Wondergem (PvdA) wil sportvelden zondags aan dames laten Merendeel der KVP- raadsleden keert niet terug in Zoeterwoude rijn- en veenstreek Raad van Koudekerk bespreekt nota recreatieve voorzi eningen Kritiek op zwemlessen Controle op hondenbelasting laat veel te wensen over Travellers Passage-plannen in vergevorderd stadium Gemeentemuseum Woubrugge in mei weer open PAGINA 6 WOENSDAG 6 FEBRUARI 1974 LE1DSE COURANT KOUDEKERK AAN DEN RIJN Hoofdmoot in de agenda van de gisteravond onder leiding van de voorzitter burgemeester Van der Linden gehouden raadsvergadering was zonder meer de bespreking van de Nota recreatieve voorzieningen. Mevrouw Slot-Schouten (P.C.P.) opende de besprekingen met een beschouwing over de actie ve recreatie in de gemeente, daarbij stelde zij, dat een ideale creatieve activiteit de kostprijs daarvan zou dekken, dat lukt evenwel ook in Koudekerk be paald niet. Mevrouw Slot toonde zich nog al teleurgesteld door het bij herhaling in de nota ge noemde woord beleidsombui ging". Spreekster wil met alle betrokken verenigingsbesturen om de tafel gaan zitten waarbij deze nota onderwerp van be spreking zal moeten uitmaken. Zo zou zij bijvoorbeeld de ten nisbanen en voetbalvelden gra tis in gebruik willen geven aan de verenigingen met ais voor waarde, dat deze verenigingen zelf voor het onderhoud zorgen. De heer Wondergem bleek voor stander van een sportraad of sportstichting, hij wil ook de voetbalvelden optimaal gebrui ken dat wil zeggen zeven dagen van de week, zoals ook de ten nisvelden gebruikt worden. Zon- dag's zou de heer Wondergem bijvoorbeeld de sportvelden be schikbaar stellen. „De bijdragen damesvoetbal, waarop mevrouw Slot reageerde met de opmer- king, dat de club daar zelf maar voor moet zorgen. Graag wil spreker deze zaak ook van jaar tot jaar in de raad aan de orde stellen en voorts eens in lichtingen inwinnen bij andere gemeenten inzake een sportraad en of sportstichting. De heer Heemskerk (KVP) wil eveneens de sportvelden opti maal in gebruik geven, des noods een der bijterreinen aan een andere sportvereniging be schikbaar stellen. De bijdragen aan de verenigingen moeten na genoeg gelijk zijn." aldus de heer Heemskerk. Wethouder Pols zei ingenomen te zijn met de reactie van de raad maar hij meende te moeten betwijfelen of Ged. Staten zullen goed vinden, dat de gemeente sportvelden en tennisbanen gratis in gebruik geven aan verenigingen. Voor het stichten van een sportraad acht wethouder Pols de tijd nog niet rijp in Koudekerk. Bij het voorstel de tarieven van het zwembad te verhogen bleek mevrouw Slot nog al kritiek te hebben op het vorig jaar gege ven zwemonderricht, dat bene den de verwachtingen is ge weest doordat er vrijwel con stant een gebrek aan instruc teurs was. Er moeten voldoende instructeurs voor de zwemlessen worden aangetrokken aldus me vrouw Slot, de heer Wondergem advieerde reeds nu adverten ties te plaatsen, waarop wethouder Pols de raad mede deelde, dat dit beslist niet nodig is, omdat er reeds verschillende De Prinses Marijkestraat waar slechts aan een kant parkeren is toegestaan. aanbiedingen zijn binnen geko men. De heer Pols zegt voorts de detailpunten van het zwem bad liever eens in een besloten zdtting te willen behandelen, waarna de raad akkoord gaat met de voorgestelde verhogin gen. Het voorstel tot verhoging van en kele gemeentelijke belastingen, zoals de straatbelasting, reini gingsrechten, opcenten persone le belasting en hondenbelasting meent de heer Heemskerk deze in de begrotingsvergadering van 3 jan. jl. aangenomen voorstel len nog