Russisch elftal na weigering van FIFA niet naar Chili Jumpers hoopt van Joegoslaaf op terugkeer Saca Nikolic fblijmaker Ontbreken contact op topniveau is Punch opgebroken Discipline was groot RODE STER BELGRADO VERRASTE LIVERPOOL Verzoek om neutraal terrein afgeivezen Kleine zege in slotfase bereikt Da Vinei ontdekt verdien 'n echte w. OENSDAG 7 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT 20.30 JflOSKOU-ZüRICH Rusland heeft de internationale Voetbalfederatie officieel laten weten niet te zullen aantreden voor de beslissende Con-1 wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioenschap tegen calj. Chili in Santiago. Stu- 'n een 'Negram aan de FIFA zegt de Russische bond het onacceptabel so_ te vinden, dat het Russische verzoek om de wedstrijd wegens de po litieke situatie in Chili te verplaatsen naar neutraal terrein, is afge wezen. -r ken official van de FIFA ver klaarde, dat de Russen het ge il. 15 vaar lopen uit het wereldkam- pioenschap te worden gestoten, der- als zij op 21 november niet in Santiago aantreden, maar dat het 1 de uiteindelijke beslissing hier- j over in handen is van het orga- ert- nisatiecomite van het wereld- j kampioenschap. lret '#,De FIFA (Internationale voetbal- f federatie) liet gisteren weten blij 30 zijn besluit, met meerderheid ln* van stemmen genomen in Gel- jenkirchen, dat de kwalificatie- eth wedstrijd op 21 november in 'AO Santiago moet worden gespeeld, en- ie blijven. Het is de tweede De Hongaar Sandor Barcs, vice- wedstrijd tussen beide landen. voorzitter van de FIFA, heeft ien De eerste, 5n Moskou gespeeld de eindigde onbeslist: 00 fonisch nogmaals erom had ver zocht om op neutraal terrein te spelen, verklaarde FIFA's pre sident Sir Stanley Rous: „De FIFA ziet geen aanleiding zijn besluit van Gelaenkirchen te herzien. Op aandringen van de Russen is nogmaals de 21 leden van het organisatiecomité van het wereldtoernool verzocht hun standpunt te bepalen en het re sultaat hiervan was duidelijk: vijftien spraken zich uit voor het spelen in Santiago, drie (waaronder Rusland) pleitte voor neutraal terrein, terwijl de overige drie niet reageerden". Neutraal madat een bestuurslid van de voetbalbond van Rusland bij de algemeen secretaris van de FIFA, dr. Helmut Kaser, tele- Ned. Studenten Orkest voor 22ste maal op tournee Utrecht Het Nederlands Stu denten Orkest maakt in januari 1974 voor de 22ste maal een tournee door ons land. Het or kest zal dit jaar uit ongeveer 70 studenten bestaan die geduren de de gehele maand muziek zul len maken voor het goede doel dat het NSO zich bij zijn op richting in 1952 heeft gesteld. Na 20 jaren onder leiding van Jan Brussen heeft het NSO een nieu we dirigent, de 29-jarige Maar ten Smit. In 1968 begon hij zijn directiestudie bij Hans Vonk en Peter Erös. Sedert juli 1972 is hij verbonden aan het Nationaal Ballet, waarvan hij regelmatig voorstellingen dirigeert. Bij de audities in vijf studenten steden hebben vele studenten hun muzikale kunnen getoond. Dirigent Maarten Smit ver klaarde zeer tevreden te zijn over het peil van de musiceren de studenten. Hij verwacht veel van de kwaliteit van de concer ten. Traditie is dat elk jaar een Ne: derlands componist een werk in opdracht voor het NSO schrijft. Dit jaar is dat Misha Mengel berg. De opbrengst van de tournee komt ten goede aan het Bureau Studiehulp van het Nederlands Studenten Sanatorium en aan het University Assistance Fund, dat beurzen verstrekt aan vluchteling-studenten. Na de repetitieperiode gedurende de eerste helft Van Januari wordt als generale repetitie op 11 januari in Bergen (N.H.) een concert gegeven. Daarna volgen achtereenvolgens concerten in Haarlem, Utrecht, Enschede, Maastricht, Arnhem, Groningen alleen te Koop v Rotterdam, Den Haag en op 25 9ver p 's januari wordt in Amsterdam feestelijk slotconcert gehou- Rus