VIJF ONDERNEMERS BEGINNEN IN NOOD- WINKELS WINKELHOF Kerngroep begeleidt bouwplannen van C&A ONGENAAKBAAR LDWS SLOOPT ASC: 7-1 Hoogh- kamerpark overhoop voor waterleidingen ee°ÖL«^?e( ORENAULT ELAM B.V. MERENWIJK-BEWONERS BESPREKEN WIJKCENTRUM stad Opening I Koe verlossen is geen handel J of industrie al eind maart RI19PAGINA 3 WOENSDAG 30 JANUARI 1974 I.l.IDSE COURANT wi 9.30-1 jEIDERDORP Eind maart zal een noodwinkelcentrum geopend I worden in het plan Winkelhof tussen de wijk Binnenhof en de Enge- lendaal. In het centrum zullen vijf ondernemers afzonderlijk, maar 1 wel onder én dak gaan opereren. Dat zijn de heren W. Van (A en O >urn|supermarkt), P. Rijnsburger (groenten en fruit), J. Englebert (ban- ket en broodboetiek), L. Vrijenhoek (drogisterij en schoonheidsarti- i 2jkelen) K. Brittijn (snackbar). Alleen de twee laatsten zijn nog geen i Leiderdorpse middenstanders. 1 SesêEN HAAG/KATWIJK - Het was allemaal een wel wat ep. ij merkwaardig gedoe geweest Schj v00r een 50-jarige veehouder uit üoo Katwijk, die zich voor de Haag- lerpra se politierechter voor economi- ;iCy0S' sche zaken had te verantwoor- bo jq den, omdat hij Op 16 december 'etend het zondagrijverbod had over- ,n J treden. Hij was door zijn broer 0 Jol in Noordwijk opgebeld met het de veehouder onderweg was, °o Je» werd hij door de politie aange- ourni houden. irovifioewel de veehouder een briefje iaaI- toonde van de Rijksverkeersin- f spectie, dat hij gerechtigd zou zijn in sommige gevallen van l^ral z'3n auto op zondag gebruik te tortwi maken, verbood de politie de man verder te rijden en werd 00 Bi hij meegenomen naar het bu- istrlji) reau en zijn auto in beslag ge nomen. Intussen raakte de koe tijdens de bevalling in moeilijkheden en uiteindelijk liet het kalf het le ven en de koe kreeg een gedeel telijke verlamming. De broer had bij de politie aange drongen de verdachte te laten gaan, sommeerde de politie zelfs hem naar Noordwijk te brengen. Toen het dan allemaal was opgelost, kwam de hulp te burgemeester zijn beklag ge daan over het optreden van de politie en een eis tot schadever- „Daarmee ^LEIDEN In ket gebouXv van de gemeentelijke archiefdienst aaan de Boisotkade heeft gister- f middag de schrijver dr. J. G. is! N- Renaud zijn boekje „De Öpei Leidse Bucht" geïntroduceerd. de Nederlandse kastelenstichr I ting en de A.N.W.B. De intro- ductie van het boek luidde te- 19» vens de tentoonstelling betref- jgfjende de Burcht in. Op deze ten- ui toonstelling, die t/m 22 februari 3d' zal duren, vindt men archivalia, ej afbeeldingen, pubicaties en voorwerpen, die allen recht- sbreeks of zijdeling met de Leid' se burcht te maken hebben. Op de foto: dr. J. G. N. Renaud overhandigt burgemester Vis het eerste exemplaar. Politie hield zondagsrijder vast bent u aan het verkeerde adres", zo constateerde de offi cier van justitie, want het is niet de burgemeester, maar justitie die hier de verantwoordelijkheid De officier zei, dat verdachte zich ten onrechte beriep op de vrij stelling, waarmee de rechter het eens was, omdat de onthef fing alleen gold voor gebruik van de auto, ten dienste van „handels- en industriële doelein den" en die waren hier niet aanwezig. Hij eiste 100 boete, omdat ver dachte ook wel van een taxi ge bruik had kunnen maken of een veearts ontbieden. De rechter stelde, dat dit alles voor ver dachte te veel problemen zou hebben gegeven en ontsloeg ver dachte van rechtsvervolging. dat a 13e betrokkenen met elkaar tot overeenstemming waren ge komen, „redelijk in zijn sas" met de noodvoorziening, waarin alle branches vertegenwoordigd zijn, die het publiek wilde. Met de groep ondernemers, die het nu aandurft