Congres moet beslissen over lot van Nixon NEDERLAND NOG NIET Bok bokst Elf ploegen voor „Miinchen kozen al trainingskamp Bel: PAGINA 6 LEIDSE COURANT DINSDAG 22 JANUARI 197. Uw mening Pastorale raad Maandagavond 14 januari als toe schouwer en aandachtig luis.e- raar naar de bijeenkomst van de Diocesane Pastorale Raad geweesc. Het was de eerste keer. Mijn hart vol verwachting en hoop een nuttige avond te hebben. Helaas wat een teleur stelling. Ik lacht stralende ge zichten te zien, zoiets als Roomse blijdschap uit de tijd van het „Rijke Roomse Leven". Edoch, voor het merendeel ern stige zorglijke gezichten. De voorzitter startte met 'n woord van bezinning. Het was goed wat die man te berde bracht, daar valt niets van te zeggen. Wel bevreemdde 't mij, dat er voor een openingsgebed geen plaats was. De H. Geest is ze ker ook al naar het rijk der fa belen verwezen. Het zou me te ver gaan om alle aspecten van deze avond te belichten, zodat ik mij beperk tot die dingen welke mij het meest getrof fen hebben. Dat was allereerst de felle kritiek die monseigneur Simons te verduren kreeg. Ik kreeg de indruk dat het meren deel hen\ het liefst naar de missie ziet vertrekken Ik had de bisschop nog n:et eerder horen spreken, maar heb nu wel res pect voor hem gekregen. Het is een moedig mens. Op de publie ke tribune zat een Westlander die blijkbaar niet op dezelfde stoel zat als de officiële ver tegenwoordiger van het West- land, gezien de nogal vergaande meningsverschillen. Wat een zorgen hebben al die vertegen woordigers van de D.P.R. Ze kwamen met problemen en ze gingen er met nog veel meer naar huis want tijdens de bijeen komst waren er nog vele bijge komen. Wat was k blij dat ik niet aan de tafel zat. Beste mensen, moet het nou allemaal zo moeilijk? Vaticanum II heeft alle ruimte gelaten voor een goed leefklimaat binnen de kerk. Benut dat dan ook en ver geet vooral niet te bidden. Door de vele gespreksgroepen die vaak in gezwam ontaarden wordt het bidden vergeten. Ho pelijk komen we dan weer dich ter tot elkaar. Die stralende ge zichten uit het „Rijke Rocmse Leven" hoeven voor mij ook niet. Delft Mevr L. N. W. Verstraaten. Slachtoffers Het volgende moet mij even van het hart. Dezer dagen heb ik het artikel in uw krant gelezen over de sfeer in de strafgevan- genis te Scheveningen. Men heeft het toch zo te doen met de gedetineerden, die moeten het vooral maar zo goed mogelijk hebben, het beste is nog niet goed genoeg voor de heren. Ze hebben er toch zelf om ge vraagd om in de gevangenis te komen. Maar als ik het zo lees hebben ze het zo slecht nog n et. Sport, concert, lectuur enz. Maar ja, de heren willen mis schien ;n het Hilton-hotel onder gebracht worden. Maar nu waar het omgaat. Er worden geen gro te stukken met grote koppen in de krant geschreven over de slachtoffers van deze heren. Zoals, om een voorbeeld te noe men de weduwe en drie jonge kinderen van de heer Van Vel- zen, die op een zo laaghartge manier is vermoord. Daar wordt in de krant noo:t op te ruggekomen. Daar wordt alleen bij het eerste bericht onderaan met kleine lettertjes gezet „Het slachtoffer laat vrouw en drie jonge kinderen achter en daar is de zaak mee afgedaan Daar hoor je niets meer