Nieuwkoop wil dat milieuvervuilers rekening betalen DE WEIPOORT HEEFT EIGEN KLEUTERSCHOOL Matige prijzen voor bolbloemen in Roelofarendsveen Plannen voor tennispark in Woubrugge voorlopig van de baan stad en randgemeenten in „Filmhuis" Greenway-theater Zondag afscheid pastoor Hoo^inade Toekomst molentje Dekker H'wonde onzeker OOK Wat u moet weten PAGINA 5 DINSDAG 15 JANUARI 1974 LE1DSE COURANT NIEUWKOOP B. en W. van Nieuwkoop zijn van plan om tot de laatste krachten door te knokken om tweemaal een bedrag van 125 gulden van twee Hagenaars los te krijgen. Gemeentewerken hebben namelijk enkele aan het duo behorende milieuvervuilende objecten verwijderd waarvoor nu eindelijk maar eens de rekening moet worden betaald. De Haagse heren weigeren dit echter om dat zij zich van de orins geen kwaad weten en hebben daarom de gemeente Nieuwkoop voor de kantonrechter van Alphen gedagvaard. In 1971 werd door de gemeente geconstateerd, dat op de lapjes grond achter de rk-kerk in Noorden "ongewenste en onaanvaardbare" recreatieve ontwikkelingen aan de gang waren. Onmiddellijk zijn toen series brieven verzonden aan de eigena ren, waarin erop werd gewezen, dat recreatie en zeker het bouwen van allerhande zaken op deze grond ten strengste verboden was. Vooral omdat het hier om een natuurgebied gaat, was de gang van zaken een doorn in het beherende gemeen teoog. Na herhaald schrijven kwam er nog geen verbete ring in de situatie. De Hagenaars L. van der Post en A. P. Smit lieten het er bewust bij zit ten. In opdracht van L. en W. zijn vervolgens alle ongewenste objecten door gemeentewerken weggehaald. De boel werd geïnventariseerd en vervolgens opgeslagen waarne de kosten van de "operatie" bij debetrokkenen in rekening wer den gebracht. Na bêtaling zouden de goederen weer kunnen worden opgehaald. Verwijderd wer den o.a. palets, tegels, houtafval, vlonders, een bank en een tafel. Toen de heren de rekening niet wilden betalen zijn de kosten via een deurwaarder door middel van een dwangbevel ingevorderd. Maar hiertegen kwam het tweetal in verzet. Zij kozen de weg van de kantonrechter, hetgeen tot gevolg had dat de gemeente is gedagvaard. De gemeente is er zich van bewust, dat het om slechts kleine bedragen gaat maar als nu niet wordt opgetreden dan zijn de consequenties niet te overzien aldus B. en W. De raad zal tijdens de vergadering van 17 januari beslissen of de gemeente Nieuwkoop al dan niet aan het rechtsgeding zal deelnemen. WOUBRUGGE De afdeling ten- Thans heeft het gemeentebestuur nis van de sportvereniging S'70 uit Woubrugge heeft sinds de le denvergadering van 21 juni 1973 niets meer van zich laten horen. De leden is medegedeeld, dat de situatie met betrekking tot de realisatie van een tennispark langs de Kerkweg via besluiten van de provinciale autoriteiten de mist zijn ingegaan. Maar het gemeentebestuur heeft deson danks zich veel moeite getroost Op donderdag 17 januari wordt om een-nog gunstiger gelegen daartoe een ledenvergadering perceel grond te verwerven. gehouden om half negen in ho- Een en ander zou nog al wat tel De Weeger, waarbij de leden tijd vergen, gezien de delicate voro de kueze komen öf de af- onderhandelingen over grond- deling tennis te ontbinden óf na- transacties. dere initiatieven te ontplooien. laten weten, dat