ZE ZULLEN ONS ER UIT MOETEN DRAGEN" Chris(80) en Catho (77): BOSKOOP DANKTE DOKTER POMPE Onderwijszaken hoofdmoot op de raadsagenda rijn- en veenstreef Muziekonderwijs krijgt subsidie Garanties voor sporthal Boskoop PAGINA 4 WOENSDAG 30 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE De gemeenteraad komt donderdag om 8 uur bij een. De agenda vermeldt onder meer: Naamgeving van een weg in het industriegebied Grote Polder; Huur van een perceeltje grond langs de Weipoortseweg i.v.m. de bouw van een dependance van de r.k. kleuterschool „Zonnegaarde"; Verhuur van een gedeelte van de voormalige kleuterschool „De Krakepit"; Verhoging van idte presen tie gelden voor de vergaderingen van de raad en de commissie. Het niet verlenen van financiële medewerking t.b.v. een verkeers- en vervoerplan; Wijziging van de rechtspositieregelingen; Krediet voor de aanschaf van een schrijfmachine en twee rekenmachines; Subsi dieverlening aan de Stichting Muziekonderwijs Zoeterwoude; Vast stelling van het bedrag per leerling voor het basisonderwijs voor 1974 en van de exploitatiekostenvergoeding over 1973 c.q. het verle nen van een voorschot op de vergoeding voor 1974 van de bijzonde re basisscholen; Vaststelling van de exploitatievergoeding van het bijzonder kleuteronderwijs over 1973 en het verlenen van een voor schot voor 1974; Het verlenen c.q. weigeren van medewerking ex artikel 72 i.v.m. de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de r.k. school „St. Bernardus". flOETERWOUDE Nadat de ge meenteraad vorig jaar na lange discussies in een onder grote belangstelling gehouden verga dering besloten had om, vanwe ge de zware financiële konse- kwenties, niet tot aansluiting bij de Streekmuziekschool Rijnak koord te Leiderdorp over te gaan, zijn er plaatselijk initia tieven ontwikkeld voor het mu ziekonderwijs. ian de Hoge Rijndijk werd een comité gevormd om 't muziek- ondewijs te organiseren ter wijl in het dorp een Stichting in het leven werd geroepen. Deze laatste startte in september met haar aktiviteiten met 23 leerlin gen. De stichting heeft mu aan de gemeente een verzoek om subsidie gericht. Om tot een re delijke subsidiëring te komen ten opzichte van het Comité Mu ziekonderwijs Hoge Rijndijk is er een vergelijkend overzicht gemaakt en de commissie voor de financiën om advies ge vraagd. Deze adviseert over 1973 een subsidie toe te kennen van 1.235 zijnde het tekort van de stichting na aftrek van de storting in het pianofonds. Het subsidieverzoek voor 1974 heeft men willen aanhouden in af wachting van nadere informa tie. Het college kan zich met dit advies verenigen. BODEGRAVEN Op het kruis punt van de Goudsestraatweg en rijksweg 11 zijn gisteren de ver keerslichten in dienst gesteld. Een veiliger situatie, waaraan de weggebruikers snel gewend zullen zijn. Minder tijd voor vuurwerk NOORDWIJKERHOUT Het moet afgelopen zijn, zo vindt de Noordwijkerhoutse raad, met de ontaarding van het vuurwerk-af schieten in het dorp. De laatste jaren was het de halve decem bermaand niet te harden in het dorpscentrum. Op voorstel van de heer C.M. v.d Klaauw (KVP) werd het tijdvak waar binnen het personen van 18 jaar verboden is vuurwerk bij zich te dragen of af te steken be perkt tot 31 december en 1 ja nuari. Aan die jeugdige perso nen mag in Noordwijkerhout niet eerder dan op 27 december vuurwerk worden verkocht. Tross Country in Nieuwkoop NIEUWKOOP TROSS COUN TRY, het bekende radio-pro gramma van de Tros zal op rïj- dag 1 februari worden opgeno men in zaal Plaszicht (Tijster man) te. Nieuwkoop. Aan deze opnamen zullen mede werken de bekende Country- groepen „Never Ending" en de Blue Grass Clodhoppers. Deze opnamen, welke op zaterdag 19 februari tussen 12.40 en 13.30 uur over Tros-radio zullen wor den uitgezonden, zijn voor geïn teresseerden gratis toegankelijk. Kaarten voor deze show kunnen worden afgehaald of telefonisch worden gereserveerd bij Bureau de Boer, Beatrixlaan 11 te Nieuwkoop, tel. 017251622. De opname begint om 8 uur. Het evenement in Nieuwkoop kwamen tot stand dank zij de medewerking van het bekende Country-muziek-blad COUN TRY-GAZETTE, waarvan de heer Cor Sanne uit Nieuwkoop hoofdredakteur is. TER AAR ln ons artikel de