Kansloze nederlaag van Sanocel/Scylla Fides wint alweer op het nippertje: 8-9 Goede start promovendi Revanche voor zwemteam Zevenhoven blijft op kop MAANDAG 29 OKTOBER 1973 L2 SANOCEL kan met gemengde ge voelens op dit week-end terug kijken. Tegen Tempo Team leed men vrijdag ondanks goed tegen spel een zware 9-1 nederlaag maar de „vierpuntenwedstrijd" tegen Iduna leverde echter een gunstige 6-4 eindstand op. Tem po Team was vrijdag beslist een te zware cpgave voor Sano- cel. Snel kwam men op een 3-0 achterstand waarbij alleen Gé Bakker aan Hopman tegenstand van betekenis bieden kon. Het dubbel had Sanocel winst op kunnen leveren als het duo Bak ker/Van Zoelen niet erg onge lukkig in de 3e game een ruime voorsprong hadden verspeeld. Daarna leed Bert Onnes die bij zonder slecht speelde zowel te gen Bert v.d. Helm als Hopman tweemaal een kansloos verlies. Tegen v.d. Helm kwam nestor Gé Bakker nog wel tot aan vaardbaar tegenspel maar kon de flitsende scoringsmachine van zijn oud-teamgenoot niet voldoende ontregelen. Het was de nog altijd talentvolle Anton v. Zoelen die tegen Internationa] Nico v. Slobbe de eer van Sano cel redde. Hij sleepte met 21-19 net de eerste gamo binnen om daarna met sterk spel in de tweede game de enige Sanocel winst op te eisen. Bijna had de Noordwijker nog een keer ge scoord want tegen Herman Hop man ging hij met 22-20 22-20 maar ternauwernood ten onder. Met het duel van Gé Bakker te gen Nico v. Slobbe ging het duel uit zoals het begon als een nachtkaars. Tegen Iduna speelde Sanocel een bijzonder fortuinlijk duel want Iduna's tweede moest gebles- seerd de strijd opgeven tegen Gé Bakker nadat hij in het eer ste duel reeds tegen Anton v. Zoelen het loodje had moeten leggen. Sanocel begon met een zege van Gé Bakker op routi nier Jan Gompelman. Het duel Ham-Van Zoelen bracht zoals reeds vermeld 2-0 op het score bord waarna René Heijne de achterstand tot 2-1 terugbracht. Ook nu speelden Anton van Zoe len en Gé Bakker weer een sterk dubbel om zodoende de voor sprong op 3-1 te brengen. Teen Van Ham daarna tegen Gé Bakker, na een verloren eerste game in de tweede game de strijd staakte was de strijd beslist want Bert Onnes bepaalde tegen Gompelman de strijd simpel op 6-1. Dat Iduna toch nog op 6-4 kwam dankte het aan René Heijne die tegen Van Zoelen en Bakker geen game afstond. Daarnaast dolf Anton van Zoelen ook nog ver rassend het onderspit tegen de harde anti-topspininslagen van Jan Gompelman. Na deze een beetje gelukkige maar toch kostbare zege op Iduna heeft Sanocel zich na de eerste helft toch erg verrassend op de twee de plaats genesteld zij het dat zij deze deelt met Iduna. Ook de reserves kwamenin actie om de uitgestelde wedstrijd te gen Aloysius te spelen. Voor de vierde achtereenvolgende maal kwam men niet verder dan 5-5 hetgeen tegen het zwakke Aloy sius zonder meer teleurstellend is te noemen. Door zegs van Peter v. Schie op Dumez en Gerard Bakker in dev erdediging tegen Tempo Team-speler Hopman. Theo Bakker op Mattijssen en verlies van Karei v. Schie tegen van Dijk leidde men bij het dubbel met 2-1. De gebroeders van Schie verzuimden daarin een ruime voorsprong in winst om te zetten. Wel wisten beide spelers Mattijsen te bedwingen en kwam Theo Bakker tegen Dumez tot zijn tweede overwin ning. Tegen van Dijk moest hij evenals Peter v. Schie trouwens de nederlaag aanvaarden. In de laatste partij lukte het Karei v. Schie niet meer de