Sinterklaas boorde Nederlandse turnsters oefenuur door de neus Organisatie w.k. moderne ritmische gymnastiek meester in improviseren Raak-ijshockey maakte zich op voor topper BOUWPLANNEN IN LISSE KUNNEN NU DOORGAAN MARKTEN Sporttoto DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT Rotterdam De piano klonk blikkerig en de tonen zweefden weg in de immense ruimte van de Ahoyhal. Op de tribunes zaten wat turn sters, die uitbundig applaudisseerden voor wat straks de concurren ten zullen zijn in het toernooi om het wereldkampioenschap moder ne ritmische gymnastiek. De Mexicaanse dames oefentien. Meer dan wenselijk is, vlogen de hoepels uit de hand en begon de pianis te, die haar mantel maar had aangehouden want het temperatuur verschil tussen Nederland en haar land is groot, opnieuw. En nog eens. De turnsters waren moe want ze waren gisterochtend pas aangekomen en enige uren later moesten ze al in de arena. Toen ze de hal binnenstapten, ontsnapte de organisatoren weer een zucht van verlichting. Vanavond, als prinses Beatrix de wereldstrijd offi cieel heeft geopend, zullen ze de neuzen definitief tellen en kunnen constateren of iedereen er is. t actie tijdens de training voor het wereldkampioenschap ritmische gymnastiek, dat vandaag in Rotterdam is GROENTEVEILING LEIDEN (14-11). Appelen 50, peren 71—93, aardap pelen 18—23, andijvie 27—104, kroten 25, kroten gekookt 65, boerenkool 45—58, rode kool 1828, witte kool 16, prei 73- 77, stoofsla 50, spruiten A 92- 97, spruiten B 8693, spruiten C 82—84, champignons 280, toma ten A 10401090, tomaten B 1140, tomaten C 790—840, tomaten CC 450, uien 30—58, witlof 235—240, komkommers AA 93, komkom mers A 86—91, komkommers B 73, komkommers C 5461, liom- kommers D 35, komkommers E 29, sla zwaar 34—53, sla licht 24—31, bleekselderij 15, selderij 36, paprika's 3541. KAASMARKT WOERDEN WOERDEN (14 nov.) Aanvoel 21 partijen. Prijzen (in guldens) le en extra kwl. 4,905,18, zwa re kwal, 5,195,50. Handel kalm. VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH (14 nov.) Aan- voer 9900 runderen 3213, graskal veren 729, vette kalveren 107, nuchtere klveren 3820. schapen en lammeren 1132, slachtvarkens 857, lopers 42, slachtrunderen 1283. Prijzen (in guldens) melk en kalfkoeien 1400—2600, guiste koeien 1100—1625, kal vaarzen rood 1800—2550 zwart 1350—2150, klamvaarzen 16001900, guiste vaarzen 1400—1625, pinken 11001400, graskalveren 625 950. nuchtere kalveren vd fok- mesterij rood 415—525 zwart - 350440, weideschapen 130165, lammeren 115—145, vaarzen (le en 2e kw.) 5,90—6.40, 5,40—5,80, koeien (le. 2e en 3e kw.) 5,20— 5,80 4,35—5,00 4,00—4,25, stieren (le en 2e kw.) 6,20—6,60. 5,95- 6,15 worstkoeien 4104,40, vet te kalveren (le, 2e en 3e kw.) 5,00—5,30 4,70—4,95 4,40—4,65 nuchtere slachtkalveren 1,20— 1,60, slachtzeugen (le en 2e 3e kw.) 2,90—2,97 2,85—2,90 2,75— 2,84 slachtvarkens 3,05—3,15, vette schapen 165—200, vette lammeren 155—190. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prij zen) melk- en kalfkoeien be hoorlijk ruimer, rustig, moei zaam prijsh., guiste koeien groot, traag, aflopend, jongvee ruim slepend, flauw prijsh., vet te kalveren beperkt, even willi ger, stijver, nuchtere kalveren groter, iets levendiger, stevig gehandhaafd, schapen en lam meren gewoon, matig, ongeveer prijsh., slachtvee groter, betere j kwaliteit prijshoudender, overige gedrukt, slachtzeugen ruimer, goed, prijsh.. Tips Nootdorp Schande van Luik resoluut gewroken Eelke Lok is in het dagelijks le ven medewerker van de afde ling pers en publiciteit van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond. Sinds 1 november heeft hij een kantoortje in de wirwar van gangen en trappen in het Sportpaleis betrokken omdat hij uit hoofde van zijn functie in et organisatiecomité zitting heeft. Hij betrok zijn stellingen een dag nadat de eer ste ploeg was aangekomen. Nieuw Zeeland. Een kansloze gegadigde voo een ereplaats maar dan is een vakantie in het onbekende landje aan de zee toch nooit weg. Op de lijst werd Nieuw Zeeland aangekruist want van organisatiewege denkt men ook „binnen is binnen" Eelke Lok: „Joegoslavië is er nog niet. We hopen maar dat de dames komen. Roemenië komt precies op de eerste wedstrijd dag aan. Daarvan hebben we bericht gekregen. Maar het was voor een groot deel afwachten en duimen. Vorige week vrijdag zou de ploeg van Noord Korea arriveren. Niemand gezien. Vier dagen later kregen we een tele gram dat ze in aantocht waren en twintig minuten later kregen we een telefoontje van onze man op Schiphol met de mede deling: „Er komt een ploeg da mes met spleetoogjes uit het vliegtuig en ze hebben een hoe pel bij zich". Dat was Noord Korea, dat het doodgewoon vond om zo maar binnen te onverwachte handicap bij, die ook weer moest worden opge vangen. Om kwart over twee zou de Nederlandse ploeg vijf kwartier beslag mogen leggen op de vloer om te oefenen. Geen Nederlandse ploeg. Reden: Sint Nicolaas hield zijn intocht in Rotterdam, de binnenstad was afgezet en het was onmogelijk Het amenspel tussen de turnster de Bulgaarse kampioene Maria g ova) en de plastic ring wordt door deze foto duidelijk aan ge- aj gymnastiek 1?73 DEN HAAG - „Zo gaat het vrijdag weer", zongen de Raak-ijshockey-supporters, toen ze gisteravond voldaan de Hoky verlieten, waar hun favorieten op ondubbelzinni ge wijze CPL Luik met 12—1 hadden verslagen. En dat vrijdag overdoen moet dan gebeuren tegen de nationale kampioen Tilburg Trappers, ongeslagen lijstaanvoerder in de competitie Nationale Nederlanden. Gezien het dit keer vertoonde spel is Raak ijshockey niet kansloos in die wedstrijd. Het was voor velen onbegrijpelijk Reeds na drie minuten spelen was dat de ploeg hun laatste compe titie-ontmoeting, voor de toernee door Eng land, verloren van juist Luik dat gisteravond opge rold werd op de Hoky. De sup porters zeggen misschien wel terecht: „Onze jongens hebben toen in de nacht van vrijdag op zaterdag na de klinkende over winning op Hijs Vsronica 538 een te lang feestje gevierd, zo dat ze 's avonds .'n Luik geen been meer hadden om op te staan". Daar houden we het dan maar op, want een andere verklaring is Raak begon zeer fel en daardoor kreeg Luik de schrik aardig te pakken. De eerste heift was ma tig. maar naarmate het einde naderde werd de wedstrijd voor het publiek aantrekkelijker. Het hoofdstuk „stoei, vecht en giste ren zelfs catch" op het ijs werd natuurlijk ook opgevoerd. Zoiets is immers nauwelijks weg te denken als CPL Luik je tegen stander is. et is slechts een onderdeel van de uitvoerige organisatie, die niettemin met schuiven en im proviseren gesmeerd loopt. On verwachte aankomsten, of uitge stelde, werken intensief in op het schema voor hotels, bussen, trainingen. kOOTDORP Nej vlam in de