„GELEGENHEIDSPAAR" UIT OUDE WETERING WALSTE DOOR DE KRO- STUDIO Verbetering Hondsdijk grote wens van veel Koudekerkse raadsleden Bejaardensoos bezet Van twaalf tot twee Discussie over N.S.-station moet weer worden opgevat en PAGINA 5 rijn- en veenstreek DINSDAG 11 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT ln de Mauritshoeve werd het festijn besloten met een advocaatje met slagroom. Mevrouw Borgers begeleidt De Butlers op de trom. Samen met mevr. Op de muziek van het KRO-huisorkest werd er door de bejaarden danig gedeind. Intussen werden de r Krispijn en twee dames uit Culemborg kreeg zij voor haar assistentie thol-snoepjes rondgedeeld, de sombrero en een lp van de Butlers. foamiIG. J. (Leider- A oorscho (Leider J. C J. M Lamboc, •aaf. M sa. ljsen, J, S3 Jaa: 71 Jaa; iaphorslj Lido 18 jaa 20 oo» HILVERSUM/OUDE WETE RING Het is tussen twaalf en twee in KRO-stu- dio 2. Het „gelegenheids- paar" v. d. Hoorn/v. d. Meer-v. Hameren maakt van het studioparket een dansvloer en draait er uit bundig gedurende enkele minuten een walsje. Hans v. Willigenburg zet grote ogen op. Het KRO-huisor kest ziet glimlachend toe. Zelfs de technici „achter het glas" hangen wat voor over om „de oudjes uit Oude Wetering" hun rond jes te zien draaien. De overige leden van de be jaardensociëteit zitten als het ware op hun stoelen mee te walsen. Alleen het thuisfront hoort slechts de muziek, die mevrouw v. d. Meer-v. Hameren van thuis heeft meegebracht. Even tevoren had het rad van avontuur van KRO's pauzeprogramma het num mer aangewezen, dat kor- respondeerde met dat van de stoel van mevrouw v. d. Meer. Zij had er al reke ning mee gehouden en stapte direct op presenta tor Hans v. Willigenburg af met haar plaat vol wals muziek. Diens vraag of ze. ook kon dansen had niet in dovemansoren geklonken: Hans v. Willigenburg vraagt r, „Mijn vader hield vroeger veel van dansen. We waren met z'n tienen thuis. En we draaiden ieder op zijn beurt een walsje". Hans v. Willigenburg kreeg dan ook op zijn vraag hoe lang het dan wel geleden was, dat mevrouw gedanst had, een parmantig „Vrijdag nog" te horen. De stemming zat er toen goed in bij de aanwezigen in de studio. Verschillende mannelijke leden van de sociëteit uit Oude Wetering wilden wel als danspartner fungeren. Hans v. Willigen burg zag dat meneer v. d. Hoorn „zat te popelen" en Het gelegenheidspaarde heer koos hem uit. De proeve v-d- Hoorn en mevr. v.d. Meer van bekwaamheid werd J™*" met veel zwier afgelegd, al kreeg haar partner „het 's Morgens was de bejaar- een beetje in zijn benen", densociëteit Oude Wetering aldus een uithijgende me- per touringcar naar Hilver- vrouw v. d. Meer. sum getrokken. Achten veertig mannen en vrou wen sterk, inclusief het be stuur (mevr. Verdel-Ade- ma, voorzitster, mej. Bus- kermoelen, secretaresse, mevr. Spruit v. d. Hoorn, penningmeester, mevr. Boers-Hoogenboom, mevr. de Jong-Rietdijk en mevr. Nederveld-v. Iperen). De sociëteit, die pas haar 10- jarig bestaan heeft ge vierd, had i.p.v. een Sinter klaasfeest dit uitstapje in de schoot geworpen gekre gen. „Een lot uit de loterij, dat er vandaag voor ons plaats was in Van twaalf tot twee", aldus Rie Busker- molen. „We hadden anders tot volgend jaar moeten wachten". In die twee uur tjes in de studio werd de vrolijke stemming steeds meer opgevoerd. Later on der het genot van allerlei soorten geestrijk vocht werd er nog uitbundiger nagekaart en nagezongen in restaurant „De Maurits Hoeve" in Maartensdijk. Toen de bus in donker Oude Wetering terugkwam en haar passagiers drup pelsgewijs afzette, kwa men verschillende bejaar den thuis met tastbare her inneringen, als een lp of een Mexicaanse sombrero. Maar iedereen had het idee, dat zij met z'n allen twee uur lang de KRO-stu- dio hadden bezet. Niet om iets te eisen, maar om ge woon plezier te hebben. ROEN V. D. GEEST. Volgens Koudekerks raadslid mevr. Le Large .15-1*0 KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het zou 'd/afdi goed zijn als de discussie weer wordt opge- kir vat over de aanleg van een spoorwegsta- ïlet wot tion jj, Hazerswoude. Dit zei gisteren me- rste kl» vrouw Le Large in de Koudekerkse raad in 4 °°derd verband met de op handen zijnde benzine- 19.30 uu: rantsoenering voor automobilisten. De re- n 14.00-; gering heeft zoals bekend besloten •14 30 t om geen extra benzinebonnen beschikbaar .30—15.1- te stellen voor het vervber van huls naar li.,..' het werk, vise versa. Hierdoor worden vé' vooral de auto-forensen in de verschillende -po-15J gemeenten getroffen. Zij zullen straks in grote aantallen gebruik moeten gaan ma- .00—151 ken van het openbaar vervoer, dat op de Vrt d lange duur wellicht ontoereikend zal zijn. Het spoorwegstation en vele andere onder- 16 iS i werpen kwamen gisteravond ter sprake tij dens de algemene beschouwingen op de eni3$. Koudekerkse begroting. Achtereenvolgens Ll.46 kwamen de raadsleden Vreugdenhil, Van de Roovaart, Dorrepaal, Le Large, Heems kerk en Wondergem aan het woord het geen zo lang duurde, dat B. en W. besloten volgende week dinsdae een nieuwe verga dering te beleggen om te antwoorden, be Koudekerkse brug over de Rijn bleek voor veel raadsleden een bijna onhoudbare zaak. Deze enige vaste oeververbinding in de omgeving is zover verouderd en versle ten. dat mevrouw Le Large zelfs zover ging om over een belemmering van de plaatselijke industrie te spreken. Ook de -1 heer Wondergem had het niet bijzonder hoog op met de brug. Hij vroeg B. en W. of er nu niet een definitief plan kon komen voor een tweede brug. Wat gaat er gebeuren met de burgemeester De Herderschool, vroeg de heer Van de Roovaart en me. hem nog enkele andere sprekers zich af. De leegstand van het geoouw is geen goedkope aangelegenheid. Het raadslid Le Large opperde het plan om in het gebouw arbeidsgelegenheid te scheppen, mogelijk voer vrouwelijke ar beidskrachten. die in de gemeente genoeg voorhanden schijnen te zijn. Deze opmer king had enige gegniffel van de heer Van der Vlugt tot gevolg, die» al in de richting van rode lampjes dacht. Over het algemeen bleken de raadsleden bij zonder in hun sas met de nieuwe Ridder hof. Toch lieten onder andere de partijge noten Van de Roovaart en Dorrepaal (Gem. Belangen) kritische geluiden horen over het financiële aspect. De eerste ver klaarde zelfs dat de extra kosten hem „zorgen baarden". Toch moeten het slechts lichte weeën geweest zijn, die hij voelde want enkele ogenblikken later kwam hij alweer met een plan voor de aanleg van een 50-meter baan bij het zwembad. Nu het zeker is. dat gemeentewerken in het Voorhof komen, hoopte de heer Van de Roo vaart. dat het geen rommeltje zal worden voor het gebouw. Hij preciseerde dat met te zeggen, dat het „een dooie boel wordt" als daar allemaal werktuigen voor de poort komen 'te staan. Pv.d.A.-er Wonder gem beaamde dat en voegde eraan toe, dal het naast het gebouw al dooie boel genoeg was. hetgeen tot hilariteit leidde. De dames en heren raadsleden waren het er wel over eens. dat er dit jaar een volwas sen begroting ter tafel was gekomen. De heer Dorrepaal sprak over een „goed stuk voor zo'n kleine gemeente". De door B. en W. voorgestelde optrekking van verschil lende gemeentebelastingen vond niet bij ie dereen evenveel waardering. De heren Wondergem en Dorrepaal bleken iets te hebben tegen de verhoging van de honden belasting van 30 naar 40 gulden. Volgens de eerste maakt het op de eerste plaats voor de gemeente financieel weinig uit eo op de tweede plaats gelooft hij, dat „de kleine man" slechts de dupe zal worden. Voor die mensen aan de „Goudkust" met hun twee of drie honden maakt het niets uit of ze een paar tientjes meer moeten be talen", aldus de P.v.d.A.