MAAK 'T INBREKERS NIET TE GEMAKKELIJK St.-Matthias nam afscheid van voorzitter P. J. Baas „Injectie" voor Warmondse Ver. voor Gezond heidszorg Werkloosheid in Bollenstreek iets gestegen bollen- en duinstreek Politie-advies voor duister seizoen OOK Wat u moet weten Boete voor brokken maker 1973pAGINA 9 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT floordwijk - Nu in de donkere maanden van het jaar de avonden lang zijn tn straten en wegen stil, trekken in brekers er op uit ora zich ten koste van hun medebur gers te verrijken. Geld en sieraden zijn altijd van hun gading, terwijl tegenwoordig ook grote belangstelling getoond wordt voor antiek. |n veel gevallen kan men de duistere praktijken van deze lieden voorkomen of zodanig bemoeilijken, dat het min der aantrekkelijk wordt om er aan te beginnen. De Noordwijkse politie geeft daartoe aan de burgerij (niet alleen de Noordwijkse) de volgende adviezen: laat nooit merken, dat u afwezig bent (geen briefjes op de deur, geen lege flessen op de stoep, geen aanwijzin gen voor leveranciers, en dergelijke). &oud er rekening mee, dat veel inbraken gedurende de avonduren worden gepleegd als de bewoners afwezig zijn. De praktijk leert, dat geheel duistere woningen de speciale belangstelling van Inbrekers genieten, omdat zij weten gedurende zekere tijd rustig hun gang te kun nen gaan. Laat daarom tijdens uw afwezigheid op en kele plaatsen in de woning (slaapkamer, keuken of der gelijk vertrek) licht branden. Laat geen geld, juwelen, en dergelijke waardevolle goe deren in de woning achter wanneer u met vakantie gaat of voor een langere tijd niet thuis bent. Geef deze goederen in bewaring (bijvoorbeeld in een bankkluis of andere veilige bewaarplaats). Laat de sleutels zitten in kasten, bureau's en ander meu bilair, want u voorkomt daarmede beschadigingen als er toch zou worden ingebroken. Controleer voor uw vertrek of deuren, ramen, bovenlich ten, en dergelijke goed gesloten zijn en vergeet niet de deur op het nachtslot te doen. Laat nooit vlak bij een raam de sleutel in het slot zitten. Deel aan betrouwbare buren mede, dat u afwezig bent en waar u eventueel bent te bereiken (zo mogelijk met op gave van telefoonnummer(s). Denk er aan dat in bepaalde situaties ook de babyfoon mogelijkheden biedt om de buren te laten horen wat er tijdens uw afwezigheid in uw huis gebeurt. Speciaal voor zakenlieden: Laat altijd licht in de zaak branden. Houd tijdens het weekeinde en op feestdagen geen grote geldsbedragen in huis of kantoor, maar de poneer het geld in de nachtkluis van een bankinstelling. Laat de sleutels in de bureau's en zet de laden van de kassa's eventueel ook de deur van de brandkast open als de winkel of kantoor gesloten is. TENSLOTTE: Als u iets verdachts opmerkt in de woning van uw afwezige buren of andere medeburgers, ga daaraan niet te lichtvaardig voorbij (bijv. het zal wel goed zitten!), ga ook niet zelf op onderzoek uit, doch waarschuw direct de politie! (Alarmnummer voor Noordwijk 2121). a i i *u:v -* flp; r i ii ..Tante Cor" ere-lid van St. Matthias WARMOND Op de leden vergadering van „St. Matthias" is mej. C. Schakenbos, binnen de vereniging beter bekend als tante Ccr, benoemd tot ere-lid. Mej. Schaken- bos kwam in 1935 aan de afdeling toneel en sinds die tijd volgde zij vele to neelcursussen en spéelde zij in talloze stukken mee. Behalve dat zij veel