Bouw van complex be jaar den woningen in T romplaan-Oegstgees t Gem. Nieuwkoop gaat in verweer tegen Haagse eisen PPR-Hazerswoude wil iedereen laten meepraten Marcel van Dam opent 26 januari bejaardenflat Driehoorne Alphen rijn- en veenstreek Riolering heet hangijzer in raad Nieuwkoop Binnenkort start bouw brug over Rijn in Alphen KATWIJKS CORRESPONDENT VRIJDAG 18 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT OEGSTGEEST De Oegstgeesterraad gaf gisteren haar fiat aan de verandering van bestemming van een bouwterrein aan de M. H. Tromplaan. Het oorspronkelijk ge plande gymnastieklokaal zal in ieder geval op genoemde plaats niet gebouwd worden. Daarmede is de weg vrijgemaakt voor een plan dat in eerste instantie naar voren werd gebracht door de heer Van Veen (PC) om te komen tot de bouw van be jaardenwoningen. De heer Van Veen ver klaarde bijzonder verheugd te zijn dat men op dit punt dets wil realiseren. Bovendien is de ligging van bejaardenwoningen aan de M. H. Tromplaan zeer gunstig, aldus spreke1", namelijk in de nabijheid van het dienstverleningscentrum, een winkelcen trum en nabij de bushaltes. Naar aanleiding van een interview, gepubli ceerd in de Oegstgeester Courant, deelde de spreker voorts mede bijzonder veel reacties te hebben ontvangen en vandaar- uit pleitte hij dan ook voor inspraak van de ouderen, als de plannen vaste vorm be ginnen te krijgen. De heer Van Veen sprak voorts zijn „lichte" voorkeur uit voor de bouw van twee woonlagen! Burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga: „Wij zijn in ons voorstel uitgegaan van de meest eenvoudi ge stelling, namelijk éérst beslissen over het gymnastieklokaal. Pas daarna zullen wij het stedebouwkundig moeten gaan be kijken. De heer Briët. (WD) zag in het. voorstel méér dan het in werkelijkheid in hield. Zijn vrees dat men gelijk zou beslis sen wat voor type woningen het zouden worden bleek weggenomen te kunnen wor den. Met algemene stemmen ging men daarna akkoord. De Haarlemmertrekvaartweg, in vaktermen „teriaire weg nr. 6" voldoet niet aan de ei sen waaraan een tertiaire weg moet vol doen. Onderhandelingen en contacten over een toekomstige reconstructie van genoem de weg zijn er geweest met het gemeente bestuur van Leiden, en de heer Men ten die de exploitatie in handen heeft van de ont gronding van de, naastgelegen polder. Met het oog op de toekomstige recontructie is de gemeente overgegaan tot aankoop van grond van de exploitariemaatschappij „Voorhof-Warmond". De raad ging hier mede akkoord. De heer Van Veen: „Zijn er mogelijkheden dat dan de tertiaire weg nr. 6 wellicht de Provinciale weg nr. 6 kan worden." Voorzitter: ..Dat hopen wij van ganser harte." De presentiegelden voor de raadsleden wer den .verhoogd van 45 naar 65 gulden per bijgewoonde raadsvergadering. De heer Olivier (D'66) vond het niet helemaal juist. Zijn fractiegenote mevr. van Lookeren stemde als enige tegen. Ook mevrouw Gou verneur van Deene (KVP) voelde ge wezenlijke uitkering en dan belastingvrij" Het bijwonen van de vergaderingen van raadscommissies zal met 48 gulden 75 ge honoreerd worden. De heer Brit (VVD; vroeg aandacht voor de nota's van de Prov. Pan.Dienst Z.H.; De Rijksnote Ruimtelijke Ordening en die van de Plan. Dinesr omtrent „De Meerlanden". Het gaat hier om een toekomstige Amster damse overloop naar het zuiden, waarbij men angstwekkend dicht komt bij de grens van Zuid-Holland en dientengevolge de re gio Leiden c.q. Oegstgecst. Wethouder van der Voet (openbare werken) zegde toe dat hierover in de commissies mee te begin nen, uitvoerig van gedachten gewisseld gaat worden. Naar aanleiding van een actie gevoerd door de bewoners van „De Grünuerie" met be trekking tot uitbouw van hun woningen