THEORIE EN PRAKTIJK" WIL ACTUALITEIT BEHANDELEN Warmond vecht voor de Zwan- burg mil joenen Voortbestaan plan in Warmond hangt aan zijden draad bollen- „Nieuw Wassenaar" hesprak verkeer Omzet Rabo-bank in Oegstgeest fors gestegen PAGINA 6 LEIDSE COURANT Lisse Gisteravond heeft de Vereniging „Theorie en Practijk" uit de Bollen streek en omgeving de eerste vergadering in dit nieuwe seizoen gehouden. De voorzitter, de heer C. M. Segers, zei aan het be gin, dat het bestuur voor deze nieuwe campagne een serie bijeenkomsten organiseert waarin actue le onderwerpen aan de orde gesteld zullen wor den welke voor het gehel bloembollenvak van grote betekenis zullen zijn, waarbij tot uiting zal ko men, dat ,,T. P." zoals altijd een eigen geluid laat horen. Wat dit „eigen geluid" be treft kon men ook de me ning peilen van de heer D. van der Schans, oud voorzitter, die er prijs op stelde in deze eerste ver gadering te constateren, dat hij samen met de heer Van der Vugt als re dacteuren van het eigen orgaan van T P. bij het tot uiting brengen van een eigen mening daar voor steeds de volle ver antwoordelijkheid heeft gedragen: „Het is prettig daarbij te kunnen consta teren, dat wanneer rake dingen gezegd werden, ook in de practijk bewe zen werd, dat we de spij ker op zijn kop sloegen". Hij hoopte, dat de huidige redactie het eigen geluid blijft brengen. Door drs. G. Högewoning van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen werd gesproken over „De betekenis en taken van het Centraal Rureau in de Groenten- en Fruitsec tor". In een helder betoog zette hij uiteen, dat dit bureau in de loop der ja ren zijn plaats heeft be wezen als zeer noodzake lijk te zijn. Drs. Hogewoning wees er op, dat concentratie steeds meer noodzakelijk blijkt. Van de thans in Nederland aanwezige vei lingen in deze sector zijn er van de 72 nog slechts 3 die niet bij het Bureau aangesloten zijn. Het bu reau streeft naar een nog grotere concentratie van veilingen en wil het totaal aantal terug brengen tot 25, omdat door de steeds meer toenemende invloed van het grootwinkelbe drijf het aantal kopers bij de kleinere veilingen steeds minder wordt, het geen hij in het nadeel achtte van de producen ten. r*. -rrvi BKI* Warmond Het gemeentebestuur van Warmond zal zo snel moge lijk Gedeputeerde Staten ga'an inlichten over de globale sen, die er bestaan inzake de in richting van het toekomstige Warmondse recreatiegebied Kouwenhoven. Dit gaat het ge meentebestuur doen naar aan leiding van een advies van Wa terstaat aan G.S., dat voor aan kleding van dit gebied wel eens 12 miljoen gulden nodig zou kunnen zijn. Een schrikbarend hoog bedrag waar de Warmond- se bestuurders bet in het geheel nftt mee eens zijn, zo bleek gis teravond in de Warmondse raad. De geschatte twaalf miljoen kwam des te harder aan omdat dit bedrag beduidend hoger ligt dan het voorziene winstbedrag van de zandwinning in de Zwan- burgerpolder. Als dit bedrag, acht miljoen, inderdaad, zoals GS is voorgerekend, opgeslokt zou gaan worden door Kouwen hoven dan zou er voor War mond erg weinig meer overblij ven om in de toekomst de be langrijke derde rioleringsfase in het dorp te verwezenlijken. In de Warmondse raad is daarom gisteravond ook drie kwartier gewikt en gewogen hoe het spel ten opzichte van G.S. gespeeld moet gaan worden. De heer'V. d. Kroft was voorstander van een zo vaag mogelijke opgave aan G S. die in geld uitgedrukt zo rond de vijf a zes miljoen zou komen te liggen waarna nog