Woubrugge heeft weinig ruimte voor extraatjes in 1974 Tien bungalows in Zoeterwoudes plan Hoge Rijndijk Noord >ort rijn- en veenstreek Nu ook 's avonds „Meedoen" Kleuterschool in Zoeter woude kost half Lilj mihoen OOK Wat u moet weten Twee weken voor bedreiging niet geweer PAGINA 5D0NDERDAG 20 DECEMBER 1973 LEI USE COURANT wen- dus emens AlsJ Lisse ce alle /orden redac- t. Dat Lisse raagt, niet? U al WOUBRUGGE Zonder enige de wijziging stelde de gemeente- het| raad van Woubrugge de ge- P I meentebegroting 1974 vast. Deze Ja" I eindigt met een post onvoorzien en i van 7708,33. dus aan de krap- ar bij i pe kant. Bij de algemene be- ickers schouwingen was mevrouw Sij- Een l ses van Gemeentebelang van me ning, dat de raadscommissie nu ook de niet-raadsleden toegang moet verschaffen tot het ge meentebestuur. Door de huidige veranderde economische positie van ons land zullen bepaalde geplande voorzieningen ook bin nen de gemeente mogelijk geen doorgang kunnen vinden. Namens de CHU-fractie voerde de heer Noordam het woord. Een sluitende begroting is wel mooi, doch er is weinig ruimte voor speciale voorzieningen. Bezuini gingen zullen straks onvermij delijk worden in een groeiend be drijf als de gemeente. Gestreefd dient te worden naar mechani satie tenainde de, stijgende loon kosten te dekken. Het blijft moeilijk voor de gemeente om nieuwe grond te kopen voor de woningbouw na de realisering van het Plan Verboom. ,,We wLl" dienen 8°ed samen te werken, teneinde een goed beleid te blij- aan" ven vormen." en pe heer Venhuizen (ARP-SGP) was van mening, dat gemeente lijke belastingverhoging een ge volg is van de bestedingsbeper king. In het verleden zijn een paar zeer dure stokpaardjes be reden, die nog steeds op het huidige budget drukken. We moeten nu geen ruimte gaan scheppen om nog meer dure stokpaardjes te berijden. Hier bij doelde het raadslid op de zeer dure RK-basischooI te Hoogmade en de deelname aan de Streekmuziekschool Rijnak koord. deer- f>e voorzitter zei in zijn antwoord dat d°or de gewijzigde politieke situatie het moeilijk is om te beoordelen welke urgente zaken straks nog prioriteit verdienen, zoals de uitbreiding van het raadhuis en grondverwerving voor de woningbouw. De post salaris steeg aanzienlijk, door dat de gemeente groeide tot meer dan 4000 inwoners. Belas- tingverhogings voorstellen lijken in de toekomst dan ook onver mijdelijk. Het huidige belasting niveau is in Woubrugge niet te hoog. We zullen ons als college beraden om te komen met een genuanceerd Nul ardlo-1 Meer een en fi- ats op mag om d uit- oud, >ngen, kind nicht, n ie- n. Al- n lie- Men )e in- ragen per- de een tegel, anko- beker :1 het Nog pakket maatregelen voor belas tingverhogingen. Hierbij is alle- eerst gedacht aan verhoging van de Reinigingsrechten", al dus de burgemeester. Wethouder Faber verdedigde het vroegere beleid, vooral wat be treft de uitgaven voor cultuur en gemeentelijke voorlichting. De Streekmuziekschool vraagt een jaarlijkse uitgave van 20.00°. De heer Van Luiing pleitte voor het aanbrengen van een electrisch aangedreven uur werk in de toren van de Her vormde kerk. Evenzo drong hij aan alp het in gebruik nemen van het nieuwe deel van de Al gemene begraafplaats. Bij de behandeling van de subsidies voor de sportverenigingen kwam de verhouding ter sprake van de huur, die de voetbalver eniging Woubrugge betaalt in verhouding tot de gemeentelijke subsidie. De voorzitter wenste dat de leden zelf wat meer aan het onderhoud deden, doch de ondergrond van de terreinen