Peuterspeelzaal, waarovetl wij maandag jl. berichtten ,dal\ er binnenkort in Ter Aar (Aar- dam-West) zo'n gelegenheid zal komen, heeft het zetduiveltjeI ons weer parten gespeeld dit fenomeen i.p.v. in Aardam-I West in Amsterdam-West ont-j staan. Onze excuses hi Er zijn desondanks al leuke re-jr acties binnengekomea w. bijzonder aardige tip uit Ha-\\ zerswoude. Een plaatje i charmante initiatiefneemsters Wilma de Koning. Corrie Scherpenzeeï en Corry Di/fes£rö[i had u van ons nog tegoed. HAZERSWOUDE Chris (80) en Catho (77) de Groot schrokken wel even, toen ze een paar dagen geleden een schrijven van de gemeente Hazerswoude ontvingen, waarin kort en krachtig stond te lezen, dat het perceel Molenlaan 7, waarin zij tientallen jaren van hun leven sleten, onbewoonbaar zal worden verklaard. Tenminste, als de raad daar morgenavond mee akkoord gaat. Een onderzoek in het huisje heeft een waslijst aan gebreken opge leverd en de gemeente acht het daarom niet verstandig het be jaarde echtpaar nog jaren daar te laten wonen. Als belangrijk ste gebreken worden genoemd onvoldoende daglicht, te weinig luchtverversing, een doorslaan de gevel, onvoldoende slaapgele genheid en brandgevaarlijk. Chris en Catho snappen er niets van. Immers „die hoge heer uit Den Haag", die enige tijd gele den op inspectie kwam, liet toen toch weten dat het allemaal best meeviel. Deze heer had, al dus de bejaarde Hazerswoude- naren, „alleen een aanmerking gemaakt op een grote scheur in de buitenmuur, maar, zo zegt Chris, „die zit er al sedert de oorlog en de scheur is sindsdien nooit groter geworden." Alle argumenten van de gemeente wuift De Groot weg. ,Het is on begrijpelijk", zegt hij. „Het is hier kurkdroog van onder de vloeren tot aan de nok. De leef ruimte is groot genoeg. We heb ben er tientallen jaren met een groot gezin in gewoond. We heb ben een toilet, we hebben een douche en de ventilatie is meer dan voldoende." Zelfs de twee laatste grote stor men hebben geen invloed gehad op het pand Molenlaan 7. Nee, ais Chris en Catho het voor het zeggen hebben, worden ze er honderd. De 80-jarige Hazers- woudenaar is ook bang, dat hij bij een verhuizing al zijn vrij heid kwijt zal zijn. „Een kennis van mij",zegt hij, „ging ook naar een bejaardentehuis. Die man had als hobby vogels. Met veel getob heeft hij er een paar op zijn kamer mogen nemen. Ik moet er niet aan denken, dat mij dat ook overkomt." De Groot is van plan zonodig het gemeentebestuur uit te nodigen om eens een kijkje te komen nemen want, zo zegt hij, ze heb ben de beslissing genomen van achter hun bureau. Dit huis is heel wat beter dan veel nieuw- t>ouwhuizen in Hazerswoude, die volzütten met scheuren en waar het behang door de grotie voch tigheid van de muur valt." Chris en Catho zijn er van over tuigd, dat de gemeente deze zet heeft gedaan om vrij spel te hebben bij de uitvoering van A- a-N Echtpaar verknocht aan huisje vol gebreken een woningbouwplan dat al ja ren in de ijskast ligt. Deze uit breiding voor de wijk Groene- dijk voorziet in de bouw van een twee-verdiepingenflat van in totaal 20 woningen. Destijds werden de plannen afgekeurd, maar mogelijk dat ze wederom nu het laatste obstakel wordt genomen (de overige huizen in het woonblok zijn reeds onbe woonbaar verklaard! ter tafel komen. Als de raad morgenavond „ja" zegt tegen de onbewoonbaarver klaring, hebben Chris en Catho in eerste instantie nog zes maanden de tijd om in een an dere woning over te stappen. Is dat niet mogelijk, dan kan er nog een jaar verlenging bijko men, maar dan is het vertrek onvermijdelijk. „We blijven hier", zeggen Chris en Catho. „Hier horen we en nergens anders." Zingend Voorschoten op de plaat VOORSCHOTEN Zingend en musicerend Voorschoten wordt op een langspeelplaat geperst in de studio Tony Dime te Breda. Voorlopig krijgt de lp een opla ge van 500 stuks. De produktie is in handen van mevrouw Rita Walvis, die o.a. het kinderkoor „De Maskottes" leidt. De plaat wil vastleggen de amateuris tisch kunst in het Voorschoten van nu. De plaat wordt geopend met carillonspel uit de dorpsto ren. De beide harmonievereni gingen Laurentius en Benvenu- to, diverse kerkkoren en ge mengde koren maken de plaat vol. Mevrouw Walvis verwacht