SKIMODE compleet van top tot teen Skisport Après- ski moffelt lekker in ZO DUUR ALS MEN ZELF WIL De winterperiode breekt binnenkort weer aan en daarmee onverbrekelijk verbonden natuurlijk ook de wintersport. Naast alle nieuwe technische snuf jes op het gebied van ski's en bindungen worden ook dit seizoen weer tal van variaties en nieuwtjes in de ski-mode de enthousiaste wintersporter aan geboden. Als we de prijzen even in het midden la ten dan is het toch nog erg moeilijk om een keus te maken uit al die kleding. Immers ieder ski-pak heeft wel weer z'n eigen voor- en nadelen. Eigen ervaring is toch wel de beste maatstaf bij het ko pen, en degenen die deze winter voor 't eerst gaan skiën zouden we willen aanraden: doe het kalm aan, koop niet meteen het duurste van het duurste, kijk eerst eens of de wintersport wel bevalt. (Ski- artikelen en -kleding op de foto's zijn afkomstig uit de speciale afdeling „Ski-Inn" van Sporthuis Duy- vestein. Den Haag). MARIJKE VAN BERKEL. Naast de onderkleding en de skipakken voorziet de wintersportmode natuurlijk ook nog in kleding voor het skiën. Vereiste is dat die kleren ..lek- ker" zitten, immers na ingespannen ski3* is niets zo fijn om het lichaam uit te laten rusten dan niet_ knellende, makkelijk dragende kledij. Dit aprës-skipak is van het merk Head, en zoals alle kleding van dit merk in vele kleurencombinaties te verkrijgen. Grappig is het rondje in de tint van de hoofdkleur dat op de onderkant van de trui en de broekspijp gestikt is. Het geheel is oe- maakt van wol en kost 189,-. Een paar aupan- ken, een soort wollen sloffen met 'n leren zool ronden dit geheel af. Prijs 17,50. De ski-onderkleding is natuurlijk een zaak van ie der voor zich. Er zijn altijd faktoren, die een rol spelen bij het wel of niet dragen van deze kleding nl. de temperatuur, de kouwelijkheid van de mens zelf en het materiaal waarvan het skipak ge maakt is. In ieder geval brengt Bleyle dit wollen ondergoed op de markt. Het zit strak 'om het li chaam gegoten en dè broek en het hesje zijn ook apart te koop. Prijs hesje f 21,95, broek f 25,95. De grote mode dit winterseizoen wordt de „SA- LOPET". Dit is een broek met 'n voorschootje en twee banden die aan de achterkant van de broek weer vastgemaakt worden. Naast dat de salopet er leuk uitziet zijn er ook nog twee praktische kanten aan te wijzen. In de eerste plaats kan de broek niet afzakken en in de tweede plaats is, met een beetje behoorlijke temperatwur, het dra-> gen van een ski-jack overbodig. In het voorschoot je en de broek zitten grote zakken zodat daarin de nodige spulletjes meegenomen kunnen worden. Van P. S. Modell uit Zwitserland is deze salopet met jasje in het „Petit flower" dessin. Het pak is' gemaakt van doorgestikt anti-rutsch nylon (spe ciaal mjton dat bij een val meer grip op de sneeuw heeft) en kost 329,-. Van alle grote ski-mode merken zijn de creaties van het Amerikaanse HEAD toch wel bijzonder origineel. De ontwerpers gaan bij hun ski-pakken uit van 'n hoofdkleur en als inzetten op kraag, mouw en knie van drie baantjes van telkens een andere kleur. Uit die'drie kan men dan weer een kleur kiezen voor de trui en de muts. Prijs truien, f 22$0, mutsen f 14£0. Men heeft er twintig kleu ren voor uitgekozen - dus er zijn eindeloze com binaties mogelijk. Bovendien lanceert HEAD ook apres-ski ensembles volgens hetzelfde principe. Al hun ski-combinaties zijn gemaakt van anti-rutsch nylon, hebben dubbele ritsen, een leren inzet on deraan de broekspijp als extra versteviging en een strake afsluiting binnenin onderaan de broek, zodat de pijp