in Winkelhof, is er, zo meende de heer Drenth, ook wat meer concurrentie gekomen in Leiderdorp. Hoewel de vijf ondernemers geen garantie hebben, dat zij tezij- nertijd opgenomen kunnen wor den in het centrum, dat Matser wil gaan bouwen, was de heer Drenth optimistisch over de toe komstkansen van de vijf betrok kenen. Matser en de gemeente Leiderdorp zijn met elkaar overeengekomen, dat de Leider- dorpse middenstand voorrang krijgt in het definitieve cen trum. Op die afspraak zal het gemeentebestuur terug komen als de ontwikkelingsmaatschap pij de uiteindelijke Winkelhof gaat verdelen. De vijf ondernemers zullen de noodvoorziening van bijna 800 m2 heren van de Klundertse •aannemer Den Hollander BV. Het houten komplex dat bin nen enkele weken na het bouwrijp maken van het terrein gezet kan worden, zal er min stens anderhalf jaar kunnen staan. Want dat is de tijd, dat de gemeente Leiderdorp het be wuste stuk grond in het veel grotere Winkelhofplangebied van projectontwikkelaar Matser verdeling van de beschikbare heeft kunnen huren. De gemeen- ruimte zal als volgt zijn: 424 m2 te, die na afloop van de tracttermijn misschien nog de mogelijkheid krijgt om het ter rein een half jaar langer te hu ren stelt de grond op haar beurt tegen kostprijs ter beschikking van de vijf ondernemers. Wethouder Drenth, die het nood- project sterk gestimuleerd heeft, toonde zich gisteren, na- voor de supermarkt van de heer Van. In die supermarkt komen ook een PTT-kantour en een ambachtelijke slager. Groenten- handelaar Rijnsburger krijgt de beschikking over 85.5 m2; de bakkerswinkel van Englebert wordt 40.5 m2 groot; drogisterij Vrijenhoek is met 152 m2 de tweede in grootte en snackbar Brittijn krijgt 54 m2. 1— OEGSTGEEST De „gewichtige" Oegstgeester drieling van de fa milie Dusée zijn gistermorgen omstreeks half elf samen met hun moeder thuisgekomen. Lang zal het gezin niet meer hoeven te wo nen op het adres Ridderspoorlaan. De geweldige gezinsuitbreiding heeft tot gevolg gehad dat het huis te klein geworden is. De familie Dusée krijgt daarom in april van dit jaar een woning plus garage toegewezen aan de Salviolaan 42 te Oegstgeest. Bovendien is er een huishoudelijke hulp voor minstens een jaar toegezegd. De aan komst van de baby's is erg rustig gehouden. Behalve enkele fami lieleden zijn er twee heren geweest van de winkeliersvereniging „Oegstgeest Actief". Zif boden de moeder en haar dochters een fruitmand, een plant en een cadeaubon t.w.v. 250 gulden aan. Op de foto: onbewust van het feit dat zij unaniem verkozen zijn tot de zwaarste baby's van Nederland, liggen (van boven naar beneden) Simone, Miranda, en Jeanine te dommelen op de bank. Broertjes Gideon (3) denkt er het zijne van. LEIDEN De raadscommissie voor Stadsontwikkeling heeft gsteravond de eerste brainstor ming ondernomen op het tweede gazijn C&A, dat aan de Bree- straat, Ketelboetersteeg en de Langebrug een nieuwe vestiging wil gaan bouwen. De gevel van het voormalige restaurant Het Gulden Vlies wil men sparen, maar daaromheen zou nieuw bouw moeten worden gepleegd. De commissie, die bijeenkwam onder voorzitterschap van wet houder Kret, kon er nog niet zo goed mee uit de voeten. Er wer den geen esthetische opmerkin gen geplaatst, maar een kern groep bestaande uit de raadsle- Gevel Gulden Vlies blijft behouden Als „kernvraag" stelde wethoudef Kret: ,,Is er in de Leidse bin nenstad plaats voor dergelijke „trekkers' of niet?". Daarbij komt dan nog een eis voor rond 70 parkeerplaatsen en bijna 200 bergplaatsen voor fietsers. De heer Kret was duidelijk voor „trekkers", want de binnenstad is aan het leeglopen. Hij achtte zelfs de gevelrij van