„In dit vak moét je jezelf goed vinden Jan van Es haalt geen melk meer op TON BECKERS (28) NIEUWE DIRIGENT LEIDS KAMERKOOR stad en streeknieuws Bekende verschijning verdwijnt uit Zoeterwouds dorpsbeeld Mannequin-oplcidster-in-spé: ll 'aa MÊiÊÊMÊÊMÊtammmwÊÊHMÊm Goedkoop zwemmen voor bejaarden in Leidschendam Politiek café nu ook in Leiderdorp BLIJF BLIJ RIJDEN (...en zuinig!) PAGINA 4 DINSDAG 15 JANUARI 1974 LLIDSE COURANT ZOETERWOUDE Het zal nog even moeten wennen maar het is onherroepe lijk: Jan van Es haalt geen melk meer op bij de Zoeterwoudse boeren. 33 jaar lang deed hij dat, soms onder de moeilijkste omstandigheden maar al tijd met een zonnig hu meur. Zo was hij vele ja ren zeven dagen in de week een bekende ver schijning in het dorps beeld. Daar is vorige week een einde aan gekomen. De concentraties van bedrijven heeft ook de melkfabrieken niet onberoerd gelaten. Aanvankelijk ging melk voor verwerking naar De Sierkan aan de Herenstraat, maar deze is reeds lang ver dwenen, waarna De Landbouw aan de Morssingel in de Sleutel stad de plaats van aflevering werd. Ook hier is vorige week de produktie gestaakt en over gebracht naar Menken in Was senaar. Dat betekende het eind van het contract dat de heer J. C. v. d. Salm, de werkgever van de heer Van Es, had voor het ophalen van de melk. Het dienstverband dateert reeds van 1936 en in 1940 begon Jan van Es met het melkvervoer. In de eerste jaren gebeurde dat met paard- en- wagen. Geen si necure, zeker in de winterdag en, temeer daar de jaren '40-'45 behalve door de oorlogsellende ook werden gekenmerkt door strenge winters. „Wat heb ik toen een kou geleden", herin nert Jan van Es zich. Dat gaf ook veel overlast met het scherp zetten van het paard wat veel moeite had met de hoge bruggetjes welke het dorpsbeeld toen nog sierden. Dan werd er snel een deksel van een melk bus voor de wielen gelegd om verder terug glijden van de wa gen te voorkomen. Na de oorlog werd het paard vervangen door een tractor die in de winterdag een overkapping kreeg om de bestuurder wat tegen de ele menten te beschermen. Aan dat alles is een einde geko men. Van Es vergewist zich wel dat het een hele verandering zal geven in zijn leven maar hij treurt er niet om. „Ik ben de laatste jaren een paar keer ziek geweest en dan voel je dat het De onregelmatigheid viel toch niet meer zo gemakkelijk gaat." Als je nog drie jaar van je pensioen af bent is dat niet zo verwonderlijk. Zijn vrouw vindt het helemaal best want het zal beslist meer regelmaat brengen in haar huishouden. ters nog wel mee want dan werd alleen 's morgens melk opgehaald. In de zomermaanden gebeurde dat ook 's avonds en dat hield in dat haar man dan pas om half tien aan de warme hap toe was. De jeugd zal Jan v. Es missen, want voor hen was er altijd wel een plaatsje op de tractor of tussen de melkbussen en de sensatie van een retourtje Zóe- terwoude-Leiden met bezoek aan de melkinrichting ging van generatie op generatie. VOORSCHOTEN Vanaf eind januari of begin februari zal Leiden een mannequinschool rijk zijn. Deze wordt geves tigd in het huis van Tine Carpentier (zelf mannequin van professie) in het Voor- schotense Noord-Hofland. De leerlingen zullen in 3 maan den worden