PROTESTEN TEGEN PUINSTORTEN IN POLDER OUDENDIJK "BOOMKWEKERS MOETEN ASSORTIMENT VERGROTEN" Voor duizenden schade aan kassen en gewas rijn- en veenstreek „Maskerade55 met Gesprek oogst sukses met Londen5 Haduard blijft de koploper Voorzitter Chr. Boeren- en Tuindershond: Sportraad Ter Aar verhoogt de keurimsbijdrage o Democratisering gemeentebestuur langs andere weg PAGINA 4 MAANDAG 10 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT RIJPWETERING Met de opvoering van de ko mische thriller in vier bedrijven „Gesprek met Londen" heeft toneelvereniging „Maskerade" weer een groot sukses geboekt. Alle stoelen wa- ren zaterdagavond in het Ripse dorpshuis bezet. Dit was heel wat anders vergeleken bij de avond tevoren in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering. Daar leed „Maskerade" een grote fi nanciële strop aangezien slechts een twintig to neelliefhebbers kwamen kijken. Deze teleurstel ling werd zaterdagavond echter ruimschoots goed gemaakt. Alle rollen werden onder leiding van regisseur Ben Berk vlot en voortreffelijk gespeeld. Vooral de twee nieuwe damesleden toonden zich een goede aanwinst. Het spel was een aaneenschakeling van mysterieuze verwik kelingen, die veel spanning teweegbrengen, maar waarbij ook de humor niet ontbrak. Het ging in hoofdzaak om een geruite koffer met een „miljoen" erin. Ieder was er op uit om die koffer te bemachtigen, maar steeds werd er door een of andere geheimzinnige oorzaak naastgegrepen. Zelfs de brigadier wist niet uit het warnet van mysteries te komen en zag zich tenslotte gebon den aan het tuinhekje met een prop in de mond, terwijl de was man er door een misver stand met het „miljoen" vandoor is. Een groot applaus was de beloning voor dit vlot gespeelde „Gesprek met Londen", waarbij het decor ver zorgd werd door Bert Bouwmeester en de gri me door de heer Hoppezak uit Leiden. HAZERSWOUDE Het standaarddamesteam van de Hazerswoud- se volleybalvereniging Haduard blijft koploper in de tweede klas van de Leidse Volleybal Bond. Door de 3—0 zege op Leython AC 8 bleven de Haduardsen met twee punten voorsprong op de con currentie bovenaan de lijst. Haduard 2 handhaafde de fraaie top positie in 2B (vier punten voorsprong) door een 30 overwinning op NOVO '73 5. Op het herenfront versloeg Haduard 1 naaste concurrent S 70 met 30 en dat betekende vrijwel onaantastbare toppositie in de tweede klas, gezien de 6 punten voorsprong. Haduard 2 hand haafde zich ook al bij de eerste vier door een 3—1 zege op Sport club Lisse 2. Het jongensjuniorenteam speelde de eerste wed strijd in de kampioenspoule-competitie tegen In Up Go gelijk (2-2). Woubrugge Enkele jaren gele- den ontstond er zowel in krin-1 KB gen binnen als buiten de ge- - meente nog al wat-deinig over de voorgenomen plannen van de firma Van der Meijden te Kou dekerk bij him aanvraag om di verse soorten afval te mogen storten in het noord-westelijk j deel van de polder Oudendijk. OP 'v;Tond van de hinderwet werd dit vooralsnog verhinderd, «nriTdt vele instanties uit particu- jjm en overheids sectoren hier- - fe£*n_ hun protesten hadden laten hdcen. Moewei het laatste woord hierover 1 bij de Kroon nog moet worden uitgesproken heeft -flézelfde fir ma thans weer op grond van de Ontjgrondingswet andermaal e verzoek ingediend, om op een hectare groot perceel in dezelf de hoek langs de prachtige Plasdijk puin te mogen storten. Dit houdt in, dat ruim 1 meter grond achter de beschermende dijk van de Wijde Aa wordt ver wijderd en ter plaatse in een tijdsbestek van circa 8 h 10 jaar puin van gesloopte huizen wordt gestort. Na voltooiing daarvan wordt de uitgegraven aardedaar weer over -heen ge stort en voor een nog onbekend doel nader bestemd. Een desbe treffende aanvraag is inmiddels ingediend bij Gedeputeerde Sta ten. Inmiddels hebben zowel het colle ge van B en W van Woubrugge als het polderbestuur van bo vengenoemde polder bezwaren ingediend bij dit college. Onge twijfeld zullen ook .ribg andere instanties tegen deze plannen hun protesten ter plaatse indie nen. aangezien het hier een ge bied betreft, dat één der weini ge natuurgebieden in de Rand-j stad Holland aangaat, die om verschillende redenen behouden dienen te blijven voor de stede lingen, die hier rust zoeken. De schade wordt voorlopig provisorisch hersteld. Het opruimen van de glasscherven vereist veel tijd en geduld. WINDHOOS