SASSENHEIMSE iEVOLKING NAM AF IN 1973 N oor dwijker houtse raad discussieerde lover streekopbouw De Engel krijgt peuterspeelplaats X Geen muziekleraar voor Zilker scholen ABN Salaris Spaarplan bollen- en duinstreek Voorwaardelijke subsidiëring van gezondheidszorg in bollenstreek ';i KRAANWAGEN VERVOERT KUNSTWERK Brugklassers van Fioretti gaan een krant maken Algemene Bank Nederland i© ll PAGINA 5 WOENSDAG 30 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT [SSENHEIM Als punt één 'an de agenda van de raadsver- ;adering van gisteravond, onder lorzitterschap van „loco" Wes- srbeek, stond de nieuwjaarsre- le. Het jaar 1974 zal een ander ieeld vertonen dan de vorige laren, waarbij de voorzitter •ees op de energiecrisis. Behal- re aanzienlijke prijsstijgingen is sen vermindering van investe ringsmogelijkheden te verwach- de gemeenten van 215 liljoen. Na veel moeilijkheden 'erd een aanvang gemaakt met iet plan Teylingen. De wacht- ijst woningzoekenden gaf een junstiger beeld dan op 1 janua ri van het vorig jaar en daalde met 14 tot 293. Het gelukte 14 inbewoonbaar verklaarde wo- ingen te ontruimen, zodat er y hog 28 resteren. In de komende laren komen oudere woningen «n de Zuiderstraat aan de beurt. J |De woningbouw stagneerde, er iwamen slechts vier-niet-gesub- lidieerde woningen gereed. De bterke daling van het aantal ge boorten in 1972, 16,4 op de 1000 inwoners, zette zich door zodat men op het ongekend lage cïj- jfer van 14,7 kwam ovr '73. Het iwonertal daalde met 131 tot 15. brede scaja van gebeurte- 1973 noemde de rvoorzitter de belangstelling voor het Centrumplan, waarvoor vele bijeenkomsten werden belegd. In de loop van '74 zal dit z'n beslag krijgen. Voor het eerst heeft het zwembad volledig ge functioneerd. Liefst 185.000 be zoekers werden geteld. De ver schillende accommodaties voor de sportverenigingen waarvan de bouw in '73 werd begonnen zul len een enorme aanwinst voor de gemeente betekenen. In dit verband sprak hij waarderende woorden aan het adres van de actieve verenigingen. De voor zitter hoopte dat er in septem ber na de raadsverkiezingen weer een enthousiaste en des kundige ploeg gereed zal staan om de belangen van de gemeen te te behartigen. De heer Verde- gaal beantwoordde de nieuw jaarsrede. Bij de vaststelling vergoeding aan de Parkschool vroeg de heer v. Breda of het aanbrengen van een asfaltlaag op de Parklaan niet mogelijk was. De heer v. Montfoort vroeg of het personeel i.v.m. brandveiligheid niet geïn strueerd kon worden. De voor zitter zei dat één en ander na der bezien zou worden. Besloten werd tot huurverhoging van 3% voorde 24 flats aan de Gladiolenstraat en de 144 flats aan het Kagerplein. Voor de overige woningwet-woningen werd een huurverhoging van 7% tot maximaal de harmonisatie vastgesteld. Besloten werd voor de proefperiode van één jaar voor donderdag, van 7 tot 9 u. een koopavond in te stellen. De heer Rotteveel vroeg of het af sluiten van de Hoofdstraat dan niet mogelijk is, wat door de voorzitter ontkennend werd beantwoord. Besloten werd me dewerking te verlenen aan een voorbereidingsbesluit waardoor het mogelijk wordt dat de heer M. Verschoor een bouwvergun ning kan aanvragen om achter „de Uiver" een autoherstelplaats te bouwen. Naar aanleiding van de over dracht van gemeentegrond t.b.v. de reconstructie van het beruchte kruispunt Park- laan/Prov. weg, deelde