Zware opgave voor Leiden VERDEGAAL WIL WONINGBOUWPLAN TEYLINGERLAAN Lente kan in Lisse beginnen Uit het clubleven sport streeknieuws Draka hamstert in Lisse Begrotingsbehandeling Sassenheim BYO bekert tegen Deltalloyd Leidse agenda Leidse bioscopen Ook VNL stuurt nu zijn clubblad naar de Leidse Cou rant. Hartelijk bedankt want behalve het feit dat we nu volledig op de hoogte zijn van het doen en laten van die club, weten we tenminste meteen wat VNL betekent. De cover van het blad is trouwens fraai uitgevoerd Meest opvallende zaak in het blaadje van de Voetbalvereniging Nieuw Leiden is dat de re dactie bestaat uit zestien man. Wij moeten het met de helft stellen In het blaadje van Crescendo wordt men ,.op rijm" verzocht om mee te komen doen aan de bouw van de kantine. Een origineel idee toch wel. Trouwens uw sportredacteur is afgelopen zondag in de Vijf Meihal wezen kijken en heeft het microkorfbal met eigen ogen kunnen aanschouwen. Hij had er zoveel van gehoord. Het viel niet tegen. Crescendo wel, want dat verloor Het DOSR-jour- naal vermeldt een hele lijst met mensen die vijf of meer doelpunten maakten. Twee dingen: 1. Er staat geen speler van het eerste team bij. Een teken aan de wand? 2. Zet die spitsen of toevallige goaltjesma- kers toch niet altijd in de schijnwerper. Wij publi ceren bewust geen topscorerslijsten meer Het clubblad van De Zijl/LGB staat zoals gewoonlijk weer boordevol informatie. Die mensen daar maken er wat van. Weliswaar komt het maar één keer in de twee maanden uit, maar dan telt 'het wel 40 pagi na's, opgesierd met foto's en uitstekende stukjes. In het laatste nummer stond een sportfoto van de Leid se Courant en wij voelen ons dan ook vereerd Het tweede elftal van Meerburg gaat na de training naar de sauna. Met een dergelijke prof-instelling van het reserveteam moet direct danig rekening worden ge houden met grootscheepse veranderingen. Het zou me niets verbazen als het tweede straks het eerste geworden is Die Leythe heeft een nieuwe boot, namelijk een dubbeltwee. Vermeldenswaardig is dat de bootsman van de club de aanwinst met eigen handen heeft gemaakt Bij Randstad Sport is de opkomst voor de trainingen zeer slecht (afd. zater dag). De Elftalcommissie is hier zeer verbolgen over en dreigt zelfs op te stappen als er niet snel veran dering in komt. HH voetballers, laat het niet zover komen PAGINA 4 DONDERDAG 13 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT KWJ sport in - St. Agnes- school VOORHOUT In de gymzaal bij de St. Agnesschool wordt vanaf 19.00 uur gesport door de KWJ- jongeren. Aanstaande maandag kan er in het sociëteitsgebouw gedamd, geschaakt, gesjoeld, gebiljart en getafeltennist wor den. Zaterdag is weer een open avond en zondag een relaxavond. Voor de eerste keer in het seizoen kunnen leden a.s. dinsdag crea tief bezig zijn. Bollenvak is pessimistisch over toekomst NOORDWIJK Op de vergade ring van de afdeling Noordwijk van de LTB-KVOB in hotel-rest. Royal heeft voorzitter P.J. van Went de aflopende prijzen van narcissen, tulpen en bijgoed be sproken. De hyacinthen lever den een minder goede oogst op als gevolg van het optreden van hef geelziek. Wat de toekomst betreft, was de heer Van Went niet optimistisch. Hij vreesde ook, dat de oliecrisis tot belangrijke kostenstijgingen zou leiden. De voorzitter betreurde, dat de tulpenkwekers zo moeilijk één lijn weten te trekken. Men laat zich leiden door een oogstver- wachting en stemde op die grond de inneming van plant goed af. Dit wreekte zich nu door een