BS Leiden krijgt twee walk-overs Sport rond de beide Kerstdagen Uit het clubleven Lisser selectie tegen „Noordwijl OZY verzuimt kop te nemen sport PAGINA 4 DONDERDAG 20 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Terwijl iedereen nog nageniet van en praat over de. geweldige overwinning op Tran- sol, rust B.S. Leiden niet op zijn lauweren maarr werkt keihard door en bereidt zich voor op de twee min of meer verplichte nummers van deze week. Van avond speelt het team van Rob de Wit om kwart over zeven in de Universitaire Sporthal de be kerwedstrijd tegen Acrides. Dit tweede divisie team uit IJ mui den heeft middels overwinnin gen op de leiders van de eerste divisie Pfaff Stars en Jumpers de achtste finales bereikt. Dat is natuurlijk een leuke prestatie, maar daar hoeft B.S. Leiden niet wakker van te liggen. Inte gendeel, Acrides moet zonder pardon opzij geschoven worden. Voor de competitie speelt B.S. Leiden zaterdagavond in de Apollofaal een verplicht nummer tegen DED. Deze Amsterdamse tegenstander staat onderaan de ranglijst en is bepaald geen prettige opponent. Met alle mo gelijke soorten anti-basketball probeert DED elke week op nieuw de nederlaag zo klein mo gelijk te houden, waar het dan soms in slaagt, maar leuk is het niet. Niettemin moet B.S. Lei den zich daar niets van aan trekken, zijn eigen spelletje spe len, waarbij zeker een honderd punten score gehaald zal wor den. De aanvang is negen uur. Wel interessant zijn de ontmoetin gen in Zandvoort tussen Typ- soos en Raak, in Rotterdam tus sen Transol en NN Donar en in Den Bosch bij EBBC-G. de Lan ge- De stand is momenteel: Transol 19-36, Levi's 19-34, B.S. Leiden 19-30, Raak 18-28, Typsoos 18-26, EBBC 19-22. NN Donar 19-22, G. ce Lange 19-16, Deltalloyd 19-16, Frisol 19-14, ASVU 19-12. FAC 19-4, H. Cards 19-2, DED 19-2. Van de Leidse teams speelt het damesteam van B.S. Leiden in Utrecht tegen Ola Stars; MSV speelt in Noordwijk tegen het Voorschotense Blitz en BVO speelt in Alphen tegen TRK. LEIDEN Tweede Kerstdag or ganiseert de zwem- en poloclub De Zijl/LGB de traditionele Kerstwedstrijden. Deze wed strijden zijn bedoeld als revan ches voor de Nationale Kam pioenschappen voor de jeugd on der de twaalf jaar, terwijl als extra nummer gezwommen zal worden om de Sergio Di Gergio Trofeee, genoemd naar een lid van de Italiaanse zwemploeg die bij een vliegramp, evenals de overige leden van de ploeg jam merlijk omkwam. De wedstrij den worden gehouden in de Overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat te Leiden en vangen om 3 uur aan. LEIDEN De tafeltennisvereni ging Sanocel/Scylla organiseert op Tweede Kerstdag een groots tafel tennistoernooi met als inzet De Zilveren Sanocel Matras. Er wordt deelgenomen door de al- lersterksten van de Nederlandse competitie. Enkele namen: Carel Deken, Herman Hopman, Bert van der Helm, Gerard Bakker, Milan Stencel. Ed van de Berg en vele anderen. Het toernooi begint om 13.00 uur en wordt gehouden in het tafeltenniscen- trum, Catharijnestraat 10 (nabij de Korevaarstraat) in Leiden. De toegang is gratis. LEIDEN Elk jaar, zo tegen Kerstmis, organiseert de NKS (Nederlandse Katholieke Sport federatie) een groot toernooi voor pupillen in de Groenoord- hal. Dit jaar al voor de vijfde maal en ter gelegenheid daar van is de zaak grootser opgezet dan ooit tevoren. Op zaterdag 22 en zondag 23 december opent de Groenoordhal haar poorten voor nagenoeg alle voetbalverenigin- gen uit Leiden en omstreken. Maar niet alleen om te komen zaalvoetballen, nee, dit jaar voor veel meer dingen, zoals trefbal, handbal en estafette. Om het gehele programma af te kunnen werken, wordt och- tens om 10 uur begonnen en hoopt men 's middags om