alle pogingen zijn mislukt en dat men het ook daar voorlopig niet realiseer baar acht. Hoofd- en afdelings bestuur hebben zich over een en ander beraden en achten het iet verantwoord dit project op gen kracht door te zetten ge ien de zeer grote financiële consequenties. VOORSCHOTEN De gemeente heeft zich aangesloten bij de Stichting Haags Filmhuis i.o. Filmhuis laat zien wat er op het gebied aan filmkunst meer ge presteerd wordt dan gewoonlijk in de bioscoop komt. Films, die men anders niet gemakkelijk te zien krijgt, omdat zij voor com mercieel verantwoorde bio- scoopexploitatei niet aantrekke lijk zijn. Tussen de gemeente Voorschoten en het plaatselijk Greenway- Theater is overeengekomen dat de films van de Stichting Haags Filmhuis in dat theater ver toond zullen worden, voorlopig iedere derde donderdag van de maand. Gestart wordt donder dagavond om 8 uur met een se- lektie uit het m 1972 in Zagreb gehouden tekenfestival. Jaren lang, in het bijzonder gedurende de zestiger jaren bewees Za- greb-film een zeer interessante en vindingrijke tekenfilmstudio te zijn in Europa. Een keuze van ongeveer 15 films, die op het festival in 1972 ge toond werden, zullen donderdag avond in Voorschoten te zien zijn. De toegangsprijs is uiterst laag gehouden en bedraagt maar 2,50 per persoon, terwijl be jaarden en C.J.P.-houders extra Interessante avond van de Vrouwenbeweging VOORHOUT Voor een goedge vulde zaal demonstreerde mevr. MatthIJsen van Conimex-Ingre- dlënten vrijdag op een fantasti sche wijze een Mlhoen-schotel in 30 minuten. Alle dames wer den In de gelegenheid gesteld om deze schotel te proeven, wat uiteraard bijzonder in de smaak viel. Verder kreeg men een onverdui- delijk overzicht -.an wat men zoals met nasi- en bamikruiden en tal van andere ingediënten kan doen. korting krijgen. De volgende reeds vastgestelde data zijn 21 februari, 21 maart, 18 april en 16 mei. Het Greenway-theater is in de Schoolstraat te Voorschoten. Er was eens ALPHEN AAN DEN RIJN - Er was eens een huis in Al phen. Het stond aan de Van Boetzelaarstraat 45 en was van een modeontwerpster. Het huis stond echter in de weg. De gemeente had de grond namelijk nodig voor winkelbebouwing. De ge meente bood 160.000 gulden voor het huis doch de ont werpster zei nee. Maar de winkelbouwer, een zekere Bredero, was bang dat zijn bouwplannen zouden stagne ren en kwam daarom tussen beide. De meneer bood de gemeente aan het huis te ko pen, waarna de meneer het weer doorverkocht aan de gemeente voor....160.000 gul den. De prijs, die de meneer aan de ontwerpster had be taald lag echter beduidend hoger dan die 160.000 gulden. Maar de bouw kon doorgaan en de meneer, de gemeente en de ontwerpster waren te vreden. WARMOND De verbouwing van het voormalige seminarie tot Verpleeghuis Mariënhaven gaat gesta dig door. Vanaf de Herenweg ziet men de laatste tijd aan het eind van de laan naar Mariënhaven een torentje wat in de steigers staat. Dat torentje is op de voorgrond gekomen, nu het z.g. proffenhuis (ge bouwd in 1897) is afgebroken. Dit torentje met de bijbehorende gevel is al te zien op platen uit 1821 (dit torentje of in elk geval een dergelijk torentje). Het is het uitgangspunt geweest van de hele restau ratie van het oude seminarie, wat de laatste jaren toen het philosophicum