NOG GEEN OPHEFFING BRANDWEER HOOGMADE voorjaar een Reconstructie Schoolstraat komend voorjaar een feit Raadsleden Hazerswoude gaan meer verdienen Controverse tussen korpsen Woubrugge en Hoogmade rijn- veen- en vlietstreek Wat u OOK moet weten Het Stekkie Hazerswoude blijft soos organiseren tlNA 5 VRIJDAG 23 NOVEMBER 1973 LE1DSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN Vandaag herdenkt het echtpaar N.J. van Vliet T.N.C. van Vliet Vink het feit dat zij 50 jaar ge leden in het oude gemeentehuis op de hoek Julianastraat— Bruggestraat in Alphen in de echt werden verbonden. Ruim twee jaar eerder hadden beiden elkaar leren kennen op het ijs van de Oude Aar waar de toen 17—jarige mejuffrouw Vink haar schaat sen niet wist vat te maken vanwege te koude handen en de jon geman Nico van Vliet toen 22 jaar haar behulpzaam was. Van deze kleine serv cedienst kwam later het huwelijk. De bruidegom was destijds schipper en is dit zijn verdere leven op een zeer kleine periode na ook gebleven. Als beurtschipper leerde hij niet alleen alle wateren rondom Alphen aan den Rijn kennen, maar genoot hij ook grote bekendheid bij tal van grote en kleine be drijven. Het echtpaar kreeg vijf kinderen en heeft 9 kleinkinderen. Van daag wordt het familiefeest in het gebouw van de speeltuin Kin dervreugd gevierd, waar tevens van half zeven tot half acht ge legenheid bestaat het echtpaar geluk te wensen. HAZERSWOUDE In de begroting voor 1974 van de gemeente Hazerswoude is rekening gehouden met verhoging van de pre sentiegelden voor raads- en commissievergaderingen tot 40,- per bijeenkomst. Ook is 100,- aan onkostenvergoeding per raadslid in dezelfde begroting opgenomen. Tegen het einde van 1974 zal de dienst gemeentewerken elders dan in het ge meentehuis, waar het ruimtegebrek steeds nijpender wordt, een onderdak vinden. Voor het baggerprogramma is 40.000 uitgetrrokken. Het ge beurt, tot teleurstelling van velen, nog wel eens dat andere onderhoudsplichtigen van sloten en vaarten zich wat dat bag geren aangaat niet geheel van hun taak kwijten. In het investeringsprogramma voor het komende jaar wordt on der meer gesproken over het herstel van het gemeentehuis (globale raming 90.500,-) aanschaf van containers 10.000), de reconstructie van de aansluiting van de Rhy- nenburcherlaan op de Rijndijk 11.000), een stalgelegen- heid van gemeentewagens 25.000,-) en de sloop van het schoolgebouw aan Rijndijk 215 20.000,-). WASSENAAR De Wasse- naarse Raad voor Jeugd en Jongeren vergadert woens dag 2 november in het raadhuis „De Paauw". Aan vang 20.00 uur KATWIJK AAN DEN RIJN Ook dit jaar wordt er in de Wilbert in Katwijk een ten toonstelling gehouden van werkstukke, die zijn ge maakt door de bejaard» huisgenoten bejaarden-ver zorgingstehuis. Belangstellen- den (er kan o<£ gekocht worden) zijn van harte wel- komm orgen tussen twee en vier uur. IEIDSCHENDAM Burge meester Kolfschoten van Leidschendam heeft vanmid dag de eerste paal geslagen voor de bouw va 40 eensge zinswoningen en 294 galerij flats in Leidschendam-zuid. De gehele exploitatie van het plan wordt gevoerd door de gecombinerde drie Leid- schendamse woningbouwver enigingen. JBRUGGE Op de gisteren (jouden raadszitting in Wou- igge werd de meeste tijd ge- endeerd aan de opheffing van brandweerkorps Hoogmade. jslid Van der Wereld noemde l eem moeilijke zaak, nu het jteriaal geheel is afgeschre- B. lp Hoogmade is men niet paald gelukkig met dit voor- ll. De brandweer-inspectie K de belissing over aan het jneantebestuur. Ondanks de [mitivitcit zijn toch soms gro- e branden voorkomen. De [ligheid van de bevolking nt primair gesteld te worden, t het financiële aspect, jitter Brouwer-De Koning »moreerde dat de aanwerving i nieuwe leden vrijwel nihil is, evenzo de animo voor her- lolingscursussen. Het huidige rsoneel is overdag bijna nooit ichikbaar en zelfs bij de aan- laf van een baby-brandspuit li nog altijd 9 personen nodig. Idweereommandant De Feij n het Woubrugse corps was k mening dat