eens ter sprake te moe ten brengen waarbij hij stelt, dat ook de gemeente zelf dient te bezuinigen en niet zoals in die vorige vergadering is beslo ten de presentiegelden met 175% te verhogen, wat de ge meente op een verhoogde uitga ve komt van rond de 10.000. De heer Vreugdehil noemt het wilde praat' van de heer Heemskerk, die notabene zelf voor deze verhoogde presentie gelden heeft gestemd. „Toen keurde u het wel goed en nu zou u zich 't apezuur geschrok- faU. De heer v.d. Rovaart vraagt zich af waarom er wel hondenbelas ting is en geen kattenbelasting of vogelbelasting. Alle gemeen tebelastingen zijn nu eenmaal bij de wet geregeld aldus het antwoord van de voorzitter. Overigens laat de controle op de hondenbelasting in de ge- irfeente vrijwel alles te wensen over. „Vroeger was er een amb tenaar die 's avonds langs de huizen ging en dan door de brie venbussen hondengeblaf naboot ste, kreeg hij dan antwoord van de „hond" des huizes, dan was controle mogelijk of deze hond geen „zwarte" hond was, zo ja dan was de eigenaar er bij" al dus de heer Wondergem, die het overigens niet zag zitten dat er nog zulk een ambtenaar te vin den zou zijn. Wethouder Pols noemde het een vervelende zaak, dat men nu nog weer gaat discussiëren over besluiten die in een vorige ver gadering zijn genomen, waarop de heer Van Borstelen de voor zitter verzocht de discussie te sluiten. De nota over de parkeercapaciteit in de gemeente werd eveneens besproken, waarbij de heer Van Borstelen de Prinses Marijke straat wees op de moeilijkheiden in deze straat wanneer men aan beide zijden auto's gaat parke ren. „Er mag daar maar aar een kant worden geparkeerd' aldus de voorzitter. Bij de rondvraag sprak de heer Vreugdehil er zijn teleurstelling over uit. dat in een der streek ochtendbladen een structuurplan van de gemeente uitvoerig is besproken, zulks, naar aanlei ding van een bespreking met de directeur van gemeentewerken de heer Goemaat. Dit structuur plan had eerst in de raad moe ten komen, de raad wist daar namelijk niets van. De voorzit ter noemt het een royale jour nalistieke duik, waarbij een door de genoemde redactie zelf vervaardigde tekening is gepu bliceerd, die beslist uit eigen fantasie is ontsproten. Ook dat Koudekerk er in de toekomst twee bruggen bij krijgt >is nog wel zeer verre toekomstmuziek" aldus de voorzitter. viert derde LTV-Alphen lustrum ALPHEN De katholieke land en tuinbouwvrouwen in Alphen hielden onlangs een feestelijke jaarvergadering. Niet alleen vierde men het 15-jarig bestaan van de vereniging maar ook werd mevrouw Duijndam gehul digd wegens haar koperen jubi leum als voorzitster. Nadat de presidente afscheid had genomen van mevrouw Beuke- boom. die zes jaar actief be stuurslid is geweest trad het da gelijks bestuur op. Het zong een lied, waarin het wel en wee van de LTV in het afgelopen tijd perk aan de orde kwam. Een gezelschapsspel, waaraan alle dames-leden deelnamen om prijsjes vormde een uiterst ge zellig slot van deze derde lu strumviering. Grote fancy fair in Rijpwetering RIJPWETERING Het komende weekend gaat het weer gebeu ren in het Ripse dorpshuis. Van af zaterdagavond, 8 uur zullen de deuren wagenwijd open staan om weer toegang te geven tot de grote fancy-fair, die t.b.v. de plaatselijke verenigingen wordt gehouden. Jaren achter een is deze fancy-fair een groot sukses geweest en heeft het de jaarhuur van het dorpshuis voor de verenigingen royaal opge bracht. Voor iedereen, jong en oud, is er onnoemelijk veel te winnen in de ruim gevarieerde stands, waarvan het befaamde Rad van Avontuur