BESTEMMINGSPLAN VOOR ROELOF ARENDSVEEN-ZUID DOOR RAAD VASTGESTELD Waterstaat gaat zoeken naar andere plaats voor woonboot in Rijpwetering Bloemenhandel bereidt zich voor op de kerstdrukte rijn- en veenstreek Raadsleden vragen verdergaande maatregelen voor energiebeperking OOK Wat u moet weten ■n Raad van Alkemade herdacht ambtenaar LDG-2 kampioen Dierenshow in Avifauna PAGINA 6 DINSDAG 27 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT Middelburgse- wegbewoners willen ook straatverlichting BOSKOOP De bewoners van de Middelburgseweg, die voorbij de Tempelbrug wo nen, zijn allen bijzonder ge belgd over het feit dat hun straat vóóraan waar de rij baan het breedst is, dezer da gen voorzien is van straat verlichting. Zulks ten behoe ve van de bewoners van de nieuwe woningen aldaar. Terwijl zij wat verderop sinds jaren in pikkedonker hun weg moeten zoeken. Juist voorbij de Tempelbrug wordt de rijbaan veel smal ler. Langs beide zijden van de weg liggen diepe brede slo ten. er is een bijzonder zach te berm van nauwelijks een halve meter. Er wordt ver ondersteld dat de voetgan ger hierop zijn toevlucht kan zoeken voor het passe rend snelverkeer. Er wonen plm. tachtig gezinnen aan de Middelburgseweg en deze hebben vinden zij toch recht op een behoorlijke straatverlichting. Omdat de Middelburgseweg op de grens van Reeuwijk en Boskoop ligt, vallen de bewo ners tussen de wal en het schip. Ze nodigen daarom de beide gemeentebesturen uit eens een wandeling bij nacht te komen maken, misschien dat men dan de. noodzaak van een goede verlichting inziet. ALKEMADE Zonder enige verandering of wijzi ging heeft de raad gisteren het bestemmingsplan Roelofarends-een-Zuid vastgesteld. Nog even werd het in het plan aanwezige industrieterrein ter sprake gebracht. De heer Van Duijkeren be pleitte tegemoet te komen aan het door een con- servefirma ingediende bezwaarschrift. Hierin wil de firma de mogelijkheid tot uitbreiding open te houden. Vooral van VGA-zijde, was men tegen het voorstel tot ongegrondverklaren van het door de heer J. J. Ouwerkerk te Roelofarendsveen ingestelde be roep tegen het niet overeenkomstig zijn verzoek verlenen van een uitkering op grond van de „Doorstromingsverordening 1970". Na stemming werd toch het voorstel van B. en W. overgeno men met als tegenstemmings de fractieleden van de VGA. Hoewel de raad niet gelukkig was met het feit dat een viertal bewoners van eigen bezit woningen hun medewerking weigerde, werd toch besloten tot het beschikbaar stellen van een krediet van 40.300,- voor betegeling van de achterpaden in Rijpwetering tussen Binnenweg en Buitenweg. In dien Rijksmedewerking wordt verkregen in de fi nanciering zal overgegaan worden tot verbete ringswerkzaamheden in een aantal woningen van de woningbouwvereniging „Alkemade". Na infor matie van de heren Th. v. d. Meer (V.G.A.) en G. J. v. d. Poel (KV.P) besloot de Raad tot het ongegrond verklaren van het door de heer H. Ha gendoorn uit Delft ingestelde beroep tegen een door B. en W. geweigerde aanlegvergunning op het in eigendom zijnde perceel te Kaag van de heer Hagendoorn. Reeds enige tijd was een gedeelte van het voorma lige badhuis in gebruik voor de jongerensociëteit „Our House". Nu het badhuis niet meer voor de aanvankelijk gecreëerde doeleinden gebruikt wordt, zal dit gebouw na enige verbouwing in zijn geheel ter beschikking van genoemde jonge rensociëteit gesteld kunnen worden. Namens de confessionele frakties zou fraktievoorzitter P. C. W. v. d. Meer in het huurcontract gaarne de be paling opgenomen zien dat dit gebouw tot uiter lijk 'snachts 2 uur ter beschikking van de jonge ren in gebruik mocht zijn, hetwelk werd onder schreven door de heer Uit den Bogaard en mevr. Elstgeest-Vessour. De heer van Hees was voor stander om pas maatregelen te nemen als geble ken is dat dit nodig is. De overvloedige woorden stroom werd ook hier afgesloten met een stem ming over het voorstel van de heer v. d. Meer, hetwelk me* de stemmen van de V.G.A. tegen werd aangenomen. Bij het voorstel tot het verkopen van gronden voor de bouw van 15 gesubisieerde eigenbezitwoningen ten westen van de Chrysantensingel werd door de heer van Hees een uitvoerige discussie gehou den waarin hij mutaties bij