voldoende ruimte zou overblij ven om nog wat mee te pakken van de winsten uit de Zwan- burg-zandwinning. „Laten we", aldus de heer v. d. Kroft. „een minimum pakket aan wensen neerleggen en zeggen dat de raad nog werkt aan een verdere precisering". Burgemeester De Vreeze zag weinig heil in zo'n opstelling omdat „de gedepu teerde zo het gevoel krijgt met een kluitje in het riet te worden gestuurd". „We moeten met een duidelijk plan komen", aldus de burgemeester. Uiteindelijk werd besloten om G.S. een inrichting van het eiland voor te legg'. waarin weliswaar bepaalde wen nen duidelijk worden oms:bre ven (haven, beschoeing, brug. tunnel) maar tevens met de aantekening dat het restant van het geld naar vrije beoordeling besteed kan worden. Als de ge meente Warmond op deze wijze het spel speelt kan worden be reik dat G.S. in gaat zien dat de kostenberekening van Water staat (12 miljoen) uit de lucht is gegrepen, en bij lange na niet overeenkomt met het bedrag dat de indeling van dit eiland werkelijk gaat kosten. WASSENAAR In een van de zalen van Kasteel „De Witten- burg" heeft gisteravond de buurtvereniging „Nieuw Wasse naar" de jaarvergadering ge houden. De buurtbelangen wer den besproken, o.m. in aanwe zigheid van burgemeester mr. K. Staab en van de heer A. G. Rijken, hoofdinspecteur van po litie, die beiden ook een aandeel leverden in de discussies. De jaarverslagen werden goedge keurd. Penningmeester A. Bol huis bleek kans gezien te heb ben de jaarrekening te sluiten met een batig saldo van 258,-. Bovendien is door de vereniging 200 meter feestverlichtingskabel met 400 lampjes aangeschaft. Deze attributen kunnen door buurtgenoten tegen een redelij ke vergoeding gehuurd worden als zij een tuinfeest willen ge ven. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat in plaats van me vrouw A. van der Drift-Mey- boom en de heer A. Bolhuis, die aftraden wegens verhuizing uit de buurtschap gekozen werden mevrouw M. de Mol van Otter- loo-van der Weerd en de heer H- Smulders. Daarna werden ond»r leiding van voorzitter K. Zevenhoven een aantal verkeersproblemen in de buurtschap besproken. Een aan tal daarvan heeft intussen al de aandacht van het gemeentebe stuur en de politie. Prof. Dr. J. W. Schulte Nordholt hield ten slotte een boeiende causerie on der de titel „Kijken naar Ame- Warmond Moet de War mondse Plantsoenen dienst verdwijnen en is het beter in de toekomst gebruik te gaan maken van de diensten van een particuliere onderne ming? Op 12 november zal er een beslissing over deze vraag worden geno men want gisteravond konden b. en w. en de commissie financiën niet tot overeenstemming ko men. De commissie financiën had berekend dat bij af stoting van de plantsoe nendienst de gemeente per jaar ongeveer veertig duizend gulden meer in het laatje zou krijgen. Burgemeester De Vreeze kwam echter met een heel ander rekensomme tje. Hij becijferde dat het verschil tussen plantsoe nendienst (drie man) en particuliere onderneming slechts vierduizend gul den bedroeg en dan nog viel zijn keuze op de plantsoenendienst omdat deze dienst bijvoorbeeld ook nog ingezet kon wor den voor andere taken zoals de gladheidsbestrij- ding in de winter. De heer v. d. Kroft van de financiële commissie zag het toch niet helemaal zit ten met de keuze van de burgemeester. Hij voelde het meest voor uitbeste ding van het werk. „Al was het maar een jaar om het eens te proberen". De heer v. d. Zalm vond drie man voor de plant soenendienst wel