RIJWIEL PADENPLAN ALKEMADE IN RAAD D Verenigingsgebouw aan laan in Boskoop gaat Rozen- dicht 1974 Nieuwkoopse raad akkoord met begroting van VV V-Boskoop "heeft onderdak OOK Wat u moet weten T ennisvereniging S'70 Mest een nieuw bestuur PvdA-afdeling en PPR Hazerswoude besluiten tot samenwerking lalin >AGINA 5 DINSDAG 22 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT Rijpwetering-Oud Ade Rechts van de bomenweg komt het nieuwe voet/rijwielpad naar Oud Ade. ,n' LKEMADE De gemeen teraad van Alkemade zal izij zich volgende week maan dag onder andere buigen over een voorstel van B. en W. om een regionaal rij- Vii wielpadenplan aan te ne- *men. De plannen hiervoor verkeren nog in een zeer vroeg stadium en zijn af komstig van de gemeente Leiderdorp. In het in de toekomst te realiseren net van rijwielpaden worden naast bestaande en nog aan te leggen paden ook boerderijontsluitingen en half-verharde landbouwwe- gen opgenomen. Dit rijwielpadennet strekt rich uit over de gemeenten Leiderdorp, Warmond, Alkemade, Woubrug- ge en Koudekerk aan den Rijn. Door de gemeente Leiderdorp is het betreffende gebied al in kaart gebracht. Als alle raden van de betrokken gemeenten akkoord gaan met dit plan zal de provincie benaderd worden voor de verdere uitwerking en realisering. Daarbij zal uiter aard ook het kostenaspect ter tafel gebracht worden De raad van de gemeente Alke made krijgt overigens nog een voorstel aangaande rijwiel- en wandelpaden te behandelen. In het plan voor de stichting van een sportpark aan de Oud Ade- selaan is indertijd de aanleg op genomen van een fietsvoetpad langs de Oud Adeselaan en van een wandelpad aan de noordzij de van het sportpark. Het eer ste wordt 350 meter lang en loopt van de Blij versweg tot aan de Polderdwarsweg, de tweede krijgt een lengte van 470 meter en sluit aan op de Buiten weg en ook weer de Polder- dwarsweg. De kosten voor aanleg bedragen 135.200 gulden maar daarbij komt nog eens een bedrag van 137.000 gulden voor de aankoop van benodigde grond. Het is de bedoeling om het fiets-voetpad langs de Oud Adeselaan - over eenkomstig het regionale rij- wiclpadenplan - in de toekomst door te trekken tot Oud Ade. Hierdoor wordt het mogelijk om zowel uit Rijpwetering als uit Oud Ade op betrekkelijk veilige wijze het sportpark te bereiken. Het is nog onzeker of de beide nieuw aan te leggen paden voor zien zullen worden van verlich ting aangezien B. en W. van mening zijn. dat ook in de toe komst zuinigheid zal zijn gebo den ten aanzien van het ener giegebruik. r ALKEMADE De raad van de gemeente wordt maandag voorgesteld een bedrag van 20.000 gulden beschikbaar te stellen voor het maken van een bouwplan voor een gym nastieklokaal bij de St. Igna tius- en Mariaschool in Roe- lofarendsveen. Het plan zal architectonisch moeten pas sen bij de op dit punt van de gemeente reeds gebouwde en nog te bouwen projecten, te weten r.k.-kerk, het hejaar- dencomplex „De Arends- horst", het ter vervanging ree van huize St. Jacobus te bou- ad[ wen bejaardenverzorgingste- school. pup.ohieetku f ihs wen bejaarderiverzorgingste- huis en een te bouwen school. ALKEMADE De raad van Alkemade wordt voorgesteld om een subsidie van 2500 gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van de tribune langs het hoofdveld van de voetbalvereniging DOSR. Hel bestuur van DOSR had een bedrag van 5000 gulden ge vraagd. De totale kosten van de bouw bedragen omstreeks vijftig mille. B. en W. vinden het gevraagd bedrag te hoog en voelen meer voor vijf I" procent. DOSR ,moet dan echter wel 'het veld en de tri bune-wanneer er