Weer geldboetes geëist tegen MOB-bezetters Sloop zandbakken houdt Voorhoutse raad bezig Concertgebouworkest „breed kleurenpalet" stad streeknieuws Vlotte opvoering ODI-Noordhout Zoeterwoude telt nu 7000 inwoners OOK Wat u moet weten Rijnsbiirg wil alleen huizen voor eigen bevolk inn bouwen Gymclub Teylingen wil zelfstandigheid BURGERLIJKE STAND PAGINA 3 /.AIPKIMO li NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT Valkenburg - De veiling voor het hervormd jeugdwerk in Valkenburg heeft bruto 7.253,97 opgebracht. Hazerswoude - Er noet nual rekening worden gehouden met de verdere uitbreiding vaji het sierteeltgebied ten noorden van de Rietveldse Vaart, delen b en w. van Ha zerswoude mee in hun nota van aanbieding behorende bij de begroting voor het dienstjaar 1974. Het college wil de ontwikkeling van de boomkwekerij met kracht blijven stimuleren in de toe komst. BURGERLIJKE STAND: GEBOREN: Rogier, zpon van W. van der Meij en C. van Rijswijk. Jannetje Aafje, dochter van J. de Vries en M. C. Koeleman, Paulus, zoon van G. Bremmer en D. Quist., Elisabeth -Suzanna, dochter van P. Westerhoven en G. G. Kikkert. GETROUWD: T. A. Konst en M. L. M. Eikenbroek. Wassenaar BURGELIJKE STAND: Onaertrouwd: P. J. Vogelaar en E. J. C. M. Kor- tekaas - A. J. W. Rijnbeek (Leiden) en E. J. M. Kerk- laan- H. P. Greef en P. A. Neurerburg - C. ,Bronckhorst (Den Haag) en J. J. Nieu- wenhof - W. C. van Beekum er. M. van Zuijlen - J. Groen (Katwijk) en C. W Keizer - P. W.G. Van Bethlehem en M. Th. van Vliet Dn Haag) - F. Hofman (Den Haag) en Th. M. A. Koot. GETROUWD: N. W. van Vlo drop en C. T. H. J. van der Kroft - W. J. W. J. van Roij- en en Jkvrwe E. S. van Nis- per - H. P. de Boer en M. F. OVERLEDEN: Adriaan Kra nenburg (Den Haag) Caspar Officier (Wateringen) Zoeterwoude e collecte voor het N. J. V. ("Jantje Beton") heeft 486,68 opgebracht. DEN HAAG De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren opnieuw een geldboete van 60,-, subsidiair zes dagen hechtenis geëist tegen acht le den van de MOB-groep te Leiden, die op 29 februari van het vorige jaar het gebouw van de provinciale inspectie voor Zuid-Holland en Zeeland aan de Terweelaan in Lei den zijn binnengedrongen als protest tegen het ontslag van dr. Teuns en diens staf, waardoor opheffing van het bureau Geestelijke Gezondheids Zorg (G.G.Z.) te Leiden moest volgen. Hierdoor werd de verzorging van ongeveer tachtig jeugdige patiënten onmogelijk. Marktberichten AI 4.907.10: Andijvie 14—99. Boerenkool 47—«4. Eospeen 20-68. Groene kool 37—43 Krulpeterselie 50. Spitskool 97—1.02. De Commissaris waarschuwt! LEIDEN Zondag 4 november en zondag 11 november wa ren „autoloze zondagen". Wel een groot verschil met de weekdagen, waarop al die auto's onze wegen voor een groot deel bevolkten! Maar wat verleidelijk ook voor de fietsers en de bromfietsers en zelfs voor de wandelaars om gebruik te maken van die wegen, waarvan zij omdat ze nu eenmaal fiet sers, bromfietsers of voet gangers zijn geen gebruik mogen maken. Ik vraag u langs deze weg: Biedt u alstu blieft weerstand aan die ver leiding! In uw eigen belang en in het belang van ande ren. Er zijn reeds ernstige verkeersongelukken ontstaan doordat de nagenoeg auto vrije wegen werden bereden of bewandeld. Doet u het niet. Houdt u aan de ver keersregels ook op de auto vrije zondag. Omdat rijden en lopen zo ge vaarlijk is, moet de politie optreden tegen overtreders. Laat het niet