j Staatssecretaris |Van Dam laatste strohalm voor 3 de Groene steeg Krediet voor Kerkhofsloot Onveiligheid nam toe in Noordwijk stad streeknieuws Koperen feestklanken bij 54-jarig bestaan LPMG VW Lisse krijgt een druk jaar Wat u OOK moet weten Vagina 3 zaterdag 26 januari 1974 .u;ii.:;ü u/uuani (S) fiEIDEN De wethouders mevr. Den Haan-Groen y«l 1'CRM) en **am (Volkshuisvesting en Openbare en' 6 Werken) zullen maandag bij staatssecretaris Van (S) i Dam van volkshuisvesting gaan pleiten voor de gen* Groenesteeg. De wethouders, die vergezeld zullen worden door vertegenwoordigers van de Stichting ^^JVligrantencentra en de Stichting Bijstand Buiten- ^Hlandse Werknemers Rijn en Lek en enkele amb tenaren, zullen de staatssecretaris vragen om de Groenesteeg „als een experiment" te behandelen, m.a.w. om een bijzondere subsidie te geven. Zoals bekend gaat „de kwestie de Groenesteeg" om de huisvesting van een vijftigtal buitenlandse werknemers. Deze werknemers wonen in een ze vental kleine panden in de Groenesteeg, die alle eisen van een redelijk onderkomen missen. De delegatie gaat naar Den Haag. Wat dit ultimatum aangaat heeft omdat men geen andere moge lijkheid ziet om tot een oplos sing van het probleem in de Groenesteeg te komen. Tot nu toe heeft het zoeken naar een I mogelijke subsidieregeling voor v de verbouwing van de panden of voor een nieuwbouw ter plaatste geen resultaat gehad. -Aangezien de gemeente Leiden echter zelf de zaak niet aan kan, gaat zij deze uiterste op roep tot staatssecretaris Van Dam richten. De Stichting Mi grantencentra heeft namelijk la de gemeente de indruk „dat de soep niet zo heet wordt gegeten als zij wordt opgediend. Mocht het onderhoud niet tot een posi tief resultaat leiden, dan is het niet zo, dat van de ene dag op de andere het beheer van de panden door de stichting zal worden gestaakt. Wel zal dan natuurlijk intensief overleg nodig zijn over de vraag wat er dan moet gebeuren." Woorden die duidelijk aantonen, dat de ge meente Leiden erg pessimistisch de Groenesteeg. ten weten de exploitatie van de Samen met de gemeente heeft de panden met ingang van 1 fe- Stichting Migrantencentra, die bruari te moeten staken als er voorlopig het beheer over de geen oplossing wordt gevonden. panden heeft, vanaf mei vorig •Dat betekent, dat de 'panden jaar gezocht naar een mogelijk- weer eigendom zullen worden heid van de buitenlanders eigen van de heer Feenstra. lijk aan het licht, toen zij een huurverhoging (**an 20 naar 25 gulden per week) weigerden aan de toenmalige eigenaar, de heer Feenstra. De Stichting Mi grantencentra nam toen de pan den voorlopig over om te zoe ken naar een verbouwingsmoge lijkheid. De gemeente zegde haar medewerking toe. Aanvan kelijk zag het er naar uit dat dat eenvoudig zou gaan. Men raamde voor de verwerving en verbouwing van de panden in totaal 240.000,- kwijt te zijn. Later bleek echter dat de res tauratie van de panden veel meer zou gaan kosten. Als al ternatief werd toen nieuwbouw gezien, wat 4,5 ton zou gaan kosten. Er was echter tot nu toe geen mogelijkheid voor vo'doen- de subsidie te vinden. ^EIDEN Bertus v. d. Linden, een begrip op de Leidse Kokf.