zich een gelgenheid voordoet- beschik- 'baar stellen voor andere ac tiviteiten, bijvoorbeeld van de drumband. ;ALKEMADE Een bedrag van ruim 67.000 gulden is no- ie<| dig voor de uitbreiding van de openbare basisschool in hu| Alkemade. Het gaat hier om de uitbreiding met één lo kaal. Een voorstel hiertoe komst aanstande maandaga komst aanstaande maandag tijdens de raadsvergadering aan de orde. üomenteel wordt de school door 49 leerlingen bezocht. Het ligt in de lijn der ver wachtingen, dat per 1 augus tus aanstaande 65 leerlingen staan ingeschreven. Vermoe delijk zal daarom ook een neji derde leerkracht moeten worden aangetrokken. u> NIEUWKOOP Zijhet na vrij langdurige discussie, werd tij dens de begrotingsvergaderin gen van de gemeenteraad van Nieuwkoop de begroting 1974 goedgekeurd. Kritiek van de zij de der VVD en de Progressieve Drie was er vooral op het feit, dat er een te klein bedrag aan reserve (in concreto slechts 40.000) in deze begroting is opgenomen. Voorts kon men van deze frakties het dringende verzoek verne men aan het gemeentebestuur om kredietoverschrijdingen, zoals deze in de afgelopen jaren bij de stichting van kapitaals- werken meerdere malen voor kwamen, zoveel mogelijk binnen de perken te houden. De heer Van Dam sprak namens de fraktie Beter Nieuwkoop. Hij pleitte voor een grotere priori teit voor de rioleringsplannen en brak tevens een lans voor al die voorzieningen, welke kunnen leiden tot een verbetering van het milieu en tot het tot stil stand brengen van de waterver vuiling. Met het oog op de naderende ge meenteraadsverkiezingen achtte de fraktie Beter Nieuwkoop het wenselijk, vooral voor de jonge re inwoners van de gemeente, enkele voorlichtingsavonden te organiseren en hen daardoor staat te stellen bewust hun stem uit te brengen. Mevrouw Van der Most-de Ridder liet het beschouwelijke voor wat het was en dook direct in de be- grotings-gegevens. waarbij ook door haar werd geadviseerd verdere sport- en recreatievoor zieningen te stoppen ten behoe ve van de milieuverbeterings maatregelen. Moeite had haar fraktie met de mededeling van het gemeentebestuur, dat de nieuwe overkapping van het zwembad mogelijk niet voor overheidssubsidie in aanmer king komt. Eerder had men zich daaromtrent moeten laten informeren, aldus mevrouw Van der Most, die tevens een aanval deed op het subsidiebeleid van de gemeente met name voor wat betreft het feit dat een mi nimale subsidie ten behoeve van het reclasseringswerk van de lijst was geschrapt, onder het mom dat dit niet „het plaatse lijk belang dienende zou zijn". Moeite had haar fraktie ook met de algemene verhoging reini gingsrechten en zij bepleitte een grotere differentiatie in deze be lasting, bij voorbeeld door het aantal emmers of de grootte Voor wat betreft de verhoging der diverse plaatselijke belastingen delen b. en w. mede dat de ver hoging der zwembad-tarieven met 30% waarschijnlijk niet Besloten werd tenslotte, dat het het zwembad in 1974 twee we ken eerder te sluiten dan in het afgelopen jaar. De mogelijkheid om te komen tot gehele over kapping van het zwembad blijft in ieder geval aanwezig. door de regering zal worden goedgekeurd. Een inkrimping van het dienstbetoon zal dan ook een onvermijdelijk gevolg zijn, om het exploitatietekort binnen de perken te houden. Overwogen wordt dan ook om hoofdstuk „subsidiebeleid" de begroting zal worden gelicht en dat dit een nader onderwerp van bestudering zal worden. Binnenkort is hierover een nota te verwachten van de VVD-frak- tie. Woubrugge Nadat alle pogingen gefaald hadden om een stuk grond te