te lage plantgoedprijs met alle gevolgen van dien. In dit verband wees de heer Van Went op de open brief van de KVOB. Ook bij de behandeling van de be schrijvingsbrief kwam het vóór en tegen van het tulpenbeleid ter sprake. In het algemeen bleek men voor maatregelen om te komen tot een goede prijsre geling. De gezinsavond werd vastgesteld op 18 januari. Bij de rondvraag kwam de afvoer van bedrijfsvuil en de olieprijs aan de orde. De oliecrisis kan geen inbreuk maken op de enthousiaste gang van zaken in de bedrijfsklaver- jascompetitie in „De Beurs" aan de Haven te Lisse. Men zou denken, dat de Draka het wat zuiniger aan zou gaan doen In deze energie-crisistijd, maar dit team is enorm aan het hamste ren wat punten betreft voor een eerste plaats. Men wist als Draka-mannen de kans op de eerste plaats te ver sterken met een forse overwin ning op de Langeveld-ploeg, welke hiermede de plaats moest vrijgeven tegen de Vlinders, die op hun beurt weer sterk partij gaven tegen het Slaapkamercen trum. De overige partijen heb ben de punten aardig verdeeld en konden zich handhaven. De stand is heden: Draka 113405, Van Zanten 112276, Van Stein 112135; G.W.B. Bollenstreek 108140, Kroon-Oest 107598, De Vlinder 105448, Langeveld 104910; Slaapkamercentrum 104906. In de nazomer van 1972 vroeg en verkreeg de Stichting Speel- en Zonneweide „De Duinrand" in De Zilk een financiële bijdrage van f4.000,- van de gemeente om op een stuk gemeentegrond langs de Sportlaan mogelijk heden tot ontplooiing en ontspan ning voor kinderen te bouwen, drijven en de Zilker-bevolking hielpen financieel mede en door eigen werkzaamheid werd het terrein gelijkgemaakt, beplant en voorzien van een aantal speel tuigen. De Stichting kreeg en kele dieren ten geschenke. Met de thans aangeboden 3 herten kunnen deze de levende have gaan vormen van een beschei den kinderboerderij. Het be stuur heeft plannen voor een verdere uitbouw van de speel tuin. Daarin wil de gemeente voor een bedrag van 6.000,- meehelpen. Daarnaast wordt de raad voorgesteld in de jaarlijks terugkomende kosten met f2.000,- bij te dragen. Alphen Aanstaande zondag speelt het basketballteam van B.V.O. uit Alphen aan de Rijn in de achtste finales van de nationale beker strijd tegen de eredivisieclub Deltatloyd. BVO, dat zelf uitkomt in de eerste klasse van het district Den Haag en daar in de top mee draait, is tot nu toe de grote verrassing in het bekertoernooi. Via overwinningen op Braggarts, Basket Stars en Arrows wisten de Alphenaren zich te plaatsen bij de laatste 16, een unieke prestatie voor een eerste klas districtsteam. Nu tegen Deltalloyd met de Amerikanen Morrison en O'Conor, staat BVO voor de grootste vuurproef uit zijn nog jonge bestaan. De komst van Rudy van Eyck van B.S. Leiden als speler-trainer-coach heeft de Aiphense ploeg duidelijk in de lift gezet, doch het bekeravontuur lijkt nu wel nor maal gesproken voorbij. De aanvang van de wedstrijd in de Rijn streekhal is 19.30 uur De return volgt op 29 december in Beverwijk. voorzitter Verdegaal heeft b en w dinsdagavond in zijn algeme ne begrotingsbeschouwing ge suggereerd een uitbreidingsplan voor het gebied ten noord-oosten van de Teylingerlaan te maken. De noodzaak voor een nieuw uitbreidingsplan begint er te ko- i men nu de plannen Teylingen en Wasbeek allengs zijn volge bouwd. De heer Verdegaal ging met zijn suggestie een stukje verder als zijn liberale collega Rotteveel. Die vroeg het college slechts om tijdig met informatie te ko men over eventuele nieuwe uit