ROEMRUCHTE SCHAATSERS DOKEN IN HET VERLEDEN Ambtenaar Mathot trouwde 400 maal Hein en Willem herenigd Ijsvermaak Nieuwkoop pakt jong talent aan Com nu met sangh Nieuwe Wetering feestte er op los Tuintjes maakten plaats voor basisrioleringen Wat u moet weten Wat u moet weten PAGINA 4 WOENSDAG 23 JANUARI 1974 Rijnstreek TER AAR Voor de tweede maal is een bekend sportman uit Ter Aar sinds zijn emigratie in 1952 naar California met zijn vrouw op bezoek bij familie in zijn geboorteplaats. Toen wij hem bij zijn broer Willem aan de Oostkanaalweg opzochten werd met deze kennismaking één duik in het verleden gedaan van een figuur waar schaatsminnend Ter Aar en omgeving uit die tijd nog de mooiste herinneringen hebben. Hein en Willem, met een leeftijds verschil van ongeveer V/2 jaar hebben vele jaren als een „duo" uren en dagen samen op getrokken. In de winter van '46/'47 startten hun schaatscar- rières met de roemruchte ronde van Loosdrecht (120 km) op 1 februari 1947. Na een training van 6 weken op „de Poel'' (Langeraarse plas) verschenen de heren aan de startlijn in Oud Loosdrecht. De uitslag waarbij Hein de eerste en Willem de Tweede en nog een bekende schaats-sportman uit die dagen, Jan v.d. Hoorn, hun kwaliteiten bewezen. Ook de wielersport in Jaren '48/'51, als leden van de Uit- hoornse Wieier Trainingsclub. bracht triomfen in de zomer van '51 met de Benelux-rit (300 km) voor amateurs waar zo'n 2 300 deelnemers de pedalen ge selden en Hein met een eervolle zevende plaats zijn prijs, een paar raceschoentje9 in ont vangst mocht nemen. „Zondag daarop werd er „even" een clubwedstrijd in Utrecht ge fietst tussen de leden van de wielerclub uit Uithoorn en Utrecht, een wedstrijd om nooit NIEUWE WETERING De jaarlijkse feestelijke contacta vond voor de leden van de ver eniging Ijsvermaak Willem Ba- rends welke in het Cultureel Centrum werd gehouden was zeer goed bezocht. Voorzitter W. P. Klerks mocht niet minder dan 135 leden verwelkomen. Deze gingen allereerst tegen el kaar strijden in het sjoelen, kruisjassen en klaverjassen, waarna men dan nog tot in de kleine uurtjes bijeen bleef voor een dansje en het gezellig sa menzijn. Voorzitter Klerks bracht nog dank aan het lid Th. de Koning welke jeugdtrainer iis geworden voor het district, en mocht met trots vermelden dat het lid Marjan Klerks haar krachten had mo gen meten op de ijsbaan in As sen in de B. afdeling tegen de rest van Nederland. De uitslag bij bij het klaverjassen werd: 1. mevr. W. P. Klerks 4286 p. 2. A. Zoetendaail 4175 p., 3. mevr. J. Klerks 4134 p., 4. Nico Struive 4093 p., 5. Joop Zoetondaal 4088 p. Kruisjassen: 1. N. C. Bouw meester 3822 p., 2. N. v. d. Hoorn 3650 p., 3. mevr. Spring in 't Veld 3632 p., 4. A. Bouw meester 3630 p. Sjoelen: 1. mevr. B. Klerks 241, 2. mevr. Sj. Hazebroek 220, 3. mevr. B. Bouwmeester 219, 4. mevr. S. Koek 203, 5. mevr. W. Raap horst 203. Gemeentebei ang Woubrugge zoekt een partner Woubrugge Het bestuur van de partij Gemeentebelang heeft in een schrijven aan zijn leden doen weten, dat een schrifteliik verzoek is gericht tot de VVD, afdeling Woubrugge, om tot een gesprek te komen over de aan staande gemeenteraadsverkie zingen. Dit heeft evenwel nog niet tot een ontmoeting ö-l«id. Van de zijde van de WD is vernomen, dat een gesprek thans niet zinvol is, aangezien hun voorbereidingen tot de verkiezingen in een dus danig stadium verkeren, dat zij zeker met een eigen lijst zullen uitkomen. Het bestuur van Ge meentebelang betreur t deze versnippering in de samenstel ling van de gemeenteraad en wijst er op, dat Gemeentebelang openstaat voor iedere inbreng van elke bewoner van de ge meente Woubrugge. In de eerste week van maart zal een leden vergadering worden gehouden van Gemeentebelang, waarbij kandidaat-raadsleden zullen ge