zo ontstane 5-4 voorsprong tot een 6-4 winst uit te bouwen. Sanocel 4 heeft de strijd om de bovenste plaats tegen Salamanders onverwacht dik verloren. De strijd nam een ongunstige wending toen Dick Springer en Hein Chrispijn ii het dubbel een 16-0 voorsprong verspeelden. De grootste oor zaak was echter het falen van Joly Sojinu die zonder winst bleef. Hein Chrispijn en Dick Springer zorgden met resp. een en twee zeges voor de drie te- genpunten. De Danaiden Archipel is Inder daad geen topduel geworden. De voornaamste oorzaak hier van ligt bij de Amsterdammers, die dit jaar t-o.v. Ons Eibernest toch tekort komen. De Danaiden daarentegen leek bereid te zijn de in de achter ons liggende we ken opgespaarde reserve (of uitgespaarde energie) dit keer te gebruiken. De ploeg van captain Pilemon kwam energiek uit de blokken, wat het mat en ogen schijnlijk ongeïnspireerd spelen de Archipel veel schade ople verde. (41). Met Hans v. d. Leek op de plek van Brugman, wat meer tot verschuivingen noodzaakte, was de Leidse ploeg bepaald niet onwennig aan het spelen, maar ondanks dat Archipel niet op zijn zon dags was, spoelde het de nare smaak van de ruime achter stand vlot weg. Bij 53 nam Henne Engelbcrts de taak van zijn onopvallende brier Danne opvallend over en nam daarmee wraak op de produktieve Slmon Boot. Een fout van Erik Pile mon accepteerde de op zijn re tour zijnde Klouwen dankbaar, waardoor met 56 nadeel voor de Leidse korfballers de saaie 2e helft begon. Hoogtepunten kende het spel van de teams niet, al kwam De Danaiden bij vlagen tot uitstekend midden vakwerk. Tot een kwartier in de 2e akte kon De Danaiden vol houden, daarna kon Archipel, dat het karwei niet echt kon afma ken, gemakkelijk overeind blij ven. Pas nadat de Leidenaars de inzinking te boven waren en de cijfers 8—10 al sinds de 67e minuut onaangeroerd op het bord hadden gestaan, trachtte de Bosformatie nog 10—10 te be reiken. Nieske Bergsma miste echter een fraaie kans uit een doorbraak en Nap schoot te on zuiver om echte verwarring te stichten. Zelfs kon Tommy van Rhee zich de luxe veroorloven om vanaf 2'4 mtr, waarbij een cadeau van de in de 2e helft wat minder correct blazende Griese, beide keren te missen. Bij De Danaillen werd vlak na de pauze Pam Koome vervan gen door Yvonne Devilee, die zich weer beschikbaar heeft ge steld voor het eerste micro team. SCOREVERLOOP: Nap 1—0; Boet 2—0; Henne Engelberts 2—1; Filemon 3—1; Van Nierop 4—1; Klouwen 4—2; Van Rhee 4—3 Boot 5—3; Henne Engelberts 5 —4 en 5Klouwen 56; RUST: Van Nierop 66; Van Rhee 6—7; Boot 7—7: Henne Engelberts 7—8. Janne Engel- Betrs 79; Els Frens 710; Van Nierop 8—10. FIDES PACTA—PERNDC 9-8 Weer heeft Fides Pacta het in een derby op het allerlaatste ogen blik geklaard. Kon De Algeme ne de zwart witten enkele we ken geleden nog van winst af houden, Pernix ging zaterdag wel de mist in. Evenals vorig seizoen was het Joke de Boer, overigens niet op haar best, die de laatste goal tegen Pernix scoorde. De verwachting, dat het een hard duel zou worden, werd pas laat ingelost toen Fi des Facta het laatste kwartier inzette met een wanhoopsoffen sief. Toen Pernix inzag, dat de 7—5 voorsprong niet tot het ein de bewaard kon worden, werden de persoonlijke duels grimmi ger- Nervositeit kenmerkte de laaaste periode. Flip v. d. Mey- gaarden nam het met sportieve etiketten niet no nauw. Flip v. d. Kooy liep ineens zonder shirt door het middenveld en de