erg wei nig. Links en rechts had hij eens navraag gedaan en hem was gebleken dat de drie man van de plant soenendienst (momenteel is het er nog maar één WASSENAAR - Morgen wordt in de Openbnre Biblio theek aan de Luifelbaan door de Kulturele 1> a Wasse naar' en de verroep Mi lieubeheer een vooriiehtings- avond georganiseetó over al lerhande welzijnszaken. Aan vang 20.00 ""r. omdat er twee ziek zijn) de handen meer dan vol hebben om het groen in Warmond op verantwoor de wijze onder de knie te houden. Burgemeester De Vreeze zei dat het in de bedoeling lag om in de toekomst, als de groen voorziening in het plan Endepoel II moet worden aangepakt een vierde man aan te trekken. Wat het gaat worden zal op 12 november worden beslist. kRDORLEIDEPS D wr -eke NIEUWKOOP Op vrijdag 26 oktober a.s. belegt de VVD- Nieuwkoop/Nieuwveen een Openbare bijeenkomst in het Botel De Watergeus te Noor den. Mevr. Mr. E..Veder- Smit, lid van de VVD tweede kamer fraktie zal bij die ge legenheid spreken over het onderwerp Volksgezond heid/Milieuhygiëne. NOORDW1JK De nieuwe aanbouw aan het Noordwijk- se politiebureau aan de Zee weg is, zover het de buiten tot april gaan duren voordat bouw betreft, gereed. Het zal ook b'hnen de aankleding voltooid is. Het ligt in cVj be doeling om in het nieuwe ge deelte de afdelingen recher che en verkeer te huisvesten. Er komt onder meer een fo tokamer. een cellengang (4 cellen) on de zolder zal wor den ingericht als schietoefen- ruimte. WASSENAAR De nieuwe ambulance van de Gemeentelijke Genees- De ambulance-auto Merk Mercedes Benz kundige en Gezondheidsdienst is dezer dagen afgeleverd en door Ook tor C. A. Eint'nuver., tlirccteur vïia de GG .eiJ.GD -ailn het coülec- ge van burgemeester en wethouders gepresenteerd. De wagen wordt op het ogenblik ingereden door chauffeurs van de brandweer de Wassenaarse ambulances worden gereden door brandweerchauf feurs "en zal binnen »f;<enbare .tijd in bedrijf gestelei Ikunnen wtvden. vele omliggende gemeenten, zoals in Den Haag, in gebruik is. De wagen is licht van kleur met rondom een aandacht trekkende rode band Er kunnen twee liggende patiënten worden vervoerd. Daar naast is er voldoende ruimte voor 2 of 3 andere personen (een arts en verpleegsters). De raad besloot onlangs een krediet van 48.000,- voor ene nieuwe ambulance beschikbaar te stellen omdat een van de twee nu in gebruik zijnde auto's buiten bedrijf moest worden gesteld. OEGSTGEEST Tijdens de 60e algemene ledenvergadering van de Boerenleenbank Oegstgeest (Rahobank) introduceerde de voorzitter van het bestuur de heer A. J. H. Kooloes de nieuwe directeur van de bank, de heer J. G. M. van der Helm. Tevens heette men welkom het ere-lid, oud-voorzitter Juffermans. De omzet van de bank te Oegstgeest nam met 55 miljoen toe tot 315 miljon gulden. Aan spaargelden werd de bank een bedrag van 12 1/4 miljoen gulden toevertrouwd terwijl aan leningen meer dan 9 miljoen uitstaat welke gedekt worden door hypotheken en deels door gemeentelijke garanties. Het aantal spaarrekeningen bedraagt 4659 terwijl daarnaast nog 1253 rekeninghouders zijn. Het winstsaldo bleek t.o.v. 1971 verdubbeld. 