stelde de heer Olivier (D'66) vragen in hoeverre men was gevorderd omtrent eventuele herziening van het bestemmings plan. Het college heeft een' brief gezonden aan G.S. om het standnunt in deze te her zien. Het antwoord van G.S. werd „teleur stellend" genoemd, maar de stedebouw- kundige is thans met de brief aan het „opereren", waaruit blijkt dat men opti mistisch blijft. Voorstellen zijn, binnen niet al te lange termijn, te verwachten. OEGSTGEEST De heer Oli vier had in de vergadering van 18 december verzocht om de voorlichtingsbijeen komsten met de pers toe gankelijk te maken voor raadsleden. B. en W. van Oegstgeest heb- iben echter besloten aan dit verzoek geen gevolg te ge ven „aangezien hierdoor in feite een doublure ontstaat van de openbare raadsverga dering, waarin raadsleden, college van burgemeester en wethouders en pers ieder een eigen rol spelen. De huidige persconferenties dragen het karakter van een gesprek tussen pers en dagelijks be stuur van de gemeente. Bei de partijen treden als gelijke partners op, hetgeen het doel, waarvoor de conferen tie gehouden wordt, bevor dert. Door een doublure van een openbare raadsvergade ring te construeren, wordt juist aan het gelijkheidsbe ginsel te kort gedaan". De heer Olivier ging hier wel ■mede akkoord maar wilde toch een onderhoud imet het college, omdat hij vond dat in de verslaggeving niet al tijd recht werd gedaan aan de objectieve journalistiek en de fatsoenlijfeheidsnormen. De heer P. van Veen (PC): „Dit is een subjectief standpunt naar ik aanneem. Dergelijke bevindingen moeten met de redacteur persoonlijk worden opgenomen". Het ware juister geweest, als de heer Olivier man en paard had genoemd en zich niet in algemeenheid had uit gelaten. Nu kwam zijn ziens wijze terecht op de hoofden van alle aanwezige verslag gevers. In ieder geval trok het raadslid zijn uitlatingen in en verzocht tenslotte al leen om een gesprek met de voorzitter van de raad. NIEUWKOOP. De dagvaarding, welke door de heen Varn der Post en Smit uit Den Haag tegen de gemeente Nieuwkoop is uitgebracht, kwam ter discussie op de vergadering van de Nieuwkoopse Raad van gisteravond. Overeenkomstig het voor stel van b. en w. werd besloten dat tegen de ei sen, zoals gesteld door de beide heren, dn ver weer zal worden gegaan. De Raad was van me ning dat hier dan maar eens een terzake-kundigc zijn vonnis over moest vellen. In de hoop dat dit dan ook aan eert terzakekundige ter behandeling zou worden gegeven, en met de medede ling dat het hier meer om het spel dan om d{ knikkers gaat, werd verdere behandeling voor het Kantongerecht besloten. NIEUWKOOP In een maar wederom sluitende begroting en matig bezette aula van de op de uitleg daarvan, zoals ge- Ariëns-MAVO bracht de ge- steld in de aanbiedingsnota. meenteraad van Nieuwkoop het „eerste deel" van de uit twee delen bestaande serie „De Be- Biïna unaniem waren de fracties .groting 1974". De op handen zijnde gemeente raadsverkiezingen zullen niet vreemd zijn aan het feit dat de woordvoerder der diverse frac ties in fraaie bewoordingen en met volledige inzet aanvallen de den, meestal op details van de HAZERSWOUDE Het Aktiecen- trum Hazerswoude van de Poli tieke Partij Radikalen vindt dat er aan de democratisering in de gemeente nogal het een en an der schort. „Bij commissiever gaderingen van de raad mogen u en wij niet komen", en: „Bij raadsvergaderingen van de raad mogen u en wij alleen luis teren". Iedereen, menen de PPR-mensen, die bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen met een eigen lijst uitkomen en wat programma betreft gaan samenwerken met de PvdA, moet zoveel mogelijk kunnen meepraten en meebeslissen in het bestuur. Wil Hazerswoude centrum in het groene hart