weer de hoofdschotel zal vormen. Verder is er een warm- en koud buffet en biedt de rode zaal gelegenheid tot een gezellig zitje. Op zondagavond zal de trekking plaastshebben van de grote fancy-fair loterij. Zoeterwoude - Het Zoeterwoudse politieke wereldje is danig in beweging. Het laat zich aanzien dat de gemeenteraad welke in september zal worden geïnstal leerd belangrijk zal verschillen van de huidige. De K.V.P. die momenteel zeven van de dertien zetels bezet zal onder de naam C(hristen) D(emocratisch) A(ppel) samen met de P.C.C. met één terugkeer van de Vrije Lijst nu twee van him drie ver tegenwoordigers gekozen hebben voor andere groeperingen. De derde representant, de heer B.P.M. v. Leeuwen, heeft zijn standpunt niet bepaald- Naast de heren Engelkes en Huls bos van de P.C.C. is de heer Rijsdijk de enige vertegenwoor diger van de Lijst Nieuw Ge meentebeleid. Het is niet te ver wachten dat vanuit deze groepe ring aktiviteiten zullen worden ontplooid om tot continuering van het raadswerk te komen. Inm'ddels hebben zich nieuwe gegadigden gemeld om hun par tijtje te gaa.. meeblazen in de gemeentepolitiek. „Progressief Zoeterwoude" presenteerde zich aanvankelijk als de plaatse! jke bundeling van PvdA, D'66, P.P.R., P.S.P. en de C.P.N. Te gen deze opstell'rg is nogal ver zet gekomen op de laatst gehou den vergadering waarin het de finitieve bestuur werd gekozen. Men heeft elkaar toen gevonden in de formulering dat Prog-es- sief Zoeterwoude z ch richt tot een ieder die min of meer denkt in de geest van „Keerpunt *72". De hu'dige Vrije Lijst vertegen- Zijn fractiegenoot J.B.N, v. Die- men behoort tot degenen die een plaatselijke afdeling van de V.V.D. hebben opgericht. Een definitief bestuur moet nog worden gekozen, maar het staat reeds vast dat ook uit deze libe rale hoek zal worder. deelgeno men aan de raadsverkiezingen op 29 mei. Het C.D.A. is de eer ste die de kandidatenlijst gaat samenstellen. Beide partners, K.V.P. en P.C.C. doen dat af zonderlijk. Voor de volgorde van de kandidatenlijst is men een verdeelsleutel overeengeko men. Vast staat ieder geval dat een K.V.P.-er lijsttrekker zal zijn. De K.V.P. houdt de groslijststemming a.s. maandag 11 februari tijdens een bijzonde re vergadering welke zal wor den geleid door de heer P.N.A. v.d. Geer. Volgens hetzelfde sy steem als vier jaar geleden zal daarbij de lijst trapsgewijze worden opgebouwd. Van de hui dige zevenmansfractie stellen voorzitter L. v.d. Post, en de heren W. v.d. Ploeg, H. Broek huis en J. v. Nierop zich niet meer besch'kbaar. Alleen de beide wethouders De Jong en Duindam en P. v. Rijn wensen voor herverkiezing in aanmer- k'ng te komen. Tot heden heb ben de volgende personen zich kand daat laten stellen: mevr. A. Broekhuis-Elderhorst, mevr. E.Th. Plantinga-van Heerde, A.R. v.d. Heijden, R. Hogenelst en Drs. R. v. Son. Het bestuur is nog doende het aantal kandidaten uit te breiden wat, volgens voorz'tter Joop v.d. Ploeg, geen eenvoudige zaak is. Ook de leden hebben daartoe nog tot de aanvang van Ook de vakature de vergadering de gelegenheid. Ook de vakatures in het be stuur, ontstaan door enkele be dankjes in de afgelopen maan den, komen maandagavond aan de orde. Na de pauze komt het concept-gemeenteprogramma in bespreking. Het omvat een twaalftal hoofdstukken die in gezamenlijk overleg zijn opge steld. Over het gemeentebestuur staat daar o.m. in „Voor een gemeente als Zoeterwoude is een z.g. programma-college geen oplossing. De samenstel ling van b. en w. dient een af spiegeling te zijn van de raad." Ter Aar Tijdens de vergade