2%% wordt hiervan geschonken aan de Stichting Ontwikkelingshulp. De rest wordt toegevoegd aan de algemene reserve. Dit waren enke le saillante punten uit de balans en de vliers- en winstrekening, wel ke toegelicht werden door de heer van der Helm. Het jaarverslag maakte gewag van de samenwerking tussen Boeren- lenbank en Raiffeissebak. welke tot staad kwam. De mogelijk heid om vakantiereizen te boeken bij de bank bleek in een behoefte te voorzien.' Er wordt naar gestrzefd de assurantiebemiddeling voor de cliënten zo uitgebreid mcgelijk te verzorg'/2. Daarbij stelt men de goede en onafhankelijk advisering voorop. De werkzaamheden met betrekking tot het spaarbankbedrijf en het bankgiroverkeer namen in 1972 verder toe. Dit was aanleiding gebruik te maken van de diensten van het computercentrum van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank G.A. alsmede van de diensten van de bankgirocentrale, aldus'het jaarverslag. Werk De Stormbal slaat aan in S'heiin Sassenheim Het initiatief van Jeugdsociëfeit „de Stormbal", om op maandagavonden open creatieve avonden te houden, slaat aan. Er blijkt duidelijk be langstelling te bes'aan voor de verschillende activiteiten. In de benedenruimte werkt een grote groep jongeren met ma- kramé. Onder leiding van Riet Geerlings leert men er met touw allerlei sieraden en ge bruiksvoorwerpen maken. Op de bovenste verdieping is Nan cy Gould bezig met toneel. On geveer 12 jongelui ontdekken er met elkaar allerlei vormen van improvisatie en spel. Op de middelste verdieping is men bezig met volksdansen, on der leiding van deskundigen. Verschillende dansen uit diverse landen worden er door de groep beoefend. De muziek werkt daarbij zeer inspirerend. Zowel bij creatieve handvaardigheid als bij toneel en volksdansen, kunnen nog wel enkele jongeren tussen 17 en 25 jaar komen. Men behoeft niet speciaal lid te zijn van „de Stormbal" om toch mee te kunnen doen. De avon den in het sociëteitsgebouw aan de Vaartkade beginnen om 8 uur en eindigen rond half elf. V.A.M. schenkt Voorschoten zwanen en ruïne VOORSCHOTEN - De Stichting Vakopleiding voor het automo biel-, motorrijwiel- en aanver wante bedrijf (VAM) te Voor schoten heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum aan de gemeente Voorschoten een soh nking gedaan, bestaande uit j een koppel witte zwanen en een I koppel zwarte zwanen. Daar be- I kend is dat zwanen graag in na- bi iheid van ruïne-achtige bouw- 1 seis nestelen heeft de Stichting VAM zich bereid verklaard een dergelijk bouwsel in het Burge meester Berkhoutpark op een eiland in een der vijvers te don oprichten als onderdeel van het aan de gemeente aan te bieden geschenk. De gemeenteraad zal vrijdag- i avond officieel het geschenk I aanvaarden. Marktberichten Roelof» ronds* een, Bloemen veiling, 23 oktober 1973: Anjers Rose. Wit. Anne Marie. Har- vesl Moon. Tangerine 21-29. Rood. Keefer. Arthur. Lena. Esperence. Carnuval, Telstar. Tommy, Alice. Le Revo. Nora 24-37. Charmeur 59. Yellow Dusty 42-46. Rozen Garnette. Carol. Douchka 12-17. Zorlna. Pro minent 12-22. Belinda 22-36. Ilona 52.66. Esther Otarlm. Carina. Anna- belle. E vergold 21-26, Mot a. Super Star 35-46. i 27-75 p. rond chrysanten 95-2.20. idem 2.00-2.55. Eikenblad 30-73. Trosanjer* 2.05-3.30. Frecsla's 1.05-2.40. Irissen C.3-.-3.60 per bos. Veiling Katwijk. 23 oktober. Waspcen per kist: AI 6.60-8.10. All 3.90-5.90. BI 4.50-8.70. Bil 2.00-4.60, CT 3 40-1.50. CII 2.60-4.30 Rode kool 13-38. Groene l ooi 31-35. boerenkool 39-15: andijvie 33-38: prei 69.76: selderie 21-29: knolseldcrie 27-42: kruipeterse'.le 33; bospeen 53- Bióemkclcn: 61 1.46-1.64. 611 49. SI 1 04-1 42. 811 38-76. 101 87. 1011 36. 121 51-1.03. 1211 .te. Kroten p. kist 1.20' breekpecn p. kist I lèn 7700 st; schors

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6