TROF AARLANDERVEENS TUINDERSBEDRIJF AARLANDERVÊEN Een kleine maar niettemin zeer krachtige windhoos heeft zaterdag om streeks het middaguur (12.15 uur) het tuindersbe- drijf van de gébroeders Oosterman iiihet Noord- eihde ernstig schade berokkend. Omstreeks genoemd tijdstip trok de windhoos over de meest noordelijk staande kas van het bedrijf. De kracht van de wind was zo hevig, dat tiental len ramen op de kassen, die bovendien nog ver zwaard waren met meters lange betonnen bal ken, werden opgenomen en vele meters ver weei door de ramen van de volgende kassen werd ge slingerd. op dat moment juist aan het middagmaal zodat Zaterdagmiddag en zondag de gehele dag is men De gebroeders Oosterman waren gelukkig r hen er geen gewonden vielen te betreuren ^e ravage in de cyclamen en azalea kassen was evenwel bijzonder groot. Honderden kostbare cyclamen werden totaal vernield terwijl nog eens honder den anderen door de wind totaal uit elkaar wa ren gewaaid. Ook onder de azalea's was grote schade aangericht. bezig geweest de schade aan de kassen zij hel provisorisch te herstellen en de vernielde planten te verwijderen. Tussen de planten werden en moeten nog kruiwagens glasscherven worden verwijderd een werkje dat niet alleen gevaarlijk is maar ook veel geduld vraagt. HAZERSWOUDE/BOSKOOP Tijdens de vergadering van de leden van de Boskoopse afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond, onder wie een opvallend groot aantal jonge boomkwekers uit Boskoop en Hazerswoude, heeft voorzitter C. de Jong het nog eens duide lijk gesteld: De boomkwekers zullen zich' moeten hoeden voor verarming van het assortiment. Hij adviseerde de aanwezige kwekers om produkten te kwe ken die een anaere collega niet kweekt. „De exporteur moet een groot sortiment kunnen aan bieden!" I De heer J. van der Veen, secreta ris van het landelijk bestuur van de CBTB, wees er ook al op: „Deskundigen betogen dat "Boskoop", zich zo veel moge- vakmanschap, aldus Van der zelfde deskundigen, die een ver- lijk moet specialiseren in duur- Veen, die tevens de aandacht betering van de bedrijfsstruc- dere produkten." Dat kost veel richtte op de mening van die- tuur en een verdere werkver- TER AAR Op de algemene vergadering van de Sportraad Ter Aar, die onlangs werd gehouden, bepleitte voorzitter A. J. Groeneveld het zinvolle element van de medische keuring bij de sport beoefening. In het jaarverslag maakte de raad ook melding van het feit. dat er 251 personen wa ren gekeurd, daarvan werden er 232 direct goed gekeurd. 9 personen werden voor een half jaar goedgekeurd, 3 personen voor een jaar en 2 per sonen werden volledig afgekeurd. De keuringskosten echter vragen een steeds hogere financiële bijdrage. Met de aangesloten vereni gingen werd deze aangelegenheid besproken. Voorzitter T. A. Hijdra van de Ter Aarse IJsclub zag het persoonlijk belang van de sportbeoefe naars door een hogere bijdrage op de eerste plaats gediend. De bijdragende contributie werd verhoogd tot 12,50 per „keurend" deelnemer. De Sportraad Ter Aar ijvert in het bijzonder in zijn voorbereidende activiteiten voor de tot standkoming van een sportzaal met een multi functioneel karakter. Voorzitter Groeneveld weet zich hierbij gesteund door een adviescollege en goede contacten met de diverse instanties. Door het ontbreken van goede gymnastiekaccommoda- ties voor het basis-onderwijs in Aardam-West zal de realisering van zo'n gebouw de beste oplos sing van deze problemen kunnen geven. eenvoudiging noodzakelijk ach ten. Volgens Van der Veen zit het er in dat "Brussel" de rentesubsi dieregeling voor boomkwekerij binnenkort zal goedkeuren. Per 1 februari 1974 zou met de aan vragen voor deze sector gestart kunnen worden. „Mijn indruk is dat "Boskoop" in een situatie zit die optimaal gebruik van de rentesubsidieregeling wenselijk maakt", aldus Van der Veen. Nog eens verwijzend naar de "deskundigen", stelde de CBTB-bestuurder dat "Bos koop" veel van zijn voorsprong op het punt van bedrijfsstruc tuur verloor. „Boskoop heeft in de boomkwekerij in Nederland en in de hele wereld nog een sterk leidende positie. Er kan in de boomkwekerij een goede boterham worden verdiend. De komende rentesubsidieregeling voor de boomkwekerij is een van de mogelijkheden om deze positie te behouden". ■HM llllllllllllllllHIBUI WASSENAAR In antwoord op vragen uit de raad