DE SPARTAAN EN DOCOS UIT DE NARIGHEID BZ PC HEEFT GROTE PLANNEN Fides moet winnen om koppositie te behouden sport vj Sportstichting succesvol Geen voet- balloze zondag Uit het clubleven SPORT EXTRA PAGINA 6 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT ETZ MM2 LEIDEN De heer Zierikzee, voorzitter van de Leidse Kracht sport Vereniging De Spartaan, kwam gisteren op de persconfe rentie die gehouden werd naar aanleiding van het morgen te openen nieuwe „home" woorden van dank te kort. Dezen golden dan met name voor de Sport stichting die de Gewichtheffers uit hun benarde „krot" aan de Oude Vest had gehaald en on derdak heeft verschaft in het ei gen eveneens nieuwe onderko men van de stichting zelf. Daar bleek niet alleen plaats voor de burelen van directeur Philipsen en zijn medewerkers, maar was er zoveel ruimte, dat twee, zoals de heer Biegstraten (voor zitter) het noemde, „vergeten", clubs uit hun respectievelijke be narde situaties konden worden gehaald. De een noemden wij al, de ander is de tafeltennisvereni-1 ging Docos, die het tot kort nog moest doen met een oud gymzaaltje, waar geen en kele voorziening aanwezig was. t)e Sportstichting zelf was in zijn geheel al verhuisd naar De Waard. Het heeft daar nu de beschikking over ruime, goed verlichte kantoren (elke sectie zit apart), een vergaderzaaltje en opslagruimte voor de Techni sche dienst. Het gebouw staat geïsoleerd van andere huizen, zodat de rust verzekerd is. „We zitten hier erg prettig en hebben alles bij de hand, maar hadden gelukkig toch al niet te klagen", vertelde voorzitter Biegstraten. Degenen die ai jaren letterlijk midden tussen de puinhopen zit ten zijn deze twee verenigingen. Het afgelopen jaar zijn we met verscheidene projecten bezig ge weest welke niet doorgingen, totdat onze wethoudster me vrouw De Haag-Groen mij at tendeerde op dit gebouw. Met de directeur zijn we onmiddel lijk gaan kijken en toen werd het plan geboren om de Sport stichting daarheen over te heve len. Maar er was ruimte te over, zodat we hierin een oplos- LEIDEN Hoewel de autoloze zondag voor de nodige proble men zal zorgen, gaat het voet- - balprogramma gewoon door. Voor de ,.uit"-spelende clubs vervelend, de thuisspelers kun nen zich middels de fiets al wat opwarmen. UVS blijft in Leiden en krijgt de oude rivaal VUC op bezoek. VUC is een ploeg die ook kan voetballen dus het kan een leuke wedstrijd worden. De i Blauw Witten speelden verleden j week sterk en gaan als favoriet van start. Roodenburg niet, i want die krijgt de lastige uit- wedstrijd tegen Gouda. Toch zijn er wel kansen, maar dan moet men er met de volle hon derd procent tegenaan. Een ver rassing als de Blauw Zwarten zouden winnen. LFC krijgt Naaldwijk op bezoek en dat be tekent eveneens dat er geknokt moet worden, want Naaldwijk is een ploeg die niet over zich laat lopen. Een kleine overwinning. Lugdunum bestrijdt Verburch en daar zit minstens een gelijk spel in. Ook hier rekenen we op een kleine zege. Blauw Zwart zal het vermoedelijk niet redden tegen Texas, terwijl RKAVV de punten met Velo deelt. In de derde klasse stoomt Teylingen goed door een ook Quick zal geen noemenswaardige pro bleem zijn. Randstad Sport wint van ASC en Lisse krijgt het zwaar tegen VCS. Een punt is mogelijk. SJZ krijgt in afdeling vier LDWS op bezoek en zal wel aan het kortste eindje trekken, ómdat de Leidenaars gewoon •goed draaien. Datzelfde geldt voor Rijpwetering, dat Forehol- te wel aan de kant zal zetten. Altior en Docos spelen gelijk evenals SJC en Van Nispen. UDO wint van Warmunda en VVSB net aan van Hillegom. fdeling I: Bernardus—Alphia 