Ccidae (Sou/to/nt Rust weergekeerd in na zeer bloedig weekeinde RIJVERBOD WERKT STEEDS GUNSTIGER V ze zeggen. KVP in lift Nieuwe versie oud lied: 'Wegaan naarMünchen 13-jarige jongen in badkamer verdronken Hamburg verwacht orkaan Koningin Juliana droeg pony over aan gehandicapte kinderen 16.000 bouwstenen verdwenen onder water 65e JAARGANG No. 19665 MAANDA G19 NOVEMBER 1973 Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V.. Leiden - Directeur - hoofdredacteur. F. J. Plug. - Chef-redacteur H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.30 per mm. Telefoontjes f 2.75 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur). - Abonnementen per week f 2,15, kwartaal f 27,76,jaar f 108.20. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND nummers 35 cent. (ANP) Volgens KVP-voorzitter ir. D. de Zeeuw zit zijn partij in de lift. Er gaat een nieuw elan leven, het aantal aan meldingen voor het lidmaatschap is gro ter dan het aantal be dankjes, zei de KVP- preaeses zaüerd'ag tij dens een bijeenkomst van de noordelijke KVP in Drachten. Ir. De Zeeuw sprak de verwachting uit dat het christen-democra tisch appel de oude vergaderpartij, die de KVP tot nu toe teveel zou zijn geweest, zal openbreken. TV-SELECTIE Ned. I: 19.05 uur Toppop; 20.20 uur Cannon; 21.10 uur Wille- ke...er was eens; 22.10 uur Tele- vizier-magazine. Ned. II: 19.05 uur Soete Suiker- bol; 19.10 uur Beverly Hillbil lies; 20.20 uur Boem in Frank rijk; 22.00 uur Avonturier. MINDER BUIEN Perioden met zon en geleidelijk minder buien. Noordwestelijke wind. afnemend tot matig of krachtig, later ook aan de kust. Maximum temperaturen om streeks 7 graden. Zendag. zon: 08.05-16.45; maan: ('0.46-13.48; hoogw. Schev.: 8.56, 21 34; laagw. Schev.: 4.27, 17.06. Maandag: zon: 08.06-16.44; maan: 02.03-14.06; hoogw. Schev.: 10.19, 22.57; laagw. Schev.: 5.53, 18.23. Amsterdam Scheidsrechter Kasakov een kei in zijn vak had nauwelijks voor 't laatst gefloten of door de luidspreksrs van het Olympisch stadion klonk een nieuwe ver sie van het lied dat in 1934 door alle slagers jongens, die er toen nog waren, werd geflo ten: „We gaan niaar Rome". We gingen niet. Maar Nederland gaat wel naar Duitsland, hoewel het lied luidde: „We gaan naar Mün- chen", wat duidt op 't bereiken van de fina le van het wereldtoernooi 1974. Daarvan Is echter pas de eerste fase succesvol afgeslo ten door het gelijke spel tegen België. Bonds coach dr. Fadrhonc: „België heeft de tol be taald voor het voortborduren op een oud schlabloon". De Belgische bondscoach Goet- hals: „We waren niet bang voor het Neder lands elftal, wel voor Ajax en daar hebben we tegen gespeeld". Een Ajax overigens zon der Piet Keizer en zonder de „aanvulling" Wim v. Hanegem. Hoe dat kwam en wat alle maal met Nederland-België en eromheen is gebeurd, vermeldt de Sporttribune, die als extra een pagina heeft die vandaag ook ver scheen in de Gazet van Antwerpen. De derby der Lage Landen uit Belgisch standpunt ge zien: exclusief voor Het Binnenhof/Leidso Courant. ATHENE (UPIAP) In de Griekse hoofdstad aAthene was het vanmorgen rustig nadat mariniers gisteren de stad waren ingestuurd om hard in te brijpen bij anti-regeringsdemonstra ties. De Griekse strijd krachten zijn in staat van paraatheid gebracht als voorzorgsmaatregel. Sinds vrijdagavond, toen onge veer 15000 studenten en ar beiders demonstreerden voor de omverwerping van het regiem ijn volgens po litiefunctionarissen negen doden gevallen. Honderden personen zijn gewond graakt. Meer dan vijfhon derd demonstraten werden gearresteerd. Vanmorgen werden in Athne vlug- schriftn verspreid waarin de werknemers worden op gewekt tegen het beind in opstand te komen. Politiemannen grijpen een demonstrant in een straat in Athene, enkele minuten nadat de staat van beleg werd afgekondigd. Nieuwkoop Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is de 13-jari- ge Nico Groen in 't Woud in de douchecel van zijn ouderlijk huis om het leven