jonge Wim Piket nam veel te gehaast een belangrijke straf- worp. Allemaal elementen, die vaste ingrediënten zijn van een derby, waarin Fides en Pernix zaterdag in de eerste helft tot aantrekkelijk spel kwamen. Ook toen hadden de oranje kragen een voorsprong gehad. Bij 7—5 kon Dik Onderwater Fides de oppepper geven, die leidde tot Seggelen 1—2; Breedveld 1—3; Meier 2—3; Wil van Ek 2—4; Onderwater 3—4; v. d. Mey- gaarden 14; Breedveld 4—5. RUST: Piket 55; Daan Vree ken 56 en 57; Onderwater 67 en 77; Nandy van Helden 8—7; Breedveld 8—8; Joke de Boer 8—8; CRESCENDO—OLYMPIAAN 8- 11 Crescendo leek hard op weg de door ons verwachte stunt inder daad uit te halen. Binnen 5 mi nuten keek koploper Olympiaan verrassend op tegen 3—0, waar over echter de bezoeker niet nebben lopen dubben. De goals van Ton Ouwerkerk. Loek de Jong en Lenie Kok konden beantwoord worden tot 32. Via 4—2 van Frans Cornelissen bleef de Leidse ploeg daarna goed gaan dankzij een 2e Ou werkerk treffer. (53). Olym piaan nam dit echter niet lan ger en getergd liep het naar een 56 voorsprong halverwege. Na de wisseling heeft Crescendo niet veel dwars kunnen liggen voor Olympiaan, dat na een Leids doelpunt van Joke Schou ten onbelemmerd oprukte naar een riante voorsprong 611. Frans Cornelissen en Loek de Jong konden in de slotfase de toch nog duidelijke nederlaag tot 811 terugbrengen- ONS HUIS—ZUIDERKWARTIER 6—8 Zuiderkwartier heeft de kritiek, die wij vorige week spuiden, wel degelijk ter harte genomen. Coach. Wim Broers: „Er werd tenminste weer gekorfbald." Dat kostte Ons Huis, altijd las tig in Rotterdam, de winst. Tot 3—3 kon de thuisclub bijblijven. Kloes, Van Leeuwen en De Groot scoorden, waarna Jim van Daim (2 x) en Ruud van der Horst de onderaanbrachten voor een stevig in elkaar gezette voorsprong. (3—6). Na een tref fer van Elly Smeele werd met 4—7 aan de 2e helft begonnen. De winst stond zo vast als een huis, vooral toen treffers duur betaald moesten worden. 5 mi nuten voor tijd schoot Joep van Dam alle Rotterdamse illusies aan flarden. (6—8). Jeanette Meurs vervangt voorlopig Jopie van Leeuwen, die last heeft van astmatische bronchitis. Een duel uit de wedstrijd Fides PactaPernix. Fides won op het nippertje. JODAN BOYS-ONS EILAND 7— 7 Ons Eiland kwam bij nieuweling Jodan Boys niet verder dan 7 7. Tot 55 ging de strijd gelijk op, maar toen de Leidenaars dankzij goals van Piet Beekman en Julia Smits 57 bewerkstel ligden, leek de balans ten gun ste van Ons Eiland door te slaan. Jodan Boys had echter andere ideeën Overige treffers: Nan Deegenaars (2x), Wim Nlj- enhuis (2x), Piet Beekman. OSCR—TOP 6-6 TOP deelde met OSCR, op zich geen gek resultaat. Eerst moest TOP 31 nadeel wegwerken. In de 2e helft waren de rollen ver wisseld en moest het harder spelende OSCR 35 en 46 goedmaken, hetgeen lukte. Doel punten: Gre Hagen (2x), Dik Imandse (3x) en Rob Meyer. DERDE KLASSE Velocitas kreeg de revanche op Fluks. De koplopers kregen de enige nederlaag gepresenteerd van de Noordwijkers, die zater- dag de rekening teruggestuurd kregen. Bij 6—6 in de 2e helft moest Fluks lossen. Via 7—9 fi nishte Velocitas tenslotte ruim met 711. Velocitas doelpunten: (2x), Dik Mulder (3x), Janny Wirtz, Gerrit van Rijn (2x) en Gerard van Poelgeest (2x) Voor Fluks schoten raak: Peter v. d. Berg (2x), Gerry Barnhoorn, Hans Passchie, Jan Verloop 2(x) en Lenie v.d. Plas. Tempo kwam er tegen Ventura Sport niet he lemaal overtuigend