Coerver: „Rinus laatste man tegen Israel speelt als Standard Luik Amsterdamse boksers bleven weg Scheidsrechters 3 in Italië dreigen met een staking FEYENOORDS TRAINER ZIT NOG MET EEN LEGPUZZEL FIFA reikt met voorschot Chili helpende hand Ambitieus amateurprogramma ging mist in 1973' DINSDAG 18 DECEMBER 1973 LE1DSE COÜRANT PAGINA 13 ROME De scheidsrechters in Italië dreigen met een staking. In de loop van deze week zal de voetbalbond een aantal eisen moeten in willigen, omdat de beren anders aanstaande zondag geen competi tiewedstrijden in de eerste en tweede divisie zullen leiden. Morgen, zal de bond in spoedvergadering In Rome bijeen komen om de te nemen maatregelen te bespreken. De scheidsrechters zijn bijzonder kwaad over het feit dat enkele van hen beschuldigd worden te zijn I omgekocht. LAMBR1CHTS AC Milaan heeft deze zaak aange sneden en in 'n brief aan de bond waarin ook namen van scheids rechters worden genoemd. Het betreft overigens wedstrijden uit het vorig seizoen. Bijna nog voordat het onderzoek geopend werd in deze affaire, werd de zaak meteen weer gesloten en dat accepteren de scheidsrech ters niet. Ze hebben vlak voor 't de beschuldiging uitte dat min stens de helft van de Italiaanse scheidsrechters beïnvloed was, In een recente brief van het be stuur van Milaan schijnt die be schuldiging min of meer her haald te zijn: het komt er in elk geval op neer dat twee scheids rechters verweten wordt gema nipuleerd te hebben tijdens wed strijden. weekeinde zelfs gedreigd om af- De scheidsrechters menen dat dit gelopen zondag al te staken, maar ze besloten op het laatste moment om de bond een iets langere termijn te geven om deze zaak te bespreken en te re gelen. 1 De Italiaanse scheidsrechters zijn het moe om doorlopend van om koperij beschuldigd te worden, temeer omdat telkens op het be slissende moment de aanklagers hun zaak willen schikken en nooit namen noemen. j Even vermakelijk als berucht was de rechtzaak met pater Eligio, geestelijk adviseur van AC Milaan, die inderdaad vorig jaar keer hun gezamelijke prestige dermate op het spel staat, dat 'n openbare behandeling van deze zaak het vertrouwen kan her stellen. De voornaamste eis van de scheidsrechter is dan ook dat deze week nog ,,de zaak Milaan" in behandeling zal worden geno men, in het openbaar eindelijk de brief op tafel komt waarin de beschuldigingen geuit worden. ,,Als die waar zijn royeren wij terstond onze schul dige collega's. Vanzelfsprekend, en ook dat zal de lucht kunnen opklaren. Nu blijft veel te veel onuitgesproken", aldus een der scheidsrechters. ROTTERDAM Alsof het de normaalste zaak van de we reld is, zei trainer Wiel Coerver: „Rinus speelt. Willem ook. Zijn blessure is nagenoeg genezen, gisteren heeft hij stevig gefietst en hij kan tegen Standard Luik woensdag avond aantreden." Met deze woorden schiep Wiel Coerver zelf de problemen want het is zonneklaar dat door het op stellen van Rinus Israel een speler die zich al geruime tijd tot de „vasten" mag noemen, het veld zal moeten ruimen. Zonder met de ogen te knipperen, loste Wiel Coerver dat op. „Standard Luik speelt zoals het Belgische elftal en zal dus met twee spitsen werken. Een van de L»eniige vleugels zal onbezet blijven en aan de kant waar geen te genstander is, verdwijnt een vleugelverdediger van Feyenoord." kan zowel links- als rechtsbui ten spelen. Er staat vast dat we eer. vleugelverdediger minder zullen hebben en één man meer, zeer waarschijnlijk Wim Jansen, op het middenveld. Het is dus mogelijk dat Rijsbergen ernaast staat maar dat is zeker geen ge,volg van zijn minder sterke optreden in Luik." Onmiddellijk viel de naam Wim Rijsbergen, de onfortuinlijke jor.ge speler die in de uitwed strijd een week geleden drie maal mistastte waardoor Stan dard een