steld worden. Sil de Strandjutter in Hazerswoude-R. HAZERSWOUDE Toneelgroep Michael uit Hazerswoude-Rijn- dijk eist zaterdag 26 januari, vanaf 20.00 uur, in het Groenen- dijks parochiehuis de aandacht van de toneeiminnenden voor zich op. Opgevoerd wordt „Sil de strandjutter", het bekende toneelspel van Cor Bruyn. De regie berust bij Dirk Wesse Ilngh. MichËdl-voorzitter Piet van Rijn: „We hadden dit stuk in 1973 al willen opvoeren, maar door ge brek aan spelers is ons dat toen niet gelukt. We hebben toen zelfs nog geprobeerd de zaak rond te krijgen met gastspelers. maar ook dat kon al niet door gaan." Nu oude getrouwen van de MichSelgroep, zoals André Mourits en Jan v. d. Zon, zich bereid hebben verklaard nog eens op de Bühne te willen op treden, komt „Sil de strandjut ter" dan toch op het toneel van het Groenendijks parochiehuls. Voorzitter Van Rijn van de ruim 45-jarige toneelgroep: „Het zou ons best uitkomen wanneer zich enkele heren als lid zouden aanmelden, dan kun nen we vaker activiteiten ont plooien." te vergeten", zegt Hein en een Nog vele sportevenementen zou- vaantje voor de eerste plaats den de gebroeders Vermeulen getuigt in California nog van dit populair en geliefd maken. Als gebeuren. leden van de Ter Aarse IJsclub zag men hen deelnemen aan de elfstedentocht van 1947. Een voorval tin Bolsward waarbij ambtenaren van de E.C.D. (Ec. controle dienst) een gulle fabri kant het uitdelen van chocolade repen helaas moesten beletten i.v.m. „De distributie" in die dagen, is o.a. ook een feit wat terug te vinden Is in het plak boek van Willem. Hein zocht in zijn nieuwe vader- Oand naar mogelijkheden om de eerste dollars te verdienen en wist zich als boerenknecht in de eerste twee jaar met koeienmel- ken etc. een bescheiden bestaan op te bouwen. De belangstelling voor het hoveniersvak was ge wekt door het mooie natuur schoon en contacten met het schaatsfenomeen Sonja Henie gaf hem een kans zich in deze branche de nodige kennis op te doen. 't Taalprobleem werd in de loop der tijd allengs kleiner. In een tuin van zo'n „4 voetbal velden" groot kon hij zijn hart ophalen. De kwaliteit van zijn werk en ijver bezorgden hem ook daar een goede naam. Als „recommended" bouwde hij verder aan zijn toekomst samen met zijn vrouw Jo, dochter van Jan Visser de toenmalige koster van de Langeraarse kerk, en hun zeven kinderen. Dat de band met zijn familie en zijn geboorteplaats Ter Aar be waard is gebleven is zeker te danken aan het saamhorigheids gevoel van de gebrs. Vermeulen in moeilijker tijden em aan zijn boeiende ervaringen met het „dorpsleven" van Ter Aar. „IJSVERMAAK ZUIDEINDE" te Nieuwkoop hield een extra le denvergadering in „De Roerdomp". Voorzitter D. de Rooij heette een dertigtal leden hartelijk welkom. De vereniging groeit gestadig in ledental, beschikt over behoorlijke financië le middelen en bestaat eerstdaags 40 jaar, zo liet hij weten. Het bestuur stelde voor een feestavond te organiseren voor de leden. Met algemene stemmen werd dit voorstel aangeno men, waarna de voorzitter mededeelt dat de voorheen vrij primitieve baanverlichting thans afdoende is aangepast. De nieuwe verlichting is aangebracht op een drijvend, stationair te maken vaartuig. Als belangrijkste agendapunt gold de ijstraining van veelbelo vende talentvolle jonge leden of kinderen van leden. Dank werd gebracht aan de heren Veenboer en Eijs voor hun vele werk bij de opvang van deze jeugd. Het verzoek van beide heren echter, om met de middelen van de vereniging kostba- re training te gaan bekostigen van enkele talentvolle jonge rijders, moest worden afgewezen op grond van het feit dat daardoor een te zwaar beroep wordt gedaan op de kas der vereniging en dergelijke uitgaven ook niet beantwoorden aan het doel van de vereniging. Getracht zal