gekomen. Vermoedelijk is er in de douche zuurstofgebrek ontstaan toen de jongen het bad vol liet lopen. Hij is daardoor buiten bewust zijn geraakt en verdronken. De huisarts, dokter Brinkman, heeft nog vergeefse pogingen gedaan om de jongen met be hulp van kunstmatige ademha ling' te redden. HAMBURG (DPA) Het Westduitse hydrografische instituut in Hamburg houdt er rekening mee, dat in de komende nacht de hoog waterstand aan de Noord zeekust twee meter boven het normale peil zal zijn. Het 'Hamburgse instituut verwacht boven de Noord zee een orkaan met wind kracht tien a twaalf. In het binnenland zou met wind kracht tien rekening ge houden moeten worden. opperbevelhebber van de Griekse strijdkrachten, generqal Zflgorianakos, verklaarde gis- tern dat het leger de order met alle middelen, ook wapens, zou handhaven en dat de burgerij met haar leven zou spelen als ze de gegeven bevelen niet zou opvolgen. Het uitgaansverbod dat zondag morgen om zes uur was opgehe ven is gisteravond weer van kracht geworden. In Saloniki en andere steden waar met de studenten in Athene soli- darteit was betuigd, is het giste ren rustig gebleven. Tanks en troepen bewaken alle en pleinen en openbare gebouwen in de Griekse steden. Enkele van de hevigste schermutselingen von den gisteren plaats op het plein voor het bureau van de burge meester van Athene. De troepen zouden de studenten met ge weerkolven te lijf zijn gegaan. Ex-koning Constantijn van Grie kenland weigerde gisteren in Londen commntaar te geven op de recent ontwikkelingen in Griekenland. Tanks hebben de toegangspoort naar het plein van de technische Hogeschool afgegrendeld. Hondarden studenten demonstreren op het plein met spandoeken tegen het kolonelsregiem. - (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op de derde autoloze zondag is het in Neder- land nog rustiger geweest, dan op beide vorige zondagen. Het aantal overtredingen neemt volgens de rijks- en ge- meentepolitie af. Het was deze keer, naar een voorlopige De meeste overtreders op deze op zondag. Op de grote ver zondag vielen, aldus de politie. keerswegen werden geen over- in de categorie van late thuisko- tredingen geconstateerd; in Den mers in de nacht van zaterdag Haag werden twee overtreders schatting, ongeveer de helft van het aantal van vorige week zondag. Wellicht heeft daarbij ook de voetbalwed strijd Nederland-België een rol gespeeld. Het verkeer naar en van het Oiyympisch Stadion, waarbij 25 000 men sen met het openbaar vervoer gingen, is zonder strubbe lingen verlopen. aangehouden, waaronder een Fransman en de chauffeur van da popgroep Supersister. Deze gebruikte een ontheffing, die NIEUWKOOP Zaterdagmiddag zijn iwee mensen op het kruis punt Zuideindseweg-Aarlander- veenseweg bij een botsing om het leven gekomen. Een persoon raakte zwaar gewond. kond het middaguur kwam een personenauto, bestuurd door de heer v. T. uit Uithoorn, in bot- sing met de auto van de 59-jari- ge landbouwer J. v. d. K. uit Aarlanderveen. De heer v. T„ die uit de richting van de Pro vinciale weg kwam, verleende geen voorrang aan v. d. K. Door de botsing kwamen beide wagens j in het water terecht. De 16-jarige zoon A. v. T., met zijn vader meereed, veruronk. Ook v.d. K. kwam om het leven. V. T. kon tijdig uit de auto worden ge haald en werd met ernstige ver wondingen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Beide auto's w.area total loss. LEIDEN Koningin Juliana heeft zaterdagmiddag een (bij na) onopvallend bezoek ge bracht aan Leiden. Zij moest het opnemen tegen de concur rentie van St. Nikolaas, die met aanzienlijk meer ruchtbaarheid zijn intrede In de Sleutelstad deed. Er waren dan ook weinig mensen op de Wassenaarse weg waar de koningin een pony, Plu to genaamd, heeft overgedragen aan de „Stichting Paardrijden voor Gehandicapten" voor Lei den en omgeving. Dé pony is op initiatief van de Al gemene Senatenvergadering en de Bond van Vrouwelijke Stu denten geschonken aan de stich ting in het kader van de actio „Kind in Nood", die gehouden is ter gelegenheid van het 25-ja- rig regeringsjubileum van de koningin. De vorstin vond het idee van de studenten zo ge slaagd, dat ze persoonlijk de pony aan de Stichting wilde overdragen. 