P ST.-HUBERTUS SCHOOT ER LUSTIG OP LOS MAAR MISTE DIKWIJLS l GEWESTVORMING MOET BETER GEBRACHT WORDEN p Mr. Vrolijk in Valkenburg: Arie van der Meer 25 jaar bij EMM streeknieuws Luidruchtige viering van Koppermaandag Blitz overspeeld door BVO-Alphen ltt PAGINA 5 DINSDAG 8 JANUARI 1974 VOORHOUT - De leden-schut ters van de Vogelschietvereni ging St. Hubertus in Voorhout hebben er gisteren, op kopper maandag weer lustig op los geschoten. Door het stille win terweer kon men de schoten in verre omtrek horen. Het jacht terrein was ook dit jaar weer op de gemeentelijke sportvel den en in de mooie kantine van "Foreholte" was er een welkome gelegenheid, om zich zo nodig te verwarmen of een hete dronk te nuttigen, het geen bij een dergelijke vorm van jagen zeer welkom is. Omstreeks negen uur in de mor gen waren allen (ongeveer 45 man) in de kantine aangetre den en onder het controlerend oog van de rijkspolitie van Voorhout werden de zware ge weren getoetst. Het laden der geweren geschiedde ook door politiemensen, vanwege het voorkomen van ongevallen, evenals het afzetten van het schietterrein, want rode vlag gen wijzen aan, dat er op Koppermaandag een kleine gevarenzone in Voorhout is vanwege het schuttersfeest. Op een hoge mast draaiden de, houten vogels. In verband met het grote aantal schutters, wa ren er twee opgesteld en ook den ongeveer 250 kogels op nu bleek dat deze vogels zich één vogel verschoten en om niet spoedig lieten verschal- streeks het middaguur bleken ken. Het eerste schot was van er twee "neergehaald" te zijn. burgemeester G.A. Stolwijk Na het versterken van de inwen- van Voorhout. Een fervent dige mens, schoot men er na schutter, maar het geluk was het middagmaal nog twee dit jaar niet met hem. Er wer- 'af waarop men weer naar het stamhuis vertrok, om di- rekt te beginnen met het zaal- schieten met buksen. Om ongeveer zes uur in de mid dag had de slotvrouwe me- vrouw J. Kraakman het ja- gersmaal klaar en konden de hongerige schutters zich te goed doen aan een rijk voor- met elkaar voor hadden. kü"'!.8®.!"!' Voor 1974 werd als koningschut- 'f §jf| ter uitgeroepen de heer Nor- spraken werden bij dit feest maal gehouden, waarbij voor al naar voren kwam, dat alle schutters van Voorhout het op een dag als deze (er moesten er meerdere zijn) het beste Mac Donald. Deze be haalde dit met het zaalschie- ten met 114 punten. De heren P.A. van Werkhoven en de heer A. v.d. Plas moesten kampen om de tweede en der de plaats. Van de vier vogels welke "in de jacht" te velde werden geschoten waren de winnaars: Vogel la: A.C. Pen. nings (romp) 2. P.A. v. Werk hoven Pzn (kop); 3. Ad Deute- kom (rechtervleugel); 4. J. Westerhoven (linkervleugel); 5. de heer Stevens (staart); 6. J.v. Kesteren (vlag) op elke vogel wordt ook een klein vlaggetje geplaatst, als prijs. Vogel 1.: 1. E.F. Knoppers; 2. D.Heemskerk (koningschutter 1973); 3. P.A. van Werkhoven; 4. P.Hulsebosch; 5. Ad. Deute. kom; 6. J.A. Verdegaal; Vogel 2a: 1. J.Huigsloot; 2. J.War merdam PLzn.; 3. N.Mac Do nald; 4. H.G. Philipsen; 5. A.v.d. Plas; 6. de heer Ste vens. Vogel 2: 1. J.Huigsloot (twee eerste prijzen), 2. A. v.d. Plas; 3. G.Langeveld; 4. J.A. Warmerdam PLzn.; 5. J.G. Huigsloot; 6. de heer Stenis. De dames Vrolijk en Van 't Wout „in actie" met de kalveren van Mareis boerderij. Woubrugge kan Lisser Boys niet de haas Woubrugge Hoewel de be zoekers een groot deel van de speeltijd een veldover- zicht hadden, moesten zij toch met een gelijkspel ge noegen nemen. Met vier in vallers bleek de aanvals- kracht van Lisser Boys niet voldoende om een overwin ning in de