Panov hongert door zonder vrouw MOSKOU De Russische ballet danser Valery Panov die met zijn vrouw Galina in hongersta king is gegaan uit protest tegen de weigering van hun aanvraag voor visa naar Israël, heeft vandaag gezegd dat zijn vrouw na vijf dagen hongeren „ernstig ziek" is geworden en de honger staking op heeft moeten geven. Hij zelf gaat echter door, totdat zij van de autoriteiten een con creet antwoord hebben gekregen op hun al twee jaar lopende aanvragen, zo zei hij in 'n tele fonisch interview met westerse journalisten. Panov een voormalige ster van het Kirov-ballet in Leningrad werd met zijn vrouw ontslagen toen bekend werd dat zij naar Israël wilden emigreren. Panov heeft de autoriteiten beschul digd van „weloverwogen artis tieke moord." Afgelopen maandag moesten Gali na en hij zich melden bij het vi sumbureau in Leningrad, zo vertelde hij in het telefoonge sprek. Daar werd hun ge vraagd, op 11 november terug te komen met meer bijzonderhe den om hun aanvraag te onder steunen. „Maar dat zegt allemaal niets", beweerde Panov. Het proces kan nog jaren duren. Ik blijf mijn hongerstaking volhouden." zich in een vraaggesprek met het blad Sovetsky Sport uitge sproken voor het door Rusland ingenomen standpunt om niet in het nationale stadion van San tiago, waar na het overnemen van de macht door de junta 1900 mensen gevangen werden gehouden, te spelen. Barcs stel de voor het dagelijks bestuur van de FIFA voor een spoed vergadering bijeen te roepen om de Russische weigering ora in Santiago te spelen te bespre ken. Het organisatiecomité voor het wereldbekertoernooi, heeft in een telegram aan Sir Stanley Rous eveneens aangedrongen op het spelen op neutraal terrein. Het Chili-comité Nederland vindt, dat de KNVB de Russische hou ding moet ondersteunen om on der geen beding de wedstrijd Chili-Rusland in het stadion van de Chileense hoofdstad Santiago te spelen. „Mocht de FIFA be sluiten Rusland te diskwalifice ren", aldus het Chili-comite, „dan geven wij de KNVB In overweging ook af te zien van deelname aan het wereldkam pioenschap volgend jaar in West-Duitsland" Guatemala Guatemala, dat in groep 2 van de Noord- en Middenamerikaanse zone van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1974 El Salvador uitschakelde en zich daarmee een plaats ver wierf in het kwalificatietoernooi, dat van 29 november tot en met 18 december a.s. in Port au Prince op Haiti wordt gehouden, heeft zich hieruit teruggetrok ken. De voorzitter van de voet balbond van Guatemala, José Castillo, gaf hiervoor als reden op de weigering van de regering van zijn land om gelden voor de reis naar Haiti beschikbaar te stellen. HAAGSE VOETBALBOND: (Van onze sportredactie) Den Haag In de laatste „Voetbal West" zijn veertien scheidsrechters afgevoerd, omdat ze bij herhaling zon der bericht van verhindering waren weggebleven. Door deze operatie schijnt het ge zwel van het Haagse arbi- Deze wel enigzins bang voor wa ren is niet bewaarheid ge worden. Integendeel zelfs. Er waren minder afschrijvingen dan normaal. Ik was zelf op het complex Ockenburgh. Daar moesten 25 arbiters ko men. Zij kwamen allemaal". terskorps weggesneden zijn. Tot deze conclusie mag men tenminste komen na de eerste autoloze zondag, waarvan gevreesd werd, dat vooral In het lagere voetbal In Den Haag en omgeving veel paniek zou ontstaan. Maar zoals uit een vluchtige opinipeillng van onze sport redactie in de krant van maandag reeds was gebleken valt de „schade" bijzonder mee. Dick de Wit, de administrateur van de Haagse bond, consta teerde gistermorgen, toen alle „ruilformulieren" waren bekeken: „De discipline van de scheidsrechter in het al gemeen was zeer verheugend te noemen. Waar we tóch ervaring is de Haagse scheidsrechtercom- misie een prettige zaak. Zij kampt al jaren met de moei lijkheid te weinig mensen voor het