klaargestoomd voor de wereld van confec tiemagazijnen en couturiers en vooral de mooie kleren. Er wordt lesgegeven in „lo pen" (een vakterm, waar mee het grootste deel van het werk van mannequins waar de modeshow bezoeker mee te maken krijgt, wordt omschreven), uiterlijke ver ging („Heel summier. Ik ben geen schoonheidsspecialis te"), zegt Tine Carpentier en etiquette. „Maar het belangrijkste vind ik toch wel het zelfvertrou wen. Een mannequin moet weten dat ze goed is anders kan ze wel inpakken", zegt Tine, die zelf bepaald niet van zelfvertrouwen gespeend Is. „Dat was vroeger wel heel anders. Vaak ging ik met knikkende knieën de planken op. Maar na verloop van tijd leer je wel van je af te bijten. Er zijn van die ou dere mannequins die altijd het beste voor zichzelf willen om te showen. In het begin ben je timide, later raak je wel gehard". De leerlingen van Tine, die zelf door een beroemde Fin se mannequin opgeleid werd. zullen van haar in ieder ge val de nodige aanwijzingen krijgen, zodat ze niet onvoor bereid komen te staan te genover de haat en nijd in de modewereld. „Ik zal ieder geval goed gaan selecteren Niet iedereen kan bij mij worden toegelaten", zegt de mannequin-opleidster-in spé. Dat schijnt bij vele manne- quinscholen in Nederland wel anders te zijn. Daar worden maar meisjes aangenomen terwijl men weet dat ze als mannequin geen toekomst hebben. Tine Carpentier: „Het is natuurlijk eenvoudig om meisjes op te leiden, maar wanneer je weet dat ze als mannequin geen schijn van kans hebben, is het gewoon niet eerlijk ze de op leiding wel te laten volgen. Het cursusgeld bedraagt 90,- net dat schijnt snel terug verdiend te zijn. „Een goede mannequin verdient al gauw 200,- per show. Maar daar moet dan ook heel hard voor gewerkt worden". Het „lo pen" is vaak meer een klein topje van een ijsberg. Wat niet aan de oppervlakte komt zijn de zenuwen van het snel verkleden en het toch klaar te spelen om er goed uit te zien. Dat tracht ik mijn leerlingen ook bij te brengen. Dat ze weten hoe hun haar moet zitten, ver zorgd maar toch ook aan de andere kant gemakkelijk (snel verkleden). Zelf loopt Tine Carpentier (27) niet meer zo veel. Zij heeft een zoontje van anderhalf, waardoor zij meer aan huis gebonden is. „Toen ik door kreeg dat er in Leiden geen enkele mannequin-opleiding was leek het me wel leuk daarmee te beginnen, want alleen in huis zitten is ook maar niks". Vooralsnog maakt haar man geen bezwaar tegen de plan nen van Tine. „Hij heeft het altijd erg leuk gevonden dat ik dit werk deed". Wanneer zij na verloop van tijd erg veel aanmeldingen voor haar school krijgt wil Tine Car pentier echter wel uit gaan kijken naar een gebouw in Leiden. De cursisten van Tine hoeven niet bang te zijn dat zij na de opleiding brodeloos zullen blijven. ,Ik kan ze natuurlijk niet verzekeren dat ik wat vind, maar wanneer er rela ties van mij naar manne quins vragen, zal ik natuur lijk altijd „de mijne" aanbe velen". Die relaties zijn meestal eige naren van modezaken, die periodiek modeshows geven. „De grootste wens van elke mannequin is te lopen bij bijvoorbeeld Holdhaus. Maar dat is één kliek daar kom je ontzetend moeilijk bij". Elke zichzelf respecterende mannequin