wacht te slepen. Voor de rust belaagde de Lis ser voorhoede regelmatig en gevaarlijk het Woubrugse doel. doch vooralsnog bleek de defensie van de thuisclub hecht genoeg om alle storm lopen te keren. Toen evenwel in de 14-de minuut een hoog schot van I de Kooker afket ste tegen de lat was H. Möhlman er als de kippen bij, om de bal met een fraaie kopbal in een doelpunt om te zetten (0-1). Na de rust kwam Woubrugge er gaande weg beter in, doch de aanvallen waren vaak te krampachtig en de doel- schoten te onzuiver. Vaak was men dicht bij een doel punt, doch eerst in de 75-ste minuut was het raak. Een fraaie voorzet op maat van J. Burggraaff werd door C. Brunt prachtig opgevangen en met een lage diagonale schuiver onhoudbaar voor doelman N. Groeneweg in een verdiend doelpunt omge zet. Alle pogingen van de Boys om nog een doelpunt te forceren liepen evenwel schipbreuk voor beide elftal len. KATWIJK De Bredase mevrouw H. Doorman-Förster heeft de ge meente Katwijk een fraai schil derij nagelaten. Het is een werk stuk van Evert Pieters, een Kat- wijkse schilder, die leefde van 1856 lot 1932 en steil voor een gezicht op Katwijk. Het schilde rij heeft een vast plaatsje ge vonden in de werkkamer van burgemeester Vermeulen. tstef VALKENBURG „De hele kwestie van de Gewestvorming zal op var! een betere wijze tot de bevolking moeten worden gebracht. De ge- w westvorming leeft niet erg in de gemeenten, maar de vorming van het'l grotere verbanden zal in de toekomst toch noodzakelijk blijken te 3ro6 zijn". Deze uitspraken werden gisteravond door de commissaris van Ider de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, gedaan in de bijzon- Hi dere raadsvergadering te Valkenburg, za' fas< De bijzondere raadsvergadering was op het eind van het werkbezoek, nen dat de commissaris bracht aan Valkenburg. Tijdens de bijzondere raadsvergadering waarvoor een grote publieke belangstelling was, n V werden dcor de fractievoorzitters vele problemen aangeroerd. Daar- t bij werden ook de nodige kritische vragen gesteld over de gewest- vorming en de discussies, dje daarover in de Leidse regio worden hetfgevoerd. endl De ^eer Van Leeuwen (AR) a,s" Het werkbezoek van de 1 ook de heer Doldersum (CH) spraken over de ruimtelijke problematiek met name op het gebied van de woningbouw. Van Leeuwen had de notulen opge slagen van het bezoek, dat de vorige commissaris mr. Klaas- esz eens had gebracht en was tot de ontdekking gekomen, dat nog steeds dezelfde problemen spelen. Volgens mr. Vrolijk zal Valkenburg voor de oplossing van veel van zijn problemen e aangewezen zijn op samenwer- -» king met anderen. Zo sprak hij als zijn mening uit, dat het voor_ de sportbeoefenaren geen on- overkomenlijk bezwaar moet '2 zijn om naar een buurgemeente te gaan als realisering van een bepaald project in Valkenburg- niet mogelijk is. De heer De Haas (Gem Bel.) sprak de hoop uit, dat de pro vincie de nodige medewerking zal geven bij 't uitbreiden van de toeristische mogelijkheden. Hij noemde daarbij de plannen, die in ontwikkeld kunnen worden voor de meertjes, die de laatste ja- 1 ren zijn ontstaan door het zand- I* zuigen. Ook de slechte wegen f" werden onder de aandacht van mr. Vrolijk gebracht. Dolder- sum wees op de Hoofdstraat en de Voorschoterweg: „Met de I*» huidige financiële regelingen kunnen die nooit gerecon- strueerd worden". 