de verkoop ter beslis sing aan de Raad wilde houden. Niet alle raads leden, alsook B. en W., waren het hiermee niet eens. Voor een vlotte afwerking van deze zaken, ook in het belang van de toekomstige bewoners, achtte men de mogelijkheid tot een snellere be slissing door B. en W., meer gewenst. De Raad verklaarde zich hierna, zelfs zonder stemming, met het voorstel akkoord. Na schriftelijke stemming werd mevr. M. A. F. Slot-Adema benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare basisschool; de heer KL Uit den Boogaaid en Th. E. Akerboom in het col lege voor de verlening van bijstand. Voorts werd de gevraagde medewerking verleend inzake de verbouwing van de r.k. basisschool te Oude Ade, de voorgestelde wijziging van de reinigingsrech ten vastgesteld; overgegaan tot herziene vaststel ling van een tariefregeling voor het pontveer Kaag, waarbij een afkoopregeling met de ge meente Haarlemmermeer, voor de bewoners van de Buitenkaag voor gratis overtocht, in het voor uitzicht werd gesteld; accoord werd gegaan met de voorstellen tot het aangaan van maximale kredieten; alsmede tot vaststelling van de ge meenterekening over 1969. AARLANDERVEEN In het dorpshuis werden gisteren EHBO-wedstrijden gehouden. Hier is de ploeg uit Boskoop in actie. Verondersteld werd dat bij een bankoverval twee gewonden waren gevallen, die door de ploeg behandeld moesten worden. ALKEMADE De heren Nugteren, Van der Meer en Uit den Bogaard van de gemeenteraad hebben aan het slot van de raadsvergadering een motie ingediend. Hierin willen zij de energiebeperking stimuleren. Unaniem werd de motie door de raad bekrachtigd. In de motie dringen de indieners aan op het treffen van maatregelen, die leiden tot het terugbrengen van het energie-verbruik. Hierbij gaan de gedachten uit naar latere inwerkingstellen van de cv installaties, lagere temperaturen tijdens kantooruren (bijv. ca. 21 graden), beperking van de openbare verlichting, beper king van het gebruik van gemeentevervoermiddelen voor ge meentedoeleinden. Voorts spraken de indieners zich positief uit over de sluiting van de daarvoor in aanmerking komende diensten van het gemeentehuis op 24 en 31 december BOSKOOP Het Boskoopse college van B. en W. heeft besloten bij de jaarwisseling de nieuwjaarsreceptie ach terwege te laten als gevolg van de energiebeperking en de algehele versobering die daaruit voortvloeit. HAZERSWOUDE Voetbal- weer of geen voetbalweer, de kantine van w Bernardus is iedere zaterdag en zondag vanaf 10.30 uur geopend. NOORDWIJK AAN ZEE De Noordwijkse Film Club (NFC) nodigt amateursmal- filmers uit met haar leden en werkzaamheden kennis te maken op een van de volgen de maandagavonden om 20.00 uur in „Die Ossewa", Duinweg 7, Noordwijk: 10 en 17 december, 7, 21 en 28 ja nuari, 4 en 18 februari, 4 en 18 maart en 1 april. Tel. inl. 0179—2807. 7372 of 4132. WASSENAAR Burgemeester Staab zal vrijdagavond 30 november om 20.30 uur in het Jeroenhuis de jaarlijkse tentoonstelling openen van de Pluimvee- en Vogelvereni ging Wassenaar. De dieren- show zal geopend zijn vrij dagavond tot 22.00 uur, 's za terdags van 10 tot 22 uur en zondags van 12 tot 17 uur. WASSENAAR In Wassenaar ls op donderdag 29 november de eerste Sint Nikolaas-koop- avond. In de Langstraat en op het Plein zal de verlich ting hieraan aangepast wor den. ZOETERWOUDE Sinter klaas wordt morgenmiddag ingehaald op het Watertje om 14.00 uur. Zwarte Piet komt uiteraard ook mee. De zakenlieden B. van Leeuwen en Th. Roeleven geven alle kinderen t/m 6 jaar de gele genheid met de Sint op de foto te gaan. Gratis. ZOETERWOUDE De agen da van de gemeenteraads vergadering van donderdag avond (aanvang 19.00 u.) ziet er als volgt uit: intrekking onteigeningsbesluit was gron den voor burg. Smeetsweg; overname straten rondom Huize Emmaus; wijziging bouwverordening, straatbe lasting en rioolbelasting; ves tiging Grofsmederij in de Grote Polder. DEN HAAG/VALKENBURG De tarieven van het veer Val kenburg Oegstgeest zullen worden verhoogd met ingang van 1 maart 1974. Tussen 19.00 en 6.00 uur moet tweemaal het gewone tarief betaald worden. De nieuwe tarieven worden voor drie jaar vastgesteld. Een per soon moet 0,20 gaan betalen. Couponboekjes en knipkaarten gaan ƒ1,20 