RESIDENTIE-ORKEST MAAKT HONEGGER'S DERDE SYMPHONIE etalaSe van TOT 'N MEESTERWERK Noordwiikse Auto reed winkel in Wethouder tal in het geding Eoïïen- stad OOK Wat u moet weten Grotere opzet van 4 e Kerst-in in Oegstgeest ae MAANDAG 10 DECEMBER 1973 ,u;msE COURANT Duizenden guldens schade Onrust over parkeerbeleid in Noordwijk iNoordwijk In Noordwijk doet het verhaal de ronde alsof door de politie in de St. Nicolaasweek een ware jacht zou zijn geopend op winke lende parkeerovertreders. en wel speciaal te Noordwijk- Binnen. Bij Informatie is gebleken, dat de controle beslist niet strin genter is geweest dan an ders. De cijfers spreken voor zichzelf. In geheel Noord- wijk-Binnen, dus met inbe grip van de straten buiten het winkelgebied, werden in de week van 30 november tot 7 december jl. in totaal 8 foutparkeerders bekeurd. In bijna alle gevallen werd de overtreding begaan binnen een afstand van honderd me- ter van een parkeerterrein, waar men zonder betaling de auto kwijt kon. In Noordwijk aan Zee kregen 19 automobilisten wegens fout-parkeren een proces-ver- „De Valken" verslaat WW overtuigend 'VALKENBURG - In de Kat- wijkse sporthal „Cleyn Duijn" speelden „De Val ken" een wedstrijd tegen het sterke W.V.V. uit Wasse naar, dat nog ongeslagen was. De Valkenburgse vol- Ieyballers begonnen funieus onder luide anmoedigingen en namen direkt al een flin- ke voorsprong. •De eerste set „De Valken" pakten met 15—6. In de tweede set vocht W.V. fel te rug» maar Alhert.Peters c.s. bleven goed doorgaan met de vooral groots spelende Ronald Boers. Dit resulteer- de in- een winst van 15—13 in de tweede set. De gebruike lijke terugval in de derde set bleek uit. Zodat de Valken burgers ook de derde set met 1512 pakten. Deze overwinning brengt de span ning in de top van de le L klasse volledig terug. Vooral DAC en Leythen A.C. zullen 'i wel erg blij zijn met deze uitslag. Leiden - De Poolse dirigeDt Hen- ryk Czyz heeft met het concert van het Residentie-orkest zater dagavond in de Stadsgehoorzaal een grote indruk achter gelaten. Zijn ongewone, plastische wijze van dirigeren lijkt voor het or kest niet eenvoudig: hij staat er als een beeldhouwer, die zijn klankbeeld modelleert. Maar er is geen inzet, die hem ontgaat en dit in een programma dat hij grotendeels uit het hoofd diri geerde, zelfs de Symphonie Li- turgique van Honegger. Dit laatste werk is van dirigent en orkest het meesterstuk van de avond geweest. Naar opzet religieus - wij spraken reeds eerder over deze derde sympho nie - maar vaak ook wrang en ironisch zoals in het derde deel. In een goed gerealiseerde con trawerking met een grote per soonlijke inzet va« alle orkestle den, maar mede in het bijzon der van fluitist Koos Verheul, herkenden wij het Residentieor kest weer in een voortreffelijke vorm. Waardering voor het or kest had men ook in Mahler's "Kindertotenüeder". Ook hier aandacht voor het detail dat in de vokale partij in het orkest zijn weerklank vond. De Ameri kaanse bariton Barry McDaniel heeft teleurgesteld. De vele stijl loze portamenti, die hij zich ver oorloofde gaven niet de indruk, dat hij de dramatiek van deze „Kindertotenüeder" heeft door voeld. Zelfs kan men zich afvra gen, of zijn vele onzuivere inzet ten, (om niet te spreken van de foutieve inzet in het tweede deei), die met het bekende ope ra-haaltje omhoog getrokken werden, niet als portamenti be doeld waren, maar eerder een gevolg waren van onzekerheid. Hij heeft overigens een mooie stem, maar muzikaal bleef hij vlak. Mozart's g-moll symphonie KV. 550, de inzet van het pro gramma, was niet in alle op zichten overtuigend. Ofschoon er mooie fragmenten te beleven waren in het Menuet, bleef de gehele opzet wat aan de ruige kant. Desondanks in zijn totaal toch en onvergetelijk concert. B. Rijnders ALPHEN A.D. RIJN Uit een radio/t.v.