achterstand jvan 1—0 kon omzetten in winst van 3—1, een rijkelijk ruim verschil om weg te werken. Toch is het Feyenoord heilige emst om tot de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup door te drin gen. Met welk team? Coerver: ,,We stellen dus vast dat Rinus Israel als Ausputzer fun geert." Een kwestie die kenne lijk al was besproken want in het spelershome in de Kuip be vond Joop van Daele zich aan het biljart en hij reageerde niet op deze woorden. Coerver: „Ik zal eerst moeten zien wie de spitsen zijn. Dat kunnen Rora en Musovic zijn maar ook Lam- brichts en Musovic. Ik geloof niet zo in Rora want hij is er in Luik uitgehaald en speelde gis teren in de competitiewedstrijd van Standard, die ik overigens niet heb gezien, niet best. Blijft de vraag op welke plaats Lam- brichts wordt geposteerd. Hij was en is. Harry Vos is toch al tijd nog een klasseverdediger, Schneider is international, Ramljac en Israel zijn ex-inter national. Is dat een sterke scha- duwdefensie of niet." Toch Van Daele? Mladen Ramljac zal zeer bin nenkort toch moeten worden in gezet. Hij is op diverse plaatsen in de defensie te gebruiken, hoe wel hij voornamelijk als voor stopper is gecontracteerd. Het zal er wel op uitdraaien dat Van Daele voorstopper speelt. Coerver was er niet positief over maar loofde hem wel als de man „die geleerd heeft een sliding te maken en sterker met het hoofd is geworden". .ZURICH. De financiële commissie van de Internationale voetbal fe deratie (FIFA) heeft de Chi leense voetbalbond een voor schot van ruim 175.000 gulden gegarandeerd en onderzoekt mogelijkheden om het bedrag aan te vullen tot 400.000 gulden. Helmut KUser, de secretaris van I de FIFA beklemtoonde echter dat het geen vooruitbetaling is I op de uitkering die Chili door xijn deelneming aan het wereld kampioenschap in West-Duits- Haico Scharn naar Amerika 'ARNHEM. Haico Scharn, Neder lands recordhouder op de 1500 meter en de mijl zal in januari naar de Verenigde Staten ver trekken voor een tournee langs de Amerikaanse overdekte ba nen. Scharn heeft de invitatie te dan ken aan zijn tijd van 3 minuten 137,8 seconden in Aarhus, waar mee hij de afgelopen zomer Ne derlands recordhouder werd. Slechts een Nederlandse midden afstandsloper is eerder uitge nodigd voor een serie wedstrij den op de Amerikaanse binnen banen, namelijk Wim Slijkhuis. land zal krijgen, noch een voor uitlopen op een regeling over de financiële eisen die de Chilenen hebben gesteld na het uitvallen van de wedstrijd Chili—Rus land. „De Chileense voetbal bond", zei de heer KMser, „is door het uitvallen van de twee de wedstrijd tegen Rusland en door de kosten van de ontmoe ting in Moskou in een zeer moeilijke financiële positie ge komen. De FIFA kan in zulke uitzonderingsgevallen de helpen de hand reiken. Vanzelfspre kend dienen er bankgaranties te zijn, opdat de FIFA er zeker van is zijn voorschot terug te krijgen." De financiële commissie van de FIFA zal het bedrag in Zwitser land beschikbaar stellen en niet in Zuid-Amerika, aangezien de voortrennende inflatie daar de positie voor beide partijen al leen maar ongunstiger kan ma ken. Het aanvullende krediet van ruim 200.000 gulden zal worden overgemaakt indien ook daarvoor een onwrikbare garan tie kan worden gegegeven. Het terugbetalen van het door de FIFA beschikbaar gestelde voorschot, kan voor Chili niet te moeilijk zijn, aangezien alle landen die deelnemen aan de eindronde in West Duitsland een uitkering zullen krijgen, die toch op ten minste 500.000 gul den kan worden begroot. Coerver riep Van Daele tot getui ge toen hij zie: „Ik heb Wim Rijsbergen ervan trachten te overtuigen toen we Ramljac contracteerden en Israel aan hef terugkomen was, dat hij er beslist niet meteen uitvliegt als hij een fout maakt Dat heb