2000 bomen zorgden voor vreugdevuur Sl'LISSE Tweeduizend kerstbo men zorgden gisteren voor een mooi vreugdevuur. Onder toe zicht van de brandweer en het comité „Vakantievreugd" wer den de bomen naar een plaats gebracht. Voor iedere aange brachte boom kreeg de jeugd 'n lot. Prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: wit: 243, 299, 333, 377, 436 501, 528, 577, 614, 678, 693, 704, 745, 772, 875, 918, 950, 979; Oranje: 35, 100, 424, 493, 522, 572, 784, 717, 835, 876, 911, 928, 999; rose: 51, 92, 802, 824, «78; blauw: 6, 42, 81, 125, 181, 213, 267, 285, 436, 492, 528; geel 209, 263, 445, 488, 727, 751, 786; Paars: 8, 66, 89; Groen: 10, 29, 94. Adres Comité: Houtmanstraat 1. saris, die vergezeld was van zijn echtgenote en de heer G. van Weele van het Kabinet, be gon 's middags met een korte vergadering met het college van B en W. 's Middags werd ook een rondrit door de gemeente gemaakt waarbij een bezoek werd gebracht aan Brons Plas- ticeerinrichting, de amaryllis kwekerij van Joh. van der Meij en Zn, de nfeuwe boerderij van J. van der Marei en het Ge zondheidscentrum. r> HOOGMADE Het nieuwbouw- complex grenzende aan de Van Alcmaerlaan en de Bruinlaan is gedeeltelijk voor bewoning vrij gegeven. Ondanks de soms wat moeilijke entree, heerst er een gezellige drukt evoor de gelukki gen, die een van de 22 woning wet en 16 premiewoningen ten deel is gevallen. Roelofarendsveen - Maandag 7 januari herdacht A, M. J. v.d. Meer, Witte Singel 9, zijn zilveren ju bileum in dienst van de bloemenveiling „E.M.M.-Roelofarendsveen". Hiervoor waren te <1 uur n.m. het voltallig bestuur, direkteur A. R Meima ing., alsmede het zaal- en kantoorperso neel in de veilingkantine bijeengekomen. De jubilaris Arie werd hier met zijn echtgenote en kinderen verwelkomd door direkteur A. R. Mei- ma. „Met uw kinderschaar vormt u welgeteld 18 personen", aldus de heer Meima, en het heeft niet zo veel gescheeld of met deze 25 dienstjaren had dit getal met e.v. mogelijke schoonkinderen het getal van 25 kunnen benaderen. Direkteur A. R. Meima onderstreepte zijn gelukwens met het aanbieden van de gebruikelijke enveloppe terwijl hij mevr. v. d. Meer een fraai handboeket aan bood. Bedrijfsleider de heer J. E. Verdel ging in zijn ge lukwens uitvoerig in op de vele door de jubilaris in deze 25 jaren verrichte werkzaamheden. Be- hehoudens het keuren heeft hij praktisch ieder on derdeel van de veilingwerkzaamheden verricht o.a. ook opsteker, de verzorging van do afleve ring van baggerspecie aan de kwekers, en is thans reeds geruime tijd werkzaam in de fust-af deling. Namens de collega's bood de heer Verdel de jubilaris een 2 pits-gascomfoor met een grote gasvoorraad aan, hetwelk bestemd is voor ge bruik op zijn door zijn eigen jongens opgebouwde boot. In zijn dankwoord nodigde jubilaris Arie v.d. Meer zijn collega's uit, dat als hij op zijn boot middels dit gascomfoor aan het biefstuk bakken is, zij gerust even de geur mogen komen opsnuiven. Ombuds winkel in -Jinclehoevc' Voorschoten In de boerderij ,,De Lindehoevo" te Voorscho len start deze week een nm- budswinkel. Do Ljlndchoevn draait zeer goed en zo kan het Stichtingsbestuur een Idee wer kelijkheid gaan maken: het gra tis hulp en advies geven. Velo Voorschotenaren hebben hun medewerking toegezegd, waar door er een team gevormd kon worden, dat all round genoemd kan worden door de grote ach terban. Om te zien of een ombudswinkel aanslaat wordt vrijdagavond do eerste avond gehouden waarop de „winkeliers" in goede raad of daad gereed zitten om ieder een te ontvangen. Van 20 uur tot 22 uur kan iedereen terecht met eventuele moeilijkheden, klachten en vragen op allerlei gebied, ook indien deze betrek- kling hebben op de relatie met de overheid. Het team dat de ombudswinkel bemannen zal, wil zoveri moge lijk de weg wijzen, indien men er op