zo ver komen! Laten we van de nood een deugd maken en van de au toloze zondag profiteren door de wegen veilig te houden en zodoende het angstaanjagen de ongevallencijfer te druk ken. Ik reken op uw medewerking en zeg u daarvoor bij voor baat dank. NOORDWIJKERHOUT Voor een uitverkocht huis bracht gis- j teravond in Zaal v.d. Geest de f Toneelvereniging ODI het stuk „Wilde Vaart" van Tom Dek ker. Dit stuk speelt zich af in een havencafé, waarbij cocai- ne-smokkel en liefdesaffaire met elkaar vervlochten waren, inclusief alle complicaties hier aan verbonden. Het stuk werd door niet minder dan 13 dames en heren- w.o. 4 debutanten, vlot gespeeld, ter wijl ook de rollen op een en kele uitzondering na, er ,goed in zaten. Jan den Elzen vertolkte een hoofdrol als de caféhouder Manus Kroot, wat hij rustig en beheerst op een prima wijze deed. Hierbij kreeg hij goed te- genspel van Marijke Krüse als Marie z'n vrouw, die met deze hoofdrol haar debuut maakte wat zij op lofwaardige wijze deed. flinke rollen met goed spel had den Simon Aardweg als kost ganger van de caféhouder en Corrie Gijlswijk als politie-agen- te. Pauline Baars als barmeisje en Hans v. Gijlswijk als „de Dur_" Gonny v.d. Berg had een leuke rol als tante Dien, evenals Jaap v. Gijlswijk met een rol van ,,de Profeet". Theo v.d. Berg, die als varensgezel z'n debuut maakte, bracht het er eveneens goed af. Over het ge heel genomen kan gezegd wor den dat ODI, dat volgend jaar z'n zilveren jubileum viert, te rug kan zien op een mooie, ge slaagde avond, wat ook duide lijk bleek uit het herhaalde ap plaus van het dankbaar publiek. Na afloop was er een verloting met taarten, kaas en wijn, en een bal met muziek van de de Drie Troubadours uit Leiden. In eerste instantie waren verdach ten door de politierechter in Den Haag vrijgesproken. De of ficier van justitie, die veroorde ling had gevraagd, ging in ho ger beroep, waarna het hof de dagvaarding, die was uitge bracht, nietig verklaarde. De zaak werd opnieuw aanhangig gemaakt bij de rechtbank in Den Haag, die ieder van de ver dachten veroordeelde tot 60 boete, waartegen verdachten weer in hoger beroep gingen. In hun verklaring voor het hof betoogden ze, dat zij 's morgens vroeg het gebouw wa ren binnengedrongen om op de situatie de aandacht te vestigen. De procureur-generaal, mr. F. J. H. G. Boekraad, constateer de, dat over deze zaak beslissin gen zijn genomen, waarbij ver dachten zich behoorden neer te leggen. Er kan geen beroep worden gedaan op noodweer, ook al kon mr. Boekraad de be doelingen van verdachten res pecteren en waarderen. De verdediger, mr. A. A. M. Hes, wees er op dat door de MOB een geheel nieuwe behandeling van patiënten werd voorge staan, die in Amerika met goed resultaa.. wordt toegepast. Deze toekomstige artsen gaat de volksgezondheid zeer ter harte en hij vroeg dan ook vrijspraak. Uitspraak 30 november. LEIDEN Ds. de Tombe heeft gisteren als ambtenaar van de Burgerlijke Stand zijn 916e en laatste huwelijk voltrokken. Ds. de Tombe werd op 27 november 1961 door de raad benoemd en heeft thans de leeftijd van 77 jaar bereikt. ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude telt sinds gister middag 7000 inwoners. Het be reiken van deze mijlpaal ge schiedde niet door een geboor te-aangifte, maar door het in schrijven van een nieuwe inwo ner. wat kenmerkend is voor de groei van Zoeterwoude. De uitverkorene is de vierjarige Robin van Ommeren, die dezer dagen met zijn ouders arriveer de in de Van Klaverweyden- slraat no. 1. Het gezin werd gis- termiddag officieel door het ge meentebestuur ontvangen in het raadhuis. Burgemeester Det- mers overhandigde daarbij een spaarbankboekje met 70. Ro bin kreeg daarbij ook nog een grote speelgoed-vrachtauto en zijn moeder ontving een boeket tioemen. Vertegenwoordigers vun de plaatselijke Rabobank en van de winkeliersvereniging WIZO lieten zich evenmin onbe tuigd. De gemeente telde op 1 januari 1966 6709 inwoners, maar verloor er 'n half jaar la ter ruim duizend door annexatie naar Leiden. Het inwonertal daalde in 1967 nog iets, maar mei de op gang komende wo« nr.gbouw in het plan Westeinde en aan de Hoge Rijndijk ging het daarna crescendo. In no vember 1968 was Petrus Zand- beigen uit de Kerklaan de 6000stt. Een aantal dat ook al eens in 1957 werd bereikt. Op l januari van dit jaar waren er 6774 inwoners. VOORHOUT De raadsvergadering van Voorhout had over het algemeen genomen een vrij vlot verloop. Men was het in veel gevallen met de diverse agendapunten wel eens. De raad ging o.a. acoord met het voorstel om een krediet van 1-200,- beschikbaar te stellen voor het slo pen van de zandbanken in de spelplaats van de kleuter school De Gruthorst. Mevr. Wijling (PPR) vond dit een trieste zaak. ,Je ontneemt de kleuter een primair stuk speel- gelegenheid". Misschien is het mogelijk een schrijven te rich ten aan de bevolking, speciaal bezitters van huisdieren, om hun te wijzen op de verantwoor delijkheid. Het lijkt in de prak- kun je eventueel aan de lijn houden, maar met een kat zal dat niet meevallen. Een zand bak heeft nog steeds een grote aantrekkingskracht op een kat. Maar wie weet is er nog ie mand met een meesterlijke sug gests. Ondanks deze bezwaren werd het voorstel aangenomen. tijk een onmogelijke zaak, aldus Een voorstel tot ruiling van enke de voorzitter. Het minste wat je zou kunnen doen is een brochu re in de bus te stoppen. Het huisdier neemt nog steeds in aantal toe. Het college kan hier niet zoveel aan doen, een hond le percelen grond aan de spoor baan Leiden—Haarlem werd eveneens aangenomen. Deze percelen grond zijn bestemd tot beschermd natuurgebied. De heer Warmenhoven (Gem. Bel) Na vele jaren is het Concertge bouworkest op het Leidse po dium teruggekeerd, een wens droom die ten slotte in vervul ling Is gegaan. Het was nog de ontbrekende schakel aan de or kesten die wij hier regelmatig horen. Schuberts Symfonie in C gr.t. was daarvan een frappant voor beeld. Dirigent Uri Segal heeft de bewogenheid van dit werk doorvoeld en in zijn visie kreeg het een mildheid mee, die soms aangrijpend was. Begrijpelijk dus, dat wij ons ver- Moeilijker had hij het trouwen» gelijkend en kritisch hebben op- het orkest ook in de Treur- individuele inbreng bijzonder In de Symphonie concertante in Es gr. t. K.V. 364 van Mozart waren Vera Beths (viool) en Klaas Boon (altviool) de beide solisten, die, ofschoon punctueel c.p elkaar ingespeeld, toch zeer verschillend waren. Vera Beths was vooral ingesteld op een in drukwekkende grote en wat strakke toon, heel muzikaal, vroeg zich af hoe het stond met de toezicht op deze gebieden. De voorzitter zei dat men hier nog over zal beraden. Van de- kant van de CCP had men veel waardering voor dit voorstel. Ook ging men accoord met het voorstel tot ongegrondverklaring van het beroepschrift van B.P. M. Willemse tegen weigering van