FLORA IN ZESTIG JAAR NAAR OMZET VAN 90 MILJOEN 50 jaar lief en leed in Noord wijk Zevenhovens jongerenkoor viert lustrum Bevolking van Alphen ook in 1973 gegroeid MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE IN BOSKOOP 'N EEUW OUD De ABN vraagt of u even 'n zonnige vakantie komt uitzoeken. streeknieuws Wat u OOK moet weten Onbekend concertje van Salieri in droge akoestiek vakantiereizen PAGINA 4 DINSDAG 5 FEBRUARI 1974 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE De leden van het NKOV komen van avond om 20.15 uur in het Don Bosco bijeen voor d derde en laatste kaartavond van dit seizoen in competitie verband. ZOETERWOUDE Na de zo geslaagde „Boerenbruiloft" van vorige week organiseert de KPJ a.s. vrijdag weer een kaartavond. Inschrijven vanaf half acht. ZOETERWOUDE Werkende jongeren worden vrijdag avond verwacht in Ons Huis waar het NKV een informa tie-bijeenkomst houdt. BOSKOOP In de brandweer garage aan de Zuidkade vindt donderdagavond om 20.00 uur een bindingsbijeen komst plaats van de Be scherming Burgerbevolking. BOSKOOP Burgemeester baron van Dedem is op 1 maart 25 jaar in overheids dienst. Dit heuglijke feit zal sober gevierd worden in een gezamenlijke bijeenkomst van het gemeentebestuur en -personeel. LISSE In de sporthal aan de Sportlaan start morgen avond om 6 uur precies de sport- en spelavond van atle tiekvereniging „De Spar taan'*. LISSE IJsclub Noordwijker- hout en „De Spartaan" uit Lisse organiseren op zondag 10 maart voor de 7e keer een strandloop over de afstanden 4. 8 en 16 kilometer. Gestart wordt aan de Langervelder- slag te Noordwijkerhout om 13.00 uur precies. Aan de fi nish krijgt iedere deelnemer een fraaie herinneringsme- daille. WOUBRUGGE Visvereni ging „De blauwe zeelt" viste met veel succes in de Braas- emmermeer bij Rijnsater- woude. De 14 deelnemers wisten bij elkaar 56 meter vis boven water te halen. Uitslagen: 1. A. v.'t Wout, 11 meter; 2. P. de Boer: 6,6 meter; 3. C. Wijsman: 6,5; 4. P. v.'t Wout: 6.4; 5. R. Roosemalen: 4,25 meter. De volgende wedstrijd op 16 fe bruari. LISSE In de Ger. Kerk aan de Heereweg wordt op zon dag 10 februari een Her vormd/Gereformeerde Jeugddienst gehouden waarin zal worden voor gegaan door ds. J. G. v. Ieperen uit Kat wijk. Medewerking aan deze dienst zal worden verleend door de gospelgroep „Light Bearers" met solozang van Esther Pirns. Aanvang 7 uur. HAZERSWOUDE - De Ha- zerswoudse/Koudekerkse af deling van het NKV organi seert op vrijdag 8 februari om 20,00 uur een kaartavond in hotel van Egmond te Koudekerk aan den Rijn. NOORDWI.IK Schietvereni ging ..Blijft voor 't land" hield in het weekend een wedstrijd. Uitslagen: Buks: Klasse A: 1. W. Caspers. 46 pnt.; B: 1. H. Bakker: 45; C: 1. L. Wassing; 43; D: A. v. d. Plas: 43. K.S.O: Klas se A: 1. N. Casperr 58 pnt.; B: 1. H. Bakker: 57 pnt. RIJNSBURG De Rijnsburgse bloemenveilingvereniging Flora bestaat 60 jaar. De bejaarde gi gant heeft in de afgelopen zestig jaar een enorme groei doorge maakt waarvan het einde nog lang niet in zicht lijkt. In 1914 startte oprichter P. van Egmond met een omzet van 25.000, niet mis voor die tijd. Bij het gouden jubileum tikte de kassa twintig miljoen aan en nu bedraagt de omzet niet minder dan ruim negentig miljoen. Flora blijft groeien, ook in om vang. In 1964 nog bedroeg de to tale oppervlakte van de gebou wen aan de Rijnsburgerweg 11.000 m2. In het jubileumjaar 1974 zal dit, als de plannen door gaan, uitgroeien tot een opper vlakte van 43.000 ui2. Getallen om van *e duizelen, maar Flora wil nog meer. Al enkele jaren wordt er gezocht naar een geschikte plaats om elders een sterk uitbreidende Flora onder te kunnen brengen. In Voorhout werd destijds een poging ondernomen, echter zon der succes. Voorzitter