nog nie gebouwd was het „theologicum" heette. Achter die oude gevel en dat torentje bevindt zich de grote kapel van het semina rie, die op den duur weer de eigenlijke kapel van Mariënhaven gaat worden. Ter linkerzijde van de hoofdingang van Mariënhaven ziet men het eerste gedeelte van de gehele buitenrestauratie. ZOETERWOUDE Op feestelij ke wijze is gistermorgen de één- klassige kleuterschool in de Weipoort, als dependance van de „Zonnegaarde", in gebruik genomen. Wegens ruimtegebrek waren de kinderen van de Wei poort reeds enige tijd gehuisvest in de voormalige Graalhuis. Mede door de zachte winter en de snelle bouw door Panagro is hieraan nu een einde gekomen. De kinderen werden vanaf de hoek Nieuweweg-Weipoortseweg secretaris Wingelaar i per huifkar van de Haflo-mane- ge, met wethouder P. d. Jong op de bok, naar de school ge bracht, welke eji plaats heeft gekregen aan het begin van het Lange Kerkpad. Hier werden zij, met hun leidster mej. Ge- rerds, verwelkomd met erebo- gen door de kinderen van de twee andere klassen van de „Zonnegaarde". Burgemeester Detmers, wethouder De Jong en ge tuige van dit feestelijk gebeuren dat, uiteraard, ook werd meege maakt door de heer J. F. v. Leeuwen en mevr. Mulder-Jon ker, resp. voorzitter en secreta resse van de Stichting r.k. scho len tot wier bestand de school gaat behoren. Burgemeester Detmers verrichtte de officiële openingsdaad, het doorknippen van een lint, wat door vele moe ders met foto- en zelfs filmap paratuur werd vastgelegd. Jaarvergadering plattelands vrouwen van Rijnsaterwoude LEIMUIDEN De afdeling Rijn- saterwoude/Leimuiden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt morgen avond om 19.30 uur de jaarver gadering in Het Spant. Aan de orde komen de verschil lende jaarverslagen en de be stuursverkiezing. Aftredend en niet-herkiesbaar is mevrouw Fokker. In plaats van mevrouw Bonder moet een nieuw be stuurslid gekozen worden. Met het oog op het snelgroeiende le dental is voorts besloten het be stuur met een dame uit te brei den. Als kandidaat bestuursle den. Als kandidaat bestuursle den worden voorgesteld me vrouw Bouma-Smids, mevrouw E. M. W. Iddink-De Jong en mevrouw H. H. Mol-Schuil. Na de pauze komt de komende Rijnstreekdag aan de orde. HOOGMADE Pastoor Van Vugt zal aanstaande zondag, 20 januari, de Hoogmadese paro chie O.L.V. Geboorte verlaten. Op uitdrukkelijk verzoek van de pastoor zal zijn afscheid rustig en zonder enige ophef plaatsvin den. Ter afsluiting van zijn werk in Hoogmade is zaterdagavond 19 januari om 19 uur een jongeren mis met begeleiding van een combo. Zondagmorgen om 11 u, ds een plechtige hoogmis. Die zelfde dag is er 's middags om 15 uur in huize v. d. Ploeg gele genheid om persoonlijk afscheid te nemen. De pastoor gaat zich in Heiloo vestigen. Schermclub Leiderdorp in oprichting LEIDERDORP De heer L. J. Kruidenier, Laan van Ouderzorg 265, wil een schermvereniging oprichten. De wethouder van sportzaken, mevr. E. W. Tich- ler-Moerman, is namens de ge meente bereid om te steunen bij de oprichting en eventueel de helpende hand te bieden voor oefenruimte. Als schermleraar is de heer J. Schoelink, Vogellaan 31 te Lei derdrop, aangetrokken. Heeft men belangstelling? Stuurt u dan een berichtje naar eerder genoemd adres of bel nr. 93804. Het