Gevolgen van rijverbod nog niet te overzien V Twee overvallers N'wijkse bank gearresteerd Woonwagens Leidsenhage weggesleept Ontheffing van rijverbod ze zeggen.. Mi S 65e JAARGANG No. 19649 WOENSDAG 31 OKTOBER 1973 Somo/nt Kort Rapenburg 2, Leiden postbus 11telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur. F. J. Plug. - Chef-redacteur H. P. M. Horuer. Advertenties lexci. a.i.w.) 0,30 per mm. Telefoontjes f2.75 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur). - Abonnementen per week ƒ2,15; kwartaal f27,76;jaar f 108,20. - Losse nummers 35 cent. DAGBLAD rVOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Ned. I: 19.05 uur Gewest tot ge west; 20.31 uur De stuiter, film; 20,41 uur Leerling-seinhuiswach- ter, tv-spel; 21.45 uur Panora- mielt met de drie Guiana's. Ned. II: 19.05 uur IJsspellenshow; 20.21 uur Europa-Zuid-Amerika, voetbal; 22.15 uur Kenmerk. OPKLARINGEN. Droog weer met opklaringen, vooral in het oosten van het land. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid-Oost. Min. temp. ongeveer 5 graden, maar bij opklaringen enkele graden lager. Maxima morgen om streeks 10 graden. Uitgezonderd zijn in ieder geval: rijks- en gemeentepoli tie, brandweer, ambulances, huisartsen, specialisten, ver loskundigen, wijkverpleegsters of dierenartsen voor de uit oefening van hun beroep .Verder het vervoer van invali den naar kerkdiensten, auto's ingericht voor en bestuurd door een invalide. Voor vrachtwagens geldt ontheffing voor het verzorgen van mens en dier en voor snel bedervende goederen, voor het internationaal grensoverschrijdend vervoer. Verdere ontheffingen gelden voor: alle personenvervoer per autobus en taxi's ,PTT-auto's voor het vervoer van poststukken, motorrijtuigen van NS en openbare nutsbe drijven, gemotoriseerd vervoer op vliegvelden, motor voertuigen speciaal ingericht voor radio- en tv-reporta- ges, motorrijtuigen voor hulpverlening bij rampen, onge vallen en gladheidsbestrijding, speciaal vervoer van goe deren en materiaal voor toneel- en muziekuitvoeringen, landbouwtrekkers. Formulieren voor ontheffing zijn verkrijgbaar bij de Ka mer van Koophandel, bij de kantoren van de ANWB en de Evo en bij de Rijksverkeersinspectie Zuid-Holland. Deze formulieren moeten ingeleverd worden bij de Rijks verkeersinspectie Zuid-Holland, Thurlede 95 te Rotter dam. Daarna volgt schriftelijk bericht over het al dan niet verlenen van ontheffing. Sport wordt bevoorrecht DEN HAAG Het bestuur van de vereniging van schouwburg- en con certgebouwdirecties in Nederland heeft in een telegram aan de minister van economische zaken ernstig be zwaar gemaakt tegen de bevoorrechte positie van de sport boven die van de kunst door het verlenen van ontheffin gen van het zondagrijverbod voor au tobussen met publiek van en naar sportwedstrijden. Het bestuur hoopt door te wijzen op deze onbillijkheid dat de richtlijnen ge wijzigd zullen worden en rekening wordt gehouden met de belangen van de kunst, zonder nochtans aan te drin gen op een algemene ontheffing voor de bezoekers van schouwburgen en concertzalen. i t—-p— Vluchten op Cairo hervat SCHIPHOL (ANP) - De KLM heeft gisteren haar Vluchten op Cairo hervat. De diensten op Tel Avlv "zullen op een daartoe geschikt moment worden he- vat", aldus een mededeling van de KLM. Geleidelijk aan zullen in het Midden Oosten weer een aantal bestemmingen' woren aangedaan. Zo zal met ingang van vandaag de wekelijkse retourvlucht op weer worden uitgevoerd. Vluch- de Iraakse hoofdstad Bagdad ten op Syrië en Jordanië zijn niet mogelijk, omdat het luch truim nog gesloten is voor de burgerluchtvaart. De KLM on dervindt nu evenwel hinder bij de diensten op de Libische hoofdstand Tripoli, waar het luchthavenpersoneel weigert de vracht te lossen. dat op