kopen, waar men een tennispark kon aanleggen, is het bestuur van de tennisvereniging S'70 afgetreden. Op een vergadering, die gehouden werd in hotel De Weeger, werd door de leden langdurig van gedachten gewisseld of men <feze afdeling van S'70 al dan niet zou opheffen. Tenslotte werd beslo ten op eigen initiatief de afdeling Tennis van S'70 te handhaven en alsnog pogingen in het werk te stellen om uit te zien naar een geschikt terrein. Men is daarbij zeker van de steun van het ge meentebestuur. bij wie een tennisbaan op de lijst van prioritei ten staat. In het nieuwe bestuur werden gekozen de heer L. Guit, voorzitter en de dames I. Bochove-Janssen en K. de Lange-Koen- ders. De belangstelling voor de afdeling tafeltennis van de sportvereni ging S'70 Is zeer groot. Tot nog toe hebben zich 35 personen als kandidaat-lid opgegeven. Op 31 januari zal in het Multifunctione le gebouw een oprichtingsvergadering worden gehouden voor deze tafeltennisvereniging, die eveneens een onderafdeling vormt van de sportvereniging S'70. Na noodkreet van burgemeester: 0SKOOP Wakker geworden door de noodkreet van Burgemeester G. W. baron van Dedem, heeft Wim Koelewijn de Boskoopse VVV onderdak geboden in het kantoor van het internationaal expeditie bedrijf annex reisbureau Copex, Rozenlaan 9, wara de informatrice José Binken én aan de toeristen èn aan de Boskopers het nodige zal ■G vertellen over het b jzondere vak boomweken en alles wat daarmee te maken heeft. t zullen komend seizoen rondleidingen over de kwekerijen en poldr- tochten per boot worden georgeniseerd. Voor een kleine vergoeding kunnen de bezoekers volop genieten van een paradijselijk sierteelge- fried het wijdse polderlandschap. Het ligt in de bedoeling vaste dagen te plannen voor de rondleidingen. Het is derhalve prettig, dat de Boskoopse WV kan besch kken over de zogenaamde ,,'spuit- loods" aan de Biezen. ocht Pluvius roet in het eten pooien, dan kunnen de bezoekers al daar droog en warm uitg:b..id een filmprogramma over de Bos koopse kwekerijen zien. Deze f'-nvertoningen zullen geschieden in "J samenwerking met da sticht Plant Propaganda Holland. r zijn dezer dagen dertig lec ling-informatrices, de een door de lan- deelijke VVV gegeven cursus vo'gen, op bezoek geweest in Boskoop. Deze lieftallige dames moeten r.u één week theorie praktische ken nis opdoen in alle elf provincies an Nederland. ROELOF ARENDSVEEN Op het adres Kerkweg 54 in een flat van de Arendshorst te Roelofarendsveen woont het diamanten bruidspaar Piet Loos en A. M. Loos-van der Meer. De bruidegom wordt donderdag 24 januari 84 jaar terwijl de bruid 82 lentes telt. Naast vreugde is hen ook het leed niet bespaard gebleven, hetgeen men kon opmaken uit de opmerking dat van de 11 kinderen er nog 6 In leven zijn. Overigens kunnen zij met 23 kleinkinderen en 11 achter kleinkinderen spreken van een rijk nageslacht. De bruidegom is in zijn jongere jaren altijd een verwoed liefhebber ge weest van de ijszeilsport. Heeft zich verdlenstelijh ge maakt voor de toneelvereni ging St. Pancratius, de kruis- ver. Wit-Gele Kruis, en is vele jaren dienstbaar geweest aan het jeugdwerk, n.L als patro naatsheer zoals dat in vroege re jaren heette. Piet Loos was ter plaatse een van de eerste bloemisten. Vandaar ook dat er bij kerkelijke feesten altijd een beroep op hem werd ge daan voor het versieren van de parochiekerk waarvoor de onkostennota dan met een .Jieel fijn pennetje" moest worden geschreven. Natuurlijk zal het diamanten feest niet onopgemerkt voorbij gaan. Op zondag 27 januari kan men van 15 tot 17 uur het bruids paar in