worden om samen met de zustervereniging uit Noorden hiervoor een passende oplossing te vinden om dat talent voor zover aanwezig, niet verloren te laten gaan... Om ook de jeugd te laten delen in de vreugde van het aan staande jubileum zullen alle kinderen een keer „getrakteerd" worden op een bezoek aan een kunstijsbaan. BOSKOOP In de raadszaal ditmaal rustig geze- ten achter de met fraaie bloemstukken versierde groene tafel, luisterde de heer W. G. Mathot ia gezelschap van zijn vrouw naar de lovende woor- den tot hem gericht door de chef bevolking M. D. Riedijk ter gelegenheid van zijn afscheid als ambtenaar van de burgerlijke stand belast met de huwelijksvoltrekkingen. teletikknr 12 De heer Riedijk prees de scheidende ambtenaar als een man, die het trouwen voor d« burgerlijke stand steeds u»t een sfeervolle plechtigheid wist te maken. „U hebt in zes Jaar tijds vierhonderd huwelijken gesloten. Vele oudleerlingen de heer Mathot was veertig jaar onderwijzer aan de R.K. MULO te Boskoop en zelf drie eigen kinderen heeft u het trouwboeki0 mogen overhandig-u". Aldus burgemeester G. W. baron van Dedem. De burgemeester herinnerde zich de tijd dat hij het nogal moeilijk huwelijksvoltrekken als jong ambtenaar moest leren. In het kleine dorpje waar dit gebeurde, was een café achter het raad huis. De ambtenaar waarvan de heer Van De dem de kunst moest afkijken vergiste zich en zei in zijn zenuwen tot het bruidspaar irola^ts van geef elkaar «e ontblote hand, geeft elkaar ont bloot de hand. Merkwaardig genoeg lachte nie mand om de vergissing want het was niet eens tot de aanwezigen doorgedrongen wat de ambte naar zei. Hiermede illustreerde de burgemeester dat het „trouwen" een speciale sfeer vereist welke de ambtenaar moet aan voelen. Hoewel de moderne mens in deze tijd aan versobe ring denL., vindt de heer Van Dedem dat er toch wel wat cachet gegeven mag worden aan zo'n belangrijke stap als hwt huwelijk. DP verdient een persoonlijke benadering, die de heer Mathot uitstekend wist te brengen. De scheidende „trouwambtenaar" ontving als blij vend geschenk een kristallen asbak en mevrouw Mathot kreeg een prachtig boeket. NIEUWVEEN Teneinde de voortgang van de thans op gang zijnde werkzaamheden inzake het leggen van basisriolering, alsmede voetpad, langs de zuid zijde van de Oude Nieuwveense- weg, waarvoor gebruik gemaakt wordt van een deel van langs de weg gelegen vóórtuinen, was het nodig om de daarvoor nog resterende overeenkomsten met de aangrenzende eigenaren resp. van O.N. weg 61 t/m 131 zo spoedig mogelijk door de raad te doen vaststellen. Hier voor moest dan ook een tussen tijdse openbare vergadering worden gehouden. e betreffende zakelijk-recht- overeenkomsten zijn van dezelf de inhoud als die, welke in vori ge vergadering werden vastge steld n.l. tegen een vergoeding van 1,- per meter over een breedtestrook van 2 meter. Een nooduitlaat zal worden ge creëerd aan de noordzijde van de O.N. weg ter hoogte van nrs. 56 en 58, terwijl ten behoeve van een inlaatleiding voor het verversen van het water in de sloot langs het Jan van Blan kenpad een overeenkomst werd gesloten met C. P. Janmaat aan de W. P. Speelmanweg, in wiens erfpachtgrond deze lei ding is aangebracht. Polder Zevenhoven heeft Ook goedkeuring verleend voor de nood-uitlaten. Unaniem gingen alle raadsleden akkoord met deze overeenkomsten, zodat de rioleringswerkzaamheden onge stoord voortgang kunnen vin den. In de rondvraag liet G. v. d. Hoorn (KVP) weten, dat het inzetten van een schoolbus voor het vervoer van de basisschool leerlingen Amstel dorpskom vice-versa geen doorgang zal vinden. In de vergadering van 15 jan. j.l. is hierover nogal wat stof opgewaaid. Reden hiervan: de resterende kosten bleken voor de ouders toch nog te hoog. RIJPWETERING A.s. vrij