van Holland zijn, dan is, aldus de PPR, selectieve woningbouw geboden; huisves tingsproblemen van eigen inwo ners moeten worden opgelost. Goede woningen moeten ge handhaafd worden, waarbij wordt aangetekend dat oude woningen best goede huizen zijn. Bestaan de wijken moeten leefbaar ge houden worden. En wat dat be treft wijzen de PPR-mensen, die gisteravond vergaderden, naar de Groenendijk, de buurt schap die in Hazerswoude nog wel eens „een uitstervende wijk" of „de blinde darm van de gemeente" wordt genoemd. De radikalen vragen zich af of bij noodzakelijke nieuwbouw het niet aanbevelenswaard zou zijn nieuwe woonvormen een kans te geven. De ruilverkaveling Rijnstreek- Zuid plus de snelweg, die wel licht het polderland gaat door snijden (parallel met de spoor lijn Utrecht-Leiden), samen zijn naar de mening van de PPR gelijk aan industrie. „Liever een dubbel spoor en een station voor Hazerswoude", meent het aktiecentrum. Wat de ruilverka veling aangaat kan men zich dan nog afvragen of deze in het belang van de groenfunctie is en van de boeren. Op het gebied van welzijn wordt, volgens de leden van het aktie centrum van de PPR, in Ha zerswoude keihard naast en te gen elkaar gewerkt. Er wordt gesteld dat iedere club, groepe ring en organisatie meer activi teiten wil ontplooien. „We ont dekken meer en meer dat wel zijn meer is dan welvaart, die staat uit een bepaald aantal goederen. Dat is mooi. Maar hoe bevorderen, we de welzijns belangen?" Betere samenwer king?, aldus het aktiecentrum, maar de sportraad en sporstich- ting dan? „Eén mooie r grotendeels gemiste kans. De bevoegdheden en d'ebelangstel- ling zijn te- gering", aldus de PPR, die het laten werken wijkraden erg belangrijk rindt. het milieu, onderwijs en contac- tacten met de ontwikkelingsge bieden en bijvoorbeeld zijn on der meer andere zaken, die de leden van het centrum ter harte \LPHEN AAN DEN RIJN Het serviceflatge bouw „De Driehoorne" in Alphen zal op 26 ja nuari door staatssecretaris Marcel van Dam offi cieel worden geopend. De bejaardenflat bevat 300 woningen voor zelfstandige bejaarden, onderver deeld in 27 eenkamer, 277 tweekamer en 6 drie kamerappartementen. Een deel van het gebouw Is op 15 november van het afgelopen jaar al ln gebruik genomen. Het mammoet-gebouw, dat 18 miljoen gulden heeft gekost, ligt aan de Uranus- straat 34 in de wijk Ridderveld. let complex is voorzien van de meest moderne ap paratuur. Naast de woningen is er een ontvangst hal mt garderobe en algemene toiletten. Aan grenzend hieraan zijn de administratie- en be stuurskamer, alsmede een postboxenruimte gesi tueerd. Aan de bwoners worden bovendien facili- 'V, teiten geboden als: Ruime recreatiezaal met aan- u trekkelijke ontspanningsmogelijkheden; een bi- ibliotheek, kapsalon, pedicure, wasserette, keuken |met diepvriesmaaltijden. supermarkt, aula of be- zinningsruimte. Voorts zijn er ruimten voor een maatschappelijk werkster fysiotherapeut en bank instellingen. Aan de zuidzijde is een recreatie zaal en een terras, waarlangs een vijver is ge graven. Rondom de gebouwen zijn in ruime mate beplanting en gazons aangebracht. Een parkeer accommodatie voorziet in de behoefte voor ca. 100 auto's. Er zijn personen- en goederen-liften. Alles functioneel en speciaal geschikt voor men sen van „de derde leeftijd" (65 Vöor de stichting van dit „paleis" vonden de eerste besprekingen met het architectenbureau plaats ln augustus 1970: de aanbesteding was in april 1971, aanvang »-ouw in juni 1971; volgens bestek zou den 600 werkbare dagen nodig zijn; de opleve ring vond reeds medio november 1973 plaats i.p.v. medio 1974. dus zeven maanden binnen de planning, ondanks de drie maanden stagnatie die men ondervond vanwege de slechte