1; SVLVWeteringse Boys 3; Al- frhense Boys—MMO 3; DOSR— VVOA 2. ïdeling II: Unitas—VNA 1; VNL i-Kickers 1; ZLC—KRV 3; Oranje Groen —Leidse Boys 1. sing zagen voor de kleine zaal- sportverenigingen. Bij deze twee clubs was de nood het grootst en na ampele besprekin gen was het voor elkaar. De Spartaan en Docos waren na tuurlijk meteen enthousiast, maar we waarschuwden voor al te groot optimisme, omdat er nog veel moest gebeuren. Beide clubs hebben de zaken echter energiek aangepakt en ik heb alle bewondering voor hun fan tastische inzet bij de zelfwerk zaamheden. Alles is door de le den zelf gedaan, hetgeen na tuurlijk grote besparingen met zich mee brengt. Nee, het is in één woord geweldig wat deze kleine verenigingen gepres- gantische bedragen mee ge- gantische bedragen meege- moeid, er is heus geen soort Hil ton verrezen, maar dat juist deze kleine clubs tot zo iets groots in staat zijn doet ons bij de Sportstichting uitermate goed", aldus de blij gestemde voorzitter. Een rondgang door de beide onderkomens kunnen geen duidelijker bewijs leveren. Wie de situatie kent waarin de Spartaan gedurende vijf jaar heeft gezeten zal verstomd staan wat de club nu heeft en beter nog wat de club er van gemaakt heeft. Twee fraai opge knapte ruimtes, waarvan de één als oefenruimte en de ander als wedstrijdzaal is ingericht. Voor zitter Zierikzee vertelt trots dat er nu plaats is voor 120 toe schouwers (die hij bij toppers verwacht) er eindelijk goede kleed- en wasruimte is (inder daad erg mooi) en de plankiers kunnen blijven liggen. Verder is hij natuurlijk blij met het bar retje en de kleine doch gezellige ruimte daaromheen. „Alles is door zo'n vijftien A twintig le den opgeknapt die bij elkaar on geveer 1100 uren hebben ge werkt. De totale kosten liggen zo rond de tienduizend gulden, waarvan een groot deel door de gemeente is voorgeschoten. Door middel van obligaties wil len wij de schuld in de eigen vereniging betrekken, die dan later weer afgelost kan wor den". Voorzitter Zierikzee be kent ook een sponsor te hebben die achter de schermen mee werkt. Voor de Sportstichting heeft hij niets dan lof: „Wat deze mensen niet allemaal voor ons gedaan hebben". Bij Docos al niet anders. De tafel tennisvereniging (bijna 100 le den) kreeg de bovenverdieping toegewezen en beschikken daar over een uitgelezen ruimte om te tafeltennissen. Maar liefst twee grote zalen, waar elk drie tafels staan die blijkens de woorden van de voorzitter zelfs verder dan de voorgeschreven afstand van elkaar staan. In de ene zaal wordt de wedstrijd sport beoefend, in de ander ge traind en kunnen de recreatie- spelers hun gang gaan. De ver lichting - ook al zelf aangelegd - is van uitstekende kwaliteit. Via wegbreken en verbouwen heeft men het zo voor elkaar gekre gen, dat de ontspanningszaal en de bar overlopen - en dus een duidelijke „inkijk" geven - op de wedstrijdzaal. Via een gan getje komt men bij de kleedlo kalen, waar men ook beschikt over douches. „Een geweldige vooruitgang", zegt de heer Van Zijp, de voorzitter, „want in de Potgieterlaan was dit allemaal niet. Trouwens de vergelijking is te groot. „Bij Docos heeft de hele club gedurende een drie, vier maanden keihard gewerkt om de zaken te verbouwen en geschikt te maken voor „bewo ning". Er zitten zo'n 2000 manu ren in en de kosten liepen naar de 25.000,-. Docos kan een groot gedeelte daar zelf van fi nancieren (loterij-actie), krijgt subsidie en hoopt met de omzet van de kantine een eind te ko- een aantal steunbalken ge plaatst worden, men had moei lijkheden met de water- en elek triciteitsvoorziening en er moest nogal