loopt het liefste in het modernste van het modernste (vandaar die voor liefde voor couturiers) wat dat betreft zal Tine wel een uitzondering zijn. „Vooral wanneer ik thuis ben, loop ik het liefste in een spijkerbroek met een tee-shirtje". Maar aan de andere kant kon ze vooral in het begin de nei ging niet onderdrukken, alles te kopen waar ze zin in had. „Dat gaat op een gegeven mo ment wel over. Vaak kan het dan niet meer". Ziet Tine zichzelf en haar toe komstige leerlingen niet als gebruiksmiddelen van een consumptiemaatschappij of als smaakmaaksters hier- hiervan? „Je lijkt mijn va der wel. Nee helemaal niet. Ik vind het gewoon ijn om die dingen te dragen, al kan ik ze vaak zelf niet kopen. Het lijkt me heel natuurlijk voor een vrouw lsze er mooi uit wil zien. Bovendien heb je uit de eerste hand wat mode wordt, hiernaar kun je je garderobe inrichten. Voor al jonge meisjes zijn daar erg op gesteld. Wie het eens proberen wil kan mij altijd bellen om meer Inlichtin gen". Electriciteits- tariefwijziging in Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten heeft langs besloten tot wijziging de electriciteitstarieven met gang van 1 januari 1974, het geen onder andere een tariefs verhoging met gemiddeld 4 pro cent ten gevolge had. Het aantal uren waarin op werk dagen electriciteit tegen een verlaagd tarief - het zogenaam de nachtstroomtarief - kan wor den betrokken, is hierin belang rijk gewijzigd. Voor 1 januari werd geleverd tegen nacht stroomtarief gedurende het ge hele jaar van 23.00 tot 7.00 en bovendien in de maanden fe bruari t/m oktober van 7.00 tot 15.00 uur. In de nieuwe regeling is dat geworden van 23.00 tot 7.00 uur en van 11.30 tot 14.30 uur gedurende het gehele jaar. Ongewijzigd blijft de bepaling, dat op zaterdag en zondag over energie tegen nachtstroomprijs kan worden beschikt. Fotodagen in Legermuseum LEIDEN Het Legermuseum „Generaal Hoefer" houdt op za terdag 26 januari en 2 februari „open dag" voor amateurfoto grafen. Zij zijn de enigen die op deze dagen toegang hebben tot het museum. Aan deze fotodagen is ook een wedstrijd verbonden. Om mee te kunnen dingen naar een prijs dient men in de loop van fe bruari de naar eigen inzicht beste zwart wit foto, kleurenfo to, dia en negatieven op te stu ren naar het Legermuseum, Pesthuislaan 7 in Leiden. Inlich tingen over deze dagen zijn te krijgen bij het Legermuseum te lefoon 01710-34241. LEIDSCHENDAM In het Leidschendamse jongeren centrum Sater aan de Konin gin Julianaweg wordt zater dag een spaanse avond ge houden waaraan het duo „Los Embajadores" mee werkt. Aanvang 20 uur. SASSENHEIM Vijf automo bilisten liepen tegen een pro ces-verbaal aan op de Sas- senheimse Parklaan, waar de politie gistermorgen snel heid controleerde. De maxi mum-overtreder reed 73 km/uur. VALKENBURG De NCVB- afdeling Valkenburg houdt morgen een veigadering in de hervormde kerkzaal, aan vang 19.45 uur. Kandidaatno taris Boon zal spreken over wettelijk en testamentair erf recht. LEIDSCHENDAM Op verzoek van de Stichting Bejaardenwerk Leidschendam heeft de commis sie van beheer van het sport centrum „De Fluit" de tarieven voor het zwembad voor 65-plus- sers verlaagd. Vanaf 1 januari is de toegangs prijs 1 gulden 