breidingsplannen. Volgens Ver degaal is wel tijdige en vooral betere informatie nodig van de i zijde van het college over de in dustrievestigingsmogelijkhe den in Sassenheim. Als nieuwe terreinen niet mogelijk zijn dan wil hij wel een soepel beleid t.a.v. het gebruik van bloembol- lenschuren. Nadat hij nog gewezen had op de noodzaak oude schoolgebouwen te vervangen ging hij vrij uit voerig in op de gewestvorming. Als Lisse en Hillegom niet deel nemen aan het Gewest Leiden is het ook niet zinvol dat Sas senheim er in zit. In de thans Sporthal en instructiebad gewenst voorgestelde vorm moet het Leidse Gewest in ieder geval worden afgewezen, aldus de heer Verdegaal. Hij besloot met de aankondiging, dat de KVP kritisch zal staan tegenover voorstellen om grote kredieten beschikbaar te stellen voor de verbouw en uitbreiding van het raadhuis. De heer Rotteveel en PC-woord- voerder Van Biezen wijdden veel aandacht aan de sportac commodaties. Of liever: de ex- accommodaties, die zij noodza kelijk achten. Beiden wezen erop, dat bepaalde voorzienin gen sneller gerealiseerd kunnen worden als men naar combina ties zoekt met het Rijnlands Ly ceum. Van Biezen benadrukte vooral de urgentie van sporthal („Door intensief mede gebruik door het Rijnlands Ly ceum is er een gunstig effect op de exploitatie"), 'maar Rotteveel vond, dat Sassenheim meer be hoefte heeft aan een instructie- bad. Hij wilde zelfs het reeds gereserveerde bedrag voor de sporthal 175.000) overbrengen naar een fonds voor het instruc tiebad. Alle fractievoorzitters spraken er hun tevredenheid over uit, dat de begroting slui tend was, maar toonden zich wel sceptisch over de financiële mogelijkheden in de toekomst. LISSE Op de algemene verga dering van de afd. Lisse van Bloembollencultuur heeft voor zitter Harry Vreeburg in zijn openingswoord met grote dank baarheid kunnen vaststellen dat de in dit najaar ondernomen ac tie „De lente begint in Lisse" een eclatant succes is gewor den. J. Oprell nieuw hoofd Vlietsehool Voorschoten B en w van Voor schoten doen de gemeenteraad een aanbeveling toe komen met kandidaten ter vervulling van de vakature hoofd van de openbare Vlietsehool. Als nummer 1 staat de heer J. Oprei, hoofd van een lagere school te Oudenhoorn: nummer 2 is de heer R. Veldhuizen, hoofd van een lagere school te Wormer en nummer 3 is de heer H. van Veen, hoofdvan een lagere school te Den Haag. De schoolraad en de oudercommissie van de Vliet sehool zijn bij de selectie betrok ken geweest en kunnen zich met dez voordracht verenigen. Doel van deze actie was om pak ketten bloembollen in verschil lende samenstelling gewoon aan particulieren te verkopen om daarmede te bevorderen, dat veel meer door particulieren met (bloembollen gewerkt wordt in de tuinen. Tienduizenden bloembollen werden gekocht en zullen in het voorjaar Lisse een bijzonder aanzien geven voor de toeristen. Na afhandeling van huishoudelijke zaken werd door de heer K.J. Langeveld, hoofdassistent van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Lisse een inleiding 'gehouden over de energie-crisis. Nu de zaken eenmaal zo liggen is het de taak van de kwekers om alles in het werk te stellen om met de beschikbare olie zo ziuinig mogelijk om te springen. Zeer veel kan men besparen door goede isolatie van appara tuur en leidingen. Hij gaf de goede raad ernstig te overwe gen om voor de warmtevoorzie ning in de schuren en kassen op aardgas over te schakelen. Aardgas is bovendien 2/2 maal zo voordelig als olie. Naar de Alg. Vergadering