S. v. Wassenaar vierde 25- V00RH0UTSE BEJAARDEN BETER AF BIJ HET OVERBOS 'Progressief Zoeterwoude tegenhanger van VYD streeknieuws iim1 St.-Jans Fanfare bracht serenade bij 70-jarige R.K. Charitas- instellingen zijn gefuseerd OOK Wat u moet weten Aangespoeld lijk geïdentificeerd PAGINA 4 LUIDSE COURANT VOORHOUT „De Voor- houtse bejaarden hebben recht op de mooiste plaats in de gemeente". Dit is een uitspraak van de heer Joop Warmenhoven, die een fel le voorstander is om het nieuwe bejaardencentrum „Schoonoord" te plaatsen tussen het vele aanwezige groen van het terrein, wel ke nu nog het eigendom is van de Broeder-congrega tie. „Wie zou daar nu niet willen wonen tussen het Overbos en het Columbia", zegt Joop. Deze voorstan der is de fractie-leider van Gemeente Belangen en hoewel hij zijn „voor" lie ver eerst uitspreekt in de gemeenteraadszitting, is hij gaarne bereid de voor delen te noemen, die een nieuw bejaardencentrum in de kern van het dorp nooit kan bieden. „Velen weten niet dat er een geweldig plan ter recon structie van de Nagelbrug reeds van de tekentafels is gekomen. Er zal dan een voorsorteerplaats voor au to's komen en het overste ken zal door verkeerslich ten en vluchtheuvels bevei ligd worden. Waarom nu eigenlijk bouwen over de brug? Dat vroeg ieder zich af, ook de fractie van Ge meente Belangen. Het ant woord is eigenlijk heel een voudig: Er is daar alle ruimte, die je je maar wensen kunt." De Congregatie had al Jaren gele den plannen om voor hun be jaarden van nu èn diegenen die straks uit de missielanden te rugkomen. een 30-tal woningen te bouwen, samen met een klein verzorgingspaviljoen. De oude BNS heeft als technische dag school zo goed als afgedaan. Toen bovengenoemde plannen zich afspeelden, moesten de eer waarde zusters juist stoppen met de bejaardenverzorging in de St. Agnes. De gemeente Voorhout was o zo blij, dat de broedercongregatie deze taak met succes overnam. Toen kwam ook de gedachte tot sa menwerking tot stand. De ge meente Voorhout zat met de zorg van een door de overheid afgekeurd bejaardentehuis en moest nieuwbouwen. En de broedercongregatie wilde voor zichzelf iets creëren. Architect De Groot zette zich aan 11^—HIH Hl'llilnlimi i'illMT III II het tekenen voor twee opdrach ten: een bejaardencentrum op de oude plaats (St. Agnes) en een op het terrein van de Con gregatie. Het eerste terrein was na de sloop van de scholen en gymzaal slechts 11.000 m2. De grond van de broeders was ruim vier maal zo groot, name lijk 47.000 m2 en rijk gestof feerd met bomen en wandella nen. Bij realisering in de kern zou het gebouw en de bejaar denwoningen in hoogbouw moe ten worden gevonden. De be staande tuin zou geheel met vij ver en al moeten verdwijnen ep parkeerruimte voor auto's zou men dan moeten vinden op de plaats van de te dempen kerk- vijver. B. en w. merkten toen al op dat het uitzicht op de kerk hoven, ingevolge de wet op de lijkbezorging, ook wel bezwaren zou oproepen. Er waren eigen lijk nog grotere bezwaren, want de broeders wilden alleen al voor zichzelf 30 bejaardenwonin gen plus verzorgingsbedden in het hoofdgebouw. „Er bleef dan te weinig over voor onze eigen gemeentenaren. Kijk, we bouwen niet voor de huidige bejaarden, maar voor hen, die de komende vijftig jaar bij de groep bejaarden zullen gaan behoren", aldus de heer Warmenhoven. „Zo'n plan voor de toekomst moest 100 bejaar denwoningen hebben met com plete verzorging vanuit een hoofdgebouw. En dit heeft de architect weten