Eerste ouderavond peuterspeelzaal Fancy-fair in Oud Ade gaat gewoon door Tuinders Boskoop zoeken naar betere aan- en afvoerwegen rijn- en veenstreek IJSSER HUISHOUD SCHOOL KRIJGT WISSEL- BEKER IN ALPHENSE AVI FAUNA GOED JAAR VOOR „DE RIPPERS" Rijk moet bijspringen in plan Bateweg PAGINA 5 DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 LE1DSE COURANT Alphen aan den Rijn/Lisse/Leiden Tijdens de gisteren in het parkrestaurant van Avi fauna gehouden Huishoudschooldag geor ganiseerd door het Bedrijfschap voor het Slagersbedrijf voor de tiende keer zijn de meisjes van de Prot. Chr. Huishoudschool „Jacoba van Beieren" in Lisse er in ge slaagd met het maximaal haalbare aantal punten (10) de hoogste prijs in bezit te ne men, zijnde de wisselbeker, een beker voor de school plus drie bekers voor de meisjes die dit resultaat voor bun school hebben be reikt. met 33 punten te winnen. Tweede werd Lisse met 31 punten en Amsterdam derde met 30 punten. De persoonlijke prijzen werden be haald door Zaandam wat betreft de grote vleesschotel, Tilburg voor de kleine vlees schotel en Rijssen werd eerste in de catego rie warme vleesschotel. Vlees de heer G. A. Meyer de bekers in ont- Foto 1. De Leidse supporters moedigen de vangst mocht nemen bestond uit de meisjes, meisjes luidruchtig met spandoeken onder- Pietie van Weeren, Gerjanneke Hamming en steund aan. Tieke Mol. Het was de gehele dag in de zalen van het restaurant een enthausiaste boel. Foto III. De winnende meisjes nemen van Vooral bij de prijsuitreiking en het diner voorzitter G. A. Meyer de bekers in ont- waarmee ook deze dag weer werd besloten vangst, steeg de vreugde bij alle 450 meisjes vaan tot zeer grote hoogte. ALKEMADE Vanwege particu lier initiatief 'is de afgelopen zo mer de zorg voor de peuters in Alkemade ter hand genomen. Men kreeg de beschikking over het aan het begin van de Narcisstraat staande N.K.V.-ge- bouwtje, hetwelk voor dit werk op doelmatige wijze werd inge richt. Sinds enige weken is de bestuursvorm gewijzigd in Stichting Peuterspeelzaal. Voor de eerste maal in de korte tijd van het bestaan was er in het dorpshuis De Alkeburcht een ouderavond belegd waar voor ruim 40 personen bijeen kwamen. Na het openingswoord door voorzitter M. J. A. M. Wit- teman werd het woord gegeven aan mevr. Dijksterhuis van de Stichting Schooltandverzorging welke een lezing hield over ge bitsverzorging. Na de pauze deed het bestuur een boekje open van zijn aktivitei- ten, waarbij werd meegedeeld dat het eerste bestuur als volgt is samengesteld: M. J. A. M. Witteman voorz., mevr. J. Op- schoor seer., Chr. A. v.d. Haven penn., en bestuursleden mevr. C. E. A. van Rijn en mvr. P. J. M. Elstgeest. In de Raad van Advies hebben zitting mevr. J. Dijkstra, kinderpsychologe, dr. P. J. G. M. Heijnen, arts, dr. R. H. C. Glansbeek, arts, en mej. Koot, wijkverpleegster. De speelgoedcommissie bestaat uit enige ouders o.l.v. bestuurslid mevr. Elsgeest, die de zorg voor onderhoud en vernieuwing van het speelgoed hebben. Voorts heeft men de volgende plannen n.l. om op 1 dec. a.s. een Sinterklaasfeest te organise ren; een wedstrijd uit te schrij ven om een passende naam te verkrijgen voor het gebouwtje; in de toekomst enige malen per jaar een ouderavond te houden om met de ouders van gedach ten te wisselen en dezen in te lichten over de gang van zaken; alsook dat het de bedoeling van het N.K.V., eigenaar van het ge bouwtje, is om nog veel aan dit gebouwtje op te knappen. Deze eerste ouderavond vond plaats in een prettige en ongedwongen sfeer, waarbij na sluiting van het zakelijke gedeelte velen nog eniege tijd gezellig bleven na praten. LISSE Ir. A. H. J. Paarde- kooper heeft bedankt voor de raadsvacature De Geoy. Voorgedragen wordt nu de heer Th. C. L. Visser, leraar aan het Fioretti-college te Lisse. LEIDEN De Zijlpoortbrug wordt op dinsdag 6 novem ber geschilderd. Men begint hiermee 's ochtends om 4 uur. De Schrijversbrug wordt onder handen geno men in de nacht van donder dag 8 op vrijdag 9 novem ber. Tijdens deze werkzaam heden zijn de bruggen voor het verkeer gesloten. De om leidingsroute zal met borden worden aangegeven. 