bedragen. Personen met fietsen of invalidewagens of kinderwagens krijgen ƒ0,25 te betalen. Voor motorrijtuigen en bakfietsen geldt een bedrag van 0,40. Voor motoren met zij span wordt een bedrag van 0,50 berekend. Voor bagage van meer dan 25 kg. wordt een bedrag van 0,15 in rekening gebracht. RIJPWETERING Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland gaat zoeken naar een geschikte ligplaats voor de woonboot van de heer Verkaik uit Rijpwete ring. Dit antwoordden Gedepu teerde Staten op vragen van de PSP-er drs. H. van Steenis uit Alphen aan den Rijn. De heer Van Steenis is van mening, dat „het eigenlijk schandalig is", dat de woonboot van de heer Verkaik enkele maanden gele den weggesleept zou word van de Poeldijk terwijl er een beroep bij de kroon aanhangig was. De wegsleepactie is toen alleen niet doorgegaan omdat het me disch gezien niet verantwoord was. Gedeputeerde Staten vinden, dat de heer Verkaik duidelijk in overtreding is. De woonbootbe woner had aanvankelijk een vergunning aangevraagd om met zijn woonboot aan de Poel dijk te mogen liggen. Dat ver zoek werd door de provincie af gewezen maar toch nam de heer Verkaik de ligplaats in. Ondertussen had hij beroep aan getekend bij de Kroon tegen de weigering. Twee alternatieve ligplaatsen werden vervolgens door de heer Verkaik van de hand gewezen. Besloten werd daarom de boot met politie- dwang te verwijderen. Aange zien de gezondheidstoestand van De woonboot van de heer Verkaaik die op deze plaats niet mag blijven liggen. de heer Verkaik niet goed was werd een optreden door de poli tie echter uitgesteld. Deze hele gang van zaken was een dermate grote doorn in het oog van het Statenlid, de heer Van Steenis, dat vragen aan het college van G.S. volgden. De heer Van Steenis vroeg zich on der meer af of niet moest wor den gewacht op de uitspraak van de Kroon in de zaak Ver kaik. Maar G.S. antwoordden dat als in dergelijke gevallen niet snel wordt opgetreden ande ren misbruik gaan maken van de „hangende situatie". G.S. schrijven verder, dat het beleid van de provincie er steeds op gericht is geweest om de Ade en omgeving zo ongerept moge lijk te houden, gezien de grote landschappelijke en natuurwe tenschappelijke waarde. Het college heeft wel „met het oog op de persoonlijke belangen van de heer Verkaik" de definitieve versleping van de woonboot tot nadere orde uitgesteld. Eerst zal gezocht worden naar een ge schikte ligplaats in een passen de omgeving. 83 p ALPHEN Op de hoek Da Ccstastraat/Lauraplein had gisteren een ernstige botsing plaats tussen sen vrachtauto met frisdranken en een personenauto. De bestuurder van de laatste auto verleende geen voorrang aan de vrachtauto. Hierdoor werd de personenauto totaal vernield. Ook de vrachtauto werd beschadigd terwijl een enorme ravage op de weg ontstond. -7i3»t m zn ROELOFARENDSVEEN Voor wat betreft de aanvoer van bloemen is het nu aan de veiling „E.M.M.-Roelofa- rendsveen" een rustige periode. Maar naar het zich laat aanzien niet voor lange tijd. Uit de gesprekken van terza ke deskundige kwekers kan men beluisteren dat er voor Kerstmis reeds een ruime aanvoer van tulpen en narcis sen verwacht kan worden. Daarnaast beginnen de specifieke kerstartikelen zich reeds aan te dienen, hetwelk voor de handel het begin is van de naderende kerstdrukte. Momenteel zijn het echter nog de chrysanten die het meest van belang zijn. Van troschry- santen is op sommige dagen zelfs nog sprake van een ruim aanbod, hetwelk voor een groot gedeelte tevens te danken is aan aanvoer uit de wijde omtrek. Over het algemeen kon gesproken worden van een stijgend prijspeil. De geplozen stuks chrysanten zijn nu belang rijk minder in aantal. Betrekkelijk stabiel in prijs zijn de Irissen, voornamelijk prof. Blaauw. Dankzij een goede vraag voor export mocht van een redelijke beloning ge sproken worden. Voor een goede bos fresia's wordt een beste prijs betaald, maar ook de tussensoorten kwamen tot een redelijke waardering. Zowel kwaliteit en begrijpelijk daardoor ook de prijs van de anjers geven nogal uiteenlopende verschillen te en. Daarnaast begint de concurrentie van de import anjers toe te nemen. Mits van goede kwaliteit kan van een goede waardering gesproken worden. De