te creëren tus sen Overbos en Columbia." Er komen ook bungalows in de vrije sector. De bejaardenwo ningen komen in hoefijzervorm knus bijeen te staan. Het wordt het mooiste bejaardencentrum van de Bollenstreek, met nieuw gegraven karper- en eendenvij vers, zonneterrasjes, biblio theek, recreatiezalen en ook de mogelijkheden tot ander ver maak, waar de gehele Voor- houtse gemeente iets aan heeft. „Ik ben een felle voorstander om dingen te creëren waar ook uitbreiding mogelijk is", zegt Joop Warmenhoven, ,,en niet iets wat met dempen en slopen net in het juist nodige zal moe ten voorzien." Wie zou niet op die mooie plaats willen wonen? Ieder toch. Men moet zich niet door sentimentele gevoe lens laten leiden. De Agnes is een aflopende zaak, ja ren geleden al afgekeurd. „Wij gemeentebestuurders willen veel, maar kunnen alleen niets", zegt Joop Warmenhoven. De broeder congregatie, waarvan de helft in het Stichtingsbe stuur zitting heeft, biedt: initiatief bouwgrond, finan ciële condities, exploitatie en vakmanschap. „Mag een .actie-comité dit onder graven? Neen, want als onze partner eens niet meer gelinteresseerd is, dan zijn alleen de bejaar den van de toekomst de dupe. En daar hoor ik straks ook bij. Juist daar om zal ik, en mijn fractie steunt me, wel zo fel zijn", aldus vernamen wij van Joop Warmenhoven, een geweldige voorstander van het bejaardencentrum „Schoonoord". WASSENAAR De zaterdagmid- dagafdriing van de sportvereni ging Wassenaar heeft zaterdag het 25-jarig bestaan gevierd. Aan ie verschillende onderdelen van het feest werd door vele oud-leden deelgenomen, met name aan de wedstrijd die in de voormiddag gespeeld werd. Er waren uit d; veteranen twee ploegen gevormd en zij speel de» een partij, die de toeschou wers een prettig uurtje heeft be zorgd. Snelheid was uiteraard niet dfl sterkste kant van de spelers, maar des te beter was vaak hun techniek. De elftallen hieldsn elkaar in evenwicht. De eindstand was 4-4. Daarna, om half drie, trad een S.V. Wassenaar-combinatie aan tegen een elftal van Radio Noordzee. Burgemeester mr. K. Staab verrichtte de aftrap (zie fotc De nroen-witte Was- senaarders wonnen met 6-1. In de morgenuren werd een puzzel- rit voor automobilisten gehou den, en 's avonds was er in het clubgebouw uitgebreid met een grote tent - een gezellige feestavond, voorafgegaan door een koud buffet. ZOETERWOUDE Enkele dagen nadat bekend was gewarde™ dte een aantal mensen het initiatief heeft genomen om te komen tot ee 'plaatselijke afdeling van de VVD, welke zal uitkomen met een lijs bij de gemeenteraadsverkiezingen, heeft een ni*uwe politieke groe pering de tijd rijp geacht om in de openbaarheid te treden. Het „Progressief Zoeterwoude" dat een bundeling wil zijn van PvdA PPR, D'66, PSP en CPN welke partijen bij de verkiezingen van vo rig jaar november de gunst verkregen van 800 kiezers. „Zij zijn op geen enkel duidelijke wijze vertegenwoordigt in de Zoeterwoudse gemeenteraad," sprak de heer A. Aerts op de bijeenkomst van een dertigtal geïnteresseerden. „Zij zullen ge zamenlijk de verkiezingen van ZOETERWOUDE De 70-jarige Sint Jans Fanfare heeft gister middag een serenade gebracht aan een andere zeventigharike. Het was de heer Jac. Straathof inGelderswoude die op deze da- „de leeftijd der sterken" bereikte. Het plan hiertoe was destijds ontstaan bij het jubileum-comiteé om degenen die in de maand oktober, de „geboortemaand" van de Sing Jans Fanafare, eveneens 70 jaar zouden worden een muzi