tijd besteedde aan het „grote Toneel", was zij ook actief voor de jeugd afdeling. De hoofdrollen die zij in de afgeiopen tijd heeft ver tolkt, waren grote succes sen en hebben mede de vereniging een erg goede naam bezorgd. Dat niet alleen de afdeling toneel haar ter harte ging, blijkt uit het feit dat zij dikwijls heeft deelgenomen aan acties voor de hele ver eniging en tevens was zij tot nu toe de enige vrou welijke propagandist van de vereniging, die een do- nateurswijk voor haar re kening nam. Zo'n 18 jaar lang was mej. Schaken- bos voorzitster van de af deling toneel. 7n Lisse is een aanvang gemaakt met het slopen van de bloem- bollenschuren van de firma Gerrit Segers achter de Kapel straat en Kanaalstraat. De ge meente Lisse kocht deze panden met de beide woonhuizen aan de Kanaalstraatzijde, om een rui me parkeergelegenheid te krij gen voor de winkelstand in de Kanaalstraat, de Kapelstraat de Grachtwegzijde (Consumen tenmarkt). Wanneer dit par keerterrein gereed is, zal ook de bevoorrading van winkels zoals de Consumentenmarkt en ande re winkels vanaf dit parkeerter rein geschieden, aangezien de Kapelstraat geen gelegenheid biedt voor grote vrachtwagens om goederen te lossen. Marktberichten 'KATWIJK, 14 nov.. groente "Was- peen p. kist: ahvoer waspeen 156.000 kg. A extra 6.60-6.80, A I 4.90-7.30. A II 2,80-6.50, B extra 7.90-S.40, B I 5.20- 8.00. B II 2.00-4.50, C I 4.30-4.40, C II 3.60-4.10; breekpeen, kist 4.40; uien, kist 6.90-11.30; boerenkool 40- 45: bospeen 72-1.02; andijvie 36-96; >elle sprulti bloemkolen 6 I 1.52-1.59, 6 II 66, 8 I 1.18-1.43, 8 II 40-1.19, 10 II 26-88. 12 I 57-1.19. 12 II 36-64, 15 II Damclub Lisse nu afdelings kampioen LISSE Nadat men vorig jaar als 2e eindigde in de competitie is de Damclub Lisse nu kam pioen -geworden. Dit kwam doordat men tegen BOV en ADC resp. met 155 en 12—8 won. De uitslagen luidden als volgt: D.v. Spengen (BOV) J. Algera (Damclub Lisse) 0-2; W. v. d. Heuvel-G. Slottje 0-2; C- Vorst-S. Lemmers 0-2; C. Mole- naar-G. v. d. Stelt 1-1; K. Duy- venstijn-A. v. Rossen 1-1; D. Slappendel-A. Balkenende 1-1; J. Hekker-P.v.d. Stelt 0-2; W. V. Loon-P. Boogerd 0-2; J. van Kooi-G. v.d. Voet 0-2; D. Ji Beugel-M. v. d. Wolf 2-0; totaal 5-15. Uitslag A.D.C. tegen Lisse: H. BruntJ. Algera 2-0; J. Gelder- blom-G. Slottje 0-2; M. Brunt-S. Lemmers 0-2; J. Kopier-G. v.d. Stélt 2-0; A. Robben-A. v. Ros sen 0-2; Verkade -A. Balkenen de 1-1; G. Brunt-F. Reitsma 0-2; J. Belder-P. Boogerd 1-1 J- Koekwijn-G. v.d. Voet 0-2; J. v. Overen-C. Imkthorn 2-0; totaal 8-12. Warmond - In de Burcht vond gisteravond de algemene le denvergadering plaats van de Muziek- en Toneelvereniging St. Matthias. Het afgelopen jaar omschreef voorzitter P. J. Baas als „het fenomeen Kick", gezien de ve le aktiviteiten en vooruitgan gen binnen de vereniging. Uit 't jaarverslag van de penning meester vernamen we dat de vereniging nog steeds met een batig saldo kan werken. In de Kaskommissie werd P. J. de Vetten vervangen door Christien Duynhoven. In het hoofdbestuur werden ge kozen Piet v.d. Vooren, Peter Wassenaar en de heer G. G. van Tongeren als opvolgers van resp. de heren Hoogeveen, Hartveld en van Noort. In de vakature van voorzitter Baas, die zoals bekend Warmond gaat verlaten, is nog niet voorzien. De leden werden dan ook verzocht uit te zien naar een geschikte kandidaat. de Vetten, voorzitter van