-er. Op de begroting voor 1974 is door het college een post opgenomen van 2500 gulden voor een bezoek aan de Amerikaanse gemeente Artesia. waarmee Koudekerk "en „liaison" heeft. Dat vonden verschillende raadsleden echter te gortig en ze lieten dat ook duide lijk blijken. K.VP.-er Heemskerk zei het zo: „Wij zijn van mening, dat deze onder neming meer het karakter heeft van een vakantie dan van een zakenreis". KOUDEKERK AAN DEN RIJN De beschouwingen op de on langs door B. en W. van Koude kerk ingediende begroting 1974 zitten er weer op. Volgende week dinsdag zullen B. en W. antwoorden, waarna de raad al dan niet zijn goedkeuring aan het stuk zal geven. In vogel vlucht geven wij hieronder de belangrijkste lijnen uit de be schouwingen van gisteren: Mr. T. O. Vreugdenhil verklaarde namens de PCP-fractie enige zorg te hebben omtrent de orga nisatie van het ambtelijk appa raat. Hij is van mening, dat „investeringen" in personeel, zo mogelijk nog degelijker moeten worden bekeken dan investerin gen in materieel. De PCP-er achtte de voorlichting over het gemeentelijke wel en wee onvol doende mede doordat de dagbla den in de regio „zoveel heren te dienen hebben". Volgens hem dient aan het rijwielpad naar de Ruige Kade. de onteigening van de grond onder de bruggen aan de Hondsdijk en de aanleg van een rijwielpad aan de noordkant van deze dijk met kracht ge werkt te worden. De heer Vreugdenhil vroeg verder of niet gestreefd moet worden naar een gehele of gedeeltelijke overkoepeling van het zwem bad. De heer A. van de Rovaart stelde de vraag of het niet mogelijk is de bussen om het half uur in plaats van om het uur over Koudekerk te laten rijden. Het was hem verder opgevallen, dat er geen bedrag was uitgetrok ken voor de aanleg van een centraal antenne systeem. De heer R. Dorrepaal vond dat het met de verhogingen van de gemeentelijke belastingen wel wat rustiger aankon. Hij zei te hopen, dat er in 1974 eindelijk een eid komt aan de hopeloze situatie van de Hondsdijk. Hij pleitte voor meer snelheidscon trole in de gemeente. Raadslid Dorrepaal (Gem. Belangen) verklaarde het een onverant woorde zaak te vinden, dat het zwembadpersoneel in de zomer zo zwaar belast is. Met de sub sidiepolitiek van B. en W. kon hij zich niet verenigen. Mevrouw R. Le Large (K.V.P.) vond het verheugend, dat er veel woningwetwoningen in de gemeente worden gebouwd. Ze vroeg de heer Dorrepaal en an dere kritikasten te wachten met hun opmerkingen over de finan ciën van de Ridderhof totdat er cijfers bekend zijn. Het raadslid noemde de Koudekerkse Indu strie zeer eenzijdig. Nieuwe ves tigingen zouden haar welkom zijn. Het gebouw van de Koude kerkse grannhandel wordt vol gens mevrouw Le Large steeds bouwvalliger. Er moet iets aan gebeuren. De heer J. A. P. Heemskerk vond, dat de gemeente moet voorgaan met beperkingen. Met het aan trekken van een nieuwe ambte naar gaat zijn fractie dan ook niet accoord. Samen met de heer Vreugdenhil pleitte de heer Heemskerk ervoor het presen tiegeld voor raadsleden niet te verhogen. De KV P-er stelde voor d vervoerskosten van kin deren. die de LOM- of Methyl- scholen bezoeken voor rekening te brengen van de gemeenschap De heer J. Wondergëm (PvdA) zou graag zien. dat het gemeen telijke ambtenarenapparaat zou worden doorgelicht. Hij vond de communicatie met de bevolking niet best. De socialist zou ook graag wat meer gegevens heb ben over de toenemende crimi naliteit in de gemeente. De hoge huren van de nieuwe huizen achtte hij uit den boze. Hij was zelfs bang, dat hierdoor „pril huwelijksgeluk" in gevaar kwam. De heer Wondergem zou de aanleg van een park in de gemeente toejuichen nu steeds meer bomen uit het straatbeeld verdwijnen. Tenslotte sprak hij zich uit voor open commissie vergaderingen (dit in tegenstel ling tot de heer Vreugdenhil, die hierin een aanleiding zag voor de vorming van elite-democra tie) en voor inspraak tijdens de raadsvergadering van de aan wezigen op de publieke tribu-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5