wat uitgebroken worden. Een doorkijkje bij Docos vanuit de zaal op de bar. Aan de an dere zijde bevindt zich nog een speelzaal. Deze perikelen zijn echter alle maal nu achter de rug en twee clubs zijn verrijkt met een uit stekende, representatieve accom modatie. Goed werk van de Sportstichting. O ja, de ver enigingen staan gereed om u als lid in te schrijven. Het gebouw wordt morgenochtend, 11.00 uur, geopend door de wethoudster; iedereen is welkom, men. Evenals bij De Spartaan kreeg men bij Docos met nogal wat moeilijkheden te kampen, vanwege het maken van bepaal de voorzieningen. Zo moesten er In Hotel van Haaften gaf het bestuur van de Bode- graafse Zwem- en Poloclub een persconferentie. De heer A. Weerdenburg, voorzitter opende deze bijeenkomst en gaf vervolgens een uitvoerig ex posé van alles wat op stapel staat en waarmee men aan de weg wil timmeren. Behalve de be stuursleden, mevr. Domburg-van Briemen en de heren Edelman, Suringa en Cluistra waren mede aanweziig beide trainers, de heren Elzenaar en v. d. Leede. De voorzitter ontvouwde een groots plan in de vorm van door architect Rob de Groot gemaakte bouwtekening van een fraai clubge bouw met vele vertrekken en een ruime kantine. Dit gebouw van 20 bij 15 m. is geprojecteerd naast de hoofdingang van het zwembad. Een vo rig plan, waarbij reeds een keet was gekooht en waarvan de waarborgsom nog niet is terugbe taald, werd door de buurtbewoners getorpedeerd. Momenteel heeft het publiek bij evenementen geen onderdak en kan niets bekomen. Vandaar dat met dit plan haast wordt gemaakt. Drie maanden terug werd het ingediend bij de Stich ting Zwembad Bodegraven, die nog steeds niet reageerde, terwijl het eigendomsrecht van dit fraaie gebouw (door eigen krachten gebouwd) juist aan de Stichting zal komen. Materiaalkosten (via relaties) bedragen circa 60.000. De aanwezigen konden enkele vragen stellen, waarbij de heer Heeringa, voorzitter van de Bodegraafse Sport- commissie zich roerde. Via de persmedia wil BZ&PC nu bekendheid geven aan zijn plannen aan Gemeentebestuur en pu bliek. Een tweede punt dat uitvoerig werd be sproken was de medische begeleiding. Voorlopig neemt Dr. V. Cats deze taak op zich, bijgestaan door masseur J. Vlugter. En passant werd mede gedeeld dat van het clubblad (maandblad) het honderdste exemplaar verscheen Voorts wil men overgaan tot het houden van ouderavonden voor de jeugdafdeling. Maar er zijn nog meer plan nen. Er zijn contacten met buitenlandse clubs zoals lie de Paris, enkele Duitse clubs en een uit Denemarken. In het voorjaar zal de club uit Bo- chum en het nationale team van Israël uitkomen in het Bodegraafse zwembad. Tenslotte werd een initiatief van de voorzitter ter tafel gebracht t.w. een vlaggenactie waarbij elke winkel of bedrijf een solide vlag met n of embleem rond het zwembad zal worden ge plaatst. Deze vlag kan na 1 of 2 jaar eigendom worden van het betreffende bedrijf tegen betaling van 300 of 600 gulden. Op die manier hoopt men zo'n 15.000 bijeen te krijgen. Hierna werd nog enige tijd van gedachten gewisseld over di verse zaken de club betreffende. De voorzitter besloot met de mededeling dat BZ&PC, thans 300 leden tellende, het volgend jaar weer de eerste klasse van de Ned. Bond zal ingaan. Alles bijeen werd een indruk gegeven van een levenskrachti ge en groeiende vereniging die recht heeft op al ler belangstelling en steun! Gelukkig krijgen we meer clubbladen, zodat we de vaste den, zodat we de vaste rubriek gevarieerder kun nen maken. Altijd met Cres cendo aankomen is natuur lijk ook niet leuk, hoewel deze vereniging wel de aller- trouwste