PLANTSOENENDIENST IN WARMOND BLIJFT Uitbesteding gaat niet door Raad Rijnsburg schoorvoetend akkoord met grondverkoop Omstreden bruggetje blijft staan BoÏÏen- Vermakelijkheids belasting Wat u OOK moet weten Bollenexporteurs ten onrechte bang voor „Vliegende Hollanders PAGINA 4 WOENSDAG 7 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT WARMOND Maandag 12 no- vember a.s. zal de Warmondse j raad in een extra vergadering V bijeenkomen om een beslissing te nemen over het al dan niet uitbesteden van de plantsoen werkzaamheden van de gemeen te. Zoals bekend is dit punt in vorige vergaderingen uitvoerig besproken. Kern van de discus sie was de vraag of, nu uitbrei ding van het personeel noodza kelijk wordt geacht, met het oog op de kosten de plantsoen werkzaamheden in eigen beheer of door derden moeten worden uitgevoerd. Het antwoord op de ze vraag is weer bepalend voor een beslissing over het al dan niet uitbreiden van het perso neel. In een voorstel hieromtrent wij zen B. en W. van de gemeente erop dat in de diskussies het ;ac- cent vrij zwaar op de plantsoe nendienst is komen te liggen. Dit houdt het gevaar in, aldus B. en W„ dat de Dienst Openba re Werken als geheel, waar de plantsoenendienst een onderdeel van is, een beetje op de achter grond komt. De huidige bezetting van de Dienst Openbare Werken is 9 man. Het personeel van de bui tendienst is niet voor het ver richten van speciale taken aan gesteld, hetgeen betekent dat zij allen, al naar gelang hun ge schiktheid en bekwaamheid voor alle voorkomende werk zaamheden kunnen worden inge zet. Iedereen is dus in algemene dienst. B en W. vinden het, gezien de Het Warmondse gemeentepark blijft onder handen van de n t van de Plantsoenendienst vele werkzaamheden, noodzake lijk dat de Dienst Openbare Werken dezelfde bezetting (9 man) houdt als dat nu het geval is. Het inkrimpen van deze dienst door een gedeelte van het werk (n.l. de plantsoenwerk zaamheden) af te stoten maakt het volgens B. en W. B. en W. geven aan de hand van moeilijk om adekwaat te kun nen ingrijpen bij bijvoorbeeld gladheidsbestrijding en sneeuw ruimen. Er zouden dan weer tij delijke hulpkrachten moeten worden ingeschakeld, hetgeen weer extra geld kost. een aantal berekeningen aan, dat een reële besparing eerst dèn bereikt wordt als de sterkte van de Dienst Openbare Werken wordt teruggebracht tot 7 man. Daar een sterkte van 9 man volgens het College als mini mum wordt beschouwd, kan er naar haar mening met de uitbe steding van de plantsoenwerk zaamheden geen financieel voordeel worden behaald. Na deze conclusie te hebben ge trokken hebben Burgemeester en Wethouders zich beraden over de voor het komende jaar noodzakelijk geachte uitbreiding van het personeel. Na ingewon nen advies bij de direkteur ge meentewerken zijn zij tot de slotsom gekomen dat deze dienst met 1 man moet worden uitgebreid, waardoor er een to tale bezetting van drie man voor de plantsoenen wordt ver kregen. Door pensionering is er momen teel een vakature bij Openbare Werken. Met het vervullen van deze vakature plus de bovenge noemde uitbreiding hoopt B. en W. de mogelijkheid te hebben om tot een verbetering te ko men van organisatie binnen deze dienst „hetgeen het presta tiepeil in gunstige zin zal beïn vloeden." Burgemeester en Wethouders zul len de raad a.s. maandag dan ook het voorstel doen om de plantsoenwerkzaamheden niet uit te besteden en de Dienst Openbare werken met 1 man uit te breiden. Verwacht mag worden dat voor- en nadelen maandag nogmaals uitvoerig afgewogen