3 MILJOEN TE WEINIG VOOR AANLEG VAN WEG Ruimtelijke ordening ter sprake tijdens tweede Burgeravond Lisse Keurcollectie fraaie dierenshow in Lisse bollen immmMÈMam Lisser bejaarden hadden geslaagde feestmiddag I PAGINA 5 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT De Schakel krijgt andere leider LEIDSCHENDAM Jos van den Dool zal per 1 december morgen dus, leider worden van „De Schakel", het ont moetingscentrum, tevens ex positieruimte, dat twee jaar geleden bij de opening van 't winkelcentrum Leldsenha- ge door het stichtingsbestuur voor, onder meer, oecumeni sche samenwerking in de re gio werd overgedragen. In een laatste brief aan de vele medewerkers zegt de heer S.H.J. van der Meer, die door bisschop Simonis werd benoemd, weg te gaan op een moment dat vol belof ten en mogelijkheden is. De persoonlijke steun van de be staande groep medewerkers en medewerksters en van de verschillende kerken wordt gevraagd om het werk van de nieuwe leider van het centrum, te steunen „zodat het werk van „De Schakel" nog meer wordt wat het moet zijn: het werk van de Kerken." De heer van der Meer zal niet officieel af scheid nemen. spreker was uitgenodigd dr. l.d. Heuvel, secretaris-generaal fan de Ned. Herv. kerk, die Iprak over de kerken in Rus- tond. Hij zei onder meer dat de terken in het oosten niet met ilkaar zijn te vergelijken: De ovjet Unie telt haast alle gods- liensten ter wereld. De ortho- loxe kerk heeft daar de hele leek diensten, de Baptisten drie haal per week. Er is geen prake van dat de Kerk jlwijnt, er is zelfs sprake vat ieving. De spreker gaf drie zaken Br overweging: ten eerste zich b goed mogelijk laten informe- en, ten tweede goed op de ilaadjes letten, :n ten laatste jdviseerde hij op reis naar Rus- ind of Oost-Europa te gaan. tot slot vroeg hij om voorbede h steun aan het werk van (Amnesty International". Na de jauze werd een flink aantal Tagen beantwoord. g8$!jfe Llsse In één der Hobaho-hallen te Lisse werd gis teravond de tentoonstelling geopend van pluim vee, konijnen en andere dieren. Voorzitter N. J. Dol verwelkomde in het bijzonder Wethouder P. van Leeuwen van Sport, Recreatie en Onderwijs te Lisse, die zich bereid had verklaard om deze tentoonstelling te willen openen. Hij bracht ook de directie van de Hobaho dank voor het belan geloos beschikbaar stellen van de hal en was er kentelijk voor de hulp van velen bij de organisa tie van alles. Wethouder van Leeuwen merkte in zijn openings woord op, dat hij altijd dierenliefhebber is ge weest, maar dat hij met zijn dieren nooit op een tentoonstelling zou hebben durven verschijnen! Hij had bewondering voor hetgeen hier tentoon gesteld wordt en was er als gemeentebestuurder ook dankbaar voor, dat dit unieke gebouw hier voor beschikbaar werd gesteld! Hij kon zich voorstellen, dat, gezien de fraaie inzendingen, het moeilijk is om een juist oordeel te vellen. Hij be sloot zijn openingsspeech met een lied van G Gezelle „Lied van de haan"! Vervolgens maakte hij de uitslag van de jury be kend, welke als volgt luidt: fraaiste dwerghoen: Sebright hen, fokker W. J. Kaak te Lisse. fraaiste sierduif: Krulveerdull doffer Roodschimmel, fokker L. A. Kreft te Kat wijk; fraaiste konijn: Rex, ram, wit: fokker J den Butter, Lisse; fraaiste siierduif jeugdleden: Hagenaar, wit, doffer van Jan van Os Dz., te Nieuw Vennep; fraaiste krlelhoender jeugdleden: Sebright hen, fokker Gert Jan Kaak, te Llsse; fraaiste Cavia jeugleden: een Goudagouti zeug van Paula Zwaan, te Lisse. We kunne'n alle dierenliefhebbers aanraden deze mooie show te gaan bezoeken. De tentoonstelling sluit morgenavond. Voorhout/Schiphol - Voorbouter J. C. A. Peeters, officier aan boord van de ge kaapte jumbojet "Mississippi" sloot gis termiddag op de luchthaven Schiphol ver moeid maar desondanks niet minder ge lukkig vrouw en kinderen in zijn armen. Voorbij