0 ZOETERWOUDE Enkele we ken geleden werd het typische hoge brugje voor de woning Noordbuurtseweg 5 door 'een haastige automobilist, die in 'n slip raakte en van de weg schoot, gekraakt. Het leek het roemloos einde te zijn van een van de laatste exemplaren van de velen die in de afgelopen ja ren, vooral met name in de Zuidbuurt, zijn verdwenen. Eigenaar is echter de heer N. Overdevest een oud-aannemer die maar moeilijk stil kan zitten en nog veel karweitjes aanpakt. Hij heeft nu het herstel ter hand genomen en zo zal deze weer in zijn oorspronkelijke staat terug komen. Deze hoge brugjes wer den in het verleden veelal ge bouwd naast de ophaalbruggen. Als deze laatste omhoog ston den om de scheepvaart door te laten kon men toch via het naast gelegen hoge brugje de overkant bereiken. 'n Kwakelis van oudsher de Zoeterwoudse benaming hier van, een woord waarnaar men tevergeefs zoekt in t denboek. WÊÊÊÊÊÊBÊm :m-s wa BP f ft i "«saaaK; Ondanks autoloze zondag OUD ADE - De jaarlijkse, steeds veel belangstelling trekkende, Oud Adese Fancy Fair, zal, ondanks de autoloze zondag, hetgeen een zware handicap betekent, plaats vinden op zaterdagmiddag 3 en zondag 4 november in het Dorpshuis. De uit vele stands bestaande overdekte kermis zal gedurende deze dagen weer gonzen van bedrijvigheid. Dit alles om de plaatselijke verenigingen in staat te stellen zelf hun zaalhuur voor het Dorps huis voor hun tramingsavonden bij elkaar te krijgen. Bovendien is dit ook ten bate vaui de uitgaansdag van de bejaarden. Tal van attractieve, zelfgemaakte stands zijn aanwezig, waaronder het niet weg te denken rad van avontuur. Nieuw is dit jaur de - doelschietstand- om het zuivere schot wat op te vijzelen. Aan dit ge beuren gaat een verkoop van loten vooraf en tot de prijzen, die ver loot worden behoort o.a. een draagbare T.V. De trekking hiervan vindt plaats op zondagavond omstreeks 21.00 u. ten overstaan van de heer P. M. F. Solders, burgemeester van Alkemade in het Dorps huis. Op zaterdagmiddag vindt er voor de kinderen van de kleuter- en lage re school een gecostumeerde optocht plaats, die na beoordeling door een onpartijdige jury. door de kom van het dorp zal trekken vooraf gegaan door het pijpercorps van NOMERO uit Rijpwetering. Daar na volgt de prijsuitreiking en de opening. Oud Ade heeft zich terde ge voorbereid op dit financiëel zo belangrijke gebeuren en men hoopt ondanks de -autoloze zondag— dat velen de weg naar het Dorpshuis weten te vinden hetzij te voet of per fiets of bromfiets. De Fancy-Fair moet er niet onder behoeven te lijden. WMÊRmÊHmmMÊmMHÊMmÊÊÊÊKtMm Alpheuse partijen protesteren tegen bebouwings- pl BOSKOOP Dat Boskoops sierteeltgebied streeft naar steeds grotere uitbreiding is duidelijk te zien in de omliggende polders waar de weiden lang zaam veranderen in boomkwekerijen. Vele jonge pas beginnende kwekers zoeken de ruimte voor hun bedrijf aan de wegen in de ruilverkaveling zo dat hun kwekerij gemakkelijk de bereiken is voor de aan- en afvoer van de produkten en de tuin bouw materialen. Een kweker die zelf riet „reist" maar zijn produk ten aan de exporteurs levert, wordt in de boom kwekerswereld, „kwekt.