P. v.d. Delft over deze doorn in het Flora-oog: „In dit jubileumjaar willen we duide lijkheid hebben over de plaats waar onze nieuwe Flora moet komen. We hopen dat de instan ties waarmee we om de tafel moeten gaan zitten de noodzaak van de verplaatsing inzien". En: „We hebben ervoor te zorgen dat degenenen die straks onze v. d. Delft: „Dit jaar moet er duidelijkheid komen" bedrijven zullen voortzetten over een moderne veiling kun nen beschikken". Zoals het er nu uitziet zal, aldus voorzitter v.d. Delft, de uitbreiding van de bloemisterij zich voortzetten en moeten nu reeus de voorberei dingen worden getroffen om die uitbreiding te kunnen opvangen. Ijlaast de enorme groei in de tra ditionele handel is vooral de rol van de jongeren in het bloemen- veilinggebeuren de laatste jaren sterk naar voren gekomen. Een van de belangrijkste aanleidin gen daartoe is wel geweest het besluit dat per 1 januari 1968 alle belemmerende maatregelen voor de bloemenexport binnen de EEG werden opgeheven. Na meer dan dertig jaar kregen de broeiers daardoor dezelfde rech ten als alle andere vakgenoten binnen de EEG. In het bijzon der voor Rijnsburg en omgeving Wat de jongeren betreft vallen vooral de intense aktiviteiten op de Duitse markt op met daar naast de levering aan grootwin kelbedrijven en supermarkets. Het wegwerken van de sterk ver grote produktie (de Rijnsburgse bloemenauto's zijn een ver trouwd beeld geworden op de bloemenroute Nederland - Duits land) is voor een groot deel hun werk. Al moet wel gezegd wor den dat er achter de schermen nogal eens kritiek is op de werklust van de jonge Rijnsbur gers. Elk jaar weer vallen er slachtoffers door het jagen langs de snelwegen en het ma ken van teveel uren. Het gaat Flora voor de wind, dat is wel duidelijk. Maar er waren in die afgelopen ze=tig jaar ook vele dieptepunten. De beruchte crisis van 1930 tot 1940, de vijf oorlogsjaren en daarna de moei zame opbouw van alles wat ver loren was gegaan. En niet te vergeten de crisis rond 1950 toen veel Flora-leden het hier in Nederland niet meer zagen zit ten met al die vereiste vergun ningen en daarom ook maar naar Canada emigreerden. Dank zij het doorzettingsvermogen van het toenmalige Flora-be stuur bleef de bloemenveiling op de been. Geen tegenslag lijkt de veilingreus nu meer omver te kunnen werpen. Leidse agenda NOORDWIJK Het echtpaar J. J. Zonneveld- J ari sen viert donderdag 14 februari zijn gouden hu welijksfeest. Bruid (72) en bruidegom (73) leer den elkaar kennen in Lisse, waar zo'n vijftig jaar geleden de jeugd uit de hele streek bijeen kwam. Het gouden bruidspaar kreeg zeven zoons en zeven dochters. Zij zijn nu allen getrouwd en hebben gezorgd voor 54 kleinkinderen. Vanmiddag heeft het bruidspaar met hen het familiefeest gevierd. Hier was ook de 92-jarige moeder van de bruide gom bij aanwezig. Als knaap van tien trok de bruidegom er op uit om bij tuinders bonen en erwten te plukken. Later trad hij in dienst bij het bekende Noordwijkse bloembollenbedrijf Konnijenburg en Mark. Bijna twintig jaar heeft hij daar gewerkt. Hij klom op tot voorman. In de oorlogsjaren begon hij een ei gen bollenbedrijf op landerijen aan de Achter weg, aan de Vaart en bij de D.M.N. De bollen werden langzamerhand vervangen door glascul tuur. De heer Zonneveld kweekte anjers, chry santhen en dergelijke gewassen. Sinds zijn 65-ste doet de bruidegom het wat rustiger aan. „Maar toch kijk ik nog altijd even als ik langs de kas sen aan de 's-Gravendamseweg kom". Bruid en bruidegom genieten beiden nog een goede gezondheid. Vrienden en bekenden zullen met hen 14 februari van 5 tot 6 uur in „De Beurs" het feest meevieren. Op deze dag jubileert een trouwe vriend van de familie mee. Het is de Leidse Courant, die van de