zeggen B en W geen behoefte te hebben aan een democatiseringscommissie, zoals die in Den Haag is ingesteld. Deze commissie heeft tot taak de mo gelijkheden te onderzoeken het democratische gehalte van het ge meentelijke bestuur te versterken door bevordering van de open heid, de openbaarheid en de inspraak van de burgerij, door verbete ring van de gemeentelijke voorlichting. B. en W. zeggen voorstanders te zijn van een verdergaande democrati sering van het gemeentelijk bestuur. Zij proberen daar uitdrukking aan te geven door ook zoveel mogelijk informatie te verschaffen. Boven de instelling van een democratiseringscommissi geeft het col lege er echter de voorkeur aan op een natuurlijke geleidelijke wij ze, al naar gelang van de in de praktijk gevoelde behoefte, tot maatregelen te komen die tot een voortgezette democratisering kun nen leiden. Over een al of niet beperkt spreekrcht voor de publieke tribune in raadsvergaderingen zeggen B en W, dat de raad deze gedachte eni ge tijd geleden, bij de behandeling van het reglement van orde, heeft verworpen. Het college heeft zich op het standpunt gesteld, dat er aan spreekrecht geen behoefte bestaat omdat er voor de in woners via de bestaande organen voldoende mogelijkheden bestaan om van hun opvattingen blijk te geven. Vergadering IJsvereniging Woubrugge trok weinig leden Woubrugge Voor de ledenver gadering van de IJsvereniging Woubrugge, die vrijdagavond werd gehouden in Het Oude Raedthuys, bestond maar mati-_ ge belangstelling. Uit het jaarverslag van secretaris Soontiëns bleek, dat de activitei ten van de vereniging al jaren lang zeer minimaal waren bij gebrek aan strenge vorst. Wel had de vereniging zich actief betoond op 5 september, onder meer bij de braderie en het or-j ganiseren van wedstrijden bij fietsen met hindernissen en rol schaatsen. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren J. van Dorp, C- Schijf en J. Buis zonderm;/. herkozen. De heer T. van I ling ontving uit handen p voorzitter H. de Jeu een krrin geschenk, omdat hij 40 jaar lid van de vereniging was en zich ondermeer bijzonder heeft beij verd voor het werven van nieu we leden. Na afloop van de ver gadering bleven da leden nog geruime tijd gezellig bijeen om te kaarten. Tevreckakeicl - over systeem surveillance WASSENAAR IN ANTWOORD OP vragen, gesteld over het in stellen van wijkagenten ant woorden B en W. dat per 1 ja nuari 1973 definitief gestart is met een systeem van wijk-sur- veillance, waarbij één ploc-g, beja staande uit 4 en 5 (hoofd)agen- ten onder leiding van een briga-i dier extra aandacht is gaan be steden san een bepaalde wijk. Wassenaar is hiertoe in zes wij ken verdeeld, welke in het 'ca-j der van dit systeem veelal per fiets worden besurveilleerd. On der meer wordt dan aandacht besteed aan gebreken aan)(j straatmeubilair, parkeren op voetpaden, deponeren van afval op de weg, verkeersovertredin gen etc. terwijl de behandeling van klachten uit de wijk in de regel aan de wijkploeg wordt opgedragen Het systeem werkt naar tevredenheid. Het traditio nele wijkagentensysteem is voor Wassenaar momenteel niet te. realiseren enerzijds vanwege de structuur van de gemeente an»-- derzijds omdat een dergelijk sy steem, gelet op de huidige sterkte van het korps, de slag vaardigheid ongunstig zou beïn vloeden. Grofvuil ophaaldienst gemeente Voorsc :ember 1973 Voor deelte I .nlngen, liggen de In de wijk Adegeest (met uitzon dering van het gedeelte Oude Ade- geesterlaar. tussen de Prins Bero- hardlann en de Nassaukade). aan de Leldseweg (het gedeelte tussen Raadhulslqao cn Voorschoterweg). uHofweg thet ge- van de Voorsi ho- weg. Krlm- at. Vondel- straat, Marnlxstraat en Berestcyr.- straat van de grofvullophaaldlenst gebruik kunnen maken. Op donderdag, 13 december 1973 unnen de bewoners van de woningen, liggende In de wijk Nonrd-Hofland. aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leldseweg). zocht wordt het grofvi 1.50 .in dtgezonderd het onbrandbaar grof vuil, zoals bedsplfoieiT, 'wasmachl- ROELOFARENDSVEEN Woehsdagavond 12 dcc. te kwart over acht wordt in het wijkgebotrw de algemene le denvergadering van het Wi'- Gele Kruis gehouden. Op de agenda staat o.a. een voor stel om de contributie te ver hogen tot 25 gulden. Jaar stukken en agenda liggen ter inzage op Noordeinde 213.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4