een bouwvergunning. Voorts ging men accoord met een eerder gepubliceerd voor stel tot gedeeltelijke verplaat sing en vergroting van het volks tuincomplex aan de volks tuinvereniging „Elsgeest". De heer van Os (VVD) was met dit besluit zeer ingenomen. Over het voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek om een openbare kleuterschool te stichten en de Kroon te verzoe ken het aantal vereiste kleuters van 30 te stellen op 20 kan de heer Meier (CCP) zich nog niet geheel verenigen en nam liever nog een afwachtende hou ding aan. Het college wacht nog even de beslissing van de Kroon af. Boekhorstlaan voorlopig voor vrachtverkeer te verbieden, want dit is de laatste tijd enorm toegenomen. Dethouder Huig- sloot vond dat het de laatste tijd wel wat minder was geworden. Mevr. Wijling vond dat je dit niet moet onderschatten, er ont staan soms gevaarlijke situa ties, speciaal voor kinderen. Het college zal zo spoedig mogelijk opdracht geven een bord te doen plaatsen aan het begin van de Boekhorstlaan om wat het bouwverkeer betreft te verwij zen naar de Douwstraat. LEIDEN In de bejaarden flat aan het Bizetpad wordt op 21 november van 14 tot 23 uur een bazar gehouden. Er za! dar o.a. te koop zijn kinder kleding, speelgoed, hand werkstukjes e.d. Ook het rad vsn avontuur wordt die dag gedraaid. LEIDEN - De Nederlandse Reisvereniging houdt op 20 november een grootse filma vond in de Stadsgehoorzaal. Kaarten bestellen, tel. 01710- 22418, Breestraat 120. Aan vang 20.00 uur. LEIDEN - Soos Mirakel is dit weekend weer open met een nieuw programma. Adres: Breestraat 19. Leiden -maandag 19 november wordt er in de Burcht een Chili-meeting gehouden, georganiseerd door verschil- lenae Leidse organisaties. De avond begint om 20.00 uur, Kaarten kj 1,- zijn verkrijg baar bij: Dolle Min, LSB, Troef, LHC, Wereldwinkel, PvdA, PSP, PPR, NVV-jc, KWJ, KB Proletarisch Links, Werkgroep gastarbeiders. gesteld met de vraag: is dit or kest beter? Antwoord: in zeker opzicht ja. Elk orkest heeft zijn eigen kleur, maar van dit Con certs ebouworkeft hoorden wij een meer genuanceerd „kleu renpalet", een diepere contrast werking zonder het geijkte zwart-witpatroon, en een be weeglijker zinsbpuw. Daarnaast, en dit is heel belangrijk, was de muziek van Lutoslawski, dat slechts in het laatste deel vol doende spanning kreeg om te kunnen boeien. In zijn totaal be slist geen wei ie, dat het Con certgebouworkest volkomen ligt Overigens viel een prachtige solo tebewonderen van cellist Tibor de Machula. wiens naam zich velen in Leiden nog zullen herinneren. niet gedreven door een grote innerlijke bewogenheid. Dit laatste in tegenstelling tot Klaas Boon, die dit wel heeft, maar die zich minder impone- ïtnd er. bescheidener opstelt. Aandacht van Uri Segal naast de grote lijnen, ook voor het detail werk, met vooral in het Presto bijzonder knap tegenspel ten op zichte van de solisten. B. RIJNDERS Leiden - De opbrengst van de collecte voor de Nierstichting bedraagt 9.500,22. Allen die hieraan hebben meegewerkt heel hartelijk dank. Leiden Een gedeelte van de vleugel van de afdeling Chi na-Japan van het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden zal in verband met werkzaamheden tot begin maart 1974 gesloten zijn. Zoeterwoude - De onderwijs commissie komt a.s. maan dag in openbare vergadering bijeen in het raadhuis. De agenda vermeld o.m.:de bouw van een openbare kleu terschool, dependance van