schijnt niet al te best te zijn. De heer Hijcoop hoorde van de voorzitter, dat het college bij de aanvraag van de Korenbloem op grond van de bepalingen in de Hinderwet nauwlettend zal toezien dat aan de nieuwe stren gere voorschriften voor milieu bescherming zal worden voldaan Vooraf vernam de raad nog, dat in 1974 het huisvuil op maandag zal worden opgehaald. Evenzo, dat op de Kruisweg en de Kerk- weg een maximumsnelheid van 70 km zal gaan gelden. De re constructie van de Kruisweg is niet voor 1975 te verwachten. Dan zullen ook stoplichten ge plaatst worden op het gevaarlij ke kruispunt Herenweg-Kruis weg. De uitslag van de Raad van State over de weigering van GS om gelden te mogen uit- i trekken voor de modernisering van de ambtswoning van de burgemeester is nog niet binnen doch is zeker niet totaal nega- tief. In mei 1974 zal de NAL een halfuurdienst openen op Leiden. I Hierna vond de beëdiging plaats van de heer C.N. Verhagen tot waarnemend-secretaris. De raad ging vervolgens accoord met een aantal wijzigingen en vaststelligen van verordeningen. Met 5 tegen 4 stemmen ging de raad accoord met een voorstel j om een vergoeding van 700 be schikbaar te stellen als subsi- j diëring van het godsdienstonder wijs op de openbare-basisschool (tegen: Hijcoop, Venhuizen, Van i der Eijk, Scheelbeek). LEIMUIDEN Met het heffen van het glas. werd gisteravond het feit bezegeld, dat de heren L. A. van Zon, brandmeester-onder-commandant en J. W. Wesselius, onder-brandmeester, even tevoren door burgemeeseter Br een werden gehuldigd t.g.v. hun 25-jarig dienstverband bij de plaatselijke vrijwillige brandweer. De heer Van Zon, die tevens de dienst gaat verlaten, zal in zijn functie wor den opgevolgd door de heer Wesselius, terwijl diens taak overgenomen zal worden door de heer T. Brand. In aanwezigheid van het college van b. en w. vertegenwoordigers van de afdelingen Leiden en Alphen a. d. Rijn der regionale brandweer en het voltallige brandweerkorps, sprak de burge meester de jubilarissen toe en loofde hen voor hun uitzonderlijke bekwaamheid en trouw geduren de de afgelopen 25 jaar. Hij betrok daarbij tevens de heer Th. C. van Berkcl, die na 26 jaar trouwe dienst, eveneens de brandweer gaat verlaten. Daarna overhandigde de burgemeester de jubilarissen een herinneringsoorkonde en speldde hen tevens de eremedaille van verdienste op. ZOETERWOUDE Het Zoeterwoude plan ..Hoge Rijndijk Noord" omvat globaal het gebied omsloten door rijksweg LeidenBodegra ven, de Meerburgerwetering, de Oude Rijn en de Weipoortsevliet. Het nieuwe plan beoogt voornamelijk een consolidatie van de be staande oituatie. Daarbij wordt kwaliteitsbewaking en verbetering voorgestaan. fen gunste van het woonklimaat zijn de bestemmingsgrenzen voor be drijfsdoeleinden in het plan i AARLANDERVEEN De gezamenlijke uitvoering die de zangver eniging „De Lofstem" en de muziekvereniging „DSS" in Aarlander- veen gaven, is een groot succes geworden. Begonnen werd door de zangvereniging onder leiding van de heer H. de Groot. Uitgevoerd werden onder andere Lof zij den Heer en In dulci jubilo. „DSS" onder leiding van de heer H. Bakker voerde Der Jager aus Kur- pfalz fraai uit. Het tweede deel van het grote muziekfeest bestond uit de uitvoering van meer moderne stukken zoals Jesus Christ Superstar en Josua. Na een samenzang van Stille Nacht, Heilige 5? LEIDEN Een werkgroep be- staande uit vertegenwoordig sters van het katholiek vrou wengilde, de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen en de Nederlands christen vrouwen