de Arendshorst ko men gelukwensen. Op maan dag 28 januari wordt dan het feest gevierd in het dorpshuis „De Alk0burcht". HAZERSWOUDE —De PvdA-afdeling en het Aktiecentrum van de PPR uit Hazèrswou- de zullen over veertien dagen het gemeen teraadsverkiezingenprogramma publiceren. Beide progressieve partijen zullen elk met een eigen kandidatenlijst de verkiezingen ingaan, zoals al eerder werd gemeld, maar hebben wel besloten tot een programmati sche samenwerking. Lijsttrekker op de kandidatenlijst van de PPR, wtlke partij zoor het eerst meedoet aan de strijd om de dertien gemeente raadszetels, is de 31-jarige George Nieu- wendijk, onderwijzer aan de Pius Xschool in de Groenendijk, penningmeester van de gymnastiekvereniging Hou Vast, deel uit makend van de Sportraad Hazerswoude en onlangs door de Commissie Milieuhygiëne Hazerswoude aan de gemeenteraad voorge dragen als lid van deze commissie. De tien namen tellende lijst „herbergt" drie da mes: Ria ten Boske, Margriet de Boer (haar oom M. de Boer heeft thans voor de KVP zitting in de raad) en Mieke Ver meer. Op woensdag 30 januari beraadt de PPR zich over het voeren van propaganda voor Staten- en gemeenteraadsverkiezin gen. BOSKOOP Na rijp beraad heeft het r.k. parochiebestuur van Boskoop besloten aan de exploitatie van het verenigings gebouw aan de Rozenlaan een eind te maken. Bij de nieuw bouw van de kerk, die nu drie jaar geleden in gebruik is geno men werd ook een parochiezaal geprojecteerd die het gebruik van het verenigingsgebouw voor parochiële doeleinden moest op vangen. Deze parochiezaal blijkt voor pa rochiële aktiviteiten uitstekend geschikt te zijn. Het oude verenigingsgebouw, dat vanaf 1910 in eerste instantie dienst deed uitsluitend voor pa rochiële evenementen, werd la ter gebruikt als dansgelegenheid voor de Boskoopse jeugd, beurs hal, tentoonstellingen en derge lijke. Naast de nieuwe parochiezaal Is er ook het opvangcentrum voor de jeugd, „De Schouw" aan het Rijneveld, zodat dat vereni gingsgebouw langzaam maar zeker zijn functie verloor. Men heeft op allerlei manleren geprobeerd het gebouw voor de Boskoopse gemeenschap te be houden, echter zonder resultaat. Voor het parochiebestuur is het een onmogelijke zaak het ge bouw dat geheel gerenoveerd zou moeten worden nog langer te exploiteren. Bovendien is het niet duidelijk waarom een r.k. parochiebestuur een gebouw moet exploiteren, dat voor alge mene doeleinden wordt ge bruikt. Het bisdom Rotterdam waaronder Boskoop valt gaf na een inspec tie door deskundigen het advies het gebouw op korte doch rede lijke termijn te sluiten. Nadat ook de parochieraad werd ge hoord over een en ander werd als sluitingsdatum 30 juni 1974 vastgesteld. ALKEMADE De presentie gelden voor de Alkemadese raadsleden zijn per 1 januari jl. verhoogd. Voo een raads vergadering de leden nu 65 gulden en voor een commis sievergadering zal 48 gulden worden uitbetaald. Rijnstreek Uw mening Romeins schip „Heipalen bedreigen pronkstuk van Romeinse scheepsbouw". Zo luiden krantekoppen en zo luiden aankondigingen op de ra dio en t.v. Met grote veront waardiging nam ik kennis van deze zaak rond de Neeltje Jaco bs. Hoe is het mogelijk, dat men dit schip zomaar kan laten vergaan. Nederland dat zo rijk is aan kunst en historie heeft er geen geld voor. Het is gemakke lijk te zeggen jongens gooi dat gat maar dicht en laat dat schip van 20 eeuwen oud maar liggen". Maar moet dan nou? Kunnen wij als volk van Neder land niet de koppen bijeen ste ken en professor W. Glasbergen helpen? Er wordt toch al zoveel een be roep gedaan op onze beurs. We moeten de zaak samen aanpak ken zodat we straks kunnen zeggen, dat we er voor gezorgd hebben, dat de Neeltje Jacoba werd behouden. NASCHRIFT RF.DAKT1E: Bi/ de comité tot behoud van het Ro meinse schip in Zwammerdam zijn woral na de publikaties in de landelijke dagbladen en na de t.v.