BEWONERS PROTESTEREN FEL TEGEN REVISIEPLAN PRINS BERNHARDLAAN TUINDERS EN BLOEMISTEN STAPTEN DAG UIT DRUKTE De ABN vraagt of u even 'n zonnige vakantie komt uitzoeken. f Den Uyl en v. d. Stoel in diggelenkraam op R'veense fancy-fair rt rijn- en veenstreek •^Marokkaan krijgt 3 maanden voor beroving meisje Algemene Bank Nederland vakantiereizen 'AGINA 5 DONDERDAG 24 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT Belangstellend werd er geluisterd naar hetgeen wet houder Duin te vertellen had over de Prins Bernhard- laan in Alphen aan den Rijn. O pde voorgrond in het midden de directeur van Openbare Werken ir. Hak- stege. ALPHEN AAN DEN RIJN Tijdens een gis teravond in de zaal van de Opstandingskerk gehouden bijeenkomst voor de bewoners van de omgeving van de Prins Berhardlaan heb ben deze krachtig en vaak zeer fel stelling ge nomen tegen de plannen van de gemeente om bij de, wegens de brugbouw over de Rijn naar Ridderveld noodzakelijke revisie van de Prins Bernhardlaan, al het rijwiel- en brom- fietsverkeer dat langs de westkant van de Prins Bernhardlaan richting Willem de Zwij gerlaan gaat rijden, te leiden door de Pleter Floriszstraat. Nadat wethouder Duin nog eens een uiteenzet ting had gegeven van de gang van zaken be treffende deze revisieplannen en het nog steeds toenemende verkeer, was het de direc teur van Openbare werken, Ir. J. C. Hakste- ge, die het plan revisie en verbreding Prins Bernhardlaan tot in de kleinste onderdelen be sprak. Hieruit bleek o.m., dat het in verband met de bouw van de Albert Schweitzerbrug over de Oude Rijn, welke brug de verbinding gaat vormen van Ridderveld en het centrum der gemeente, noodzakelijk is dat de Prins Bernhardlaan twee rijbanen gaat krijgen met elk twee rijstroken. De actie van vooral de bewoners van de Pieter Floriszstraat gaat vooral tegen het plan om al het vanaf het noorden komende rijwiel- en bromfietsverkeer door hun straat te laten rij den, waardoor zij terecht dachten dat zij een grote overlast kunnen verwachten en de rust in deze woonstraat dermate verstoord dreigt te worden waardoor o.m. het verblijf in deze straat een onmogelijke zaak gaat worden. Het was vooral de heer G. J. v. Geen die zich als woordvoerder voor deze bewoners, tegen de plannen van de gemeente verzette. De bewo ners van de Pieter Floriszstraat willen nog lie ver de bromfietsen vlak langs de toch nooit door hen gebruikte balkonnetjes aan de Prins Bernhardlaan, dan deze drukte straks door de Pieter Floriszstraat. „Deze balkonnetjes zijn toch door ons niet te gebruiken", was het be toog van de heer Van Geen. Kinderai oordenaar Ook de plannen voor een oversteekplaats voor voetgangers over de Prins Bernhardlaan van de Jan van Nieuwenhuijzenstraat naar de Van Nesstraat werd fel door de heer Van Geen aangevallen. „Maak daar toch in vredesnaam een voetgangerstunnel, inplaats van de nu ge plande oversteekplaats, die nu reeds „kinder moordenaar" wordt genoemd" zo ging de heer Van Geen emotioneel voort. De technische mogelijkheid daar een voetgan gerstunnel te maken werd door de heer Hak- stege betwist, ook al wil men de op- en afrit ten voor deze tunnel parallel met de Prins Bernhardlaan creëren. Na nog veel over en weer gepraat, waarbij ook de commissaris van politie de heer Van Voor den zijn vi6ie op het plan weergaf, werd be sloten, dat men men de meeste spoed in een kleiner comité bijeen zal komen, teneinde nogmaals de voor- en nadelen van het voor stel en verzoek van de bewoners om toch de wielrijders en bromfietsers door de Prins Bernhardlaan te laten rijden nog eens tegen elkaar af te wegen. ;pc Mphen a/d Rijn/Den Haag „Het is eigenlijk een complete beroving middels bedreiging met geweld", „zo constateerde de Officier van ers' justitie bij de Haagse politierechter, ook al stond een 33-jarige Ma rt^ rokkaanse fabrieksarbeider uit Alphen aan den Rijn terecht wegens diefstal. Het was wel een bijzonder stukje dat hij met enkele van zijn landgenoten had uitgehaald. Toen des avonds een jongen en meisje op een stil plekje in een auto zaten, was