eerste huwelijksdag af in de woning van het gouden bruidspaar een dagelijkse gast is geweest. Het blijkt trouwens een vriend van de gehele familie te zijn. De moe der van de bruidegom, leest onze kramt al vanaf de tijd dat zij voor het eerst verscheen en ook bii verschillende kinderen van het bruidspaar rolt zij al jaren lang elke dag in de bus. Zevenhoven Het uit ongeveer zestig leden bestaande jongerenkoor viert aanstaande zaterdag zijn eerste lustrum. Het koor dat onder j leiding staat van de heer Herman heeft in de vijf jaar van zijn be- I staan een 50-tal jongerenvieringen verzorgd in de parochiekerk in Zevenhoven. Het 5-jarig bestaan zal gevierd worden met een jongerenviering in de R.K. kerk waaraan alle oud-leden en huidige leden aan zullen mee werken. Na afloop vindt er dan in het dorpshuis een gezellige voort zetting plaats. Diverse besturen van verenigingen en genodigden worden in de gelegenheid gesteld deze avond bij te wonen. Ook zijn de donateurs en ouders van de koorleden van harte welkom. Antonio Salieri komt men in veel muziekgeschiedenissen wel te gen maar op een concertpro gramma treft men hem zelden of nooit aan. Dat is wel te ver klaren want deze Italiaan, die het grootste deel van zijn leven in Wenen doorbracht en daar bij voorbeeld Beethoven en SchubeTt les gaf, maakte voor namelijk opera's, oratoria en kerkmuziek die nagenoeg verge ten zijn. Slechts met tegenzin schreef hij zuiver instrumentale werken zoals twee symfonietjes, een paar concertjes, wat sona tes. Een kamerorkest-formatie uit het Residentie-Orkest heeft gister avond een concertje van Salieri ten gehore gebracht. Het was stellig wel een aardig maar be paald geen opwindend speelstuk met tamelijk dankbare solopar tijen voor fluitist Jolle de Wit en hoboist Frank Minderaa. Hun bekwame prestaties kregen een passende begeleiding van hun collega's, die werden geleid door de jonge Israëlische gast- dirigent Yoav Talmi. ROELOFARENDSVEEN Een dezer dagen vieren Jacobus van der Meer (35) en Alida Verhorik (70) hun 40-jarig huwelijksfeest. Voor dat hij hij met Alida trouwde is de bruidegom dertien jaar ge trouwd geweest met Helena Disseldorp. Uit het eerste huwelijk werden zeven kinderen geboren en uit het tweede acht. De kin deren zorgden weer voor 54 kleinkinderen. Op zaterdag 16 februari is er 's avonds om 19.00 uur een Eucharistieviering in Maria Pre sentatie. Het familiefeest zal worden uitgssteld tot eind mei. Dan komt een naar Nieuw-Zeeland geëmigreerde dochter over. ALPHEN De bevolking van Al phen is het afgelopen jaar met 2693 gegroeid. Op 1 januari 1974 telde de gemeente 40776 i ners. Deze groei is veroorzaakt door een geboorteoverschot 505 en een vestigingsoverschot van 2188. In 1973 werden 815 kinderen in Al phen geboren. Hiervan hadden er 135 een andere woonplaats. Elders werden 53 kinderen ge boren, die in Alphen wonen. Het geheel geeft een toename door geboorte van 733. Het aantal in Alphen overleden personen bedroeg in 1974 216. Hiervan hadden 48 personen el ders een woonplaats. Zestig in woners van Alphen stierven in een andere gemeente. De ver mindering van het aantal inwo ners door overlijden: 228. 4479 personen vestigden zich in Alphen. Er vertrokken 2291 per sonen. Het vestigingsoverschot in 1973 bedraagt derhalve 2188. BOSKOOP - De afdeling Boskoop van de koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde viert op 15 februari a.s. zijn honderdjarig bestaan. Nadat de Nederlandse Maat- was weer het gevolg dat in 1898 schappij voor Tuinbouw en de Rijks Middelbare Tuinbouw- Plantkunde in 1873 werd opge- school werd gesticht, richt is de afdeling Boskoop in De aktiviteiten van de Maatschap- 1874 tot stand gekomen. Hiervan pij bepaalden zich in de eerste Keus volop. Nu