-oproep talloze toezeggin gen binnengekomen. Betrokke nen zijn momenteel bezig te on derhandelen over te nemen stappen. In het bijzonder uit het buitenland komen veel reacties op de verwikkelingen rond de Keeltje Jacoba. Zelfs in de New York Times en de Herald Tribu ne verschenen /berichten over de vondst. Het comité heeft goede hoop, dat het schip toch nog be houden kan blijven, al is er nog veel geld nodig: 250.000 gulden. Stortingen kunnen gedaan wor den op nr. 601878 van de Neder landse Middenstandsbank te Al phen aan den Rijn. ten name van het comité tot behoud van het Romeinse schip. Als het schip behouden blijft, zullen er open dagen georganiseerd wor den. Dit zal dan geschieden wanneer het schip op zijn gun stigst ligt. SIMONIS NAAR HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Rotterdams bisschop dr. A. J. Simonis komt op maandag 28 januari aan staande naar Hazerswoude. Hij komt tr op ullnoclginj van do parochieraad van de Engell«- waardersparnchie een inleiding houden over: Moeten we de Bij bel tegenwoordig anders ver staan dan vroeger? De bijeen komst wordt gehouden in het Michelshuis en begint om pre cies 20.00 uur. Gemeenlegroen in Boskoop is niet mooi BOSKOOP Donderdag 24 Ja nuari zal in Boskoop een ..groe ne" gemeenteraadsvergadering plaatsvinden. Daar zal, een openbare bespreking plaatsvin den over de gemeentelijke be plantingen door de plantsoenen dienst. Deze groenvoorziening, In het om zijn „groen" beroemde boom kwekersdorp. brengt nogal wat controverse mét zich mee. Voor vele boomkwekers Is de huidige landschappelijke aanplant een doorn in het oog en vindt men de eigen boomkwekerijproduk- ten in vele gevallen beter voor de „versiering" van de gemeen te. Over een en ander wordt door de dienst gemeentewerken een rap port uitgebracht, dat tevens ter bespreking zal worden voorge legd aan de raad. Burgerlijke Stand BOSKOOP Geboorten: Mnrl*kn, d vim A O. VerbelJ en H. H. vnn dor VV..If, steven, z. vnn J G. nijl*ma cn H J. Jannen, Robin, -z. vnn J C Ramp en K. M. L. Moering», Walter Monrten, z. van W. Hulzer n H. G. van Proosdij. Hendrik Wil Jem. z vnn J. vnn den Brink en J. A. de GoeIJnn, Gerrlb Anton, z vnn J. von den Brink cn J. A. do Goet> Overleden: T. Ouslcrom, oud 62 Jaar. Markten ROELOFARENDSVEEN Bloemen 21 Januari 1974 Anjer» 31G3. Ro zen Cornell". Cnrol 32—34, Ent her Ofarlm 5169, Belinda 52—63. Ilona «2-1,18. Sonln 71-95. Strelllzln 2.40, Forsythlatakcn :"J—-i« p. *t. Tron- rhry«anten 1,35—1.80, Idem Jnarrond 2.GO—2.75. Freeilu's 1XV-2.55. Ane monen 55-6",. Ntir<4*sen 70-1.35, Tulpen Apeldoorn Golden ApoL dorn Madame Spoor, Pink Supreme 1.75-2,40, AJInctln r.,0fi, Cnaslnl. Lus tige Wltvve. Preludium, v. d. Eer den. Ln Era nee, Pool Richter Tom my 1,35—165 Blcndu Prominence, Dlga. Micky Mouse. Golden Triumph, China Pink, Lucky Strike Dubbel go> z.io—z.30 per t EVEIUNG LE. Appelen I. P 17—20 Kroten gekookt 70. Boeren kool 7284. Witte kool 22—25. Prei 7589 Stoofsla 59-73. Spruiten A 83—90. B 79-81. C 69-72. Cnhmplg- non» 200—210. Uien 46—51. Witlof 130. Knolselderij 46-48. Sin zwoor 31 28. licht 18-28. Raapstelen U. Selderij 51-.'"4! Velling 21 Jan. Katwijk o.d. Rijn: Waxpern p. kJslAI 5.20-8 90, All 2 80-6.80, BI 7 30-11.80, Cl 5.20-5.60, CU 4 60-5.31"

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5