het stad huis aan de Breestraat geschikt voor horeca-activiteiten met ter rassen: „We hebben er de in gangen voor". mische Zaken en Amptmeijer Ook de heer Elzenga (WD) en Waal van de commissie voor meende, dat er voor dergelijke stadsontwikkeling zal de bouw trekkers als C A wel wat te gaan begeleiden. vinden zou moeten zijn. Me vrouw Kerfing (PvdA) vond het „een kwestie van geven en ne men", en de heer Kunderman (DS'70) zou het zonde vinden als zo'n bedrijf voor de stad verloren zou gaan: „Pas op Leidsenhage". De heer Kret meende, dat P C in de wed loop met V D en C A had gewonnen, want Peek Is het eerst ingrijpend gaan verbou wen. De commdssielden wilden de toekomst geen haarbreed in de weg leggen als het ging om deze straat een tegenwicht te la ten zijn voor de Haarlemmer straat, die sinds ze wandelge bied is geworden, economisch sterker is geworden. LEIDEN De plantsoenendienst is dezer dagen begonnen met het verwijderen van een deel van de beplanting in het Hooghkamerpark langs het Korte-VUetkanaal. De struiken en boompjes moeten tijde lijk ruimte maken voor de waterleidingbuizen, die langs het kanaal door het park naar de zuivering Zuid-West worden aangebracht. Het gaat hier om een leiding van de Leidse Duinwater Maatschappij met een doorsnede van 1 meter, die van de Kennedy laan wordt doorgetrokken naar Zoeterwoude voor leverantie van water aan „De Rijnstreek". Naast deze leiding van voorgespannen beton komt nog een 1.20 m dik ke buis te liggen, welke het water uit de Wijde Aa naar de duinen bij Katwijk zal leiden waar het zal worden gezuiverd. De aanleg van de buizen gaat gepaard met het nodige graafwerk. Op verzoek van de plantsoenendienst wordt dit werk eerder aangepakt om in staat te zijn de beplanting nog voor het bloeiseizoen weer op zijn plaats terug te brengen. De aannemers zullen op 13 februari beginner, met het graven van sleuven voor de buizen, die inmiddels op het terrein zijn aangevoerd. Voorts zal hier en daar wat heiwerk verricht moeten worden. Men verwacht dat met het gehele karwei zo'n 20 werkdagen gemoeid zullen zijn. HAARLEMMERWEG 2-4 LEIDEN 01710-33 141 LEIDEN Voor een kleine, doch zeer belangstellende groep Me- renwljkbewoners zijn gisteravond in de aula van het scholencom plex aan het Valkenpad de plan nen en tekeningen besproken voor de bouw van een wijk- en een gezondheidscentrum. De grote lijnen voor de realisering van het centrum werden reeds getrokken in maart 1973 door de werkgroep W.E.S.P. (Werk groep Sociale Planning Meren- wijk.) Dit had een programma tot resultaat dat enkele dagen geleden zowel aan de overheid als aan de Merenwijk-bewoners werd aangeboden. Om de dis cussies in goede banen te leiden en om eventuele vragen te beantwoorden, had men een fo rum samengeteld, waarin zit ting hadden de archltekten Ga- nev en v.d. Poll, de leden van de buurtvereniging „De Hor sten" Kemperman en Dijkstra en drie deskundigen: de heren v.d. Wardt (afd. Stedebouw Lel den), Drenth (E.S.S.) en Kamp huis (Welzijnsraad). Men is bij het ontwerp van het wijkcentrum uitgegaan van de gedachte dat een dergelijke De totale oppervlakte ruimte het hart van de wijk wijkcentrum bedraagt 2900 m2, dient te gaan vormen. Enerzijds Deze wordt als volgt verdeeld- als ontmoetingsplaats, waar de bewoners ter vergroting van de leefbaarheid gemeenschappelijk verschillende activiteiten kun nen ontplooien, anderzijds als gelegenheid waar men zich in zeer kleine groepjes moet kun nen afzonderen. Tot voor korf bestond de algemene tendens verschillende activiteiten in di verse gebouwen te doen plaats vinden. In de Merenwijk echter is men van deze gedachte afge stapt en heeft men een