Subsidieregeling voor Leidschendams jeugdwerk er door Eigen „home" BS Leiden Vicaris Berkhof ten strijde tegen supermarkteigenaar Bekerloting B.S. Leiden Leidschendam behandelt naar „bevindvan zaken KOMMISSIE GAAT „DE ZAAK DAEY OU WENS" NADER ONDERZOEKEN stad en streeknieuws Mini-volleybal nu ook in Valkenburg PAGINA 4 WOENSDAG 9 JANUARI 1974 -v: LE1DSE COURANT eergisteravond de nieuwe subsi dieregeling voor Jeugd- en jon gerenwerk en jeugdsport aange nomen. Van KVP-zijde werd het voorstel gedaan de behandeling nog eenmaal uit te stellen. Mr. dr. P. de Waart (KVP) zei dat het uitstel van de vorige verga dering, toen de stemmen staak ten, „interessante brieven" had den opgeleverd. Het interessan te school in wijzigingen die door de Sportgeme^schap waren voorgesteld. Met 10 stemmen voor en 11 tegen werd het voor van het voorstel kwam WD-er drs. A.J. Kruithof met een amendement dat met de zelfde stemverhouding werd aangenomen. Het betrof het voornaamste bezwaar van de sportverenigingen tegen den geen bezwaar tegen het voorstel van de VVD-er de com missie ad hoe te laten voortbe staan als een soort commissie van bijstand. Het raadslid meende dat in de ♦oekomst dan beter bijgestuurd Kan worden en ingegaan op de wensen van de sportverenigingen. „volwaardige" boekhouding die Hoewel de wethouder van sportza- Uw mening Redt Ameland Door de huidige energiecrisis zijn er belangengroepen, die menen dat bepaalde gebieden rijk aan natuurschoon opgeofferd moeten worden ter winning van aard gas. Ook Ameland valt hieron der. Onder Ameland zit nog geen tiende gedeelte aan aard gas van wat zich onder het con tinentale plat bevindt. Door hier niet te gaan boren snijdt o i. het mes aan twee kanten: 1. We bewaren ons schaarse na tuurschoon. 2. We bewaren dit aardgas voor tijden van werkelijke nood. Spreekt U dit aan, dan kunt U het best recht uit Uw hart een briefje schrijven. In deze brief moet in ieder geval staan: 1. Uw naam en adres. 2. De dagtekening. 3. De zin: ik maak bezwaar tegen het opnemen van de mogelijk heid tot gaswinning in het be stemmingsplan Gemeente Ame land Buitengebied (natuurge bied). 4. De reden waarom U bezwaar hebt 5. Uw handtekening. Uw bezwaarschrift moet voor 17 januari op bovenvermeld adres ingestuurd zijn. Verdere inlich tingen kunt U krijgen bij de Landelijke Vereniging tot Be- houd van de Waddenzee. Harlin-j gen. tel. 05178-5541. V. Ringel berg A. Blink Leidschendamse bevolking wordt in 1974 tot staan gebracht LEIDSCHENDAM De bevol king van Leidschendam is in 1973 met ongeveer 300 inwoners teruggelopen. Dit deelde burge meester Kolfschoten mee in zijn nieuwjaarsrede. Hij verwachtte dat deze teruggang zal verande ren wanneer de 700 wooneenhe den in zuid en de 100 flatwonin gen voor bejaarden in Duiven voorde gereed zullen zijn. Ook verwachtte hij dat het vertrek afgeremd zal worden door de maatregelen van beperking van energie door het woon-werkver- keer. Hoe de energiemoeilijkheden voor de gemeente er zullen uitzien kon de heer Kolfschoten Diet zeggen. Wel is duidelijk dat er geen korting zal worden toege past op de uitkering uit het ge meentefonds maar op de finan- cienngsbedragen. Tenslotte memoreerde de burge meester „de vrij rustige" jaar wisseling, die volgens hem te danken was aan het openstellen van de jeugdsociëteiten. De bur gemeester zei te willen bevorde ren dat vuurwerk voortaan al leen op oudejaarsmiddag kan worden gekocht. Dit in verband met een incident in de oude jaarsnacht op het sluisbruggen en het Damplein. bij de gemeente voor subsidie moet worden ingediend. De be groting zal nu ««leen voor de subsidiabele kosten behoeven te worden ingediend. Verder zou de bepaling moeten vervallen dat de administratie zo moet worden ingericht dat op eenvou dige wijze een overzicht kon worden verkregen van bezittin gen, vorderingen en schulden. Burgemeester en wethouders had- Leidse bioscopen REX ..De pornoklller" 18 Jr. dae 19.00 en 21.15 uur klndermat: „Plppl zet de boel op stelten" dag 14 .90 uur nachtv: ..Josephine "n meisje 4.15. 