prijs voor de rozen trok dagelijks iets aan. Van vele bedrijven is er nog een vrij groot aanbod, maar er zijn ook kwekers die de kassen reeds in rust hebben. De best betaalde was als steeds de Uona, welke nu voor de goede kwaliteit tot royaal boven een gulden per stuk komt. Bij de diversen mag niet onvermeld blijven de aanvoer van Gerbera's, Nerine, Strelitzia, en Lelies waar bij van laatstgenoemde de lelie Uchida tot de hoogste no tering kwam. ALKEMADE Bij de aanvang van de maandagavond gehouden raadsvergadering herdacht bur gemeester P. M. F. Smolders met piëteitvolle woorden de vo rige week overleden ambtenaar W. C. J. Reijnders. Mede aan wezig waren hierbij mevr. Reijnders en kinderen. Burgemeester Smolders ging daarbij in het bijzonder in op de vele verdiensten van de heer Reijnders. Bracht hem pos tuum dank voor zijn vervulde bijzonder moeilijke taak als se- I cretaris van de woonruimte-ad-1 vies commissie, zijn funktie als ambtenaar van de burgerlijke stand, gewezen secretaris van de ruilverkavelingscommissie, alsmede van het streekplan plassengebied, secretaris kaas dagcommissie, en daarnaast nog de diverse funkties in het plaatselijk maatschappelijk le ven. Gezamenlijk herdacht men hierna de overledene met het in acht nemen van een minuut stil te. LEIDEN Het tweede tiental van het Leids Damgenootschap is onlangs door een overwinning op het Sassenheimse SDV kampioen geworden van de le klasse van de Leidse Districts-Dambond. Hoeweler nog 'n aantal wedstrij den gespeeld moeten worden, kan LDG 2, dat nu een score heeft van 17 punten uit 9 wed strijden, niet meer ingehaald worden. In het volgende seizoen zal LDG 2 uitkomen in de hoofdklasse van de LDB. Het eerste 10-tal van LDG is er in de laatste ronde van de nationa le hoofdklasse-competitie in ge slaagd zijn vierde plaats veilig te stellen door een 10—10 gelijk spel tegen het op de tweede plaats staande Heemstede. Door dit resultaat werd Heemstede zeker van de tweede plaats (en dus nog kans op promotie), maar ze hadden niet over geluk te klagen. Bij LDG dat al met 2 invallers speelde, gaf Hasrat in een gewonnen stand remise, ter wijl C. Tazelaar in een gelijk waardige stand blunderde en verloor. Voor LDG verloor ver der nog W. v.d. Blom, terwijl W. Heemskerk en P. Bronstring wonnen. Alle overige partijen eindigden in remise. STREEK De tweede Avifauna dierenshow gaat aanstaande donderdag van start in Alphen aan den Rijn. In totaal zullen 759 stuks kleinvee tentoonge steld worden. De organisatoren zijn „Ons Belang" uit Leimui- den en Alphen, Rijnland uit Lei den en de Nederlandse Vereni ging van Angorakonijnenfok kers. Er zullen dieren te zien zijn van fokkers uit het gehele land: 436 konijnen, 82 marmotten, 15 mui zen, hamsters en sierratten, 46 grote hoenders en 70 dwerg hoenders. Het gezelschap „geve derden" wordt compleet ge maakt met 110 sierduiven. De keuring is aanstaande donder dag. De tentoonstelling is ge opend donderdag van 20-tot 22 uur, vrijdag van 12 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 18 uur. De heer C. van Went, voorzitter van de Nederlandse Konijnen fokkers Bond opent donderdag de tentoonstelling in het Park restaurant van vogelpark Avi fauna om 20 uur. Ondanks protesten ZOETERWOUDE GAAT DOOR MET VERWERVING VAN GRONDEN Zoeterwoude In weerwil van de aktiviteiten van de aktiegroep welke zich verzet tegen de aan leg van de Burgemeester Smeetsweg gaat het gemeente bestuur door met de verwerving van de hiervoor benodigde gron den. Nadat men reeds een groot gedeelte in eigendom had ver kregen door de aankoop van landerijen behorende tot de boerderij van de heer P. C. Paardekooper nam de raad het besluit om voor het resterende deel tot onteigening over te gaan. Het college deelt nu mede dat na herhaalde pogingen nu overeen stemming is bereikt met de heer W. C. de Groot. Hoge Rijn dijk 169. Het transport inzake de aankoop van de in het geding zijnde percelen heeft op 25 okto ber 1.1. plaatsgehad. Daarmede is met alle betrokken eigenaren een minnelijke overeenstem-" ming bereikt en als logisch ge volg hiervan wordt aan de raad voorgesteld tot algehele intrek king van het onteigeningsbesluit over te gaan.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6