Het lijkt, alsof de touropera tors anno 1973 zich voortdu rend laten inspireren door Tolstoi's meesterwerk „Oor log en vrede". Nauwelijks is de ^kruitdamp boven een nieuw slagveld opgetrokken of hun chartervliegtuigen verschijnen reeds boven de. kim met enthousiaste vakan tiegangers. En terwijl bene-, den bij kilometerpaal 101 op de weg tussen Cairo en Suez: de generaals debatteren over grenzen en krijgsgevangenen worden hoog in het zwerk de rollen drop en frujetta door gegeven aan' mensen, die blijmoedig op weg zijn naar een derde-graads verbran ding onder wuivende palmen. In het gloednieuwe reisboek van touroperator FIT voor lente en zomer van 1974 zijn' dan ook niet minder dan acht pagina's gereserveerd exclusieve uitvluchten naar vijf landen in het Midden- Oosten. Naast Egypte - sinds 1967«reeds een topbe- stemming bij FIT - en Is raël staan nu ook Jordanië, Syrië en Libanon op het am bitieuze programma. FIT biedt een verrassend keuze pakket van vijf reizen naai de bronnen van onze wester se beschaving: de fascineren de opgravingen van Jerash en de spookstad Petra in de rotsen van Jordanië, de oud ste stad ter wereld Biblos in Libanon en in datzelfde land Baalbek, Beiroet en Beit Edi- Levend symbool van hei oude en nieuwe Israël: de. klaagmuur in Jeruzalem. ninne en ten slotte Damascus in Syrië. Feit blijft ondertussen, dat FIT van alle Nederlandse touroperators het meest com plete en ook nog goedkoopste Midden-Oosten-reispro- gramma aanbiedt. Niet min der dan sensationeel zijn de prijzen voor FIT's Israël-rei- zen, die in bepaalde gevallen honderden jguldens lager lig gen dan bij de goedkoopste concurrent. Zo biedt FIT een campingreis naar Israël aan voor 588 gulden. Deze moge lijkheid, speciaal gecreeerd' voor Nederlanders die in Is rael op familiebezoek willen gaan, bieden andere Israël- specialisten aan voor 801 gul den. De. oorzaak van deze prijs- De tempel van Abu Simbel in het uiterste zuiden van Egypte pronkt weer in volle g dumping, die uitgerekend plaats vindt in een periode van koortsachtige inflatie moet men zoeken bij FIT-di- xecteur Van Gennip, die als eerste Nederlandse tourope rator kans heeft gezien om onder de harde luchtvaartbe palingen van Israël uit te ko men. Op 6 juni van dit jaar stond hij met bloknoot en ballpoint bij de beroemde Al- lenby-brug over de rivier de Jordaan en turfde hij de ex cursiebussen, die via deze achterdeur Israël binnenre den. Hij kwam op die dag tot veertig gezelschappen uit alle delen van de wereld. Met die wetenschap reisde- hij terug naar zijn hoofdkan toor in Eindhoven, waar hij, na moeizame besprekingen een Midden-Oosten-program- ma rond kreeg met Amman als een der draaischijven. Door voortaan zijn Israël-rei- zigers via de Jordaanse hoofdstad naar Jeruzalem te brengen - overigens een vol komen legale weg - kan hij gebruik maken van charter vliegtuigen, die op de Israëli sche luchthaven Lod nog steeds worden geweerd. Dit betekent goedkoper vliegen en honderden guldens voor deel voor de Israel-ganger. WARME BAKKER Van Gennip is er ondanks de voortdurende spanningen in' het Midden-Oosten veilig van overtuigd, dat zijn exclusieve reizen naar deze bestemmin gen als broodjes van de war- FIT-directeur Nol van Gennip: ,,Aan stunten met prijzen heb je niks, als je daarmee kwaliteit en servi ce opoffert". me bakker zullen wegvliegen. Op zijn planborden staan voorlopig 25 chartervluchten, naar Amm^n, wat betekent, dat hij tenminste 5000 boekin gen verwacht. Ook voor zijn reizen naaf Egypte verwacht hij opnieuw grote belangstelling. Ondanks, de recente oorlog is zijn Kerst-t- ■reis' naar dit land nu reeds, geheel volgeboekt. Voor het eerst lanceert hij nu, weder om als enige Nederlandse touroperator een strandva- kantie in Alexandrië vanaf 774 gulden. Gebleven zijn de populaire rondreizen door Egypte vanaf 883 gulden voor 15 dagen. Ook gebleven zijn de reizen naar Cairo en Luxor vanaf 637 gulden. Nieuw in het zomerreisboek van FIT zijn de vliegvakan ties naar Juan les Pins in Frankrijk (vanaf 425 gulden) en een rondreis door Honga rije (vanaf 423 gulden). Daarnaast zijn de reismoge