- school, gaat met pensioen. Gis teren werd officieel afscheid van hem genomen. Uit de diver se toespraken bleek dat V. d. voldoen, waarom werd uitgezien zijn taken heeft vervuld en, vooral in de periode dat hij ach ter de bar heeft gestaan, door zijn tactvol optreden veel vrien den heeft gemaakt. Gazrni- zoenscommandant kolonel Vp- der reikte de heer V. d. Linden de ere-medaille in brons in de orde van Oranje-Nassau uit. "ÉtMÊÊinBIÊÊI^BÊl WËMÊË I M MaMs r*7- r - LEIDEN Het Leidsch Politie Muziekgezelschap vierde gisteravond in de Stadsgehoorzaal zijn 54-jarig bestaan met een bont winterconcert voor genodigden en donateurs. De eerste rijen werden ingenomen door civiele (beschermheer burgemeester Vis en echtgenote, wethouder Kreten politie-autoriteiten, onder wie oud-hoofdinspecteur Hofstede. Als oud-autoriteit zagen we raadslid kolonel b.d. Wessels met een onderscheiding op het burgerlijk colbert. Dit jaar kon geen 50-jarig donateurschap worden belicht, de enige daarvoor in aanmerking komende was enkele weken geleden overleden. Volgend jaar hoopt men het elfde lustrum met een stuk of vier gouden donateurs te kunnen opluisteren. De uitvoe ring van gisteravond voor een niet te talrijk publiek stond weer onder de beproefde leiding van diri gent D. Anderson, die wegen.» de energiecrisis in Engeland het programma enigszins had moeten aan passen, want enkele muziekstukken waren in postzakken bij de Britten blijven steken. Geen nood. de uit voering klonk als een klok toen eenmaal de overbekende gladiatoren van J. Fucik waren binnengetrok ken in de koperen uitbarstingen van deze dramatische ouverture, die op één moment even derailleerde. Het feest van de politiële brass band werd afgesloten door een bal, dat feestelijk werd gedragen door het showorkest „De Vrolijke Vrijbuiters" uit Aalsmeer, dat de supporters van het LPMG tot in de kleine uren prettig bezig hield. Zang, sketches en conferences waren als intermezzo's ingevoegd. Jubilarissen bij Sleutels jSclj REIDEN De heren J. Bennlng Ben W. F. van der Post zijn gis termorgen bij de BV Meelfa briek de Sleutels gehuldigd voor hun veertigjarig dienstverband. £)e jubilarissen zijn beiden werk zaam in de productie; Benning is walsenvoerder en Van der Pot is beheerder van de zakken- afdeling. Na de ontvangst in de directiekamer werden zij in de kantine achtereenvolgens toegesproken door directeur H. J. Bouterse, bedrijfsleider H. C. de Boer en productiechef W. F. Neuteboom. ^Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel overhan digde personeelschef Bouckaert het getuigschrift en de gouden draagmedailles. LEIDEN Vanavond verzorgt de jongerengroep The Lord's Folks om 7 uur een eucharis tieviering in de Jozefkerk aan de Herensingel. Thema: Nu is het de tijd; celebrant pater C. Fischer. NOORDWIJK Uit een Jaar overzicht van de verkeerspo litie te Noordwijk blijkt dat de onveiligheid van het ver keer in de badplaats is toe genomen. In 197.1 werden in totaal 506 aanrijdingen gere gistreerd tegen 460 in het voorafgaande jaar. Het aan- - tal ongevallen met dodelijke afloop bleef beperkt tot één (in 1972 vielen geen slachtof fers), doch het aantal aanrij dingen met ernstig letsel als gevolg, nam toe van 28 tot 68. Daarentegen was het aantal gevallen, waarbij de aanrij dingen licht letsel tot gevolg hadden gedaald van 95 tot 69. Bij 496 van het totaal der aanrijdingen ontstond er ma teriële schade (in 1972 was dat aantal 432). De piek in het zomerseizoen lag met 68, 59 en 67 ongeveer gelijk aan dat in 1972. Bij de ernstig gewonden waren de bromfietsers met 34 of precies 50% van het totaal ver in de meerderheid. Daarbij komen nog 5 brom fietspassagiers. Voorts wer den 25 bromfietsers en 2 bromfietspassagiers licht ge wond, zodat de cijfers over duidelijk aantonen, dat de bromfiets een zeer kwets baar vervoermiddel is. Ernstig gewond werden 7 voet gangers, 7 autobestuurders en 8 autopassagiers. De meeste gewonden vielen in -de leeftijdsgroep van 16 tot en met 30 jaar, terwijl in de leeftijdsgroep van de kinde ren (0 tot en met 15 jaar) in totaal 25 slachtoffers vielen. Uit de gegevens van de plaat selijke statistiek