werden Wassenaar Vrijdag jongstleden gingen de eerste spanten omboog voor de u tbreiding, in oude stijl, van de Schaapskooi op Duinrell. afgevaardigd de heren Paul Se- gers en Harry Vreeburg. Een mooie plantenverloting was het besluit van deze leerzame avond. De Schaapskooi reeds enkele honderden jaren oud, werd aan het einde van de vorige eeuw van het landgoed Meijendell overgebracht naar Duinrell. Om zowel dagjes-mensen, schoolreisjes, als partijen en feesten, met steeds grotere aantallen, te kunnen herbergen werd besloten de Schaapskooi uit te breiden. Marktberichten Anjers Rose. Esperence, Arthur, Allee 2740, Rood. Keefer, Le Rove Nor?. Lena. Tommy. Tangerine Telstar 34—47, Charmeur 49—51. Ro zen Garnette. Carol. Zorlna. Car In 18—27. Esther Ofarlm. Evergold. Motrea. Precllla 34—42. Belinda 33 —48, Sonla 47—64, Ilona f" Anthurlumbloemen 1,051,8 stroemerla 35. Hyacinthen 53, Ger. bera 35—16. Ilex Vertlcilata 90—1.65. Nerlne 38—53. geplozen chrysanten 1536 p st. Dennegroen 60—1.90. Beshulst 3.90—5.30 p kg. Troschry- santen 1.15—2 25. Irissen 2.80—2.95 Freesla's 1.60—3.75. Narcissen 1.10 —1.65, Tulpen Apeldoorn 3.80—1 30. Ruby Red 3.60—3.70. Gandes 4 20 bos. Potchry.santen 4053._Poln; LEIDEN Na de enorme uithaal van B.S. Leiden tegen Harlem Car dinals in de 5-meihaI, die de recordscore van 152 punten opleverde, t is vriend en vijand nu uitermate benieuwd wat datzelfde Leidse team gaat doen in de thuiswedsrijd tegen het tot nog toe ongesla gen Transol RZ. Elke ploeg heeft het tot aan de dag van vandaag moeten afleggen tegen het uitgebalanceerde basisvijftal van Tran sol. Want dat is de kracht en de zwakte van de Rotterdammers; Dinklns, Richardson, Loorbach, Welch en Dekker zijn de spelers, die het op een ontzettend goede manier maken, elkaar blindelings aanvoelen en aanvullen. Doch Is coach Jan Bruin gedwongen door persoonlijke fouten en/of blessures één of meerdere van hen te ver vangen, dan is Transol ineens een kwetsbare ploeg geworden. Dat is de laatste weken wel gebleken, toen Jan Bruin bewust een groter beroep deed op zijn reservespelers. Er werd nog wel gewonnen, maar enkele malen zeer nipt zonder glans. Coach Rob de Wit van B.S. Leiden zal zich hierop niet blindstaren en ook niet op die recordoverwinning. Zijn team zal zeker diezelfde mentaliteit en instelling moeten hebben als afgelopen zaterdag. Bo vendien moet er nog een hoop overleg en koel killersinstinct bij ko men om een kans te maken tegen Transol. Maar gesteund door een ongetwijfeld uitverkochte 5-meihal is B.S. Leiden wellicht in staat om als eerste Transol te weerstaan. De aanvang iis 20.15 uur. Omdat er deze week een dubbelprogramma wordt afgewerkt komt B.S. Leiden ook vanavond in het veld in Amsterdam tegen ASVU. De Amstelveense studenten vertoeven in de onderste helft van de ranglijst en moeten het voornamelijk hebben van hun schotvaardige Amerikaan Jiggits. ASVU is geen tegenstander om wakker van te liggen, maar toch geen al te gemakkelijke generale voor B.S. Lei den. De aanvang in de sporthal van de VU aan de Uilenstede is half acht. De overige eredivisiewedstrijden zijn: NN Donar—G. de Lange, Le vi'sDED, EBBCFAC, RaakTypsoos, FrisolG. de Lange, Typ- soos EBBC. H. Cards—Raak, Deltalloyd—Levi's, NN Donar—FAC, ASVU—DED. In de tweede divisie speelt Essor thuis tegen Red Stars; in de eerste Onze klasse speelt Blitz in DIft tegen Aiston. stijlvolle tour rondom zijn tegenstanders. Maar Transol is Cardinals niet. Als hij

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4