de r.k. Kleuterschool Zonne- gaarde in de Weipoort, schoolzwemmen in de vijfde klassen van de basisscholen. RIJNSBURG - Vele uren heeft de raad van de gemeente Rijns burg gespendeerd aan de alge mene beschouwingen op de be groting van 1973. Een van de zaken, die tijdens de vergade ring duidelijk naar voren kwam is wel de „krapte" aan bouw grond In de gemeente. Verder waren belastingen aan de orde van de dag. De heer Noort (ARP) nam de huisvesting en de woningbouw onder de loep: „Als ik het aan tal woningzoekenden als uit gangspunt neem, vraag ik me af in hoeverre het bouwschema voor de komende jaren nodig is, met name in de premiebouw en de vrije sector". Hij vond, dat het beleid op de inwoners afge- beschikbare bouwgrond. Een evenwichtige grondpolitiek is vereist, d.w.z. dat er alleen dan grond wordt verkocht, als die tegemoet komt aan de vraag van eigen inwoners naar bouw grond. „Voor ons hoeft Rijns burg niet in de kortste keren te worden volgebouwd", meende de heer Noort. De heer Kralt (CHU) sloot zich volkomen bij zijn collega aan. Volgens hem zou er. gezien de woningbehoefte van de eigen be volking, aan de grens van Rijnsburg eigenlijk het bordje „vol" moeten staan: „Onze fractie zal eventuele toelatin gen heel kritisch volgen. We moeten heel zuinig zijn met onze bouwgrond", stemd moest worden. Er moet De raad stelde zich achter B. en nauwlettend op worden toege zien, dat de huizen aan Rijns- burgers en economisch gebonde- nen toegewezen worden, aldus de heer Noort. Bovendien moet de gemeente zuinig zijn met de de noodzaak om enkele belastingen te verhogen. Zo op perde de heer Leeuwenburg (CHU) de gedachte om de reini gingsrechten niet op 40 maar op 50 te stellen. LEIDEN De heer en me vrouw D. H. v. d. Top-Bou- man, wonende Herensingel 2a, herdenken dinsdag het feit dat zij 60 jaar geleden in Nijmegen zijn ge trouwd. Voor burgemeester Vis was dit de reden voor een bezoekje aan het dia manten paar. De heer v. d. Top werd in 1890 in Zwolle- kerspel gebaren en bezocht op latere leeftijd de HBS in Meppel en Steenwijk. Bij de stedelijke gasta- briek in Nijmegen werd hij als boekhouder in dienst genomen. In 1955 verliet hij wegens het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de licht fabrieken als administra tief hoofdambtenaar. Met zijn vrouw, die inmiddels de leeftijd van 86 jaar be reikt heeft, kwam de »3-ja- rige bruidegom in de jaren 1917—1918 naar Leiden. De Kooi was toen in aanbouw. De heer v. d. Top is zeer actief geweest in het ver enigingsleven. Zo was hij mede-oprichter van de Al gemene r.k. Ambtenaren- vereniging. Het paar kreeg 8 kinderen, die met hun ge zinnen. samen 33 personen, het bruiloftsfeest zullen bijwonen. SASSENHEIM Bij „Cees en Ineke" had de jaarlijkse alge mene ledenvergadering plaats van de gymnastiekvereniging „Teylingen" o.l.v. voorzitter Krikhaar. Volgens het jaarver slag van de secretaresse was de feestweek i.v.m. het zilveren ju bileum zeer geslaagd. Het le dental beweegt zich in stijgende lijn, van 333 tot 369, waarbij het „vrouwelijk element" over heerst. De lessen worden gegeven door de heer Chr. Rewijk en de da mes Kruiniger en Langelaan. In verband met veranderingen en het gebrek aan leerkrachten moest het aantal lesuren wor den teruggebracht tot 16 uur per week. Bij de vaardigheids- proeven behaalden 60 leden j een diploma. Het bestuur werd vervolgens machtiging verleend om stappen te ondernemen om j tot