LOM-SCHOOL ALPHEN OFFICIEEL GEOPEND Boskoop verwelkomde nieuwe bewoners „Vluchtweg afgesloten streeknieuws Pastoor v. Duiven voorden nam afscheid EXPORT mm—mm L-Z'.. Wat u moet weten De Diamantvink organiseerde 17e vogelshow yi^I©M.laDe PAGINA 4 MAANDAG 26 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT i i Ii Alphen aan den Rijn Met het plaatsen van het naambord van de voor Alphen nieuwe tak van onderwijs, namelijk het LOM- anderwijs, door enkele leerlin gen van deze school en het zin gen van een toepasselijk lied werd zaterdagmorgen de school, die is ondergebracht aan de ge heel vernieuwde Openbare ba sisschool aan de Oudshoornse- weg, In gebruik genomen. Voordien vond er in de Hervorm de kerk aan de Oudshoornseweg een druk bezochte bijeenkomst plaats waar de wethouder van onderwijs de heer M. Paats in zijn openingswoord een uiteen zetting gaf van het grote nut van het LOM-onderwijs voor het kind. Dat dit nu ook in Alphen aan den Rijn kan worden gege ven noemde de heer Paats een grote vooruitgang en een be langrijke uitbreiding van het on derwijs-pakket in de Rijnstreek. Vervolgens onthulde de heer Paats het naambord van de nieuwe school „De Gulden Re gel" en werd hem door enkele leerlingen de sleutel van de school overhandigd. Op de foto: twee leerlingen van de nieuwe school plaatsen het naambord in het rozenperk voor de school terwijl de overige leerlingen een welkomstlied zin gen. AARLANDERVEEN - Pastoor .Tac. van Duivenvoorden, pastoor van de H.H. Petrus en Pauluskerk te Aarlander- veen, Korteraar en Aardam, heeft wegens zijn emeritaat en vertrek naar Ter Aar, tij dens een H. Eucharistievie ring, van zijn parochianen afscheid genomen. Na zijn predikatie, dankte hij zijn huisgenoten, zangkoren, kosters-echtpaar, kerkbe stuur voor de medewerking die hij in zijn lV/2 jarig pas toraat in Aarlanderveen mocht ontvangen. Ook sprak hij woorden van welkom, tot zijn opvolger Pastoor P. J. Zoutenbier, die m.i.v. 1 de cember a.s. het pastoraat hier voortzet. Pastoor Zou tenbier werd in 1944 te Voor schoten, als opvolger van pastoor Van Duivenvoorden tot Kapelaan benoemd, nu in 1973 wordt hij weer als op volger van Pastoor Van Dui venvoorden benoemd, deelde aan het einde van zijn predi katie mede, dat pastoor Zuo- renbier, zondag 2 december a.s. door Bisschop dr. A. Si- monis van Rotterdam, in de H. Eucharistieviering van half elf als pastoor van de H.H. Petrus en Pauluslerk wordt geinstalleerd. 55 Hiazerswoude In het Michelshuis bracht de toneelvereniging „Ont wikkeling en Vreugd" zaterdagavond het toneelspel in drie bedrij ven van Dré Camper „Vluchtweg afgesloten". In dit door speelsters en spelers uitstekend ten tonele gevoerde dra matische spel werden de toeschouwers nog eens herinnerd aan de grote spanningen die er gedurende de bezettingsjaren ook in ons land werden beleefd. Kees Jacobs als luitenant van de staatspolitie (links) zorgde voor deze spanning, staande de ex-koloDel Kees Klerks en zittend rechts Hein Fianen als de Psychiater. *?TT BOSKOOP —Het voltallig college van b. en w. ontving, bijgestaan door de gemeentesecretaris P. aan de Puttelaan. Plant Propaganda Holland, C. Q. Groot, de directeur van ge- Burgemeester G. W. baron van Verboom. meentewerken T. Klazinga, de Dedem belichtte in zijn ope- Voor het vragenuurtje, na de pau- heer A. van