zullen wor den, daar het, gezien de finan ciële positie van de gemeente een belangrijke beslissing is. NOORDWIJK Aan het politiebureau vond de in specteur bij het korps gemeentepolitie. Dit gebe behalve door de heer en mevrouw Cozijn, ook u> woordigers van de reservepolitie. Burgemeester dat ongeveer een jaar lang was gezocht naar ee moeite in was geslaagd deze functionaris in de ten u ontvangen in een bende", aldus mr. Bonnike, commodatie, welke straks aanwezig zal zijn. In- en goed zou gaan als in zijn vorige standplaatsen, vrouw en hij waren opgevangen. stallatie plaats van de heer C. J. A. Cozijn als in- urde tijdens een bijeenkomst van het korps, die erd bijgewoond door hun ouders en door vertegen- mr. J. M. Bonnike releveerde in zijn toespraak, n polilie-inspecteur en dat men er slechts met persoon van de heer Cozijn te vinden. „Wij moe doch het is het voorspel van een doelmatige ac specteur Cozijn hoopte dat het in Noordwijk ev Erkentelijk was hij voor de manier waarop zijn TER AAR Op de komende raadsvergadering donderdag van de ge meente Ter Aar zal de raad zich uitspreken over het voorstel van B. en W. voor afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting met ii gang van 1 januari 1974. De toetreding van de gemeente Ter Aar om te komen tot een ge meenschappelijke regeling voor de vuilverbranding met gemeenten in de regio's Alphen aan de Rijn en Gouda zal eveneens een punt de agenda zijn. De presentiegelden van de raadsleden dienen, comform een verzoek van B. en W. aan G.S. op 40 per vergadering of commissieverga dering te worden gesteld. De vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs '72 en diverse comptabele besluiten w.o. een cre- dietvaststelling van 200.000 t.b.v. de bouw van een 4e leslokaal voor het Prot. Chr. Onderwijs in Aardam-West. Deze en andere punten zullen in de aanstaande raadsvergadering ter. discussie staan. LEIDSCHEND AM/NOOT DORP De Tuinbouwstu- dieclub Samenwerkende Vak groepen houdt morgen om 19.30 uur de jaarvergadering in het Ontmoetingscentrum aan de Damlaan in Leid- schendam. LEIDSCHENDAM In de boekhandel „De vijf voca len" in het winkelcentrum Leidsenhage wordt een ten toonstelling gehouden van de fotograaf Arnold Hoogen- dorp. Op de expositie die tot decem ber duurt hangen 26 foto's. IJsclub Lisse vol goede moed Van onze correspondent LISSE Gisteravond heeft de Lissese IJsclub de 83ste jaar vergadering gehouden in Poelhuys. De voorzitter, de heer N. P. C. Mielo, was vol goede moed wat de huidige stand van zaken betreft: een nieuwe baan die aan alle eisen voldoet. Ook het clubhuis is weer verrezen, mooier dan het geweest is. De secretaris de heer W. J. Rans- dorp sprak in zijn jaarverslag eveneens in opgewekte toon over de gang van zaken. Hij deelde mede, dat van de ope ning van de ijsbaan een feest gemaakt zal worden, wat de kunstijsbaan betreft, welke de heer Harry Vreeburg wil gaan stichten, heeft het bestuur nauw contact met deze ondernemer. De heer Nuy, penningmeester, zej in zijn jaarverslag, dat het ver enigingsverslag sloot met een voordelig saldo van 2091.38 Betreffende de nieuwe ijsbaan deelde hij mede, dat deze in to taal 110.000 heeft gekost. De aftredende bestuursleden wer den herbenoemd en tot nieuwe bestuursleden werden met alge mene stemmen benoemd de he ren H. Hogervorst en W. Lem mers. Kantine Valken kost f 160.000,- VALKENBURG Valken '68 houdt een buitengewone leden vergadering op vrijdag 9 no vember in de kantine aan de Zonneveldslaan. Aanvang 8.00 uur. 