kale ode te brengen. Naspeuringen bij de afdeling bevolking van de gemeente brachten aan het licht dat het hier slechts één per soon betrof. Het deed de mensen van de fanfare bijzonder deugd dat dit juist imenad was uit de buurtschap Gelderswoude omdat die buurtschap niet bepaald tot het dagelijks werkterrein be hoort. Vorige week is geconcerteert voor een dankbaar publiek in Huize Emmaus nadat eerder in eigen kring feest was gevierd. Met dit alles is het uitvoerige jubileumsprogramma ten einde ge- WASSENAAR Een verder gaande samenwerking tussen de ka tholieke Charitasinstelingen van de drie Wassenaarse parochies heeft nu tot een volledige fusie geleid. De naam van de nieuwe instelling is Interparochiële Charitasinstelling Wassenaar. Het bestuur is samenfcesteld uit afgevaardigden van alle drie de pa rodies. De drie pastores hebben het recht de vergaderingen bij De taakstelling is dezelfde gebleven als van de afzonderlijke instel lingen. Alleen heeft wel een verschuiving plaats gevonden. Vroe- ger-lag.het accent hoofdzakelijk op de individuele hulpverlening. Door df instelling van de Algemene Bijstandswet kan geen nood via deze wet gelenigd worden,'-Al blijven er natuurlijk altijd ge vallen over wqaarin de Charitasinst vllink moet bijspringen. Daarnaast werkt de instelling op een ander vlak, bijvoorbeeld door steun aan de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging. Verder worden er instellingen op het gebied van het bejaardenwerk en de jeugdbeweging gesteund. STOMPWIJK Luid knetterend J kon Stompwijk's gemechaniseer- j de jeugd haar hart ophalen. I Langs de Meerlaan was een fijn parcours uitgezet door meester- houwer Toon de Winter. De 1 Berenkuilbleek in de prak- 1 tijk een modderkuil te zijn. Niet minder dan 22 deelnemers heb ben hunr ronjes gedraaid in de „Berenkuil", dat spoedig een modderkuil werd. De suksesrijk- stenwaren in de Standaardklas- se Ton van Geylswijk—Peet Bolleboom en Joop van Geyls- I wijk. Bij het grote geweld der I 50CC klasse werd winnaar Ton j v.d. Kley met als 2e. Paul Rim- I meizwaan en 3e de plaatselijke favoriet Cok v. Geylswijk. LEIDEN Wethouder Ham opent morgenmiddag de eer ste van de 138 woningwetwo ningen aan do Ketelmeerlaan in de Merenwijk. Dit com plex wordt gebouwd door de bouwvereniging „Dura" n.v. AARLANDERVEEN - Zonder in bezit te zijn van een rij bewijs reed de heer W. J. G. zaterdagavond op de Nieuw- koopseweg toen hij ter hoog te van de Watermolen uit de bocht vloog. Zijn 20-jarige echtgenote liep schaafwon den op. De auto werd ge heel vernield. AARLANDERVEEN - De Stich ting "Het Hoogeland" houdt komende week een huis-aan- huiscollecte voor een nieuw zwembad op "De Bede" voor lichamelijk minder vali de jongens ren een groot basketbaltoer- nooi. Winnaar bij de dames werd Nes a.d. Amstel. Bij de heren werd het Bodegraven. ALPHEN - De personenauto van een Alphense dame P. F. ramde drie geparkeerde au to's. Omdat zij een nieuwe auto bestuurde vergiste zij zich in rem- en gaspedaal. ROELOFARENDSVEEN - De uitslag van de gehouden kaartwedstrijd voor het jeugdwerk: 1. mevr. Hogen- boom 5278 pt, 2. Jac. van Veen 5169 pt en 3. mevrouw Stem 5143 pt. Morgen is van af 20.00 uur weer kaarten in het dorpshuis. STOMPWIJK - De IJsclub Nut en Vermaak organiseert a.s.woensdag een kaartavond in "De Gouden Leeuw". Aanvang 20.00 uur. TER AAR- In de kantine van T/A.V. worden iedere vrijdag klaverjaswedstrijden gehou den. Uitslagen van afgelopen vrijdag: 1. Van de Haven 5250 pt, 