-zaak in de Van Nesstraat zijn in het week- einde twee t.v.-toestellen, twee radio's en drie platen spelers ontvreemd. ALPHEN A.D. RIJN Zater dag heeft het nieuwe Alphen- se politiebureau „open huis" gehouden. Er kwamen 750 bezoekers, die in groepen werden rondgeleid. Overwo gen wordt, nogmaals t.z.t. een „open buis" te houden. Lisse Jac. van Dijk is gisteren ter gelegenheid van het tweede lustrum van het dameskoor van de H.H. Engelbewaardersparochie onderscheiden met het gouden kruis Pro Ecclesia. Deze hoge pauselijke onderscheiding werd hem ten aanschcuwe van alle kerkgangers door zijn vrouw opgespeld nadat eerder pastoor Spronk de heer Van Dijk hartelijk had toegesproken. In deze toespraak wees de pastoor op de veie verdiensten van de heer Van Dijk en met name noemde hij het dirigentschap over het koor in de H.H. Engelbewaardersparochie en vroeger nog die van de Mariakerk in Lisse. Na de kerkdienst werd er een druk bezochte receptie ge houden in de pastorie, waarna leden van zowel het dames- als mannenkoor feestelijk bijeen kwamen in het verenigingsgebouw. Onder meer werd tijdens deze bijeenkomst het woord ge voerd door de heer Lamboo, namens het kerkbestuur. De heer Lamhoo schetste de heer Van Dijk als een bijzondere kracht voor de parochie aangezien hij niet alleen vanaf zijn tiende aan het koor is verbonden, maar ook zijn c^oren heeft verdiend in de woninbouwvereniging „Ga- zinsbelang" en uiteraard zijn enorme inzet voor de jaarlijkse kerkeveiling,- een van de finan ciële steunpilaren van de parochie. Namens het dameskoor sorak tenslotte presidente mevr. Bergman-Lieverse. Zij bood mevrouw Van Dijk bloemen aan. De heer Van Dijk (63,) bracht op zijn beurt hierna een bloemenhulde aan de leden van het dameskoor. VOORSCHOTEN Bewoners van de Zeestraat schrokken in de nacht van vrijdag op zaterdag wakker van een daverende klap. Na tegen een hek te zijn gebotst en een lantaarnpaal circa twintig meter te hebben meegesleurd, verloor de bestuurder van een grote perso nenauto de macht over het stuur, waarna hij pardoes door een eta lageruit de showroom binnenreed van de winkel van de firma Gebr. Versteege. Temidden van een flink aantal totaal vernielde wasma chines gasfornuizen en dergelijke apparatuur, kwam de wagen tot stilstand. De ravage was enorm. In de auto trof men een 22-jarige grondwerker uit Noordwijk hevig bloedend aan. Nadat aan hem eerste hulp was verleend, werd hij- naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. De bestuurder, een 19-jarige visser uit Noordwijk, bleek de benen te hebben genomen. In de loop van zaterdag meldde hij zich bij de poli tie. Hij was er zonder letsel van betekenis afgekomen. De auto had hij juist een dag tevoren gekocht. Vermoedelijk verkeerden de jon gelui onder invloed van alcohol. De schade aan en in het pand van de Gebr. Versteege beloopt duizen den guldens. Een komische noot in het gebeurde was de laconieke melding van een der omwonenden bij de politie, dat de auto, die men tussen de wasmachines van Versteege had „geparkeerd" ook aan haar huis schade had toegebracht WASSENAAR De fractie van Open Appèl heeft in het kader van de begrotingsbehandeling vragen gesteld over de wijze, waarop B. en W. de doorlichting van het bestuur denken aan te pakken. Een eerste stap in de goede richting zou kunnen zijn aldus deze fractie te komen tot een afspiegelingscollege met een program. Daardoor zou den veel vergaderingen over de te volgen opstelling achterwege kunnen blijven. De fractie vraagt verder over de gang van zaken met drie in plaats van vier wethouders. Is het verantwoord op deze weg voort te gaan of is de individuele belasting te zwaar? Ook van uit de partij Wassenaar is de vraag gesteld of de huidige bezetting met drie wethouders voldoende