pan en verdwe nen Jellema van Raak en Braas van Luik elk vijf minuten naar de strafbank. De jongens vol tooiden een combinatie van catch en Karate, waarop de ma nager van Raak, Hear. Seriese jaloers kan zijn. Met nog twee minuten te spelen herhaalde zich de moeilijkheid. Een bijna gelijke scene bracht drie spe lers van Raak en twee van Luik in de strafbank. Kortom de show voor de zo'n 1400 toe schouwers was compleet, niet te vinden. pe wedstrijd was nauwelijks drie minuten oud of Raak had al een voorsprong van 20 genomen. Decloe en Jellema waren de doelpuntmakers. In de negende minuut bepaalde Boyd - een ver sterking - de stand na de eerste periode op 30. Niet vergeten mag worden, dat Raak-ijshoc key een goede ruggesteun had door het feit dat Dave Andrews in het doel weer een van zijn beste avonden had. Zeker enke le treffers voorkwam de Raak- doelman. In de tweede periode l.ep Raak uit naar 7—1. De treffers kwa men van de stick van Decloe ftweemaal), Boyd en Van Dru- nen voordat bij de stand 70 gescoord werd door de beste speler van CPL Luik Lamontag- ne. In de derde periode speelde Raak het sterkst. Het wilde doelpunten blijven maken trok dikwijls te sterk naar voren. Bij tegenacties, was Dave Andrews steeds de man die ïedding kon brengen. spel best veroorloven. Randall - matig op dreef zorgde voor 8— 1. Turk kreeg loon naar hard werken en zorgde voor 91. Het mooiste doelpunt - bij voetbal zeker de treffer van dc maand - een flits van de stick van Boyd uit een onmogelijke hoek, waar op doelman Bastein geheel kansloos was 10—1. Dave De cloe zorgde in de twaalfde mi nuut voor zijn vierde doelpunt 11—1. Daarna volgde h:t beken de en reeds beschreven handge meen en scoorde Decloe. Het laatste opvallende wapenfeit was dat met nog één seconde te spelen Jellema naar da straf bank moest verdwijnen. Eén ding staat als een paal boven water. Met zoveel strafminuten als gisteravond zal Raak het vrijdag niet ver brengen. Maar zó vertelde Raak' perschef Hans Korukaas gisteravond: „Tegen de Tilburg Trappers trekken de jongens een ander register open. Zij leven hele maal naar de wedstrijd toe. En hebben een goede boop. Jmmers we speelden voor het seizoen een wedstrijd vriendschappelijk I 1 li tegen de Trappers en verloren (J0 DrcUlU (1001* met 30. De jongens stonden toen een dag op het ijs". Ook daaraan kon de organisatie na veel passen en meten tege moet komen. Met een brede glimlach van voldoening nam Yuri Titov met een zwaai zijn kozakkenmuts af. Want Rusland wil eindelijk wel eens van al die tweede plaatsen af, die op de laatste wereldstrijd. in 1971 in Havanna, werden behaald. Spektakel fieftepdam geert, naar Ahoy. De Sint boor de de Nederlandse ploeg derhal ve extra oefentijd in de wed strijdaccommodatie door de neus. De dames zijn toen later maar naar Delft gegaan waar ze 's avonds een demonstratie gaven. stappen VOO' de«n. ploeg vjer „ha„en in de staat temand voor mets te om^ving gecharterd maar het meest ideale is uiteraard oefe- staat iemand voor niets wachten en het gebeurt ook dat niemand verwacht wordt en dan stappen ze uit het vliegtuig". Tweede (achter Bulgarije) bij de groepsoefening. tweede (Elena Karpukhina. die er niet meer bij is) )in het individueel klasse ment achter de Bulgaarse Ma ria Guigova die al sinds 1969 „heerst", tweede bij de oefening met bal (Alfia Nazmutdinova, ook al thuis