Weinig bijval in Ter Aar se raad voor samenwerkingschool Nog dit jaar begint bouw zuivering in Hazerswoude-Dorp Najaarskleding beurs van UYV „Alphens Besten"' weggespeeld door FC Dordrecht ANTIEK Wat u moet weten Wat u moet weten Esterhazy- kwartet in Burgerzaal LINNENKAST KEUKENBUFFET ROANSE VRIJDAG 19 OKTOBEK 1973 LEIDSE COURANT Fiji*)" öl! V66l1Str66k Ter Aar De nieuwe verordening studiefacilitei ten voor ambtenaren kreeg de goedkeuring van de raad in de gemeente Ter Aar, die gisteravond vergaderde. Ambtenaren kunnen krachtens deze verordening studiefaciliteiten krijgen als naar het oordeel van B. en VV. direct of indirect een ge meentelijk belang wordt gediend. Het onderwijs vormde een punt van discussie toen het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs om een nieuwe 5-klassi- ge basisschool in Aardam West ter tafel kwam. Raadslid van Rijn kwam met de suggestie voor een schoolgebouw, waarin gecombineerd onder wijs (openbaar onderwijs b.v.) mogelijk is. Deze suggestie viel niet goed bij het raadslid Van Har ten, die zich voorstander toonde voor een ei gen" schoolgebouw. „Voor een combinatie met het R.K. onderwijs is het nu te laat", zei burge meester Van de Poel want die staat er al (voor zijn tijd!). Ook de plaats van de nieuwe school is nog niet bekend. Wethouder Van Harten was ook tegen één schoolcomplex (16 klassen) incl. kleu terscholen om zijn persoonlijke smaak. Mevr. Van de Jagt vond het probleem t.a.v. kleuter onderwijs zeer urgent. „Het is helaas niet wette lijk verplicht", merkte burgemeester Van de Poel op. „Er komt geen gymnastieklokaal bij de nieu we school", zei de voorzitter in antwoord op vra gen van het raadslid Van Vliet. „Er wordt elders naar een oplossing gezocht" stelde hij hem ge- Raadslid Van Harten vroeg de gemeente meer ser vice te verlenen door de aanvragers van een voorschot voor het vakonderwijs even desnoods telefonisch hierover te activeren, waardoor ze dan eerder over deze middelen kunnen beschik ken. Alléén de St. Rafael-school kan ingevolge art. 126 van de kleu'teronderwijswet aanspraak maken op een vergoeding over de jaren 1968/1971 dit krach tens een Koninklijk Besluit van 15 aug. 1973. Hiermede ontvangt men een nabetaling van 993,- omdat de raad het ontwerpbesluit daartoe, goedkeurde. De R.K. basisschool „de Vosseschans" ontving een krediet voor de uitbreiding van haar leermidde len w.o. een speelleerset voor klas I. De raad keurde eveneens een kredietaanvrage goed voor de herbestrating resp. herbetegeling van de toe gangsweg voor de nieuwe kleedgelegenheid en kantine van de voetbalvereniging TAVV. Raads lid Hijdra bekritiseerde een handelwijze van B. en W. inzake het verkrijgen van een medewer king van een plaatselijke vereniging. Door tijdge brek en plotselinge beslissingsnoodzaak was de erkende sportraad van Ter Aar niet geraad pleegd, verklaarde burgemeester Van de Poel. i „Het was nimmer de bedoeling geweest dit zo actieve orgaan te passeren"'. De Keetsloot waar het om ging zal niet dieper wor den uitgebaggerd dan normaal. Dit op voorstel van mevrouw Van der Jagt, dat de raad met 3 stemmen tegen aannam. Het kruispunt Oostka- naalweg/Kerkweg zal door waarschuwingsborden met een knipperbol worden beveiligd. De situatie daar was aanleiding geweest tot vragen in de raad hierover. De drinkwacerkwaliteit in Ter Aar mag gerekend worden tot „het beste" van Zuid- j Holland aldus opmerkingen in de raad van het j raadslid Van Harten. De hardheid is onlangs te ruggebracht