- aan land" genoemd, maar ook deze kwekers hebben veel profijt van een „open tuin". Boomkweker A. van Bemmel wil aan de Warmoes kade in Boskoop oost gaan „uf»nen" maar wacht op toestemming van Ged. St. voor de bouw van een kas en loods op zijn toekomstige bedrijf. Nu sen in de gemeente een „stukkie kweek" maar dat is zeer tijdrovend. Hij moet nu noodgedwongen zoals meerdere kwekers lossen en laden op de openbare weg. Want, zo zegt hij, anders moet ik twee kilometer omvaren. Met nog een aantal collega's hoopt hij dat Ged. St. snel de vergunningen afgeeft want ze staan om zo te zeggen met de „graaf" (schop) in de aanslag om het grasland te scheuren. Hoewel ook Boskoop met zijn geweldige export de gevolgen van de devaluatie \;:i het nd en de re valuatie van de gulden ondervindt de Boskoopse b ...ic e i ses.ers ercen cp de in ale markt duurder is de vraag naar groen nog steeds overweldigend. Een 'uitsp van een exporteurkweker typeert de situatie duidelijk als hij zegt „Ze komen de bomeCjj onder mijn "handen va-Jaan halen. Het is dus noodzaak dat de jonge kwekers snel kunnen star- an ALPHEN De afdelingen van D'66, PSP en PPR hebben bij de regering geprotesteerd tegen de bouw van een winkel- en kantoorcomplex in het centrum van Alphen. GS hebben onlangs geen bezwaar gemaakt tegen het verlenen van een bouwver gunning daartoe door B. en W. De partijen betuigen hiermee ad hesie met de heer Perotti, die al eerder bezwaar heeft ge maakt tegen de bouw van een dergelijk complex in het gebied dat begrensd wordt door de Aarkade, de Bloemhofstraat en de Van Boetzelaerstraat. De af delingen zijn van mening dat de bebouwing in strijd is met het Rijpwetering - Het afgelopen verenigingsjaar is in alle op zichten een goed en succesvol jaar geweest voor de jeugd- en sportver. "De Rippers'". Een jaar met vele gevarieerde aktivifeiten en evenementen met als hoogtepunten de kampweek in Breda en de vie ring van het 15-jarig vereni- gingsbestaan. Ook financieel is 't bij „De Rip pers" kerngezond. Het leden aantal groeit gestadig en men beschikt over een uitste kende en aktieve leidinggeven de staf. Dit bleek allemaal uit de uitgebreide verslagen van secretaris W. Zoetemelk en penningmeester A. van Zoen tijdens de jaarvergadering (ouderavond), welke in het dorpshuis gehouden werd. Een flink aantal ouders, alsmede pastoor E.v.Diepen gaven hier bij blijk van belangstelling. In zijn openingswoord herdacht voorzitter J.v. Berkel de vori ge win'er overleden oprichter en erelid van de vereniging, de heer B. Otto. De heer Th. Otto kreeg een 'eu- ke attentie aangeboden, als dank en waardering voor de enthousiaste wijze, waarop hij al 15 jaar de vereniging trouw heeft gediend. Het bestuur bleef voorts ongewijzigd, orn aat de drie aftredende maar her' 'esbare leden. mevr. Zwetsloot en de heren P. Pouw en Th. v. Scheppingen. werden herkozen. Mevr. Ne- derstigt-Dobbe en mevr. Dap per houden in het nieuwe Jaar de kas-controle. Besloten werd de ledencontributie 1.50 per maand) en de donatie 2.50 per jaar) te handhaven. De deelnamekosten voor de kamp- week in Breda gaan echter noodgedwongen met 2 50 om hoog. zodat deze 55.00 per deelnemend lid gaan bedra gen. Eenstemmig ging men hiermee akkoord. Ook werd medegedeeld, dat kin deren lid kunnen worden zodra zij in de eerste klas van de la gere school zitten. Het onderdeel Volksdansen, dat weer volop leeft bij "De Rip pers", krijgt in het nieuwe jaar de volle aandacht voor wat betreft de aanschaf van uniformpjes en andere beno digdheden hiervoor. Vervol gens zal er volgend jaar ge streefd worden naar een bete re organisatie van Alkemade- West van de gemeentelijk/? jeugdvlerdaagic. Ook,,staaf.,de jaarlijkse uitgaansdag voor dg leden weer op het programma. Me: de .vertoning van een groot aantal prachtige klwp rendia'i gemaakt -tour dé he-' ren Thi Otto en F' Nederstlgt tijdens verschil'er.de evene menten van de verëhigfrrj»; Werd deze gezellige ouder avond besloten. WOUBRUGGE In het plan Ba teweg zullen 38 woningwetwo ningen worden gebouwd. De grondprijs is vastgesteld op 6.690,— per kavel. Het bouw bedrijf Vink en Veenman zal de woningen voor 1.371.896.