de voor zitter desgevraagd mee dat hij verwachte dat het kruispunt in het voorjaar gereed zou zijn. Ter ontsluiting van het Was- beekplan en het terrein van „De Bernardus" werd het pand Zui derstraat 44 ter sloping aange kocht. Ter verbreding van de Kerklaan werden daar ook 5 woningen aangekocht. Bij de rondvraag vroeg d« heer v. Breda om aandacht voor de vei ligheid van de kinderen i.v.m. het dieper worden van de vijver in het park. SASSENHE1M Garagebedrijf Verschoor achter de Uiver. Gisteravond ging de Sassenheimse raad akkoord met de vaststelling van het voorbereidingsbesluit om op dit stukje grond met agrarische bestemming Verschoor een autoherstelplaats te laten bouwen. NOORDWIJKERHOUT Het vlot niet helemaal met de regio nalisatie van het kruisverenl- gingswerk in de bollenstreek. Met name de kruisvereniging te Noordwijk is nog niet toegetre den tot de regionale organisatie „Vereniging Gezondheidszorg Bollenstreek". Volgens b. en w. van Noordwijkerhout ontbreekt DORDWIJKERHOUT In het raam van de In- jformele inspraakprocedure, die het provinciaal 1 ïstuur nastreeft ook op het stuk van de planolo gie heeft de gemeenteraad van Noordwijkerhout IBinsdagavond in grote lijnen de Nota Plandoelen IS treekpl an Zuid-West besproken. De raad zag |zich geplaatst voor de noodzaak zijn standpunt **voor 1 februari a.s. aan het dagelijks bestuur ijyan het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek ken- r te maken. bderschreven werd de mening, dat als het groot ste bezwaar aan de Planaoelen kleeft het feit, üat reeds vooraf is gekozen voor een absolute westelijke opbouw. Dat wil zeggen: ver- terking van de grotere centra en ondergeschikt maken van de kleinere. HiervooT zijn in de Plan- >elen allerlei onderdoelstellingen geformuleerd, poor gebrek aan vooral financiële middelen zul- i veel van die doeleinden tot verbetering van structuur en de stadscentra niet kunnen wor- gehele gebied. Anders gezegd: als het in de stad niet kan en in de dorpen niet mag gebeurt eï niets. Het ziet er naar uit, dat moet worden afge stapt van een zo sterke en absolute stadsgeweste lijke opbouw. Uiteraard spitste de discussie in de gemeenteraad zich nogal eens toe rond de doel stellingen omtrent bodem, water en lucht. Zo wees de heer C. J. v. d. Burg (VVD) op de ver ontreiniging van cultuurgrond door recreatiebe- drijven. In ernstige twijfel werd de toelichting getrokken, dat goede bodemeigenschappen ecolo gisch bezwaard worden door omspuiten. Gezien de diepte van het omsrmiten 5 tot 6 meter is er geen enkel bezwaar. De heer G. J. Maarse- veen (PCG) vroeg zich af of er ook zoiets als een Plandoelen Noord-Holland Zuid bestond en wat daarin is bepaald over een aansluiting met het miljoenenproject Nieuwe Provinciale weg nr. 1, die zich in De Zilk in het niets stort. Uit voerige discussie ontwikkelde zich omtrent de vraag of de „bollenwereld" zirh realiseerde op welk niveau zij zich in de toekomst over 15 tot 20 jaar nog zou kunnen handhaven. - Een grote kraanwagen ->oest er gistermiddag aan te ,pas komen om een omvangrijk Ha-jwerkstuk van de bekende Lisse- 1 rfe;se beeldhouwer Frans de Wit stersfop een dieplegger te krijgen. vanJHet kunstwerk, bestaat uit twee kstrdjenorme elementen waarvan de [staande zes meter hoog is en het liggende gedeelte zeven bij vier is door De Wit gemaakt in opdracht van het belasting