Niet beschikbaar zijn van doelman Best grootste probleem Ipswich WISO gereed voor eerste wedstrijden LIGHT IN STADION RUIM VOLDOENDE Van Beusekom zwijgzaam na compromis U wilt geld lenen, maar u wilt niet achteraf ontdekken dat het meer kost dan u dacht? Heel verstandig» Finata Bank* De bank om geld van te lenen. •WOENSDAG 28 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 11 IPSWICH - Het in het Engelse profvoetbal wekelijks terugke- rende keiharde gevecht om de punten is aan Ipswich Town niet ongemerkt voorbij gegaan. Minder dan 24 uur voor de eer- M ste krachtmeting met FC Twen- j te vreesde manager Bobby Rob- son, dat hij tenminste vier vaste eerste elftalspelers zal moeten ui vervangen. |,En als het een beetje tegen zit. zullen dat er zes zijn", aldus Robson. die vertelde dat doel- man David Best, vleugelverde diger Colin Harpe en centrale verdediger Allan Hunter zeker niet zullen kunnen spelen. Best ca kwam tijdens de jongstleden za terdag gespeelde competitie- wedstrijd tegen Manchester City zo ongelukkig ten val, dat hij een bloeduitstorting in de rech- terheup opliep. Na een verblijf J van anderhalve dag in een zie- kenhuis legde de behandelende1 arts hem een speelverbod op. Bobby Robson: Misschien ver andert er nog iets in de situatie, maar ik reken nergens op. In feite heb ik Best voor deze wed strijd al afgeschreven." )e 23-jarige Laurie Sivell zal de plaats van Best innemen. Sivell speelde vorig seizoen een aantal e, wedstrijden in Ipswich' topelf- taI- maar is volgens Engelse ja journalisten niet te vergelijken H;met Best. Hij meet slechts 1.74 meter en geldt als de kleinste ie doelman in de Engelse eerste divisie. ;5°e groot het doelverdedigerspro- bleem bij Ipswich als gevolg O van de blessure van Best wel is. blijkt uit het feit, dat Robson dé 1ft 17-jarige David McKellar. een ei toekomstige Schotse jeugd-inter- hl national, als reserve heeft opge ld roepen. C(oor Hunter, die door de UEFA voor één wedstrijd werd ge- schorst omdat hij zowel tegen Real Madrid als Lazio Roma r werd opgeschreven zal de jonge Peddelty spelen; Harper, die tegen Lazio een knieblessure opliep en gisteren een nieuwe di rustperiode van drie weken ui kreeg voorgeschreven wordt vervangen door Geoff Ham- Enkele spelers dt mond. Achterberg e, - Twente gistermiddag tijdens een lichte training. Van links naar rechts Ook de aanval baart Bobby Rob son de nodige zorgen. Mick Lambert en Trevor Whymark liepen zaterdag tegen Manches ter City enkelblessures op; Da vid Johnson, de virtuoze dribbe laar klaagde gisteren over spierpijn In het rechterdijbeen. Bobby Robson: „Het zijn stuk voor stuk kwetsuren, die niet erns'ig zijn, maar de wedstrijd tegen Twente valt voor ons net een dag te vroeg. Ik hoop, dat tenminste twee van de drie aan vallers kunnen spelen, want an ders kunnen we het wel verge ten." Een probleem voor Robson is de vorst, die het veld aan Portman Road in de afgelopen dagen veranderde in een keiharde vlakte. Robson: „Vooral voor de spelers die enkelblessures hebben, is het een nadeel. Op een hard veld kom je dan eer der in moeilijkheden dan wan neer de grond zacht is." Omdat vaste reserve John Miller wegens een blessure evenmin beschikbaar is, zullen Clive Woods, Mick Hill (een ex-inter national van Wales), Peter Os borne en de pas van een blessu re herstelde an Collard (die met West Bromwich Albion al eens een Engelse Cupfinal op Wembley speelde) gelden als mogelijke vervangers. „De situatie is voor ons bijzonder ongunstig", aldus manager Rob son. „Dit is mijn vijfde seizoen bij Ipswich, maar ik heb nog nooit zo'n golf van blessures meegemaakt. Vooral de afwe zigheid van David Best kan ver strekkende gevolgen hebben. FC Twente heeft getoond in uitwed strijden voor de Europacup