dagavond kan men gaan prijsjassen t.b.v. de bejaar- denkas in Café Bakker; aan vang 20 uur! HAZERSWOUDE In de maand maart wordt voor de basisscholieren uit Hazers- woude een „politiedag" ge houden. Doel hiervan is dat de jeugd kennis maakt met werk(methoden) en mate rieel van de rijkspolitie. Daarnaast wordt beoogd om de verhouding tussen publiek en politie te verbeteren. Op het schoolplein en in de gymnastiekzaal van de Jo hannes Postschoo! in Hazers- woude-dorp zullen de scholie ren van diverse vervoer- en gebruiksmiddelen van de po litie (van technische pa trouillewagen, surveillance wagen en motor tot speur hond en andere ten dienste staande attributen) kunnen kennisnemen. OUD ADE „Jong Ade" or ganiseert op zaterdag 26 Ja nuari een disco-dansavond in café Het Lage Land. Aan vang 20.30 uur. De avond zal verzorgd worden door disc- Jockey Willem Noordermeer uit Leimirden. Kaarten 2,50 gulden zijn verkrijgbaar bij de bestuurleden en aan de zaal. NIEUWKOOP In de Gerefor meerde Kerk te Nieuwkoop werd gisteravond een oecumeni sche zangavond gehouden. Dere was de bevolking van Nieuw koop aangebeden door de Bijbel Kiosk Vereniging uit Drieber gen. Medewerking aan deze zeer druk bezochte zangavond verleende de zangvereniging „Con A more" zie foto) Ook de kinderafdeling van ,,Con Amo- re" droeg de nodige toontjes bij. Tijdens de bijeenkomst, „Com nu met sangh" geheten, heeft men ook kunnen genieten van solozanger Kees Deenik. Verder werd de avond opgeluis terd met een instrumentaal in termezzo en een lezing over het werk van de Bijbel Kiosk Ver eniging. V LL-DSCHENDAM De n.eenteraad komt maanda 28 januari om 20 uur bijef voor o.m. de volgende age* dapunten: garanderen vi een geldlening voor de aa> koop van een woning, deel» men in een garantie van et geldlening voor de bouw va! een verzorgingstehuis mt bejaardenwoningen in Voa schoten, verhuren van groa aan de Prins Frederiklaaj krediet voor riolering en ve lichting in de Rietvinklaa} krediet voor afrastering 4 beschoeiing bij de gemeent» werf aan de Rietvinklaaj voorbereidingsbesluit voor omgeving van de Midd* weg. SASSENHEIM Zondagavot a.s. wordt er in „Ontmot ting", hoek Narclssel laan/Parklaan een special dienst gehouden uitgaand van de gezamenlijke prota tantse kerken waarvoor 1 der die het Evangelie op gentijdse wijze wil verstaai wordt uitgenodigd. Sprekl is de heer J. Goedhart ii' Nieuwkoop, met als onde werp „Tweeërlei verslag' Muzikale medewerking vf leent de zanggroep „Sjarif Ha Sjaloom" te Voorhou Aanvang 7 uur. LISSE De Lawn Tenniscli) „Lisse" houdt vanavond e| ledenvergadering in geboij Rehoboth aan de Achterwo Tijdens deze vergadering zu len door de bouwcommissf de plannen voor de bouw vi een nieuw clubhuis word) gepresenteerd. NOORDWIJK Als gevcj vande realisering van hl plan Boerenburg is het vt* keer op de Sint Jeroenswj vanaf de Van de Mortt straat to de kruising Boert» burgerweg-IJmuiderstraat St-Jeroensweg belangri! drukker geworden. Daarlj komt, nog, dat het betrokkt weggedeeldte sedert med 1970 is opgenomen in de bil routes van de NZHVM. Do) de geringe breedte van t rijbaan (6 meter) en het aÊ breken van parkeerstrok® is langzamerhand een o houdbare situatie ontstaan.' Er bestond reeds een plan verbetering van de wa maar wegens het ontbrek» van finacieringsmiddelen kt het nog niet in het uitv» ringsschema worden opgei^ men. Thans is het mogelijk het we* uit te voeren in het kadi van de werkloosheidsbestl ding. Men meent te kunnt rekenen op een belangrijk subsidie, zodat de uitvoer» de gemeente heel wat my der zal gaan kosten dan k thans geraamde 136.50tr B. en W. vragen de raad hl krediet te verstrekken, ec> ter onder voorwaarde, dat i in uitzicht gestelde subsi» vooraf wordt toegekend,

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4