Raad en college in Leidschendam zijn het weer eens streeknieuws Leidse agenda In Leidschendam ook groot gebrek aan plasticzakken Nieuwe partij in Noordwijkerhout Sieto Hoving is in Alphen a. d. Rijn Wat u OOK moet weten Financiële positie Voorschotense IJs club is gunstig A. y. d. Heuvel bij pastorale plan „Toerusting PAGINA 4 WOENSDAG 28 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM De grote mate van overeenstemming die er tussen het college van burge meester en wethouders en de raad al uit de schriftelijke be schouwingen over de gemeente begroting was gebleken kreeg gisteravond bij de re- en du plieken nog meer reliëf. Binnen twee uur hadden alle fracties alle gemeentelijke zaken, soms zelfs in herhaling van het al eer der meegedeelde, afgehandeld en na een korte pauze waren er slechts nog eens twee uur nodig voor de antwoorden van burge meester E.J.M. Kolfschoten en zijn vier wethouders. De burge meester vond zelfs nog tijd om een rondje te geven ter gelegen heid van de verjaardag van het PAK—raadslid J.J. Roovers. Zelfs de voorlichting, vorig jaar nog een punt van ernstig me" ningsverschil tussen de fracties van PAK en D'66 en het colle ge, kon de gemoederen niet in opwinding brengen. Burgemees ter Kolfschoten zei dat als er een periodiek zou moeten ver schijnen er ook een voorlich tingsambtenaar moest komen. De hele voorlichting zou pas goed kunnen worden bepraat als het langverwachte rapport-Veld kamp verschijnt, „misschien kunnen we dan ook de door de fracties gevraagde werkgroep gaan vormen". De 25 mille die het college heeft gereserveerd voor de politie is niet zozeer voor een nieuw ge bouw nodig dan wel voor dure apparatuur als de gewestelijke samenwerking op gang komt Een betere huisvesting zal ech ter ook dan nodig zijn. Over het verkeer rond de sluizen zei de voorzitter dat éénrichtingsver keer over de sluizen alleen mo gelijk zou zijn voor particuliere auto's, verkeerslichten waren enige tijd geleden niet gewenst maar het zal nog eens bekeken worden. Het gebrek aan openbaar vervoer in de Zeeheldenwijk, een ieder jaar terugkerend onderwerp, kreeg een nieuw aspect door de mededeling van de wethouder dat WestNederland de wijk (misschien) in de dienst zal op nemen als er meer woningen in zuid zijn gebouwd. Bovendien werd er voorzichtig over parti culiere busjes gesproken die van en naar de wijk zouden opereren. Publieke tribune geënquêteerd LEIDSCHENDAM De vele bezoekers op de publieke tri bune die gisteravond de be handeling van de gemeente begroting voor 1974 volgden kregen een enquêteformulier van het gemeentebestuur in handen gestopt waarop zij hum mening over de bijeen komst konden weergeven. Verder was er een ruimte waarin wensen voor behan deling door de raad kon wor den ingevuld en voor sugges ties voor zaken die door het gemeentebestuur moeten worden aangepakt. De raad was kennelijk blij met de grote opkomst maar of de bezoekers ook blij waren met het bijwonen van deze weinig spectaculaire verga dering zal pas blijken als de conclusies van de bezoekers bekend worden. LISSE In de Poelpolder, op een steenworp afstand van het ge meenschapscentrum en pal mid den tussen de nieuwbouw, krijgt het recratiepark al duidelijk ge stuite. Arbeiders van de plant soenendienst leggen momenteel de laatste hand aan de afwate ring en als dat omvangrijke en belangrijke karwei er op zit dan begint de belangrijke fase van de aanplant. Hoewel het park er in deze sombere dagen nog wei nig aantrekkelijk bij ligt kan nu al gezegd worden dat het parkje wat betreft de recreatiemogelijk heden een belofte voor de nabije toekomst inhoudt. In het golven de terrein (ruim een