doelpunten te kunnen maken, en ik ben van mening, dat het spe len zonder de vaste doelman juist deze tegenstander erg ge vaarlijk kan zijn." Hoe gevaarlijk ondervond Ipswich Town begin september tijdens de thuiswedstrijd tegen New Castle United. Ook toen stond Laurie Sivell tussen de palen. En Ipswich leed zijn enige thuisnederlaag in dit seizoen tot dusver. TON VAN DALEN Van Iersel bekijken de door Ipswich Town IPSWICH De naar Nederland overgewaaide berichten over het niet goed functioneren van de door generatoren aangedre ven lichtinstallatie van Ipswich Town zijn door manager Bobby Robson als „belachelijk" ge kwalificeerd. „Er hebben zich zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Manchester City geen problemen voorge daan. De kwaliteit van het licht is een stuk minder dan gebrui kelijk. maar toch nog altijd aanzienlijk beter dan in Ensche de. Ik vraag me zelfs af of het De vermoedelijke opstellingen: FC TWENTE Schrijvers Notten, De Vries, Van Iersel, Oranen Thijssen, Van der Vall, Achterberg Schwemmle, Zuidema, Pahlplatz Scheidsrechter: Jursa (Tsjechoslowakije) Johnson (Woods) Whymark Lambert (Collard) Hamilton Viljoen Morris Hammond Peddelty Beattie Mills Sivell IPSWICH TOWN licht in het stadion van FC Twente wel aan de door de UEFA gestelde minimumeisen voldoet". Ipswich Town heeft de generato ren gehuurd van Bournemouth, een derde divisieclub. Ongeveer 150 liter olie is er nodig om twee uur lang een lichtsterkte van 600 lux te garanderen. „Een nogal kostbare aangele genheid", noemt Bobby Robson dat. „De olie is nog wel te beta len, maar Bournemouth vraagt een behoorlijke prijs voor de generatoren. De club heeft die twee Jaar geleden voor onge veer 8000 pond, (50.000 gulden) aangeschaft en wil van dat geld wel graag iets terugzien. Deze oplossing is voor ons echter be ter dan het spele.l op woensdag middag. Want dat zou ons zeker 10.000 toeschouwers hebben ge scheeld". Ipswich Town verwacht vanavond ongeveer 25.000 kijkers. Zoveel waren er ook tegen Real Ma drid en Lazio. i^LKMAAR De World Ice Sport Organisation (WISO) >2 heeft alles rond voor de eerste krachtmeting van dit sei zoen, die morgen en vrijdag op de kunstijsbaan van Alk- i maar zal worden gehouden. Een eerste krachtmeting, die moeten bewijzen dat de rijders van de profgroep ste- mker zijn dan de mannen, die momenteel deel uitmaken van de verschillende kernploegen. Want daarop vooral :e stoelde de kritiek tegen de WISO l^e proforganisatie, aldus insi ders, „een gebrek hebben gehad aan voorbereiding, over slechte beschikken en de ge middelde leeftijd van de rijders -zou te hoog zijn". WlSO-secreta- ris Van Marle bestrijd dat ten zeerste. Zegt hij: „Wat die leef tijd betreft, daar kan ik het wel (jmee eens zijn. De jongens die foor ons rijden hebben hun spo ren nu eenmaal allang verdiend en zijn inderdaad een phar jaar ouder dan de juidige kerngroe- jpleden. Kwaliteit hebben we [^echter zeker wel. En over de QjVoorbereidng: de rijders hebben t^deze zomer zeker zo hard en in tensief getraind als de kern groep. En we willen dat best bewijzen. De WISO zou het zeer op prijs stellen om in een recht streeks duel tegen de amateurs te rijden, en niet alleen die va Nederland". Over die ontmoeting tussen profs en Liefphebbers is officieel nog niet gepraat met de KNSB. Wel heeft van Marle het afgelopen eekeinde in Deventer een visje uitgeworpen tijdens de wedstrij den om de IJsselcup. „Van Laar, de vice-voorzitter van de bond, zei dat wij een dergelijk verzoek schriftelijk moeten in- dienen, en dat willen wij best. De Wiso heeft de sponsoring voor haar circuit, dat dit seizoen een groot aantal banen in Nederland en Scandinavië zal aandoen, rond. Voorlopig hebben zes be drijven hun financiële steu toe gezegd. Het zijn: De Nederland se Kredietbank. Mona zuivelpro- dukten. Centurion accu's, Robot Fabrikant van onder meer Kan- teldeuren, Stella Artois en de KLM. Bobendien souden er nog een aantal luchtvaart maat schappijen zijn, waaronder de Japanese Airlines, die belang stelling hebben voor het prof- schaatsen. Vier van deze spon sors die alleen een gelijk be drag hebben bijgedragen, zullen optreden als aparte sponsor van een groep van vier rijders. Deze groepen bestaan uit twee all rounders (Een Nederlander EN EEN Scandinaviër) en twee springers, en zien er als volgt uit: Robot: Schenk, Höglin, Kei ler en Hanninen. Centurion: Van Dijk, Grönvold, König en Blatchrord. MONA: Bols, Tve- ter, Linkovesl en Eriksen. Stella 'Artois: Verkerk, Olsen, Borjes en Lymen. Bij deze indeling die door de tech nische comlssie van de WISO is gemaakt, is getracht gelijk waardige groepen te formeren. Indien er in het puitenland an ders sponsors komen opdraven is het mogelijk lat de indeling wordt veranderd. Het programma voor de wedstrij den op de Alkmaarse ijsbazn is als volgt: donderdag: sprinters 500 en 1000 meter; allrounders 500 en 5000 meter Vrijdag: sprinters 500 en 1000 meter, all rounders 1500 en 3000 meter. Daarnaast zullen een afvalrace en een estafette worden verre den. Voor deze wedstrijd is een prljzenbedrag beschikbaar van 31.000 gulden Op elke afstand zijn punten te verdienen, die per stuk 100 gulden gaan ople veren. Nummer 1 krijgt acht punten. Nummer 2 zeven, enzo voorts. Een rijder die alle vier de afstanden wint en dus ook eerste wordt in het eindklasse ment, waarvoor dezelfde pun- tenregellng geldt, kan dus maci- maal 40 punten behalen, het geen overeenkomst me een ver dienste van 4000 gulden. Als alles goel gaat.k zal er na af loop van de WISO-wedstrijden een superlange afstandsrace worden gehouden, die echter elemaal los staat van de prof wedstrijden. Er zijn daarvoor 60 uitnodigingen verstuurd. De race zal gaan over 50 baanro- nen, wat overeenkomst met 20 Als u een bepaald bedrag nodig hebt of goed kunt gebruiken, moet u eens contact opnemen met de Finata Bank. Een bank met meer dan 35 kantoren in Nederland (vast wel eentje in uw omgeving). Een bank die zich onder andere heeft toegelegd op het verstrekken van leningen voor privédoeleinden. En die daarmee tot nu toe al meer dan 250.000 tevreden klanten heeft gediend. Tevreden klanten. Want de Finata Bank stelt er een eer in haar klanten efficiënt en plezierig te helpen. Snel, zonder overbodige rompslomp, vertrouwelijk en: op een duidelijke en eerlijke manier. Met de Finata Bank weet u pre cies waar u aan toe bent. Behalve een vast bedrag aan rente en kosten (dat u van tevoren tot op de cent krijgt voorgerekend) betaalt u niets extra's. Géén aparte informatie- kosten. Géén aparte aanvraagkosten. Géén kosten zus of kosten zo. Elke persoonlijke lening van de Finata Bank is een eerlijke lening. En een veilige lening. Met een ingebouwde garantie. Mocht u namelijk tijdens de lening komen te overlijden, dan wordt het resterende bedrag zonder meer kwijtgescholden. In principe kunt u lenen van 1.000 tot 10.000 gulden. Aflossen kunt u in 6 tot 24 maandtermijnen, vanaf 2.500,- ook in 30 of 36 maanden. En waarvoor u het geld gebruikt bepaalt u zélf. Een voorbeeld tot slot. Stel u leent f 2.400,- en u lost af in 24 maanden. U betaalt dan per maand f 119,11 inclusief rente en kosten. (Dat maakt totaal: f 2.858,64.) Rente en kosten bedragen dus f458,64 totaal,oftewel precies f 19,11 per maand. Let wel: u mag deze rente en kosten aftrekken voor de belastingl De Finata Bank maakt graag vrij blijvend een dergelijke berekening voor het bedrag dat u nodig hebt. Loopt u maar eens binnen. Of bel. Of schrijf. Voor een duidelijk en eerlijk gesprek. U bent hartelijk