bond organiseert in januari I weer een cursus „Meedoen-Bur- I gerschapskunde". De cursus zal op 9, 16, 23 en 30 januari vanaf 20.00 uur in een van de zalen van de Zuiderkerk worden ge houden. Ook niet-leden van de vrouwenorganisaties zijn van harte welkom. Het doel van de cursus is om bij vrouwen meer belangstelling voor politiek te wekken, be staande drempelvrezen te over winnen en te leren discussiëren over politieke onderwerpen. In de cursus worden de deelneem sters vertrouwd gemaakt met. de inrichting van de staat, het functioneren van de Staten Ge neraal, de Provinciale Staten en de gemeenteraad. Inlichtingen zijn te krijgen op tel. 31335, 22332, en 52773. WARMOND Uit een kleding magazijn, waar in de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken, werden 70 constuums, 60 spencers en 8 leren jasjes meegenomen. De waarde der goederen toe droeg circa 20.000. ROELOFARENDSVEEN Vrijdag 21 december a.s. 's avonds te 8 uur in de kanti ne ,van DOSR weer kaarten en kienen, waarvoor mooie prijzen zijn te winnen. VALKENBURG De Com missaris van de Koningin in de p rovincie Zuid-Holland, Mr. Vrolijk zal maandag 7 januari een bezoek aan Val kenburg brengen. ZOETERWOUDE - De openbare kleutersahool welke nu nab is cnderbebracht in de Corbulo-ba- sisschool krijgt een nieuw schoolgebouw. Het aantal leer lingen van de Corbuloschool neemt sterk toe en is inmiddels gestegen tot 136. Eén der klas sen moest hierdoor zelfs al wor den ondergebracht in de ge meenschapsruimte. De kleuter school komt hierdoor in het ge drang. Voor de nieuwe school is reeds grond gereserveerd in het be stemmingsplan Westeinde 3" en eigendom van de gemeente. Door de situering kan er ter ge legener tijd een hechtere bin ding tussen het kleuter- en basis onderwijs tot stand worden ge bracht. De voorkeur is uitge gaan naar een semi-permanent gebouw waarvan de levensduur door het college op 20 jaar wordt gesteld. Het schoolge bouw krijgt drie speel-werkloka- len met een oppervlakte groter dan 70 m2. Uit de gedane offer te geniet het plan van Padox B.V. te Warmond de voorkeur. Het plan is analoog aan die wel ke in de Oranjelaan is gebouwd. Voor de bouw is een bedrag no dig van 550.000,- incl. b.t.w. In dit bedrag is mede begrepen de grondkosten, de kosten voor de aanleg van tegelpaden, speel plaats, zandbak, riolering, enz. alsmede de aansluitkosten van gas en electriciteit. De openba re kleuterschool bestaat reeds uit twee lokalen, de inrichtings kosten van het derde lokaal worden geraamd op 15.000.- aantal gevallen dan ook beperkt. Op een terrein westelijk van de Antoniusstraat is nog de moge lijkheid geschapen voor de bouw van een tiental woningen (bungalows). De suggestie-ver kaveling voorziet tevens in de aanleg van 26 parkeerplaatsen en de bouw van 5 garageboxen. Het wijkje te bouwen woningen, alsmede de bebouwing rondom de Antoniusstraat zal centraal worden omsloten door een nieuw geprojecteerde, op de Hoge Rijndijk aansluitende 6 meter brede weg. De uitmon ding van de Antoniusstraat op de Hoge Rijndijk zal dan ook komen te vervallen. Naast de in het plangebied gele gen bedrijven, die merendeels een functionele binding hebben met de Oude Rijn, ligt het niet in het voornemen voorzieningen ten behoeve van het woongebied in het plan onder te brengen. De voornaamste reden hiervan is de relatief beperkte bedie ningsmogelijkheid met name wat betreft de winkels en de moeilijke verkeerssituatie ter plaatse. Ondanks dit bevinden bijna alle winkels van de Hoge Rijndijk zich in dit gebied. LEIMUIDEN