is. B. en W. wijzen er op, dat in 1974 een nieuwe gemeenteraad gekozen zal worden. Het ligt naar hun mening niet op de weg van het huidi ge college de doorlichting van het bestuur ter hand te nemen. De burgemeester is evenwel van mening, dat dit op strikt zakelijke ba- wel zou moeten gebeuren. Het antwoord op de vraag of er al of een afspiegelingscollege dient te komen, zal straks door de euwgekczen raad gegeven moeten worden. Het beperken van het aantal wethouders tot drie is slechts dan mogelijk, wanneer de be trokkenen zich min of meer full time met het wethouderschap kun nen bezig houden. De burgemeester is wel van mening, dat bij een evenwichtige en efficiënte taakverdeling tussen xle wethouders en de burgemeester drie part-time-wethouders ruim voldoende zijn en dat de bestuurlijke gang van zaken daardoor zou worden bevorderd. LEIDSCHENDAM - Het vrou wengilde houdt volgende week woensdag een kerstbij eenkomst met samenzang in i. de gerfkamer van de St. Jo seph Opifex. Mevrouw De Lange .zal enkele liederen ten gehore brengen en de e>- m gen toneelgroen voert "Het kindje is gevonden" op. Aan vang 20.00 uur. Als kerstge schenk heeft het gilde geld gestuurd aan zestien pries ters, zusters en leken uit Leidschendam die in het bui tenland werken, i, LEIDSCHENDAM - De KVP houdt a.s. donderdag een le- j denvergadering in de An- s dreaskerk aan de Grutto- laarv. Er zal een procedure j voor de kandidaatstelling voor de gemeenteraad wor- y den vastgesteld. Tevens wordt er gesproken over de CDA-gedachte. Aanvang 20.30 uur. LEIDERDORP/ZOETER- WOUDE H.R. De NKV-af- dellng houdt morgen, dins- dag 11 december een kaarta vond in De Drie Eendjes. Er zijn attractieve prijzen ta winnen in een fijne sfeer. HAZERSWOUDE Halverwe ge deze maand worden de stoplichten, die de verkeers- veiligheid op het kruispunt Rijndijk/Frederik van Ee denplein moeten helpen be. vorderen, ter plaatse ver wacht. De installatie is in middels reeds aangebracht. HAZERSWOUDE Alom wordt geklaverjast. Donder dag 13 dec. vanaf 20 uur jast tafeltennisver. Avanti in het Michelshuis, de voetballers van Hazerswoudse Boys doen het vrijdagavond 14 dec., ook vanaf 20 uur, in hun kantine. Dezelfde avond om dezelfde tijd kan men ook terecht bij St. Bernardus, eveneens in de kantine. Overal aantrek, kelijke (Kerst) prijzen. WOUBRUGGE Hedenavond om half 8 wordt ln de Bijzon- dere School de groslijst van de ARP-SGP samengesteld. 0EGSTGEEST Het gebouw aan de Geversstraat l« 65 en het Gemeentecentrum staan met de kerst dagen weer voor iedereen open. De organiseren- de verenigingen hebben getracht deze vier Kerst en en gro groot mogelijke opzet te geven. Tiet gebouw aan de Geversstraat zal dag en nacht 0,,van 24 december tot 26 december 24.00 uur ge- dopend zijn. Het Gemeentecentrum biedt mogelijk- nsheden tot activiteiten zoals film, muziek, disco en abspelen. Hierover kan men contact opnemen met de heer De Rijke, tel. 54508. Het centrum zal ge opend ziin van 20.00 tot 2 00 uur op de 2 kerstdag van 10.00 tot 2.00 uur en 2e ke van 10.00—22.00 uur. Lr wordt voor be,de gebouwen een ver-oersdiensl j LEIDERDORP - Zaterdn onderhouden om mensen die slecht ter been zijn te halen. Hiervoo- en voor de vele activiteiten zijn nog veel medewerkers nod.g. Belangstellen den kunnen zich richten tot het dienstverlenings centrum, tel 52568, het jeugd- en jongerenwerk, tel 54508 of de sociëteit voor kamerbew mers, tel 51794. Een Leids gezin staat op het punt uiteen gerukt te worden. Het is een flink gezin: 39 leden telt het. Een jaar of vier hebben ze lief en leed met elkaar gedeeld. Vooral leed. Er was eens een tijd van ko men en nu nadert de dag van gaan. Een massale afgang, als u het mij vraagt. In de huidige Leidse gemeenteraad gaan vele vertrouwde fi- guren het vege lijf trach ten te