16.30. 19.00 Leidse agenda 9 JANUARI: Rijksherbarium. Sehelpenkade 6. Jaar •gaderlng -_j_gj_gggjg^|j| Raad voor MI- vergaderlng, 15.30 Stadhuis, kamer 204, Commissie Eco nomische Zaken. Lakenhal. Nleuwjaarsyergaderlng Ka ken, de heer Bunnik in laatste instantie voorstemde, is hij het in het geheel niet eens met de nieuwe regeling. Als slotwoord voor de stemming zei de heer Bunnik dat de verenigingen een minimale inspraak hadden ge- ZOETERWOUDE/LEIDEN Gistermiddag is de heer J. Th. Witte, maatschappelijk werker verbonden aan Huize De Weipoort, gehuldigd in I 2015 had. „De commissie heeft acht verband met het feit dat hij 25 jaar werkzaam is in de zwakzinnigenzorg waarvan de laatste 5 jaar in dienst van de Stichting Gemiva. De G^eJ^uu|ltheater Voorschoten- maanden kunnen werken en de ^eer witte is inmiddels 70 jaar geworden maar nog steeds aktief. Hij kreeg koninklijk goud opgespeld door de Leidse burgemeester Vis en stadhuis, kamer CM. commissie verenigingen zijn twee maal directeur drs. G. P. Arts prees de verdiensten van de heer Witte die ook nog werd toegezongen door een koor van het personeel. Hem even gehoord om binnen enkele weken te beslissen." den diverse attenties overhandigd. de Financiën 16.30 i 111 JANUARI: Jazz-zolder Hot Hous 55 naar bevind van zaken hande len". Met deze wat cryptische zin sloot burgemeester Kolfscho ten eergisteravond een debatje af over de twee luifels die tegen de voorschriften van de bouw verordening in zijn aangebracht aan de achterzijde van twee wo ningen aan de Prins Bernhard- D'6( had in het voorstel het ad- commissie gemist. Burgemeester Kolfschoten „Zijn de professoren Lucas en van Kranendonk van de wel standscommissie naar die twee luifels komen kijken", vroeg het raadslid. Zij was van mening dat de bouwvoorschriften moes ten worden gewijzigd. „De be- i dat de voorschriften door de raad zijn vastgesteld en dat het colle ge op grond van de voorschrif ten moet handelen. „Als de raad van het bestemmingsplan afwijkt zal de burgemeester ei genlijk schorsing van het raads besluit moeten vragen maar dat ben ik in ieder geval beslist niet van plan", zei de heer Kolfscho ten waarna bovenstaande zin volgde. De raadsleden keken el kaar eens aan t-n de burgemees ter liet de hamer vallen. De be roepsschriften waren dus afge wezen maar het college zal „naar bevind van zaken" han delen. VALKENBURG AI veertig kin- worden van „De Valken". Het deren tussen 9 en 12 jaar heb- inschrijfgeld bedraagt 1,25 en ben zich bij de Valken opgege- blijven volleyballen en lid te ven voor het mini-volleybal. Bij de contributie 3 per maand, wijze van proef zijn zij afgelo- Al geruime tijd leefde bij de afde- Lustrumreünie I Oude Vierde". 15.45-22.00 uur. Koordstudlo, tentoonstelling Will Aggelen. pen zaterdag in het Dorpshuls begonnen de eerste partijtjes te spelen. Tot en met 2 februari is het mini-volleybal gratis en zon der enige verplichting. Daarna zal aan de kinderen gevraagd worden of ze zin hebben om te ling volleybal van de sportver eniging „De Valken" de wens om de jeugd kennis te laten ma ken met deze dynamische sport. Het is een van de weinige spor ten die tot op hoge leeftijd kan worden beoefend. LEIDEN - Na LKV De Spartaan en Docos tafeltennis heeft nu ook BS Leiden zijn onderkomen gevonden in het voormalige Minnehuis. Door de welwillende medewerking van de Sportstich ting kan de succesvolle basket- supporters de kantine delen met balvereniging nu beschikken vele andere clubs, zodat van over een eigen home, wat nlm- een bepaalde sfeer of gemeen- mer gevonden kon worden in de plaats geen sprake kon zijn. Vijf Meihal. Daar immers moesten de BS Lelden-leden en In het gebouw aan de Kaarsema- Kapper Bosman, de voorzitter van de supportersvereniging, feliciteert de heer Menken met de opening van het