onze bont-afdeling een klant door een nerts is gebeten - hij was woest op z'n lage prijs... Het zijn niet alleen de Sahellanden waaronder Mali in Afrika die zwaar door de droogte pi-troffen zijn. Ook vijf miljoen Ethiopiërs verkeren in acute hongersnood, waaraan al 100.000 mensen be zweken zijn. Deze man steekt zijn handen uit in een wanhopig gebaar om hulp, terwijl zijn doch tertje achter hem dit gebaar imiteert. NOORDWIJK Van de vier mannen, die op 10 augustus j.l. een gewapende roofoverval pleegden op het bijkantoor van de Bondsspaarbank Noordwijk aan de Voorstraat, bevinden zich twee in arrest. Het zijn een 27-jarige student uit Tunis, woonachtig te Amsterdam, en een ongeveer even oude Alge zonder bekende woon- of ver blijfplaats, Een van dc verdach ten hoeft bekend aan de overval te Noordwijk te hebben deelge nomen. Goederen, die bij deze gelegenheid waren ontvreemd, trof men in zijn bezit aan. De andere bankrover, die tot nog toe ontkent bij de overval op de Noordwijkse bank betrokken te tatie met het bankpersoneel per tinent herkend. Bij de roofoverval '«erd de kas. sier, de h er Maasscn, neerge slagen, terwijl het andere perso neel met een pistool in bedwang werd gehouden. Een derde man hield de 16-jarige Paul Wulfing- hoff, die op het moment van de overval juist het bankgebouw De twee andere overvallers, even eens Noord-Afrikanen, bevinden zich waarschijnlijk in het bui tenland. Vrijwel alle leden van de roversbende zijn bekende misdadigers, die internationaal worden gezocht. De bij de overval gebruikte perso nenauto, een blauwe Ford Capri met een Belgisch kenteken, blijkt in juni j.l. te Brussel te zijn gestolen. De wagen werd enkele dagen na de overval door Noordwijkse rechercheurs teruggevonden langs de oprij laan naar de jachthaven aan de Lageweg. Daar zijn de daders overgestapt in een andere auto, waarmede zij naar Amsterdam zijn gereden. Van de buit, ongeveer ƒ10.000 is niets over. Uitlatingen van de gangsters maakten duidelijk, dat het op een schietpartij zou zijn uitgelopen, als zij op heter daad waren betrapt. Door de weigering van een alarmschake laar in het bankkantoor, kon de politie eerst na het vertrek van de overvallers worden gewaar schuwd. Binnen een minuut was men ter plaatse, doch toen ble- (Van een onzer verslaggevers.) DEN HAAG - Een groot deel van de Tweede Kamer wil verandering in de tijden van de autoloze zondag aanbren gen. De regering heeft het rijverbod op zondag gesteld tussen 0.00 uur zondagmorgen en 24.00 uur zondagavond. Een vermoedelijke meerderheid van de Tweede Kamer wil het rijverbod laten ingaan om 2 uur zondagmorgen en laten eindigen om 2 uur maandagmorgen. De Tweede Ka mer is overstelpt met dit soort verzoeken, omdat het so ciaal verkeer juist op zaterdagavond ernstige schade on dervindt, aldus de bezwaren tegen het regeringsvoorstel. Vandaag zou in de namiddag hierover een beslissing val len. NS zondag normaal De Nederlandse Spoorwegen zullen In de dienstregelingen op zondag geen veranderingen brengen, aldus mededelin gen van de N.S. Dc vraag is alleen of de treinstellen niet verlengd zullen worden. Dit hangt af van het „aanbod van zondagsreizigers". De gevolgen van het rijverbod zijn nog niet te overzien. Neder land staat overigens ook voor nog meer beperkende maatrege len bij het olie (benzine) verbruik. De kans is groot, dat de olie- en benzineverkoop gedis tribueerd wordt, wanneer de autoloze zondag en 't vrijwillig' beperken volgens de regering te weinig resultaat oplevert. De maatregelen voor een volledige distributie via bonkaarten lig gen al klaar, zodat zij onmiddel lijk kunnen ingaan, wanneer de regering dit noodzakelijk acht. De regering zal zich volgens minister Lubbers van Economi sche Zaken in ieder geval op korte termijn