komt verder naar voren, dat de meeste aanrijdingen plaatsvonden in het weekeinde en dat de middag (van 14 tot 18 uur) kennelijk het gevaarlijkste tijdstip van de dag is. Op merkelijk is de uitschieter van 0 tot 1 uur met in totaal 30 aanrijdingen, hetgeen toe geschreven moet worden aan het dancingbezoek, waarbij velen van elders naar Noord- wijk komen. Afgemeten naar het aantal aanrijdingen waren de ge vaarlijkste kruispunten de Gooweg-Van de Mortelstraat- Van Berckelweg met 21 aan rijdingen, het kruispunt Beeklaan-Herenweg (16), He- renweg-Zwarteweg (15). He- renweg-Rijnsburgerweg „De Krom" (14), Duinweg/Piet Heinpleln-Van Panhuysstraat (12) en de Gooweg-Schie- 6traat—Nieuwe Offemweg (10), waar na de opening van de Van Berckelweg merkwaardig genoeg toch nog vier aanrijdingen plaats vonden. In 51 gevallen reed de automobilist na een aan rijding door zonder zijn iden titeit bekend te maken, doch 16 maal kon de dader wor den opgespoord. HAZERSWOUDE B. en W. van Hazerswoude adviseren de ge meenteraad om 20.100,- be schikbaar te stellen voor de herstelwerkzaamheden aan de oevers van de sloten rond de al gemene begraafplaats, langs de Van Ostadestraat en de ds. Dirk Arie v.d. Boschstraat. Ook willen zij medewerking geven aan de Stichting Parochiële Scholen in het dorp, die de hek ken aan het kleuterschoolge bouw aan de Vincent van Gogh- straat wil veranderen c.q. ver beteren. Het college adviseert eveneens tot medewerking aan de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs voor de aan schaf van exemplaren van het Liedboek voor de Kerken, te ge bruiken op de Rhynenburch- school. Brugwachter Hoosjmade in opspraak HOOGMADE Het CHU-staten- lid, Ir. N. C. de Ruiter, is niet tevreden over de gang van za ken bij de Doesbrug te Hoogma- de. De brugwachter zou te ver afwonen om „het getoeter" te horen van aankomende schepen. Op werkdagen is de brugwach ter vaak niet bereid de brug di rect te openen. Mevrouw ir. De Ruiter merkt (bij een vraagstelling hierover bij G.S. van Zuid-Holland) op, dat gelet op de openingstijden de brugwachter 's zomers een werkweek heeft van 80 uur. Dit lijkt de reden waarom de brug wachter vaak onvindbaar is om dat het kennelijk een nevenbe roep voor hem is. In verband hiermede vraagt me vrouw De Ruiter aan G.S. of I deze bereid zijn te bevorderen. dat het recreatiebelang dat J hierdoor in het geding is be-1 ter gediend wordt. Voorts of G.S. bereid zijn te bevorderen, dat de openingstijden 's zon dagsmiddags beter worden afge stemd op de behoefte en worden veranderd van 17 uur naar 18 uur. G.S. zullen later op deze vragen reageren. NOORDWIJK Peter de Jong van BS Leiden trad gisteren op 1 het stadhuis van Noordwijk in het huwelijk met Marjan Boon. De tweede basketballer tn korte tijd. Het gaat goed met BS. SASSENHEIM Gistermorgen had bij de bekende kaashandel L. R. v. Vliet, sedert 1942 ge vestigd aan de Teylingerlaan, op de grens van Sassenheim en Voorhout, een feestelijke ge beurtenis plaats. Aan de Caro- lus Clusiuslaan, bij het aange kochte bloembollenmagazijn van Gerrit Meyer, werd door de heer v. Vliet sr. om half tien de eerste, van de 288 heipalen, ge slagen. De onderneming gaat in z'n geheel van de Teylingerlaan over naar de Clusiuslaan, waar de bestaande gebouwen worden uitgebreid tot één geheel van 2100 m2. De heer L. R. v. Vliet, oorspronkelijk boerenzoon te Hazerswoude, begon daar in 1934 zelfstandig als kaashande laar en kwam in 1942 naar de Teylingerlaan, waar hij de bol lenschuur van Jac. v. d. Voort ombouwde tot kaaspakhuis. In 1959 bij het 26-jarig bestaan, werd het pakhuis uitgebreid als gevolg van de groeiende omzet. Vorig jaar