nieuwe clublokaal van BS Leiden. kerssteeg heeft BS nu gekregen wat het wenste, namelijk een lo kaal waar allerlei activiteiten ontwikkeld kunnen worden. Voorzitter Ton Menken was er duidelijk mee in zijn schik. Voor een aantal genodigden en supporters uitte hij zijn blijd schap, door ondermeer te zeg gen. dat „BS Leiden alweer een stap in de gcede richting heeft gedaan". Hij wilde hier mee afrekenen met het gegeven als zou alleen de Heren I be langrijk zijn. Hij hoopte dat juist dit nieuwe clublokaal de band in de vereniging onderling, juist zou versterken. In het vooruitzicht stelde hij reeds contact- en kaartavonden, ter wijl de voorzitter ook van me ning was dat deze gelegenheid open moest staan voor sprekers cq gespreksavonden. „De bedoe ling is niet om er een kroeg van te maken" aldus, de heer Men ken. De heer Biegstraten. voor zitter van de Sportstichting, me moreerde het geweldige werk dat de leden van BS verricht hadden. Namens de Sportstich ting toonde hij zich verheugd, dat hij juist deze club aan een onderkomen had kunnen helpen. Als laatste spreker op deze in formele opening trad de heer Bosman op, de voorzitter van de supportersvereniging. Mid dels uitgebreide beeldspraak be nadrukte hij het belang van een eigen clubhuis, dat open zou staan voor iedereen die BS een goed hart toedroeg. Hij hoopte, dat de .kleine blaadjes' niet ver waarloosd zouden worden. Ten slotte werden nadat de spelers van het eerste te*m gearriveerd waren, Bob Heuts en zijn vrouw in het zonnetje gezet. Kapper Bosman reikte de prijzen uit, maar werd door de captain op zijn beurt verrast met enkele flessen geestrijk vocht, dat hem namens het team werd aangebo den. Kortom het werd nog een gezellige avond, zodat het nieu we home van BS Leiden nog heel wat belooft voor de toe komst. Raad Sassenheim legt profiel voor aan Vrolijk SASSENHEIM Gisteravond vond de eerste bespreking plaat? van de wethouders, ge meentesecretaris en de fractie voorzitters van de raad i.v.m. de burgemeestersvacature. Hoewel er in de komende dagen nog onderling beraad zal plaats hebben van de fracties, zal ge tracht worden om bij het ko mende bezoek van commissaris Mr. Vrolijk, volgende week dins dagavond tot een gemeenschap pelijk standpunt te komen aan gaande de profielschets van de te benoemen burgemeester. ZOETERWOUDE De paro chieraad komt morgen, don derdagavond, om 8 uur bij een in het zaaltje van de Christs Dienaarkerk. De vergadering is openbaar. D agenda vermeldt o.m. evailua- tie van de Kestvieringen, be spreking van het informatie blad, jaaroverzicht van het parochiële leven, bespreking van het informatieblad en verslagen van resp. de werk groepen, commissie eerste communie en commissie pa rochieavond. ZOETERWOUDE De K.P..T. organiseert vrijdag de twee de competitieavond van kla ver- en kruisjassen in Don Bosco. Inschrijving vanaf half acht, start om 8 uur. SASSENHEIM Gistermorgen circa half acht wilde de be stuurder van een personen wagen, een 40-jarige plaats genoot, op de Hoofdstraat bij de Oude Post, op de rijbaan draaien waarbij hij sterk naar rechts uitweek om de bocht te kunnen nemen.Op dat moment kwam een mo torrijder vanachter oprijden zodat een flinke botsing ont stond. De motorfiets werd totaal vernield, maar de be rijder bleef ongedeerd. LEIDEN B en W hebben giste- ren besloten een kommissie sa men te stellen, die een nader onderzoek gaat verrichten naar het intern en extern functione ren van de directeur van de Groenoordhal, de heer T. C. Daey Ouwens. De wethouder van Economische Zaken, de heer Lijten. zal het voorzitter schap van de kommissie op zich nemen. De verdere samenstel ling Is nog niet bekend, aange zien de aangezochte leden nog niet over hun deelname hebben kunnen beslissen. De kommissie zal binnen 6 weken verslag moeten uitbrengen. Zoals bekend is de heer Daey Ou wens met verlof gestuurd door het college van B en W nadat er een nota was verschenen