Zondag a.s. zal in het Spant een „Volks kerstzang" worden georgani seerd. Behalve veel samen zang zullen er toespraken en schriftlezingen worden ge houden door de burgemees ter, de verschillende predi kanten en de pastoor. De heer N. Lucassen verzorgt de declamatie en de muzika le omlijsting is van de heren Dick van der Meer; orgel en Hans Valerius, trompet. Aan vang 19.00 uur. HAZERSWOUDE - De speel tuinvereniging De Rode Wip organiseert op donderdag 27 december, om 14.00 en 15.30 uur, poppenkastvoorstellin gen door Theater Miniatuur in het wijkcentrum „Het An ker" aan de Rhynenburcher- laan t e Hazerswoude-Rijn- dijk. Kinderen van de leden hebben gratis toegang; die van nietleden moeten vijftig cent betalen. Entreekaartjes moeten worden afgehaald op woensdag 19 december (14.00—16.00 uur) en donder dag 20 december (16.00 17.00 uur) in gebouwtje bij de speeltuin. Aan de zaal var. Het Anker worden geen entreebewijzen beschikbaar gesteld. I LEIDSCHENDAM Zaterdag 22 december speelt ..Con frontation" om 20 uur in het jongerencentrum „Sater" aan de Koningin Julianaweg. Het centrum is in de kerst week iedere middag open van 14 tot 17.30 uur. Op 2e kerstdag is er vanaf 2 uur rustige muziek, om 6 uur is er maaltijd en vanaf 8 uur spelen Ben, Ronald en Ted gitaar. Vrijdag- en zaterdag avond is er disco. LEIDSCHENDAM Het stil tecentrum „De Schakel" is tijdens de k erstdagen g e- opend voor een Krst-inn. Ie dereen is welkom voor een praatje of'/^en een kopje kof fie. Als men wil kan men ook langer blijven. De Scha kel is op kerstavond geopend vanaf 22 u ur. Op e erste kerstdag van 11 tot 23 uur en op 2e kerstdag van 11 tot 17 BODEGRAVEN Op tweede Kerstdag in de burgerzaal geet Tamara Pospiszyl een pianorecital. Zij speelt wer ken van Scarlatti, Chopin en Liszt. Het recital begint om 14.30 uur. HAZERSWOUDE Voor het EHBO-diploma slaagden de volgende 15 dames: Andrea- Venema, Van Duyn-Cok, De Frankrijker, Gordijn-Ammer- laan, Van de Haven-De Jong, De Jong-Gordijn, Kooter, Looomans, Louwers, Schup- per-Van de Spek. Timmer mans. Van Polanen-Brandt, Knibbe-Peters, Kockhoven- Stokman, Van Nierop-Blok- land. De namen van de ge slaagde heren luiden: De Bruyne, Van Driel, Meyn, Rademaker. Ten Brink en Beukeboom. RIJNSBURG Buurtvereni ging Piet Hein hield haar jaarvergadering in de aula van de Mavo-school. Na af loop v an de v ergadering speelde Het Centrum onder regie van Jan v. Nieuwkoop de klucht „Drie is teveel". SASSENHEIM In een bui tengewone raadsvergadering op vrijdag 28 december a.s. om 20.00 uur zal de raad af scheid n emen v an b urge- meester J. Baron v. Knobels- dorff. HAZERSWOU DE Vrijdag 21 december, vanaf 20.00 uur, wordt in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp e en k la- verjasbijeenkomst gehouden. Inzet ,va n d it k aartfestijn zijn konijnen, kippen, en an dere met Kerst welkome ge schenken. LISSE De Speeltuinvereni ging de „Bijenkorf" te Lisse gaat zaterdag feest vieren in Rehoboth. 's Middags is er een groot kinderfeest met spannende kinderfilms 's avonds yan 8 tot 12 uur is er een disco-avond, waarvoor men kaarten a 2.50 aan de zaal kopen kan. LEIDSCHENDAM Burge meester Kolschoten en zijn echtgenote houden op woens dag 2 januari 's avonds om 8 uur nieuwjaarsreceptie in hel raadhuis. BiHIIlM SASSENHEIM -In de nacht van maandag op dinsdag werden twee inbraken ge pleegd, waarbij het kennelijk om antiek begonnen was. Zo werd in de Parklaan een an tieke Friese staartklok, een tinnen koffiepot en een t.v. apparaat buitgemaakt. In de Nachtegaallaan