werd het bedrijfsge bouw van het vleeswarenbedrijf Jac. v. d. Mey, dat overging naar de Hoofdstraat, door v. Vliet over genomen, omdat het eigen pakhuis nogmaals uitbrei den niet meer mogelijk was i.v.m. het bestemmingsplan. In het eigen pakhuis en de overge nomen bedrijfsruimte van v. d. Mey, kon 200.090 kg. kaas wor den opgeslagen. Door de snelle groei van de omzet bleek ook deze uitbreiding niet meer te vldoen, waarom werd uitgezien naar ander onderdak. Dat dit kon worden gevonden op nauwe lijks 100 m afstand van de ma gazijnen had men nooit kunnen denken. De verbouw van het voormalig bollenmagazijn, en de hieraan verbonden nieuw bouw denkt men medio augus tus gereed te hebben, wat dan samen zal vallen met het 40-ja- feestelijk worden gevierd. De feestelijke gebeurtenis van gis termorgen, een mijlpaal voor de onderneming, werd 's avonds gevierd door de directie, L. R. van Vliet en Zoon J. van rig bestaan. Uiteraard zal dit Vliet, en het complete personeel van 20 man. Markten Roclofarendsveen. Bloemenveiling 25 Januari 1374. Anjers 21 - 50. Rozen Sonla 66 - 90. Sirelltzla 1.70 - 1.80. Serineen 50 - 85. Forsyttolatakken 36 - 80 p. st. Troschrysanten 1.60 - 2.05. idem Jaarrond 1.90 - 2.45. Anemonen 80 - 85. Freesla's 1,00 - 3.16. Narcissen 80 - 1.10. Tulpen LusUge Witwe, Paul Richter. CasslnJ, Preludium. Levant. Wlntergold, Golden Triumph, v d. Eerden 1.30 - 1,50. Madame Spoor, Apeldoorn Mlcky Mouse 1.65 - 2,20. Demcter, Kees Nells 2.35 - 2.55. Aladdin 4.35 - 476. Blenda. Christmas Gold. White Sail. Beauty of Volendam. Snows tar. Gander. Christmas Marvel, Tommy 1.56 - 1.86. Tulpen gemengd 1,66 - 2.05 per bos. L1SSE In de gemoderniseerde restauratiezaal van café Rijkers werd gisteravond het 40-jarig bestaan gevierd van de visclub Advendo. Op deze avond werden door voorzitter Jansen gehul digd de heren J. Mens, P, Scheepmaker, A. v. Briemen, J. v. Driest en Fr. van Dijk voor hun langdurig lidmaatschap. Tevens werden de kampioenen van 1973 gehuldigd. In groep A waren dat Jac. van Diest, E. Broekhaf en A. Duivenvoorde. In groep B vielen in de prijzen C. Jansen, R. Werkhoven en J. de Vos. Op de foto krijgt het enige vrouwelijk Advendo-lid Marian Witteman een (geestrij ke) prijs overhandigd door voorzitter Jansen. Agenda Taad O Hazerswoude HAZERSWOUDE Op donder dag 31 januari, vanaf 20.00 uur, vergadert de raad van de ge- meente Hazerswoude in het ge- meentehuis aan het Frederik van Eedenplein. De agenda bevat o.m. de volgen- j| de onderwerpen: krediet ten be- hoeve van herstel beschoeiin- 1 gen; krediet verbouw van wo- ning bij de Rhynenburchermo- 1 len; wijziging verordening op de heffing en invordering van EH- BO-gelden; wijziging gemeen- I schappelijke regeling streekmu- 1 ziekschool Rijnakkoord; krediet ten behoeve van aanschaf van mobilofoons ten behoeve van de vrijwillige brandweer; wijziging begroting 1974; subsidieverle ning peuterspeelzalen; verkoop grond ten behoeve van bestem mingsplan Zuid; onbewoonbaar verklaring Molenlaan 7; krediet ten behoeven van het plaatsen van papierbakken; wijziging verordening krotopruiming c.a.; benoeming lid adviescommissie Woonruimtewet 1947; onbewoon baarverklaring Molenlaan 11: benoeming lid commissie mi lieuhygiëne. LISSE Gisteren heeft de V.V.V. te Lisse de 23ste jaarvergade ring gehouden in de „Nachte gaal" te Lisse. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. J. Bakker met algeme ne stemmen herkozen, terwijl ln de vacature-Vun Stijn en ln de vacature mevr. Hekking tot be stuursleden benoemd werden de heren H. A. J. Klein Nienhuis en W. F. Sprink. In de kascom- missie werd als nieuw lid be noemd de heer Beukers. De heer L. Tibboel stelde bij de rondvraag, dat naar zijn me ning de voorzitter Van der Kroft wel wat té bezorgd was met zijn oliecrisis. Het zal naar J de mening van de heer Tibboel j alles nog wel erg meevallen. De j voorzitter zei wel bezorgd te j zijn over de gang van zaken be treffende de oliecrisis en het ■toerisme, wat echter niet weg- neemt, dat het bestuur op alle j fronten in volle activiteit het ko- mende seizoen tegemoet ziet. De versiering van Lisse zal alle aandacht hebben, vooral nu de Keukenhof het 25-jarig bestaan gaat vieren. LEIDEN De Leidse Christe lijke Kampeervereniging (LCKV) organiseert ook dit jaar weer een aantal vakan tiekampen voor de jeugd en buitenlandse reizen voor jon geren. Het gaat om boerderijkamp in Markelo, een tentenkamp in Heerde, op Terschelling en in Ernst. De buitenlandse reizen zijn voor jongeren vanaf 16 jaar. Voor aanmelding en inlich tingen ikan men terecht op maandagavond tussen 7 8.30 uur. Nieuwe Rijn 91, tel. 40127. ROELOFARENDSVEEN Op dinsdag 29 januari a.s. zal de heer J. Kok. mechanisatie- specialist van het consulent schap Aalsmeer/Amsterdam voor de Studieclub een inlei ding houden over klimaatbe heersing. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de kanti ne van veiling E.M.M. Aan vang te half acht. BOSKOOP Harmonie Excel sior, dat nog dit jaar haar 75-jarig bestaan hoopt te vie ren gaf vrijdagavond een uit stekend jaarconcert in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan. De harmonie, die de laatste jaren muzikaal bijzonder is vooruit gegaan, de muzikale Boskopers be haalden op het concours te Leiden verleden jaar hoogst aantal punten in de op één na hoogste afdeling, bracht de succesnummers nogmaals tengehore en zaal had daarvoor veel waardering. LEIDERDORP De AR-kles- vereniging „Vrijheid recht" komt dinsdag 29 Ja nuari om 20.00 uur bijeer het gebouw Irene voor de Ie- denvergadering. Het belang rijkste punt op de agenda is de bespreking van de lande lijke CDA-vorming en plaatselijke samenwerking met de CHU en KVP. LEIDERDORP - In het Tref punt wordt vanavond om 20.00 uur een grote drive-in discotheek (Discotheek „Sound Machine") gehouden voor jongens en meisjes t/m 17 jaar. De entree is 2 kwartjes. Wil men lid den van deze sociëteit aan de Eikenlaan 2 dan dient men zaterdagavond een 1 foto en 1,50 gulden mee te nemen. LEIDERDORP De Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, afd. Leiderdorp, houdt dinsdag 29 januari oen rondleiding in het verpleegte huis Leythenrode. Verzame len 9.15 uur bij het tehuis. LEIDERDORP Tijdens de openbare vergadering van de schoolraad op dinsdag 29 Ja nuari om 20.00 uur ten meentehuize zal deze raad voor het openbaar basison derwijs een nieuwe voorzit ter. secretaris en een pen ningmeester kiezen. Boven dien worden de plannen be sproken voor een nieuwe ba sisschool in Voorhof. LEIDERDORP De commis sie Ruimtelijke Ordening Openbare Werken vergadert woensdag 30 januari. Tijdens deze vergadering zal o.a. ge sproken worden over de sa nering of renovatie van de woningen aan het Van Leeu wenpark en de mogelijkheid van bouw van eensgezins» of bejaardenwoningen ter plaat se. Bovendien zal B. en W. de kommissie om advies vragen over de eventuele bouw van een R.K. kerk 1 Voorhof en de bestemming van de grond aan de Gaar- meesterstroat. De vergade ring begint om 20.00 uur. LEIDEN Dr. J asperse, arts te Leiden, zal in de periode van 28 januari t/m 2 februa ri afwezig zijn. LEIDEN De Boeddha-zaal in het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steen- straat Is wegens herstelwerk zaamheden tot omstreeks 1 mei gesloten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3