— bou wen. Voor de exploitatie wordt jaarlijks 67.954,— van het rijk gevraagd. Dit zal ter sprake komen tijdens de raadsvergadering van van avond. Andere punten op de agenda zijn: De uitgave van 6.100 voor voorzieningen die aangebracht moeten worden aan de lage-drukspuit. Deelna me aan de parnntheldskosten in het ambulancevervoer van de Rijnstreek ten bedrage van 583. Idem een bedrag van 7.500 als bijdrage in het her stel van het rieten dak van de boerderij van de heer C. G. van der Meer aan de Doespolderka- de 6 te Hoogmade. De verkoop van 20 grondkavels voor de bouw van evenzo veel premiewoningen in het plan Woubrugge Bateweg i 13.000 per kavel, exclusief btw. Hier- ven is reeds kavel verkocht aan een ingezetene van het dorp. Het ligt in de bedoeling zoveel mogelijk kavels te verko pen aan ingezetenen. Gouwepolder heeft meer geld nodig BOSKOOP - Met meerder heid van stemmen hebben de ingelanden van de Gou- vvepolder tijdens de verga dering in Florida besloten, dat de bezitters van de zo genaamde bebouwde eigen dommen mee moeten gaan betalen in het onderhoud van de polder. Twee jaar gelden hebben de gede puteerde staten de mogelijkheid geopend voor deze regeling. Dit in het kader van het milieube heer, De polders worden langza merhand volgebouwd en er is extra geld nodig om de toene mende vervuiling te bestrijden. De algehele reconstructie van de Randenburgsewe» 'u de gelijk namige polder Ranoenburg is per één december klaar Aan sluitend op het Zuldwijk is er dan een prachtige verbinding met Reeuwijk-dorp tot stand ge komen. Dit betekent een ontlas ting van de gevaarlijke onver lichte smalle Middelburgsewcg, die reeds lang van het provin ciale wegenplan is geschrapt en derhalve met zal worden gere construeerd. Lustrumfeest van Maranatha BOSKOOP De Maranntha-Mavo nan de Ritzema Bosstraat in Snijdelwijk is vijf jaar oud en dit feit Is door de leraren en leerlingen beslist niet geruisloos gevierd. Na een puzzelrit door Boskoop en omgeving werden de hongerige magen gevuld met lekker eten. samengesteld en verzorgd door de thuisblijvers. De rommelmarkt op het school plein en de kermis waren 's middags een bezoek alleszins waard. De scholieren en leer krachten bedachten vele leuke attracties die volop de belang stelling trokken van jong en oud. De dag werd 's avonds be sloten met een toneelstuk. Centr. antenne inrichting in Ldam-Zuid LEIDSCHENDAM In plan-zuid zal tegelijk met dc bouw van de wonningen een centrale antenne Inrichting wop-den aangelegd die de bewoners ongeveer 5,70 per maand zal kosten. In de com missie van bijstand voor het ge meentelijk lichtbedrijf heeft wethouder Bunnik bij de bespre king hiervan meegedeeld dat do drie woningbouwverenigingen, die alle woningen in zuid zullen bouwen, positief of beter gezegd enthousiast hebben gereageerd. De wethouder zei dat de inrich ting vooral van belang is omdal een groot deel van plan-zuid uil eengezinshuizen zal bestaan en daardoor „e-n zee van enten* nes" zul worden voorkomen. Op langeretermijn zul pok in d<i overige wijken een CAS worddn aangelegd. De prijs "vaW 5 gul den 70 IS,' Volgens de tfécr Bun- nik. KnstVhdekkend idV.%oven- dien lang 'ten opziet'1' van om ogende gemeenten In de prijl rtjn d" o cUthouds'ii-ttjn jjegre- pen. Bph.lfvp van de Duitse zen tiers, die afhankelijk van weers omstandigheden kunnen l*»or den ontvangen wordt oen sto ringsvrije ontvangst gegaran

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5