2. Talma 5133 pt en 3. Maurits 4990 pt WASSENAAR De commissie Bedrijven houdt op woensdag 7 november een vergadering. Op de agenda staan voorstel len van B. en W. ten aanzien van de water-, elektriciteits- en gastarieven. Aanvang 19.30 uur. NOORDWIJK Het op 10 oktober op het strand te Noordwijk aange sp nelcïa lijk, is ma speurwerk van enkele waken geïdentificeerd als dat van een 25-jarige inwoner van Naaldwijk, die sedert 29 septem ber j.I. werd vermist. Aanvankelijk beschikte de Noordwijkse recherche over geen enkele aanwijzing omtrent de herkomst van het stoffelijk overschot, waar van het gelaat door de invloed van zand en zeewater zozeer was aangetast, dat herkenning niet mogelijk was. De gedachten gingen eerst uit naar vermiste schepelingen, doch geen van hen bleek over een te komen met de gegevens, die bij de sectie waren verkregen, i In nauwe samenwerking met de Centrale Recherche Informa iod enst te Den ilaag werd zt inderzezk ruortgezet en aa.'bij viel de a.... dacht ook op de vermiste Naaldwijken De dactyiosc i,)isci2 die.i u j van de C.R.I. verrichtte bij dit onderzoek, waarbij ook de poiitie van de Westlandse gemeente werd betrokken, bijzonder verdienste- I lijk werk en zij slaagde er in om aan de hand van vingerafdrukken de identiteit onomstotelijk vast te stellen, i Er blijkt geen sprake te zijn van misdrijf. I volgend jaar in gaan, niet al leen om aanwezig te zijn, maa ook om daadwerkelijk te stre ven naar een werkelijk progres sief gemeentebeleid in de gees van Keerpunt '72 het program ma van de drie linkse rege ringspartijen," aldus de heei Aerts. De nieuwe combinatie wil strevei naar een intensief contact tus sen de gemeenteraadsleden er- hun achterban, dat zij nu van aanwezig achten. „Progres sief Zoeterwoude" wil ook di gemeenschappen van de Hoge Rijndijk e.o. en die van he: dorp nader tot elkaar brengen Zij is voortgekomen uit de a enige jaren aktieve werkgroep „Vrede", die tot de conclusie gekomen, dat, wil men een v zenlijke mentaliteitsverande ring, tot stand brengen, met moet overgaan tot het politie!: organiseren van progressiel denkende mensen om aldus stem te hebben in het gemeen tebeleid. Volgens de betrokke nen laat dit beleid al te lang aan konsekwenties en duidelijk heid te wensen over. De „voe ling" met de bevolking wil mer onderhouden via de leden van de drie voorlopige werkgroeüen: Onderwijs/Sociale Zaken/Kui tuur- en sportzaken/Ontwikke lingssamenwerking. financii plano'ogie (woningbouw. Ruim- teliike ordening en Openbare werken). Besloten werd de werkzaamheden van de reeds draaiende werk groepen uit te breiden en tot sa menstelling te komen van een progressief programma. Om de gewenste mentaliteitsverande ring tot stand te brengen i onroeD aan zoveel mogelijk pro gressief denkende Zoeterwoude- naren, om zitting te nemi een of meerdere —erkgroepen, een eerste noodzakelijke stao. Men kan zich melden bij de voorlopige secretaris. Nico v.d. Akker, Nassaustraat 13, tel. 01710—43511. LFJDSCHENDAM De eerste dag-enveloppen voor de derpostzegelaktie 1973 zijn tot 12 november tegen uitbetaling te bestel'en op de adressen Burg. Caen van Nerk'aan ■f>0. P-:nses Bea- trixlaan 27 Mozartlaan 17. WASSENAAR De Ned. Ver. van H \svro iv en. afd V/as- s T>ar oudt dinsdagmiddag ok obe. om l.'.u r in h t gaboi.w van do NPB aan de Lange Kerkdam een le denvergadering. Op dinsdag 6 november organiseert de afdeling een excursie naar Rotterdam.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4