uit. Winst werd wel binnengehaald dankzij goals van Gerard Praes (3x). Wijnand Kindt, Dik Turkenburg en Nico Kanbier. (64). De Ma laise bij Fikas blijft voortduren. Ook in de 2e confrontatie toondo Oranje Wit zich de sterkste (4 8). Het conditioneel zwakkere Fiks was de gehele partij kans loos ondanks goals van Pief Heyboer, Kees Haasnoot, Her ma Tobée en Trineke Paauw. RUUD VAN VLIET De zaalhandbalstart is voor het rayon Leiden gunstig verlopen. Alleen Bax/Foreholte kon het niet bolwerken tegen de gerouti neerde ex-hoofdklasser Walche ren. HVS had een erg goede start door mede-kandidaat Hy giëa met 65 naar huis te stu ren. De debutanten in de eerste klassen wonnen zonder uitzonde ring en ook wel een beetje vol gens verwachting. Apollo bij de heren en Jong Ade en Nortba bij de dames hielden de punten thuis. In de tweede klassen no teerden de dames van Nlo en San/HVL overwinningen en ook de heren van Northa en MSV. De Noordwijkers speelden de wedstrijd echter niet uit. De strijd werd gestaakt bij een 12 10 voorsprong. De heren van MMO wonnen van Olympia. de dames van MSV gaven MMO 2 geen kans en de Warmunda-he- ren deelden de punten met Westlandia 3. BAX/FOREHOLTE: Het Zeeuwse Walcheren begon vanaf de af- worp in hoog tempo en liep snel naar een 30 voorsprong. De Voorhoutse dames begonnen zeer nerveus hetgeen zich ken merkte door het feit dat 3 aan vallen verloren gingen door fou tief aanspelen van de hoekspeel- sters. Wel trof EIHe Hoek een maal het doel doch zij had daarbij de cirkel geraakt en deze treffer werd afgekeurd. Via een strafworp en een dave rend schot via de onderkant van de la:, bracht Hannie Boskamp de achterstand terug tot 2—3 maar 'meer zat er tegen dit goed draaiende Walcheren niet jn. Het aanvalsspel van de titte formatie was veel en beweeglijker terwijl oreholte het teveel in het im bly»( Roeken. De- 26 and wasaan ook zeker verdiend. Ook de tweede helft een snelle start van Walcheren. Vooral ex-international Marianne de Jong-Meurichy bracht met vele schijnbewegingen verwar ring in de Voorhoutse defensie. Zij was he ook die de score op 26 bracht. Bax/Foreholte vocht fel terug en belegerde het Zeeuwse doel met een serie keiharde schoten. Ellie Hoek en Hannie Boskamp brachten daarmee de achterstand tot 4—7 terug. Het kostte echter enorm veel ener gie en al snel verviel de Voor houtse ploeg weer in hetzelfde stramien: alles door het cen trum. Dat centrum zat echter potdicht omdat ook de andere Voorhoutsen het centrum bleven bevolken. Na 48 trok Hannie Boskamp er alleen tussenuit en dat was 5—8. Nog was er hoop in de Voorhoutse harten maar toen bracht de negende Zeeuwse treffer hun de genadeslag toe. De verdediging bleef enkele ke ren achtereen versteend staan, waardoor Walcheren verschil lende geheel vrije kansen kreeg. Annuska Fontein kon de schade tot 2 treffers beperken: 5—11 maar kon toch niet het peil van haar collega's aan de overkant halen. De Vlissingse keepster was geweldig in vorm. Slechts éénmaal werd een vrijstaande vleugelspeelster goed aange speeld: Nora v. Niekerk scoorde keihard vanaf de achterlijn maar had helaas de cirkel be treden. Ten slotte bepaalde Hannie Boskamp de eindstand op 611. Het goed leidende Limburgse arbitersduo zeide na afloop: "Bax/Foreholte speelt te lief, zij moeten veel meer doorgaan als ze gepakt worden". Walcheren was echter duidelijk de beste ploeg en zal hoge ogen gooien in deze com petitie. HVS: De