over. Die mensen moeten maar zien hoe ze 't leven verder doorkomen, met dit grote verlies. Ik noem nu dit geval als voorbeeld, maar zo zijn er honderden Zoals oude dames die beroofd worden, men sen die zo 's-avonds op straat worden aangevallen enz. Maar daar wordt nooit meer op terug gekomen. Met mij denken vele du zenden er zo over. Altijd gro te koppen dat de heren misdadi gers het zo slecht hebben en dat daar ets aan gedaan moet wor den. In de krant, op de t.v. en voor de radio. U zou mij en vele lezers van uw krant een genoeger doen als er wat meer met de slachtoffers begaan werd. Den Haag mevr. A. Horn- van Manen. (Naschrift redactie: Zoals zater dag gemeld is er een inzame lingsactie gestart voor de wedu we Van Velzen.) Agenda-Bioscopen Dinsdag 22 januari HOT 20.30 „Kisten" (De Appel) Woensdag 23 januari HOT 20.30 „Kisten" (De Appel) (J) Diligentia 12.45 Lunchconcert door Trio A Aula Gemeentemuseum 20.15 Con cert door Anneke Uittenbosch op het klavecitherium. Grote Kerk 20.00 Optreden van het Bewegingstheater BEWTH Poppentheater Frank Kooman 14.30 „De dieren van sultan Hassan" Zeiss Planetarium 14.30 „Wat is dat voor een ster?" (Kinder voordracht) 16.00 „Kometen" Donderdag 24 januari Koninklijke Schouwburg 20.15 „Een poppenhuis" Haagse Co- medie) (J) HOT 20.30 „Warenar" (Haagse Comedie) (J) Congresgebouw 20.30 Concert door het Nederlands Studentenorkest Theater Aan de Haven 20.15 „Macbett" (De Appel) Grote Kerk 20.00 Optreden van het Bewegingstheater EEWTH Theater Pepijn 20.30 Cabaret Ger- rit en Truus Museum Swaensteijn Voorburg 20.15 Mevrouw R..J Dubois spreekt over „De Apocalypse van Angers" (beroemd Frans wandtapijt) Vrijdag 25 januari Koninklijke Schouwburg 20.15 „De zottin van Chaillot" (Haagse Comedie) (J) HOT 20.30 Het Nederlands Dans Theater (J) Circustheater 20.00 „Falstaff" door de Nederl. Opera Stichting Theater Aan de Haven" 20.15 „Macbett" (De Appel) APOLLO: De dertien zonen van de gele draak (18) 12.15, 2.30, 7.00, 9.15. ASTA: Op de Holland se tour (a.l.) 2.30, 7.00, 9.30. BI JOU: Les noces rouges (18) 2.00, 7.00, 9.30. CAMERA: The graduate (18) 2.15, 7.30. CI NEAC: 101 Dalmatiers (a.l.) 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. CORSO: Live and let die (14) 2.00, 7.00, 9.30. DU MIDI: M.A.S.H (14) 8.15. Circus op stelten (a.l.) wo. 2.00. EUROCI NEMA: 't Is een gekke, rare. dolle, dwaze wereld (a.l.) 1.45, 7.45. wo. 3.45. 7.45. Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) wo. 1.30. FLORA: Dorpserotiek (18) 2.00, 7.00, 9.15. KRITERION: Het hofje van begeerte (18)- 3.00, 7.00, 9.30 METROPOLE: Jesus Chr'st superstar (a.l.) 2.00, 7.00, 9.30. ODEON: De avonturen van Rabbi Jacob (a.l.) 2.00, 6.45, 9.15. OLYMPIA: Samen uit, samen thuis (a.l. 2.00, 8.00. PASSAGE: Live and let die (14) 2.30, 7.00, 9.30. REX: De avonturen van Rabbi Jacob (a.l.) 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. ROYAL 70: Haar sta len hand vol bloedwraak (18) 2.30, 8.00. STUDIO DE LUXE: Vrolijke ontucht in Tirol (18) 2.15, 7.15, 9.30. STUDIO 2000: Pat Garret and Billy the Kid (18) 7.00, 9.30, di. Zeepkistenra ce (a.l.) wo. 2.00. DE UITKIJK: L'amour l'après midi (18) 2.30, 7.00, 9.15. DELFT CITY: The g"tawav (18) 2.30, 7.00, 9.15 CITY SELECT: The h:rel'ng (14) 2.30. 