'lesproken zal worden de midde len tot financiering van het clubgebouw met kantine op het nieuwe sportcomplex in het Duyfrak. herbrenging van het huidige clubgebouw van de Zonnevelds- laan naar het Duyfrak is niet mogelijk. Met de nieuwbouw is een bedrag rond de 160.000 ge moeid. En dat is voor een nog jonge vereniging als V^ken '68 toch wel een bijzonder zware las?; Rijnsburg De Rijnsburgse ge- Meerdere malen is destijds gepro- eniging Spinoza ,,.iee" te zeggen meenteraad had vrij veel moei te met het voorstel van B W om de grond aan de „Splitsing" (zie foto) te verkopen aan Van Egmond bouw en Exploitatiemij B.V. beerd kopers voor deze grond te tegen het aanbod van de ge- vinden maar steeds bleek de meente. uiteindelijke woningprijs door De heer Noort wilde wel eens we de vrije forse grondkosten erg ten waarom die prijs nu zo hoog hoog te liggen. Reden onder lag en waarom er per sé hoog- meer voor de woningbouwver- bouw moest komen. „Onze er varingen in plan West zijn r.iet bepaald gunstig. Als het even kan verhuizen de bewoners naar een eengezinswoning. Boven dien vrees ik, aldus de heer zullen worden betrokken". Hij stelde, samen met de heer Krolt en mevr. Do Haas-Kromho. t voor de hoge prijs te verminde wat betreft de verkoop van deze grond, met de rug tegen de muur stond. Het voorstel van het college werd tenslotte toch met 9 stemmen voor en 4 tegen aangenomen. Valkenburg ziet geen gat meer in 't Boomrak Valkenburg Het voorstel van het college van b en w van Val kenburg om het beroep bij de Kroon i.z. het bestemmingsplan 't Boonrak, in te trekken, heeft gisteravond tijdens de raadsver gadering nogal wat felle discus sies opgeleverd. De meeste raadsleden vonden het een moeilijk te verteren zaak dat er in dit gebied geen mogelijkhe den tot bouwen zullen komen. Kritiek werd vooral geleverd op het door TNO uitgebrachte rap port. Men vroeg zich af wat nu precies de waarde van dit rap port is. De heer Schipper gaf Valkenburg weinig kans om TNO-tegenspel te leveren. „Men moet wel van goede huize ko men om dit rapport te kunnen ondergraven. Laten we maar van deze zaak geheel afstap pen," vond hij. Mevr. mr. de Jong-de GraaR zag liever dat er een nieuw rapport over 't Boonrak werd samenge steld. Haar voorstel vond echter totaal geen bijval. De Valken- burgse raad zag het duidelijk niet meer zitten. Zonder hoofde lijke stemming werd tenslotte besloten het beroep bij de Kroon in te trekken. Akkoord ging men ook met het voorstel tot grondverkoop aan de Ned. Herv. Gemeente t.b.v. zaalbouw. Binnen Valkenburg zijn er nogal wat protesten ge rezen tegen deze bouw. Burge meester Van 't Wout maakte de raad echter duidelijk dat, on danks de ingediende bezwaren en handtekeningenactie, het ge meentebestuur de plicht heeft de gevraagde vergunning af te geven. (ADVERTENTIE) Bollenstreek „De bloembollen exporteurs op Duitsland zitten in de hoek waar de slagen val len. De broeiers in dat afne- mersland tonen weinig bereid heid tot het kopen van bloem bollen, omdat ze door de Vlie gende Hollanders (in negen van de tien gevallen Vliegende Rijnsburgers) gewoon van de kaart geconcurreerd dreigen te worden. Deze theorie werd links en rechts als juist aanvaard en leek ook volkomen acceptabel. Nu zijn echter de exportcijfers over de maanden juli t.e.m. september bekend geworden en tot verbazing van vriend en vij and laten die een groei van de export naar Duitsland zien! Ook de meeste andere landen blijken meer kilo's bloembollen te heb ben gekocht. Nu moeten we hier direct aan toe voegen, dat men de cijfers die nu bekend