20 per keer. Rustige uren zijn maandags van 9 uur 30 tot 10 uur 30 en 's mid dags van half twee tot vier uur. In principe is het mogelijk op die uren aan een beperkte groep zwemonderricht te geven. Be langstellenden kunnen zich op geven bij het Dienstencentrum Duivenvoorde, tel. 7744. Voor de dam- en schaakclub kan men zich opgeven op vrijdag middag tussen 2 en 5 uur als de leden in het Dienstencentrum bijeenkomen of telefonisch bij de secretaris, nr. 4679. Een Voorburgse dame heeft zich verder bereid verklaard aan Voorburgse en Leidschendamse ouderen die slecht kunnen horen op maandagmiddag een cursus je te geven in lip-lezen. Hier voor kan men zich per brief kaart aanmelden bij het Dien stencentrum, Duivenvoorde 262, Leidschendam. Kosten zijn er niet aan verbonden. Blindenbonden bijeen in zaal Zuiderkwartier LEIDEN De drie samenwer kende blindenbonden zullen za terdag 19 januari, aanvang 2 uur in de zaal van de speeltuin vereniging „Zuiderkwartier" (Anjelierstraat, Tuinstadwijk) te Leiden de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar houden. Het zal weer gezellig worden met o.a. sjoelen, kaarten, bijpraten etc. Het lokaal is te bereiken met de •buslijnen 13, 14, 40, 41, 42, 46. welke stoppen halte Petruskerk, Lammeschansweg te Leiden, dan Koninginnelaan (brede laan schuin tegenover Petruskerk inslaan, eerste zijstraat links en den weer eerste zijstraat links). Bij vervoerS'moei 1 ijkheden tijdig bellen 01710-34266, 01710-26017 of 01710-92879. LEIDERDORP In de dancing van Wik van den Wijngaard aan de Hoo dstraat wordt a.s. don derdag voor het eerst een poli tiek café gehouden. Het initia tief hiertoe is uitgegaan van vertegenwoordigers van alle Leiderdorpse politieke partijen. Het ligt in de bedoeling in de toe komst vertegenwoordigers van eerste en tweede kamer, provin ciale staten vakorganisaties en uit sociaal-maatschappelijk werk uit te nodigen. De fre quentie waarmee het café ge opend zal zijn, zal afhangen van de belangstelling van de Leider- dorpse bevolking. Aanstaande woensdag is het politiek café vanaf half negen geopend. Dan zal er een korte gedachtenwisse- ling zijn over wat er in de toe komst moet gaan gebeuren. Eventuele wensen ten aanzien van sprekers kunnen dan aan de structuurcommissie worden kenbaar gemaakt. Zuinigheid hoeft niet ten koste te gaan Vy>van autoplezier. Er zijn immers veel Fiats. In alle opzichten de meest economische auto's (ook qua waardevastheid) om Mi. te blijven rijden. Fiat 500R de aller goedkoopste Fiat 126 net iets leuker een oude bekende nog steeds zeer geliefd Fiat 600L Fiat 850D Fiat 127 A 112 Fiat 128 zuinig en vlot rijdend zuinig en toont meer nog iets ruimer Benzineverbruik variërend van i liter op 20 km tot I liter op 14,9 km bij een snelheid van 80 km/u. excl.B.T.W. incl. B.T.W. f4.258,- f 4-939." f 5-834." f 5.017,- f5.865,- f6.845,- f 7.238,- f 7-977,- f 5-029." f-i-325.- f 5-°5®>- f5-9°'. f6.240,- f6.877,- Prijzen af Born. up.Leonard Lang b.v., Stadhouderskade 113, AmsterdamTelefoon (020) 73 08 67 LEIDEN Het Leldse Kamer koor heeft In de persoon van de heer Ton Beckers de opvolger gevonden voor de vertrokken di rigent Huub Kerstens. Oorspron kelijk zou de heer Beckers slechts tijdelijke invaller zijn maar aangezien dirigent Ker stens voor onbepaalde tijd in het buitenland orkestdirectie zal gaan studeren hij kreeg hier voor een beurs heeft men besloten Ton Beckers vast In dienst te nemen. Ton Beckers. 