nog wel. Maar het is zomer vóór u 't weet, De reisgidsen liggen klaar. Kom. Algemene Bank Nederland jaren tot het organiseren van vergaderingen en tuinbouwten toonstellingen. Zij heeft mede de oprichting van tuinbouwvei lingen bevorderd. De oprichting van de Rijks Mid delbare Tuinbouwschool was voor de Maatschappij een op merkelijk succes. Slechts na veel praten en 'adressen' aan de toenmalige minister van bin nenlandse zaken kreeg men de toestemming voor de bouw van de school. In 1923 ontving de "Maatschappij" voor haar akti viteiten het predikaat "Konink lijk". De vereniging heeft heden ruim dertigduizend leden vak mensen zowel als liefhebbers van tuinbouw en plantkunde. Deze leden wonen verdeeld in 133 fdelingen, die ieder op zich voor hun leden dia- en filmvoor stellingen. cursussen, lezingen en keuringen organiseren. Burgemeester G. W. baron van Dedem is voorzitter van de Ko- irnk'.ijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en heeft als zodanig veel gewerkt voor de Floriade te Amsterdam waarop het honderdjarig be staan landelijk werd gevierd. Alkemade- Oost bekritiseert landelijke houding KVP Alkemade Maandagavond kwam de K.V.P. afdeling Alkemade- Oost voor een vergadering bij een in het dorpshuis De Alke burcht. Bij bespreking van de agendapunten kwam tot uiting dat men het niet eens was met het landelijk standpunt van de K.V.P. inzake de vorming een programcollege van Gedeputeer de Staten in Zuid-Holland, waar over K.V.P., de P.v.d.A., D'66. de P.P.R. en de P.S.P. in deze provincie in principe hun be reidheid hebben getoond De K.V.P. Alkemade-Oost nam op de maandagavond gehouden vergadering het besluit om een motie van afkeuring te zenden naar het Provinciaal bestuur van de K.V.P., naar fractielei der Andriessen, kortom naar alle hierop betrekking hebbende K.V.P. instanties om uitdruk king te geven van het afwijzen de standpunt hierin van de K.V.P. Alkemade-Oost. Borstonderzoek in Alphen Alphen - In het tijdvak van, 11 maart t/m 11 april 1974 zal in deze gemeente wederom een be volkingsonderzoek op tuberculo se worden gehouden. Het onder zoek zal plaatsvinden in het ge bouw van het Ned. Rode Kruis, Raadhuisstraat 116; in het wijk- gebouw van de gez. kruisvereni gingen, Marsdiep 229; in het kerk- en gemeenschapscentrum „De Bron". Troubadourweg; in het gebouw „Het Nut", Brug straat 2 te Zwammerdam en in het Dorpshuis, Dorpsstraat 53 te Aarlanderveen. In het onder zoek worden betrokken de per sonen in de leeftijd van 30 jaar en ouder. DINSDAG 5 FEBRUARI: bijeenkomst Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.. Schei- penkade 6. 20.00 uur: concert colle gium Muslcum. Zulderkerk. Lam- menschansweg. 20 15 uur; le paal slaan voor flat werkende Jongeren Hoge Rijndijk/Utrechtse Veer. 15 30 uur: openings zelfbedieningsvisres taurant. Donkersteeg 9. 10.30 uur. Leidse bioscopen Camera: ..Chase". 18 Jr. dag. 20.00 uur. ma. 11.00 uur. Klndermatlnec: ..Nishko. de zoon van het Indianen- opperhoofd". za. wo. 2.30. zo. 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling: ..Juste avant la nult". za. 23.30 uur. Lido..Live and let die", 14 Jr. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.30. 16.15. 19.00 en 21.15 uur. Studio: ..Heartbreak Kid", 14 Jr. TIJ- lash", 14 Jr. 14.30. 19.00 r: zo. 14.15. 16.15. 19.00 en Rex: ,,Se.\- zonder normen". 18 Jr. Tij den zie Trianon. - Kindermatinee: ..Pippl Langkous", wo. 14.30 uur. Nachtv ..Vijf gevaarlijke kerels" za. 23.30 uur. Adressen: Camera, Hogewoerd, 24919;' Lldo, Steenstraat 39. 24130; Luxor, Stationsweg 19. 21239; Rex, Haarlem merstraat 52. 25414; Studio. Steen straat 39. 