zijn geworden met enige voorzichtigheid moet in terpreteren. Want door eenvou dig de cijfers van verleden jaar naast die van 1973 te leggen, kan men tot een wat scheve voorstelling van zaken komen. Om te beginnen heeft men op 1 oktober j.l. veel meer uitvoer- formulieren binnengekregen dan vorig jaar. Daar komt nog bij dat de omrekening van vreemde valuta in guldens geschiedt te gen de gemiddelde koers in de •maand van export. Aangezien die methode vorig jaar door ge brek aan de nodige gegevens niet kon worden toegepast en over het tijdvak van 1972 is ge werkt met vaak aanzienlijk van de werkelijkheid afwijkende ad ministratieve koersen, zijn de 5? cijfers van 1972 en 1973 niet goed met elkaar te vergelijken. - Het aantal geëxporteerde kilo grammen kan echter niet liegen en dat ligt bij de belangrijkste afnemerslanden hoger. Natuurlijk kan men over een maand voor minder prettige verrassingen komen te staan. Het is in theorie natuurlijk heel goed mogelijk dat bijvoorbeeld in oktober en november van het vorig jaar meer bollen naar het buitenland zijn gestuurd, dan er dit jaar zullen gaan. Maar dat zullen de gegevens van begin december wel leren. In ieder geval was he' verrassend te vernemen dat er zelfs wat Duitsland betreft, tot nu toe geen sprake was van een afne men van de export. Of de groei in de droogverkoopsector het (vermoedelijke) verlies in de broeierij afdeling heeft goedge maakt is ook een punt dat pas later bekend zal kunnen wor den. WASSENAAR Het is al weer geruime tijd geleden, dat het bestuur van de Vereniging Nutsschool Wassenaar een beroep deed op de raad om de bestaande toestand bij Princehaven waar twee ge deelten van de Zijllaan met elkaar verbonden worden door een hou ten bruggetje te handhaven. De kleuterschool van de Nutsschool is in dit gebied gevestigd. Terwille van de veiligheid van de kinderen vraagt het bestuur geen brede brug aan te leggen zoals altijd in de bedoeling heeft gelegen. Het verzoek wordt ondersteund door een groot aantal bewoners van deze omgeving. Het college i$ van oordeel, dat van de aanleg van een brug moet wor den afgezien en dat volstaan kan worden met het huidige bruggetje ten behoeve van voetgangers en fietsers. In het nieuwe bestem mingsplan zal dat worden vastgelegd. Althans, wanneer de raad er mee akkoord gaat. Voordat de raad er zich over zal uitspreken komt deze kwestie aan de orde in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, die vanavond-gehouden wordt. HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor 39,50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 RABOBANK SASSENHEIM DOET HET NOG EEN KEER OVER SASSENHEIM Voor de algeme ne ledenvergadering van de Coöperatieve Rabobank die gis teravond in „het Bruine Paard" werd gehouden bestond geringe belangstelling. Buiten het be stuur waren er slechts 12 van de 734 leden aanwezig. De ba lans, verlies- en winstrekening '72, die aan alle leden was toe gezonden, werd na enkele op merkingen goedgekeurd. De heer G. Lascaris werd herko zen in de Raad van Toezicht, terwijl in de vacature in deze raad door het vertrek van de heer A. M. Areutshorst, werd voorzien door de verkiezing van A. J. J. Arentshorst. Het aftre dend bestuurslid H. J. Heems kerk werd herkozen. T- wijzi ging van statuten en nJJioude- lijk reglement kon niet door gaan i.v.m. onvoldoende, aanwe zige leden. Op 26 no-, „-rrhrr a.s. zal hiervoor een ext.a vergade ring worden- belegd om deze aangelegenheid te Kunnen af wikkelen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4