kantoor in Zutphen waar het gisteren dan ook naar is ver voerd. Op de foto's ziet u het grote takelspektakel waarbij de beeldhouwer zelf druk gebarend instructies geeft. .IIBIIIIIIIBIMBMIIIIBIIIIBIHBII Weer WV- wandeltocht voor de bollenstreek LISSE Door het grote succes met de vorige wandeltochten door VW Llsse heeft het be stuur besloten op 10 febr. a.s. een VW -Wlnterwandeltocht te houden. Men verwacht een aan tal van 700 deelnemers uit Llsse en de gehele Bollenstreek. De start is mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur; kosten f 1,50 bij vóórinschriiving en 2,— op de dag zelf. VVV-leden kunnen met één introducé gratis deelnemen. Voor families met 5 en meer personen gelden speciale prij zen. Inschrijven en starten op het VVV-kantoor te Lisse, Vier kant 229, telef. 02521-4262. Aan de wandeling is een spelelement verbonden dat bestaat uit een fotografische geheugentest, waarmede men een fotocamera kan winnen. LISSE In De Engelgemeen schap blijft men met alles „bij"! Zo is het bestuur van het Wit-Gele Kruis, afd. Beekbrug, voornemens in De Engel een peuterspeelzaal te gaan stich ten. Daarvoor is gelegenheid ge vonden in „Huls ter Beek", wel ke gelegenheid wel uniek ge noemd mag worden. In verband met de exploitatie van deze peuterspeelzaal heeft het bestuur contact opgenomen met het bestuu: van de Stichting Peuterspeelzaal te Sassenheim, welke inmiddels een tweetal van zaken In Sassenheim onder haar beheer heeft. Het ligt in de bedoeling de peuter speelzaal begin maart te openen. Van de zijde van het gemeente bestuur van Lisse heeft het be stuur inmiddels alle steun toege zegd gekregen ir de vorm van een subsidie van een gedeelte van het salaris voor een gedi plomeerd kleuterleidster. De leiding zal voorlopig In handen zijn van mevr. C. Terpstra- Sterk, secretaresse van de afd. Beekburg W.G. Kruis. De finan ciën zullen worden verzorgd door mevr. Dirks en mevr. van der Zon zal als algemeen lid van de beheerscommissie optre den. Ouders die belang stellen in dit werk en hun peuters wil len doen inschrijven kunnen zich richten tot mevr. Terpstra, Vinkenlaan 18, Lisse (post Sas senheim) telef. 02522-12816. Zij die over het diploma Kleuter leidster beschikken en bereid zijn zich een viertal ochtenden in de week beschikbaar te stel len worden verzocht zich even eens tot genoemd adres te wen den. LISSE De brugklassers van het Fiorettl-Coliege gaan zich van 5 tot en met 8 febr. bezig houden met het „project krant". Zij krijgen van de oganiserende commissie van Fioretti de op dracht zelf een krant te maken NOORDWIJKERHOUT De Zil ker scholen willen het vak „zin gen" (lees: muziekonderwijs) op hun scholen door een vakon derwijzer doe» geven. De raad heeft enkele Jaren geleden be paald, dat alleen vakonderwijs in handwerken, handenarbeid en gymnastiek voor vergoeding door de gemeente in aanmer king komt. Met b. en w. was praktisch de gehele gemeente raad van Noordwijkerhout het er dinsdagavond over eens, dat De heer C. W. van Duin (KVP), vurig bepleiter van de onder- wijsbslangen, stelde, dat het bij zonder onderwijs zo nodig wilde teruggaan tot 1 3/4 uur vakon- derwijs-vergoeding in plaats van 2 uur, en dat daarbij toch muziekonderwijs kon worden in- Bibliotheek voor Noordwijkse natuur- en vogelbeschermers NOORDWIJK - De heer D. Ver- maas, oud-Scheveninger en nu in Noordwijk wonend, wilde