ik tientallen malen herhaald, ook na Luik. Maar de jongen zit Coerver: „Die twee spitsen moe- momenteel met het angstgevoel ten afgeschermd worden. Met dat hij er beslist niet in zal zijn grote er,varing kan Rinus staan. Wat doe je eraan? Het is Israel er een voor zijn rekening een kwestie van nog niet „vol- nemen. Voor de andere heb ik wassen" zijn en niet op en top nog geen definitieve oplossing." eer. prof zijn. Het is duidelijk dat er meer kunnen zijn die Toch deed Coerver enige toezeg- zich niet geheel zeker voelen. gingen. Als Semmeling op de rechtervleugel mocht spelen, dan staat Everse erin. Wordt Semmeling op het middenveld geposteerd, dan krijgt hij Wim Jansen als bewaker. Speelt Lambrichts niet, dan valt Rijs bergen af „want het heeft geen zin hem in het midden te zet ten." Dat duidt derhalve toch op het duo Israel—Van Daele. Wiel Coerver zal zijn legpuzzle eerst vlak voor het duel in el kaar hebben gezet. Goden verzoeekn Vanmiddag is Feyenoord ter con centratie vertrokken naar het Badhotel in Rockanje. It de -» w avonduren arriveerde Standard |Y|flI*QKKQ Wil Luik, dat logeert in het Skyway- hotcl bij vliegveld Zestienhoven. Woensdag rondom het midda- guur komt een extra-trein met Belgische supporters aan die er-1 toe zullen bijdragen dat het sta- Wiel Coerver moet voor de wedstrijd tegen Standard Luik een puzzel oplossen. „Ik zal eerst moeten zien, wie de spitsen zijn". niet spelen Gouden schoen voor Marlens dion morgen?,vond gevuld zal zijn met naar schatting vijfen- veertigduizend toeschouwers. Manager Guus Brox: „De voor verkoop loopt goed. Wat kunne verkoop loopt goed. Wat kunnen we anders nog doen dan op een goede wedstrijd hopen. Een wedstrijd die overigens niet zal worden geleid door Schulenberg zoals aanvankelijk was vastge steld, maar door Biwersi. We kennen hem nog want hij leidde een van de wedstrijden tegen UT Arad. Enfin, laten we daar niet over spreken. Het is de go den verzoeken HERMAN VAN BERGEM BRUSSEL. International Maurice RABAT. Marokko heeft aangekon- Martens van Racing Whlte/Da- digd de tweede wedstrijd voor ring Molenbeek ia uitgeroepen tot Belgisch voetballer van het jaar. de voorronden van het wereld kampioenschap voetbal tegen Zaire van zondag aanstaande niet Ie willen spelen uil protest „Gouden schoen" Marlens ver- tegen de nljre, waarop de eer i w|er( 270 punten. Na hem kwo. sle wedstrijd In Kinshasa werdj men Dewalque (Sandnrd) met ecleld- 142 pnt cn Vanden Doele (FC Brugge) met 92 pnt. Paul van Himst was vierde met 87. Zaire kwalificeerde zich in die wedstrijd voor de eindronde door Marokko met 3-0 te ver slaan. Dat gebeurde op 9 de cember. Maar de Marokkanen protesteerden bij de internatio nale voetbalfederatie. Bij het eerste doelpunt zou de bal de lijn niet hebben gepasseerd. Rob Rensenbrink, als vijfde, met 50 punten wns de hoogste ge klasseerde Nederlander, Nico de Bree was negende (25 pnt), Jan Ruiter zeventiende (12) en Ruud Geels 23e met vier pun ten. 'Rotterdam Het excuus van Theo Hulzenaar werd aanvaard met applaus. De Rotterdamse promotor had een ambitieus amateurprogramma gearran geerd, dacht hij. Gisteravond zou in de Maasstedelijke zaal Lommerrijk voor het eerst sinds jaren weer een confronta tie plaats vinden tussen promi nente boksers uit Rotterdam en Amsterdam. Zondagavond kreeg (ADVERTENTIE) Als we morgen nou's allemaal voor onze beste kennis een Fleuropbloemengroet bestellen. Wat zou Holland er din mooi uitzien. Niemand woont Ie ver weg. om bloemen Ie krijgen. Raadpleeg uw Fleurop-bloemist Weet u dat de Tulp, tegenwoordig een Nederlandse bloem bij uitstek, oorspronkelijk uit Klein-Azié komt? U leest erover in het Fleurop-bloemenboek. Spaar de gratis Fleurop chrysal- en pokonzakjes van uw Fleurop- bloemist. Hulzenaar het ene telefoontje na