bodemge steldheid: het openbaar vervoer passeert op zeer korte afstand het complex. Voor de geschetste algemene ruimten, ingebracht ten dienste van het open bejaard-nwerk, heeft het Ministerie van C.R.M. de vereiste faciliteiten toegezegd. NOORDWIJKERHOUT De uitvoering van het Kernplan-Noordwijkerhout zal in 1974 in het middelpunt van de belangstelling staan. In de aanbiedingsnota van de begrotingen voor 1974 hebben b. en w raad medegedeeld, dat de onderhandelingen over de aankoop van het complex „De Landbouw" in 1974 aan de orde komen (foto onder). In hetzelfde kader staat de afbraak van het oude pand Havenstraat 36, eens de onderwijzerswoning van de openbare lagere school, thans bewoond door de heer J. van der Slot (foto boven). Het woonhuis dateert van rond 18S0 en zodra de heer Van der Slot andere woonruimte heeft, zal de woning, waar ook jarenlang de afdeling sociale en maatschappelijke zaken van de secreta rie onderdak vond. worden afgebroken. Het parkeerterrein zal daarmede niet onaanzienlijk worden uit gebreid. Het terreinencomplex van „De Landbouw" beslaat de gehele ruimte tussen de Havenstraat, Dorpsstraat en Hoogstraat. Het complex heeft smalle uitgangen op al deze wegen. De aankoop van het complex geeft de mogelijkheid om van het centrum van het dorp een gezellig winkelcentrum te maken. Bevoorrading van de winkels kan dan vanuit de achterzijde geschieden. Peuterspeelzaal Hazerswonde- Zuid HAZERSWOUDE In de wijk Zuid, nabij de begraafplaats én de zuiveringsinstallatie in Ha- zerswoude-dorp, zou, zo heeft wethouder P.A.Th, v.d. Werf medegedeeld, plaats zijn voor de bouw van een peuterspeel zaal. Nu vindt deze peuterspeel zaal een onderkomen in het voormalige raadhuis. Het be stuur van Pippeloentje, de naam van de peuterspeelzaal, zou van gemeentewege financiële steun kunnen verkrijgen, mits de zaak professioneel wordt ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de firma De Jong in het Alphense Ridderveld is van nacht ingebroken. Twee Rot terdammers konden worden aangehouden. TER AAR Het programma van het zaterdagvoetbalver eniging TAW te Ter Aar ziet er als volgt uit: TAW 1—RVC 1 aanvang 14.30 uur, terrein Aardam West. RCL 4—TAW 2 aanvang 15.00 uur, vertrek vanaf het nieu we sportcomplex in Aard- am-West 14.00 uur. Woubrug- ge 3—TAW 3, aanvang 15.00 uur. vertrek per bus om 14.00 uur vanaf het sport complex Aardam-West. TAW 4Woubrugge 4, aan vang 14.30 uur terrein Korte- raar. Rijnsburgse Boys —TAW A 1, aanvang 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. SASSENHEIM Te Dor- dreecht werd, op verzoek van de politie te Sassenheim, aangehouden de 32-jarige J.S., die verdacht werd in de nacht van 8 op 9 oktober '73 te Sassenheim bij een schaapswerf ee" hete lucht- kachel, een gascomfoor en een geyser (totale waarde 2000) te hebben ontvreemd. ZOETERWOUDE Voor het eerst in dit seizoen organi seert de supportersclub van SJZ een bingo-avond in het clubhuis op Hasbroek. Lief hebbers kunnen daar mor gen, zaterdag, vanaf 8 uur terecht, maar ook later op de avond kan men zich aan sluiten. •van mening dat er nog onvol doende aandacht wordt besteed aan de realisering van een rio lerings-systeem langs de oever van de plas. Motieven die daar bij een rol spelen zijn de ver ontreinigingen, welke ook in het Nieuwkoopse plassengebied door de directe lozingen, onrustba rende vormen Namens de KVP/AR/CHU werd het woord gevoerd door de Heer Juurlink (KVP) die tijdens zijn betoog mededeelde dat er hard aan gewerkt wordt om bij de op handen zijnde gemeenteraads verkiezingen met een Ghristelij- Progressief Zoeterwoude kiest bestuur ZOETERWOUDE - De nieuwe politieke groepering „Prolgres- sief Zoeterwoude", die in okto ber van het vorige jaar werd