graag een goede bestemming voor zijn boeken. Daarom be sloot hij ze ten geschenke aan to bieden aan de Vereniging voor Natuur-en Vogelbescher ming Noordwijk. De bibliotheek bestaat onder meer uit fraaie werken van Thijsse, prof. Voous, en anderen. Op de jaar vergadering van Natuur- en Vo gelbescherming besloot men deze schenking onder grote dank te aanvaarden. Spontaan werd de heer Vermaas tot ere lid benoemd. Voorts werd besloten een jeugd groep op te riöhten. Deze zal onder leiding staan van de he ren Heethuis en Passchier Alle jongelui boven de leeftijd van 13 jaar kunnen deelnemen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Cramer en J. Moer kerk herbenoemd. Leden van Natuur- en Vogelbescherming vertoonden daarna eigen werk. Aartse vertoonde films van een in het najaar gehouden week end op Terschelling, terwijl Straathof dia's had gemaakt in de duinen van de Amsterdamse Waterleiding. Er waren schitte rende opnamen van roofvogels bij. Voorts zag men van Van Duin en Hensbergen fraaie dia's van een reis naar Schotland met o.a. vogelrotsen en veel Roemen. gepast, bijv. "oor de 4e, 5e en 6e klassen van het basisonder wijs. De heer P. C. van Haaster uit De Zilk deed uit de doeken, dat de Zilker-scholen al sinds septem ber 1973 een vakonderwijzer in muziek hadden. Hij suggereerde daarbij, dat „het gemeentehuis" daarvoor - mogelijk onder voor behoud - goedkeuring had ver leend. De kleinst mogelijke meerderheid van de gemeente raad bleef achter het voorstel van o. en w. om de vakonder wijzer in muziek af te wijzen, staan. Met 7 tegen 6 stemmen werd het verzoek van de Zilker scholen afgewezen. In de zoveel mogelijk echte vorm waarin een gewone krant verschijnt. Zij zullen in deze week vrij zijn van de normale lessen en ma ken onder leiding van de ver- sohillende docenten door het schrijven van artikelen een krant met strips en sportversla- gen. De bedoeling van zulk een project is de zelfwerkzaamheid te stimuleren, terwijl het ele ment van „samenwerken" sterk naar voren komt. De docenten willen de leerlingen zoveel mo gelijk in de „krantensfeer" brengen. Enkele deskundigen uit de kran tenwereld houden een praatje over hun werk (persfotograaf, streekredactle, enz.); op de school wordt een telexappara- tuur geplaatst zodat de leerlin gen van het „hotnews" op de hoogte blijven; ze houden in Lisse 'n enquete over de krant; ze maken een excursie naar een krantenbedrijf en Barend Ba- rendse komt een praatje hou den. De makkelijkste manier van sparen. Wie een salarisrekening bij de ABN heeft, kan meedoen met het ABN Salaris Spaarplan. En kweekt dan bijna ongemerkt een financiële reserve. Zonder kosten. Zonder moeite. Want als u eenmaal met de ABN hebt afgesproken welk bedrag u maandelijks wilt reserveren, gaat het sparen verder automatisch. U kunt al meedoen met f25,- per maand. En, geef toe, zo'n spaarpotje kunt u eigenlijk ook best opbouwen uit uw salaris. Salaris Spaaiplan, dat is een prettige dienst van de ABN. Bon voor informatie. Graag ontvang ik van u nadere gegevens over het ABN Salaris Spaarplan. Naam In ongefrankeerde envelop zenden naar: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer 3502, Amsterdam. in Noordwijk daarvoor nog de vertrouwensbasis. Alvorens een subsidie van 8.000 aan de Vereniging oeschikbaar te stellen, wil de heer G.J. Maarseveen (PCG) wel eens weten welke