33210; Trianon, Breeslraat Grofvuil ophaal diensten WOENDSDAG Buurt 22. M. Treublaan. Stleltjensstraat. Fran- chlmontlaan. v.d. Hoevenstraat, Ka- naalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v.d. Sande Bakhuv- zenlaan, Beyerlncklaan, Temmlnck- straat, Surlngarstraat, Burggraven- laan. Asserstraat, Scholtenstraat, Moddermanstraat, Oppenhelmstraat. DONDERDAG BUURT 21 Havenplein. Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare). Donkersteeg. Kui- Koestraat, Legewerfstraat, Bouwc- louwesteeg. Duizenddraadsteeg. Van der Werffstraat, Meermanshof. Druk- kerstraat, Maredorpsedwarsstr.. Gre- venstraat. Voldersgracht. Noord en Zuid Rundersteeg. Janvossensteeg. Koddesteeg, Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Marei. Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstraat. Volmolengracht. Oost- dwarsgracht. Koolstraat. Emmastr. Schapensteeg. Goegerrltsteeg. Prln- sessekade. Turfmarkt, Steenstraat. Beestenmarkt. Nwe. Beestenmarkt. Lange Schelstraat, Nieuwe Mat Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare). Lange Mare, Vrouwenkerkhof. Vrouwen- kerkkoorsteeg, Dolhulsstecg. Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeclllastraat, Lange en Korte LIJsterbetsteeg. Korte en Lange Agnletenstraat, SplJ- kerboorsteeg, Vestwal. 3e Blnnen- vestgracht. Relneveststeeg. Lange- gracht, Vredehof. Houtmarkt, Noor derstraat, Hendrikstraat. VRIJDAG Buurt 20. Van Vollenhovenkade en plein. Snouck Hurgronjestraat, Hulzlngastraat. Uh- lenbeckkade, Colenbranderstraat, Meyerskade, Duyvendakstraat. Ka- naalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenhovenpleln). Rljndljkstraat. Kanaalstraat. Dozystraat. de Goeje- straat, Cosljnstraat, Hartmanstraat. Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot VVIlhelminabrug). Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharlnastraat, Rijnstroomstraat uurt 26. RIJnt van VVIlhelminabrug tot Rhljn- vreugd), Rhljnvreugd. Bruggestraat. Besjeslaan, Park „Die Levthe". Roomburgerweg, Aarstraat. Meer burgerkade en straat. Gouwestraat. Amstelstraat, Leedestraat, Wlerlcke- straat, IJsselkade, Knsteelhof Vllst- straat, Zaanstraat, Maasstraat. Mer- wedestraat, Drechtstraat, Llnge- straat, Spaarnestraat. Lekstraat, Castellumweg. Burgerlijke Stand Maria. d.v. T.J.J.M. Wlerlngen en C.J.J. vnn Dam: Nlco- laas Johannes, z.v. S.JL.A. Neder. pelt en G.C. Salman; Emily, d.v. A. Sprokerdreef en M. C. van Parree- ren; Robert Gerardus, z.v, C.H.N. Cozljn en P.M.M. Rulgrok. Gehuwd: M.A.C. Tetleroo en K.A. Sprokkelenburg; G. de Ruig en A.K. Spaargaren. Markten Ds kosten van dooriichtin" bedra gen 4.- per persoon. Werkge vers die hiervcor be'an I hebben kunnen zich voor nadere informatie vervoegen bij de af-1 deling Bevolking van het ge meentehuis te Alphen aan den Rijn. Katwijk a/d Rijn, groenten. 4 februari - Waspeen p. kist: AI 6 90-9.90; All 2.70 - 6.70: BI S.80-12.70a 6.50- 7 80; ai 3 90-d5.30boerenkool 53- 72; groene kool 49; knolselderle 37- 46; aanvoer waspeen 130.000 kg: Roolofarendsveen. Bloemen. 4 febr. 1974 - Anjers 27-63. Rozen Garnetle, Carol, Carina 2S-39. Motrea 46-49, Esther Ofarg, Belinda. Everjtold 56-68. Soma 77-91. Ilona 78-1.10. For- sythlatakken 27-47. Strelltzla 2,30 p. st. Chrysnn'.cn-Jaarrond 2.60-3.25. Frees'.a's 1.30-2.65. Blauwe druifjes 35-56. Anemonen 40-85. Narcissen 80-'..60. Tulpen Lustige WItwe. Pro minence, Ralph. Cass'.nl. Preludium WlnterxTld, Paul Rich er, v.d. Eer- d M Tjoram_ Blng Crosby. Hoang- Melody. Beauty V: i .-m .60-L86, Madame Spoo '_n.-.sunns Mnrve'. Go'den .'.ia.'.. L evy S r ke. London. Brn- d-. Beilorm 1.70-2.00. Ape'dci-n, Pnx VV e. i .omengde tulpen. Corlolan. Micky Mouse 1.85-2,30. Aladdin 3.30- 3,SO. Kees Nells, Golden Apeldoorn 2,30-2,50, Karei Doorman, Alllla, De- meler 2.70-2,80, Comét 3.06, dubbele tulpen 1.80-2.10 per bos.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4