oprichtingsbestuur wil gaarna zo spoedig mogelijk een oprich tingsvergadering uitschrijven, dus heeft men interesse, dan zo spoedig mogelijk melden. HAZERSWOUDE Het hout zaagmolentje Dekker, genoemd naar de ontwerper, In de Ha- zerswoudse Dorpsstraat (oost), nabij de ambtswoning van de burgemeester, zal moeten ver dwijnen. Een door de gemeenteraad vast gesteld bestemmingsplan voor het dorpscentrum wil dat nu eenmaal. Zaak is dat er nogal wat „maars" kleven aan de verplaatsing van dit molentje op een schuur van de dienst ge meentewerken. Monumenten zorg bijvoorbeeld voelt weinig (lees: niets) voor verplaatsing. En er zijn in de kringen van b. en w. én gemeenteraad al stem men opgegaan om het molentje maar helemaal te laten verdwij nen. Ir. A. Kamphuis van de ARP heeft een lans gebroken om dc molen te conserveren, net zolang totdat er een ge schikte plek voor Is gevonden. En VVD-er K. Dekker wil geld zien om dit plan te realiseren. Voorlopig blijft In Hazerswou- de-dorp de vraag bij menigeen bestaan: Wat gaat er nu met het molentje gebeuren? Oudere „dorpers'" vinden het overigens een onverteerbare zaak dat de Dekker-houtzaagmolen gaat ver dwijnen. r LEIDEN Hengelsportvereni ging HSV viste in de Witte Singel. De vangst was rede lijk. Uitslag: 1 Laterveer sr. 1725 gr., 28 stuks, 2. A. Does burg 1410 gr. 26 st., 3. J. v.d. Linden 1315 gr., 19 st., 4. P. Bontje 1250 gr. 20 st., 5. C. Arnoldus jr. 1150 gr. 18 st., 6. K. Laterveer 1100 gr, 21 st. I. Arnoldus 875 gr., 13 st. 8. B. Laterveer 850 gr, 17 st. H. Montanus 575 gr, 10 st. 10. G.C. Bontje 425 gr, 5 st. LEIDEN In verband met verbouwingswerkzaamhe den aan het Bureau Huisves ting, Hooigracht 79, zal het bureau behalve vandaag ook morgen en overmorgen ge sloten zijn voor het publiek. Op deze dagen kan men bij het bureau uitsluitend te recht voor de afgifte van huisvestingsvergunningen (na oproep). Voor dringende zaken kan men het bureau telefonisch bereiken onder de nummers 24184 en 32527. LEIDEN Het trio van Louis van Dijk zal, als alles goed gaat, nu op 27 januari in het Rijnlands Lyceum spelen. Eigenlijk zou het concert zondag jl. hebben plaatsge vonden maar Louis van Dijk kwam toen niet opdagen waardoor 300 mensen „onbe- luisterder" zake naar huis terugkeerden. Vanzelfspre kend blijven de kaartjes van afgelopen zondag geldig. NIEUWKOOP - De gemeente raad van Nieuwkoop verga dert 17 januari. De aanvang is om 20 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De nieuwe gemeentegids voor 1974 van Alphen aan den Rijn is uit. Het werkje wordt uitgereikt aan alle nieu we inwoners van de gemeen te. Bovendien is het binnen kort in de boekhandel ver krijgbaar. De prijs is 3,40. WOUBRUGGE Op vrijdag 18 januari wordt in het Oude Raedthuys een interkerkelij ke gebedsdienst gehouden voor de eenheid van do christenen, waaraan mede werking verlenen de drie plaatselijke protestantse geestelijken en pater Sassen van Yselt. Vanvang 7.30 uur. HAZERSWOUDE In de pe riode van 11 tot en met 22 februari wordt in Hazerswou- de de gelegenheid geboden tot het inleveren van restan ten van bestrijdingsmidde len. Op werkdagen, tussen 9.00 en 12.00 en tussen 14.00 en 16.00 uur, kan men deze restanten, indien mogelijk in de originele verpakking en verpakt in een dichtgebonden plastic zak, kwijt in de