addertjes er nog onder het gras steken. Per sal do is Noordwijk de grootste der deelnemende gemeenten. Burge meester H.J.M. Bosma meent, dat er tussen de kruisverenigin gen in Noordwijk zelf nog ver schil van mening is over het be lang van de verkieslijke regio nalisatie. Hij amendeerde het voorstel om 8000 subsidie te verstrekken door er de voorwaarde aan te verbinden, dat de subsidie eerst dan beschikbaar wordt gesteld, wanneer bijna alle gemeenten in de bollenstreek hun financiële aandeel dn de regionalisatie le veren. Noordwijkerhout betaalt alleen, wanneer het zeker is, dat de ge zondheidszorg door de regionali satie optimaal kan functioneren. Grondverkoop voor winkels Hazerswotide HAZERSWOUDE Ten behoeve van de realisering van het ge plande winkelcentrum In de dorpskern-oost in Hazerswoude hebben B. en W. overeenstem ming bereikt met de b.v. EGBO, aannemingsbedrijf ter plaatse, over dc verkoop van grond (756 vlerkante meter) te gen een prijs vnn 245.000. Het te bouwen postkantoor is niet bij het winkelcentrum inbegre pen. Honderd vlerkante meter grond kunnen B. en W. kopen van C. Raaphorst, waardoor een deel van het plan Zuid III bouwrijp kan worden gemaakt. Prijs van dit stukje grond: 8060. Voor het plaatsen van negen papier bakken, bij het parkeerterrein aan de Dorpsstraat en bij de bushaltes, is 580 nodig. Mr. W. J. P. M. Fase heeft zijn lidmaatschap van de advies commissie woonruimteweg 1947 neergelegd. Als kandidaten wor den voorgedragen: de heren T. v.d. Heiden en J. D. de Wit. Voor de vacature In de commis sie milieuhygiëne (de heer E. A. de Vries trok zich terug) wordt de heer H. H. G. M. Nieuwendljk voorgedragen. Geadviseerd wordt verdor de woningen Molenlaan 7 en II on bewoonbaar te verklaren. Boetes, maar geen vrede na burenruzie DEN HAAG/LEIDEN - Zeer tot ergernis van de talrijke andere verdachten, getuigen en advoca ten, hield do Haagse politierech ter zich twee uur bezig met een Leldse burenruzie, waarbij wat klappen vielen. Een betrokkene had een lichte hersenschudding opgelopen. Haarfijn ploos de rechter de gang van zaken van minuut tot mi nuut uit Het resultöerde na de twee uur in een geldboete van 300 voor een 52 jarige voorman en 150 boete voor diens zoon, een 20 jarige biblio theek-medewerker en voor beide verdachten bovendien voorwaar delijk twee weken gevangenis straf met een pro'eftljd van 2 jaar, zulks tot beicugeling van nieuwe narigheden, al moest de mishandelde getuige constate ren: „Vrede wordt het nooit." Markten Januari 1974 - Anjers 29-64, Gar nette. Carol 39- 16. Motreu, F.«. ther Ofnrtm 47—62, Evergold, Belin da 66-63. Son In 84-83. Ilonu 93— 1,10. Forsythlatakken 31—41, Strelh- zla 1,76 p.st. Troschrysanten 1,46— 1,80 Idem Jaarrond 2,26-2.70. Ane monen 60-90, Freesla's 1,40-3.30. Narcissen 85—4.26. Tulpen Apel doorn. Micky Mouse. Blendn. Annu Clblre, Golden Apeldoorn 1,70—2.20. Kees Nell*. Pux White 2.40-2,80. C&K&Int, Lustige Wltwo, Preludium. Paul Richter, v.d. Eerden. 1.40-- 1,65, Prominence, Beauty of Volen- darn, Ralph, Christmas Gold, Apri cot Triumph. Lucky Strike. Chris', mas Marvel, Wlntergoid, Madamo Spoor 170-4,96, AHndtn 4,06—4,60 Gemengde en dubbele gemengde 1,662 10 p.bos, telling Kat»Ijk BIJn. 2!) Januari - Wnspeen p. kist: A I 6 00- 6,70, A II 2.70-6.30 B I 7.80—11.80, C_I 4 90- Uoe-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5