8.15. wo. 8.15 De man met het zwj'-te masker (a.l.) wo. 2.15. DELFIA. Ge vecht om de apenolaneet (14) 2.30, 7.0C, 9.15, 23.3D DOELEN KINO: The stone k:!ler (18) 2.30, 7.00, 9.00. FLORA: Kung- Fu de kanonbokser (18) 7.00, 9.15. STUDT0 D: De ercte b'on- de met één zwarte schoen (14) 2.30, 7.00, 9.15, wo. en dl. 7.00, 9.15. P ppi n Taka-Tuka-land (a.l.) wo, 2.30, W.R.: Mys'eries van het organisme (18) di. en wo. 23.30. (FilmFga). Washington (Reuter-UPI) Het Amerikaanse Congres, dat deze week van kerstreces terugkeert, staat voor moeilijke beslissin gen die zouden kunnen leiden tot verwijdering van president Nixon uit zijn ambt. De justitiële commissie van het Huls van Afgevaardigden moet uitmaken of er reden is een ver wijderingsprocedure op gang te brengen in verband met de Wa tergate-affaire en andere schan dalen en een belastingscommis sie van het Congres zal onder zoeken of Nixon te weinig belas ting heeft betaald in verband met omstreden aftrekpostenn. Dp Senaatscommissie-Ervin, spe ciaal belast met Watergate zal wellicht de openbare hoorzittin gen hervatten als voldoende be wijsmateriaal is vergaard over een bijdrage van de miljardair Howard Hughes van 100.000 dol lar voor Nixons verkiezingscam pagne |Via de vriend van presi dent Bebe Rebozo en over bij dragen van de zuivelindustrie in ruil waarvoor de president zou hebben ingestemd met melk- prijsverhogingen. Als de justitiële commissie van het Huis zich uitspreekt voor een verwijderingsprocedure dan zal het voltallige Huis moeten bepalen of de president .zich heeft schuldig gemaakt aan „zware misdrijven en wange drag". De Senaat moet daarna onder leiding van de voorzitter van het federale hooggerechts hof uitmaken of de president uit Het Witte Huis moet worden verwijderd. Vorige week, toen bij het justi- t.ële onderzoek aan het licht kwam dat grote stukken ontbra ken in de geluidsbanden over het Watergate-schandaal die Nixon na veel verzet had afge geven, eiste het onderzoek blijk baar een nieuwe slachtoffer. Onderminister van financiën Edward Morgan, d e dc over dracht behandelde van Nixons documenten uit de tijd dat hij vice-president was aan het na tionaal archief en in ruil waar voor hij inkomsten van de be lasting mocht aftrekken, trad af. Volgens het weekblad Time kreeg Nixon 482.000 dollaar be lastingaftrek. Morgen zei dat zijn ontslag niet direct verband hield met deze kwestie, maar kon niet zeggen dat het ontslag' totaal niets met de zaak te ma ken had. Wellicht voor het eerst in de Amerikaanse geschiedenis is voorls aan een grand jury ge vraagd uit te maken of er spra ke is van opzettelijke vernieti ging van bewijsmateriaal dat onder persoonlijke controle stond van de president van de Verenigde Staten, het verzoek werd gedaan door rechter John J. Sirica nadat technische des- Lundgen hadden doen uitkomen dat een „gat" van ruim 13 mi nuten op een ,van de geluidsban den vrijwel zeker niet per onge luk had kunnen ontstaan. Vrij dag bleek dat nog twee band;n met gesprekken van N.xon over de Watergate-affaire lege stuk ken bevatten. Toen Nixon vorig jaar nog weigerde btmdop~r- men voor het gerechlerüjk on derzoek af te staan, schreef hij: „De