leiden van wedstrij den warm te kunnen maken. Daarom moet er vaak veel door de vingers worden ge zien. Want als er meer scheidsrechters afvallen wordt het probleem alleen maar nog maar groter. Ad- minigtrateur De Wit: „Het is goed als het nog eens gezegd wordt. De HVB kan zeker neg een paar honderd arbi ters gebruiken." De discipli ne was er niet alleen bij de leiding. Toen gistermorgen de formulieren werden beke ken bleek nagenoeg geen élf- tal niet opgekomen te zijn. „Tot en met de tweede klas sen was er geen enkele onre gelmatigheid en een snelle blik in het lagere voetbal gaf ook geen verrassing te zien. Een surprise is dat zonder meer. Vooral voor de vroege duels in de diverse uithoeken waren we bevreesd. Ook zijn er maar weinig verschuivin gen geweest. „Een enkeling belde ons voor verschuiving of verplaatsing van het tref fen. In alle gevallen werd daaraan gehoor gegeven." Op dï fo-mulieren kwam eveneens weinig aantekenin gen van te laat begonnen of van een incompleet elftal voor. „Ja", constateert ad ministrateur De Wit dan ook. „De eerste autoloze zondag is honderd procent meege vallen. Een volgende keer durven we de uitdaging zon der meer weer aan. Al zeg ik erbij: Ditmaal waren de weersomstandigheden vrij behoorlijk. Als dat anders is zou ik ook graag willen zien wat het resultaat is." LIVERPOOL. Het Joegoslavische Schotse doelpunt op zijn naam, Rode Ster Belgrado heeft voor dat echter goed was voor een de grootste verrassing gezorgd plaats in de kwartfinale. In de gisteren gespeelde Europa In het UEFA Cuptoernooi werden Cupwedstrijden. Liverpool, dat geacht werd de in de uitwedstrijd opgelopen achterstand van 2-1 goed te maken, verloor In Li verpool weer met dezelfde cij fers. I.awler maakte voor de 41.774 te leurgestelde toeschouwers het enige doelpunt voor Liverpool. Lazarevic en Jarkovic scoorden voor Rode Ster Belgrado en brachten hun ploeg daarmee l«i de kwartfinale van het toernooi voor Landskampioenen. Celtic Glasgow, de Schotse kam pioen, had het ook moeilijk. Maar dat was verwacht na het doelpuntloze gelijkspel tegen Vejle BK (in Glasgow). De Deense amateurs konden het fraaie uitgangspunt voor de thuiswedstrijd niet uitbuiten. Bobby Lennox bracht voor 19.000 toeschouwers het enige gisteravond twee wedstrijden gespeeld. FC Köln plaatste zich onverwacht toch nog gemakke lijk, ten koste van Olympique Marseille. De Fransen, die de eerste wedstrijd met 2-0 hadden gewonnen (18.000 toeschouwers) werden ir Keulen overklast. Door doelpunten van Löhr (2), Müller (2). Flohe en Overath zegevierde FC Köln met 6-0 en bereikte daarmee de achtste fi nale. Evenals Fortuna DUssel- dorf, dat tegen Admira Wacker Wenen ook al een achterstand 2-1) goedmaakte. In DUsseldorf wonnen de Westduitsers voor 10.000 toeschouwers met 3-0. Doelpunten: Brei (2 )en Geye. NDR BELAST FORMULIER VOOR TRIO (Van o sportredactie) Den Haag De trio-formulieren op de Nederlandse koersbanen worden belast. Met ingang van 1 februari zullen deze tot nu gratis verspreide formulieren alleen te koop verkrijgbaar zijn. nog geen beslis sing genomen. Hamsteren van de oude exempla ren is nauwelijks zinvol, daar na 1 februari een ander cachet aan de trioformulieren gegeven zal worden. Deze „unieke" maatre gel van het NDR komt tot stand, nadat berekend is, dat er per jaar vijf en zestigduizend gulden aan niet ingeleverde formulieren wordt besteed. Russische zangeres wil asiel Turijn De 38-jarige mezzo-so praan Renata Babak van het Moskouse Bolsjoi theater heeft politiek asiel in Italië gevraagd, zo heeft de politie in Turijn dinsdag meegedeeld. Zij zou als lid van een operagezelschap van het theater meewerken aan de uitvoering van de opera „Si meon Kotko" van Sergei Proko- fiew maar begaf zich naar het hoofdbureau van politie in Tu rijn. Zij is naar een vluchtelin genkamp bij Triëst gebracht in