der Kaaij, directeur ningswoord de geaardheid van ze, waarin de nieuwe bewoners van de gemeentegas- en elektr. de Boskoopse kweker en het wo- een gemeentelijk kopje koffie bedrijven, de nieuwe bewoners nen in een uniek sierteeltgebied. kregen aangeboden, was veel Snijdelwijk, in het nieuwe Daarna werd een film vertoond belangstelling, kerkelijk centrum „De Stek" door de vertegenwoordiger van Een Amsterdammer, die in het schone Boskoop was komen wo nen, zat met het vraagstuk maar daarin niets gevonden dat diende tot zijn vermaak en ver pozing. „Er is", zei hij, „in dit dorp maar een klein rottig voet- de recreatie. Hij had eventjes balveldje." snel het voor de aanwezigen be- Deze opmerking ontlokte vanuit schikbaar gestelde jaarverslag de zaal een luidruchtig boe-ge- van de gemeente bestudeerd, roep. Het college haastte zich een en ander recht te zetten. „We hebben zes voetbalvelden", riep de burgemeester uit en bij nader onderzoen bleek de Am sterdammer het Rosarium voor antieke tuin te hebben aange- den tot recreatie op en ze wer den daarbij geholpen door de originele Boskopers in de zaal. Er was voor wat de recreatie betreft heel veel positiefs te melden. zien. De beide wethouders som- De nieuwe bewoners hadden dit den een fiks aantal mogelijkhe- toch liever op papier gezien. JONGE JENEVER in fles of stenen kruik... DE KUYPER EXPORT JONGE JENEVER De enige Jonge Jenever ter wereld met het Certificaat van Zuiverheid, Kwaliteit en Waardering, verleend door The Royal Institute of Public Health Hygiene, te Londen Hiermede geven wij U kennis, van het nog plotseling overlijden, maar wel vol overgave aan Gods H. Wil en tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken, in het Verpleegtehuis St. Bernardus te Sassenheim, van onze geliefde zuster, schoon zuster en tante CHRISTINA MARIA DE JONG in de leeftijd van 77 jaar. Namens de familie: C. J. VAN VLIET. Boskoop, 23 november 1973. Valkenburgerlaan 107. Maandagavond te 7.30 uur Eucharistieviering in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper, A. P. van Neslaan te Bos koop, waarna gelegenheid tot condoleren in .,de ^parochiezaal. Dinsdagmorgen te fCf.pp uur de plechtige H. öitvaart in de bovengenoemde parochiekerk, waarna de begrafenis op de R.X. begraafplaats aan de Roemer. Nieuwkoop Zaterdag en zondag is er in het clubhuis van het kampeerterrein in Nieuwkoop een grote duivententoonstelling gehouden door de Postduiven vereniging „De Vooruitgang". Er werden een kleine 500 dui ven voor keuring aangebracht, waarbij de heer C. Verduijn het kampioenschap behaalde voor de mooiste duif. Uit handen van de voorzitter van de vereniging de heer A. van Leeuwen (2de van links) ont ving de heer Verduijn de fraaie wisselbeker. Op de foto toont de heer Verduijn voorzitter A. van Leeuwen de nieuwe kampioen. Rechts de heer J. Wahle de se cretaris van de vereniging en links het bestuurslid H. Kuif] die met zijn inzending viertallen de eerste prijs in de wacht sleepte. Achter de nieuwe kam pioen de penningmeester van de vereniging de heer J. Tijster man. ROELOFARENDSVEEN Door de studieclub Roelofa- rendsveen wordt op dinsdag 27 november 19.30 uur in de kantine van de bloemenvei ling „EMM-R'veen" een voorlichtingsavond gehouden over de potplantenteelt. WARMOND In het Trefpunt wordt a.s. woensdag een sin terklaasmiddag