lijkheden voor Portugal, Joe goslavië, Griekenland en •Spanje verder uitgebreid. FIT biedt dit jaar aan reizi gers buiten de Randstad ook een voordelige „lift" naar Schiphol aan. Zich realise-, rend dat juist de reis van en naar Schiphol voor veleri een onwelkome kostenverhoging betekent wordt nu voor 20 gulden een trein-KLM-bus-re- tourtje aangeboden vanuit on verschillig welke plaats in Nederland. Heeft men er der tig gulden voor over dan reist men eerste klas met als keuze-mogelijkheid voor de terug- of heenreis een binnen landse lijnvlucht per NLM. ,Op vier bestemmingen - Costa Blanca, Costa del Sol, Mallorca en Athene - biedt FIT haar gasten in dit sei zoen gedurende twee dagen geheel gratis een auto aan om in de wijde omgeving ontdekkingstochten te onder-- nemen. Men betaalt daarvoor alleen in Nederland de reser- veringskostcn en de verzeke ring. Ten slotte organiseert FIT in- 1974 een nationale fotowed strijd met elke week een' reeks van prijzen. Conclude rend kan gezegd worden, dat FIT met zijn ambitieus en voortreffelijk uitgevoerd Zo- merboek 1974 midden in de reisroos heeft gemikt. Zegt directeur Van Gennip: „kwa liteit en service blijven voor mij belangrijker dan stunten met prijzen. Uiteraurd ben ik voortdurend op zoek naar mogelijkheden om goedkoper te werken, maar het motto van mijn organisatie blijft „avontuur in zekerheid". enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0UR Water bij de wijn Wie dit jaar eens niet geheel kosher-Rijn-water bij zijn Kerst-grock wenst te doen wordt daartoe in de gelegen heid gesteld door Holland Ri ver Line (Wijnhaven 74, Rot terdam, telefoon 010-110180), die met haar twee luxe hotel schepen „Holland Emerald", en „Holland Pearl" van 23 tot en met 26 december een kerstcruise op de Rijn orga niseert met als hoogtepunt het bijwonen van de Nacht mis in de Dom te Keulen. Voor volgend voorjaar staan bij dezelfde rederij twee Del ta-cruises met bestemming Antwerpen op het program ma. Skieën In samenwerking met de Franse jeugdorganisatie UCPA organiseert het Neder landse advies- en informatie bureau voor jonge mensen MAI tijdens het komende winterseizoen ski-vakanties voor jongeren in de Franse Alpen en Pyreneeën. Deze arrangementen, die gewoon lijk 7 dagen duren, omvatten onderdak, in jeugdchalets, 5 uur skiles- per dag, gebruik van ski's, schoenen en liften, alle maaltijden en de mid dagthee. Al naar gelang de vaardigheid van de deelne mers zijn verschillende va kanties in één der 27 chalets van UCPA mogelijk. Voor de pure beginneling werkt UCPA met de nieuwe lesme thode „Ski évolutif', waarbij- leerlingen beginnen op korte ski's. Daarnaast zijn er ar rangementen voor gevorder de skiërs. Het all-in-arrange- ment kost tussen de 195 en 275 gulden. In Valloure in de Savoie kan men reeds 7 da gen skiën voor 170 gulden all-in. Er is ook een 12-daag- se kerstreis voor 577 gulden. Inlichtingen bij MAI, Mau- ritsweg 58-59, in Rotterdam, telefoon 010 - 147780. Bunkeren België Belgie biedt in de komende maanden. enkele bijzondere gastronomische arrangemen ten in Oostende en Knokke- Heist. Een gastronomisch weekend in Oostende bestaat' uit diner en logies voor een nacht met ontbijt, kamer met bad. Koëten 1550 franken voor twee personen. Wil men. een dag langer blijven dan komen er nog eens 650 fran ken bij. Knokke-Heist is eind' oktober gestart met de be-' roemde „kom op adem-week- ends". Uitgangspunt is het basis-arrangement, dat voor een persoon 975 en voor twee personen 1550 franken kost. Deze midi-formule omvat een drink bij aankomst, galadi ner, toegang tot nachtclub, logies en ontbijt in klasse ho tel. Inlichtingen bij Nationaal Belgisch Verkeersbureau, Leidseplein 7 in Amsterdam, telefoon 020 - 251251. Huurauto Bij Pragocar in Praag staan 800 auto's klaar voor verhuur aan toeristen. Pragocar is lid van Avis en daardoor is het mogelijk een gehuurde auto in elk willekeurig, land bij een Avis-kantoor af te leve ren. Men kan kiezen uit vijf merken: Skoda, Shiguli, Fiat, Wolga en Toyota. In 1972 werden met huurauto's meer dan 12 miljoen kilometers in Tsjechoslowakije afgelegd. Inlichtingen bij