het andere. Eensklaps waren alle Amsterdamse A-klassers Ruck, Adriaanse, Sarton. Water man - ziek. Tonny van Eek, de Nederlandse lichtwelterkam- pioen had een feestje. Hulze naars ambitieuze programma was de mist ingegaan. „Ik heb", zo zei hij, „een lijst van achttien boksers naar Am sterdam gestuurd met het ver zoek tegenstanders aan te wij zen. Dat is gebeurd door het be stuur van Noord-Holland in sa menspraak met de diverse boksscholen. Je ziet wat ervan terecht komt. Ja, als Je betaalt, maar dat doe ik niet beslist niet. Ik vind het best als de boksbond een vergoeding zou vaststellen, een soort startgeld zoals amateurwielrenners krij gen maar zo lang dat niet ge beurt, betaal ik niet". Huize naar weet natuurlijk ook wel dat er amateurs zijn die alleen willen boksen als hen twee briefjes van vijfentwintig gulden in de hand worden gestopt. De Amsterdammers waren dus ziek of aan het feesten. In het uitstekend bezette Lommerrijk kon men van een inderhaast In elkaar getimmerd programma voor de pauze nog genieten. De partijen in de C-klasse staken uit boven het gemiddelde dat veelal in die klasse wordt ge presteerd. De stijlvol boksende Buurman kwam echter op min der stijlvolle wijze „aan zijn einde". Toen Radings door had dat Buurmans kracht in het sto ten uit de verdediging zat, ont regelde hij die strijdwijze door fel in de aanval te gaan. In de derde ronde werd Buurman cor rect in de maag geprikt, waar na een linkse hoek volgde. Buurman simuleerde een te lage stoot maar w-d. terecht, uitgeteld. Er vie! g een k.o. Zwaarwelter De in een wilde sla Hofstede een9klaj: hoek en de partij plaatste ng mei rechtse as afgelo- Smits werd in de eerste ronde ge troffen door een stoot in de maag die hij niet meer te boven kwam Zijn (meedogenlore) hel per w i'ste niet van opgeven te weten, hoewel Smits hem sme kend aankeek. Nadat Landrok wederom had gescoord met een maagstoot, werd Smits naar Vreemd Er waren ook weer de vreemde uitslagen. De technisch veel be tere Ploeg, die zich niet liet verleiden tot meevechten met de woesteling Klaasscn, werd tot verliezer verklaard. De jury mag, behalve naar het aantal stoten, best ook kijken naar de techniek die in staat is een doodgewone vechter te weer staan. Het publiek morde ook over het re«' van de partij tussen o«* ssers Wijngaard en linrisk'. een bij Van Brienen in Utrecht boksende Turk, die b schikte over een fraaie rechte stoot in beide handen, veel ac tiever was dan de knap boksen de maar te koele Amsterdam mer maar niettemin met de max'mumscore van 3-0 verloor. En dat was te veel. Hans v.d. Berg bokste de andere A-partij, tegen Leo Boi-man. Onlangs had v.d. Berg door te groot superioriteitsgevoel in Den Haag verloren. G'steren bokste hij zeer geconcentreerd en attent, waardoor Bouman niet eens de gelegenheid kreeg te tonen of hij wat meer kan dan in een afschuwelijke stijl boksen. Doordat v.d. Berg per se een voort jdige beslissing wilde forceren, bokste hij te onzuiver en moest hij de voile drie ron den uitboksen. Ingrijpen Ondan' het r mms van Huize naar voelde het p iMiek z:ch b V clit en verb-, ten velen vroeg tijdig de zaa:. Het wordt hoog tijd dat de boksbond ingrijpt. Wegblijven na toezeggingen is al normaal en gebeurt bij elke boksavond. Als dat zo doorgaat, kan men binnenkort de zr-ak sluiten want het publiek blijft niet betalen voor programma's die inferieur zij- aan hetgeen wordt aangekondigd. HERMAN VAN BERGEM an SniiUiA'dum); C-lcln'.«c: hall- wanrgewlcht Kmuise .(.Schiedam fop, van Ploegt Den Haag), zwaar gewicht v d Meei(R'dnm) w o p van BotaolA'dam», halfzwnnrgewlcht Rad'ngsi Schiedam; wint door k.o. derde ronde van Buurman!A'dom). n dik-n cu .1 OcrbuntA'dam» w o p. vnn Okkcrse(üouda). zwaar-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13