dat de plaat volgende maand gereed zal zijn en het eerste exemplaar zal officieel uitko men. Indien alle 500 platen ver kocht worden is de plaat kosten dekkend. Er wordt geen bijzon der goed doel nagestreefd alleen het vastleggen van de heden daagse dorpskunst. BOSKOOP Een schier eindelo ze rij patiënten, kerkelijke 'en meentelijke autoriteiten kwa men dokter M. W. J. P. Pompe en zijn vrouw de hand drukken tijdens de afscheidsreceptie in het Lido van hotel Florida. Dok ter Pompe vertrekt naar Breda. In een korte toespraak zei de heer J. Woestenburg, dat de patiën ten, eenmaal bekomen van de schrik, een bedrag van 5.198,-- Afscheids cadeaus: Patiënten- paard en fondsfiets bijeen gebracht hadden voor de aankoop van een paard, omdat paardrijden een van uw hobby's is. Daar een paard teveel van het goede zou zijn in het Lido overhandigde de heer Woesten burg de dokter een beeld van een paardje vervaardigd door T. Hendriksen. Dat een dokter „mobiel" moet blijven dacht ook het zieken fonds „Alphen en Omstreken", Namens deze instelling bracht de heer W. Geerlof de dokter en zijn vrouw hulde voor de zeer goede samenwerking, waarna de adjunct-directeur C. Verweij op een fonkelnieuwe fiets de zaal binnenreed. Namens de patiënten las me- Dokter vrouw M. Hooftman een gedicht voor en overhandigde mevrouw Pompe een prachtig droogboe- ket zeer toepasselijk opgemaakt met een hoefijzer. Dokter Pompe dankte ontroerd namens zijn vrouw voor de ge schenken. Tijdens de receptie was er ook kennis te maken met we dokter P. P. M. T. en zijn echtgenote. Zij ontvin, gen van de patiënten eèn mo^ bloemstuk. BOSKOOP Voor de redding van het Romeinse schip van Zwammerdam komt van Bos koop een bijdrage van tweehon derd gulden. Tot dit besluit kwam de raad na stemming met drie tegen en twaalf voor voorstemmers. Naar aanleiding van de medede ling over de plaatsing van marktkramen op het Raadhuis plein vroeg de heer L. M. van den Nieuwendijk (KVP) om meer spreiding van de branches want drie kaas- en groenteboe ren vond hij teveel van het goe de. De sporthal maakt nog een kans want na lang praten werd het voorstel van B. en W. om gedu rende tien jaar tachtigduizend gulden gebruiksvergoeding te garanderen. De plaats waar de sporthal zal komen wordt wat verder van het kerkelijk cen trum gesitueerd dan aanvanke lijk de 'bedoeling was. Hoewel de leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool bij de aanvang van de raadsverga dering stonden te schreeuwen begeleid met een grote toeter en pandeksels, had het bestuur van hun vereniging al besloten om nogmaals met het college te gaan praten over de centjes die ze niet hadden om hun oude school aan het Reijerskoop te huren voor studentensociëteit. De kreet „Kom over de brug. Geef ons de school terug" had derhalve weinig zin daar het voorstel een maand werd aan gehouden. De „geiten" zeiden echter vrolijk: Goed volgende maand komen we wel weer te rug." C. A. directeur van Ariëns Mavo NIEUWKOOP Tot directeui va de Dr. Ariëns Mavo is mei ingang van 1 juni benoemd d( heer C. A. Keukens, thans ad junct-directeur van de katholie ke mavo in Maarssen. Hij volgt de heer J. P. Smit op die sinds 1960, het oprichting® jaar, directeur is geweest. On der zijn leiding groeide di school uit tot een bloeiend! streekschool met meer dan 301 leerlingen. De heer Smit gaa heen wegens het bereiken vai v de pensioengerechtigd leeftijd LEIDEN Ook Leiden krijgt e< Noordzee Quick-restauranl Dinsdag 5 februari zal deze e: ploitatie van Noordzee Gasti b.v., een dochterondememinj van Unilever n.v., aan de Doi kersteeg 9 geopend worden, Deze handeling zal omstreel 10.30 uur worden verricht doo^ drs. A. W. Merk, secretaris vi het Produktschap Horeca. Dei Haag. Hij zal bij deze gelegei heid een korte inleiding houdei over: „Gespecialiseerde restai rant trekken nieuwe ten". Dit negende zelfbedii ningsrestaurant in Nederland van hetzelfde type als de galij! namige zaken in Rotterdam- trum, Rotterdam-zuid, Gronii gen, Nijmegen, Den Haag, Eindhoven, Arnhem en Hilver sum en zal 70 zitplaatsen bie- den. Vanaf circa 12.00 het restaurant ook voor kelend publiek toegankelijk t win-! zijn,

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4