is in het toesturen. Nog voordat de uitslag in maandagkrant staat hebben wij al een clubblad ontvan gen Toch zijn er vast nog meer verenigingen die best hun blaadjes eens zouden kunnen afstaan voor dit goe de doel. Korfbalclubs, hand balclubs waar blijft gij? En LFC, Lugdunum, Noordwijk, Teylingen etc????? C bij UVS baart de toto grote zorgen, aldus de clubblad De Blauwwitter. Troost u heren de malaise is algemeen zal bij de invoering van de lotto pas overgaan. Dan i melijk zal de toto niet m bestaan Freek Torcquë van UVS moet op doktersad vies van verder spelen af zien. Een tegenvaller voor deze spits die net bij de Leidse ploeg begon te v nen. Ook Gilles Hendrikse is nog geblesseerd, maar ei een kans dat hij zondag speelt. Men zal hem nodig hebben nu de punten zo langrijk zijn n SJZ. zo meldt het clubblaadje, is bij zonder blij met de eerste puntjes. Nieuwe mogelijkhe den zijn nu aanwezig, ook al wordt tot realisme gemaand, vanwege de komende wed strijd tegen LDWS. Maar men is weer optimistisch en dat is belangrijk Alle elf tallen van Meerburg die op de autoloze-zondag uitspelen- vertrekken per fiets vanaf het terrein. Brood meenemen Die Leythe, de Leidse roeivereniging, organiseert voor haar leden op 10 vember een Herfstfeest. Kle ding: 1 kastanjeblad. Het is nogal niet niks In het BC. Vlietwijkbulletin een aardig stukje over de zogenaamde tennisarm of tenniselleboog, de gevreesde blessure van elke tennisser of badminton- beoefenaar. Een leuk stuk met handige tips over „Hoe te voorkomen" en „hoe te genezen". Misschien leuk voor voetbalbladen ook. In die tak van sport immers gebeuren de meeste ongeluk ken. Dikwijls door onkunde, dus wat dat betreft ligt er hier nog een terrein braak 1 Uit de MMOe'r: „De volgen de jeugdelftallen zuilen in komende winter in Let Cultu reel Centrum gaan trainen". Na de fusie met do handbal- lers(sters) nu dus ook een fusie met de toneelvereni ging uit Hoogmade. Een club met ondergrond dat MMO S Uit het clubblad van Wete ringse Boys and Girls dit maal niets. We konden er niet uitkomen, maar zullen het nog verder bestuderen M Hieronder het eerste lijstje van clubs met 'gekke' namen Elim, Owios, Dindua, Vlug en Vaardig, Lenig en Snel, Brandweer, Piershil, Melis sant, SSS. SVPTT, Lyra, Groote Lindt, 't Fean'58, Suameer, Potetos, Herman dad, Feyenoord, Smerdiek 2, The Knickerbockers. KC Kootstertille, Real Stanang, Ajax 10, Hatto Heim, Ostra- beke, Urk, Juliana, Rillan- dia, Rust Roest, Borgercom- pagnie, Nieuwe Schoot, De Sweach, Helpman, Valther- mond, La Première, Reu- tem, Reusel Sport, Randstad Sport, Hapse Boys, Sprinkha nen, Stiphout Vooruit, Sweijckhuijser Boys. Roggel. Je zal toch in het zevende team van zo'n club voetbal len. Moet je zelf maar eens invullen LZZ3E De korfbalcompetitie gaat aan de laatste drie ronden beginnen. Voor sommige clubs worden de komende weken zeer belangrijk, want in deze fase wordt het kaf van het koren gescheiden. Of de staartclubs vinden aansluiting bij de middenmoot, of worden in hopeloze toestand achtergela ten in de onderste regionen. De Danaiden staat er nog niet zo voor, maar moet wel gaan op passen, dat het degradatiespook niet om de hoek komt kijken op de Montgomerystraat. Nu is Luto, de komende tegenstander, gen ploeg, waarvan bij voor baat al gewonnen is. Ook de Amsterdammers werken al sinds jaren een wisselvallige re- sultatenreeks af en komen steeds tegen de echte topclubs te kort. prestaties van de Leidenaars ten opzichte van Luto tot nu toe in de min. De Danaiden, dat met Hans v.d. Leek en de daar door noodzakelijke verscsuivin- gen weer een flinke opstelling