstrijd even naar een iets hoger plan brengen. Even, heel even, leek er in de tweede helft toch nog leven in de brouwerij te komen. De eerste keer ln de tiende minuut, toen Rene Holswil- der een voorzet van Teun Hoek met een kopbal erg fraai afwerkte en LFC daar mee een inspiratiebron in harden leek te hebben. Het enthousiasme waarde even door de geel-zwarte gelede ren, maar verdween even snel, als het was gekomen. Het kwam pas weer terug, voor de tweede keeer, toen Wim Tolido Sjaak Bouw meester vergeefs liet graaien naar een van zijn voet ko mende. indraaiende korner. LFC schrok van de gelijkma ker en wenste toch nog iets goed te maken. Slechts twee maal echter werd het LFC- hart begiftigd met een elek trische impuls en even zove le malen trad Koos Bekooy op als noodzakelijke pace maker. Di; vrijgekomen vol tage bleek echter niet vol- Cocfe van Weerlee probeert Tolido de bal te onUutsa len. Gundikum en V. Seggelen kijken toe doende te zijn, om het licht voor LFC op groen te zetten. Het bleef op oranje staan, want Koos Bekooy wist de twee uitgespeelde kansen niet in doelpun ten om te zetten. Oog in oog met Pie terse zag hij de eerste keer zijn schot gestopt en de tweede keer speelde hij te ver voor zich uit. zodat Pie terse ook nu redding kon brengen. Toen was er ook eindelijk een einde gekomen aan dit wei nig, enerverende treffen, waarin nog te vaak een be roep werd gedaan óp de deugdelijkheid van bepaalde lichaamsdelen en maar zel den op het eigen voetbal kun- den op het e.igcn voetbal- kunnen. PIET VAN DAM LEIDEN Roodenburg heeft zich in Zwijndrecht goed aan de heersende omstandighe den aangepast. Allereerst aan natuurlijke omstandighe den als wind en regen, waar van de Is-atste de toplaag van het veld had omgetoverd in een gladde, vette en moei lijk bespeelbare massa en op dc tweede plaats aan twee omzettingen in de eigen ploeg. Zonder Henny de Klerk - door het bestuur voor uitlopend op een beslissing van de KNVB reeds ge schorst - en na tien minuten ook nog zonder Peter Dub- beldeman - dijbeenblessure heeft men zich goed welen aan te passen. Of beter ge zegd de respectievelijke in vallers hebben zich goed aangepast. Hans Hannaart maakt een veelbelovende co- me-back op het middenveld en Ger Straathof-invaller voor Dubbcldeman - toonde aan, dat Roodenburg in de breedte momenteel sterk ge noeg is. Aanvankelijk had de ploeg van trainer Smits het door die wissel even moeilijk, maar al snel bleek dat het meespe len van Straathof geen ver zwakking betekende. Opval lend was ook, na een weife lend begin, de goede coördi natie tussen middenveld en voorhoede. Vooral op de rechtervleugel verliepen de combinaties erg vloeiend. Mede door het scoreverloop - de rust brak aan met een dubbelblanke stand - bleef een inzinking van Rooden- burg in de tweede helft ach terwege. Eerder nog: het zelfvertrouwen was weer he lemaal terug, toen men na 15 minuten in de tweede helft een 1—0 voorsprong nam. Een voorzet van links, waal de terug van het doel, dreig de de achterspelers van Zwijndrecht voorbij ie waaien en Ger Straathof in vrije schietpositie te bren gen, waardoor een handsbat de enige oplossing scheen. Zwijndrecht was conditioneel en mentaal aan het eind van zijn Latijn, maar wist toch, op een moment, dat Rooden burg de wedstrijd volkomen onder controle hjJ terug te slaan. Een schuiver van 30 meter werd door Peter Boom verkeerd beoordeeld en deze gelijkmaker beteken de een oppepper voor de Zwijndrecht-plóeg, waardoor Roodenburg het toch nog even moeilijk kreeg. Zwijn drecht speelde boven zijn kunnen en wist het dan ook niet lang vol te houden. Roodenburg sloeg terug, ver overde weer een veldmeer- derheid en wist vier minuten voor tijd toch nog dc ver diende overwinning te beha len. Een vrije trap van Sam den Os werd door Reinier Verkuylen in de uiterste hoek gekopt, wat 2—1 bete kende, hetgeen tevens de eindstand was.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13