hectare groot) zijn onder meer gepland verschillende soorten zandbak ken, zitjes om tot rust te komen of gewoon wat te keuvelen, een praatkuil en ook een geasfal teerd gedeelte waar bijvoor beeld gerolschaatst kan worden. De heer Eveleens. directeur Openbare Werken in Lisse, ver wacht dat het mini-recreatie project wel aan zal slaan bij de Lissese bevolking en wellicht ook daarbuiten want het park is uiteraard openbaar. Tijdens een hoorzitting heeft Lisse op- en aanmerkingen over het plan kun nen maken wat heeft geresul teerd in deze opzet. We beseffen echter wel dat zodra het park voor publiek is geopend mogelijk nog wel wat reacties zullen los komen. ,,We moeten afwachten hoe het park in de praktijd zal gaan voldoen" aldus de heer Eveleens. O LEIDSCHENDAM In antwoord op een opmerking van het PAK- raadslid J. J. Roovers dat „alle plastic-zakken zijn uitverkocht", antwoordde wethouder van Dongen tijdens de onlangs gehouden raadsvergadering dat dat inderdaad „een levensgroot probleem" was. De warenhuizen, die van oost-duitse en roëmeense leveranciers kopen, hebben niets meer, maar de gemeente koopt van een Nederlandse leverancier die nog, zij het met mondjesmaat, levert. En die zakken zijn, zei de wethouder Dongen met nadruk, dan te koop „bij Leidschendamse winkeliers". Als er geen zakken meer zijn over weegt het gemeentebestuur het plaatsen van grote containers en ook het gebruik van papieren zakken. Een bijkomende omstandig heid is dat er voor de reinigingsauto's 15% minder brandstof is- „Misschien gaat het met die wagens dan wel net zoals 's zomers met de melkboer die zijn wagen op de boek van de straat zet en een belletje luidt", zei de wethouder (en dat was niet als grap be doeld). Noordwijkerhout Er is een nieuwe „eigen" Noordwijker- houtse partij opgericht. Als „Partij Noordwijkerhout-De Zilk" willen enkele initiatiefne mers zich richten op de belan gen van de plaatselijke gemeen schap met een programma, dat zoveel mogelijk wordt samenge steld in overleg met en door de bevolking van Noordwijkerhout. Echte inspraak dus via Noordwij- kerfioutse verenigingen, bonden, organisaties en instellingen. De plaatselijke besturen van de PPR, de groepering gemeente belangen van de PvdA en van D'66 zijn vóór samenwerking in de nieuwe partij. Kernpunt is, dat geen gebonden heid aan een landelijke politieke partij richtsnoer is, maar een eigen op Noordwijkerhoutse be langen gericht programma dat, wordt uitgevoerd door capabele mensen. Mr. J. P. van den Bosch is de voorzitter van het voorlopige bestuur van de nieu we partij en op een eerste open bare vergadering wordt een de finitief bestuur gekozen. Datum en plaats worden nog bekend gemaakt. Actief geïnteresseerden kunnen zich wenden tot de heer H. Fen- nes, Vinkenstraat 45, tel. 3861. ALPHEN AAN DE RIJN In zaal Nabij treedt morgenavond de ca baretier Sieto Hoving met zijn gevolg op. Sieto en Marijke Hoving presenteren dan met Rob de Nijs en Antoine Oomen (piano) het programma Hoera, we leven nog". In dit programma heeft Sieto Hoving de binnenlandse politiek verwisseld voor een vrolijke bena dering van de ondergang van onze aardbol en een troostrijke en hartverwarmende behandeling van allerlei andere zorgen in ons so cial e leventje. Zaal Nabij zal deze avond zeker vol zijn. Er zijn nu nog enkele kaarten verkrijgbaar. Te bestellen bij de Kulturele Raad Alphen a.d. Rijn, Rijnkade 11, tel. 0172094583. AARLANDERVEEN Voor de competitie van de Leidse schaakbond, heelt „Het springand paard" een 6-3 overwinning behaald op Kat wijk. AARLANDERVEEN De ge zamenlijke toneelvereniging geeft a.s. zaterdag in het dorpshuis een uitvoering van de