Stompwijksen begonnen zeer enthousiast, tegen Hygiëa. een van de betere ploegen in deze klasse, en nömen al snel de leiding door Sjanie v.d. Bosch, de Jong-NMeurichy bracht Hygiëa speelde technisch goed maar veel dreiging kwam er niet uit. Lang combinerend wis ten zij zich toch kansen te scheppen en gelijk te maken. Ook de goal van Connie Lelie veld werd op deze wijze geëlimi neerd 22, wat tevens de ruststand werd. In de tweede helft kreeg HVS de kans om uit te lopen maar Sjanie v.d. Bosch miste een penalty. Hygiëa profi teerde direkt en nam met 24 de leiding. Een mooie onder handse van Ria v.d. Bosch (3 4) werd weer teniet gedaan door een Haagse strafworp 3—5. In de laatste fase gooide HVS er nog een schepje bovenop en met een geweldig offensief wis ten zij nog juist in de laatste mi nuut de winnende treffer te sco ren. Connie Lelieveld leidde dit offensief in met een geweldig afstandschot waarna Sjanie v.d. Bosch met een breah-out de ge lijkmaker scoorde. Dezelfde Sja nie v.d. Bosch produceerde ook de winnende goal door na een break-out de enig overgebleven tegenstandster handig weg te draaien. Een sportieve wed strijd waarin de inzet zegevier de. JONG ADE: Aanvankelijk liep Jong Ade snel weg van het Haagse Duinoord. Door een hat- trich van Helma v.d. Geest en een fraai doelpunt van Coby v.d. Geest was het na een kwartier 4-1. Het statisch spelende Duin oord wist echter voor rust tot 43 terug te komen. Na rust scoorde Duinoord zelfs 44 en dat was tegen de spelverhou- ding in Jong Ade ging over op een persoonlijke dekking van de gevaarlijkste Haagse aanvalster en kreeg steeds meer vat op het aanvalsspel. Toch kwam Duin oord weer langszij na doelpun ten van José de Jong en Helma v.d. Geest: 66. Tegen het slot- offensief van Jong Ade hadden zij echter geen verweer.Cobi v.d. Geest, José de Jong, Plony Olijerhoek en Gonnie v.d. Geest zorgden voor een betere afsDie- gelmgï 11—7. NORTHA: De Noordwijkerhoutse dames hadden aanvankelijk wat moeite met een nieuw spelsys teem. HVP liep snel uit naar 03. Een rotsvast vertrouwen in het systeem, een enorme in zet en een goede coaching van Carel Caron bracht hen bij de rust weer op gelijke hoogte: 6 6. In de tweede helft domi neerde Northa vollpdig en met de rcgelmat van de klok werd de score opgevoerd naar een zeer verdiende 14-8 overwinning. Mieke Bader bleef na een bles sure de gehele wedstrijd fout loos haar doel verdedigen. APOLLO: De Oegstgeestenaren startten overdonderend tegen het Dclftse EDH. Na 10 minuten leidden zij met 51. Het te genoffensief werd goed opgevan gen al werd Kees Theunisse wel gemist. Bij de rust had Apollo nog stevig de leiding: 107. Ook in de tweede helft bleef Apollo de wedstrijd goed- contro leren en dankzij de produktieve Benno Nieuwenhuizen behaalde een verdiende 17-13 overwinning. MSV zag zijn wedstrijd 6 minuten voor tijd gestaakt met de stand van 12—10 in zijn voordeel. Het was een zeer harde strijd, waarin CWP nogal eens de strafbank mocht opzoeken, maar de reden van staking werd door de arbiter niet opge geven. NORTHA heren wonnen royaal met 23—15 van AHC 2. Op het veld werd onlangs met 23—9 van deze ploeg verloren zodat de Hagenaars hen waarschijn lijk hebben onderschat. Met snelle combinaties speelden de Noordwijkerhouters echter een goede wedstrijd. MMO had na een snelle voor sprong van 4—3 nog even moei te met het reserveteam van BaxForeholte. De Voorhoutsen kwamen na rust terug 