over de schoen gedragen kan wor den. Prijs f 379,-. Een andere flitsende en comfortabele ski-combina- tie is dat van het befaamde wintersport-modehuis Bleyle, het zogenaamde Sprint-pak". Vooral het jack is bijzonder praktisch. De ellebogen, boren-, kant van de mouwen en taitleband zijn vervaar digd uit een elastische stof die een geweldige be wegingsvrijheid biedt. Bovendien zit op de rug, onder de kraag, nog een handige capuchon ver borgen. Prijs 315,-. Voor degenen die kosten noch moeiten willen spa ren om goed uitgerust en van alle gemakken voor zien zichin het winter- sportgebeuren te storten zijn de volgende artike len natuurlijk onontbeer lijk: (1) Een lekkere wollen 'shawl 19,75; (2) Beschermhoes voor ski's en stokken 19,50; (3) Ski-imperiaal 29,50; (4) Grote ski-bril met ontluchtingsspleten 7,95; (5) Sneeuwkettingen voor de autobanden, lie ver niet kopen maar hu ren; (6) Bretels, die de broek bij het vallen en opstaan op de juiste plaats houdt 8.95; (7) Wollen maillot 9,75; (8) Enkelbeschermers 9.50; (9) Tasje dat bij het skiën om het middel ge gespt kan worden 14,50; (10) en (11) Wollen en badstofsokken 6,95; (12) Riempjes die de bei de ski's bij elkaar hou den 4,50; (13) Diverse sprays, voor het sneller laten glijden van de ski, het soepel houden van de skischoen •en het ruwer maken van de autobanden waardoor men een betere grip op het besneeuwde wegdek krijgt 5,95; (14) Ski-koffer voor het beschermen en makke lijk vervoeten van stok ken en ski's 89,-; (15) Wollen muts 14,50; (16) Stokken 19,75; (17) Handschoenen if 29,50; .(18) Skischoenen 129,-; (19) Ski's compleet met bindungen 238,-; (20) Nylon skipak 379,-. Uiteraard zijn dit de ge middelde prijzen, men kan naarmate de eisen die men stelt dus minder of meer geld ervoor uit geven. Een heleboel van deze artikelen zijn ook te huur - wat vooral aan te raden is voor diegenen die voor het eerst op win tersportvakantie gaan; bevalt het»dan kan men altijd nog kopen. Beslist noodzakelijk zijn de vol gende zaken: bril, mail lot, tasje, sokken, riemp jes, muts, stokken, hand schoenen, skischoenen, ski's met veiligheidsbin- dungen en een skipak, of jack en broek. Zuiver wollen jurkje met gebreide mou wen en bijpassende muls. Best zonder jas te dragen als de zon over de be- sneeuwde paden schijnt. Ook geschikt voor de thee in de Konditorei. (Kiigler, Wenen). Driekwart jas met vierkant ingezette mouwen. Bontmuts en bril tegen sneeuwblindheid De kleppen van de muts kunnen worden opgeslagen. (Weenst mode). Je hebt ski en aprês-ski. Aprls-ski is als je niet skiet, maar wandelt, glühwein drinkt of volgens een bekend buis- beeld een bepaalde margarine eet in een skihut Voor na het skiè'n is er een be paalde mode, die meedoet met de geldende trend, maar toch is uitgekiend op „warm-hou- den". De tocht van_het hotel naar het pretoord, of het be-' sneeuwde bergpad is vaak een koude bedoening. Vandaar: après-ski moffelt lekker in. Menigeen gaat wel naar de wintersport, maar waagt zich niet op de lange latten. Voor deze wintersporters is het - wat de kleding betreft - vóór alles après-ski. Vandaar dat we er een aparte fotoserie aan wijden. Veel plezier in deze lekkere gewatteerde witte wollen man tel als de outfit van een base ball speler Geweldige kraag om het hoofd haast in weg te stoppen en zakken om van alles in mee te voeren. (Mila Schön). Maar meneer gaat ook mee. Hij draagt een suèdejas, gevoerd met bont. Op zijn hoofd een flatterende bontmuts, bestaan de uit vier kleppen. Foto Heide Schnee- ,berger, Wenen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17