verdachte er met zijn vrienden op af gegaan. v*atj„Money, money", zo sommeerde hij en hield daarbij een vinger in zijn zak, alsof hij daarin een wapen had. De jongeman bij het meis je werd gedwongen uit de auto te stappen en stak zijn handen om hoog. Verdachte liep naar de andere kant van de auto en nam een tasje van het meisje af, waarna de mannen wegliepen. sko< Volgens verdachte kon hij zich weinig van het gebeurde herinneren, omdat hij onder invloed van drank zou hebben gehandeld, hetgeen door de Officier evenwel sterk in twijfel werd getrokken, gezien het optreden van verdachte. Hoewel verdachte reeds sinds 1966 in ons land verblijft en met een Nederlandse vrouw is getrouwd, moest bij zijn verhoor toch gebruik worden gemaakt van een tolk. 'e Officier constateerde, dat verdachte bij een en ander een leidende rol heeft gespeeld en niet van een gewone diefstal kan worden ge sproken. De eis luidde vijf maanden gevangenisstraf waarvan twee u u maanden voorwaardelijk. Ch" De rechter veroordeelde tot drie maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. 'mp ged :hti LEIDEN Ter gelegenheid van de zevenhonderdste sterfdag van Sint Thomas organiseert een groep rooms-katholieke stu denten te Leiden een lezingen- cyclus over deze heilige. )p maandag 28 januari spreekt prof. dr. P. H. vgn Laer over „Sint Thomas, wijsgeer van het juiste midden", op vrijdag 15 februari prof. dr. B. A. M. Ba- rendse over "De eenheid van het menselijk wezen bij Sint Thomas", op vrijdag 1 maart pater dr. A. Maltha over Maxi- malisme als uitlegprincipe van de Katholiek dogmatiek, op vrij dag 5 april prof. dr. C. J. de Vogel over "De ethiek bij Sint Thomas tegen de achtergrond van het Griekse denken" en op vrijdag 10 mei prof. dr. H. Berkhof over "Een protestantse visie op Sint Thomas". Alle lezingen worden gehouden in het Academiegebouw, Rapen burg 73, en beginnen om acht Keus volop. Nu nog wel. Maar het is zomer vóór u 't weet. De reisgidsen liggen klaar. Kom. Gymvereniging Hon Vast ver hoogt bijdrage HAZERSWOUDE De leden van de Hazerswouds.c gymnastiek vereniging Hou Vast hebben be sloten de contributie te verho gen, nu de begroting over dit jaar (een bedrag van ongeveer 20.000) een tekort van 3500 aangeeft. Omdat het erin zit dat de sporthal nabij het gemeente lijk sportpark dit jaar gereed komt en Hou Vast een van de vaste gebruikers daarvan gaat worden, ging men bovemdlen van het standpunt uit dat de zaalhuur hoger zal zijn dan thans op papier vastligt. Leden van 16 jaar en ouder moeten voortaan 0,75 meer bedragen en de andere 0,50. Overigens kan de vereniging, blij kens het financieel verslag over 1973, beschikken over een reser ve, om eventuele geldproblemen op te vangen. Ondanks de ernstige blessure die oefenmeester C. Uithoven op liep, tengevolge waarvan hij „zijn" Hou Vast niet de trainen de hand kon bieden, verliep sporttechnisch alles uitstekend bij de vereniging. Voorzitter J. v.d. Nouland wilde de helpers- in-de-nood-voor-lange-tijd, met name o.a. Anneke en Corrie Toor en Klazien Kooter, best uitgebreid lof toezwaaien. Tot nieuwe tweede secretaris werd de heer D. Buitendijk benoemd; hij voorziet in de vacature ont staan door bedanken van me vrouw Poot. Hou Vasts plannen voor het ko mende jaar: een demonstratie in juni, deelname aan de orga nisatie van de sportweek; een strandwandeling; een kamp- week; wedstrijden voor kleine groepen; en mogelijk een ba zaar voor de jeugd. Het bestuur zal nog onderzoeken of en dans avond voor de leden te verwe zenlijken valt. ARP-Woubrngge stelt kandidaten- vast lijst Roelofarendsveen - Bij de standsorganisatie van tuinders en bloemisten, de L.T.B. is het een goede traditie ge worden om eens in het jaar een Oogstdankdag te vie ren. Niettegenstaande de drukke werkzaamheden in de bedrijven hadden zich toch een groot aantal leden hier voor vrij gemaakt. Dit was ook merkbaar bij de H. Mis uit dankbaarheid voor de verkregen resultaten van het afgelopen jaar. De gezongen H. Mis werd opgedra gen door pastoor van Schaick. In tegenstelling tot het vermelde