eigen kracht niet in slaagt deze te vinden Wil men onbe kend blijven dan kan ook per reletoon advies gevraagd wor den. Het telefoonnummer van „De Lindehoeve" is hiervoor gereserveerd op vrijdagavond, het nummer is 5357. In spoedge vallen kan steeds ieder moment van de dag dit nummer ge draaid worden. De beheerder van „De Lindehoeve" geeft dan een telefonische opdracht door. Het team van de ombudswinkel „De Lindehoeve" wordt ge vormd door vertegenwoordigers van de kerk, de gemeente en vnijwel alle politieke partijen, daarnaast zijn ei.ige vakkrarh- ten zoals juristen e.d. bereid tot gratis hulp. Markten Katwijk a/d Rijn, groente, 7 jun. - Waspeen p. kist: A I 6.20— 10.00; A II 2.80—7 90; B I 8.60 12.80; B II 2.20; C I 5.20—6.50; C II 4.10—5.10; Aunvoor was peen 146.000 kg; Boerenkool 62—72; Kroten p. kist 1.60—2.30; Krulpeterselie 10; Rode kool 1942; Savoye kool 13—30. ALPHEN AAN DEN RIJN In een redelijk bezette sporthal „De Rijnstreek" Ie Alphen aan den Rijn speelde het Voorscho- tense Blitz tegen B. V. O. veruit hun slechtste wedstrijd. Gezien punt voor punt. Tien minuten in de eerste helft ging de strijd ge lijk op maar daarna nam BVO, door de vele fouten van de Blitz-verdediging, definitief de leiding. het onlangs gehouden Kerstbas- Bij de rust had het Alphense BVO ketball-toernooi onvoorstelbaar, maar Blitz werd, vooral in de eerste helft, volkomen over speeld. De voor B. V. O. uitko mende oud-eredivisiespeler en playing-coach Rudy van Eyck was ongrijpbaar en scoorde een 34-18 stand bereikt. In de tweede helft trachtte Blitz met een hoger tempo de bakens te verzetten. BVO speelde het ech ter zeer slim en ontregelde op correcte wijze de aanval. Zij kwamen dan ook geen moment meer in gevaar en wonnen ver diend met 69-45. Blitz moet nu BVO naast zich dulden en zal uit een ander vaatje moeten gaan tappen, willen zij de kan sen irj eigen hand houden. De wedstrijd van a.s. zaterdag te gen A. H. S. in sporthal „De Vliethorst" te Voorschoten moet daarom gewonnen worden. Topscoorders Blitz: Paul Riet kerk: 18 pt.; Henny Koemans; 9 pt.; BVO: R. v. Eyck: 22 pt.; H. v. Wanrooy: 18 pt. Na de he ren moesten de dames van Blitz tegen het dames-team van BVO aantreden. De Blitz-dames wis ten in de eerste helft het spel- beeld te bepalen met een man- to-man verdediging. Bij de rust stonden zij met 21-13 voor. De tweede speelhelft was echter voor BVO. mede dankzij de hulp van de scheidsrechters. Het werd tenslotte 33-30 voor de Alphense dames. Topscoorsters Blitz: A. Rietkerk: 15 pt.; S. Krassenburg: 10 pt. Woubrugge Ds. F. A. L. Franken, die sinds 1969 pre dikant is van de Hervormde gemeente, heeft een beroep aangenomen als predikant voor buitengewone werk zaamheden. Dit betreft het Dovenpastoraat in westelijk Nederland. Wanneer de pre dikant vertrekt en waar zijn nieuwe standplaats zal zijn, is vooralsnog niet bekend. Woubrugge Er bestaan se rieuze plannen om in het dorp een tafeltennisvereni ging op te richten, die zal worden geadopteerd door de sportvereniging S'70. Tenein de belangstelling voor deze tak van sport op te wekken, zal er op donderdag 10 ja nuari om half negen een de monstratiewedstrijd worden gehouden in het Multifunctio nele gebouw aan de Bate- weg. Alle belangstellenden voor deze sport zijn van har te welkom. BASKETBALL 5 MEIHAL B.S. LEIDEN TEGEN RAAK/PUNCH Aanvang 20.15 uur Voorverkoop Kapper Boeman, Churchill-laan 3, Leiden; Ge Ho- fenk Haarlemmerstraat 66, Leidon Kantine 5-Meihal AdverUntlo aangeboden door: INTERMEUBEL - v. d. KLUGT LEIDEN ALPHEN j' vseD l

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5