klucht „Honderd meisjes op hol". Aanvang 20.00 uur. ALKEMADE Door omstan digheden is burgemeester Smolders deze week niet in de gelegenheid morgen zijn wekelijkse spreekuur te hou den. ROELOFARENDSVEEN Voor de onderlinge competi tie van de schaakclub „Utile Dulci (nuttig vermaak) werd de 8ste en 9:- ronde ge speeld. De uitslagen waren als volgt: MeijerVenne 0-1; Meijer—v.d. Rijdt 1-0; Venne Ganzevles 1-0; Ganzevles A. v.d. Aart 0-1; Har v.d. Meer—A. v.d. Aart afgebr.; G. Boon—Van Leur afgebr.; van Leur—Har v.d.Meer af gebr.; v.d. Rijdt—Ion Olijer- hoek 1-0; Ton Olijerhoek— Ton Bakker Ton Bak* ker—Hoogenboom 1-0; Hoog- enboom—Windhorst 0-1; NieuwintBouwmeester 1-0; BouwmeesterOlierook 1-0; Th Olijerhoek—Van Rijn 1-0; van Rijn—P. Oijerhoek 1-0; Th. OlijerhoekJan v. d. Meer 'A-'A'. Jan v.d. Meer— Schrama Vz-lA\ Schrama— Koppelaar 1-0; Koppela Nico Jong 0-1; Volwater— Wesselman 1-0, P. Olijerhoek Jos v. d. Aart 1-0, Volwa ter—Jos v.d. Aart 0-1. o O VOORSCHOTEN De jaarverga dering van de IJsclub Voorscho ten is onbetwist meest plezie rige vergadering in Voorschoten. De grootste vereniging van Voorschoten laat zich allerminst uit het veld slaan door een ge brek aan echte „ouderwetse winters". Voorzitter J. Lekker- kerker begon de vergadering echter ernstig. Met enige minu ten stilte na een herdenkings woord werd de vorige maand overleden heer J. H. Schoon beek herdacht Vanaf de oprich ting van de ijsvereniging was hij secretaris. De financiële positie van de ijs- club is bijzonder gunstig, dat is de meest vrolijke kant van het ontbreken van schaatswinters. Toch wil de ijsclub graag op de ijzers en daarom komen de voor de economische toestand minder gunstige voorspellingen voor een koude winter plezierig over De ijsbaan gaat per 1 december onder water. Getracht zal wor den om de verlichtingspalen te verplaatsen naar de zijkanten. Thans staan deze palen midden in de baan. De dijk aan de kant van het clubgebouw is verzakt en dat zal eveneens een beroep doen op de kas en de zelfwerk zaamheid van de leden. De aftredende bestuursleden Lek- kerkerker, Mulder en Olsthoorn werden herkozen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Ra- vensbergen om schaatswedstrij den en meer publiciteit, terwijl de heer Van Beek constateerde dat de hardrijders zich meer en meer orienteren op de kunstijs banen. De heer Jongeneel wilde graag begrip voor de ijsbaan als ontspanning en niet als een gelijkheid tot hardrijden. I Tussen de lange agenda door werd er een kosteloze verloting gehouden en met de wens van de voorzitter, dat het nu eens een keertje echt schaatsweer gaat worden, gingen 6e leden huiswaarts naar de warme ka chel. WOENSDAG 28 NOVEMBER NIEUW MINERVA Lunchbljeen- komst Ned. maatschappij voor han- DOELEN" Lezing over derlka Bremer en Nederland, vang 20.01 WERKWINKEL Studentenekklesia,: Rapenburg, avond over onderwijs In de ontwikkelingslanden. aanvang, 20.00 uur. DONDERDAG 29 NOVEMBER STADSGEHOORZAAL Het Neder lands Kamerorkest, aanvang 20.15 o-Is-l raëi-propaganda, aanvang 20.ÓÖ uur. SOCIëTEIT „HORUS" Lezing door prof. Ten Haetle en G. Croisel, aan vang 21.00 uur. VRIJDAG 30 NOVEMBER NIEUWE RIJN Ledenvergadering PvdA. aanvang 20.00 uur. RAPENBURG 100 Ledenvergade ring PPR, aanvang 20.00 uur. STADHUIS Zoeterwoude. vergade ring Industrieschap „Grote Polder", LAK-TH EATER AC/DC" door V- theater, aanvang 20.15 uur. LIDWINA-SCHOOL Lammenschans-l weg. bijeenkomst kynologenverenl-1 ging, aanvang 20.15 uur. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Gerardus Jaco bus. zoon van A. Stouten en C. Kilhn: Apolonla Wllhelmlna C. HohmannMartinus Wilhelmus, zoon van W. C. Kraait en C. A. M. Klevlts; Gerardus Arnoldus. zoon van W. C. Kraan en C. A. M. Kle- Vtta; Helena Maria, dochter van J. Holswllder en A. Bonarius; Rosalin da Catharina Maria, dochter van J. MelJIrving Freerlk. zoon van F. H. Kramer en V. R. Dlckmann. verleden: .S Zanen, 56 Jaar; J. Plug. 0 Jaar; D. H. Heijns. 66 Jaai Geslaagden Noordwijkse Reddingsbrigade WASSENAAR/NOORDWIJK - Bij de in het Sportfondsenbad te Wassenaar gehouden examens voor de zwembrevetten 3 en 4 van de K.N.B.R.D. zijn de na volgende kandidaatj es van de Noordwijkse Reddingsbrigade geslaagd: zwembrevet 3: Wilma van Dam, Ellen Duivenvoorden. Madeleine Duivenvoorden. Margaret Dui venvoorden. Harry Geerlings, Els Gilerin, Hetty de Haas, Thea van Houten. Corrine van der Hulst, Anneke Jonson, Henriëtte Koelewijn, Trade Klinkenberg, Alice Looyensteyn, Nico van der Meer, Anja Mourits, Petra van den Nieuwendijk, Marja Ruiter, Marja Slobbe, Gacy van der Stap, Catja Vaessen, Lisan Velt- kamp, Coby Warmerdam, A. J. van der Zalm. zwembrevet 4: Janna Barnhoorn, Terry van den Berg, Els van den Bosch, Connie van der Burg, Catja van der Burg, Lies- beth Caspers, Ineke Edelaar, Peter Edelaar, Lianne van Grieken, Naomie de Groot, Ada van der Slot, René van der Slot, Els Star, Yvonne van Steyn, Hannie Turk, Corrie Nulkes, Mar garet Weijers, Marion de Win ter, Marcel Zandbergen en Ha rold Veldkamp. i C. M. J. Regeer. WASSENAAR E. J. M. Kerklaan: D. P. ThlrlJ en A. J. J. F. van Eeden; H. Jansen en G. A. Schreuders; J. L. W Elll- gens en J. C. van de Putte: E. J. van der Wllk en L. A. M. Ruben- Overleden: A. P. W. van der Haar (Den Haag): J Schilte (Den Haag): Bezoekuren ziekenhuizen 18.30 tot 20 uur vuor alle patiënten behalve kin deren. Dagelijks van 15 tot 16 en van 18.30 tot 19 uur voor kinderen. Prematuren (alleen voor ouders): Ma. t/m vr. 18.30 tot 18.45 uur. za. en zo. 15.30 tot 15.45 uur. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe- •ologle: dag. Prijswinnaars bij Vogellust NOORDWIJK Op de expositie van de vereniging „Vogellust" te Noordwijk zijn de volgende prijzen toegekend: Kleurkanaries Isabel e.k.: 1. J. van Duin 2. P. C. Borst Kleurkanaries goud-agaat e.k.: 1. en 2. P. C. Borst; Kleurkanaries diverse geplgm. e.k.: 1 en 2. H. Verkade jr. Kleurkanaries vetstof v.k.: 1. P. Choufour, 2. C. C. Verweij; Kleurkanaries e.k. 1972: 1. C. C. Verweij 2. P. C. Borst Kleurkanaries o.k. (gepigm.): 1. J. van Duin 2. A. J. van Duin 3. W. Plug; Parkieten v.k.: 1. W. Plug jr. 2. G. J. Steenvoorden Kwartels v.k.: 1. A. J. van Duin 2. A. Plug Zebravinken o.k.: 1. en 2. W. Plug. Japanse meeuwen v.k.: 1. P. Choufour, 2. R. J. van Sprang; Bastaarden v.k.: 1. W. P. C. Muil wijk 2. P. Bakker; Tropische vogels (goulds) e.k.: 1. en 2 J. Hazenoot; Tropische vogels e.k.: 1. L. Steen voorde 2. R. J. van Sprang Tropische vogels (australische prachtvinken) o.k.: 1. R. J. van Sprang 2. P. Choufour 3. W. Plug Tropische vogels o.k.: 1. L. Steen voorde 2. A. Plug 3. L. Steen voorde Tropische vogels o.k.: 1. D. Ruig- rok 2. A. J. van Duin. NIEUWKOOP Door ee nafvaardiging van het kinderpostzegelcomité werd gisteren in het nieuwe medisch centrum van Nieuwkoop een bedrag van 5000 gulden overhandigd aan de heer Huurman van de Stichting Gezondheidszorg. Het geld is een bijdrage voor het kinderhygië- nisch gedeelte van deze stichting. Dc kinderafvaardiging bestond uit de volgende jongens en meisjes: Mare Ruhe, Marieke Heinen, Mar- lène Rijnbeek, Wim Kronenberg, Karin Kramer en Trudy Blijleven. IMIiWIMHHIMlB ZOETERWOUDE Het pastorale plan „Toerusting" dat nu aan z'n derde cyclus bezig is, wacht morgen, donderdag, ongetwijfeld een van de meest belangwekkende