opgericht, gaat dinsdagavond in Ons Huis een definitief toestuur kiezen. Het voorlopige bestuur 'bestaat uit Arnold Aerts, Piet Janson, Cees Straver, Frans Booij en Nico d. Akker. Zij stellen zich ver kiesbaar. Er zal ook verslag worden gedaan vanuit de werk groepen Onderwijs/CRM, Plano logie en Financiën, welke reeds enige maanden actief zijn. Voorts bestaat er gelegenheid tot vragen stellen. De vragen zullen na de pauze worden beant woord. Progressief Zoeterwoude wil een samn-werkingsverband zijn van de vijf landelijke pro- gressieve partijen, die alle min of meer denken in de geest van Keerpunt '72. Deze partijen zijn (momenteel niet vertegenwoor digd in de gemeenteraad men is dan ook voornemens aan de gemeenteraadsverkiezin gen te gaan deelnemen. Een H. v. d. Vlekltert nu politiechef in Voorschoten VOOSCHOTEN Tot jroepscom- mandant van de rijkspolitie groep Voorschoten '\i benoemd de adjudant der rijkspolitie H. van der Vlekkert. De nieuwe groepscommandant is al enige jaren werkzaam in Voorschoten als waarnemend groepscom mandant in de rang van opper wachtmeester. In oktober be reikte de adjudant J. de Feyter de pensioengerechtigde leeftijd en sedert die tijd was er een vacature. De heer Van der Vlekkert kent Voorschoten en zijn benoeming lag in de lijn der verwachtin gen. De officiële installatie zal plaats vinden op donderdag 24 januari. Mj Industriewijk Middelweg in Hazerswoude? HAZERSWOUDE Tijdens d laatst gehouden vergadering van de leden van de KVP, ARP en CHU uit Hazerswoude werl de suggestie aangedragen dal van gemeentewege een indu« ftriewjjijo zou mc-tten ^«rdea gecreëerd am de plaatselijk! bedrijven in de gelegenheid ti stellen de expansiezucht te kun nen botvieren. Op de begrotingszitting hebben de confessionelen deze wens bij b. en w. kenbaar gemaakt en ge suggereerd eens de mogelijk heid daartoe te onderzoeken in de buurt van de Middelweg, e weg die de Voorweg met de Ho- geveenseweg verbindt. Het col lege heeft toegezegd in elk ge val te onderzoeken of er onder de plaatselijke industrie van Hazerswoude-dorp, evenals hij de andere bedrijven, belangstel- lang bestaat voor zo'n „indu striewijkje". ALPEN AAN DEN RIJN Het ligt in de bedoeling om begin dit jaar een aanvang te maken met de bouw van de nieuwe brug over de Oude Rijn in het verlengde van de Prins Bernhardlaan en de reconstructie van het deel van de Prins Bernhardlaan gelegen tussen de Emmalaan en de Anna van Burenlaan in Alphen. In dit plan is de Prins Bernhardlaan aangegeven als een tweebaans stadautoweg voorzie van een volledig conflictvrije verkeerslichten- regeling over de gehele route. Hierdoor wordt voor alle weggebruikers en in het bijzonder voor de kwetsbare verkeersgroepen, zoals fietsers en voetgangers een sterk verbeterde verkeerssituatie verkregen. Teneinde de bewoners van dè Witte de Withstraat, de Pieter Florisz- straat een deel van de Zoutmanstraat aan de hand van tekeningen over deze plannen nader te informeren zal op 23 januari 1974 een voorlichtingsavond worden gehouden om 19.30 uur in de Opstandings- kerk aan de Prinses Marijkestraat 69 in Alphen aan den Rijn. GEVRAAGD EEN Wij denken aan een enthousiiaste man of vrouw met belangstelling voor zijn of haar plaatselijke gemeen schap, liefst ook met enige kontakten met plaatselijke verenigingen of instellingen; aan iemand, die in staat is om voor een binnenkort in Katwijk verschijnende periodiek met regelmaat leuk plaatselijk nieuws te verzorgen. De geschikte man of vrouw zal de werk zaamheden van correspondent ongetwijfeld aantrek kelijk vinden, ook al door de daaruit voortvloeiende kontakten. Hoofdredactie Velthuys Hamberg B.V. Hoofdstraat 76, Hillegom.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6