door een nieuw procédé in de zuive- j ring tot 7 Duitse graden (was ca. 20). RIJPWETERING - Een enorme truck met opleg ger geladen met be- schoeiings-materiaal voor werkzaamheden aan de kade langs de Wijde AA heeft gister middag de Zwaansbrug over de Wetering aan het eind van de Hoogmaden- seweg bij het nemen van de bocht richting Ader- weg gedeeltelijk ver nield. Het kostte daarna veel moeite en tijd om het gevaarte de truck was gedeeltelijk in de berm weggezakt weer los te krijgen van de brug. Het verkeer was enkele uren gestremd. De schade aan de brug wordt op enkele duizen den guldens geschat. VEILING in Alphen aan den Rijn Voor informatie zie elders in dit blad. SASSENHEIM Aan de feestelijke ingebruikname van het nieuwe orgel in de Pancras-kerk volgende week vrijdag (26-10), zullen behal- ve de organist Bernard Bartelink, en een selectie-groep uit het Jon-1 gens- en Herenkcor Pius X. ook meewerken het Jongens- en Heren- koor Pius X (compleet) en het Dames'koor Cantate et Labora o.I.v. j de heer A. J. v.d. Zanden. De koren zullen op het orgel worden bege-1 leid door de plaatselijk organiste mevrouw v.d. Zalm-Langezaal. Uitgevoerd zullen worden o.a. ..Magnificat" van Hendrik Andriessen, I „Lauda Sion" van Herman Strategier en ,,Corde et animo" van Jan Mul. ZOETERWOUDE In de spreekkkamer van de Aloy- siusschool aan de Schenkel- weg is gisteren ingebroken. Er wordt een bandrecorder en een radio vermist. De po litie heeft de zaak in onder zoek. HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse Tennisclub be stuit morgen het seizoen met eer. puzielrit voor automobi listen en een feestavond in Pleyn 68. LISSE De ned. chr. oude renbond heeft gisteren het winterseizoen geopend met eer. vergader'ng in Rustoord. Deze middag werd opgeluis terd met zang van de Chr. Vrouwenbond LISSE Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van ed duivensportvereniging „De luchtklievers" wordt er mor gen in Motel Sassenheim van 5 tot 6 uur een receptie ge houden. Daarna wordt er door de duiveasportmannen feest gevierd. SASSENHEIM Ten gevolge var. een aanrijding gister morgen op de Parklaan is eer. personenauto totaal ver nietigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken OEGSTGEEST Het Oegst- geester trefpunt „Café de Roode Leeuw" heeft gisteren zijn 12'/2-jarig bestaan ge vierd. f OEGSTGEEST In de sport hal van het Rijnlands Ly ceum te Oegstgeest zal maandag 22 oktober een da mesvolleybalwedstrijd wor den gespeeld tussen het team van Kickers '69 en SC Oegstgeest 4. Aanvang 20.45 OEGSTGEEST In de sport hal van het Rijnland Ly ceum te Oegstgeest wordt 23 oktober een wedstrijd bad minton gespeeld tussen Kic kers '69 en SC Oegstgeest 3. Aanvang 19.30 uur. HAZERSWOUDE Het ge mengd koor van de prot. chr. vereniging Zang en Vriendschap uit Hazerswou-' de Dorp is tijdens een zang- concours in Puttershoek een eerste plaats behaald. LISSE In verenigingsge bouw De Engel wordt een door speeltuinvereniging „Kindervreugd" georgani seerde dansavond gehouden met medewerking van de jazz-groep Poco-Moto. Aan vang 20.00 uur. NOORDWIJKERHOUT Door de grote aanmelding van kleuters is de Stichting Peuterspeelzalen Noordwij- kerhout van plan net werk uit te breiden. Zij verzoeken daarom de gemeente om een subsidie van 6000 gulden. DEN HAAR HAZERSWOUDE Inzake mishandeling tij dens een café-ruzie is een 31-jarige inwoner van Ha- zerswoude in hoger beroep veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf. DEN HAAG/KATWIJK Een 26-jarige