vijf uur klaar te zijn. De zaterdag clubs spelen op zaterdag, hun zondagcollegaatjes uiteraard op zondag. Het gaat allereerst, ai- dus de NKS om de recreatie, maar er zijn aantrekkelijke prijzen te verdienen op deze in stuif. Elke ploeg bestaat uit twaalf pupillen in de leeftijd tot 11 jaar en iedere vereniging neemt deel aan alle onderdelen van de Vijfkamp. In de voor gaande jaren was de instuif een groot succes; het is te hopen, dat deze extra grote manifesta tie twee leuke dagen garandeert voor zowel de spelertjes als het publiek. Aan de organisatie die berust bij het NKS zal het in ieder geval niet liggen. NOORDWIJK In Noordwijk zullen er in de komende Kerst vakantie door verschillende in stanties in die gemeene sporte venementen voor scholieren worden georganiseerd. Zowel de leerlingen van het basisonder wijs, als van het voortgezet on derwijs kunnen daar, hetzij per schooi, hetzij individueel aan deelnemen. De volgende sporten zijn georga niseerd. Basketbal, tafeltennis, zaalvoetbal en zwemmen. Dit laatste betreft dan de examens schoolzwemmen; voor het overi ge zijn het toernooien. Voor de organisatoren gaat het erom dat de jeugd een aantal prettige', en vooral sportieve uurtjes heeft. Men verwacht een juiste wed strijdmentaliteit. Het basketbal- toernooi vindt plaats op 24 de cember in de Northgo-sporthal en begint om 8.30 uur. De wed- strijdduur bedraagt 2x10 minu ten, terwijl de normale regels in acht dienen te worden gehou den. Dit is een schooltoernooi, evenals het zaalvoetbal. Dat wordt verwerkt op woensdag 2 januari eveneens in de Northgo- hal. De wedstrijdduur bedraagt hier ook 2x 10 minuten en er wordt begonnen om 09.00 uur. Het tafeltennis is uiteraard een individuele aangelegenheid, wel ke wordt verspeeld op 28 de cember. Men kan aantreden in verschillende klassen, terwijl het startsein om 09.00 uur gege ven wordt. Plaats van hande ling: de Northgohal. Het zwem men tenslotte is gedateerd op 27 december in het sportfondsen- bad De Miereweide te Katwijk. Een kleine negentig lerlingen zal trachten om bezit te komen van de diploma's A of B Begon nen wordt om half tien. Door verschillende firma's zijn er prijzen beschikbaar gesteld voor de winnaars van de diverse eve nementen. Ook de meest spor tieve teams komen in aanmer king voor een prijs. LEIMUIDEN De Sport Vereni ging Kickers '69 organiseert op 6 januari de 5e Drechtloop. Deze prestatieloop is bestemd voor iedereen boven de vijf en onder de 80 jaar en start vanaf 10.30 uur. Gelopeu moet er wor den door de heren over 7 kilo meter, terwijl er voor de jeugd en voor de dames een traject van 3,5 kilometer is uitgezet. De start is bij de kantine van de SV Kickers 'Y9, maar tevens kleedgelegenheid aanwezig is. Het inschrijfgeld bedraagt 3. voor senioren, terwijl de jeugd de helt betaalt. lederen die de loop met succes volbrengt ont. vangt een herinneringsmedaille, terwijl er fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld voor de eerst- aankomenden. Hoewel dus ge rekend wordt op de komst van een aantal prestatielopers, wordt de nadruk van deze 5e Drechtloop gelegd op de recrea- tie. U weet het: trimmen is goed voor u. NOORDWIJKERHOUT De Ren- en Tourvereniging De Bol lenstreek organiseert op 31 de cember het kampioenschap Cy- clo-cross voor clubleden. Er wordt gestart in Iwee catego- riën, namelijk in de A-afdeling (Amateurs) en in de afdeling nieuwelingen. De wedstrijd be gint om half twee en wordt ver reden op het parcours nabij de Duinpoort in Noordwij kerhout. Aan de start komen ondermeer Harry Steekers (dé ravoriet) Trigt, Kooloos en Duivenvoorde bij de Amateurs, terwijl Looye- stijn en Langeveld kanshebbers zijn bij de Nieuwelingen. Na af