waren de spannende dagen, een zware last was van de schouders van deze Voorhouter weggevallen. Hoewel de he>er Peters volgens zeggen "er bijna geen moment aan had getwijfeld dat hij behouden zou terugkeren" was het toch een grote opluchting voor hem toen hij ZONDAGS NIET RIJDEN (jdens de vergadering van deze commissie werd besloten tot verhoging van de electirciteits- jtarieven. De laatste verhoging was in juni 1972. eze verhoging bestaat uit -,50 op vastrecht:, goedkopere uren worden verminderd in de zo mermaanden. Nieuw bij deze (verhoging is voor de verbrui kers met dubbele teller een goedkoop tarief van ongeveer 12 lot 15 uur, waardoor eventueel ide wasmachine ook tijdens de middag voordelig gebruikt kan worden. 6 gastarieven gaan eveneens omhoog. Dat zal voor de wonin gen met centrale verwarming leen bedrag per 'jaar van onge- vear 180,- bedragen. Er wordt in Voorschoten door de burgerij thans drastisch bezuinigd. Het 'gasverbruik is 20% lager dan vo rig jaar. 'ethouder W. J. Iestra sprak tij dens de vergadering ook nog eens over de begroting 1974, eindelijk uit de Mississippi kon stappen en zich weer bij zijn met ongeduld wachten de gezin kon aansluiten. Eerst even uit blazen, dan een drukke persconferentie, en tenslotte de vertrouwde rit naar Voor hout. Daar wachtte hem thuis een zee van bloemen aangeboden door vrienden en bekenden die allemaal blij waren dal de sympathieke, bescheiden boordofficlei heelhuids in Voorhout was teruggekeerd. Gisteravond kwam ook nog even burge meester Stolwijk met zijn vrouw op be zoek om de heer Peeters te verwelko men. Daarna was het uiteraard vroeg naar bed want, aldus de heer Peeters, "zo'n kaping gaat je toch niet In de kou de kleren zitten". Niet alleen in Voorhout maar ook In Llsse werd gisteravond ge toost op een behouden terugkeer en wel op die van officier G. Curwiel, eveneens aan boord van de gekaapte KLM-Boeing. Op bijgaande foto ziet U de familie Pee ters, herenigd In hun huls In de burge meester Buitenlaan. Over de belevenissen aan boord van de Mlsslslpl treft u elders in dit blad een uitgebreid verslag aan. LISSE De grote zaal van gebouw „Trefpunt" was gistermiddag stampvol bij de feestmiddag welke het Bestuur van de R.K.-bond van Bejaarden van Lisse voor de leden georganiseerd had. Het was, gezien het programma, ook geen wonder, dat zóvelen, ondanks het minder gunstige weer, gekomen waren om dit eerste feest in dit seizoen mee te maken. Voorzitter J. van Duynhoven vond het een prettige zaak om een zo grote schare welkom te mogen heten, in het bijzonder de heer J. van der Lans, ere-voorzitter. Nadat het enige zangkoor een drietal liederen op uitnemende wijze ten gehore had gebracht, waaronder „De koe van de pastoor", werd het toneelgezelschap van de afdeling Lisse/Hillegom van de Ned. Ver. van Huisvrouwen het woord gegeven om op de planken te komen met de éénacter „Zij kwam in de avond" van Co|in Robert son. De klucht zat er volkomen in bij de dames, geen enkel hiaat deed zich voor en in volle overtuiging gaf ieder zich in de haar toe bedeelde rol. De ontknoping van de klucht, wie namelijk de inbreek- ster en roofster van een aantal juwelen was, was een totale verras sing. Men genoot bijzonder veel van dit mooie en natuurlijk gespeelde spel der dames, die onder applaus van alle aanwezigen alleen een atten tie ontvingen voor de belangeloze opvoering van deze klucht voor de bejaarden. In de pauze werden verversingen aangeboden, terwijl een grote verlo ting 382,50 opbracht. Velen gingen met een prachtige surprise huiswaarts. Sassenheimse kerken zetten gezamenlijke [OORSCHOTEN Voor de aan leg van de verbindingsweg tus sen de wijken Adegeest en Noord-Hofland, de zogenaamde Admiraal de Ruytersingel, is naast de, door de Bajnk der Ne derlandse gemeente toegezegde, 1 miljoen gulden nog eens een krediet nodig van 3 miljoen. Een