ring, die door het Stichtingsbe stuur van de Stichting „Dorps huis Ter Aar" werd gehouden, werden mevrouw Besemer-van 't Riet en de heer C. W. F. Spek gekozen als leden van dit bestuur. Op deze vergadering, waarbij elf afgevaard'gde leden uit de ver enigingsraad hun stem uitbrach ten, werd aan het zittend be stuur het verzoek gedaan Het Dorpshuis ook op zondag voor activiteiten van het verenigings leven open te stellen. In de ver gadering werd de heer H. Lok voor zijn verdiensten gecompli menteerd en tevens het uitblij ven van een positieve reactie op een advertentie voor hulp voor deze conciërge, bekritiseerd. Het bestuur zal trachten alsnog voor dit probleem een oplossing te vinden. LEIDSCHENDAM: Winkelcentrum Leidsenhage, Weigelia 20, telefoon 01761 -69 10 „Verzoening" in Christus De openingstijden: zaterdagavond van 20 tot 01.00 uur; zondag, 10 febr. van 11.15 tot 13.00 uur; van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 01.00 uur. BOSKOOP Het kruispunt bij de Boskoopse watertoren Zijde-Putte kade is aanzienlijk verbeterd. Was het voorheen voor automobilisten die van de Puttekade kwamen een levensgevaarlijke zaak om de Zijde op te rijden, nu is deze kruising prachtig overzichtelijk en ruim van opzet met in- en uitvoegstroken en verkeersgeleiders. Het kruispunt, dat nog niet geheel is afgewerkt, is dezer dagen al vast in gebruik genomen. Markten Evorgo.d. Belinda 44-66. Son la 7B-95. Forsythia takken 26-41. Gerbera 417. Strelltzla 2.10 p.st. Chrysanten L80- 2.75. Freesia's 1,40-2.20. Blauwe druifjes 3-5-50, Anemonen 60-80. Snlj- «roen 90-1,25. Narcissen 80-1.46, Tul pen Lustige Witwe. Prominence. Wln- tergold, Paul Richter. Preludium. Ralph. Beauty of Volendam. Casslni. Mirjoram. Hoangho. Golden Eddv, London, v. d. Eerden, Blng Crosbv. Bellona. White Sail, Charles 1.65- 1.90, Apeldoorn. Mlcky Mouse, Co- r lol an. Madame Spoor. Pax Whi te 1.75—2,25. Lucky Strike, Blenda Rose Copland 1.70-2,05. Aladdin 3.2043.90, Karei Doorman 2.55-2.65. Comét 2,90-3,00, Kees NeUs 2,10-2,30. James v. Forrestal 2,85, Dubele tul pen 1,65-1.75, gemende tulpen 2,10- 2.20 per bos. Katwijk, groenten 5 februari was- peen p. kist: A I 6,50-8.00 A H 3.00 II 3.00-6.30 B I 6.50-11.20 B n 2.00-6.20 C I 5.20-7.70 C n 3 .10-6 50 Schorseneren A I 76-1.05 B I 46-49 C 6 Spruiten 92 boerenkool 43-62 knolseldetie 18-63 Nieuwe bestuursleden voor „Dorpshuis Ter Aar" Dienaarkerk Zoeterwoude - De derde cyclus van het pastorale plan „Toerus ting wordt morgen, donderdag, voortgezet met een informatiea vond met als theria: „Verzoe ning binnen de Kerken". Er zal n.a.v. een achttal stellin gen worden gesproken. Enkele daarvan zijn:,,Het gesprek met gelijkgezinden binnen andere kerken verloopt vaak beter dan het gesprek met groepen binnen de eigen kerk". „Een belangrij ke stap naar de verzoening is de ontwikkeling van „met zulke mensen is niet te praten" naar „IK kan niet met zulke mensen praten". KVP bijeen in Oud Ade OUDE ADE Op vrijdag 15 fe bruari a.s. houdt de K.V.P. of Federatie (Christen Democra tisch Appèl) afdeling Oud Ade haar jaarvergadering in Café 't Lage Land. Er zal o.a. gespro ken worden over het voorstel tot samengaan met de C.H.TT. en de A.R.P. in de gem. Alke made. De beide heren N. A. J. Rietbroek (loco-burgemeester) en N. J. Verhaar (wethouder) en het raadslid van Oud Ade de Heer J. P. v.d. Hulst zullen deze avond aanwezig zijn om samen met de aanwezigen gemeentelij- ke aangelegenheden te bespre ken. Oegstgeest De plannen van het aannemersbe- Aan de passage komen een 8-tal kleine winkelpan- drijf Proper