'ot 44. Op het Hoogmadese slotoffensief bleven zij het antwoord schul dig. Cobia Elstgeest scoorde 4x, Margré 3x en Mic'.e Rijkeliik- huizen lx: 84. De heren gin gen gelijk on met Ob'mnia tot de rust 65. In de tweede he'ft was de H-iTPadose anr- val beter op schot en werd royaal met 14—7 gewonnen. S n/IIVL kon de eers e wed-trijd in de afdeling niet imponeren. Het Haase Kwiek Sport bleef steeds een voorsprong behouden en won tenslotte met 15—19. De dames deden het heel wat beter en gaven Athene 3 geen schijn van kans: 10—3. NIO: verdedigde goed tegen het vooral aan de cirkel actieve aanvalsspel van Kwiek Sport 2. De bij rust al verkregen 36 voorsprong werd in de tweede helft verder opgevoerd tot 812. Vooral Corrie Weenink was daarbij bijzonder actief met haar break-outs en scoorde 5x. In de eerste klasse van de afde ling Gouda zondagcompetitie heeft Nic. Boys bij Waddinx- veen een opmerkelijk stevige nederlaag van 40 te slikken gekregen. Bij de rust hadden de geel-zwarten reeds een 20 voorsprong, waaraan men na de thee nogmaals twee treffers wist toe te voegen. Floreant deed het bij hekkesluiter RVC beter door aldaar met 0—2 te winnen. Wim Nieuwerf zorgde voor een 01 in de eerste helft, terwijl pas in de allerlaatste mi nuut van deze strijd Cor Stra- ver de stand naar een 0—2 til de. Nieuwkoop presteerde het om de koploper Bergambacht met een 1—1 te bedwingen. Har ry Akerboom zag kans vlak voor de rust Nieuwkoop op winst te zetten, 1—0. Na de pau ze werden voor beide doelen aanvankelijk eerst meerder kansen onbenut gelaten, maar ten slotte slaagden de gasten er In toch nog verdiend gelijk te maken, 1—1. Haastrecht en Gouderak deelden in een doelpuntloos duel en de ontmoeting Soccer BoysOude water ging niet door omdat de Bleiswij kers zaterdag hun nieu we sportcomplex met een aantal feestelijkheden hebben geopend, vandaar het uitstel voor de competitiewedstrijd. Zaterdag zag Zevenhoven kans zich bij Siveo keurig te handha ven. Met niet minder dan 05 wonnen de mannen van André Wahle. die zelf drie doelpunten voor zijn rekening nam, nadat de thuisclub eerst in eigen doel had geschoten. Tenslotte wist Gerard van der Lek het vijfde doelpunt voor zijn rekening te nemen. 0—5. Floreant won mej 4—1 van Sportief. John Geer en Wim Groeneveld (3x) warei de makers van de Boskoops doelpunten. Aarlanderveen lie het thuis tegen Bodegraven i 13 afweten. Cok v. Rijswij schoot in eigen doel waarme Bodegraven aan de leidin kwam, 0—1. Jan Hogenbooi knalde ongelooflijk hard ee vrije schop rechtstreeks in 0—: waarna Piet van Leeuwen er n de thee 12 van maakte en Ja Dorrepaal de eindstand op 1— bracht. Waddinxveen verloo thuis met 14 van Gouda. Ou dewater klopte het bezoekend WDS met 3—1 en Bergambach deelde thuis met een 11 tege Rijnstreek. Standen: Zondag: Bergambacht 6—10, Ot dewater 5—9. Haastrecht Waddinxveen 69, Nieuwkoc 6—7. Gouderak 5—6. Floreai 64. Nic. Boys 64, Schoonho ven 5—3. Soccer Boys 5—3, Ara merstol 52, RVC 50. Zaterdag: Zevenhoven 8—15; degraven 8—14, Floreant 8— i; Gouda 810, Oudewater 7—1 Rijnstreek 77, Sportief 8—1 Aarlanderveen 64, Bergam bacht 7—4, WDS 7—4, Waddinj veen 84, Siveo 8—2. Strijen Zaterdagavond kreeg bet zwemteam van de Zijl/LGB gelegenheid revanche te nemen voor de nederlaag die eerder dit jaar door het samenvallen met langebaanwedstrijden, waar door er enkele prominente Zijl/LGB'ers afwezig waren tegen de Z.V. Strijen geleden werd. Reeds het eerste