programma werd de predikatie niet gehouden door diaken J. van Niekerk, verbonden aan het bisdom Sao Paulo in Brazilië, deze moest wegens ziekte ver stek laten gaan. Pastoor van Schaick hield nu een korte predikatie waarin hij de collecte vermeldde voor de missie van diaken van Niekerk. De opbrengst van deze collecte was 362,21. Dm 10 uur 's morgens werd in het dorpshuis De Alke- burchit de jaarvergadering gehouden, die werd ingeleid door voorz. L. Krijger. Deze sprak hierbij zijn vreugde uit over de goede opkomst, waaronder ook A. R. Mei- ma ing, direkteur van de plaatselijke bloemenveiling, A. J. van Velzen hoofdassistent bij het Consulentschap Aalsmeer, alsmede een afvaardiging van de plaatselij ke Middenstandsvereniging. Bericht van verhindering was binnengekomen van het hoofdbestuur L.T.B. en de heer J. de Haan hoofd van de Lagere Tuinbouwschool in Ter Aar. Door laatstgenoemde was een overzicht verstrekt van de resultaten aan deze school waarbij met genoegen mocht worden vastgesteld dat het heer- lingental de laatste jaren weer stijgende is. Op 27 en 28 februari en 1 maart zullen op deze school weer „open dagen" gehouden worden om te trachten een blijvende stijging van het leerlingental te bewerken. Uit het financieel verslag van penningmeester Ton Loos bleek dat het boekjaar 1973 met een nadelig saldo moe6t worden afgesloten. De vergadering ging derhalve accoord om de afdelingscontributie te verhogen van 12,50 naar 17,50, alsmede met het voorstel om de vergoeding van het dagelijks bestuur met in totaal 300,- te verhogen. De kascommissie bracht een gun stig rapport uit waarbij hiervoor voor 1974 werden be noemd H. v.d. Meer en K. Dobbe. De aftredende be stuursleden Jac. Hoog en boom en A. H. Verdel werden herkozen. In het jaarverslag van secretaris A. N. J. de Ridder werd een overzicht gegeven van de verkregen bedrijfsresultaten in 1973, de funeste stormschade voor diverse bedrijven, de goedkeuring van het Streekplan Plassengebied dit ondanks de vele protesten, de gevol gen van de energieschaarste met verhoging van de pro- duktiekosten. In zijn slotwoord bracht voorziter L. Krijger dank voor de samenwerking met de diverse instanties en bepleitte een groter bezoek van de L.T.B. leden aan de kringver gaderingen. 's Avonds werd de Oogstdankdag te half acht in het dorpshuis De Alkeburch besloten met een feestavond voor de leden en hun resp. dames. N1EUWVEEN Op uitnodiging van burgemeester H. L. Breen hebben een aantal toekomstige bewoners voor de uitbreiding Schoterveld-Zuid gistermiddag de eerste paal geslagen voor hun eigen woning. Een groot aantal van de bijna honderd toekomstige bewoners van deze aanzienlijke uitbrei ding van het Nieuwveense wo ningbestand woonden dit offi ciële gebeuren bij. In deze uitbreiding worden zo wel woningen in de premie sector als woningwetwoningen en bejaardenwonin°en ge bouwd. Het werk wordt uitge voerd door de Nieuwveense aannemers gebroeders Van Dijk B.V. Men hoopt eind van dit jaar de eerste bewoners te kunnen begroeten. Tijdens de na het officiële ge beuren in café-restaurant Bos man gehouden bijeenkomst noemde burgemeester Breen het zowel voor de toekomstige bewoners als voor geheel Nieuwveen en het gemeente bestuur, waarvan het college van B. en W. compleet aanwe zig was, een ware feestdag. Hif feliciteerde de bewoners van de eerste zeven premie- woningen met deze dag en sprk de hoop en de wens u't. dat zij zich daar straks echt ge'ukkig zullen voelen. Met een drankje werd dit voor Nieuw veen zo belangrijke gebeuren bezegeld. Op de foto: Mejuffrouw Joke Driesse slaaf de eerste paal voor haar en haar toekomstige mans woning. Roelofarendsveen Het is niet de eerste maal dat de hallen van de bloemenveiling „E.M.M.