over de exploitatiemogelijkhe den van het restaurantgedeelte van de Groenoordhal. Deze nota, die geheim is, werd sa mengesteld door een werkgroep bestaande uit raadsleden ambtsnaren. Tijdens het onder zoek waren er een aantal vn gen gerezen naar aanleidm van een aantal conflictsituaties, die zich bij de dienst voor de Groenoordhal hebben voorge daan. Onder meer betreft het hier een kontrovers tussen de heer Daey Ouwens on de heer I. Milikan, exploitant van hst res taurant bij ds Groenoordhal. Uitslagen schaak wedstrijden Roelofarendsveen - De uitslagen van de 14e en 15e ronde ivan de onderlinge competitie van de schaakclub „Utile Dulci" waren als volgt: Olierook—Nieuwint '6fa Boon—Olierook 01; Venne—Nieuwint 1—0; Schrama —Bouwmeester 1—0; Schrama —Jan v.d. Meer V4Vè; van Leur—van Rijn fa> Ganze- vles—Van Leur \'2fa Ganze- vles—I. Hoogenboom 1—0: Har v.d. Meer—P. Olijerhoek 0—1; Har v.d. Meer—Ton Olijerhoek 01; A. v.d. AardtL. v.d. Rijdt 01; v.d. RijdtTon Bak ker 1—0; Ton Bakker—Jos v.d. Aart 0—1; Angele de Bruijn— Jes v.d. Aart 01; Bert Verhoef —Jos v.d. Aart 1—0; Bert Ver hoef—Windhorst 0—1; A v.d. Aart—Volwater 1—0; Volwater —Van Berkel 0—1: Koppelaar- van Berkel 10; van Bostelen —Koppelaar 1—0; Han s Wessel- man—Windhorst 1—0; Th. Olij erhoek—Venne afgebr. G. Boon —Van Rijn afgebr. VOORSCHOTEN Vicaris A. W. De heer Pruyn zette de vicaris Berkhof van de Nederlands Her vormde Gemeente van Voor schoten en Veur met als predi kantsplaats de wijk Noord-Hof land heeft de heer G. H. .Pruyn een oorlogsverklaring doen toe komen, die er niet om liegt. Aanleiding zijn 3 kisten sinaas appelen van het merk „out- span", welke door de chef van de groenle-af deling ingekocht waren en bestemd voor de ver koop. Vicaris Berkhof en zijn echtgeno te kwamen in de supermarkt en vroegen de heer Pruyn, hoe die sinaasappelen er gekomen wa ren. Het bleek dat de inkoper een partijtje had gekocht, om dat deze van prima kwaliteit en goed in de prijs lag. De vicaris zette uiteen dat de sinaasappelen besmet waren en verzocht de supermarkteigenaar om deze te vernietigen. Hieraan gaf de heer Pruyn geen gevolg, omdat het eerstens economisch niet verantwoord zou zijn, tweedens omdat de huisvrouwen in Noord-Hofland helemaal niet naar het merk maar alleen naar 't sap keken en ten derde zijn de vruchten der aarde nog altijd een gave van God en wor den niet vernietigd indien zij eetbaar zijn. uiteen, dat hij best kon begrij pen dat hij een aktie tegen die sinaasappelen wilde voeren. Het zou misschien wel nuttig kunnen zijn, maar dat het voor een win kelier een vrijwel onmogelijke zaak is om „politiek" bij te blij ven. Het zijn niet alleen de si naasappelen en de koffie, maar daarnaast ook nog de Portugese sardienes, de Griekse rozijnen en ga zo maar door. Daar komt nog bij dat de huismoeders zeer prijsbewust zijn en gewoon ko pen dat wat goed en goedkoop is. Bovendien eet het hele Ne derlandse leger „outspan" vol gens de heer Pruyn. Het out- span-incident leek afgesloten met de mededeling van de vica ris dat hij in het vervolg een andere winkel zou gaan opzoe ken. De supermarkt leek een klant verloren te hebben en de heer Pruyn verzocht zijn inko per in het vervolg te proberen sinaasappelen van dezelfde kwa liteit en prijs te bemachtigen die niet jict besmette merk zou den dragen. „Klant is koning en wanneer de dominee zegt dat er iets mis is met „outspan" dan geloof ik dat en probeer hem niet tegen het hoofd te stoten. „Wie schetst echter mijn verba zing toen ik enkele dagen later een brief van heer Berkhof Kansel- boodschap over Ontspan- :»inaasappelen bleef uit kreeg, waarin nij volgens mij zijn taak en funktie in onze wijk Ncord-Hofland verwarde met zijn privé-zaken", aldus de heer Pruyn. In die brief zette de vica ris nogmaals uiteen de nood zaak te komen tot een volledige boycot van de „outspar." en verzocht de supermarktw.'nke- lier om hieraan zijn medewer