welkom (ook op vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Leiden, Steenstraat 33, (01710) 3 43 47 - Haarlem, Dreef 18, (023) 31 19 50 's-Gravenhage, Prins Hendrikplein 18,(070) 65 1804, Zeestraat 71, (070) 18 07 20 kilometer. Om de zaak financieel helemaal rond te krijgen, moéter er bij de wedstrijden in totaal 8000 toeschouwers komen. In de voorverkoop werden tot nu toe 4000 kaarten verkocht. ,Maar", stelt Van Marle „dat toeschou wersaantal Is een gemiddelde. Als er hier geen 8000 komen, wil dat niet zeggen dat we het financieel niet redden. Tenslotte kan dat gemiddelde op andere banen eventueel worden goed gemaakt". ROB HOOGLAND Het resultaat vnn loting: ■prlngklasse500 meier: 1 rit- Sep- po Haennlngen (Kin)—Ove Künlg (Zwo): 2e rit: Ivar Eriksen (NW)— Erhard Keiler (Wdld)3e rit: Hasae Börjes (Zwe)—Leo LlnJnvesl(Fln) 4e rit: Gres Lyman (VS)—Nell Blatchtord (VS). 1000 meter: U rit: Lymnn—Eriksen; 2e rit: Keiler Blatchtord; 3KE RIT; Hennlnen— Koenlg: 4e rit: Linkovesl—Boerjes. Allroundklasse: 600 motor: le rit: Kees Verkerk <Ned)8Jan zBols (Ned). 2c rit: Jnpplc van Dijk (Ned)— BJHrn Tvetcr (Nw) 3e rit: Johnny Höglin (Zw/)—Roar Grön vold (NW) 4e rit: Wllly Olsen (NW)—Ard Schenk (Nod). Geruchten over doping MADRID In Spaanse sportkrin gen doen momenteel geruchten de rondo over gebruik van sti mulerende middelen door voet ballers. Genaro Zapata, masseur van de eerste divisie-club Real Murcia heeft in het in Malaga verschij nende blad 'Sur' verklaard dat „Er momenteel door Spaanse voetballers voor de wedstrijd doping wordt gebruikt". Volgens Zapata moet er zo spoedig mo gelijk een controle op het ge bruik van verboden substanties komen, om ongewenste ontwik kelingen te vermijden. De Spaanse voetbalbond heeft de masseur verzocht zijn beschul digingen te concretiseren en na men te noemen van clubs en/of spelers die doping gebruiken. HAVANNA Dc Nederlandse honkbalploeg heeft tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap voor amateurs ver loren vun Porto Rico met 15—3. Cuba, vijfvoudig kampioen, ver- 1 sloeg Mexico met 7—0 en Vene zuela won van ue Dominicaanse Republiek met 3—1. „BOND OPBOUWEN" (Van onze sportredactie) WASSENAAR Drop Shot en de Nederlandse Badminton Bond hebben alsnog een compromis bereikt in het geschil, dat uit mondde in een kort geding. \an drie teams was deelneming aan de competitie ontzegd door het district Zuid-Holland, waarop voorzitter Van Beusekom („Een uiterste maatregel") tot het inschakelen van de rech ter besloot. Op de eerste zitting kwam ook de rechter er niet uit. Drop Shot en de NBB. waartegen het kort geding was ge richt de bond is een rechtspersoon, het district niet hiel den toen voet bij stuk. De plotseling veranderde houding is te verklaren door de welwillendheid, die het bestuur toondo bij het begin van de moeilijkheden. „Maar het districtsbestuur weigerde pertinent", zei Van Beusekom toen. Blijkbaar is de toenadering nu wel gelukt. 9e voorzitter van Drop Shot weigert echter elk commentaar, omdat „In het gesprek dat de partijen zondag hadden is be sloten elk commentaar te vermijden. Daarvoor heb ik mijn handtekening ook gezet". Hij wijst dan op de moeilijke situa tie, waarin het pas benoemde bestuur verkeert. „Het is een afschuwelijke zaak. Juist nu we de bond moeten opbouwen". !n een ochtendkrant verschenen echter wel de bepalingen voor het compromis. Drop Shot moet excuses aanbieden aan de NBB. De drie teams krijgen gelegenheid voor vriendschappe lijke wedstrijden. Ze zullen volgend jaar In dezelfde klasse mogen uitkomen. Bovendien zouden partijen hun mond hou den. „Totdat", vertelde een zwijgzame Ton van Beusekom, „het toch wel een keertje uitlekt". Dat is dan nu al gebeurd.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11