zijn eenheid Jien vijf minuten in Hoogma- kon aantreden. Alleen dient i alarmsysteem verbeterd te irden. Voorwaarde blijft dat ijeder geval een kleine mobiele ilH in Hoogmade gestatio- Ird moet worden, want 't be lande materiaal is onbetrouw- ar. Helaas bestaat er al jaren i controverse tussen de korp- 1 var Woubrugge en Hoogma- Dit kwam zelfs enigszins tot Ir.g bij de jongste grote brand Dc Korenbloem, jle raadsleden waren van me- ig, dat ook rekening gehouden pet worden met de onbereik» prheid van enkele plaatsen in ogmade en de onbekendheid »t de situatie van andere fpsen. Tenslotte kwam Ven- jzen met een motie, waarbij en W worden geadviseerd de Ie zaak voor nadere overwe eg terug te nemen en met een ieinatief plan te komen. Dit jirstel werd met 6-3 stemmen ingenomen. De voorzitter memoreerde vooraf de geboorte van de 4000-ste in woner van de gemeente en deel de mee, dat er op 29 november een kennismakingsbijeenkomst wordt gehouden met de nieuwe ingezetenen door het gemeente bestuur. Voorts dat er een be spreking is geweest met politie en Waterstaat over de verkeers onveiligheid in het dorp. To-, lid van de Sportraad werd de heer P. H. Semmeling, voorzit ter van de voetbalvereniging Woubrugge die de heer G. van den Dool opvolgt. De raad ging accoord met het vernoemen van de nieuwe straten in het plan Verboom naar de oud-burge meesters Kempenaar en Van Sohravendijk. Besloten werd het verbindingspad in Hoogmade tus sen de Kerkstraat en Van Alc- maerlaan als wandelpad aan te wijzen. De chef afdeling algemene zaken ter secretarie de heer C. N. Ver- j hagen werd met algemene stemmen benoemd zowel tot ambtenaar van de burgerlijke stand als tot waarnemend se cretaris. De raad toonde zich gelukkig met de kans om de woning van me vrouw A. de Lange-Roos aan de Bateweg 54 te kunnen kopen voor 25.000-, nu haar een pas sende woning is toegewezen in Nieuw Leven-beneden. De twee andere houten woningen aan de Bateweg zullen ook binnenkort kunnen worden aangekocht voor de sloop, waarmee het plan Ba teweg verder gerealiseerd kan worden. Besloten werd een bedrag van j j 285.794 beschikbaar te stelen voor de bouw van 6 bejaarden- woningen te Hoogmade op de hoek van de Van Poelgeestlaan en Van Alcmaerlaan. In dit be drag zijn inbegrepen de grond- kosten. Het Rijk zal gevraagd worden een bedrag van 15.309 te geven als bijdrage in de ex ploitatiekosten; de bouw ge schiedt door 'ntrabouw te Leid schendam. De huur zal maxi maal 180 bedragen. Tenslotte kwam nog tersprake de afwikkeling van het Plan Bos man, waarbij de gemeente „om niet" de beschikking krijgt van 6500 meter grond tussen de Ba teweg en 't Weteringpad. Hier bij werd wel de vrees geuit, dat dan bungalows gebouwd zullen worden op de dijk van het We- teringpad tegenover de Emma- laan. Bij de rondvraag sprak Verhuizen zijn bezorgdheid uit over een aanvraag van een aannemer om in de Oudendijkse polder bij Of- wegen bij de Wijde ontgronding toe te passen. Hiertegen bestaan bezwaren van allerlei aard, doch evenzo druisen deze in te gen het bestemmingsplan, aldus de voorzitter. Het college zal zich hier serieuss mee gezighou- den. Het echtpaar Van der Zwet uit de Dijkstraat 28 (foto) heeft gisteren uit handen van Alkemades burge meester Smolders de wisselbeker ontvangen welke is verbonden aan de grote tuinkeurings-competitie. Deze was op touw gezet door de afdeling Alkemade van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Het echtpaar Van der Zwet had volgens de deskundige jury de fraaiste tuin. De avond werd ingeleid door voorzitter Sarneel waarna de heer J. P. Boschman sr. uit Naaiden een causerie hield over bloembollen en lelies. Na de pauze sprak bur gemeester Smolders zijn waardering uit over de ac tiviteiten van de afdeling Alkemade. Eerste prijzen werden voorts uitgereikt aan: L. v.d. Oord, Irene- laan 11, Kaag, J. P. van der Zwet, Galgenkade 4, Kaag; J. B. M. Haanappel, Emmalaan 3; J. W. Spruit, De Baan 15, J. J. v.d. Lubbe, Vrouw Venne- weg 8, Oud