afwachting van een beslissing. Mevrouw Babak is afkomstig uit Charkow in de Oekraïne. Een ander lid van het gezelschap, de 39-jarige Anatoli Kleimenow, had op 20 oktober even na aan komst in Milaan eveneens asiel gevraagd. Staking Franse radio en tv tegen overheid Parijs oJurnalisten bij de Fran se staatsradio en televisie (ORTF) zijn dinsdag een sta king van 24 uur begonnen uit protest tegen wat zij noemen „overheidsinmenging". Hun collega's bij de nieuwsbladen en de persbureaus zullen uit so lidariteit dinsdag het werk tus sen 14.00 en 17.00 uur neerleg gen. De bond van ORTF-journalisten heeft de regeringervan beschul digd te trachten *>en steeds gro tere greep op radio en televisie te krijgen. De bond van dag bladjournalisten wil met zijn so- lidariteitsstaking zich ook uit spreken voor vrijheid van voor lichting. Volgens deze bond heeft de regering druk uitgeoe fend op de ÓRTF bij de bericht geving over het Midden-Oosten, de staatsgreep in Chili en som mige binnenlandse kwesties. Vaste gastdirigent Concertgebouw orkest AMSTERDAM De Ruaiische dirigent Klrlll Kondrasjln, die sinds 1968 herhaaldelijk het Concertgebouworkest heeft ge leid, heeft nu een uitnodiging aanvaard om als vaste gastdiri gent op te treden bij dit orkest. De nieuwe verbintenis tussen het Concertgebouworkest en Kon- drasjin geldt vanaf 1975. Hij zal der jaarlijks gedurende twee perioden van elk twee weken een reeks concerten leiden. Bo vendien zal Kondrasjin al in no vember 1974 opnieuw gedurende «en periode van twee weken het Concertgebouworkest dirigeren. 22 cent boete voor Sartre Parijs De Franse filosoof en auteur Jean Paul Sartre heeft dinsdag een boete gekregen voor de publikatie van een arti kel in zijn linkse weekblad „La cause du peuple" waarin acht journalisten van het rechtse weekblad „Minute" werden aan gevallen. Sartre is direkteur van het blad en is daarom ook wettelijk aansprakelijk voor de Inhoud ervan. De acht journalis ten hadden ieder een schade claim ingediend van 22.000 dol lar. Het hof gaf de acht slechts een symbolische schadevergoe ding van 22 dollar cent. Als ver zachtende omstandigheden had het hof aangemerkt dat in „Mi nute" een artike londer de kop „Rode kanker" was verschenen. DEN HAAG In verband met de bezuiniging op het gebruik van benzine en olie, heeft de KNAC besloten de ter ere van haar 75- jarig Jubileum uitgeschreven KNAC-24 uur« rit, uit te stellen. Een typerende actie voor de wijze waarop Raak Punch in de Eu ropa Cup-ontmoeting net over eind bleef. Belaagd door Jack Verheyen scoort Terry Foster moeizaam. Delft Het ontbreken van wedstrijdcontact op topniveau it zoals gevreesd Raak-Punch gisteravond opgebroken in de Europa Cub- ontmoeting tegen het Belgische Bus Fruit Lier. In een slechte wed strijd wonnen de Delftenaars weliswaar, maar de wijze waarop de overwinning tot stand kwam miste elke overtuiging. Pas In de laat ste drie minuten kon Raak Punch enige afstand nemen van de Bel gen, maar meer dan vier punten verschil (8070) bij het eindsig naal werd de marge niet. En of dat voldoende zal zijn om de twee de ronde te bereiken moet ernstig worden betwijfeld. Met uitzondering van de begin- en eindfase heeft Raak-Punch ver twijfeld naar zijn vorm lopen zoeken. Terry Foster vestigde even de indruk dat Raak-Punch een niet zo moeilijke avond te gemoet zou gaan door in de eer ste minuten enige keren fraai door de Belgische linie heen te breken en die acties doeltref fend af te ronden. Maar Bus Lier was in het geheel niet ver ontrust. De Belgen beantwoord- AVfip.j_ j den de Delftse acties met welis- ^vereinn waar traag, maar wel reer el- Bu, Fnilt Wee( echIer oïer,|nd fecttel opgezette aanvallen. Die e„ k0„ de scoringsdrilt van de twijfeld terug. De ploeg ging pressen en dat leverde rende ment op. Vooral Jaap Maassen onderscheidde zich met enkele fraaie