grondwerker uit Katwijk werd inzake vals heid in geschrifte veroor deeld tot 12 weken gevange nisstraf met een proeftijd van twee jaar. TER AAR In de algemene ledenvergadering van de VVD afdeling Ter Aar de heer H. B. L. A. Ruygrok ge kozen als voorzitter en de heren F. L. M. Bocxe en N. H. M. van Smoorenburg als resp. secretaris en penning meester. De ovenge 4 piaa'- sen in het bestuur vielen ten deel aan de heren J. F. M. Bocxe, C. A. van den Hoorn, C. H de Korte en T. C. He- Marktberichten WASSENAAR Op 23 en 24 okto ber a.s. organiseert de Wasse- naarse afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers weer een najaarskledingbeurs in de gereformeerde Zijllaankerk. Op dinsdag 23 oktober 's mid dags- tussen 2 uur en half 5 kun nen in goede staat verkerende winterkledingstukken maar ook sportartikelen aan de kerk wor den afgegeven. Mantels, mantelpakken, blouses, rokken, broeken, japonnen, he- rencostuums en -jassen, kinder kleding, babykleertjes, sportkle- ding enzovoorts zijn welkom op de beurs. Dinsdagavond 23 okto ber van 19 tot 21' uur is er een speciale pas- en koopavond voor heren en jongens. Woensdag wordt er verkocht van 's mor gens 10 uur tot 's middags half 35, Rozen Garnette, Caro,, Roswl- tha, Douehkn, Marimba. Zorlna 12 I 18. Esther Ofarlm, Evergold. Ca- I rlna, Annabelle. Mtnlgold, Proml- i nant. Spanish Sun 19 -25, Beljnda. 1 Preellla 22 - 34. Sonla 33 - -16. Ilo- na 51 - 65. Motreax 27 - 29. Sn- I r tot half 5 kunnen inzen ders komen afrekenen en de niet-verkochte kleding terugha len. Niet afgehaalde kleding stukken zullen ter beschikking van charitatieve instellingen ge steld worden. Er zullen in totaal 50 medewerk sters in touw zijn om de na- jaarsbeurs zo vlot mogelijk te laten verlopen. Volgnummers kunnen in het portaal van de kerk worden afgehaald dinsdag vanaf 12 uur en woensdag vanaf half 9. Tijdens de openingsuren van de beurs zal er een crèche geopend zijn, waar voor een geringe ver goeding op kleine kinderen zal worden gepast. Van de verkoopprijs komt 20°;, ten goede aan het werk van de UW, zoals Tafeltje Dek-je en de bejaardensociëteiten. HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor U. Seiko. Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor f 39.50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 HAZERSWOUDE B en w van Hazerswoude heb ben goede hoop dat het hoogheemraadschap Rijnland wellicht nog eind van dit jaar begint met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie in de Boterpolder te Hezerswoude-dorp. Dat zou betekenen, dat de installatie omstreeks mei van 1975 gereed is. Na gesprekken met Rijnland is het college tot de conclusie gekomen dat op korte termijn moet worden begonnen met de rio leringswerkzaamheden in Dorp-oost. Hiermee moest immers worden gewacht totdat enigszins bekend zou zijn, wanneer de rioolwater zuiveringsinstallatie klaar zou zijn. De werkzaamheden betreffende de riolering zullen, menen de collegeleden, voor 1 januari 1975 ach ter de rug zijn. Uit milieu-oogpunt wordt het ver antwoord geacht dat gedurende enkele maanden door overstorten op open water wordt geloosd. Het betrokken polderbestuur heeft hiertegen geen overwegende bezwaren. Het aannemersbedrijf J. Monshouwer B.V. uit Giessendam is bereid de werkzaamheden ver band houdend met de aanleg van Je riolering in het oostelijk deel van de dorpskern uit te voeren tegen een bedrag van 1.688.500 (dat reeds in 1971 door de gem*ent»raad beschikbaar is ge steld). Het aantal te