gelaten) achter de Noordkoreaanse Jo Sun Duck en nog wat kleingoed bij de oefe ningen met touw en hoepel maar wel de hegemonie bij de oefening met lint waarmee drie Russinnen de eerste plaatsen bezetten, o.a. Galima Shuguro- va, die is gepromoveerd tot eer ste turnster. Zij is de enige prijswinnares die zich handhaaf de, zelfs opklom naar de top- plaats in de Russiche ploeg in Ahoy. Die mening waren ook de Russische afgevaardig den toegedaan en zij schopten Dat zal vanavond een spektakel linutieus in elkaar gezette geven als de groepsoefening Gistermiddag kwam daar nog een draaiboek voor de trainingen grondig in de war. Yuri Titov, leider van de Russische delega tie en vice-president van de FIG, de internationale turnorga- nisatie, bemoeide zich er hoogstpersoonlijk mee. Rusland was twee uur oefentijd toebe dacht. Titov vroeg kleine moot jes op verschillende tijdstippen. wordt verwerkt voor een nage noeg uitverkochte Ahoy, dat Eelke Lok met bewondering in zijn stem, waarin hij zijn Friese afkomst niet kan verloochenen, alleen maar kan omschrijven met: „Geweldig, wat een ac commodatie". HERMAN VAN BERGEM Wonder baarlijke toevloed van toeschouwers ROTTERDAM Het turnen dat op de televi sieschermen vanuit München 1972 is ge toond, heeft ongetwij feld grote invloed gehad op de wonderbaarlijk grote toevloed van toe schouwers die het we- reldtoernooi moderne ritmische gymnastiek willen bijwonen. Een geheel andere loot aan de turnstam dan in München werd getoond maar ten minste zo fraai. Vanavond (don derdag) is vrijwel de gehele Ahoyhul beiet, voor vrijdag en zater dag is nog een gering aantal plaatsen te ver krijgen en de finales van zondag (op de indi viduele klassering vier onderdelen na waarvan de kampioene zaterdag avond reeds bekend zal zijn) zijn vrijwel uit verkocht. Hollandia uit ..Wilde groenzoeker" in (Boskoops) K.v.K. gaat structuur voor winkelcentra opstellen LEIDEN In het kader van de regionale economische planning jaat de Kamer van Koophandel Raak kon zich het aanvallende Winkelprijs I: Lester Kandia, Lord Enterplse en Kolomac. InsrhotcnprijsKarabijn, Jarvls en Larlee Quick. Winkelprijs II: Larens Roem. King Axklt en Karl Dear. Mtlemprljs: Loeki Da'tel, Lyrana en Lelie Bloemlusi. f.'oensdrechtprljs: litis Hollandia, Isi- |.dore Cnmlllo PJanneke Princes cn Juno Buiienzorg. lollhezeprijsIco R. Idool Vredenhf en Junior Volomon. FUnisprijftLente Boy J. Luclen B en in Leiden gegevens over al dan niet gewenste grote winkelcen tra bundelen, Drs. S.A. v. Keulen zei hierover: „Je hoort allerlei argumenten voor en tegen, maar die zijn vaak niet als harde argumenten af te wegen. Je moet je afvra gen, past zo'n winkelcentrum wel of niet in de bestaande voorziening: nstructuur. Jammer genoeg kennen we tot nu toe geen voorzieningenstructuur". De Kamer van Koophandel heeft onlangs besloten om als eerste hieraan wat te gaan doen. Qua aantal gaat men uit van ongeveer 4045 winkelcen tra, alleen voor het opstellen Den Haag van de hoofdstructuur. Drs. v. K uien wees er in de vergade ring van de Kamer wel met na druk op dat het verzamelen van de gegevens een langdurige kwestie is: „Pas over twee jaar zullen we beschikken over de eerste betrouwbare gegevens." FC Den Haag-C naar Alkmaar DEN HAAG Sporttoto 17 van 10 en 11 november heeft zeven winnaars opgeleverd. Deze krij gen elk bruto 16.907,20. De cij fers zijn: Deelnemers: Bruto in leg 1.119.158. Prijzenbedrag 473.403.83. le 2e, 3e prijs en de premie elk 118.350,95. le prijs 7 winnaars, die elk bru to 16.907,20 ontvangen 2e prijs: 493 winnaars, die per ko lom 240 ontvangen. 