intercepties en goede af standschoten. Mede hierdoor en dankzij de plotseling geïmpo neerde Belgen kwam Raak- Punch vijf minuten voor het einde langszij (66—66) en liep vervolgens zelfs uit naar 78—72. leverden ook de nodige treffers op, want na vijf minuten was de achterstand nog slechts twee punten: 1412. Toen al werd duidelijk dat Raak-Punch ver onder zijn kunnen bleef. De Delftenaren grossierden in slechte schietpogingen en loop- fouten, terwijl de verrassing in de aanval uitbleef door soms tergend langzame acties van spelverdeler Cees Smit- Voeg daarbij het matige optreden van Foster, die na zijn sterke beginoptreden bedenkelijk weg zakte, en Lace Strong, die in een mentale crisis verkeert, en de oorzaken van het slecht draaiende Raak-Punch zijn ge vonden. Bus Fruit waarin de Amerikaan Don Holcomb zijn reputatie be vestigde en Guy Storme opval lend sterk speelde, profiteerde ervan. De Lierse ploeg bouwde gedegen aanvallen op die het nodige succes opleverden. Raak Punch verdedigde chaotisch en had geen enkel antwoord op de gevarieerde acties. Een rust stand van 4337 was nog een bescheiden afspiegeling van de krachtverhouding. Dolf Pouw had in de tweede helft Foster. Strong en Sikking ver vangen door Sideri$, Van Woer- kom en Maassen, maar deze wijzigingen zetten weinig zoden aan de dijk. Bus Fruit behield zijn overwicht en kon zelfs uit lopen naar een maximale voor sprong van negen punten: 43— 52. De Belgen leken op een grote overwinning af te stevenen maar Raak Punch vocht ver- Delftenaars aan banden leggen. Uiteindelijk werd hel dan 80 76. Waarmee coach Charles van Heester van Bus Fruit overi gens helemaal niet tevreden DEN HAAG Direct na afloop van de met 87-67 door Jumpers ge wonnen basketbalwedstrijd tegen het Oud Beijerlandse BOB stapte topscorer Saca Nikolic in zijn auto. Tot 1 november mocht de bij Jumpers spelende Joegoslaaf in Nederland blijven, na de wed strijd restten hem nog slechts lut tele uren om te vertrekken. Jum pers zag hem met lede ogen weg gaan. Niet eens in de eerste plaats om zijn basketbalcapaci teiten, maar wel om wat Saca Ni kolic in die korte tijd voor de ver eniging was gaan betekenen. De voorgeschiedenis is volgens Jan van Renen, speler van het eerste team, even eenvoudig als kort. „Saca kwam een paar maanden geleden naar Neder land om zijn zuster en zwager op te zoeken. Na een maand moest hij echter weer terug. Later kwam hij weer naar Den Haag met een visum voor langeie tijd, raakte stom toevallig in contact met Jumpers, ging bij ons trainen en had het naar zijn zin. Omdat het be stuur hem toch wel graag wilde houden ging men naar een mogelijkheid zoeken om voor Saca een verblijfsvergunning te verkrijgen." Het bestuur van de Jumpers stapte naar de RIVA en kreeg gedaan dat men daar Saca Nikolic, die een gediplo meerd automonteur is, onmiddellijk in dienst wilde namen. Jan van Renen: „Ondanks alle moeite lukte het niet om ondanks alle medewerking van sociale zaken en Justitie Saca te laten blijven. Hij is weer terug, maar wij hebben toch redelijk goede hoop dat hij binnen kort weer terug zal mogen.komen. Niet eens voor Jumpers, maar wel vanwege het menselijke aspect achter de zaak. De zuster van Saca is namelijk vrij ernstig ziek en zij heeft eenvoudig be hoefte aan een familielid waar zij mee kan praten". Daarnaast zou het voor Jumpers ook zonder meer prettig zijn als Nikolic terug zou komen. „We heb ben nu vijf wedstrijden gewonnen, maar ik weet zeker dat we in twee ge vallen verloren zouden hebben als hij er niet bij was geweest. We zijn nu overi gens ook op een andere trainingswijze overgeschakeld. Toen Saca nog mee speelde, was het de eerste vijf minuten een vast stramien dat we begonnen met een break out over hem. Hij scoorde dan wel de nodige punten, nu lat niet meer gaat hebben we bewust omge schakeld. De aanval zal