loop is er prijsuitreiking in de Duinpoord. We ontvingen deze week maar een gering aantal clubbladen hetgeen waar schijnlijk te wijten is aan het feit, dat de meeste clubs op non-actief staan tussen nu en Nieuwjaar. Er is inderdaad een korte winterstop voor de afde lingsclubs, terwijl er ook voor de amateurs onder u geen programma is vast gesteld op 23 en 26 decem ber. In het weekeinde van 5/6 januari wordt er door alle clubs weer volop ge speeld. (tussen haak jes) we hebben het over voetballen.» Van het korf-handbalfront ook wei nig nieuws. Deze secties spelen wel op 23 decem ber, maar bladen (behalve die van Crescendo uiter aard) waren er niet bij de post. Hoewel wij toch veel aandacht besteden aan deze sporten, is dat niet wederzijds. Van geen en kele handbalclub, uitge zonderd MMG dat ingeslo ten zit bij het voetbal blaadje, krijgen wij het mededelingenorgaan, het welk ons ten zeerste be droeft (mooi hè). Heren-cq damesredactieleden wilt u zo vriendelijk zijn om ons, als niet-betalend lid, op de lijst van abonne menten te zetten? Wij zijn u dan uiterst erkente lijk. U heeft er trou wens baat bij, want als club komt u extra in de kijker middels deze ru briek. Er zijn nog wat voetbalverenigingen en andere takken van clubs" die ons evenmin een blad sturen. Forehol- te, Teylingen, Noordwijk, R& T De Bollenstreek, LKV De Spartaan, LHMC, Roomburg, Warmunda, VVSB, Scylla (San), Phili- dor. SJC, VVO A etc. waar blijft gij? Tot zover onze bedelbijlage, over naar wat concreter zaken. Allereerst zijn wij ver heugd om u voortaan ook over Altior te kunnen be richten, welke vereniging gehoor heeft gegeven aan onze smeekbede. Een im posant clubblad trouwens, dat vele pagina's telt. Het staat vol met de „gewo ne" clubaangelegenheden, doch de redactie geeft ook commentaar op allerlei gebeurtenissen. Men gaat bijvoorbeeld breedvoerig in op het Nederlands Elf tal en de „centen" die van zoveel belang schijnen te zijn. Aardig om in zijn geheel over te nemen is dit stukje: „De „Heren" tv-journalisten hebben een nieuw en „leuk" spelletje bedacht. Zij laten ons de laatste weken in Studio Sport van bepaalde wed strijden achter elkaar ge plakt alle overtredingen zien. Op deze manier wordt het voetbal toch wel op een afschuwelijke ma nier in deskrediet ge bracht. We hebben er maar één woord voor over: misselijk gedoe. Evenals trouwens het uit den treure herhalen van echte of vermeende scheidsrechterlijke dwa lingen." Met dat laatste kan iedereen het zeker eens zijn. Wat dat vooraf gaande betreft: Natuur lijk krijgt u zodoende een vertekend beeld van de wedstrijden, maar... bent u ook niet van mening dat het momenteel helemaal de verkeerde kant opgaat met het voetbal en vindt u niet dat daar wat aan èe- daan moet worden? Is het opzettelijk neerschoppen, vastpakken, stompen, slaan en spugen dan een normale zaak? Brengt het voetbal zich zelf niet in deskrediet??? Studio Sport probeert ongetwijfeld zijn bijdrage te leveren om van deze toestanden af te komen. So wie so al een goed streven, lijkt mij. Nu moet u niet denken, dat Altior een on sportieve vereniging is. want dan heeft u het mis. De rest van het clubblad staat vol met allerlei spor tief bedoelde aanmaningen.» De Leid se Footbal Club, of kort weg LFC, houdt op 1 ja nuari een Nieuwjaarsre ceptie. Deze begint om 13.00 uur en wel aan de Boshuizerkade. Dit. voor leden en belangstellenden. •Trouwens, 't clubblad had een leuke outfit. Maar het was dan ook een extra nummer, dus vandaar. Ook VNL stuurde zijn Kerstnummer met véél kerstwensen en aanmoedi gingen om het toch vooral beter te gaan doen. Dat geldt dan voor de voetbal prestaties, die blijkbaar nogal wat te wensen over laten. Er zijn