was een kostbare stoeltjesklok (waar de 7.000) en een doof pot de buit. Hierbij zorgden de honden dat het bezoek moest worden afgebroken. VALKENBURG De N.C.V.B., afdeling Valken burg en de Gereformeerde Vrouwenvereniging houden vanavond een gezamenlijke Kerstwijding in het „Tref punt" aan de Hoofdstraat. Aanvang 20.00 uur. ROELOFARENDSVEEN Onder auspiciën van de Stichting Open Bejaarden- werk is er zondag 23 decem ber te 4 uur n.m. een bijeen komst in de recreatiezaal van de Arendshorst voor de Veense bejaarden. Het jonge ren-koor van St. Petrus Ban den o.l.v. Wil v.d. Meer ver zorgt dan een kerst-zang en voordracht. Alle Veense be jaarden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. NIEUWE WETERING De ijsvereniging „Ijsvermaak Willem Barends" organiseert op vrijdag 21 december a.s. in café Nol een kaartavond voor haar leden. Als prijzen zijn een groot aantal kerst- kippen beschikbaar. De avond begint te 8 uur. ROELOFARENDSVEEN De vogelvereniging „De Dia- mantvink" organiseert op za terdag 22 december a.s. van 13.00 tot 16.30 uur in café De Vier Heemskinderen een vogelbeurs. Deze beurs is, ook voor niet leden, vrij toe gankelijk. ALKEMADE Op 2e Kerst dag kan men gaan genieten van een Kerstconcert 's mid dags om 3 uur in de R.K. Kerk van „Maria Presenta tie" aan het pastoor Onel- plein t e Roelofarends.veen. Dit concert wordt gegeven door de gemengde zangver eniging „Vox Laeta" onder leiding van Jan van der Meer, dit met solistische me dewerking van fluitist Koos Verheul en bas Wim Hille- ALKEMADE In de week van Kerstmis wordt het huis vuil opgehaald op donderdag 27 en vrijdag 28 december en in de week van Nieuw jaar op donderdag 3 en vrij dag 4 januari. ALKEMADE De streekmu ziekschool „Rijnakkoord" or ganiseert na 1 januari 1974 ook in Alkemade weer lessen in algemene muzikale vor ming, dit voor leerlingen van de 2e en 3e klas der basis scholen. Men kan zich in verbinding stellen voor nade le inlichtingen met de direk- teur tijdens zijn spreekuur op woensdag van 18.30 tot 19.30 uur, Hoofdstraat 103, Leiderdorp, tel. 0171034200. LEIDSCHENDAM De Ja panse pianiste Hanse Nakaji- ma geeft 2e Kerstdag om half drie een recital in de Kruisheu.veikerk aan de Bur germeester Roeringlaan. De 33-jarige. uit Kyote afkomsti ge pianiste speelt voor de pauze het Scherzo nr. 2 en de Sonate nr. 3 van Frederic Chopin. Na de pauze speelt zij twaalf etudes van Chopin. Toegangskaarten van vijf gulden, voor CJ P-houders 2 gulden 50, zijn verkrijgbaar op de bekende adressen, op het gemeentehuis en 26 de cember vanaf 13.30 uur aan de LEIDSCHENDAM Het bouwfonds Gedachteniskerk Paus Johannes XXIII z al vrijdag 28 december vanaf 20.30 uur weer een oude- jaarsbingo organiseren. De bingo-avond wordt gehouden in het Paus Jr«hannes-cen- trum in Prinsenhof waar voor veel meer liefhebbers plaats is dan vorig jaar in de school „In den Prinsen hof". LEIDEN De heer P. v.d. Poel, sinds de oprichting in 1954 lid van de directie van Rijnlandse Metaalbescher ming Muatschappij bv, zal op 3 januari 1974 aftreden als directeur van de RMM, de Afscheidsreceptie wordt die dag gehouden van 17 tot 19 uur in Holiday Inn. Lei den. LEIDEN - Dr. A. H. Fergu son zal met ingang van 1 ja nuari 1974 zijn praktijk als gynaecoloog aan het Diacon- Hessenhuis neerleggen. Op 21 december bestaat er in de conversatiekamer van het Huis gelegenheid afscheid te nemen om 17.00 uur. Bejaarden van Zoeterwoude naar .,Van 12 lot 2" ZOETERWOUDE De r.k. Be- jaardenbond had gistermiddag een grote opkomst bij haar feestmiddag. Het bejaardenkoor- en orkest van Huize Emmaus trad o.l.v. zuster Gerardina met succes op en de leerlingen van de Sjaloomschool voerden een musical op o.l.v. mevr. Wan ders. Het volgende evenement is een bezoek aan de K.R.O.