king te willen verlenen. Tot zo ver een normale zaak. De brief vervolgde met de mededeling: „Mocht u daartoe niet geneigd zijn, dan zie ik mij gedwongen mijn eenmansaktie uit te brei den en ook anderen in onze wijk voor te lichten. Zelf ben ik gees telijk verzorger namens de Ne derlands Hervormde Kerk in onze wijk Noord-Hofland, die, als het om de geestelijke nood van andere mensen gaat. erg materieel kan denken. A.s. Zon dag zal ik in de Aula van het Scholencomplex voorgaan in een kerkdienst. Daar zitten door gaans zo'n 200 mensen. Als de verkoop van Outspan sinaasappe len zaterdag nog niet gestaakt is, zal ik de gemeenteleden ker van dat feit op de hoogte stellen en ze verzoeken mee te denken over vormen van aktie tégen de verkoop van Outspan in uw bedrijf." „Ze mogen alles van me zeggen, maar ze moeten van mijn ge loof afblijven", herhaalt de heer Pruyn enige malen tot ons en hij vervolgt: „Ik heb meteen kontakt opgenomen met kape laan M. Oomes van ds Lauren- tlusparochie, die verzorgt hier de katholieken. Als P.S. onder de brief stond dat deze ook ge zonden was aan alle collega's van de vicaris. Die kapelaan was het niet helemaal eens met (voor redak; e: fotokopie de dreigementen van de vicaris, ginele brief is in mijn bezit, hoewel hij wel achter de out- taten zijn nauwkeurig overgeno- span-bovcot staat. De preek men. J.P.) over de sinasappelen is niet ge komen. want ze waren heel snel uitverkocht." Omdat in de wijk Noord-Hofland een heel nauwe WC I LEIDEN/AMSTERDAM Gls„, avond Is op het bondsbureau de drie grote kerken te weten r.k., N.H. en Gercf., is kapelaan Oomes volledig op de hoogte van de aktie van de vicaris. Ka pelaan Oomes meent dat wel degelijk tijdens een kerkdienst gewezen mag worden op uitbui ting e.d., het noemen van een naam van een plaatselijke win kelier gaat hem echter zelf te ver. De kanselboodschap om te komen tot een boycot van de Spar-su- permarkt is door het ontbreken van sinaasappelen niet uitgespro ken. De supermarkteigenaar G. H. Pruyn is er blij om. want zegt hij: „Je maakt zoveel ka pot in een nieuwe wijk en die man zal het echt wel goed be doelen. maar hij is gewer- schuwd, want van mijn geloof moeten ze afblijven." Er z" geenoutspan-sinaasappelen meer in de supermarkt, ze zijn mre lijk te k 'i :en. mi -chien eten de soldaten ze allemaal op, onders'^'t d- n't'jd vrolijk bl'j- nde heer Pruyn. loting verricht voor de kwartfi nales van de nationale basket ball-beker. Deze kwartfinales worden verspeeld in twee poules van vier ploegen, die elkaar in een uit- en een thuisweds.rljd ontmoeten; met andere woorden 6 wedstrijden. De nummers één en twee van de poules spelen dan In de halve finales kruis lings tegen elkaar, ook uit en thuis, waarna dan één finale wedstrijd volgt. De loling is nu niet bepaald gun stig uitgevallen voor B.S.Lei den; het had niet veel gescheeld of de vier sterkste ploegen van dit moment hadden in één poule gezeten Nu heeft Levi's weer gemazzeld met Gerard de Lan ge. EBBC en Delta'loyd. B.S Leiden krijg'. U ri;./l tr cht, Raa'-./Prnch er RZ tegen z'ch. /.liereer-:: spaélt de den tegen Transol. De return in Rotterdam is nog niet vastge steld. Dan volgen eind februari de wedstrijden tegen Raak/Punch, die waarschijnlijk beide in de Vliegermolen in Voorburg gespeeld zullen wor den. Al met al zal het voor B.S.Leiden een hele opgave worden om de halve finale te bereiken. Me: i en Leden cn Utrecht. Daar. a februari, wanneer het ucr„,c ge deelte van de competitie afgelo pen is en de week daarop de kampioenspoule begint, in Lei- Door het toepassen van de LAAGSTE GOUDPRIJZEN is onze schoonheid van een collectie in gouden sieraden voor iei:r:en nog betaalbaar. Sedert meer dan 35 jaar het .:are juweliers adres ti? voordeligste prijzen, id? ar: vak-service, door .r.: - T.ers. V./ juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181'

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4