de afdeling Muziek, sprak een af scheidswoord tot de heer Baas, waarin hij hem dankte voor de vele verdiensten die hij voor Matthias heeft gehad: „U laat bij Matthias een gat achter. Nou zijn er wel meer mensen geweest die in War mond een gat achter lieten, bijv. in Zwanburg, maar we zijn wat U betreft erg dank baar voor alles wat U deed". De heer Baas zei, dat hij zich altijd thuis heeft gevoeld in de vereniging door de sfeer van vriendschap en samenwerking. Hij drong aan op een voortzet ting van deze goede vereni gingsgeest en spoorde de leden aan om aktief te blijven, ook waar het gaat om de vereni ging financieel gezond te hou den. Matthias telt momenteel 125 werkende leden en 405 dona teurs. T.a.v. de WAMA loterij deelde de voorzitter van de afd. muziek nog mee dat zo goed als alle 1000 loten zijn verkocht. Zaterdag a.s. zal met een geluidswagen door het dorp worden gegaan en zullen de allerlaatste aan de man worden gebracht. 30 November zal er een gratis concert worden gehouden in het Trefpunt en op 14 en 15 december speelt afdeling to neel het stuk „Ons Stadje" van Thornton Wilder. Warmond - Gasteravond werd in het Wit-gele Kruisgebouw een alge mene ledenvergadering gehouden van de Vereniging voor Gezond heidszorg. Speciaal onderdeel van deze vergadering was de over handiging van een bedrag van 1500 gulden aan de vereniging, be schikbaar gesteld door het Nederlandse Comité van de Kinderpost zegels. Het bedrag werd aan voorzitter C. Willemsen overhandigd door wethouder Tulp. Wethouder Tulp zei dat de bedragen die het N.C.K. beschikbaar stelt, bedoeld zijn als „startmotor" voor verder gaande initiatieven. Met het geld zal een begin worden gemaakt met de verbetering van het Wit-gele Kruisgebouw. Voorzitter Willemsen dankte behalve de heer Tulp, vooral het plaatse lijk comité, t.w. de dames Sanders en Van Es, die m.m.v. de War mondse kinderen en enkele dames een grote aktiviteit ontplooien t.b.v dit doel. De opbrengst in Warmond is ver boven het landelijk gemiddelde. Daarom is het beschikbaar gestelde bedrag, ad is het maar een begin, welverdiend. Het bestuur van de Vereniging voor Gezondheidszorg (begin dit jaar ontstaan uit een fusie tussen het Groene en 'het Wit-gele-Kruis) heeft zich genoodzaakt gezien de con tributie van de leden voor het komende jaar per 1 januari te verho gen. Reden hiervoor is o.a. de aansluiting bij het distrikt, waardoor een grotere service aan de leden en betere scholing is gegaran deerd. De verhoging, die met algemene stemmen werd aanvaard, is als volgt vastgesteld: Gezinshoofden fl.25,-, Geziushoofden boven de 65 fl 20,-, Zelfstandigen fl 15,-, Zelfstandigen boven de 65 fl 15,-, In- wonenden fl 9,-, voor studerenden fl 7,-. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphenaar G. de J. brak gisteren een been toen hij met zijn bromfiets achterop een auto reed. Het ongeluk gebeurde op de Willem de Zwijgerlaan bij de oprit van de Kon. Julianabrug. KOUDEKERK - Met assisten tie van de Alphense politie heeft de politie van Koude kerk gisteren een vijf man sterke groep woonwagenbe woners ingerekend. Zij had den zich schuldig gemaakt aan insluiping en diefstal. LISSE Behalve dat Miek van Doorn is uitgenodigd deel te nemen aan de natio nale training hoogspringen is zij tevens geïnviteerd deel te nemen aan de nationale trai ning voor de vijfkamp, welke van november tot medio