Kerkdiensten voor het weekeinde Goed beleid staat voor opvallende Avanti- prestaties «bï SNEKH fpïsS 15555 iËSstl Avanti krijgt grond van de gemeente sport streeknieuws Nog geen beslissing over bestemming van Put van Broekhoven HYSEHC belooft spannende ontmoeting te worden Goede kansen voor Trainer Bakker wil best naar de top Pacta .tl De- R.K.-VIERINGEN "ssmsr 80°' •-30 H°°e" PREDIKBEURTEN pgSSÈSè"' ÈiS/ 19 00 YUpmt ÜÜIL msjA#fe 3] f mm PAGINA 4 VRIJDAG 21 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT Hazerswoude De tafeltennisver eniging Avanti staat nogal eens in de schijnwerpers. De 120 le den tellende club, die op 9 de cember 1961 werd opgericht, voor een eigen clubhuis. Maar er kan nu slechts worden be- goed" voor de dag komt, ver- dan moeten jaar de bloemen voor klaart voorzitter Aartjan van de training w Poel met: „Een kwestie van or- D d BODEGRAVEN Onder leiding van loco-burgemeester de heer H. van der Heyden vergaderde gisteren de Bodegraafse Raad voor de laatste maal in' 1973. De hoofdzaak in deze vergadering was het punt „vaststelling be stemmingsplan Put van Broek hoven". In diverse instanties werd door verschillende spre kers hierop ingegaan. Alles draaide om het recreatiegebied de plas van Broekhoven. Enkele raadsleden wensten tegemoetko ming in het gebied door het aanbrengen van steigertjes en parkeerplaatsen. De heer Groen vroeg zelfs schorsing van de vergadering om zich met zijn AR-fractie te beraden. Hij wilde steigers en uitbreiding van het zomerhuis van de eigenaar, dat toch al met bijzondere vergun ning was gebouwd. De stem ming leverde een draw op: 7 te gen 7. Er zal in de volgende wordenerDat «"zijn opTua- nuari bij de begrotingsvergade ring. Op 16 januari zal gelegenheid ge boden worden kennis te maken met de nieuwe burgemeester, n.l. de heer J. Krernar. Bij de interpellaties kwamen o.m. ter sprake het ruimtegebrek van de Chr. MAVO voor gym lessen. de ongelijke vakanties van scholen en de vertraagde woningbouw in Broekvelden Het College zal er een en a In de regionale derde klas wordt de tweede tot en met de vijfde plaats wekelijks verwisseld. Van de 4 concurrenten voor nomen' dat de Oud Van Steenis nu ook kandidaat Alpheuse raad Alphen H. van Steenis, Statei lid, stelf zich voor de komend gemeenteraadsverkiezingen kan didaat voor de PSP. Dit bleek op de oprichtingsvergadering van de PSP in Alphen aan de Rijn. Tevens werd er een voor lopig bestuur gekozen. Hierin namen zitting: H. v.d. Zanden voorzitter J. v. Steenis-Smith secretaris, J. Verhaar-Ouwer- kerk penningmeester. Met de PPR en D'66 zijn al lang onder handelingen gaande om tot een verregaande samenwerking te komen. Tot op heden regelde de Leidse afdeling van de PSP dit. tie kwamen in de competitie uit in de landelijke competitie van de NTTB, diverse andere Avan- tie) kwamen in de competitie uit Haags afdelingsniveau uit. Gé Bakker: „Het zit'm in de bege leiding! Dan krijg je altijd met andere verenigingen wordt hier twee keer zo hard ge traind; en dan druk ik het nog heel zuinig uit". ent de man die slaat geen blad I te nemen, een cht nemen. „Wil le nationale top, zes tot zeven uur len verdubbeld. Dat is in de zaal (de gymnas- Michaëlschool itraat) die nu niet mogelijk", is deze lokali- prettige zaal. Het wordt de hoogste tijd dat er mogelijkhe den worden geschaper dat daar in verandering komt". Er wordt bij Avanti op hoog ni veau gewerkt. Dat wil zeggen: trainingsschemacoördinator Jan van Wetten (zelf actief in het standaard herenteam) heeft zo'n schema samengesteld, dat leder lid minimaal zes uur per week achter de tafel staat. Gé Bakker is.de man die de drie trainingsgroepen onder handen neemt. Die groepen bestaan overigens uit spelers van alle mogelijke leeftijden en teams. „De pupillen worden als het ware naar boven meegetrok- Bij de Avanti-bestuurderen zal men overigens onmiddellijk ver nemen dat dat legertje vrijwilli gers dat zich op alle mogelijke manieren voor de club inzet, van onschatbare waarde is, wil men hogerop blijven gaan. Het zijn de oud-papierophalers (zij brengen heel wat geld in het laatje), het zijn de kaartavon denorganisatoren (een bevorde ring van de clubgeest) het zijn de sporttoto-commissarissen (geld.). Sponsoring? Volgens voorzitter Van de Poel zou dat bij Avanti niet in de opzet pas sen. Of het zou zo moeten zijn dat er zich iemand of wat dan ook zou aanmelden die (c.q. dat) zulk een astronomisch be drag ter beschikking zou willen stellen. Drie jeugdteams (twee meisjes- drietallen en een jongensforma- teit voor bepaalde oefeningen ongeschikt. „Daarnaast moet je In de gaten houden dat de zaal wat trainingsmogelijkbeid aan gaat nu aan elkaar is ge schroefd, er kan geen kip meer bij in die uren, met die vijf, zes tafels". Bakker memoreert dat de spelers van het eerste herenteam eigen lijk meer, dus vaker moesten kunnen trainen. „Dat is nu mogelijk. Ja, 's avonds na half elf, maar dat kun en mag je toch niet verwachten van gens, die de volgende mdrgen heel vroeg uit de veren moeten voor hun werk?" Zijn conclusie: Avanti heefteen grotere zaal, plus meer tafels ïodig. „Een accommodatie die ook overdag is te gebruiken. Bakkers karakteristiek van „zijn" Avanti: „Een vereniging van ni veau, die veel meer mogelijkhe den in zich heeft. Men wil er al les voor doen, en dan denk ik maar aan de conditietraining in Zware wedstrijden voor AZC en Zijl/LGB Leiden Voor de waterpoloploe- gen staan er aanstaande week end moeilijke wedstrijden op het programma. De ZIJL/LGB komt zaterdag om 20.30 uur in zwembad „Morgenstond" te Den Haag uit tegen ZIAN/Vi- tesse. De Hagenaars staan in de hoofdklasse op de derde plaats met 3 punten voorsprong op ZIJL/LGB. ZIAN/Vitesse beschikt over een erg geroutineerd team. Maar liefst 4 spelers te weten Hans Parrel, Piet Reedijk, Jan Evert Veer en Wim van de Schilden j hebben vele malen meegespeeld in de nationale ploeg. Het zal dus een moeilijke opgave wor den voor de roodwitten om pun ten te veroveren. De Leidenaars zijn echter beslist niet bij voor baat al kansloos, want zij staan niet voor niets op de vijfde plaats. AZC speelt zaterdag om 21.05 uur in het Sloterparkbad te Amster dam tegen het IJ. De Amster dammers hebben 1 punt minder dan de spelers van AZC en staan hierdoor op de tweede plaats in de hoofdklasse. Beide formaties hebben nog geen wed strijd verloren en zijn dus nog ongeslagen. Voor de AZC-ers kan dit duel beslissend zijn voor het eind-resultaat van deze competitie. AZC is licht favoriet in dit top- treffen. De Alphenaren hebben afgelopen weekend bewezen goed in vorm te zijn door een 4—2 overwinning op UZSC en een gelijkspel tegen Neptunus Arnhem voor de beker, HAZERSWOUDE Hazerswoudse wethouder van sportzaken P. A. Th. van de Werf heeft het tijdens de onlangs gehouden begrotingszitting van de gemeenteraad nog eens duidelijk ge- prees de prestaties die nu weer tijdens de Helex-achtkampen steld: „Avanti is een vereniging die héél hard werkt". Hij voor de jeugd zijn geleverd. Hij bond de raadsleden op het hart niet altipd al te veel waarde te hechten aan de inhoud van sommige berichten in het clubblad „De Lange Vinger", want die zijn, volgens hem „verontrustend" Nu Avanti er van heeft afgezien om van de te bouwen sporthal (aanvang van de bouw wellicht nog voor 1 februari) gebruik te maken en een eigen clubhuis wil bouwen, zijn Sportstich- tingsbesituur plus gemeentebestuur bereid de vereniging, die intussen al een bouwcommissie in het leven heeft geroepen, grond beschikbaar te stellen in het gemeentelijk sportpark te Hazerswoude-dorp. Van een controverse tussen Avanti en ge noemde instanties zou, volgens Van de Werf, geen sprake meer zijn, want een gesprek tussen de wethouder en Avanti- voorzitter Aartjan van de Poel resulteerde tn de afspraak dat „beiden bereid zijn het nodige van de grond te brengen". „De vrede is getekend" aldus de sportwethouder in bedoelde ge meenteraadszitting. Hij sneed dit onderwerp aan naar aanlei ding van de algemene beschouwingen van VVD-er A. M. Ber- lemon. Deze zei: „Naar onze mening dienen de inspanningen van de tafeltennisvereniging Avanti