voor bejaar den gehouden. Er is o.a. een rad van avontuur waar veel prijzen bij zijn te winnen. Voor vervoer kan men zich wenden tot mevrouw Duyn- hoven, Dorpsstraat 70, tel. 3538, OF TOT MEVROUW Heyl, Herenweg 11, telefoon 2453, aanvang 14.00 uur. LEIDEN Tijdens de decem- ber-verkoop-tentoonstelling is het Kabinet Gaper aan de Johan de Wittstraat ook zon dags van 13.00—17.00 uur ge opend. -Op de huidige ten toonstelling zijn tot 29 de cember grafieken en kera- mieken te zien. ALPHEN In de St. Bonifa- ciuskerk wordt 8 december een uitvoering gegeven van de „Messiah" van Handel. Solisten zijn Christine Har vey, Tine Appelman, Her men van Kerkhof, Henk Smit en Tijn van Eijk, clavecim- bel. Tevens werken mee: het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland en het COV Ho sanna. Aanvang 19.30 uur. WARMOND De jaarlijkse kaarsenactie voor de muziek- en toneelvereniging „Mat thias" wordt dit jaar a.s. dinsdag gehouden. Er zijn vier verschillende modellen in verrassende kleurencombi naties voor een betaalbare prijs. ZOETERWOUDE De col lecte voor de Nierstichting heeft 993,06 opgebracht. Een belangrijk hoger be- drag dan vorig jaar waar voor het comité alle mede werkers hartelijk dank zegt. WASSENAAR De collecte voor de Nierstichting heeft een fraai resultaat opgele verd. Er werd 12.000,— bij eengebracht, dat is ongeveer 3000,— meer dan vorig jaar. Dit resultaat kon be reikt worden dank zij de me dewerking van ruim 150 col lectanten. ALKEMADE De aanvrage voor de gratis beschikbaar gestelde rattenbestrijdings- middelen dienen uiterlijk 13 december 1973 ter gemeente secretarie aanwezig te zijn. ALKEMADE Het gemeente bestuur heeft besloten om ter besparing van het energie verbruik enkele verandrin- gen aan te brengen aan de radiatoren in het gemeente huis. Dit zal ongeveer 9100 gulden gaan kosten. TER AAR Bij de klaverjas- avond ten bate van de be- jaardensoos van Langeraar hebben 97 deelnemers een bedrag bijeengebracht van 519 gulden. Winnaars: 1. mevr. Fransen 7745 punten, 2. W. Verhagen 7258, 3. A. Wetter 7056. HAZERSWOUDE Op vrij dag 30 november vanaf 20.00 uur wordt in de kantine van de SV Bernardus te Hazers- woude-Rijndijk de volgende ronde ga de klaverjascom- petitie afgewerkt. WASSENAAR Aan de Hof- campweg te Wassenaar is bedrijfspand van wasserij Heidinga geopend. Dit ge beurde door nevr. cC. E. Sandberg-de Vlieger, die in 1937 de eerste vaste klant van het bedrijf was. Onder de belangstellenden bevond zich ook burgemeester Staab. BODEGRAVEN Bodegraven heeft gewonnen van VEP. De doelpunten (het werd 2— 0) werden gemaakt door Kooy en Potint. NIEUWKOOP - De opening van de vernieuwde drogiste rij Ross aan het Regthuys- plein betekent voor Nieuw koop een belangrijke aan winst in haar winkelcentrum. De drogisterij werd voorheen gerund door de heer en me vrouw Zwart. Burgemeester Callas opende 'Kwispel-door' Alphen aan den Rijn —De ver eniging van hondenhouders bezit sinds zaterdagmiddag een eigen huis. Het was burgemeester mr. R. M. Gallas die dit geslaagde onderkomen, dat gebouwd is op een terrein achter het Genie complex in De Hoorn, op uitno diging van de voorzitter van de vereniging de heer Brandt heeft geopend. Alphens eerste burger deed dit na een hartelijke toespraak en fell-1 citaties aan het adres van de le- j den van de vereniging door