multi- Door de werkgroep gezondheids- functioneel gebouw ontworpen, zor8 's een opzet gemaakt voor dus alles onder één dak. Hier- een gezondheidscentrum. Dit ge grote zaal: 255 m2; kapel: 75; kleine zalen: 200 (4x30 m2 en 2x40 m2); zitkuil: 180; café: 200; biljartruimte: 120; bejaar densoos: 110; eetzaal: 150; crè che: 300; keuken: 65; blblio- Met de bouw theek: 800; beheer en onder houd: 50; gangen en toiletten: 395 m2. De grote zaal en 2 klei ne zalen kunnen tot een ruimte van circa 400 m2 worden sa mengevoegd. sultatiebureaus, maatschappe lijk werk, geestelijke gezond heidszorg, vergaderingen, een bibliotheekje en toiletten. inrichting tonen, rente en aflossing niet meegerekend, een tekort van 80.000, dat zo goed als zeker door de gemeente zal moeten worden opgebracht. Het gezondheidscentrum dat als het wijkcentrum is een bedrag aparte economische eenheid gemoeid van ruim 3,5 miljoen gaat fungeren, zal zo'n 1,5 mil- gulden. De ontwerp-investe- joen gu|den kosten, ringsopzet vermeldt, dat dit be drag gefinancierd zal kunnen Het is duidelijk dat het wijkcen- worden uit een subsidie van trum voor en van de Merenwijk CRM (groot 1.280.000,—), ande- is. Daaruit volgt dat de bewo- door is het mogelijk gemaakt dat het centrum economisch ge zien bijzonder goed benut kan worden. het zondheidscentrum ligt direkt te gen het wijkcentrum aan. De oppervlakte van dit centrum be draagt 1042 m2. Dat gaat ver deeld worden over een groeps- praktijk en over ruimten voor een fisiotherapeut, voor tand artsen, kruisverenigingen, con- fondsen (50.000 gulden) een geldlening dan wel bijdrage van de gemeente Leiden ter grootte van 2,23 miljoen. Naast de investeringskosten zijn er nog de lasten van exploitatie als gas, licht, water, verzekering, 4 full-time krachten enzovoort. Deze kosten worden thans ge raamd op 380.000 gulden. De voorlopige exploitatiecijfers ver- de wijk veel, zo niet beleid en beheer ervan. Er rest dus de vraag: hoe kunnen de bewoners hun plaats hebben in beleid en beheer van het wijk centrum. Hierover zal een nieuw te vormen werkgroep zich gaan buigen. De werkgroep zal gaan bestaan uit leden van de werkgroep WESP en uit wijkbewoners. TOll LEIDEN ASC, de ploeg, die zich vorig jaar nog kampioen-zaalvoetbal van Leiden mocht noemen, moet ditmaal toch wel heel diep bukken onder de herstelde heerschap pij van het hernieuwde LDWS. Met -een al leszeggende 7-1 overwinning kregen de Blauw Zwarten klop van de op wraak be luste tegenstander, die nu al bijna kan zeg gen „Kampioen te zijn". Zes punten af stand nam de equipe van coach Theo Pet en die lijken welhaast onoverbrugbaar. Ze ker als men bedenkt, dat LDWS nog geen nederlaag te slikken heeft gekregen. De Rood Witten gingen deze keer overigens weer behoudend van start, wetend dat ASC moest komen, omdat men met een punten- deling eigenlijk niets opschoot. Maar ASC is ASC niet meer. Het spel nog langer ma ken is er niet meer bij en vanaf het begin af aan toonde men „bang" te zijn. LDWS onder leiding van Siem van de Linden werd dan ook alras brutaler, zeker toen men doorkreeg, dat de defensie van de op ponent deze maal beslist niet safe wist te opereren. Het vrijblijvende tik-tak systeem van LDWS werd dan ook prompt veranderd in het .aanvallen en schieten met scherp' en alras was daar de eerste treffer, die werd aangetekend door Ce es de Roode. En nog geen minuut later was het weer raak, ditmaal door broer Ger die hard inschoot. ASC begreep, dat men toen toch wel moest gaan aanvallen en inderdaad zette men er vaart achter. Vooralsnog was er geen doorkomenaan, ware het niet dat Van de Linden Bob Logger daar onreglementair vanaf moest houden. Strafschop