maken aansluitingen be draagt 325. In de bouwverordening is bepaald, dat gebouwen op de openbare riolering (indien deze er ten min ste is) moeten zijn aangesloten; de aansluitplichl berust bij de eigenaren van de percelen. De daaraan verbonden kosten zijn normaal ge sproken voor rekening van de eigenaren. In 1967 werden bij de rioleringswerkzaamheden in i de Dorpsstraatwest de huisaansluitingen direct op het hoofdriool gemaakt en tot buiten het weg dek gebracht. Dit werd gedaan om slechts een maal het wegdek te behoeven open te maken zo dat goedkoop en efficiënt knn worden gewerkt. De hieraan verbonden kosten worden dus in eer ste instantie door de geraeerte voorgefinancierd en later van de eigenaren teruggevorderd. Snel aansluiten van de percelen op het hoofdriool, is het devies van b en w, die wat dat betreft wijzen op de volksgezondheid en het leefmilieu. Voor do huisaansluitingen tijdens de aanleg van het hoofdriool worden de gemaakte kosten voor het brengen van de h'.iisriolering buiten het wegli- chnam niet gevorderd. Dflt betekent 325x 250 j (kosten van het buiten het weglichaam brengen van de riolering), oftewel 71.250 als gemeente- J lijke bijdrage aan de eigenaren. B en w vinden i dit een verantwoorde bijdrage, mede gelet op de kosten die voor rekening van de huiseigenaren' I blijven. Fijne kost O BODEGRAVEN Voor de eerste maal In dit seizoen organiseerde het cmité voor Burgerzaal- concerten een muziekavond. Het oorspronkelijk aangekondigde New Art String kwartet was verhinderd, waarvoor in de plaats kwam het Esterhazy- kwartet dat werken uitvoerde van Mozart, Haydn en Boccorl- ALPHEN Op het terrein van de v.v. ARC speelde gisteravond een Alphens elftal samengesteld uit de beste spelers van de plaatselijke clubs tegen de eer ste klasser in het betaald voetbal de FC Dordrecht. In de eerste helft wisten de Alphenaren goed partij te geven tegen het wat mat spelende Dordrecht, met als gevolg, dat de gasten deze eerste helft met een 2-1 achterstand moesten afsluiten. Na de thee pakten de zaken voor Alphen heel anders uit. Nadat reeds in de eerste minuut de stand gelijk was getrokken, namen de gasten daarna snel de leiding om deze uit te bouwen tot een stevige 3-8 voorsprong. De grote man bij deze doelpunten lawine was de Dordtse spits- speler Breure die niet minder dan vijf maal doel man Prook naar het net stuurde. Een talrijk publiek kreeg in ieder geval wat de doelpunten betreft waar voor haar geld. Eerste en tweede viool, altviool en cello die stukken spelen van componisten uit dezelfde tijd is voor het luisterend publiek een vrij taaie opgave. Leider Jaap Schröder vertelde in zijn inlei dend praatje hoe zijn instru menten met kattedarmen de muzlekweergave van voor 1800 lieten klinken. Het Diverti mento van Haydn klonk wat vlak. in tegenstelling met het strijkkwartet van Boccorini, dat sprankelend de zaal in kwam. De strijkkwartetten van Mozart en Haydn vulden net program ma na de pauze. Vooral bij Mo zart werd echt uit de instrumen ten gehaald wat er in zat. maar het geheel was toch wel fijne kost voor de verfijnde toehoor der. Voorzitter A. de Jong sprak een dankwoord, ook tot de burge meester die voor het laatst in zijn ambtsperiode aanwezig was. Deze uitte zijn waardering voor het initiatief van het comi té waarvoor hij altijd graag de burgerzaal beschikbaar, had ge steld. U XOEkTEEH OT V>j ons vindt u een SoCtccinöVan A tot 7. V.O.VJE«Fêï?J 10 LElDEH.tal.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7