juni te Overveen o.l.v. Jaap Noordenbos zaï worden ge houden. LISSE Op vrijdag 16 no vember a.s. organiseert de ontspanningscommissie van „De Spartaan" haar 2e kla- verjasavond van het seizoen. Aanvang 20.00 uur in restau rant „Taveerne", Wagen dwarsstraat 23. r SASSENHEIM „Levensrari teiten" van Johan Blaazer is een klucht die zondagavond half 9 en dinsdagavond 8 uur door de Toneelgroep „Elc- kerlyck" gebracht wordt bij „Cees en Ineke" (v.h. KSA). Kaarten hiervoor zijn te krij gen bij v d. Zwets Verfhuis, Floris Schoutenstraat 4, en 's avonds aan de zaal. Vooraf wordt zaterdagmiddag, even eens bij „Cees en Ineke", voor de bejaarden een uit voering gegeven. ROELOFARENDSVEEN De uitslag van de in de Alke burcht gehouden kaartwed- strijd ten bate van het jeugd werk was als volgt: 1. Th. I'Ami 5830 p., 2. mevr. v. d. Post 5596 p., 3. Jan van Klink 5443 p.. 4. mevr. v. d. Meerv.d. Burg 5395 p., Gerard v. d. Meer 5341 p. De volgende kaartavond wordt gehouden op dinsdag 20 nov. a.s. in de Alkeburcht des avonds te 8.15 uur. RIJPWETERING Het prijs- jassen ten bate van de inva- lidenbond „Alkemade en Omstreken" is niet op 20 dec., zoals gisteren per abuis vermeld werd, maar wordt gehouden a.s. dinsdag, 20 no vember. Zowel dit prijsjas- sen als de Singerklaas-kaart- avond voor de delen van de bond op 4 december a.s. ge beurt in het Ripse dorpshuis. RIJPWETERING De trek king van de grote verloting," die het tamboer- en trompet terkorps „Noméro" heeft ge houden t.b.v. het uniformen en instrumentenfonds, had als uitslag de volgende prijs- bepalende nummers: 0005— 0136030403800466 0548059107550762 0913—0938—0999—1156— 1172120113901425 1449. Alle prijzen zijn Inmid dels aan de winnaars over handigd. LISSE Het Gewestelijk de vorige maand, namelijk Arbeidsbureau te Lisse kon 245 tegen 233 eind septem* bij de laatste telling van ber. het aantal werkzoekenden per eind oktober constate- Doch de stand per heden is ren, dat het aantal werke- gunstiger dan op hetzelfde lozen betrekkelijk gelijk is tijdstip van het vorig jaar, gebleven met het einde van toen 293 werkzoekenden stonden ingeschreven, het geen bijna 50 méér was dan per eind oktober 1973. Dat het aantal gestegen is sinds c.».d eptember, vindt zijn oorzaak in een minde re V'CiI.rx'eger.heid in de horecasectcr, wat normaal te noemen is. De vraag om arbeidskrachten is van 555 per eind september tot 536 teruggelopen, welk aantal véél hoger is dan eind ok tober 1972, toen het aantal aanvragen om arbeids krachten 288 bedroeg. In de vrouwelijke sector is het aantal werkzoekenden gestegen van 78 tot 125 per eind oktober, ook van deze stijging komt een behoor lijk percentage voor reke ning van de horecasector. Doordat er een vermindering van werkgelegenheid in de sectie kantoorpersoneel is. is het aantal aanvragen te ruggelopen van 158 per eind september tot 140 per eind oktober. LEIDEN Een 24-jarige schilder uit Lelden kon voor de kanton rechter niet verklaren waar door hij op een late mei-avond met zijn auto op de Haarlem merweg pardoes tegen een rechts van de weg geparkeerde auto was opgereden. „Misschien kwam het omdat het zo'n grote Amerikaanse auto was en hij nogal een flink eind buiten de andere auto's uitstak. Het kan ook zijn, dat ik door het vele overwerk, dat ik des tijds verrichtte oververmoeid was en daardoor minder goed oplette". Aldus verdachtes ver