bijeenkomsten. Er is dan een infor matieavond in de Christus Dienaarkerk waarop dr. A. H. v.d. Heu vel een inleiding zal houden en van gedachten zal wisselen over het thema „Verzoening tussen de kerken". Dr. v.d. Heuvel heeft vele jaren gewerkt bij de Wereldraad van Kerken in Genève en is dit jaar gekozen tot secretaris-generaal van de Synode van de Her vormde Kerk. Hij heeft intussen 5 stellingen toegezonden: 1. Verzoening vooronderstelt conflict. Conflicten in en tussen de ker ken moeien wel worden overwonnen, maar kunnen gelden als een positieve bijdrage in het leerproces van de verzoening. 2. Voor Christenen is hun doopbewijs een belangrijker document dan hun paspoort: zij behoren tot een grote, nieuwe internationale natie. 3. De verzoening tussen de kerken is bereikt wanneer het hele voik Gods samen de liturgie kan vieren. Alle andere verschillen zijn hieraan ondergeschikt is. 4. Het coninct tussen de Rooms-Katholieke Kerken en de kerken van ae Reformatie wordt alleen opgelost ais de partners de ander uitne- menaer achten dan zichzelf. 5. Conflicten binnen en tussen de kerken kunnen niet worden opgelost zonder een verzoenende functie van de kerken in de conflicten der mensheid. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij ook zij die niet hebben ingeschre- van van harte welkom zijn, zullen de leden van de sinds kort gefor meerde „Raad van Kerken in Zoeterwoude" worden voorgesteld. claJe kaarten verstrekken. Verloskunde 10.00—11.30 uur en m.uu;u.uv uu>, behalve op dinsdag. Op die dag Is er geen bezoek, behalve voor patiën ten die op woensdag geopereerd worden. Voor deze Patiënten Is- er ecji extra bezoekuur van 19.00—-.0.00 Krnamafdellng: dag. 15.30—17.00 uur en 18.30-20.00 uur. Kinderen tot 13 Jaar kunnen wegens mogelijk Infec- tlegevaar helaas niet op bezoek ko- Het" avondbezoek Is uitsluitend be stemd voor de echtgenoten. Alleen staande moeders kunnen s avo"11» één bezoeker ontvangen. Op dinsdag Is er geen bezoek, behalve voor pa tiënten die op die dag bevallen zijn. Voor hen Is er een avondbezoekuur voor de echtgenoot of één bezoeker van ouders): ma., woe., vrij 18.30 18 45 uur. za. en zo. 15.30-15.45 uur. Klnderkllniek: znal 22, 23 en 24. Ou ders: dag. 10 30-11.3" 15.30 uur. 18.151.9.00 bezoekersma. tot 18.15-19.0 15.30 jr. Overige met vrij. Zaal 60: alle bezoekers: J! met vrij. 18.15—19.00 uur, za. en zo. 14.30-15.30 uur. Znal 61 (baby's): alleen voor ouders: dag. vanaf 10.30 uur. Kinderzaal. keel-, neus- en oorheel kunde: dag. behalve dl. 18.15-19.00 uur. dl. 13.0014.00 uur. za en zo. HnconcsKcnhuU: dagelijks eerste klas vnn 11.00-12.00, 13.15—14.00 en 18.45-19.30 uur; tweede en derde klas 13.15- 14.00 en 18,45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00— liinnkllniek: 3e klas 13.30-14.30 klas 13.30-15.30 van' 14.0015.00 uur. van 18.00-19.30 uur. Kraamafdellng: van 14 00—15.00 uur. van 19.00-19.30 u.. alléén voor echigenotcn. Kinderafdeling: „„van 14.00-15.00 uur. vnn 18.00-18 30 dinsdag 'en donderdng alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar geen toegang. tond. 11.0011.45 dln«é 1.00-1 ,-rlJdng 130 14.0 4 30 i dagelijks «eafde- St. F.llsnbeth Ziekenhuis: Klas llngen: Volwas 11.15 tot 12.00 uur. van n.uv i... 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur Kraamafdellng: dagelijks van 11.15 tot 12.00 uur (alleen v echtgen). van 15.00 tot 16.00 uur. en van 18 45 tot 19.45 uur. Kinderafdeling: dage- lljks van 15.00 tot 18.30 uur. 8e klasse: Volwassenen: Dagelijks van 14.00 tot 14.45 uur. en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdellng: dage- lljks 15 (X

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4