Ade; D. Muys, Marijke laan 14, Kaag; J. Th. Hoogenboom, Meerkreuk 15; J. Q. Hogen- boom, Noorderhemweg 9, E. Hogeveen, Emmalaan 5. BOEIENDE AVOND IN SlELOF ARENDS VEEN MET HEHERAZADE EMADE Met de aankondi- ig dat mevrouw Raqué, beter eend als Libelle's coctail- irijfster Scheherazade, maar c als schrijfster van vele boe- in onder het pseudoniem Ma- Oomkes, de november-bij- ikomst van de Bond van lattelandsvrouwen in restau- )t De Woelige Baren zou ver gen met het houden van haar ing „Spraakwaterval", was te avond al bij voorbaat van cces verzekerd. En inderdaad rden de talrijke aanwezige le- in hun hoog gestelde ver- chtingen allerminst teleurge- ld. Zij slaagde erin om de mes van het begin tot het ein- te boeien met haar levendi- humoristische causerie, die jk gaf van haar grote levens- jsheid. Ze was zomaar in het k „gerold", aldus spreekster, t begin was het op schrift Hen van de moeilijkheden iarin ze zich bevond, iets wat de aanwezigen aanraadde k te gaan doen. Een jaar la- nam ze dit schrift nog eens hand en stuurde het naar n uitgever. Enkele weken la- had Scheherazade haar eer- postwissel van 20 in,- huis. t was in 1947. Reeds 23 jaar hrijft mevr. Raqué haar Li lle-cocktail. Aangezien ze con- actueel aan dit dames-week- ad is verbonden maakte zij ervoor ook vele reizen, o.a. 'ar India, Vietnam, Java, ieuw Guinea. Hier nam zij in- rviews af in vluchtelingen- 'mpen, kindertehuizen, enz. uizenden brieven kreeg zij te rwerken, en deze werden al door haar gelezen. Mevr. aqué hield vele lezingen, reis- veel, en had daarnaast nog 'ar gezin. Een geweldig ac- ïve vrouw dus, die ook in Roe- farendsveen voor een boeiende 'ond zorgde. Lening van 2 miljoen voor aanleg van verbindingsweg VOORSCHOTEN De Voor- schotense commissies voor Openbare Werken en Ver keer waren unaniem geluk kig met de afsluiting van de ,,kop" van de School straat. Enige maanden te rug was een dergelijk plan reeds behandeld, maar kon toen geen goedkeuring van de commissieleden verkrij gen. Naar aanleiding van een plan van Ir. Franken (KVP) was een acceptabe ler oplossing gevonden, waardoor het aantal par keerplaatsen van 25 stuks gehandhaafd kon blijven en het geheel een beter passend aanzien kreeg. Vanuit de richting Leid schendam wordt de kop van de Schoolstraat afge sloten, bij het verkeers lichtencomplex komt een mogelijkheid tot rechtsaf slaan. De parkeerplaatsen liggen in een cirkelvorm, er blijft nog ruimte over voor enig groen en even tueel een koffieshop of iets dergelijks. Het bestuur van de Algemene Winkeliersvereniging Voorscho ten stemt volledig in met het plan. Waarschijnlijk zal de re- Twee heren met surprises voor buren VOORSCHOTEN Bi) de rijkspolitie te Voorschoten is aangifte gedaan over een vorm van oplichting, die thans mode bjijkt te worden in deze surprise-tijd. Aan de deur wordt gebeld en twee heren vragen vriende lijk om even een pakje aan te nemen voor de buren. Ze hebben iets besteld, zijn niet thuis en misschien kan er meteen even betaald worden, het zijn maar een paar tien tjes. Wie goed is met zijn buren, is graag bereid om dat even te doen. De buren blijken later echter van niets te weten. Het pakje (Inhoud messen) wordt open gemaakt en blijkt heel weinig waarde te hebben. Volgens signalement zlin het twee heren, die spe culeren op het niet thuis zijn van de buren. Een gewaar schuwde thuiszijnde buur telt voor twee. HAZERSWOUDE Jeugdsociëteit „Het Stek kie" zal ook na 1 januari aanstaande op dinsdagavond, tussen 20.00 en 23.30 uur, „huizen" in de grote zaal van het voorma lige raadhuis te Hazerswoude-dorp. De initiatiefnemers tot het houden van deze „soos", menen, dat in de „proefperiode", die op 4 september startte, de belangstel ling van de jeugd van veertien jaar en ou der „goed" was. Tevens werd er de afgelo pen maanden in de sociëteit een aantal ac- tiviteiten ontplooid, die de initiatiefnemers zich van te voren hadden voorgesteld: De bezoekers lezen, slaan aan het kaarten en dammen of Luisteren naar muziek en