- Roelofarendsveen" beschikbaar zijn gesteld voor het houden van een fancy-fair. Ditmaal Is het doel om middels de te ver wachten opbrengsten van deze fancy-fair wat meer financiële ruggesteun te geven aan de Stichting Jeugd Alkemadc. Dit keer belooft de fancy-fair met zo een 40 vermakelijkheden Iets bijzonders te worden. Van alle kanten heeft men ruim schoots medewerking verkre gen. Zelfs is de toestemming verkregen van min'sterpresidcnt den Uyl en minister v.d. Stoel om een afbeelding van hun per soon te gebruiken voor doelwit in de z.g. diggelenkraam. Daar naast zijn er diverse speel- en goktenten waar men voor een klein bedrag kans heeft om een grote prijs te winnen. Een groot aantal vrijwilligers hebben zich ingezet om deze fancy-fair tot een grandioze te maken. Met een loterij zijn er vele aantrek kelijke prijzen te winnen. Dank zij de beschikbare ruimte wordt het een grootse kermis in een overdekte verwarmde ruim te. Voorts is er aan deze fancy- fair nog een zaken-beurs ver bonden. Zelfs de opening op zaterdag 26 januari wordt een spectaculair gebeuren aangez en niet minder dan drie muziek corpsen hieraan hun medewer king zullen geven. Deze zullen starten om 3 uur n.m. respectie velijk van de Kerkweg te Roelof arendsveen, het viadukt bij Nieuwe Wetering en vanaf de Weteringlaan in Oude Wetering. Daarna zal burgemeester P. M. F. Smolders om 4 uur in de ve ling de officiële opening verrich ten. De fancy-fair is voor het publiek geopend zaterdag 26 jan. vanai 16 uur tot middernacht en zon dag eveneens vanaf 16.00 uur met als sluiting te 24.00 uur. Een uniek gebeuren waarvoor een grote belangstelling wordt verwacht. Woubrugge Op de ledenverga dering van de kiesvereniging van de ARP Nederland en Oranje werd de kandidatenlijst vastgesteld voor dc gemeente raadsverkiezing in Woubrugge. Deze lijst ziet er als volgt uit: P. R. R. Venhuizen, 2. H. Brunt, 3. J. IJtsma, 4. M. van Egmond. 5. A. C. van Tienho ven, 6 H. van Reenen en 7. A. Kroon. Tot voorzitter van het partijbe stuur van de ARP werd gekozen de heer P. J. Boukema. Hierna werd nog breedvoerig van Sedachten gewisseld over een esolutie van 1-et Christelijk De- nocratisch /">pél. Belangrijk voor velen wa. de keui* van fe deratie of fusie tussen de drie grote christelijke partijen KVP, ARP en CHU. Het partijbestuur staat er achter, doch dit bete kent in feite de opheffing van de ARP. In stemming gebracht was de uitslag 2—12, met de aantekening, dat men wel voel de voor samenwerking in fede ratief verband. L. J. Matze stelt zich kandidaat voor de SGP HAZERSWOUDE - De thans in de Hazerwoudse gemeenteraad voor de Staatkundig Gerefor meerde Partij zitting hebbende heer L.J. Matz» zal de kandida tenlijst van de SGP ook tijdens de komende gemeenteraadsver kiezingen aanvoeren. Matze wenste zich aanvankelijk niet meer herkiesbaar te stellen voor welke functie dan ook, maar zwichtte uiteindelijk voor de aandrang die de leden van de veertig jaar oude kiesvereni ging „Nehemia" op hem uitoe fenden, om zijn voornemen te niet te doen. De SGP-lijstaan- voerder aanvaardde uiteindelijk ook weer de voorzittershamer van de kiesvereniging. De kan didatenlijst van de SGP-afde- iing, die in het afgelopen jaar het ledental met zes personen zag toenemen, bestaat verder uit J.F. Kaashoek, C. Markus, J.M. Bremmer, L. v.d. Hoek en C. van Waay, De heer P. van Waay zag zich in het bestuur herkozen. Jongerenkoor Nieuwkoop bestaat 5 jaar NIEUWKOOP - Het Jongerenkoor Nieuwkoop onder leiding van de heer G.A.W. de Boer bestaat 5 Jaar. In 1969 begon het koor met het verlenen van medewer king aan moderne eucharistie vieringen met aangepaste zang en muziek. Het repertoire van het koor bestaat thans uit een honderdtal liederen op gospel- en spiritualmelodieën. Elke maand verzorgt het koor een z.g. Jongerenmis tc Nieuwkoop. Bovendien wordt het koor regel matig uitgenodigd door andere parochies uit de omgeving en zo werd reeds in gezongen In AU phen a.d. Rijn. Aalsmeer en Gouda. In de Thabor-parochil te Amstelveen is het koor zelfl „kind aan huis". Het Jongeren» koor, dat uit ongeveer 40 lede' bestaat, variërend in de leeftijd van 14 tot 25 jaar, zal dit eerstl lustrum vieren met een Jonge rendienst om 7 uur. Hierbij wor den ook alle oud-leden uitgenn digd. Daama zal er gedan? worden in de grote zaal vai camping „De Roerdomp".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5