beloond te woraen met het toewijzen van een stuk grond waarop zij hun felbegeerde clubgebouw kunnen neérzetten! Distributie voor 4-takt brommers (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Ook voor viertakt- brommers, die op zuivere benzi ne rijden, zal een distributie worden ingevoerd. Minister Westerterp van Verkeer heeft dit vannacht aan de Tweede Kamer meegedeeld. Per brom mer zal voor vier weken zestien liter benzine worden toege staan; daarvoor zullen acht bonnen van twee liter worden verstrekt. Op 2, 3 en 4 januari zijn aanmel- dingskaarten voor deze distribu tieregeling verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren en een aantal postkantoren. Bij verstrekking van kaart zal een speciaal merkteken in het frame van de bromfiets worden aangebracht. Op vertoon van de kaart zullen, tegen betaling van 2,50 gulden, de bonnen worden verstrekt. De normale tweetaktbrommers blij ven van distributie uitgezon derd. Het korfbalprogramma voor het thuisfront is komend weekeinde gesplitst in twee dagen. Zater dagavond treden De Danaiden en De Algemene aan in de 5 Meihal en zondag Fides Pacta. De interessantste partijen wor den zaterdag afgewerkt, want De Danaiden ontvangt Ons Ei bernest en De Algemene Fortu- na en beide opponenten zijn on- coplopers. Wie denkt, nest bij voorbaat al gewonnen heeft, kan wel eens naast de waarheid zitten, want de Leidenaars zijn heel wat van plan. Ondanks de afwezigheid van Gerard en Trudy Nap, wat gecompenseerd wordt door de opstelling van Gerard Bos, denkt De Danaiden Eibernest beentje te lichten. Fides Pacta kan zondag .tegen Swift uit Amsterdam best wel eens gaan winnen, want de hoofdstedelijke formatie lijkt ons niet bepaald stukiken dan de Leidenaars. Het is vraag of Wim Meyer, met trainer Jan Wals afgelopen week een gesprek zou hebben, beschikbaar blijft voor het le team. Fides Pacta zal in ieder geval zichzelf moeten blijven en niet moeten ingaan op provoca ties van de tegenstander, zoals tegen Het Zuiden. De Algemene die zaterdag in de 5 Meihal tegen Fortuna speelt be haalde tot nu de punten uit de thuiswedstrijden, terwijl in den vreemde grote nederlagen wer den geleden. Fortuna behaalde wel de volle winst, maar een geruststelling voor coach Van Leeuwen is het feit, dat de blauw witten tegen sterke en technisch goede ploegen ook al-, tijd goede wedstrijden spelen. De Delftenaren behoeven watj dat betreft alleen maar aan vo rig jaar te denken, toen het drie punten aan de Algemene moest, afstaan. Zuiderkwartier speelt voor de 2e achtereenvolgende maal uit en. wel tegen KVS en deze ploegj heeft haar sporen in de Over gangsklasse allang verdiend. ZKW moet dat nog gaan doen en dat zal tegen de Scheve- ningse formatie niet simpel te iklaren zijn. Ook Pernix, dat heel veel good will verloren heeft sinds het optreden van Fred Breedveld zaterdag in Zut- phen, mag al tevreden zijn alsj er tegen BEO een puntendeling uit de bus komt. KNS doet het nog steeds goed en de leidersrol misstaat de oranje hemden dan ook geenszins. Dekenaat Leiden SS: 18,30: Kru"pu,,t: is.»: s Ka&g/Abbenec: 8.00. 10.00 hoog- S.GO. 9.30. 11.15: Dependance Rijns- Geref. Kerk 9.30 en 3. Ds. Verha- tori 9JJ0 en jj.00 ds^J J. Verleur: Veenstreek zo. 8.00. 9.00. lO.fe grote zege. Ook BOLNES moe Derde klasser Tempo, (cijfert 9-8) krijgt met het bezoek var Nieuwerkerk geen eenvoudig gelegenheid revanche te nemen Toch doet Tempo dat zaterdag Fluks tenslotte ontvangt in d Northgohal in Noorwijk debt 10.30 uur Prof. dr. .G -vmswmur Rijnstreek Bollenstreek a? -»-M- *- a,r HORLOGES e beste wereldmerken hebben wij voor U. 3, Eterna. Certina, Prisma, Citizen, AWE-Ancre. 39,50 heeft U bij ons al cht 17 st. Anker uurwerk, okvrij en waterwerend, •n gouden 17 st. Anker neshorloge voor slechts 79,50. en ateliers, dus le klas vak-service. UW HORL v. d. WATER UPH KI ent er groet aan lie jaarden 2T in Sassenheim SSTASSt - 6°°' 9 90 "Sa— Kerstvieringen morgen op de servicepagina .h nTc: ™ssrz*-o.arziAJ:* Ds- \7s°

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4