een zelfstandige vereniging te komen. Bij de bestuursverkiezing werd de I heer J. Krikhaar als voorzitter j herkozen en in de vacature me-l vrouw v.d. Mey werd gekozen mevrouw Huyts. De voorzitter sprak dankwoorden tot me vrouw v.d. Mey voor haar weck als secretaresse dat ze voortref felijk heeft gedaan. Behalve bloemen kreeg ze ook nog een i cadeau-bon. Bij de rondvraag I werd gevraagd om een strand-1 loop te organiseren, ook voor niet-leden, waartoe werd beslo ten. Tevens werd gevraagd te komen tot het instellen van een jeugdbestuur, dat naast de nor male activiteiten, met initiatie ven moet komen voor ontspan ningsavonden voor de jeugd. Om de groep kleuters uit te breiden zal contact met de kleu terscholen worden opgenomen. Bij de dames die maandagsa- Bij de dames die 's maandags avonds van 9 tot 10 uur turnen, moet men hoognodig nieuwe le- houden. Voorzien van de Sacramenten der zieken is na een geduldig gedragen lijden, vol overgave aan Gods H. Wil, van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze liove zorgzame mamma, dochter, zuster, schoonzuster en tante JOHANNA CLAZINA VAN KAMPEN echtgenote van Nicolaas Martinus Zandvliet in de leeftijd van 30 jaar. N. M. Zandvliet Angellque Ronnie Erik Gerrie Rijpwetering, 16'november 1973 Buitenweg 17 De Eucharistieviering voor haar zielerust zal plaats hebben op maandag 19 november om 11 uur in de parochiekerk te Rijpwetering, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar. Zaterdagavond 7 uur mis voor de overledene. Zondagavond 7 uur Rozenkransgebed in de kerk. Na de begrafenis condoleren in het Dorpshuis LEIDEN: Geboren: Sandra d.v. C. van Prooijen en M. Schaapman: Eli sabeth Antonia Maria d.v. H. T. B. J. van der Zon en J. C. M. Stokkel; Indira Barbara d.v. H. V. Rombley en R. T. Pretty: Jason John z.v. J. A. Lijftogt en M. J. Harland; Maickel Arend Anthonius z.v. C. P. A. Visser en A. P. Wijnia; Sander Gerar- dus. z:v. W. G. Kortekaas en M. E. Warmerdam; Marianne Lies- heth d.v. H. van Zwet en E. J. M. de Wilde; Guido Christiaan z.v. P. W. Boone en T. J. J. Gorris; Christina Margaretha Cornelia d.v. C. P. Bank en C. M. Makkelie; Fanny d.v. D. Galjaard en A. A. van der Kolk; Jan Dirk z.v. J. van Vuurde en M. W. van der Bent: Annuska d.v. A. van der Hulst en J. Bentveld; Erik z.v. T. van Kampen en H. Pauw. Overleden: A. Okkerse geb. 20 juli 1973, zoon; S. Groenendijk geb. 4 Jan. 1918, vrouw; G. Ou wehand geb. 10 mrt 1899, man: C. A. Keijzer geb. 27 jun 1907 man; W. E. Warmerhoven geb 1 sep 1917, vrouw; D. F. Ver- plancke geb 22 dec 1884, man: A. G. Hartevtlt geb 10 nov 1897. man; G. D. H. Drinkenburg g .b 22 jun 1926 man: J. H. van den Akker geb. 27 Juni 1909 man; I. Lares geb. 25 mrt 1886, man; P. Mooten geb 23 Jul 1887 geh. gewéest met H. J.' van der We(J- den. Gehuwd: F. van der Steen en E. A. M. van der Ploeg; H. H. W. van der Ster en W. M. Doop; L. RUsdarn en J. J. E. van Grien.%- ven; J. P. Lens en A. A. M. van der Loan; J. T. M. Lubbe en J. de Koning; H. Schuchhard en M. Gijsman; R. W. Punt en M. E. Bodde. SASSENHEIM ONDERTROUWD: P A.M M. Ho- gervorst en M.E.P. Motze; C. van der Voet en W.H.C.G. Smol ders A.M. van Staveren en A E.G.M. Clemens; D. Boekee en C.E.K. de Koning; W. Braad en E. van Iterson; M.M. van der Meel en M.C. van Schaik GEHUWD: J.F.M. Wassenaar en W.M. van Duyvenbode; A.H.J. Bos en J. Ouwehand; P. Wong en W.M. Lee.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3