in elkaar gezet heeft, moet bij Luto maar afwachten in welke vorm Reuter en zijn mannen zal steken. Een verdeling moet de Leidse ploeg op het Amster damse gravel kunnen bereiken. In de Overgangsklasse is Pernix dit weekeinde zonder werk. De Algemene is dat daarentegen niet, want de blauw witten krij gen de handen vol met kam- pioenendoder Allen Weerbaar. De ploeg van trainer Filemon is nu zo'n ploeg, die voor de zaal competitie aanvangt, moet pro beren de rode lantaarn over te dragen. De Leidse-Houtbewo- ners zijn zich dan ook terdege bewust dat bijv. Allen Weerbaar geklopt moet worden. Als De Een spelmoment uit de derby Fi des Pacta—Pernix. Fides moet zondag van Koog Zaandijk win nen om Westerkwartier bij te houden. Algemene een oplossing heeft gevonden voor het probleem, hoe houden we een voorsprong vast, dan kan de Amsterdamse formatie van Kees van Lunte- ren met lege handen naar de Hoofdstad teruggestuurd worden. DE ALGEMENE—ALLEN WEER BAAR, LEIDSE HOUT 14.00 uur. Fides Pacta zit duidelijk met min der problemen. De mannen van Jan Wals delen door het onver wachte verlies van Westerkwar tier theoretisch de bovenste plek met de Amsterdammers. Koog Zaandijk, dat destijds in eigen huis er flink van langs kreeg, zal o.i. Fides weer wei nig in de weg kunnen leggen. Evenals Koog Zaandijk is de Leidse ploeg een "slow-starter", zodat Wim Meyer c.s. geen hin derlijke achterstand behoeven weg te werken zoals tegen Per nix (5—7), De Algemene (4—9) en Samos (0—3). FIDES PACTA—KOOG ZAAN DIJK. ZOETERWOUDSE SIN GEL, 14.00 uur. Zuiderkwartier kan de prestatie curve weer verder omhoog la ten lopen, als Amersfoort ge klopt wordt. Een resultaat wat de Zuidwestploeg kan neerzet ten, al speelt Amersfoort op ei gen terrein. KNS krijgt het in de andere le Klasse veel moei lijker, want koploper Swift is de gastheer van de oranje hemden. Een revanche voor de 35 ne derlaag des'ijds zal er voor KNS o.i. niet inzitten. Ook 2e Klasser Crescendo heeft komen de zondag geen riant uitzicht op beide punten, want Phoenix ont vangt de groen witten. De Ha genaars hebben t.o.v. vorig sei zoen veel van hun wilde haren verloren, maar de streken zijn ze nog niet verleerd. Toch moet Crescendo in staat geacht wor den zonde/- verlies uit de resi dentie te kunnen vertrekken. Top gaat in Sassenseim winnen van het kansloos onderaan bun gelende Merwic, maar moeilij ker krijgt Ons Eiland het bij ADO. In de derde Klasse wint Tempo, zij het moeizaam, van Maassluis en staat in 3D de klinkende zege van koploper Ve- locitas op Fiks vast. Fluks krijgt het niet eenvoudig bij Vi tesse in Barendrecht. „Valken" zit met ledentekort bij tafeltennis VALKENBURG De tafeltennis- afdeling van de sportvereni ging „De Valken" kampt met een Iedentekort. Vooral uitbrei ding van het aantal jeugdleden is hard nodig wil men in de toe komst het aantal competitie teams kunnen handhaven. De 22-leden tellende afdeling gaat de belangstelling van de jeugd proberen te trekken door het or ganiseren van open toernooien in de vakanties. Doordat de afdeling gesubsidieerd werd door de algemene sport vereniging was het op de laatste jaarvergadering nog niet nodig de contributie te verhogen, maar de dreiging blijft er wel. De wisselbeker voor de onderlinge wedstrijden werd gewonnen door T. Rhijnsburger. Om de commissie weer op volle sterkte te brengen (A. de Roode moest bedanken) werden Fr. van Dam en A. Rhijnsburger gekozen. TER AAR TAW 1 gaat morgen voetballen tegen SVOW 1. Het tweede elftal komt tegen Kagia 2 uit. Bei de wedstrijden beginnen om 15.00 uur. m.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6