natuurlijk ook prettige dingen te melden, aldus het club blad. De medewerking van de leden, de prettige stemming in de kantine etc. dat laat niets te wen sen over. VNL behoeft dus weinig goede voornemens te maken komend jaar. Alleen wat meer trainen en wat betere prestaties. Als dat alles is....» SC Lisse heeft 694 leden, welke alle een prettige Kerst worden toegewenst door de redac tie van Oranje Zwart. Dat geldt voor ieder die Lisse een warm hart toedraagt. En wie doet dat niet? Bij SC Kickers '69 vraagt men zich af of u al bent gaan trainen voor de 5e Drechtloop. U weet het toch? Die wordt op 6 ja nuari gehouden en start vanaf 10.30 uur bij de kantine van Kickers aan de Acacialaan. Een prestatie- en recreatie loop, dus doe mee. Nu we het toch over hardlo pen hebben: ook Meer burg organiseert een cross, waarvan start en fi nish op het Meerburg-ter rein. Alles vindt plaats op 2e kerstdag en men mag beginnen te rennen om 14.30 uur. De deelname staat open voor iedereen, of zoals het clubblad uit drukt: voor jong, oud, man, vrouw, jongen, meisje, opa, oma, kind baby, tante, neef, nicht, moeder, vader, affijn ie dereen mag meelopen. Al leen ooms heeft men lie ver niet, geloof ik. Men mag lopen hoe men wil; er is een EHBO-post aan wezig, evenals kleed- en douchegelegenheid. De in schrijfkosten bedragen 2,50 0,50 per per soon. Voor iedereen die de loop volbrengt is er een fraaie herinneringstegel, terwijl de eerst aanko mende een grote beker krijgt. In het Meeren- burgblad zelfs een verslag van BS Leiden Transol. Zo stelen ze ons wel het brood uit de mond. Nog effe, en ze gaan de Meer- burger in Losse nummers cverkopen. Dan kunnen wij wel opdoeken. Dit was 't weer. U weet het, zater dag en zondag weinig voetbal, dus een goede ge legenheid om eens fors te trimmen of te trainen. Mocht deze rubriek tussen Kerst en Nieuwjaar niet verschijnen, dan wenst de samensteller u een Pretti ge Kerst en een gezellige jaarwisseling. Maar houdt uzelf wel in conditie.» ging Dwas j lijke huid moe sche bij LISSE Op 26 december 2e Kerstdag wordt er in de Ge meentelijke Sporthal in Lisse een zaalvoetbalwedstrijd ge speeld tussen het „Lisser team" en de ploeg van Van Rooyen uit Noordwijk. Het zaalvoetbal in Lisse zit ontegenzeggelijk in de lift, ook al omdat de clubs de spelers wat dat aangaat vrij laat. Weliswaar spelen de clubs uit Lisse In de derde klas van Deze foto van het derde doelpunt van AZC, gescoord door Van de Broek, had u nog tegoed (tegen UZRC). In de eerste klas her van de jaarcompetitie verzuimde ZOV 2 alleen de leiding te nemen door tegen LZ'86 5 niet verder te ko men hebben. Zij kregen AZC 5 Oudewaterse ploeg is nu gelijk gekomen met Koudekerk. Ook Lisse profiteerde hiervan. De Lissenaren wonnen met 51 van BZC 2 en staan nu nog slechts een punt achter de lei ders. Woerden 2 deed het goed tegen DONK 2 en won met 20. In de tweede klas heren Het Bar racuda een steek vallen door te gen de Gouwe 4 met 3—3 gelijk te spelen. De benjamins in de afdeling SVO presteerde het om de ploeg uit Nieuwerkerk met 43 te verslaan, waardoor de Ploeg uit Groot Ammers de lei ding van Barracuda overgeno men hebben, ij kregen AZC 5 naast zich, die nog zonder ver- liespunten was. maar nu BZPC 5 een 2—2 gelijkspel toe moes ten staan. De Alphense ploeg heeft echter een wedstrijd min der gespeeld. Katwijk 3 werd nog wat vaster op de laaatste- plaats gedrukt door ZPS 2 (6 0). De Couwe 4 versioeg Woer den 3 met 40. In de derde klas heren zorgde de Boezem voor de verrassing door leider Koudekerk 2 met 2—1 te verslaan. Vivax 2 kwam daar door naast de Koudekerkers omdat zij Woerden met 45 versloegen. DKD 2 meldde zich ook als kandidaat door de Gouwe 6 met 40 