geluidsbanden die uitslui tend onder mijn persoonlijke controle zijn geweest, zullen dat bl'iven. Niets is overgenomen of openbaar gemaakt en dat zal zo blijven" Het vezoek aan de grand jury van Sirica heeft Üe volle steun van de bijzondere officier van justitie voor de Wa- tergste-affaire, L:on Jaworslcl. Nixons secretaresse Rose Woods had van de eerste bar.d ver klaard dat zij het stuk per onge luk had uitgewist door op een pedaal te trappen, maar de des kundigen waren ,ran oordeel dat «ie bar.d minstens vijf en moge lijk negenmaal moest zijn aan- en afgezet door handbediening. PAULUS DE BOSKABOUTER - Het Blokkenplan H-74 Oehoeboeroe en Salomo deden erg geheimzinnig, maar wilden verder niets loslaten. Wel hipten ze mee van boom tot boom toen Paulus verder het bos in wan delde. Het duurde niet lang of Eucalypta kwam in 't zicht.„Daar is de heks," mom pelde Paulus, „wat zou ze in haar schild voeren?". Haaadaar is Paulus", riep Eucalypta, „naar jou keek ik juist uit, ke reltje". „Vertrouw maar op ons", kraste Salcmo Paulus zachtjes toe. „Ik hoop toch wel zeer dat er niks misgaat," bromde Oe hoeboeroe. Ondanks hun sucesvolle nach telijke arbeid waren de twee vogels toch wel erg zenuwachtig. Ze durfden zelfs i welijks te kijken. Hihiriep Eucalypta, „nou komt ie. Krak boem!!! SUSKE EN WISKE - „De Gladde Glipper' LUCKY LUKE - DE PREMIEJAGER 111 ine FRANKFURT Elf van de zes tien landen die zullen deelne men aan de wereldkampioen schappen voetbal 1974 hebben hun trainingscentra gekozen. Ti telhouder Biazilië zal In eerste instantie trainen op het Bonc's- centrum voor de Skisport in Herzogenhorn In het Zwarte Woud en daarna verhuizen naar hotel Am Rosenber" In Hofhe.m bij Frankfurt warr de ploeg zün eerste wedstrijd zal spelen op 13 juni. Kest-Duitslar.d heeft zijn trai- ninsccntrum in een sportschool in de Noordduitse stad Malente. De resterende negen 'anden heb ben de volgende trainingscentra uitgekozen: Australië: Sportcen trum Ochsenzoll, Hamburg; Ar gentinië: Holiday Inn, Singelfin- gen; Bulgarije Sportschool in Kaiserau en „Verbandsheim" in Barsinghausen; Italië; Schloss- hotel Mon Repos, Ludwigsburg; Polen: Hotel Sonn-Post. Mur- hardt; Schotland Hotel Eer- bismuhle, Wc.Jnuu; Zweden: Ho- I day Inn, Mönchengladbach; Ha t Sportschool Grüenwald: Uruguay: Sportschool Duis- bu-g-Wedau en Sportschool Bar singhausen Nederland, Zaire, Oost-Duiisland. Chili en Joegosla/k: of Spanje hebben nog nie bekend ge maakt waar zij zuilen trainen. ROTTERDAM Twoj Neder landse b ksprofessionals zuilen deze week in België in actie ko men. Vrijdag 25 januari bokst zv.aarv.eltcr Stan van de Dries- sche in Gllly, bij Charleroi, te gen de Belg Alfri do. Een dag later ontmoet lichtge wicht Gerard Bok de Belg Ro bert Haeck. Beide gevechten gaan over acht ronden van drie menu ten. Op 8 februari boksen drie andere Nederlandse profs in Frankfurt. Het zijn: halfzwaargewicht: Sjeng Verstappen (Maastricht) tegen Maguar Abbat (Hong) en Fighting Nell (St. Maarten) te gen Lothar Stengel (Wdld) cn zwaarweltergewicht Ronald Rie- dewald (Amsterdam) tegen Jean Emmerich (Wdld). Sportwereld PALMA DE M \LLORCA - In hun tweede partij van de kandida- tenschaaktweekamp voor het wereldkampioenschap (kwartfi nale) hebben Tigran Petros- janf Rusland) en Portisch (Hon garije) opnieuw remise ge speeld. De stand is 1—1. AFLEVERING 34 Agafha Fairfax was een lang, vriendelijk meisje van drieëntwintig jaar, die, alle poe rgen van haar moeder ten spijt, er nog niet in geslaagd was een man aan de haak te slaan. Lady Marnorie dacht er natuurlijk niet over zich haar buit te laten afpikken en was er stiekem erg blij om dat Elizabeth de baron aardig vond. Hij had namelijk een veel grotere indruk op d t nuchtere meisje gemaakt dan wie ook tot nu toe gedaan had. Ten eerste hadden ze dj muziek gemeen. De baron zong en speelde uitstekend piano en al gauw speelden ze quatre-mdins. Lady Marjorie vond het niet nodig dat ze gechaperonneerd werden als ze naar concerten in de Albert Hall gingen om Henry Wood de „Droom van Ge- rontius" te zien dirigeren. Daarna gingen ze het prach tige gedenkteken van prins Albert, het verre familielid van de baron, bekijken. Van het een kwam het ander en ze gingen steeds meer de bijzonderheden in Londen bezoeken. De baron vond de stad heerlijk; hij genoot van alles en w.st er veel meer van af (dank zij de Baedeker) dan Elizabeth. Ze werd zo door zijn enthousiasme aangesto ken dat ze de saaie, oude stad, die ze altijd vanzelf sprekend had gevonden, opwindend begon te vinden. Richard Bellamy had het zo druk gehad met de over dracht van de regering, dat hij zijn buitenlandse gast onder zi n dak siechis lerr wernood had gezien. De twee mannen zagen elkaar alleen aan het ontbijt, niet bepaald een uur waarop men veel wil bepraten. Toch had hij de indruk dat zijn dochter en hun logé goed met elkaar konden opschieten en dat Elizabeth veeJ Baron Ki vrolijker en gelukkiger was dan vroeger. Op een och tend zei hij dit tegen zijn vrouw en zij gaf toe dat ook ie hebben gemerkt. „Hij is een jonkheer", zei lady Marjorie terwijl ze zijn das recht trok voor hij wegging, „een van de beste en oucs.e families. Ze kon het s.cchter treffen." „Ja. dat is zo. Stel je voor dat het een koopmanszoon was met radicale ideeën." Hij lachte en gaf zijn vrouw een zoer oen het rijtuig de hoek om kwam blies er een straffe wind. Mr. Pecrce blies z jn wangen bol en sloeg zijn armen warm Hij had wel een andere weg naar het La gerhuis kunnen nemen maar mr. Pearce haatte de trams, die nieuwe elektrische monsters met hun luide bellen, en die smalle ijzeren rails, waar de rijtuigwie len in bleven steken. Mr. Pearce had het koud en snak- ie naar het ogenblik, dat de Bellamy's een auto zouden kopen. In het rijtuig dacht Richard Bellamy aan heel andere dingen. Hoewel hij het helemaal niet had laten merken, had het feit dat zijn dochter en de baron meer waren dan alleen maar vrier-'en, hem nogal geschokt en dat zijn vrouw dit aanmoedigde nog meer. Hij pro- b;erd? zijn i drukken over de gast cp een rijtje te zet ten en kwam tot de conclus.e, dat die nogal onaange- i \.a. 3. ...ul..e zei hoi, dat er eel x 9 a on va F w n zoais he: er ia de politiek nu voorstond, was het niet meer dan icar.dig om eens vat inlichtingen in te winnen. Richart Beiiamv haalde zijn smetteloze zijden zakdoek uit zijl zak en legde er een knoop in.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6