3e prijs: 8378 winnaars, die per kolom 14.10 ontvangen. De premie wordt na het verstrij ken van de reclametermijn woensdag 5 december a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. Marathon DEN HAAG De Nederlandse rolhockeysport heeft een strop moeten incasseren. Maandag avond ging de rolschaatsbaan De Eekhoorn aan de Leyweg in vlammen op. Voor de kunstrijsport en de rol-1 hockeysport is het te hopen dat de gemeente wat voor deze beoefenaars kan doen. Een vas te balustrade en trainingsuren j in de sporthal De Houtzagerij kunnen al uitkomst brengen. Za- terdagavond komt Hollandia in llOl Vclll ClC I0C11W actie tijdens de finale-wedstrij den om de rolhockeybeker tus- BOSKOOP Op sen De Lichtstad uit Eindhoven komt de tuinman en stadgenoot Residentie De wedstrijden zijn in de Houtzage rij. december n Heeren veen in Boskoop beter bekend als „Le Roy de wilde groenzoe- ker" spreken over „Stad en Landschap, onverbrekelijke twee-eenheid als levensvoor waarde voor dc mens.' Vanavond HolUndi. - da. Gouden NKV-S,,cld maandagavond zijn baan. kleed kamers en kantine verloor j haar eerste trainingsavond. De j vereniging Marathon is zo J NOORDWIdKERHOUT - NKV. Racon.eUi* voor Jan Sens spreken over zij" ideeën om trent „aanleg" en „plantsoene- ring" volgens een natuurmetho- baar te stellen. Secretaris Nico Kleyweg van Hol landia: „We zijn blij dat Mara thon ons wil helpen. Ik geloof niet dat de Eekhoorn door de ei genaar herbouwd zal worden, al hoop ik het van wel. Ik hoop daarom dat er voor onze vereni ging een plaatsje op de Zuider- parkbaan zal blijven. Trouwens de baan van De Eekhoorn was zeer slecht. In sa nwerking met de gemeente en de eige naar waren we gestart met ver beteringen." voorzitter Wim Spit heeft woensdagmiddag op de algeme ne vergadering van de Katholie ke Bond van Personeel in Agra rische Voedings- en Genotmid- delenbedrijven AVG in Noord- wijkerhout de gouden NKV- speld uitgereikt aan Jan Sens, secretaris van de AVG. Hij ging om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen. Hij was tot de fusie voorzitter van de Ka tholieke Bond van Werknemers in het Agrarisch Bedrijf. De gouden NKV-speld wordt vrij zelden uitgereikt. jn de heer Le Roy's inzichten in deze materie in boekvorm verschenen. De com missie „Mooi Boskoop" die, on der auspiciën van de plaatselij ke afdeling van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de Boskopers aanmoedigt hun dorp waar mogc'ijk nog meer te verfraaien, heeft de heer Le Roy uitgenodigd. Hel belooft een leerzame en zeer interessante avond fe worden, De heer Le Roy spreekt niet al leen ov r „wilde" groenvoorzie ning maar heeft een en ander vervat in stedebouwkunde. SASSENHEIM Dinsdag 2(1 november a.s. wordt in het Bruine Paard de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Sassenhelmse IJsclub gehouden. Na de huishoude lijke vergadering zal de tra ditionele verloting worden gehouden. Aanvang 's avonds 8 uur. ROELOFAP.ENDSVEEN - Binnenkort zal de Jongeren- sociëteit de beschikking krij gen over het gehele voormn- lige badhuis, dat zij nu al voor een gedeelte In gebruik heeft. Morgen vrijdag 16 nov. wordt des avonds te 8 uur de film „Mash" ver toond. Zondag 18 nov. is er schaak- en damsimultaan. Aanvang te 14.30 uur. ZOETF.RWOUDE Vanavond vindt in Ons Huls weer de jaarlijkse huisvlijtentoonstel- ling plaats. Deze wordt mor gen gevolgd door een bazar waarvan de opbrengst be stemd is voor de Hervormde Jeugdraad en als schulddel ging van de restauratie van de N.H. Kerk. LISSE In de raadsvergadering van Lisse gisteravond is offi cieel medegedeeld, dat o.m. de volgende bouwobjecten waren goedgekeurd: de bouw van 60 woningwetwoningen door „Ge- zinsbelang" aan de Vivaldi- straat in de Poelpolder, voorts de bouw van een hotelgelegen heid aan de Westerdreef; de Voor do bekercompe titie speelt het betaalde jeugd, elftal van FC Den Haag zater- bouw dagmiddag een uitwedstrijd te gen AZ'67-C. Op dezelfde dag oefent VIOS in de avonduren (19.30 uur) tegen Paraat. Deze Niet alleen werd de grondverkoop ontmoeting wordt gehouden aan 1 aan Albert Heijn N.V. goedge- de Melis Stokelaan. keurd, doch óók de grondver koop aan „Blokhuis Beleggings- en Beheer Mij. N.V." en de „Maatschappij voorbereiding Bouwprojecten N.V." voor ver dere bebouwing van het grote terrein-Blokhuis in de onmiddel lijke omgeving van de Kanaal straat met toegangswegen van uit de Kanaalstraat en de Nas- saust raat. 20-tal herenhuizen Het college heeft met de heer F. den Butter overeenstemming bereikt om een strook grond aan de gemeent te verkopen waardoor verbreding van de Kapelstraat mogelijk is. B. en W. deelden mede, dat de heer Den Butter op korte termijn een W. een nota over alle bezwaar- bedrijf in de Kapelstraat gaat schriften aan de raadsleden zou- bouwen, waarna ook de gehele den doen toekomen, vormgeving van de Kapelstraat Dé heer Smith (Prot. Chr.) infor meerde of de door de NZH inge voerde sneldienst Sassenheim Den Haag mogelijk nn Lisse be gin- en eindpunt kan hebben. De NZH rijdt 's morgens en 's mid dags elke keer met drie bussen welke aansluiten op de kantoor tijden in Den Haag. De voorzit ter antwoordde, dat met de NZH gesproken zal worden, aangezien in de Poelpolder vele mensen wonen die in Den Haag werken. Bij de rondvraag stelde de heer Slootbeek (KVP» de vraag of het mogelijk was, dat de raads leden van alle bezwaarschriften tegen ter visie gelegen hebben de bestemmingensplannen „Berkhout" en „Landelijk Ge bied" afschriften thuis gestuurd konden krijgen. De voorzitter gaf de verzekering, dat B. en Kunst (boom) werk voor Noordwijk-B. NOORDWIJK De in Noordwl|k woonachtige kunstenares Maja van Hall heeft, geïnspireerd door de lindenbomen aan de Voorstraat, een kunstwerk ge maakt, dat naa» de mening van B. en .W een verrijking aan de oude dorpskern van Noordwijk- Binnen kan geven. Men meent een goede plaats te hebben ge vonden in het St. Jeroenspark, in de verlaagde zithoek van de tuin nabij de entree aan de Zee straat. Het kunstwerk heeft de vorm van een afgeknotte linden- boom met in de kroon verwerkt een groot aantal figuren die het geheel verlevendigen. Het is on geveer twee meter hoog en zal in brons worden gegoten. De to tale kosten, met inbegrip van die vóór het voetstuk, worden geraamd op maximaal 8000,-. De commissie voor openbare werken heeft zich een oordeel voorbehouden. Indien men het model op ware grootte wil bezichtigen, kan men een afspraak maken met mevr. Van Hall, Voorstraat 69, tel. 5777.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15