mogelijkheid voor Voor schoten om deze weg inderdaad te kunnen aanleggen, is aan de bel trekken bij de centrale over heid voor een aanvullende le ning. Men zou ook kunnen over gaan tot grondverkopen. Door .deze omstandigheid komt het dat de commissie van Finan ciën, in tegenstelling tot andere raadscommissies, de noodzake lijke aanleg van deze verbin dingsweg niet gauw riet komen. loop van de Voorschotense be volking van 21.800 tot 21.400, 100.000 gulden nadeliger zal uit vallen dan in 1973. De financië le toestand voor 1974 werd door de wethouder bijzonder ongun stig ingezien. De gemeenteraad heeft immers in, 1973 besluiten genomen tot een investeringsbe drag van 8 en 9 miljoen en de financiële consequenties zullen zwaar gaan drukken in het nieuwe begrotingsjaar. Er zal vrijwel geen ruimte meer zijn om iets nieuws te beginnen. dan ZATERDAGS HEERLIJK FONDUEN IN „DE MEERHOEVE" BOEKHORSTERWEG 18 - OUD-ADE S.V.P. RESERVEREN TELEFOON 01712 -8291 LISSE Voor de tweede Burger avond in Lisse, die gisteravond in de vergaderzaal van de Pau- luskerk aan de Ruishcktilaan in de Poelpolder gehouden werd, was aanmerkelijk minder be langstelling dan voor de eerste avond, toen het onderwerp „Werkgelegenheid" aan de orde werd gesteld. Gisteravond werd er gesprokon over het onder werp „Ruimtelijke ordening ter visie". Hierover werden drie korte inleidingen gehouden, n.I. door de heren B. Vreeling, so cioloog bij de Prov. Plan. Dienst (PPD), de heer P.J. Ris- seuw, van Stad en Landschap te Rotterdam en de heer D. Drenth, sociaal geograaf uil Lis- Door deze drie sprekers werd uit eengezet wat een streekplap is, waaraan te vormen bestem mingsplannen door de gemeen ten in de streek onderhevig zijn en de plannen moeten inpassen in het totaal van een streekplan. Voorts werd duidelijk gemaakt wat nu precies een (plaatselijk) bestemmingsplan is. Breedvoerig kwam deze avond aan de orde de „inspraak" van de burgerij. In de discussie werd er op gewezen, dat de Ge meenteraad eigenlijk de burge rij vertegenwoordigt, doch in bepaalde gevallen kan het in winnen van adviezen en de in schakeling van een groep inge zeten, zoals de Middenstands" vereniging te Lisse, wanneer grote plannen aan de orde ko men (winkelcentrum Poelpolder en winkelcentrum—Blokhuis) zeer gewenst zijn en kan deze inschakeling effectief werken. Over het algemeen kon worden vastgesteld, dat de gemiddelde burger al deze zaken rustig aan anderen overlaat en men komt eerst dan in het geweer, wan neer het om persoonlijke belan gen gaat. acties op touw (SSENHEIM Jammer was het dat de eerste avond van d? Commissie Samenwerkende fCerken Sassenheim, niet die be langstelling had die ze verdien de, want de avopd was het tneer dan waard. De heer P. K. Schenk, voorzitter, gaf in z'n Openingswoord een korte schets (ran het ontstaan en de doelstel ling, waarvoor, ze! hij, iy2 jaar geleden het idee werd geboren in een interkerkelijke gespreks- ring. Een rapport werd uitge- racht, wat leidde tot instelling Jan de commissie vlak Voor de jomervakantie. laarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) is het adres van juwelier- iorloger v. d. Water, waar U de grootste collectie in dc beste merken vindt en zoals U feet „altijd voordeliger". Gouden sieraden - horloges - klokken - Gero cassettes - rillant. Eigen ateliers, waardoor prima vakservice. Doet er uw voordeel mee. Ook iet de a.s. feestdagen. ZOETERWOUDE - Gistermiddag brachten B er W van Zoeterwoude een bezoek aan de vesti ging van Codan NV in de Grote Polder. Codan is een bedrijf dat zich richt op de Scandinavi sche woningcultuur. Voorheen was het bedrijf dat ongeveer 15 man personeel in dienst heeft, gevestigd in Oegstgeest. Vanaf september staat het bedrijf in de Grote Polder. Op de foto de showroom, die door B. en W. bezocht werd.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5