- studio op 11 januari. Evenals vo rig jaar zal daar weer het pro gramma van 12 tot 2 worden meegemaakt. Er zijn nog plaat sen in de bus. Opgave bij mevr. Berg-v.d. Akker. Dorpsstraat of bij een van de andere bestuurs leden. ZOETERWOUDE/DEN HAAG Een 20-jarige kaashandelaar werd door de Haagse politie rechter veroordeeld tot twee we ken gevangenisstraf waarvan een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tijdens een ruzie had de man met een geweer gedreigd. Aanvanke lijk had hij het vuurwapen aan zijn muur hangen „als versie ring". Hiertegen had zijn hospi ta bezwaar gemaakt, waardoor het geweer in zijn auto beland de. Toen de ruzie uitbarstte ach tervolgde hij zijn tegenstander met het geweer en hield deze geladen door de brievenbus, na dat de man in zijn huis ge vlucht was. Vreugdevuur in Voorscholen VOORSCHOTEN D, tradition», le Kerstboomverbranding in Voorschoten zal dit jaar ge schieden op het open terrein in Adegeest, Dit ligt tussen de Grieglaan en de Van Beethoven- laan, op donderdag 3 januari 1974's middags om 19.00 uur. De kinderen worden verzocht de kerstbomen tussen 16.00 en 19.00 uur op de verbrandingsplaats te deponeren. Het is niet mogelijk dat bij de normale rondgang van de reinigingsdienst voor het ophalen van huisvuil kerstbo men worden aangeboden. De verbranding gebeurt onder toe zicht van de dienst van openba re werken. Feest Leiniuiden was voltreffer LEIMUIDEN Het bestuur van de stichting Gemeenschapscen trum voor Leimuiden, Rijnsa- terwoude e.o. heeft geweldig eer ingelegd bij de bevolking door een groot dansfeest te organise ren ia het Spant. „Jack and his Oldtimers" het orkest in Glen Miller-style was. evenals des tijds bij de opening vaA het Spant, weer een voltreffer. Door de onvermoeibaarheid van dit orkest, heeft jong en oud tot diep ;n de kleine uurtjes weer volop kunnen genieten van een avondje uit. Mede dank zij het rad van avontuur is de netto-op brengst van deze avond, be stemd voor het gemeenschaps centrum, plm. 500,- gewor den. Vier dagen Kerst-iiin in Leiderdorp LEIDERDORP Evenals vorige jaren wordt In de Scheppings- kerk (Van Poelgeestlaan) een kerst-inn gehouden. Deze zal eer ste en tweede kerstdag, donder dag 27 en vrijdag 28 december van 14.00 tot 22.00 uur geopend zijn. Voor de jeugd zijn er tal van activiteiten, zoals spelen, handarbeid, films en dia-verto ningen. Voor volwassenen is er een speciale ontmoetings ruimte. Op tweede kerstdag komt pater Goddijn uit Brazilië informatie geven over de Kom over de brug projecten in dat land. Donderdag 27 december is er 's middags volksdansen voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen. De kerstinn wordt af gas-loten met community singing met medewerking van combo Ero geruis veroorzaakte aanrijding boskoop/den' haag - Een 30-jarige chauffeur uit Boskoop stond terecht wegens het ver oorzaken van een aanrijding op de Burg. Colijnstraut. Overigens was dit voor een deel builen zijn schuld gebeurt. Hij had zich geërgerd aan een auto- bestuurster, die op de linker wegnelft reed en had haar van rechts gepasseerd. Op het zelfde mom -nt was ock de automobi liste weer naar rechts gegaan. De officer vond de chauffeur desondanks schuldig omdat er nimmer van rechts gepasseerd mag worden. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5