dus en Boers maakte geen fout, 2-1. Maar het ge juich van ASC was nog niet verstomd of Van der Linden himself maakte onmiddel lijk via een solo, bekroond met een fraai doelpunt goed wat hij even daravoor fout had gedaan. Dat betekende meteen de nek slag voor ASC, dat aldus geen meter was opgeschoten. De rust haalde men nog net. Na de hervatting was er geen houden meer aan voor ASC, vooral toen bleek dat LDWS in de vorm van het jaar was en zijn tegen stander wenste af te maken. Van de Meer knalde al vlot in, na welk doelpunt ASC definitief uitgeteld bleef liggen. Men ge loofde niet meer in eigen kunnen en nadat eerst Van der Linden voor 5-1 had gezorgd, maakte Pim van Meer zijn faarni als goal- getter nog even waar. Met twee doelpunten hielp hij ASC aan een fiasco en zijn team bijna aan een nieuwe titel. LDWS is dit jaar ongenaakbaar Stormvogels—Rijnsburgse Boys 10-3 Dat Rijnsburgse Boys niet in de eerste doch in de derde klas thuishoort bewees Storm vogels nog eens. Reeds na 5 minuten stond het 4-0 en dat viel nog mee. Matters (2), Collé en Van Es zorgden daarvoor. Nadat Duyvenvoorde mocht tegenscoren bouwden Wetselaar en Collé de voorsprong uit tot 6 -1. Na rust leek het een compleet debacle te worden toen Collé (2) en Matters snel 9-1 hadden gemaakt, doch Rijnsburg maak te van de nonchalance van het freewhee lende Blauw Witte-team gebruik door mid dels Sikking tweemaal tegen te scoren. Collé zorgde via een fraai doelpunt voor de 10-3 uitslag. Niet geflatteerd overigens. De MunnikB en T 3-2 „Afstraffen" dachten de Tennissers, toen zij hun tegenstander met veel hoogmoed za gen rommelen. Inderdaad, dat was goed gezien, want de vlot verkregen voorsprong viam B en T (Henk Spies tweemaal) werd zo onbenullig nonchalant verdedigd, dat het wel tot brokken moest komen. Nadat Van Leeuwen eerst een penalty had gemist, wist Schliller dat voor rust toch nog te cor rigeren, 2-1. Na de pauze bleef B en T zich wentelen in onbezorgde hoogmoed en dat moest ten val komen. Theunissen deelde eerst een waarschuwingsgoal uit en toen 4 de Drukkers zelfs daar niet van wakker schoten besliste Theunissen de strijd via goed doorzetten en mét een doelpunt uiter aard. Een verdiende overwinning. WernlnkLugdunum 5-1. ok hier een forse uitslag, vooral veroor zaakt door het v^le eenrichtingsverkeer naar het Lugdunum-doel. Wernink was veel en veel sterker en heerste op alle fronten. Zoetemelk zorgde rap voor een treffer, waarna hij 't even daarna nog eens dunnetjes over deed. Daar bleef het voorlo pig bij. Na de hervatting solode eerst Koos van Weerlt^ nog door de Lugdunum-defen- sie (hij scoorde beheerst), aleer De Kik kers via Ster en Roelants (die het laatste tikje gaf) wat terug deden. In een opwel ling viel men toen even fanatiek aan en wederom was het de actieve Ster die he laas voor hem het houtwerk raakte. Toen vond Wernlnk het weer welletjes en vooral Zoetemelk had er zin in. Zijn pass naar Jansen werd door laatste bekwaam afge rond, terwijl hijzelf op de valreep nog 5-1 liet aantekenen. Wernink blijft het zodoen de goed doen. Overige uitslagen: II: Gazelle—Unitas 1-2; LFC—DSSV 2-1. III: Leiden—Van Beveren 3-3; ODO—VDON 2-2; VTL-LOI 2-1. Res. I: ASC 2VN A 2 3-4; LDWS 2—Katwijk 2 1-1; ASC 3Gazelle 2 3-9; Regenboog 2 —Stormvogels 2 2-4. Hes. 3A: SVLV 2—Tegeihandel 2 3-5; Regen boog 3—SLF 2 4-6. Res. 3B: SDO 2—Hanab 2 7-4; Swift 3—Or. Groen 2 0-7. Res. 3C: ASC 6—TegelhandeJ 3 1-4; Padox 2Oegstgeest 3 1-7. Res. 3D: Dynamo 2—Katwiik 4 5-4; Or. Groen 3Stormvogels 3 2-2, VDON 2Ga zelle 4 2-4. Junioren: LFCTegelhanded 4-2; Lugdunum —Oegstgeest 2-1.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3