beraden. De regering vreest verder, dat de olieboycot en de daaruit voort vloeiende maatregelen het rijks- uitgavenbeleid ernstig kan ver storen. Verder vreest het be drijfsleven, dat het Centraal Ak koord door de oliemaatregelen op losse schroeven gezet is.De financleel-economische gevolgen ook voor de werknemers zijn nog niet te overzien.De situatie is op dit moment wel ernstig aldus insiders.Vooral omdat de prijzen van benzine en olie sterk ver hoogd moeten worden. Vermoe delijk zelfs twee keer verhoogd nog voor 1 januari aanstaande. In Joegoslavië is de olieprijs nu al met 10 procent verhoogd. In België demonstreren de klein handelaren. Intussen proberen in het gehele land tienduizenden Nederlanders ontheffing van het zondags-rij verbod te krijgen. Ook al zou een groot aantal aanvragers ontheffing krijgen dan nog kan de lawine van aanvragen onmo gelijk al vóór aanstaande zon dag verwerkt zijn. Het zal voor de meeste Nederlanders inder daad een niet rijdende zondag worden. De eerste ernstige klappen zal Rotterdam moeten opvangen. Daar zijn 20.0ÜU werknemers diekt bij de olie-invoer betrok ken. Rijk en gemeente zijn hier over reeds in overleg. Reactie op de beurs Vooruitlopend op de regeringsmaatregelen in verband met de mogelijk optredende olicschaarsfe reageerde de Amsterdamse beurs gisteren vrij scherp. Unikap (Union- Kaptein: fietsen en bromfietsen) maakte met 25 een sprong naar bovan tot 250. De autofondsen als AIR, Riva en ARM liepen terug evenals Rijn-Schelde (bouw van tankers), Intcrnatlo en Pakhoed (olieopslag). Kon. Olie daarentegen steeg iets In prijs. Zondag geen benzine (Van e r verslaggevers) DEN HAAG Zondag zullen alle benzinestations geslo ten zijn. Ook de stations langs rijkswegen, die normaal op zondag verplicht open moeten zijn, zullen naar alle waarschijnlijkheid gesloten blijven, De Bovag zal voor deze groep pompstations in elk geval vergunning vragen om te mogen sluiten. Een en ander houdt in, dat aanstaande zondag geen ben zine of dieselolie getankt zal kunnen worden. Ook twee- taktbenzine voor bromfietsers zal niet verkrijgbaar zijn. Het gaat om ongeveer 2000 benzinestations van formaat. Voor het bedienend personeel zul de Bovag collectief werktijdverkorting aanvragen. Man overlijdt aan gevolgen drama VELSEN (ANP) Gisternacht Is de 48-jarige J. Kloosterman uit Velsen overleden. Bij een echte lijke ruzie in de nacht van 23 op 24 juli van dit jaar raakte hij ernstig gewond. Eerst dacht de politie dat er een raadselachtige aanslag op het echtpaar was gepleegd. Man en vrouw werden 's morgens vroeg zwaar gewond aangetroffen. La ter heeft de man echter ver klaard, dat hij, na een twist over het al dan niet doorgaan met rijlessen zijn vrouw met een snij-ijzer op het hoofd heeft geslagen. Daarna moest zijn vrouw hem hebben geslagen, maar zij kan zich dat niet her inneren. Over de vraag of er sectie zal worden verrricht is nog geen beslissing genomen. LEIDSCHENDAM - Met veel machtsvertoon is de Leid- schendamse politie van* morgen begonnen met de ontruiming van het illegale woonwagenkamp bij het winkelcentrum Leidsenha ge. Omstreeks negen uur vanmorgen werden de woonwagenbewoners van het gemeentelijke voorne men op de hoogte gesteld en korte t jd later verschenen on geveer dertig takelwagens om de woonwagens weg te trekken. De Leioschendamse politie, be last met de uitzetting, heeft as- sislent e gekregen van de korp sen gemeente- en rijkspolitie uit de omliggende gemeenten. De actie is uitstekend voorbereid. Niet alleen heeft men veel poli tiemensen op de been gekregen, ook aan andere belanghebben den werd gedacht. Op het par keerterrein werd een perscen trum geïnstalleerd en de aanwe- z ge journalisten hadden alle

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1