's Middags om 3 uur arriveerde koningin Juliana bij manege „Moedig Voorwaarts", waar ze door burgemeester Vis van Lei den. Jhr. van Eysinga, burge meester van Oegstgeest en voorzitter van de stichting, en vertegenwoordigers van de stu- Koningin Juliana verwent Pluto met enkele suikerklontjes. Jhr. denten welkom werd geheten. Eysinga kijkt toe. Georgette Tegelaar bood de ko ningin bloemen aan. Na het welkomstwoord van jhr. Van Eysinga, die zijn bewonde ring uitte voor de studenten, die er „hun schouders onder gezet hebben", gaven de gehandicapte kinderen een demonstratie on- Namens de studentenorganisaties der leiding van hun instructrice. Ze deden dat met zoveel enthou siasme, dat een van de kinde ren, toen het sein „afstijgen, jongens". een teleurgesteld „Nou al?" liet horen. bood de heer F. A. M. Majoor de pony aan de koningin aan. Hij gaf een rechtvaardiging voor het feit, dat dit geschenk zo „apart" stoni van het natio nale geschenk; „Het studenten leven valt nu eenmaal buiten het „gewone" leven", aldus de heer Majoor. Koningin Juliana droeg Pluto met zo veel plezier over, dat er ter elfder ure nog suikerklontjes aan te pas moes- tep komen. niet op zijn naam stond. De Amsterdamse politie achterhaal de vijftien overtreders en in Rot terdam kregen negen automobi listen een proces-verbaal. In de prov. Utrecht werden „slechts" vier mensen aangehouden. In Noord-Nederland echter moest de politie in enkele gevallen een jacht inzetten op illegale rij ders. Ook in België werden op de voor de Belgen eerste autoloze zon dag maar weinig mensen aan gehouden. De provincie Zuid-Holland zal de openbare verlichting langs de provinciale wegen waar moge lijk tot de helft verminderen. ia na Stompwijk Bij de nieuwbouw van dc heer G. Belt aan de Dr. v. Noortstraat heeft zich een voor deze tijd merkwaardig on geluk voorgedaan. Om stenen naar de overkant van het water te vervoeren, had men een boot ingeschakeld, ook omdat de Dr. v. Noortstraat daar te smal is om steentassen neer te zetten. Vrijdag ging het echter mis want toen de boot met drie werklui daarop wilde oversteken, maak te zij direct slagzij en kantelde. Twee werklui wisten zich te redden door van de schuit te springen, nummer drie kwam eronder te zitten, maar gelukkig net daar waar niet de stenen vielen. Ook hij wist zich dus te redden. De schade blijft beperkt tot 16.000 stenen, welke weer van de bodem der vaart moeten J. Straive dodelijk verongelukt NIEUWE WETERING Vrijdag avond omstreeks 8 uur is dc 78- jarige J. Struive om het leven gekomen, (oen hij, van zijn bromfiets stappend, door een achteropkomende auto werd overreden. Het ongeluk gebeurde op de dijk van de ringvaart tussen do Googermolen en het aquaduct. De auto werd bestuurd door de heer B. uit Oude Wetering. De heer Struive was een bekend in woner van Nieuwe Wetering. Vele jaren was „ome Jan Strui ve" aktief lid van de muziek vereniging Door Gunst Verkre gen. Bovendien was hij be stuurslid van de Oranjevereni ging en de ijsvereniging. P. J. Zoutenbier nieuwe pastoor Aarlanderveen ROTTERDAM/AARLANDER VEEN Pastoor P. J. Zouten- bier van dc parochie van het Allerhcligst Sacrament aan de Sportlaan in Den Haag Is be noemd tot pastoor te Aarlander veen (Petrus en Paulus) en Aardam. Pastoor Zoutenbier, die 62 jaar en 34 jaar priester is, volgt pastoor J. van Duivenvoorden op, dfc met meritaat gaan. Dc benoe ming gaat al in op 1 december. Aanstaande zondag wordt in Aarlanderveen en Aardam af scheid genomen van pastoor Duivenvoorden. worden gehaald. ■«■■■■Ba dat de politie op de hoogtijdagen bij Waals éénrichtingsverkeer wil instellen op het kruispunt japonnen en mantels...

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1