redden. Misschien zaten ze er al zo lang in, dal zij nu hun portie aan fikkie wensen te geven. Een andere oorzaak voor het heengaan zou hunnen zijn, dat men op elkaar is uitgekeken. Vier Jaar heb ben de verhoudingen bin nen het gemeentelijk be stuur van Leiden scheef gelegen. De zelfverzeker de PAK-gelederen zaten week in week uit tegen een dagelijks bestuur aan te kijken dat het hunne niet was. Het was althans een college van burge meester en wethouders, waardoor geen druppeltje PAK-bloed stroomde. Zoiets zet kwaad (bloed, op den duur. En daar gaan zij dan. We hebben de portretten vori ge week in de krant kun nen bewonderen. Alle maal werden ze beleefd weer ter bruiloft (komen de maand mei) uitgeno digd, maar een groot aan tal van die genodigden had een os gekocht, of een vrouw getrouwd, of vond een ander bijbels of minder bifbels excuus. Het wordt nu gewoon een Umwertung aller Werten, hoé voorzitter Werter van de Leidse KVP daarover ook mag denken. Daar gaat dan Roel, a/s een soort Johannes dp Doper, een wegbereider van het nieuwe regime. Daar gaat KV P-er Jan Lijten, mas cotte van links, met be hulp van zijn ambtenaren altijd nét boven de (eco nomische) tafel uitkijken de en goed voor een hei melijk lachertje in zaal en op tribune. Daar gaat mevrouw Van Seters, rood charmant en (bijna) even fiks van de tongriem gesneden als partijgenote Kerling. Er gaan nog meer. Mevrouw Geelker ken, in het vak vergrijsd, haar fractiegenoot door dik en dun Fisgeest, die de twijfelachtige eer had een korte periode de fi nanciën tot Leids genoe gen te doseren, KV P-er Cornelissens, op wiens woorden „van bijzondere waardering" de raadsver- slaggevers altijd zitten te wachten. Er gaan onge twijfeld nog meer. wier namen in dit boek niet staan opgetekend. Zo mo gen we ook het zich te rug trekken van Thorbec- ke-volgeling Duyverman verwachten. Hij kent in middels de fresco's aan weerszijden van de ondui delijke raadsklok uit zijn intelligente hoofd. Met mevrouw Van Seters ver schilde hij vaak beleefd van mening omtrent ge meentelijke onderwijsza ken, maar zijn stilisti sche volzinnen snoerden zijn meeste tegenstanders de mond. Niet uit overtui ging, maar omdat het al lemaal zo mooi en vol esprit klonk. We zullen ons da heer Duyverman blijven herinneren als een bezadigd muurkijker, wiens gelaatskleur naar rose neigde als tweede buurman van rechts (col lega Lijten) tot antwoor den werd genoopt. Goede Duyverman. Goede raad, die duur is, maar over een paar maanden uileen valt. Enfin, h^rr*. Hjd, komt raad. Het zit er wel in, dat we de enigszins van kleur verschoten, maar desondanks onver woestbare, vechter Zun- denman nog vaak iljn ge- hit op de proef zullen zien stellen. Ton Pieters pende Wim van Bergen (van de educatieve dienst van het museum hedendaagse kunst in Utrecht) een expos tie in het atelier van J.' cn van der Nat in de Bri ggestraat. C;> d e.; le ..er cl:: en van II en van der Nat, kerati: ?k van Gijbi Zaalberg en schilderijen van Willem Breddels. Het pand aan de Brug ge.nraat leent zich uitstekend voor het houden van exposities cn het is dan ook de bedoeling van Rien ongeveer iedere maand een tentoenst elling te houden. Tevens wil hij de ruimte gebruiken voor het geven l Op de foto: Rien van der Nat (links) en Wim van B ergen (rechts). Marktberichten val. G. J Sim. Allee 27-37. Rood i. Ge Reve 33-" Jarol. Carina 1 Kvrrgold. Either Ofurlm 30-36 Belinda. Motren 37- 41. Sonlu 3.061. Hon a 81—1.01. Nerl- ne 28—34. Geplozen Chrysanten 1.0— 22 p st Troxohry santin 1.30- 2.00. Nurelme 170-1. .78. Tulpen Apel- doorn M. ■mjgroui (6 Trm- •la's 140—3,50 per box. A 1 11,10-13.61 11 1 8.60-11,20 H snianiHMflMHMHHi I 8,80610 C II 380—«40 Boe- ol 32—44, Rode kool 82 Aan- wuapcen 242 000 kg.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3