kel der van het gemeentehuis ol bij de firma Windhorst aan Voorweg 14a. HAZERSWOUDE - De toneel- groep Michael uit Hazers- woude— Rijndijk gaat zich, na een lange rustperiode, weer op de planken wagen. Op zaterdag 26 januari, om 20.00 uur, gaat in het Groe- nendijks parochiehuis het doek op voor „Sil de strand jutter" van Cor Bruin. De regie berust bij Dirk Wesse- lingh. Toegangsprijs: 3.50. SASSENHEIM Afgelopen weekeind werd weer in do Sas8enhelmse Antoniusschool ingebroken. Een radio en 60 gulden werden ontvreemd. LEIDERDORP De Neder landse Christen Vrouwen bond afdeling Leiderdorp verzorgt op woensdag 16 ja nuari a.s. in de Scheppings- kerk om 20.00 uur een lezing over Milieuzorg. ROELOFARENDSVEEN Voor lopig zijn het weer de bolgewas sen die in ruime mate de aan dacht vragen. Enerzijds is men blij dat men tot nog toe ge spaard is gebleven voor winter se temperaturen mit sneeuw en ijs, maar anderzljdj is het toch ook zo dat het zachtere klimaat zorgde voor een versnelde groei. Hierdoor is er dan ook sprake van een reeds vrij grote aanvoer van tulpen en narcis sen. Zelfs kan men stellen dat alle belangrijke handelssoorten en kleuren alweer aanwezig ZJJO. SASSENHEIM Volgende week dinsdag neemt ..juffrouw Truus'' afscheid van de kleuterschool „De Hummelhoek'' aan de Hoojdslraal in In Sassenheim waar zij ruim anderhalf jaar voor de klas heeft gestaan. In totaal gaf zij bijna vijf jaar les in het Sassenheimse kleuteronder wijs waarvan de eerste jaren op de kleuterschool „Kooirakkertjes"Op de foto mevrouw Van Amsterdam tussen een deel van haar kroost. Bij een autobusbotsing bij Mar del Plata in Argentinië zijn 16 mensen o mhet leven gekomen en meer dan 20 zwaar gewond. Oorzaak van het ongeluk was een klapband van een van de bussen. opz'cht is januari gelijk aan voorgaande jaren n.l. de bolgewassen verhoudingsge wijs met andere bloemen soorten slechts matig in prijs worden Bij de freesia's lopen zowel prijs gewaardeerd. Narcissen zijn zelfs goedkoop te noemen, met alleen voor een extra kwaliteit Golden Harvest een meer aan vaardbare prijs. Overigens z jn tulpen als Paul Richter, Lustige Wi:we, Pink Trcphy, W'nten gold, Tommy, Hoangho etc. nu zelfs voor een krtppe beurs we' betaalbaar te noemen. Iets be ter in de markt I ggen Ape' doorn, CassinWonderhnd. M cky Mouse, Pre t nence, Ma dam Spoor etc. irissen 'jn prak'sch u t het ve ngbeeld verdwenen. Nog s eeds Is ei aanvoer van chrysanten van de normale cultuur in hoofdzaak dan troschrysan en. Voor de jaarrondchrysanten trokken de prijzen iets aan. als kwaliteit nogal uiteen. Over het algemeen is de prijs echter wel redelijk te noemen. De aan voer van importbloemen zoals Anemonen, Anjers, M mosa etc z jn u'teraard eveneens concur rerend voor de bloemcnpr'jzen Vooral voor de prijs voor de atv jers u t e'gen produkt'e is dit u'teraard gevoelg, al kan niet on k-nd worden dat het juist ln een periode s da' de e'gen pro- dvk' - bepaald n et omvangrijk is. B j de rozen is de energiebe- sparng merkbaar, daar veel kassen nu koud staan. Het aan bod vai rozen 's daarom aan de ma', ge kant. Vermelden w:j nog da d? jearemzet over 1973 aan „E.M.M.-Roelofarendsveen" was 21.789.767.09 tegen 20.803.859,09 in 1972. Bijna een miljoen hoger dus.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5