pro grammanummer was een suc ces. De 100 meter vlinderslag werd door Marlon Vreeburg ge wonnen in een tijd van 1-34.5, wat een nieuwe record voor de kring Gouwe Rijnstreek bete- tekent. Op de tweede plaats ein digde Karin v. Tol en op de der de Annemiek Keereweer, beiden van de Zljl/LGB, met als tijd resp. 1.45.5 en 1.56.7. Peter Wol- ters realiseerde twee nieuwe kringrecords bij jongens onder 16 jaar. De 100 m schoolslag werd door hem met 1.11.8 en de 200 m vlinderslag met 2.27.5 ge wonnen. Ook twee rugslagre- cords werden verbeterd. Mar. v. Beukering raakte het record op de 100 m rugslag, dat elf jaar op zijn naam stond kwijt aan club genoot Gerard Krol, terwijl Walter Hollman met 1.14.2 het record voor jongens o. 14 jaar met 0,2 sec- scherper stelde. De Estafetteploeg van de Zijl/LGB meisjes rondde deze successen- reeks tenslotte of door het kring- record op dit nummer met ruim 20 seconden te verbeteren. De uitslagen zijn: 100 sch. j.o. 10: 1. Arie Beider (str.) 1.36.9, 2. Marcel de Jong (Str.) 1.45.0 - 100 m vlindersl. m.o. 12; Diane Verschoor (Str.) 1.28.7, 2e Jea nette Vonk (Zijl/LGB) 1.32.3, 3 Caroline Zwetsloot (Zijl/LGB) 1.39.0; 100 idem j.o. 12: 2. Sjors Mooren (Zijl/LGB) 1.25.4., 2e Arno van Winkel (Zijl/LGB) 1.35.1. 200 wissel pers. m.o. 14: 1. Janette v. Wijngaarden (Str.) 2.49 0; 2 Elly Wulms (Zijl/LGB- 2.54.9. 200 idem j.o. 14: 1. Rentff Kruit (Str.) 2.30.8, 2. Alex A Belkum (Zijl/LGB) 2.39.W Schoolslag m.o. 16 1 Monica dU-' Bolster (Zijl/LGB) 1.31.7, U Hanny v- Eeren (Str.) 1.322 0 100 idem j.o. 16, 1 Peter Woltei v (Zijl/LGB) 1.11.8, 2. MichatI Bouwman (Str.) 1.20.6, 3. Peto f v. Belkum (Zijl/LGB) 1.21.2. 2|g m vrije slag dames:: 1 Gemn k v. Buuren (Zijl/LGB) 2.33.3, v Adrie Robbemont (Str.) 2.38.6, r Elly Wulms (Zijl/LGB) 2.41 i 200 vrije slag heren, 1 Pirn v. d Bosch (Zijl/LGB) 2.13.2; 2 Gf d rard Krol (Zijl/LGB) 2.14. bi Rugsl. m.o. 10 1 Karen v. T h( (Zijl/LGB), 2. Marion Vreebuj t« (Zijl/LGB) 2.38.9. Idem j.o. 1 1. Gert v.d. Vlinden (Sttjt 1.43.9, 2. Ronald Mootdl (Zijl/LGB) 1.44.4.vrije sl<t( m.o. 12 1. Jeanette Va i (Zij/LGB), 1.15.0, 2 Diane VefH schoor (Str.) 1.16.9. Idem jj 12: 1 Edward tf (Zijl/LGB) 1-09.4, 2 Peter GeJe len (Str.), 1.14.7. Rugslag 14, le Rosemary (Zijl/LGB) 1.18.4. 2 Elly Wuljtu (Zijl/LGB) 1.20.6. Idem j.o. 1 Walter Hollman (Zijl/LGi ti 1.14.2, 2. Alex v. Belkjfvi (Zijl/LGB) 1.19.2; 200 selsl- m.o. 16 1. Jeanette Wijngaarden (Str.) 1.51.2, 2 Njsc nica de Bolster (Zijl/LGl ra 2.56.5; 3e Gemma v. Buun te (Zijl/LGB) 2.57.1. Idem j.o. i 1. Peter Wolters (Zijl/LG gt 2.2.7.5, 2e Renee Kruit (Sb st 2.32.1. Rugslag dames, 1 Jol: da v.d- Maarel (Zijl/LGB 1.20 2e Greet Streefkerk (Str.) 1.24 Rugslag heren 1. Gerard Ki (Zijl/LGB 1.08.7; 2 Dick Werl Zijl/LGB) 1.11.2. 10 x 50 m slag estafette dames, Zijl/LGB 5.37.0 Idem Heren, Zijl/LGB in 5.05.0. de routiniers van Westlandia 3. Bij de rust was het verschil al uiterst klein: 9—8 en bij het laatste fluitsignaal was de stand in evenwicht: 15—15. Frans de Jongde was topscorer en Rinus v. Buuren blonk uit door het stoppen van een strafworp. MSV-dames hadden weinig pardon Vfc met het tweede team van HY Ondanks een snelle 0—1 achti we stand was het bij de rust al spt —3. Tenslotte werd de einds'.a bu 19—6 voor de Noordwijksen moet worden aangetekend i scc de Hoogmadese doelvrouwe 1 paald niet haar beste dag hsjter COR BAKKE v

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14