28 jaar, studeerde aan het Kon. conservatorium te Den Haag aanvankelijk viool. Later werd dat koor/orkestdi rectie o.l.v. Frans Moonen en Louis Stotijn. Hij is thans behal ve voor het Leids Kamerkoor werkzaam als dirigent in Den Haag, Rijswijk en Rotterdam. Bovendien is hij als muziekthe- rapeut werkzaam in Den Haag aan het psychiatrisch dagzie kenhuis van de Schröder v. d. Kolkstichting. Bij het Leids Ka merkoor kan hij zijn intensieve barokstudie, die hij onder ande- authentiek mogelijke Johannes re volgde bij Frans Brüggen en Passion van J. S. Bach. Verder Kees Otten, waarmaken. Op wil hij zoveel mogelijk authen- zijn repertoirelijst voor het trfeke instrumenten bij de con- LKK staat als belangrijkste certen van het LKK inschake- keus de uitvoering van een zo len. Verloting LeicUcliendam LEIDSCHENDAM Op de nummers 78, 351, 646, 1073, 1584 en 1881 van de verloting voor de kerstboomverbranding zijn de rondvluchten boven Leidschendam gevallen. Ca deaubonnen van 7 gulden vijftig vielen op de nrs. 68. 309. 449, 695, 703, 983, 1223, 1465, 1708 en 1771 en die van Vijf gujden op de nrs. 121. 203. 441, 536, 601, 697, 990, 1041, 1193, 1273, 1425, 1630, 1717 en 1886. Prijswinnaars moeten zich in verbinding stel len met de afdeling jeugdzaken van de gemeentesecretarie. (ADVERTENTIE) HANOMAG efficiënt transport HENSCHEL Thans met een vernieuwd en verder uitgebreid leveringsprogramma. Automobielbedrijf ADRI MULDER N.V. Rijnsburgerweg 86b, RIJNSBURG. Tel. 01718-13468 Leidse agenda DINSDAG 15 JANUARI: Snouck Hurgronjehuis, lezing over erfelijkheid bij de mens, 20.00 Lorentzhof, Artiestenpalet o.l.v. Victor Conselman, Lorentzhof 1, 20.15 uur. Petruszaaltje, bijeenkomst katho liek vrouwengilde, 20.00 uur. Café De Twee Spieghels, optreden van tenor-saxofonist Bobby Jo nes, Nieuwstraat 11, 21.00 uur. WOENSDAG 16 JANUARI: Rijnlands Lyceum, „Hoera we le ven nog", cabaret, 20.15 uur. LTS, Haagweg, cursus „Meubel en woning stofferen", 20.00 uur. DONDERDAG 17 JANUARI: Trefpunt Eikenlaan, lezingen over „Occultisme, primitief bijgeloof" en „Middel of groter bewust wording", Eikenaaln Leider dorp, 20.00 uur. Vooraf opgave bij K O. ZATERDAG 19 JANUARI: Excursie Kon. Ned. Natuurhistori sche Ver. naar de Kennemer- duinen, vertrek 9.15 uur met de trein naar Haarlem Anthonius Clubhuis, feestavond Franciscusschool, 20.00 uur. Burgerlijke Stand G. Vuijk, Mark Johan. z.v. H. J. Sanderson en G de Grutter. Jeroen. - Dijkstra. B T. M. Oostdi Sehuitemaker ei Harco, z.v. F. T. Bakx. van Zeist l.. Krijn, z.v. K. G. Duijn. Dool. Leonie Paullnt. van Hoevell en R. A. van Dapperen, (verleden: H. de Sitter. 7 jaar. G. Dulser. 78 Jaar. B. J. Hazenberg. 77 jaar. C. Melet. 0 Jaar, E. L. van Hall. 7 jaar. P. M. Zonneveld. 