C.V. om de Kempenaerstraat-pro- den, zgn. boetieks. Boven deze dagwinkels zijn menade te laten uitmonden In een wlnkelpassa- kantoorpanden geprojecteerd. Het plan bevat ge schijnen thans In een vergevorderd stadium voorts één grote zaak van plus-minus 300m2 te verkeren. De onderhandelingsfase is nog niet vloeroppervlak. Het ligt in de bedoeling dat geheel afgesloten en binnenkort zal, na intensief zich hierin een zaak van A O zal vestigen, overleg tussen winkeliersvereniging „Oegst- De winkeliersvereniging „Oegstgeest-Actief" geest Actief", aannemer en middenstandscom- heeft inmiddels verklaard dat er ruimschoots missie, de raad zich nog moeten uitspreken. gegadigden aanwezig zijn die zich aldaar willen vestigen. Intussen heeft het architectenbureau Kraan enVx»r wat betreft het branche-patroon in de Kem- Marktclag in opdracht van de firma Proper een penaerstraat-centrum wil men geen doublures, aantal tekeningen gemaakt waarop de nieuwe Men streeft sic hts naar aanvulling van aldaar situatie duidelijk tot uiting komt. Het ligt in de nog ontbrekende branches. In dit verband bedoeling dat het pand De Kempenaerstraat 41 n?emt men bijv. sportartikelen en andere spe- v.-ordt afgebroken. Hier zal een nieuw pand ver- cialité's. rijzen dat tevens toegang biedt tot een passage Met de houten woningen verdwijnt dus een merk- welke achter de Rabo-bank aansluit op de Ter- waardig Oegtgeests dorpsbeeld maar met wat weeweg. De aan deze weg gelegen, voor Oegst- er voor in de plaats komt zal het promenade- geest typische, houten woningen zullen even- centrum zeker aan intimiteit en gezelligheid eens verdwijnen, (foto). winnen. Uit de vergadering kwam het voorstel de enkele jaren geleden afgekeurde bijzondere school te Verbouwen tot 'n dorpshuis. Ook werd gedacht aan het gebouw Onderweg. Een en ander zal als ZEVENHOVEN In de kanti ne van w. Zevenhoven wordt zaterdag en zondag een bazar gehouden t.b.v. de clubkas. Deze bazqr is ge opend vrijdags van 20 tot 24 uur en zaterdags de gehele dag. BOSKOOP Burgemeester van Dedem opent vrijdag aan de Julianastraat 52 een nieuwe schoonheidssalon. Ei genaresse is de 20-jarige Yvonne van der Velde. Za terdagmiddag van 11 tot 15 uur is er een open huis. ROELOFARENDSVEEN —In de kantine van DOSR wodt vrijdagavond om 20.00 uur gekaart en gekiend om aan trekkelijke prijzen. Iedereen is welkom. RIJPWETERING In de rode zaal van het dorpshuis vindt op maandag 11 februa ri de jaarlijkse algemene le denvergadering plats van de gymvereniging „Harambee". Na afloop kaarten. Aanvang vergadering om 20.00 uur. WOUBRUGGE Het gemeente museum zal op 4 mei worden heropend. Ter gelegenheid hier van exposeren de beeldhouwer Van der Steen en de schilderes mevrouw Bochove. Ook zal aan de Inwoners worden ge vraagd tijdelijk waardevolle voor werpen in bruikleen af te staan. De culturele raadscommissie be handelde gisteravond voorts de enquête die gehouden is om de behoefte naar een dorpshuis te peilen. Een twintigtal verenigin gen had zich voor een nieuw dorpshuis uitgesproken. Uit de enquête bleek dat het dorpshuis nu al vier middagen en avonden per week gebruikt zal worden. advies aan B en W worden doorgegeven. Tenslotte werd besloten de heer Huckriede uit Hoogmade uit te nodigen om met een strijkkwar- te pro deo een uitvoering te ge ven in het cultureel centrum „De Schuur". Ook zal contact worden opgenomen met het Am sterdamse Kamerorkest. Voor dergelijke evenementen heeft het gemeentebestuur een bedrag van 5000,— in 1974 beschik baar ges eld.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6