Cedok, Leid- sestraat 4 in Amsterdam, te-' lefoon 020 - 220101. Bruin voetje Toeristen, die graag op eigen benen willen staan kunnen in 1974 terecht in Zambia. Daar wordt voor het eerst een sa fari voor voetgangers georga niseerd. Men wandelt een week door het land in groe pen tot maximaal zes perso nen en betaalt voor dat genot 550 gulden vol pension. i Graechen heeft het helemaal Als de plannen nu eindelijk eens werkelijkheid worden (en dat zit er dik in) zal En geland in 1980 rechtstreeks per trein bereikbaar zijn. Ir. dat jaar komt de kanaaltun nel tussen Engeland en Frankrijk gereed. De rijtijd door de tunnel zal 24 minuten bedragen. De treinreis Rot- terdam-Londen duurt dan nog vijf uur. Nu 8 uur en 20 mi nuten via Calais en bijna 10* uur via Hoek van Holland. Hofbal in Wenen Wie dit jaar dansend wil be sluiten doet er goed aan naar Wenen af te reizen. D^ar "wordt traditie-getrouw op Ou dejaarsavond in de zalen en salons van de majesteitelijke Hofburg weer het pompeuze Keizersbal gehouden. Men kan dit uitje (wel het goeie, pak meenemen) desgewenst combineren met een bezoek aan de Spaanse rijschool en de Weense opera. Verschil lende Nederlandse touropera tors organiseren dit jaar spe ciale kerstreizen naar de Oostenrijkse hoofdstad. In lichtingen bij Oostenrijks Verkeersbureau. Herengracht 437 in Amsterdam, telefoon 020 - 62188. Visje uitgooien Een steeds grotere groep sportvissers trekt jaarlijks naar Ierland, dat nog steeds beschikt over helder water. Kenner Jan Schreiner heeft dat persoonlijk tijdens vele pelgrimages naar het groene eiland geconstateerd en ver telt er met onstuitbaar en thousiasme over in zijn nieu we boek „Sportvissen in Ier land" (Elsevier, 14,90). Het boek van Schreiner kan voor velen een uitkomst zijn, want de praktijk heeft inmiddels uitgewezen, dat hoopvol ge stemde vissers bij gebrek aan kennis omtrent de vis soorten, vangtijden, goede en sleChte perioden, open- en ge sloten seizoenen, aassoorten en het verkrijgen van de be nodigde vergunningen teleur gesteld van hun visreis naar Ierland terugkeerden. Op al die vragen geefl Schreiner een helder antwoord in zijn „Sportvissen in Ierland", dat een schat aan informatie be vat. En passant heeft de schrijver er een boeiend re-, boek van gemaakt. Van h... ie aanbevolen voor hen, die nog een prima stekkie zoeken. Laag bij grond Directeur Robert Verlinden van het Rotterdamse reisbu reau Relax heeft in de prak tijk ervaren, dat Nederlan ders langzamerhand de buik vol hebben van de torenhoge woonbunkers langs de Spaan se kusten en steeds luider vragen om laag bij de grond- se-accommodatie. In het Zo. merboek van Relax voor 1974 (u kunt het krijgen bij de Meent 75 in Rotterdam, u kunt ook bellen 010 - 137033) is met die wensen terdege re kening gehouden. Uitsprin gers bjj de Relax-aanbiedin-; gen zijn onder meer Club Tropicana in Roquetas de Mar bij Almeria (eerste klas met unieke ligging), Club Cala Llenya op een van de mooiste plekjes van Ibiza, Club Vilufortnuny bij .Salou,- Langlauf Wallis Het populaire Langlauf (wan delen op ski's) is nu ook doorgedrongen tot Wallis, een van de mooiste gedeelten van Zwitserland. Daar worden in het wintersportcentrum Brei- ten van 1 tot 22 december en van 12 januari tot 12 april langlaufweken gehouden: half pension. £rie skitochten met begeleiding, drie bezoe ken aan verwarmd zwembad en twee sauna-bezoeken voor de totaalprijs van 575 Zwit serse franken. Het Zwitsers Verkeersbureau, Konings plein 11 in Amsterdam, tele foon 020 - 222033 weet er het Witte wintertip Witte wintertip voor mensen, die nog steeds voor de ko mende maanden een uitgele zen vakantieoord zoeken: Grachen in Wallis heeft het •helemaal: niet te groot, niet te klein, ideale hoogte (1600 meter), sneeuwzeker, volop zon en (nog) niet te duur. Grh'chen is zowel geschikt voor beginnende skif"rs als voor gevorderden. Ook niet- skiérs komen er volop aan hun wintertrekken. Inlichtin gen bij hot Verkeersbureau van Grachen, telefoon 028 - 4039d enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0URage-enT0U

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17