76 jaar, G. Smittenaar 79 Jaar. G. Kok 56 jaar. W. G. J Verburg 69 jaar. M. H. Rozeboom 72 jaar. M Planje 81 jaar. R. H de Vries 68 jaar Pol. L. C. Nleuwenburg en H M. van Went, L. J. Reedijk en M. van Dorp. B. R M. Ouwerkerk en J. W. Hegnauer, R. H. M. de Benjamin, z.v. C. J. Brouw. Haasnoot, Robert, z.v. R. Plers en C. W. E. Ket, Sara. d.v. J. C. van der Weerd en K. E. Caulfleld, Ge- rardlna, d.v. C. J. Barnhoorn en H. S. van Delden. Mirjam, d.v. J. de Vries en B. Durleux, Josln-a, Corne lia, d.v. H. H. Teljeur en L. Du- rieux; Patrick Michel, z.v. L. J. Hooljmans en J. J. Kreuger, Alexander, z.v. L. Versteeg en A. M. van Beelen. ïetrouwd: A. Tatje en A. Rhijnsbur- ger, D. Oechles en A. H. van- Dui venvoorden. L. Guijt en W. Noort, P. van Vliet enG. L. de Haan. (verleden: M. Slootweg echtgenote Wijziging busroutes LEIDEN In verband met de tijdelijke afsluiting van de Zijl singel zijn bepaalde busdiensten nogal ingrijpend gewijzigd. Het is daarom wel nuttig deze wijzi gingen nog eens te publiceren. lijn 33: Medusastraat - rechtsaf He rensingel - linksaf Oude Heren gracht - rechtsaf Verversbrug - Lan ge Gracht - linksaf Pelikaanstraat Hooigracht en verder normaal. De halten Trompstraat en Ir. Drlessen- straat zijn tijdelijk vervallen. Er is een tijdelijke halte geplaatst op da Hooigracht. Lijn 14: Hooigracht - Pelikaanstraat :chtsaf Lange Grcht Trompstraat zijn tijdelijk vervallen. Er ls een halte geplaatst op de Hooigracht. Lijn 15: Richting Leiderdorp. Ko0re- vaarstraat - Catrljnestraat - Oran jeboomstraat - St. JorLssteeg - Hooi gracht - Pelikaanstraat - rechtsaf Lange Gracht - Verversbrug - rechts af Oude Herengracht - linksaf Ha ven - Lage Rijndijk enz. De halten Levendaal - Kraalerstraat Plantage eii Trompstraat zijn tijde lijk vervallen. Er zijn tijdelijke ha'- tes geplaatst op de St. Jorissteeg en Hooigracht. Lijn 15: Richting Morskwartler. Lage Rijndijk - rechtsaf Herensingel - >e halten Trompstraat - Plantage - Kraalerstraat en Koorevaarstraat zijn tijdelijk vervallen. Er zljn^ tij- Markten Injers 26 41. Rozen 27 82. litzia 2.10 2.40. Forsythiatal 35 54, Geplozen chrysanten 31 MNarcissen 70 1,35, Tulpen Apeldoorn 1,45 1.90. Paul Richter 1,25 1,40. Cas* sinl 1.40 1.65. Preludium. Lustige Wltwe. Pink Trophy, Tommy 1.10 - 1.40. Christmas Gold, Hoangho, De- meter. Wlntergoid. Christmas Mar vel i 4o i,60. Wonderland. Promi nence- Micky Mouse. Suloher Cloud. Madam Spoor 1,65 1.90 per bos Katwijk a/d Rijn: waspeen p. kist: A I 6.30 10.-: A II 3.30 7.90; B I 5.10 9.40: C I 3.60 4.C0: C II 3.20 4.70: breekpeen p. kist: 1 25 1.50: uien p. kist: 8.00 12.50: boerenkool 8 55: groene kool 54; rode kool 8 14: spruiten 26 59: selderie 11 18: prei 98 Aanvoer waspeen: 130.000 kg. Leiden In een bericht over de aktie „Redt Ameland" is helaas het adres weggevallen waarnaar eventuele bezwaar schriften gestuurd kunnen worden. Dit is: Gedeputeer de Staten van Friesland, Provinciehuis te Leeuwar den. LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp van K. en start met drie cursussen, te weten macrame, wandkleden en yoga. Er zullen verder twee lezingen worden gege ven over occultisme. Dat ge beurt op 17 en 31 januari in 't Trefpunt, Eikenlaan 12a. LEIDERDORP Morgen avond om 20 uur worden in de wandelgangen van de Scheppingskerk in Leider dorp prijzen uitgereikt voor de OC-actie 1973. Als extra wo^dt een reis voor twee personen naar het Grieks« Rhodos venloot.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4