omgeschakeld moeten worden." En dan valt Jan van Renen weer terug op „het geval" Saca Nikolic. „Het is des te meer zo jammer dat hij niet kon blijven als jé nagaat dat hij direct aan het werk kan. Het is niet zoals met veel van die Amerikanen die maar wat lopen te lanterfanten en naast het basketbal niets hebben. Van de zijde van de NBB is ons ook geen strobreed in de weg gelegd, Hij mocht direct spe len en werd zelfs niet als buitenlander beschouwd." Op het ministerie van jus titie kon men bij monde van voorlich tingsambtenaar Holten geen nadere toe zeggingen doen of en zo ja hoe lang het zou duren voordat Saca Nikolic weer naar Nederland terug kan keren. „Er zal in Belgrado door hem een ver blijfsvergunning aangevraagd moeten worden. Daarna komt de raak In ander- zo=k Voorlop g blijft het dus voor be de partijen afwachten. Het is voor zo wel Jumpers als de familie Nikolic te hopen dat Saca weer spoedig in Den Haag is. PAUL HARRIS' KUNST EN KUNSTENAARS In het. bejaardencentrum Coorn- herthuis, Erasmusplein Den Haag, wordt van 12 november t/m 9 december een kleine ex positie gehouden van kleurhoog- drukken van de graficus Cees Vlag. In het Haags Gemeentemuseum gaat de voor woensdag 14 no vember aangekondigde lezing over aanwinsten van de collec tie Haags zilver niet door. Mej. drs. B. Jansen, die de lezing zou houden, heeft zich in ver band met de overstelpende be langstelling vor de Pompeii-ten- toonstelllng genoodzaakt gezien deze tot volgend jaar uit te stel len. Jules Crolset geeft op zaterdag 10 november in de Kleine Schouw burg te Rijswijk een voorstel ling van zijn Van Gogh-pro- gramma „Een zekere Vincent". „Vrouw zoekt moordvent", André Roussins blijspel met Kitty Jan sen en André v. d. Heuvel, wordt zaterdag 24 november op gevoerd in do Kleine Schouw burg te Rijswijk. ,Als mijn spelers", meende hij, „in de laatste minuten hun hoofd niet hadden verloren had den we hier gewonnen. Maar de strijd is nog helemaal open. Deze kleine nederlaag betekent helemaal niet dat we Punch thuis zullen pakken. Deze ploeg moet veel beter kunnen. Er zit ten zo veel sterke mannen in, dat we het thuis nog erg moei lijk krijgen." Dolf Pouw acht zijn ploeg evenmin kansloos. „Dat wordt eenzelfue wedstrijd Als hier", voorspelde hij. „Dat betekent dat we weer kunnen winnen. Bus Frul theeft tactisch sterk gespeeld, goed vertraagd. We hebben vier systemen ge speeld en pas het laatste wierp succes af. Maar slechter dan nu kunnen we niet spelen. We heb ben nog alle kans." Pleter van Tuyl meende dat de competitie tot dusver een nade lige Invloed had gehad. „Daar door waren we aan dit niveau niet gewend. Het is in de com petitie te gemakkelijk gegaan. De punten kwamen als vanzelf. In deze wedstrijd waren we bang om te falen. En dat legt juist een druk op je. „Maar", meende hij evennis zijn coach, „we kunnen ln de uitwedstrijd alleen maar beter". Het is te hopen voor Raak-Punch. FRANK WERKMAN ROME (AP) Een schilderij In olieverf dat op een zolder was aangetroffen is dinsdag gecerti ficeerd als een werk van Leo nardo da Vinei, na vier maan den studie. Het doek, groot 50 bij 73 centime ter, vertoont een voorstelling van Christus. Het werd gevon den in de woning van Mariano Bordoni, de 60-jarige eigenaar van een kaashandel in Macera- ta. een stad in Midden-Italië. Mariano zei dat hij het dook per toeval tegenkwam toen hij iets op zolder zocht. Het werk moet meer dan 100 jaar op de zolder moet hebben gelegen. De moeite voor het aanbrengen ven een nieuw kwartael-abonne- ment wordt door ons goed beloond. Met een origineel boeren Goud se keesje bijvoorbeeld. Een emaakvolle 'blljmeker', verpakt in luxe r, vele heerlijke keesrecepten. dooa. waarbij Ingesloten vi Stuur deze bon In open e zonder postzegel, naar antwoordnummer 349, Leiden. LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13