onderstellingen. Hoe dan ook. Aan de hand van het proces-verbaal stelde de kantonrechter vast, dat deze „wonderlijke botsing" nogal wat, materiële schade had opgele verd. „Ja en voor mij een her senschudding en een beschadigd gebit", voegde verdachte er nog aan toe. „Bij oververmoeidheid doet men er beter aan niet met een auto op stap te gaan", zo las „me vrouw de officier" verdachte in direct de (verkeers) les. Hoewel zij verdachtes „stunt" zeer af keurenswaardig vond, wilde zij bij haar eis wel rekening hou den met het feit, dat verdachte, mede door zijn hersenschud ding, al de nodige schade had geleden. Zij beperkte haar eis dan ook tot een boete van 100 subs. 10 dagen. Het vonnis viel met 150 waarvan 75 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, uiteindelijk nog milder uit. GOEDE MUZIEK VAN LEERLINGEN RIJNAKKOORD RIJPWETERING Alkemadete leerlingen van de streekmuziek- school Rijnakkoord hebben gis teren in het Dorpshuis van Rijp- wetering een openbare auditie gegeven. De vele ouders en andere belang stellenden. o.w. burgemeester Smolders konden horen, dat de jongeren (van 6 tot 16 jaar) in het algemeen zeer leuke vorde ringen maken. Zonder aan de anderen tekort te dowi mag worden opgemerkt, dat bijzondere prestaties wer den geleverd door Peter v. d. Boog (klarinet) en Conny v. d. Boog (piano), Loes v. d. Boog (viool) en mevr. Buve (piano) en het ensemble van 6 altfluit- ten, dwarsfluiten en accordeons. De auditie werd ingeleid door de waarnemend directeur de heer D. Vogel. A.R. Lisse vóór samenwerking met CHU bij verkiezingen Lisse De AR te Lisse heeft een vergadering gehouden waarin de verkiezingen aan de orde ge steld werden. De heer L. P. Do renbos deelde mede, dat voor de Bollenstreek op de groslijst voor de verkiezingen van de Prov. Staten de namen voorko men van H. A. Smith en L. P. Dorenbos uit Lisse. Betreffende de gemeenteraadsver kiezingen en de verkiezingen voor de Prov. Staten werd met algemene stemmen goedgekeurd, dat samengewerkt wordt met de afd. Lisse CHU. Van de z'jde van de AR werden voor de groslijst de volgende namen genoemd in alfabetische volgorde: H. J. de Bruyn, J. van Dam, L. P. Dorenbos, J. N. Hagg, C. Horsman Gz„ Mevr. Luyk-Scholte P. W. van Oosten. H. A. Smith (zittend raadslid), W. W. Smits, mevr. N. Vlag- Buurman, M. Vos. UDO-jeugd naar HollandBelgië Oegstgeest - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging U.D.O werd gisteren blij verrast! Dank zij de supportersvereni ging gaan zondag a.s. 40 voet ballertjes naar de wedstrijd Holland-België te Amsterdam. De supportersvereniging schenkt niet alleen de toegangsbewijzen maar zorgt tevens voor het ver voer vice-versa per NZH-bus. Zondagmiddag rond 12 uur vindt de start plaats nabij café De Roode Leeuw. Oegstgeest beperkt verlichting OEGSTGEEST In verband met de oliecrisis heeft het college van B. en W. bekeken op welke wijze een vermindering van het energieverbruik kon worden verkregen in Oegstgeest. Beslo ten werd tot de volgende maat- retgelen: De nachtverlichting gaat reeds in op he' tijdstip waarop de straat verlichting wordt ontstoken; De verlichting van het molentje is uitgeschakeld. De beperking van het verbruik in openbare gebouwen en scholen is nog in onderzoek. Hierover zullen B. en W. nadere mededelingen doen in de raadsvergadering van december.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9