het onthullen van de naam van het gebouwtje „Kwispel-door". Een groot aantal leden woonden dit officiële gedeelte met hun honden bij. Hierna volgde in de nieuwe aanwinst een receptie, waar een dronk werd uitge bracht op het succes van deze voor Alphen nog vrij jonge ver eniging. ENERGIE BESPARING IN LEIDERDORP Leiderdorp Als bijdrage in de energiebesparing zal in Leider dorp de openbare verlichting met ingang van deze week op nachtsterkte geschakeld worden. Dit houdt in dat daar waar dit uit veiligheidsoogpunt mogelijk is de lampen op halve -sterkte branden; in sommige straten zullen de palen om de andere worden uitgeschakeld. Deze omschakeling zal in de loop van deze week voltooid worden. I Het gemeentebestuur zal dit jaar geen verlichte kerstbomen j plaatsen en dringt er bij parti- kulieren op aan om soortgelijke versieringen van de voortuinen i j achterwege te laten. De Leider- i j dorpse middenstand wordt ver zocht om eveneens maatregelen te nemen die hierop aansluiten. I Gedacht wordt aan versobering Roelofarendsveen - Voor de 17e maal organiseerde de Roelofa- rensveense afdeling van de Ned. Bond van Vogeliefhebbers leden, die het houden en verzor gen van vogels, als een leerza me en interessante hooby zien, willen middels de beoordeling van een vakbekwame jury wel eens zien wie tot de beste resul taten is gekomen. ijV-j tSMii- tJj Mnaald., geen •i want zij moest aar oordeel uitspreken over bijna 500 vogels welke op deze in café De Vier Heemskin deren gehouden tentoonstelling aanwezig waren. Uiteraard was er vooral vanuit de kring van vogelliefhebbers weer een zeer grote belangstelling voor deze unieke show. In totaal werden niet minder dan 46 prijzen be schikbaar gesteld. Wij beperken ons tot de vermelding van de tentoonstellingskampioenen n.J Vetstof kanarie voor H. W. van Amsterdam; Pigment kanarie aan J. A. v.d. Zwet; Postuur kanarie aan J. Verdel; Zebra- vinken en Japanse meeuwen aan A. v.d. Voorn; Tropen aan A.v.d. Voorn, Bastaarden aan J. Borst; Parkieten aan K. Meij er; Stammen aan A. v. Segga len; Derby ringno aan E. K. 1973 aan J. A. v.d. Zwet; Jeugd lid aan Tonnie Wijfje; Algehele tentoonstellingskampioen J. A. v.d. Zwet en winnaar bonds kruis eveneens door J. A. v.d Zwet. van de etalageverlichting na sluitingstijd en niet aanbrengen van feestverlichting. Ook het huishoudelijk verbruik van gas en elektriciteit in gemeentelijke gebouwen en openbare scholen wordt beperkt. De verwarming I gaat daar een graadje lager. Het licht wordt minder vaak aangedaan. Aan de bijzondere scholen wordt gevraagd om het zelfde te doen. Hazerswoude ontving de Sint HAZERSWOUDE De Midden stands Combinatie (Mico) zorg de ervoor dat Sint Nicolaas za terdagmiddag „officieel" in Ha- zerswoude-dorp arriveerde. En j dat betekende een rondtoer in een open calèche, met mede werking van het in nieuw tenue gestoken tamboer- en trompet terkorps, een bezoek aan enkele bejaarden «*n langdurig zieken en een visite aan de kinderen, die in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw een film kregen voorgeschoteld. In het dorp organiseert de midden stand een actie, waarvan niet alleen de koper.' maar ook di verse instellingen (bejaarden- soos en tamboer- en trompetter- t korps bijvoorbeeld) de vruchten kunnen plukken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4