te verslaan. Deze Waddinxveense ploeg versloeg hun zevende team met 84. In de eerste klas dames is er voor de Boezem haast niet meer aan de onderste plaats te ontkomen. Zij verloren met 81 van ZPS 2 en hebben in vier wedstrijden al dertig doelpunten tegen. Het is een troost voor hen dat SVO bij hen in de buurt bleef door een 5—0 nedorlaag, eveneens tegen ZPS 2. In de tweede klas dames ver grootte Donk 2 de voorsprong nog door een 5—1 zege op Bar racuda 2. De Goudse dames hebben nu reeds vier punten voorsprong. In de hoofdklasse jongens heeft GZC het heel moeilijk gehad te gen OZV, maar won tenslotte met 10. De Goudse jongens zijn daardoor weer naast AZC gekomen, maar met ten wedstrijd meer te goed. BZPC is de derde ploeg die nog een woordje meespreken kon, maar de overige zeventallen zijn al kansloos geworden. De Couwe heeft de kans om de leiding te nemen in de eerste klas jongens niet gepakt Tegen Boskoop kwamen ze niet verder dan een 44 gelijkspel, waar door de Waddinkxveense jongens Barracuda nog naast zich heb ben. Woerden bezorgde Koude kerk de vijfde nederlaag (40). In de reserve-hoofdklas blijken de teams van AZC dit jaar heel sterk. Alle drie teams spelen een dominerende rol. Het B- team versloeg BZPC B met 4—1 en is na zes wedstrijden nog zonder puntenverlies. Hun C-team komt daar slechts twee punten achter. De kampioen van vorig jaar. GZC B, won voor de eerste keer, 5—3 tegen de Gouwe. In de hoofdklasse meisjes liet BZPC a blijken dat zij niet op de bescheiden plaats waar zij nu staan, thuishoren. Katwijk a werd met maar liefst 100 ver slagen, waardoor de positie van de Bodegraafse meisjes belang rijk beter werd. Het B-team van BZPC verloor weer met dubbele cijfers, 15—1 tegen de Zijl/LGB a. De Gouwe a deed het goed door G7C met 5—2 te verslaan. OZV A bleef bij de kanshebbers door een 43 zege op Donk A- In de eerste klas meisjes won Barracuda a met 6—0 van DONK b, de Baanders van BZC b met 7—1, de Gouwe b met 3—1 van Barracuda a en Donk b met 4-2 van OZV b. de Leidse afdeling, doch het peil van enkele verenigingen ligt daar al duidelijk boven. En dat terwijl er dit jaar pas voor het eerst zaalvoetbal in Lisse ge speeld wordt. Tegen het gerenommeerde Van Rooyen uit Noordwijk (verleden jaar tweede achter de West II- kampioen Verhart) willen de Lissenaren bewijzen hun man netje te staan. Uit diverse clubs haalde men de beste spelers (bijna allemaal in het veld uit komend voor SC Lisse) ei dit team moet in staat zijn om Van Rooyen behoorlijk partij te kun nen geven. Op welk peil het Lis ser zaalvoetbal staat mag onder meer blijken uit het feit dat Van Gerven zich laatst uitste kend weerde tegen bekende grootmachten als LDWS, HH Sporthuis en B T (Van de Plas-Alimpocup). In datzelfde toernooi viel trouwens het ster ke spel van Frans van de Laan en Gerard van Beek bijzonder op. Godyla staat verder onge slagen boven aan in de derde klasse. Over de Noordwijkers behoeft weinig gezegt te wor den; hun klasse mag bekend worden verondersteld. Opstellin gen der 'beide teams: Selectie Lisse: Frans van der Laan (Caspers), Frans ,van der Veck (Caspers), Frans van Ger ven (van Gerven), Gerard van Beek, (Van Gerven. Gerard van der Poel (Tien in één), Ad Oos terhof (Taveerne Boys), Harry van der Zwet (Godyla) en .os van der Klauw (Godyla). Van Rooyen: Constant Smit, E r. Barten, Cor Vreugdeh I, I Karstens, Ruud Bröring, Jan Willem Bogers, Joop VciveuL en Frans van der Veen. De in zet van de wedstrijd is een wis sel-cup die beschikbaar werd gesteld door Van Gerven Sport. bond weej gersi COR VREUGDEH1L Scheidsrechter is de heer V< heyen en de aanvang is vastg steld op 14.00 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4