dis cussiëren wat. Zo'n 50 jongelui zijn per avond in „Het Stekkie" te vinden, en dat betekent een derde van de geregistreerde soos-leden, van wie de jongeren 2,50 aan contributie betalen en de achttienjarigen en ouderen voor vijf piek staan geregi streerd. De soos-,.bazen" gaan niet over aangeboden van 2,- miljoen. Dit bedrag wordt gebruikt voor de aanleg van de verbindings weg tussen de wijken Adegeest en Noord-Hofland de zgn. Admi raal de Ruyterweg. De aanvan kelijke opzet van deze verbin dingsweg was een dubbelbaans- weg met tweemaal twee rijstro ken. In verband met een veran derde visie, ontstaan door het voorlopig wegvallen van de Leidse Baan, komt er nu een eenbaansweg met 2 rijstroken van ieder 4>/2 meter. Bij de aan sluiting aan de Van Beethoven- laan is de weg gesplitst in rijba nen, evenals bij het sportvelden complex en bij de aansluitingen op de P. Heynlaan en de Trom- weg. De Admiraal de Ruytersin- gel wordt aangelegd als 'n wijk- ontsluitingsweg. Voor fietsers komt er aan beide zijden een apart pad evenals voor de wande laars. De weg wordt om- zoomd door zeer veel groen. De totale kosten worden begroot op bijna 3,- miljoen. De weg zal een kleine versmalling krijgen aan het eindstuk bij de Abraham vr n der Hulstlaan, omdat h. r de woningen te dicht op de weg geprojekteerd staan. De capaciteit van het par keerterrein „Sportpark Adegeest" is na voltooiing 120 auto's en 400 rijwielen. Onvoldoende, vooral tij dens het weekend bij top wedstrijden. Daarom wor den er nog 50 parkeerplaat- sen gemaakt langs de Adm. de Ruytersingel. ALPHEN AAN DEN RIJN Tij dens het gisteravond in de zaal van de Goede Herderkerk door de vereniging „Arti et Religioni" gegeven jubileumconcert ter ge legenheid van het 65-jarlg he staan van deze vereniging, heeft burgemeester mr. R. M. Gallas aan.de heer A. de Graaf vanwe ge zijn 40-jarig lidmaatschap van Arti de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Al phens burgemeester wees in zijn toespraak op de grote ver diensten van de heer De Graaf voor het muzikale leven in Al phen en de vereniging Arti in het bijzonder. Een langdurig en hartelijk applaus van de tot de laatste plaats bezette zaal on derstreepte de woorden en deze onderscheiding. Kinderen boetseerden construktie in het voorjaar oude plan kostte maar 24.000,-, plaats kunnen vinden, er wordt het verschil is te vinden in de gerekend op een werkduur van bestrating. rond drie maanden. De totale De N.V. Bank van Nederlandse kosten bedragen 43.000. Het Gemeenten heeft een lening een nacht ijs wtu betreft de huur van de lokaliteit, want ze hebben met ingang van 1 januari de oude raadzaal gehuurd voor drie maanden. „Het Stekkie" gaat op ge zette tijden ook dansfestijnen organiseren voor 10-16-jarigen in b*t Michelshuis. Op zondag 9 december, vanaf 14.45 uur, bij voorbeeld staat het weer eens op het pro gramma. marsepein ZOETERWOUDE Firma v. d. Krogt levensmlddelenbedrijf, annex brood en banket, heeft ervoor gezorgd dat de kinderen aan de Hoge Rijndijk een on vergetelijke middag hebben ge had. Alle kinderen vanaf de leeftijd van 4 t/m 9 Jaar konden naar hartelust met marsepein boetseren. Van de ongeveer 150 kinderen die hieraan meededen moest de jury constateren dat vooral de jongeren met de meest originele stukjes naar vorsn kwamen. Na afloop kreeg een ieder het zelf gemaakte stukje mee en daar naast de toegewezen prijs. De kinderen die echter niet in de prijzen vielen ontvingen daar naast een troostprijs, die veelal na het verlaten van de banket bakkerij In de maag verdween. De prijzen kwamen terecht bij: 4 jaar: 1. Caroline Contant, 2. An neke v. d. Kan, 5 jaqr: 1. Gijs Plantinga, 2. Maurlts Knegt, 6 jaar: 1. Patricia v. Schien 2. Arko Kok, 3. Marinel de Jeu, 7 Jaar: 1. Martine Verhaar, 2. Fi- üp Tijsen, 3. Mark de Jong, 8 Jaar: 1. Robby van Ruiten, 2. Milene Delfos. 3. Carmen Lint- sen, 9 Jaar: 1. Evert Tesle, 2. Monique Verdegaal, 2. Marian Straathof.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5